Şimdi Ara

PTTCELL [Ana Konu] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.880
Cevap
118
Favori
483.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Özgür.34

quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

Bugun pttcell e geceyim diye bir ptt subesine gittim. Dun telde konusmustum, forumda var konuyu bulunca oraya da yazacagim.
    Her neyse, gittim subeye, karsima cikan adama pttcelle gecmek istiyorum dedim.
    Cevap; emin misin? Oldu.
    Nasil yani, evet dedim.
    Cevap ciddi olamazsin 30bin ptt calisanindan biri bile gecmiyor sen gecmek mi istiyorsun dedi.
    Bildigin hoduk gibi kaldim.
    Sonra ekledi ptt devletin, faturan asla bekledigin tutarda gelmez. Bir sorun yasarsin ksrsinda muhattap olarak hic bir allahin kulunu bulamazsin. Sana git dava ac derler 300lira dava acarsin aylarca sonucunu beklersin dava parani ve 3-5lirani anca oyle geri alirsin. Dedi. Ve ekledi, sence sinirsiz internet mumkun mu 14liraya dedi, yok dedim. Iste sen bile soyluyorsun. Arada girer girmez bi video bile izleyemezsin dedi. Ve karsinda muhattabin da olmaz dedi.
    Durum boyle gencler. Ben bile. Sastim kaldim. Avea alt yapisini kullaniyor ama dedigimde ise, birak ya adini kullaniyordur sadece dostu akrabasidir avea nin sahibi dedi.

Adam bir konuda haklıymış;faturan beklediğin tutarda gelmeyebilir. Mesela ben 14 tl beklerken 7,61 tl geldi,niye düşük geldi diye dava açacam
    Şaka bir yana,yukarıya da yazdım, ilk 2 faturam 5,50 tl ve 7,61 tl geldi. Yani dakika ve sms işini iyi takip ederseniz,sorun olmayacağını sanıyorum. Helede internete bağlanabilen bir telefon kullanıyorsanız,biçilmiş kaftan diyebilirim bu tarife için.
    Ayrıca bu tarifedeki sınırsız internet,doya doya video izleyebilirsiniz anlamına gelmiyor. Sadece whatsapp gibi programlarla mesajlaşma falan yapabilirsiniz 250 mb dolunca,yada biraz düşük hızlarla internete bağlanabilirsiniz. Ki bu bütün operatörlerde geçerlidir,hatta AKK dolunca hızı 96 kbps'ye düşürenler bile var. Burda 128 kbps hiç olmazsa. Ayrıca bu hızdaki interneti bilgisayarında kullanan birçok kişi var,bende birkaç ay kullanmıştım. Asıl önemlisi,internetten dolayı yüksek fatura riskiniz yok.
    Daha önce başka bir forumda telaffuz edilmişti; burdaki birçok arkadaş müşteri temsilcilerinden yada görevlilerinden daha bilgili bu konularda :) Bizzat tecrübeye dayalı çoğu yorum. Avea'nın kapsama alanıyla ilgili sorununuz yoksa ve de dakika ve sms yeterliyse,gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz.
    Ayrıca ptt devletin olsa da, bildiğim kadarıyla burda tek fonksiyonu abone kaydı ve faturadan aldığı pay. Yani bildiğiniz bir avea bayisi gibi. Geri kalan her işi avea yapıyor. Hatta pttcell online işlemlere girdiğinizde bile,adres satırına dikkat ederseniz,www.avea.com.tr adresine giriyorsunuz aslında
    Ben şahsen şu an piyasadaki en uygun faturalı tarifelerin,pttcell tarifeleri olduğunu düşünüyorum. Çıktığı günlerden beri 14lük tarifedeyim ve şu an için kesinlikle değiştirmeyi düşünmüyorum

Bencede 14 Liralık hat "Şu an piyasadaki en uygun faturalı hat" diyebilirim, hiç bir etki altında kalmadan ve hiç bir menfaati olmayan sade bir kullanıcı olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim
    Bana 250 MB interneti yetmedi ama Bir haftadır düşük hızda sınırsız çok rahat işimi görüyor, Sagolasın avea, sen olmasaydın aç kurtlar bizi ham yapardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluerdem kullanıcısına yanıt
    alabiliyorsun istersen ben almadım eski sim devam edilebiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedwal -- 22 Ağustos 2013; 8:53:53 >
  • PTtcell a+ para card kullanan var mı? İnternetten hepsiburadada paypalmda kullanılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedwal

alabiliyorsun istersen ben almadım eski sim devam edilebiliyorsun

Cevap icin tesekkurler. Bugun 3 hattimi birden tasiyacagim.

• yeni hat vergisi 60 lira civarinda. Bunu 12 taksite boluyorlar. tarifene ek aylik 4-5 lira daha oduyorsun.

• Hangi vericiyi kullanıyor
    Çekim kalitesi nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neselihayalet -- 22 Ağustos 2013; 13:02:42 >
  • Adamlar artik hat tasima formlarina eklemis sms elektronik reklamlari gonderimine riza gostermek gerektigini...

Basvuru ve satis sonrasi islem formu
    2- ve 3-

5- Mevcut Avea abonesi iken ve Avea'nin PTTCELL tarifeleri disinda bir tarifesine bagli iken, PTTCELL tarifesine gecmek istemem durumunda tarafima tahsis edilen PTTCELL tasarimli SİM kartin Avea tarafindan standart SİM kart ucreti karsiliginda verilecegini...

6- Bu fornu imzalamak suretiyle tercih ettigim PTTCELL tarifesini, PTTCELL tarifeleri disinda bir baska Avea tarifesine gecmek suretiyle degistirmek istemem durumunda, tarafima tahsis edilen PTTCELL tasarimli SİM kartin Avea standart SİM kart ucreti karsiliginda degistirilmesini, beyan ederim.

5< Simdi tarifesi 26sinda dolacak kisilere sim kart ucreti yansitirsa kacimiz hakliyiz diye israr edicez.

6< Avea ya tasinmasi durumunda da +SİM kart ucreti alinacak sanirim.

Konu basligina eklense su tur bilgiler baya faydali olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snac Twingum -- 22 Ağustos 2013; 15:07:03 >
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    saolasın hocam, tarife gayet hoş aslında 4 - 5 tl daha vermeye de değebilir normal avea hat mı verirler ki acaba ttnet cell mi ne öyle bişi vardı 0500 le başlıodu
  • numara avea numarası veriyorlar 0507 ile başlıyor.. Ben genel olarak internet için aldım.. yinede idare ediyor beni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asper12

Hangi vericiyi kullanıyor
    Çekim kalitesi nasıl

Avea altyapısını kullanıyor ve çekim gücü bulunduğunuz yere göre değişebilir.Konuya biraz göz atsaydınız zaten sorunuzun cevabını bulurdunuz.
  • Direkt son sayfaya gitmem bu soruyu sormama sebep oldu. Haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfghjkll

Adamlar artik hat tasima formlarina eklemis sms elektronik reklamlari gonderimine riza gostermek gerektigini...

Basvuru ve satis sonrasi islem formu
    2- ve 3-

5- Mevcut Avea abonesi iken ve Avea'nin PTTCELL tarifeleri disinda bir tarifesine bagli iken, PTTCELL tarifesine gecmek istemem durumunda tarafima tahsis edilen PTTCELL tasarimli SİM kartin Avea tarafindan standart SİM kart ucreti karsiliginda verilecegini...

6- Bu fornu imzalamak suretiyle tercih ettigim PTTCELL tarifesini, PTTCELL tarifeleri disinda bir baska Avea tarifesine gecmek suretiyle degistirmek istemem durumunda, tarafima tahsis edilen PTTCELL tasarimli SİM kartin Avea standart SİM kart ucreti karsiliginda degistirilmesini, beyan ederim.

5< Simdi tarifesi 26sinda dolacak kisilere sim kart ucreti yansitirsa kacimiz hakliyiz diye israr edicez.

6< Avea ya tasinmasi durumunda da +SİM kart ucreti alinacak sanirim.

Konu basligina eklense su tur bilgiler baya faydali olucak.

Aveainin aşağı yukarı aynı tarifesine 50 dk konuşma fazlaydı 14 lukten. TAbi internet sınırsızda değildi. 45 tl ödedim kaç ay. SIM ücreti taşırken almadılar ama faturaya yansıtacaklarını bilseydimde yine geçerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asper12

Direkt son sayfaya gitmem bu soruyu sormama sebep oldu. Haklısınız

Ben s.e.c500 +sinirsizdan gectim.
    Fiyat aslinda problem olmaktan cikmisti.
    11.ay faturasinda dalaverecilik yapmalari asil sebep oldu.
    Yoksa tahhaautsuz devam edecektim 12ay tahhaautlu odedigim paranin aynisiyla...
    Bir kac ay PTTCELL deneyip uymazsa farkli bir operatore gecmeyi planliyorum.
    Karta para istemelerini pek tinlamiyorum kendi adima, maksat yaziyi paylasmakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snac Twingum -- 22 Ağustos 2013; 19:12:19 >
  • Neden 30 - 40 arasında bir tarife yok...
    Normal 1000 dk yeter aslında...

• ben d pttcel 14luk tarifye gectm ve bna syle bir msj geldi Pttcell 14'luk tarifeye hosgeldiniz. Tarifenizle aylik 14 TL'ye ayda yurt ici her yone 200 dakika, Pttcell faturalilarla 3500 dakika konusabilir, 250 SMS gonderebilir, 250 MB internet kullanabilirsiniz burdaki 250mb bttkten snra ucretlimi oluyr blglendrirsnz svnrm
  • Merhabalar, bugün ptt'ye gittim pttcell 'e geçmek için müdür ile görüştüm.
    Formu beraber doldurduk.
    Kendisi de ilk geçişi yaptığı için konuya hakim değildi. Adres bilgileri ve kimlik bilgileri üzerinde dikkat ettik, hatta o kontrol etti
    Saatin gec oldugunu ancak yarın kendisi sisteme gireceğini söyledi.
    Ben de kimlik fotokopimi çekmeyi unuttuklarını hatırlattım. O işlemi de bitirdikten sonra çıktım PTT'den.
    Ancak bana hat verilmedi. Yeni hat vermiyorlar mı numara taşırken ? Bir şeyler unutmuş olabilir miyiz ?

Teşekkürler.
  • bu hattın avea'ya göre eksi yönü var mı? yani avea kullanan birisinin geçmemesi için bir sebep var mı. sonuçta aynı altyapı. vodafone-turkcell'de sinema kampanyaları, konser etkinlikleri, çekim kalitesi gibi etkenler var. ama avea'nın pttcell-bimcell-kartalcell vs.. altyapısını paylaştığı diğer hatlardan ne farkı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

Merhabalar, bugün ptt'ye gittim pttcell 'e geçmek için müdür ile görüştüm.
    Formu beraber doldurduk.
    Kendisi de ilk geçişi yaptığı için konuya hakim değildi. Adres bilgileri ve kimlik bilgileri üzerinde dikkat ettik, hatta o kontrol etti
    Saatin gec oldugunu ancak yarın kendisi sisteme gireceğini söyledi.
    Ben de kimlik fotokopimi çekmeyi unuttuklarını hatırlattım. O işlemi de bitirdikten sonra çıktım PTT'den.
    Ancak bana hat verilmedi. Yeni hat vermiyorlar mı numara taşırken ? Bir şeyler unutmuş olabilir miyiz ?

Teşekkürler.

Numara taşırken hat verilmesi gerekmektedir. Tekrar gidip hattınızı almanız gerekiyor.
  • 250 mb'den sonra hız düşüyor 128 kbps'ye, ücretli olmuyor...........
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

bu hattın avea'ya göre eksi yönü var mı? yani avea kullanan birisinin geçmemesi için bir sebep var mı. sonuçta aynı altyapı. vodafone-turkcell'de sinema kampanyaları, konser etkinlikleri, çekim kalitesi gibi etkenler var. ama avea'nın pttcell-bimcell-kartalcell vs.. altyapısını paylaştığı diğer hatlardan ne farkı var?

hiçbir farkı yok...............
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.