Gezi Parkı Olaylarını Desteklemeyenler?
887 Cevap20035 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     6 7 8 9 10 11 12 [14]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

doğru Müslüman olupta böyle olmayan ülke yok peki elleri başta Müslüman ülkeler olmak üzere dünya insanlarının kanına bulaşmadan onların kaynaklarını enerjilerini kendi ülkelerine aktarmadan ekonomisini büyütebilmiş güya çağdaş medeniyete ulaşabilmiş birtane laik ,ilerici aydınlanmış ülke varmı?

Dünya üstünde dediğin gibi bir ülke yok zaten.Her ülke geçmişinde diğer ülkeleri ele geçirmiş kaynaklarını kullanmış veya kullanmaya çalışmıştır.Osmanlı dahil.Ben şu anki ülkelerin refah düzeyine bakarım.Kendi toplumunda yaşayan bireylerin mutluluguna kazancına yani iyi yaşamasına... bakalım hemen

1. Finlandiya
2. İsviçre
3. İsveç
4. Avustralya
5. Lüksemburg
6. Norveç
7. Kanada
8. Hollanda
9. Japonya
10. Danimarka

(hepsi hristiyan japonya hariç)

dünyanın en kötü ülkelerinde de tahmin et hangi dine mensup.. zor değil cevap müslümanlık

http://www.sagliksigort...yi-ulkeleri-siralamalar

bu ülkelerin geçmişinde kan ,sömürge,vahşet yok öylemi ben bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum+ben şimdiki haline bakarım dersen ,ben şimdi bir bankayı görevlilerive içerdeki müşterileri öldürerek soysam o zaman 10,20,30 yıl sonra maddi durumumun iyi olmasından dolayı masum olabilirim diyorsunuz yani +dünyanın en kötü ülkerinin insanlarının dini inancı islam peki yönetim şekilleride islammı yani türkiye ile aynı anda yarışa başlamış fakat ekonomik olarak dünya lideri olan ülkeler sırf hiristiyan oldukları için bu başarıyı elde ettiler türkiyenin rejimide şeriat olduğu için yerlerde sürünüyor öylemi ilginç bir bakış açısı

MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 17.3" Full HD WİN7 64 BİT ULTİMATE

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: süraka

Dünya üstünde dediğin gibi bir ülke yok zaten.Her ülke geçmişinde diğer ülkeleri ele geçirmiş kaynaklarını kullanmış veya kullanmaya çalışmıştır.Osmanlı dahil.Ben şu anki ülkelerin refah düzeyine bakarım.Kendi toplumunda yaşayan bireylerin mutluluguna kazancına yani iyi yaşamasına... bakalım hemen

1. Finlandiya
2. İsviçre
3. İsveç
4. Avustralya
5. Lüksemburg
6. Norveç
7. Kanada
8. Hollanda
9. Japonya
10. Danimarka

dünyanın en kötü ülkelerinde de tahmin et hangi dine mensup.. zor değil cevap müslümanlık

dünya lideri olan ülkeler sırf hiristiyan oldukları için bu başarıyı elde ettiler türkiyenin rejimide şeriat olduğu için yerlerde sürünüyor öylemi ilginç bir bakış açısı

Aynen öyle , dünya lideri olup , yaşam koşulları mükemmel olan , insanların huzurlu mutlu olduğu , yaşam seviyesi diğer gelişmiş ülkelere göre en tepelerde olan müslüman yada şeriatla yönetilen ülkeler varsa söyle bizde bilelim.

GIGABYTE 990FXA-UD5 AM3+ // AMD FX X8 8320 AM3+ 4.5GHZ o.c // (4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600 // MSI HD6950 2GB (6970 BİOS) //WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 2TB HDD// SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD // HİGH POWER HPC620W // XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA // COOLER MASTER HAF X942 // CREATİVE AUDİGY 2 ZS // CERATİVE THX 550 // LOGİTECH G300 GAMİNG MOUSE // Tt eSPORTS Challenger GAMİNG KEYBOARD // LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT // 3X SAMSUNG 22" EYEFİNİTY MONİTOR ***** PANASONIC TX-P50U30E 50" PLASMA // SONY STR-DH520 AVR 7.1 // JAMO S426HCS5B // DIGITURK HD FULL //

Rottweiler besleyenler kulübü

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:44:39 

quote:

1. Finlandiya
2. İsviçre
3. İsveç
4. Avustralya
5. Lüksemburg
6. Norveç
7. Kanada
8. Hollanda
9. Japonya
10. Danimarka

bu ülkelerin geçmişinde kan ,sömürge,vahşet yok öylemi ben bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum+ben şimdiki haline bakarım dersen ,ben şimdi bir bankayı görevlilerive içerdeki müşterileri öldürerek soysam o zaman 10,20,30 yıl sonra maddi durumumun iyi olmasından dolayı masum olabilirim diyorsunuz yani +dünyanın en kötü ülkerinin insanlarının dini inancı islam peki yönetim şekilleride islammı yani türkiye ile aynı anda yarışa başlamış fakat ekonomik olarak dünya lideri olan ülkeler sırf hiristiyan oldukları için bu başarıyı elde ettiler türkiyenin rejimide şeriat olduğu için yerlerde sürünüyor öylemi ilginç bir bakış açısı

Aynen öyle , dünya lideri olup , yaşam koşulları mükemmel olan , insanların huzurlu mutlu olduğu , yaşam seviyesi diğer gelişmiş ülkelere göre en tepelerde olan müslüman yada şeriatla yönetilen ülkeler varsa söyle bizde bilelim.

GIGABYTE 990FXA-UD5 AM3+ // AMD FX X8 8320 AM3+ 4.5GHZ o.c // (4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600 // MSI HD6950 2GB (6970 BİOS) //WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 2TB HDD// SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD // HİGH POWER HPC620W // XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA // COOLER MASTER HAF X942 // CREATİVE AUDİGY 2 ZS // CERATİVE THX 550 // LOGİTECH G300 GAMİNG MOUSE // Tt eSPORTS Challenger GAMİNG KEYBOARD // LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT // 3X SAMSUNG 22" EYEFİNİTY MONİTOR ***** PANASONIC TX-P50U30E 50" PLASMA // SONY STR-DH520 AVR 7.1 // JAMO S426HCS5B // DIGITURK HD FULL //

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:44:49 

quote:

O osmanlının kabiliyetsizliği idi.Elindeki yerleri tutmayı başaramıyordu. Ortadoğuyu alırken kafkasları bırakıyordu , kafkasları alırken balkanları bırakıyordu.Hani aman biz iyi milletiz sömürgecilik yapmayalım hadi bırakalım buralarıda gibi bir düşünceleri yoktu.İstediler ama yapamadılar.En büyük güçlü oldukları dönemde bile uzun süre duramadılar hemen durgunluk ve çöküşe geçtiler düşün ki

Yayılma ve doruk noktası (1453–1566)

Osmanlı Devleti Gerileme Dönemi (1699 başlangıç kabul edilir)

düşünki aşağı yukarı 100 sene anca dayanabilmiş en güçlü dönemde sonra gerileme ve çöküşe hatta 100 sene sonrada dağılma dönemine başlamış (1792).. Osmanlı çok güçlü ama akıllıca ve stratejik haraket edilen bir imparatorluk değildi. O yüzden osmanlı diğer ülkelerden daha masumdur demek mantıklı olmaz.Diğer konuda ise tabiki kendi yaşadıgım ve ilerde cocuklarımın yaşadıgı düzene bakarım ben.Geçmişten ders almak ayrı birşeydir ama "geçmişde şöyle idi böyle idi" demek de bir anlam ifade etmez.Adamlar isviçre cennette biz burda cehennemde gibi yaşıyorsak , eh insanda o ülkeleri örnek olarak gösteriyor.

bu kadar basit yani istediler yapamadılar.üç kıtaya yayılmış bir devlette sömürge nasıl yapılır bilen adam yok ben tarihi yanlış anlamışım. diyecek sözüm yok

MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 17.3" Full HD WİN7 64 BİT ULTİMATE

252 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:50:13 

Desteklemiyorum bankamatigin ne sucu var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_78516300/f_//tm.htm

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:50:58 

[/quote]
bende aynı şeyi söylüyorum zaten öyle bir ülke yok sen bana şimdi şeriatla yönetilen ülkeler olarak .Arabistan,iran Lübnan falan sayacaksın bu ülkelerin islami kurallara göre yönetilmediğini biliyorum yönetim şekillerinin islamla zerre kadar alakası yok bunu bütün Müslümanlar biliyor

2276 Mesaj
7 Haziran 2013; 15:59:04 

quote:

bu kadar basit yani istediler yapamadılar.üç kıtaya yayılmış bir devlette sömürge nasıl yapılır bilen adam yok ben tarihi yanlış anlamışım. diyecek sözüm yok

Blok en güzeli hocam; bunun gibi düz mantıkları direk bloklayacaksın; 600 sene yaşamış bir imparatorlukta; o 100 senelik dilimin içimde bir tane bile zeki şahıs çıkmayacağını düşünmektense bilekleri kes daha iyi. En azından başkalarının nefes alma hakkını gasp etmezsin.

Osmanlı'nın buraları sömürmemesinin sebebi İSLAMİYET'in sancağını taşıyor olmasından dolayıdır. Bu yüzden fethettiği yerlerden vergi almamıştır; oraya extreme paralar yollamıştır. MEKKE'den ve MEDİNE'den kuruş vergi almamıştır; sebebi İSLAMİYET'in beşiği olması ve vakıf toprağı olması. Aksine yine katbekat fazla para göndermiştir. KABE'nin içine aydınlanması için altın ve değerli madenlerle kaplı gaz lambaları yollamıştır.
Durum böyleyken hala Osmanlı Devleti'ne sallayan insancıklar gördükçe blokluyorum direk; kendi atasına ihanet edenden bize ne hayır gelir düşüncesiyle. Size de aynısını öneririm.

Hayat iki ezan arası yaşanırmış. İkinci ezan okunsun istiyorum; orası için yaptığım hiçbir hazırlık yok. Üstüne üstlük bunu da takmıyorum.

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:01:17 

quote:

E örneğini verdim işte daha ne istiyorsun 3 kıtaya yayılmış adam hemen ardından ki bir insan ömrü ardından 100 sene sonra duraklama bir 100 sene sonrada çöküşe geçmiş.Sorna dağılma.. Yani öyle yüzlerce yıl ellerinde tutmuş oraları sanmayın.En güçlü dönemi ile gerileme dönemi arasında 100 sene var.Google dan bul bak hangi bölgeleri kaç sene tutabilmiş elinde ben sölemiyorum bunu gerçek bu.Ki zaten büyüklüğü diğer imparatorlukların yanında devede kulak , büyük sanmayın yani osmanlıyı bir ingiliz bir moğol imparatorlugu kadar..

En büyük imparatorluklar

1- İngiliz İmparatorlugu ( 33.7 milyon km2 genişledi)
2-Moğol İmparatorluğu (33 milyon km2 genişledi)
3-Rus imparatorluğu ( 22.8 milyon km2 genişledi)
4-İspanyol imparatorluğu ( 19.40 milyon km2 genişledi)
5 Emevi imparatorluğu ( 15 milyon km2 genişledi)
6- Qing hanedanlığı ( 14.7 milyon km2 genişledi)
7- Yuan imparatorluğu ( 14 milyon km2 genişledi)
8- Fransız Koloni İmp. ( 13 milyon km2 genişledi)
9- Abbasi hükümdarlığı ( 11 milyon km2 genişlediler)
10- Portekiz İmparatorluğu ( 11 milyon km2 genişlediler)
vs
vs
17-Roma imparatorluğu ( 06.5 milyon km2 genişlediler)
vs
vs
20- Göktürk imparatorluğu ( 06.0 milyon km2 genişlediler)
vs
vs
25- Osmanlı imparatorluğu ( 05.2 milyon km2 genişlediler)

Dünyanın en büyük imparatorlukları arasında 25. sırada... İngiliz imparatorluğu osmanlının en geniş zamanından 6 kat daha büyükmüş düşün işte...

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:03:28 

quote:

bende aynı şeyi söylüyorum zaten öyle bir ülke yok sen bana şimdi şeriatla yönetilen ülkeler olarak .Arabistan,iran Lübnan falan sayacaksın bu ülkelerin islami kurallara göre yönetilmediğini biliyorum yönetim şekillerinin islamla zerre kadar alakası yok bunu bütün Müslümanlar biliyor

e o zaman yönetim şekillerinin islamla alakası olan ve gelişmiş iyi ülkeleri söyle bana ?

716 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:07:59 

o osmanlının kabiliyetsizliği değil batı kadar aç gözlü olmamasıdır, aldığı toprakları kurutmayı tercih etmemesidir.

en büyük olduğu dönemde o zamanın 2 süpergücü ile 3. olarak mücadele ediyordu (ispanya ve iran) bu dönemin kritiği için güzel bir kaynaktır,
Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar I

Dediklerinin tam tersine daha öncede söylediğim üzere Osmanlı bunlar gibi olsaydı kurtuluş savaşına gerek kalmazdı.

Geçmişten ders alınmalıdır hatta o kadarda çok geçmişe gitmeye gerek yok, uzunbacaklının ülkesinde cadde ortasında kafa kesen afronun attığı sloganı bir araştırın demek istediğim daha iyi anlaşılır ki ilginç bir tespittir. (eylemi kesinlikle onaylamam)

Bu mesajda bahsedilenler: @Devian

ALFA ROMEO 156 TS RED

61 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:10:29 

O değilde admin lafı koymuş başa dostlar

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:36:08 

quote:

e o zaman yönetim şekillerinin islamla alakası olan ve gelişmiş iyi ülkeleri söyle bana ?

akifin dediği gibi " işleri dinimiz gibi dinleri işimiz gibi" eğer istersen gelişmiş bütün ülkelerin devlet yönetiminde islami anlayışın bir parçasını görebilirsin Müslümanlar zayıftılar güçlendiler dünyayı yönettiler rehavete kapılıp bölündüler zayıfladılar yine birleşecekler güçlenecekler ve medeniyetin ne olduğunu yine dünyaya gösterecekler

1856 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:37:06 

bu günkü konuşmasıda güzeldi

DH CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:37:45 

quote:

akifin dediği gibi " işleri dinimiz gibi dinleri işimiz gibi" eğer istersen gelişmiş bütün ülkelerin devlet yönetiminde islami anlayışın bir parçasını görebilirsin Müslümanlar zayıftılar güçlendiler dünyayı yönettiler rehavete kapılıp bölündüler zayıfladılar yine birleşecekler güçlenecekler ve medeniyetin ne olduğunu yine dünyaya gösterecekler

yani kısaca "gösteremiyorum" diyorsun :) Belki bir 10.00000 yıl sonra olur ne dersin..

1563 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:55:11 

Kısacası 3 yanlış 1 doğruyu götürdü, desteklemek mümkün değil.

1856 Mesaj
7 Haziran 2013; 16:56:33 

bu arada mynet'ti Ayyıldız hacklemiş galiba

DH CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 17:23:08 

quote:

yani kısaca "gösteremiyorum" diyorsun :) Belki bir 10.00000 yıl sonra olur ne dersin..

doğru şuan için kısaca gösteremiyorum bu hiç olmayacağı anlamınada gelmez. o kadar uzun ürmez merak etme, sende görürsün inşallah biliyormusun islam inancına göre ümitsizlik dinden çıkmaya sebeptir biz ümidimizi hiç kaybetmeyeceğiz ve kazanacağız

1020 Mesaj
7 Haziran 2013; 17:39:39 

quote:

doğru şuan için kısaca gösteremiyorum

teşekkürler cevabımı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 7 Haziran 2013; 17:39:17 >

6 Mesaj
7 Haziran 2013; 22:18:03 

quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

Daha da söylenecek bir şey kalmadı herhalde.

bu videoyu izleyince bütün siyasi düşüncelerim altüs oldu

129 Mesaj
7 Haziran 2013; 22:42:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

Senin kafandakiler iyi ki bu ülkeyi yönetmiyor, inşallah hiçbir zaman da yönetmez.Halkın değerlerine bu şekilde saygısızlık edemezsin.İnanmıyorsan da bunu kendi içinde yaşarsın, inanmadığın için ayrımcılık görüyorsan bunun da karşısında olurum.Herkes birbirine daha hoşgörülü olmalı.

benim kafamdakiler bu ülkeyi yönetemez hiçbir zaman zaten. adamın karnı aç, giyecek donu yok; hamdolsun allaha diyor. bu nasıl bi kölelik zihniyetidir yav. kadın kocasından şiddet görüyor, sever de döver de diyor. anca yüzü kezzap yiyince belki dayak yemenin yanlış olduğunu anlayacak.

ha ortaçağın mutlak doğruları senin için değerdir benim için yanlıştır. ben yanlışa yanlış demezsem kim diyecek kardeş?

208 Mesaj
7 Haziran 2013; 22:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: L4rry

tabi canım. ayın 2 ye bölünmesine, denizin 2 ye yarılmasına, ortaçağdaki bi adamın allahla konustuğuna inanan insanlar kandırılmıyolar. biz kandırılıyoruz ama

Denizin ikiye yarılması yahudilerin hristiyanların inandığı bir olay tıpkı Nuh'un gemisi gibi. Bundan 1500 yıl önce kitaplar yoktu, internet yoktu. 40 yaşına kadar yaşamış ve o zamana kadar yaptıklarından Emin lakabını almış birisi. 40 yaşında birden "ulan ben bunlara bu güne kadar hiç yalan söylemedim dur şunlara bi yalan söyleyimde peygamber olayım" mı demiş? Peki maksadı neymiş para? Kendisine zenginlik verildiğinde bir elime güneşi bir elime ayı verseniz davamdan dönmem demiş. Dahada komiği ne biliyor musun? Sen şimdi sokağa çık peygamberliğini ilan et 1 kişi bulabilirsen sana inanan senin için gözünü kırpmadan ölebilecek 1 kişi bul sana hak vericem. Senin bir damla sudan meydana gelip bunları düşünmen denizin ikiye yarılmasından da ayın ikiye bölünmesinden de daha büyük bir mucize. Birde bakmışsın ki o apaçık bir düşman kesilmiş diyor ya. İşte senden bahsediyor Senin düşmanlığın bile herşeyi kanıtlıyor aslında. Niye diye soracak olursan ben hiç Brahmaya kötü söz söylemedim ya da Vişnu'ya Zeusa, Budaya, Thora Odine. Ne diyebilirim Bu dünyada ki herkes bir kumar oynuyor.

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 23:14:20 

quote:

benim kafamdakiler bu ülkeyi yönetemez hiçbir zaman zaten. adamın karnı aç, giyecek donu yok; hamdolsun allaha diyor. bu nasıl bi kölelik zihniyetidir yav. kadın kocasından şiddet görüyor, sever de döver de diyor. anca yüzü kezzap yiyince belki dayak yemenin yanlış olduğunu anlayacak.

ha ortaçağın mutlak doğruları senin için değerdir benim için yanlıştır. ben yanlışa yanlış demezsem kim diyecek kardeş?

ortaçağ zihniyeti dediğin kurallara hala modern insanlar uyum sağlayamıyor sizin en hayırlınız hanımlarıyla en iyi geçinenizdir,cennet anaların ayağı altındadır,müslüman elinden dilinden kimsenin zarar görmediği kişidir,kıyamet kopsa dahi elinde fidan olan onu diksin,yoldan insanları rahatsız eden taş ,kemik diken gibi şeyleri kaldırman sadakadır,diğer insanlara tebessüm etmen sadakadır,temizlik imandandır,müslüman haset etmez kin gütmez insanları incitmez yalan söylemez vb adamın giyecek donu yok hamdediyor ne yapacak aydın insanlar gibi eşkıyalık mı yapacak yakacak yıkacak çalacak öldürecek öylemi kardeş

129 Mesaj
7 Haziran 2013; 23:24:22 

quote:

ortaçağ zihniyeti dediğin kurallara hala modern insanlar uyum sağlayamıyor sizin en hayırlınız hanımlarıyla en iyi geçinenizdir,cennet anaların ayağı altındadır,müslüman elinden dilinden kimsenin zarar görmediği kişidir,kıyamet kopsa dahi elinde fidan olan onu diksin,yoldan insanları rahatsız eden taş ,kemik diken gibi şeyleri kaldırman sadakadır,diğer insanlara tebessüm etmen sadakadır,temizlik imandandır,müslüman haset etmez kin gütmez insanları incitmez yalan söylemez vb adamın giyecek donu yok hamdediyor ne yapacak aydın insanlar gibi eşkıyalık mı yapacak yakacak yıkacak çalacak öldürecek öylemi kardeş

www.youtube.com/watch?v=wGAVQUuzevY

nisa 34, maide 38, talak 4 daha aklıma gelen çok şey var da. ben kuran ı ve islamı araştırdığım kadarını söylüyorum duyduğum kadarını degil. ama video gayet güzel özet geçmis islam dünyasını.

129 Mesaj
7 Haziran 2013; 23:35:35 

quote:

Orijinalden alıntı: my140

desteklemiyorum..tepkinizi sandıkta gösterin..bdp nin tkp nin yaptıgı tüm aşırılıklar yüzünden biber gazı yemeyin boşuna..

açık ve net +1

< Bu ileti DH Premium Platinium++ kullanılarak atılmıştır. >

374 Mesaj
7 Haziran 2013; 23:45:55 

quote:

www.youtube.com/watch?v=wGAVQUuzevY

nisa 34, maide 38, talak 4 daha aklıma gelen çok şey var da. ben kuran ı ve islamı araştırdığım kadarını söylüyorum duyduğum kadarını degil. ama video gayet güzel özet geçmis islam dünyasını.

kur;anı kerimi ne kadar nerden araştırdın ateist kaynaklardanmı? gösterilen ayetlerin mealleini, tefsirlerini okudunmu? kaçtane islam ilmihali okudun?okuduğun ayetlerin meal çevirisini kim yapmış araştırdınmı?çanakkalede,ırakta ,suriyede ,afganistanda,miammarda,afrikada ,rusyada,filistinde,cezayirde,libyada,ülkelerini işgal ettikleri müslümanları öldüren batılılar kur anın emirlerine hz peygamberin sünnetine göremi hareket ediyorlardı
http://islamahengi.blog...rimde-insan-haklar.html
http://www.diyanet.gov....oku.asp?sayfa=26&yid=25
http://www.sorularlaisl...-bir-ceza-degil-mi.html
http://www.fikirbahcesi...anda-insan-haklari.html
http://www.arakli.gen.t...slamda_Insan_Hakki.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süraka -- 8 Haziran 2013; 0:13:09 >

1020 Mesaj
8 Haziran 2013; 10:26:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Neonight

Denizin ikiye yarılması yahudilerin hristiyanların inandığı bir olay tıpkı Nuh'un gemisi gibi. Bundan 1500 yıl önce kitaplar yoktu, internet yoktu. 40 yaşına kadar yaşamış ve o zamana kadar yaptıklarından Emin lakabını almış birisi. 40 yaşında birden "ulan ben bunlara bu güne kadar hiç yalan söylemedim dur şunlara bi yalan söyleyimde peygamber olayım" mı demiş? Peki maksadı neymiş para? Kendisine zenginlik verildiğinde bir elime güneşi bir elime ayı verseniz davamdan dönmem demiş. Dahada komiği ne biliyor musun? Sen şimdi sokağa çık peygamberliğini ilan et 1 kişi bulabilirsen sana inanan senin için gözünü kırpmadan ölebilecek 1 kişi bul sana hak vericem. Senin bir damla sudan meydana gelip bunları düşünmen denizin ikiye yarılmasından da ayın ikiye bölünmesinden de daha büyük bir mucize. Birde bakmışsın ki o apaçık bir düşman kesilmiş diyor ya. İşte senden bahsediyor Senin düşmanlığın bile herşeyi kanıtlıyor aslında. Niye diye soracak olursan ben hiç Brahmaya kötü söz söylemedim ya da Vişnu'ya Zeusa, Budaya, Thora Odine. Ne diyebilirim Bu dünyada ki herkes bir kumar oynuyor.

Hitler 30 yaşında iki konuşmayla 90.000.000 insanı arkasına aldı.Ki eğer ruslar o kadar direnmeseydi belkide şu anda dunyanın 3 te 2 sinde aynı bayrak dalgalanıyor olacaktı. Ne para için yaptı ne şan şöhret için.2 kişiyi aynı tutmuyorum sadece insanların bir konuşması ile milyonları arkasına alabileceğini söylüyorumBu konuda bazı insanlar fazla yetenekli oluyor.Muhammedin de öyle olduguna inanıyorum.Halkının iyiliği için orda bir düzen sağlamış olmak için yaptı büyük ihtimalle.Zaten 3 kitabıda okuduysanız kuranın diğer 2 kitabın toplamının yani tekrarının çok az daha gelişmiş hali oldugunu görürsünüz.Hatta size daha orjinal birşey söyliyeyim incil de yazanalrın bir çogunada m.ö antik mısırda rastlıyorsunuz.İsa ile horusun benzerlikleri gibi.İsis ile meryem benzerlikleri... İsis'in saçlarını kapama şekline bak... Türban a bennziyor değilmi :)

0

yani kısaca dostum ister inan ister inanma , muhammed'in yazdığı şeylerin hiçbiri yeni değildi , değiştirilmiş düzenlenmiş o döneme uydurulmuş idi... O yüzden dir kuranda deve den bahsederken incilde balinadan bahsedebiliyor.Kuranda kendi bölgesi dışında bulunan hiçbir hayvandan bahsetmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Haziran 2013; 10:34:36 >

3891 Mesaj
8 Haziran 2013; 10:36:19 

Diğer konu duruyorsa bu konuda durmalı kesinlikle hatta bu konudaki destek daha fazla orasıda ayrı bir konu :)

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir.

378 Mesaj
8 Haziran 2013; 10:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: defendus

ne destekliyor ne de desteklemiyorum suçlu beyni yıkananlar değil bilinçli ve bencilce beyin yikayanlar

<<< *** doğru Tespit *** >>>

* özgürlük için özgür yazılım | free software for freedom *

1416 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:11:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Diğer konu duruyorsa bu konuda durmalı kesinlikle hatta bu konudaki destek daha fazla orasıda ayrı bir konu :)

Aynen o konuda sürekli aynı kişiler post atıyor.

Maksak popülerde lider kalmak.

208 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:31:04 

quote:

Hitler 30 yaşında iki konuşmayla 90.000.000 insanı arkasına aldı.Ki eğer ruslar o kadar direnmeseydi belkide şu anda dunyanın 3 te 2 sinde aynı bayrak dalgalanıyor olacaktı. Ne para için yaptı ne şan şöhret için.2 kişiyi aynı tutmuyorum sadece insanların bir konuşması ile milyonları arkasına alabileceğini söylüyorumBu konuda bazı insanlar fazla yetenekli oluyor.Muhammedin de öyle olduguna inanıyorum.Halkının iyiliği için orda bir düzen sağlamış olmak için yaptı büyük ihtimalle.Zaten 3 kitabıda okuduysanız kuranın diğer 2 kitabın toplamının yani tekrarının çok az daha gelişmiş hali oldugunu görürsünüz.Hatta size daha orjinal birşey söyliyeyim incil de yazanalrın bir çogunada m.ö antik mısırda rastlıyorsunuz.İsa ile horusun benzerlikleri gibi.İsis ile meryem benzerlikleri... İsis'in saçlarını kapama şekline bak... Türban a bennziyor değilmi :)

0

yani kısaca dostum ister inan ister inanma , muhammed'in yazdığı şeylerin hiçbiri yeni değildi , değiştirilmiş düzenlenmiş o döneme uydurulmuş idi... O yüzden dir kuranda deve den bahsederken incilde balinadan bahsedebiliyor.Kuranda kendi bölgesi dışında bulunan hiçbir hayvandan bahsetmez :)

Kuran madem herkese gönderildi neden arapça indi gibi bir soru bu. Hitlerle Hz. Muhammed'ide bir tutmanı anlayamadım. Birisi yüzyıllar sonra yaşamış bir "siyasetçi" Şu anda bile Başbakanın emrinde izin ver gidelim taksimi ezelim diye slogan atan gruplar var. Neden? Bu adamlar siyasetçi. Ama diğeri bildiğin çoban. Hitlerin peşinden gidersen sana zenginlik verebilir, en azından bir gaz odasında can vermezsin. Ama Hz. Muhammed onlara hiç birşey veremezdi ne para ne pul. Diyelim ki ben o kadar yetenekliyim insanları peşimden ölüme sürükleyebilen bir yalancıyım. Neden kendimi Tanrı ilan etmek dururken Allah'a ibadet edin demiş. Ra horus Zeus bunlar güzel şeyler hikaye olarak ama Yunanistanda zeusun hikayesi var Vikinlerde Thor Odin Mısırda Ra Set Osiris hepsinin farklı hikayesi var. Ama bir Davut gelmiş Allah birdir demiş, bir Süleyman gelmiş imparatorluğu dillere destan sahip olunabilecek herşeye sahip tapınağı bu gün hala orada duruyor. Hayvanlarla konuşabildiğini cinlerle konuşabildiğini sadece Kuranda yazmıyor. Ve dediği tek şey Allah, Zaten imparator olan birisi orduları olan birisi neden böyle birşey yapsın? Sonra Musa Firavunun sarayında evlatlıkken sahip olabileceği her şeye sahipken Oda Allah deyip her şeyi terketmeye karar vermiş. Dahası Zekeriya Meryem İmran İsa Burada sürekli aynı şeyler oluyor. Bana göre en mantıklısı budur. Kuranda da balinadan ya da yunustan bahsediliyor sadece deveden değil fillerdende bal arısından da bahsediliyor. Ama hiç dinozorlardan bahsetmez. Tuhaf değil mi dinozorlardan bahsetseydi mesela deseydi dev kertenkeleler vardı biz onların hepsini öldürdük diye O zaman inanır mıydınız? Tuhaf ya dinozorlar birden yok olmuşlar sanki bir güç artık onları yer yüzünden silmek istemiş gibi vede başarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neonight -- 8 Haziran 2013; 11:32:16 >

1763 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:34:04 

Arkadaşlar diğer konuda adam İslam halifesi kanuniye Eşcinseldi diyor.Ve bir kişi çıkıpta sen nediyorsun demiyor.İnanın kanım dondu.Bu ne izansızlıktır.

Face de yeni bir video var dünden beri.Ermeni probagandası yapıyor adam.Gezi parkını ele geçirdik.Burası ermeni mezarlığıdır.Altında 100binlerce ermeni yatıyor diyor.Bunlar vatansever geçiniyor birde.

Diğer konuda Adam başbakana köpek diyor.Kimsenin umrunda değil.Ceza bile almıyor.

Bize Her Yer Trabzon

9371 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:37:56 

quote:

0

mantıkğa bakarmısın incilde balinadan bahsediyormuş kuranda deve varmış sadece...voovv bütün inanç sistemini yıktı adam iki hayvanla...
siz ateistler ne diyeceğinizi ne yapacağınızı iyice şaşırdınız.islam sadece içkiyi yasaklayan karıkızı yazasklayan bir sistem değil keşke iyice araştırıp anlayıp girseydiniz bazı şeylere...

94 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:42:04 

Dıs guclerın oyunana kanan ve ne yaptıgını bılmeyen ozentılerın nesını desteklıyeyımkı

2456 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:42:36 

deneme

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

192 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:48:23 

0

Galatasaray

2456 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:59:00 

quote:

0

bilgin yok saçmalama bari en basiti türbanla alakalı o nasıl bir benzetme çözemedim zaten. türban vücudu örtmek içindir. isis dediğinin göbek kısmı tamamem açık artı olarak onun kafasına öyle birşey takma sebebi farklı olduğunu göstermek içindir. Ve incile tevrata gelelim onlarda Allah tarafından indirildi ve zamanla bozuldular hatta son peygamberin geleceği incilde yazıyormuş bildiğim kadarıyla hz. isanında bundan haberi varmış Son peygamber hz. Muhammedin sırtındaydı galiba yumruk büyüklüğünde iz varmış ve bunu kafileyle gittiği yerdeki papazlar nereden biliyordu yahudilerde biliyordu ve papazlar peygamber efendimizi geri götürmesini söylemişti yahudilerin onu öldürmek istemesinden dolayı isimler aklımda yok o yüzden tam anlatamadım olayı.

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

1020 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Neonight

Kuran madem herkese gönderildi neden arapça indi gibi bir soru bu. Hitlerle Hz. Muhammed'ide bir tutmanı anlayamadım. Birisi yüzyıllar sonra yaşamış bir "siyasetçi" Şu anda bile Başbakanın emrinde izin ver gidelim taksimi ezelim diye slogan atan gruplar var. Neden? Bu adamlar siyasetçi. Ama diğeri bildiğin çoban. Hitlerin peşinden gidersen sana zenginlik verebilir, en azından bir gaz odasında can vermezsin. Ama Hz. Muhammed onlara hiç birşey veremezdi ne para ne pul. Diyelim ki ben o kadar yetenekliyim insanları peşimden ölüme sürükleyebilen bir yalancıyım. Neden kendimi Tanrı ilan etmek dururken Allah'a ibadet edin demiş. Ra horus Zeus bunlar güzel şeyler hikaye olarak ama Yunanistanda zeusun hikayesi var Vikinlerde Thor Odin Mısırda Ra Set Osiris hepsinin farklı hikayesi var. Ama bir Davut gelmiş Allah birdir demiş, bir Süleyman gelmiş imparatorluğu dillere destan sahip olunabilecek herşeye sahip tapınağı bu gün hala orada duruyor. Hayvanlarla konuşabildiğini cinlerle konuşabildiğini sadece Kuranda yazmıyor. Ve dediği tek şey Allah, Zaten imparator olan birisi orduları olan birisi neden böyle birşey yapsın? Sonra Musa Firavunun sarayında evlatlıkken sahip olabileceği her şeye sahipken Oda Allah deyip her şeyi terketmeye karar vermiş. Dahası Zekeriya Meryem İmran İsa Burada sürekli aynı şeyler oluyor. Bana göre en mantıklısı budur. Kuranda da balinadan ya da yunustan bahsediliyor sadece deveden değil fillerdende bal arısından da bahsediliyor. Ama hiç dinozorlardan bahsetmez. Tuhaf değil mi dinozorlardan bahsetseydi mesela deseydi dev kertenkeleler vardı biz onların hepsini öldürdük diye O zaman inanır mıydınız? Tuhaf ya dinozorlar birden yok olmuşlar sanki bir güç artık onları yer yüzünden silmek istemiş gibi vede başarmış.

kuranda balina geçebilir ben salladım onu şimdi tek tek o geçiyor bu geçiyor diye buldurma bana :) buda yine kendini tekrarlamasıdır yani incilin o bölgede okundugunun kanıtıdır.O kadar karışık yazmışsınki anladıgım kadar ile cevap vericem.1. sordugun soru "kuran madem herkese gönderildi neden arapça" diye ne güzel sormuşsun benim sormam lazımdı aslında bunu , evet evrensel ise "neden arapça ? " , gerçekten evrensel olsa idi şu anda evrensel kabul edilen "ingilizce" olmazmıydı...Geleceği göremedimi kuranı yazanlar ? Hitlerle muhammed örneği insanları etkilemenin yolları şeklinde gösterdim.Hitler insanlara evet iyi bir yaşam daha zenginlik sunuyordu.. Ama muhammed de aynısını hatta daha hayal olan versiyonunu cenneti , memeleri tomurcuk hurileri , sonsuz zevki şehveti sunuyordu... O yüzden muhammed sana hiçbirşey veremezdi deme.

1020 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:01:30 

quote:

Orijinalden alıntı: altnkrtl

hatta son peygamberin geleceği incilde yazıyormuş bildiğim kadarıyla hz. isanında bundan haberi varmış

Kutsal kitapları okumamış biri ile tartışmam.Git önce incili aç oku yazıyormu öyle birşey yazmıyormu gör sonra tartışalım.Kulakdan duyma bilginle tartışmalara katılma.

1020 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

mantıkğa bakarmısın incilde balinadan bahsediyormuş kuranda deve varmış sadece...voovv bütün inanç sistemini yıktı adam iki hayvanla...
siz ateistler ne diyeceğinizi ne yapacağınızı iyice şaşırdınız.islam sadece içkiyi yasaklayan karıkızı yazasklayan bir sistem değil keşke iyice araştırıp anlayıp girseydiniz bazı şeylere...

Sadece hayvanlarlamı ilgili yanlışlar var sanıyorsun ?

Canlıların ve organların özelliklerinin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

1- Spermin testislerde üretildiğinin bilinmemesi:

Tıp biliminde dişi üreme hücresi olan “oocyte” nin yumurtalıkta, erkek üreme hücresi olan “sperm”in ise testiste üretildiği bilinmektedir. Ancak Tarık suresinde şöyle yazar:

Tarık/ 5-8. İnsan neyden yaratıldığına bir baksın. Bel kemiği ile kaburgalar arasından gelip atılan bir sudan yaratıldı. Şüphesiz (Allah), onu yeniden döndürmeye kudretlidir.

Bilime ters olan bu ayetin ikna edici bir izahı yoktur. Kimi İslamcılar, bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkanın sperm değil, insan olduğunu iddia eder. Kimi İslamcılar, bu ayeti testislerin başlangıçta yukarıda olmasıyla izah etmeye çalışır. Kimileri ise sperm ve oocyte ile kemik iliği arasında bağlantı kurmaya çabalar. Ama hiçbiri ayetin bilime uygunluğunu ortaya koyamamıştır.

2- Kalbin beyin fonksiyonlarına sahip bilinmesi:

Kur’an’da insan beyninden hiç söz edilmemiştir, çünkü bilinmez. Halbuki beyin, insanı insan yapan organdır. Beyin bilinmediği için duygular, düşünceler kalbin fonksiyonları olarak belirtilmiştir.
Örneğin Bakara suresi 97. ayetinde; Cebrail’in Kur’an’ı peygamberin kalbine indirdiği yazılmıştır. Bilim ise, bilgilerin ve hafızanın beyinde saklandığı kanıtlamıştır.
Yine Bakara suresi 260. ayetinde İbrahim’in kalbinin tatmin olması için Allah’tan ölüleri nasıl dirilttiğini göstermesini istediği yazılıdır. Halbuki tatmin olan, ikna olan kalp değil, beyindir.
Birçok ayette de kalbin mühürlenmesinden söz edilir.

Şura-24. Yoksa onlar, senin hakkında: “Allah’a karşı yalan uydurdu” mu diyorlar? Eğer Allah dilerse senin de kalbini mühürler. (…)

Tegabun-11. Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet başa gelmez. Kim Allah’a inanırsa, Allah onun kalbine hidayet verir. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Hidayet verilecek olsa, verileceği organ kalp değil, beyin olmalıdır. İslamcılar bunu, bugün de sevginin, merhametin kalple ifade edilmesiyle açıklar. Tersine bu ifade şekli, dini inançlardan kaynaklanarak oluşmuştur. Bazı İslamcılar ise kalbin de beyinsel fonksiyonlara sahip olduğunu iddia eder. Bu iddianın hiçbir bilimsel yanı yoktur. Kalp, sadece kan pompalayan bir organdır ve beyin işlevlerinin hiçbirine sahip değildir. Bu yanlış, müteşabihlikle de izah edilemez. Kalple ilgili birkaç ayetin müteşabihliği olsa da, Kur’an’ın tamamında ve onlarca ayette bu şekilde geçmesi, böyle bilindiğinin göstergesidir.

3- Her canlının çift yaratıldığı:

Zariyat-49. Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.

Her canlı çift değildir. Bakteriler, tüm canlılardan kat kat fazla sayıda ve etkinliğe sahip varlıklardır. Eşleri olmayıp bölünerek çoğalırlar. Ama görülüyor ki Kur’an’ın yazarı, ya bakterileri, virüsleri bilmiyor ya da onları canlıdan saymıyor.

4- İnsanlar için 8 çift hayvan yaratıldığı:

Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini var etmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir. (…)

İnsanların faydalandığı hayvan sayısı sekizden çok daha fazladır. Bazı İslamcılar, ayetin çiftlik hayvanlarını kastettiğini öne sürerse de 8 çift hayvan yine çok azdır. Enam suresinde bu 8 çift hayvanın hangileri olduğu da belirtilir:

Enam-143. Sekiz çift yarattı: Bir çift koyun, bir çift keçi. (…)
Enam-144. Deveden bir çift sığırdan da. (…)

İnsanlar bu sayılan hayvanların dışında at, eşek, tavuk, ördek, hindi, tavşan, balık, lama, kanguru, geyik, fil ve daha birçok hayvandan yararlanırken sadece 4 çeşit hayvan sayılması ve 8 çift olarak ifade edilmesi ilginçtir.

5- Tatlı suda inci ve mercan yetiştiği:

Rahman suresi 19-22 ayetleri ile Furkan suresi 53. ayetinde geçen iki denizin birbirine salındığı-karıştırıldığı ama aralarında bir engel olduğunu yazan ayetlerde denizlerden birinin suyunun içilebilen tatlı su olduğu, diğerinin acı ve tuzlu su olduğu yazılıdır. Rahman-22′de her ikisinde de inci ve mercan yetiştirildiğini yazar. Halbuki tatlı suda inci ve mercan yetişmez. Suni olarak inci yetiştirilse bile mercan hiç yetişmez. Bu ayetlerin müteşabih olduğu söylenebilir. Ancak mucize uydurmacıları, ayetteki mercan ve inciyi görmezden gelip, iki denizin karışmamasını mucize diye sunmaya çabalarlar.

6- Ortadoğu dışında yetişenlerden hiç bahsedilmemesi:

Kur’an’da adı geçen bütün bitki, hayvan ve diğer doğa varlıkları Ortadoğu’ya özgüdür. Diğer bölgelere ait olan canlı-cansız varlıklardan söz edilmez. Örneğin çölden bahsedilir ama gölden, ormandan bahsedilmez. Kar, buz, dolu, sis gibi bölgede görülmeyen doğa olayları Kur’an’da geçmez. Portakal, mandalina, karpuz, kavun, ceviz, fındık, patates gibi bölge dışı bitkisel ürünlerden, kanguru, lama, pelikan, fok gibi bölge dışı hayvanlardan bahsedilmez.

B- Dünyanın ve Evrenin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

1- Güneşin kara bir balçığa batması:

Eski toplumlar, dünyanın da güneş, ay ve yıldızlar gibi bir gök cismi olduğunu bilmezlerdi.
Yere göre güneşin hareket ettiğini sanır, doğuda bir yerden doğup batıda bir yerde battığını düşünürlerdi. Bazı filozoflar, asıl dönenin güneş değil dünya olduğunu keşfetmiş olsalar da, insanların çoğu bu bilgiden habersizdi. Kur’an’da anlatılan Zülkarneyn hikayesinde de güneşin dünyada bir çamur gözesine battığı yazılır.

Kehf-86. Nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman, güneşi, kara bir balçıkta batıyor buldu. (…)

Ayetten; dünyayı göğün altında uçsuz bucaksız bir yer olarak gören ve göz yanılmasından dolayı güneşin dünyanın batısında bir çamur gözesine battığını sanan bir yanlış bilgiye sahip olunduğu anlaşılmaktadır. Bu ayet, İslamcılar tarafından güneşin sanki okyanusta batıyormuş gibi görünmesi olarak açıklanmaya çalışılır. Öyle olsa, ayette “sanki” sözcüğü olurdu ama yoktur ve bazı mealciler bu kelimeyi parantez içinde ayete ekler.

2- Dünyanın tüm evrenden daha uzun zamanda ve daha önce yaratılması:

Evrende milyarlarca galaksi olduğu ve her galaksinin milyarlarca güneş sistemine sahip olduğu ve dolayısıyla dünyamız gibi sayısız gezegenin olduğu artık biliniyor. Bu bilgilerden yoksun olan eski toplumların yaratılış mitlerinde ise sadece yer-gök geçiyor. Altta uçsuz bucaksız bir yer ve üstte gök kubbe. Füssilet suresinde de yer ve göğün yaratılışı bu bakış açısıyla anlatılıyor.

9. De ki: “Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O’na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.

10. O, dört gün içinde, yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: “İkiniz de ister istemez gelin!” dedi. İkisi de: “isteye isteye geldik.” dediler.

12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.

Ayetlerde dünyanın dört günde ama 7 göğün yani evrenin iki günde yaratıldığı öne sürülüyor. Evrenle kıyaslandığında; okyanusta bir çakıl tanesi gibi olan dünyanın yaratılışının hem evrenden önce, hem de evrenin iki misli zamanda yaratıldığı iddiası bilimsel olabilir mi?

3- Yıldızların şeytanlar için atış tanesi olduğu:

Mülk-5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

Kandille kastedilen yıldız. Ama sanki yıldızın ne olduğu bilinmiyor. Boyutları çok küçük sanılıyor. Güneş ile yıldızlar farklı düşünülüyor. Koca yıldız, belki de dünyanın 30-40 misli büyüklüğünde, ama ayette şeytanlara atış tanesi olarak yapıldığını söylüyor.

4- Göğün yere düşmemesi için tutulduğu:

Hacc-65. Görmedin mi ki, Allah bütün yerdekileri sizin hizmetinize sundu. Ve emriyle denizde seyredip giden gemileri de. Göğü de izni olmaksızın yere düşmekten o tutuyor. Gerçekten Allah insanlara çok şefkatli, çok merhametlidir.

Göğün tutulmadığı takdirde dünya üzerine düşeceğini hangi bilim adamı söyleyebilir?
Milyarlarca galaksi, katrilyonlarca yıldız ve gezegenlerin dünyaya düşebileceği düşünülebilir mi? Ama dünya gökte bir cisim değil de, gök dünyanın üstünde sanılırsa; göktekilerin yere düşeceği zannına kapılınılabilir ki Kur’an’ın yazarı da bu yanılgıya düşmüştür.

5- Cennetin genişliği göklerle yer kadar mı?

Ali İmran-133. Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır.

Yer’den kastedilen dünya gezegeni olduğuna göre; dünya da, uzayda diğer gök cisimlerinden biri olduğuna göre; “gök ile yer kadar” demek saçma bir ifadedir. Bu da, önceki örneklerde olduğu gibi göğün dünya üzerinde bir kubbe olarak algılanmasından kaynaklanmaktadır.

6- Ayın bir nur, bir ışık kaynağı olduğu:

Yunus-5. O’dur ki Güneş’i bir ışık yaptı. Ay’ı da bir nûr kılıp, ona birtakım konaklar tayin etti ki yılların sayısını ve vakitlerin hesabını bilesiniz.

Ay’ın bir nur olmadığı sadece geceleri güneşten aldığı ışığı yansıttığı biliniyor. Ama gündüz ay’ı göremeyen ve gece aydınlık verdiğini görenler onu nur sanıyor.

C- Matematiğin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

Kur’an’da Nisa suresi 11 ve 12. ayetlerinde miras paylaşımına dair verilen oranlara göre hesap yapıldığında matematik hatası olduğu görülür. Oranlar hatalıdır ve hesap tutmaz.
Oran hatalarını giderebilmek için avliye ve reddiye yöntemine başvurulur.
İlköğretim seviyesindeki bir oran hesabında hata yapılmış olması, Kur’an’ın insan ürünü olduğunun en önemli kanıtıdır.

D- Doğaüstü inançlardan doğan çelişkiler:

Kur’an’da bilimsel yasalara ters, doğaüstü, insanüstü mucize iddialarına bolca rastlanır.
1- İlk insanın çamurdan yaratılması,
2- Ayın yarılması,
3- Bedir savaşında melek ordusunun Müslümanlara destek olması,
4- Kayalıktan deve çıkarılarak Salih peygambere mucize verilmesi,
5- Firavuna karşı Musa’ya verilen mucizeler, suların kan olması, tüm ilk doğan erkek çocukların ölümü, kurbağa, çekirge istilası ve Kızıldeniz’in yarılması,
6- Meryem’in cinsel ilişkiye girmeden İsa’yı doğurması,
7- İsa’nın bebekken konuşması, ölüleri diriltmesi,
8- Fil vakasında kuşların attıkları taşlarla orduyu helak etmesi,
9- Süleyman’ın kuşlara, cinlere hükmetmesi, ayakta öldüğünde asasını kurt yiyip de düşene kadar öldüğünün anlaşılmaması,
10- Nuh tufanında tüm hayvanlardan birer çiftin gemiye toplanması gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Haziran 2013; 12:05:48 >

166 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:07:21 

Devletin malına mülküne polisine zarar vererek Tepki Gösterilmez.Şehirdeki PKK dan ne farkı var sağı solu yakıp yıkanların?

Desteklemiyorum Destekleyenlerede içten içten nese...

★★★ Fenerbahçe 2013-2014 ★★★

7011 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:07:59 

Objektif biri olarak oradaki sadece gerçek "Türk" milletini destekliyorum, geri kalan gereksiz kalabalığı solcu örgütleri, pkklıları desteklemiyorum.
Malesef o "Türk"ler de bu geresiz kalabalığın içinde yutulup kaybolmuş durumda. Baksanıza heryere tkp, bilimum solcu örgütlerin vs. isimleri yazılmış.
Bu mu Türk'ün direnişi ? Bu fazlalık gruplar 1 mayıs bayramını da işçilerin elinden alıp terör ortamına çevirenler değil mi zaten ?
Malesef oradaki gerçek protestocular azınlık durumuna düştüğü için artık desteklemenin bir anlamı kalmadı, gidip de solcu terör örgütlerini destekleyecek değilim.
Akp ne kadar aşırıysa, onlar da aksi yönde aşırı.

2456 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:17:51 

quote:

Kutsal kitapları okumamış biri ile tartışmam.Git önce incili aç oku yazıyormu öyle birşey yazmıyormu gör sonra tartışalım.Kulakdan duyma bilginle tartışmalara katılma.

Mesajına göre hepsini okumuşsun gibi bir izlenim verdin fakat yukarda yazdığın mesajda hiç okumuş gibi bir halin gözükmüyor. Artı olarak kuran`dan önceki kutsal kitaplar zamanla değişmiştir. Bozulmadan gelen tek kitap kurandır.

http://www.****.com/isl...-bildirilmis-miydi.html bunuda al oku sen nasıl okudun bilmiyorum fakat düz okumakla anlayamazsın herşeyi kuranda öyledir diğer kitaplarda.

http://www.sorularlaisl...erin-hikmeti-nedir.html bak bunuda ilk yeşil kısma kadar oku öğren sizin gibilerin yani kalbinde eğrilik olanların müteşabih yani yoruma açık ayetleri bulup fitne çıkarmaya çalıştığınızzda yazıyor.

bu paylaştıklarımı da %80 okumayacaksın.

kutsal kitapları okumamış biri ile ben tartışırım sen merak etme seninde okuduğunu sanmıyorrum fakat okuduysanda düz okuduğun için belkide okumamış birinden pek farkın yok

linkteki **** olan yere fr–mtr gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altnkrtl -- 8 Haziran 2013; 12:21:59 >

9371 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:18:39 

quote:

Sadece hayvanlarlamı ilgili yanlışlar var sanıyorsun ?

Canlıların ve organların özelliklerinin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

1- Spermin testislerde üretildiğinin bilinmemesi:

Tıp biliminde dişi üreme hücresi olan “oocyte” nin yumurtalıkta, erkek üreme hücresi olan “sperm”in ise testiste üretildiği bilinmektedir. Ancak Tarık suresinde şöyle yazar:

Tarık/ 5-8. İnsan neyden yaratıldığına bir baksın. Bel kemiği ile kaburgalar arasından gelip atılan bir sudan yaratıldı. Şüphesiz (Allah), onu yeniden döndürmeye kudretlidir.

Bilime ters olan bu ayetin ikna edici bir izahı yoktur. Kimi İslamcılar, bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkanın sperm değil, insan olduğunu iddia eder. Kimi İslamcılar, bu ayeti testislerin başlangıçta yukarıda olmasıyla izah etmeye çalışır. Kimileri ise sperm ve oocyte ile kemik iliği arasında bağlantı kurmaya çabalar. Ama hiçbiri ayetin bilime uygunluğunu ortaya koyamamıştır.

2- Kalbin beyin fonksiyonlarına sahip bilinmesi:

Kur’an’da insan beyninden hiç söz edilmemiştir, çünkü bilinmez. Halbuki beyin, insanı insan yapan organdır. Beyin bilinmediği için duygular, düşünceler kalbin fonksiyonları olarak belirtilmiştir.
Örneğin Bakara suresi 97. ayetinde; Cebrail’in Kur’an’ı peygamberin kalbine indirdiği yazılmıştır. Bilim ise, bilgilerin ve hafızanın beyinde saklandığı kanıtlamıştır.
Yine Bakara suresi 260. ayetinde İbrahim’in kalbinin tatmin olması için Allah’tan ölüleri nasıl dirilttiğini göstermesini istediği yazılıdır. Halbuki tatmin olan, ikna olan kalp değil, beyindir.
Birçok ayette de kalbin mühürlenmesinden söz edilir.

Şura-24. Yoksa onlar, senin hakkında: “Allah’a karşı yalan uydurdu” mu diyorlar? Eğer Allah dilerse senin de kalbini mühürler. (…)

Tegabun-11. Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet başa gelmez. Kim Allah’a inanırsa, Allah onun kalbine hidayet verir. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Hidayet verilecek olsa, verileceği organ kalp değil, beyin olmalıdır. İslamcılar bunu, bugün de sevginin, merhametin kalple ifade edilmesiyle açıklar. Tersine bu ifade şekli, dini inançlardan kaynaklanarak oluşmuştur. Bazı İslamcılar ise kalbin de beyinsel fonksiyonlara sahip olduğunu iddia eder. Bu iddianın hiçbir bilimsel yanı yoktur. Kalp, sadece kan pompalayan bir organdır ve beyin işlevlerinin hiçbirine sahip değildir. Bu yanlış, müteşabihlikle de izah edilemez. Kalple ilgili birkaç ayetin müteşabihliği olsa da, Kur’an’ın tamamında ve onlarca ayette bu şekilde geçmesi, böyle bilindiğinin göstergesidir.

3- Her canlının çift yaratıldığı:

Zariyat-49. Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.

Her canlı çift değildir. Bakteriler, tüm canlılardan kat kat fazla sayıda ve etkinliğe sahip varlıklardır. Eşleri olmayıp bölünerek çoğalırlar. Ama görülüyor ki Kur’an’ın yazarı, ya bakterileri, virüsleri bilmiyor ya da onları canlıdan saymıyor.

4- İnsanlar için 8 çift hayvan yaratıldığı:

Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini var etmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir. (…)

İnsanların faydalandığı hayvan sayısı sekizden çok daha fazladır. Bazı İslamcılar, ayetin çiftlik hayvanlarını kastettiğini öne sürerse de 8 çift hayvan yine çok azdır. Enam suresinde bu 8 çift hayvanın hangileri olduğu da belirtilir:

Enam-143. Sekiz çift yarattı: Bir çift koyun, bir çift keçi. (…)
Enam-144. Deveden bir çift sığırdan da. (…)

İnsanlar bu sayılan hayvanların dışında at, eşek, tavuk, ördek, hindi, tavşan, balık, lama, kanguru, geyik, fil ve daha birçok hayvandan yararlanırken sadece 4 çeşit hayvan sayılması ve 8 çift olarak ifade edilmesi ilginçtir.

5- Tatlı suda inci ve mercan yetiştiği:

Rahman suresi 19-22 ayetleri ile Furkan suresi 53. ayetinde geçen iki denizin birbirine salındığı-karıştırıldığı ama aralarında bir engel olduğunu yazan ayetlerde denizlerden birinin suyunun içilebilen tatlı su olduğu, diğerinin acı ve tuzlu su olduğu yazılıdır. Rahman-22′de her ikisinde de inci ve mercan yetiştirildiğini yazar. Halbuki tatlı suda inci ve mercan yetişmez. Suni olarak inci yetiştirilse bile mercan hiç yetişmez. Bu ayetlerin müteşabih olduğu söylenebilir. Ancak mucize uydurmacıları, ayetteki mercan ve inciyi görmezden gelip, iki denizin karışmamasını mucize diye sunmaya çabalarlar.

6- Ortadoğu dışında yetişenlerden hiç bahsedilmemesi:

Kur’an’da adı geçen bütün bitki, hayvan ve diğer doğa varlıkları Ortadoğu’ya özgüdür. Diğer bölgelere ait olan canlı-cansız varlıklardan söz edilmez. Örneğin çölden bahsedilir ama gölden, ormandan bahsedilmez. Kar, buz, dolu, sis gibi bölgede görülmeyen doğa olayları Kur’an’da geçmez. Portakal, mandalina, karpuz, kavun, ceviz, fındık, patates gibi bölge dışı bitkisel ürünlerden, kanguru, lama, pelikan, fok gibi bölge dışı hayvanlardan bahsedilmez.

B- Dünyanın ve Evrenin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

1- Güneşin kara bir balçığa batması:

Eski toplumlar, dünyanın da güneş, ay ve yıldızlar gibi bir gök cismi olduğunu bilmezlerdi.
Yere göre güneşin hareket ettiğini sanır, doğuda bir yerden doğup batıda bir yerde battığını düşünürlerdi. Bazı filozoflar, asıl dönenin güneş değil dünya olduğunu keşfetmiş olsalar da, insanların çoğu bu bilgiden habersizdi. Kur’an’da anlatılan Zülkarneyn hikayesinde de güneşin dünyada bir çamur gözesine battığı yazılır.

Kehf-86. Nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman, güneşi, kara bir balçıkta batıyor buldu. (…)

Ayetten; dünyayı göğün altında uçsuz bucaksız bir yer olarak gören ve göz yanılmasından dolayı güneşin dünyanın batısında bir çamur gözesine battığını sanan bir yanlış bilgiye sahip olunduğu anlaşılmaktadır. Bu ayet, İslamcılar tarafından güneşin sanki okyanusta batıyormuş gibi görünmesi olarak açıklanmaya çalışılır. Öyle olsa, ayette “sanki” sözcüğü olurdu ama yoktur ve bazı mealciler bu kelimeyi parantez içinde ayete ekler.

2- Dünyanın tüm evrenden daha uzun zamanda ve daha önce yaratılması:

Evrende milyarlarca galaksi olduğu ve her galaksinin milyarlarca güneş sistemine sahip olduğu ve dolayısıyla dünyamız gibi sayısız gezegenin olduğu artık biliniyor. Bu bilgilerden yoksun olan eski toplumların yaratılış mitlerinde ise sadece yer-gök geçiyor. Altta uçsuz bucaksız bir yer ve üstte gök kubbe. Füssilet suresinde de yer ve göğün yaratılışı bu bakış açısıyla anlatılıyor.

9. De ki: “Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O’na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.

10. O, dört gün içinde, yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: “İkiniz de ister istemez gelin!” dedi. İkisi de: “isteye isteye geldik.” dediler.

12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.

Ayetlerde dünyanın dört günde ama 7 göğün yani evrenin iki günde yaratıldığı öne sürülüyor. Evrenle kıyaslandığında; okyanusta bir çakıl tanesi gibi olan dünyanın yaratılışının hem evrenden önce, hem de evrenin iki misli zamanda yaratıldığı iddiası bilimsel olabilir mi?

3- Yıldızların şeytanlar için atış tanesi olduğu:

Mülk-5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

Kandille kastedilen yıldız. Ama sanki yıldızın ne olduğu bilinmiyor. Boyutları çok küçük sanılıyor. Güneş ile yıldızlar farklı düşünülüyor. Koca yıldız, belki de dünyanın 30-40 misli büyüklüğünde, ama ayette şeytanlara atış tanesi olarak yapıldığını söylüyor.

4- Göğün yere düşmemesi için tutulduğu:

Hacc-65. Görmedin mi ki, Allah bütün yerdekileri sizin hizmetinize sundu. Ve emriyle denizde seyredip giden gemileri de. Göğü de izni olmaksızın yere düşmekten o tutuyor. Gerçekten Allah insanlara çok şefkatli, çok merhametlidir.

Göğün tutulmadığı takdirde dünya üzerine düşeceğini hangi bilim adamı söyleyebilir?
Milyarlarca galaksi, katrilyonlarca yıldız ve gezegenlerin dünyaya düşebileceği düşünülebilir mi? Ama dünya gökte bir cisim değil de, gök dünyanın üstünde sanılırsa; göktekilerin yere düşeceği zannına kapılınılabilir ki Kur’an’ın yazarı da bu yanılgıya düşmüştür.

5- Cennetin genişliği göklerle yer kadar mı?

Ali İmran-133. Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır.

Yer’den kastedilen dünya gezegeni olduğuna göre; dünya da, uzayda diğer gök cisimlerinden biri olduğuna göre; “gök ile yer kadar” demek saçma bir ifadedir. Bu da, önceki örneklerde olduğu gibi göğün dünya üzerinde bir kubbe olarak algılanmasından kaynaklanmaktadır.

6- Ayın bir nur, bir ışık kaynağı olduğu:

Yunus-5. O’dur ki Güneş’i bir ışık yaptı. Ay’ı da bir nûr kılıp, ona birtakım konaklar tayin etti ki yılların sayısını ve vakitlerin hesabını bilesiniz.

Ay’ın bir nur olmadığı sadece geceleri güneşten aldığı ışığı yansıttığı biliniyor. Ama gündüz ay’ı göremeyen ve gece aydınlık verdiğini görenler onu nur sanıyor.

C- Matematiğin bilinmemesinden doğan çelişkiler:

Kur’an’da Nisa suresi 11 ve 12. ayetlerinde miras paylaşımına dair verilen oranlara göre hesap yapıldığında matematik hatası olduğu görülür. Oranlar hatalıdır ve hesap tutmaz.
Oran hatalarını giderebilmek için avliye ve reddiye yöntemine başvurulur.
İlköğretim seviyesindeki bir oran hesabında hata yapılmış olması, Kur’an’ın insan ürünü olduğunun en önemli kanıtıdır.

D- Doğaüstü inançlardan doğan çelişkiler:

Kur’an’da bilimsel yasalara ters, doğaüstü, insanüstü mucize iddialarına bolca rastlanır.
1- İlk insanın çamurdan yaratılması,
2- Ayın yarılması,
3- Bedir savaşında melek ordusunun Müslümanlara destek olması,
4- Kayalıktan deve çıkarılarak Salih peygambere mucize verilmesi,
5- Firavuna karşı Musa’ya verilen mucizeler, suların kan olması, tüm ilk doğan erkek çocukların ölümü, kurbağa, çekirge istilası ve Kızıldeniz’in yarılması,
6- Meryem’in cinsel ilişkiye girmeden İsa’yı doğurması,
7- İsa’nın bebekken konuşması, ölüleri diriltmesi,
8- Fil vakasında kuşların attıkları taşlarla orduyu helak etmesi,
9- Süleyman’ın kuşlara, cinlere hükmetmesi, ayakta öldüğünde asasını kurt yiyip de düşene kadar öldüğünün anlaşılmaması,
10- Nuh tufanında tüm hayvanlardan birer çiftin gemiye toplanması gibi.

bu kitaplar şimdi ayzılsaydı senin anlayabileceğin(pek zannetmiyorum ama neyse) şekilde yazılırdı.yazıldığı zamanın insanlarının anlayacağı dilden benzetmeler ifadeler olduğu için saçma geliyor.mitokondri dena sarmal falan deseydi millet mal mal bakardı bu ne diyor diye sana.100 sene sonra belki şu anki bilimin "bu kati bu ancak böyle olur" dediği şey bize acaip komik gelecek.o kitaplar bilimsel makale değil yol gösterici eğitici insanları doğru yola çekmeye çalışılarak yazılmış kitaplar.bana göre tanrı gönderdi sana göre birileri uydurdu.ergen çocuklar gibi dalga geçip kafa yapmaya çalışacağına bu insanlar binlerce senedir bu öğretilerin neden peşinde onu araştırsaydın anlamaya çalışsaydın.yaptığınız tembellik başkaları sizin yerinize düşünsün istiyorsunuz.allah o beyniz size düşünün araştırın tartın diye vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Haziran 2013; 12:19:44 >

1020 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:19:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

bu kitaplar şimdi ayzılsaydı senin anlayabileceğin(pek zannetmiyorum ama neyse) şekilde yazılırdı.yazıldığı zamanın insanlarının anlayacağı dilden benzetmeler ifadeler olduğu için saçma geliyor.100 sene sonra belki şu anki bilimin "bu kati bu ancak böyle olur" dediği şey bize acaip komik gelecek.o kitaplar bilimsel makale değil yol gösterici eğitici insanları doğru yola çekmeye çalışılarak yazılmış kitaplar.bana göre tanrı gönderdi sana göre birileri uydurdu.ergen çocuklar gibi dalga geçip kafa yapmaya çalışacağına bu insanlar binlerce senedir bu öğretilerin neden peşinde onu araştırsaydın anlamaya çalışsaydın.yaptığınız tembellik başkaları sizin yerinize düşünsün istiyorsunuz.allah o beyniz size düşünün araştırın tartın diye vermiş.

güzel bir bahane olmadı.Yukarda yazılanları bi şekilde çürütmeni beklerdim ama sen " çünkü o zaman yazıldı yaaa o yüzden öyle" diyorsun.Cevap yok yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Haziran 2013; 12:20:53 >

9371 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:21:51 

bahane değilki anlamak istemediğin bir gerçek bu.senin yaptığın ilkokul 1 e giden bir çocuğa integral fonksiyon problemi sormak.onlarında zamanı gelecek öğrenecek.zamanı geldi öğrendik.dedim gibi beynini sen düşünmek için kullan başkalarına kullandırma...

967 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:32:04