- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM
287 Cevap87168 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

511 Mesaj
2 Ağustos 2013; 14:04:26 

arkadaşlar 18000hd cx cihaz alıcam fakat 2. uyduyu azerspace mi hotbird 13 mü yapsam karar veremedim açıkcası , uyduda freeshare özelliği varmış aparatla hotbirddeki jsc kanallarını açabiliyormuş birde idman,aztv,içtimai hotbirdde hala çekiyormu hotbirdde maçları izleyebilirmiyim?

473 Mesaj
4 Ağustos 2013; 11:35:11 

arkadaşlar acil yardımcı olabilir misiniz sistemi ayarladım uydu ekleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. frekans 1 frekans 2 diseqc ve pozisyoner değerlerini ne girmem gerekiyor

edit: idman tv yi açana kadar kısa bir özet geçebilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediemsral -- 4 Ağustos 2013; 11:35:27 >

33 Mesaj
4 Ağustos 2013; 12:41:13 

haqcam yardım edermısınız uydum 18500 dh batnlamakla olmuyor sonrasını nasıl getırecegız birde bantladıktan sonra sinyalı kesın alır mıyız gztp ten saygılar hocam lutfen deteylı

Bu mesajda bahsedilenler: ttbarracuda

473 Mesaj
4 Ağustos 2013; 12:43:08 

quote:

Orijinalden alıntı: carpediemsral

arkadaşlar acil yardımcı olabilir misiniz sistemi ayarladım uydu ekleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. frekans 1 frekans 2 diseqc ve pozisyoner değerlerini ne girmem gerekiyor

edit: idman tv yi açana kadar kısa bir özet geçebilir misiniz

tp ekleme yetiyormuş hallettim Invstgns Dıs. hocamın sayesinde.

7 Mesaj
4 Ağustos 2013; 19:07:07 

arkadaşlar bende neta troya2 cihazım var azerisatı ayarlamak için türksatın yanına 2. alembiyi bağladım ama birtürlü azerisatı bulamadım cihazdan nasıl ayarlıycam lütfen acil yardımınızı bekliyorum sabahtan beri uğraşıyorum saat 10 çatıya çıktım akşam 6 oldu bulamadım cihazdan nasıl ayarlıycam

33 Mesaj
5 Ağustos 2013; 14:20:28 

slm hocam bende next 1850 hd var acaba tüm şifreli kanalları ve btün filmleri nasıl izlerim server atsam hocam lig tv ve dsımartı izlemeşansımız varmı

1014 Mesaj
5 Ağustos 2013; 16:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: özel27

slm hocam bende next 1850 hd var acaba tüm şifreli kanalları ve btün filmleri nasıl izlerim server atsam hocam lig tv ve dsımartı izlemeşansımız varmı

Sirius / Hotbird gibi uydu kanallarını şifresiz izleyebilirsiniz. Buradaki filmlerden de bi' şey anlayamazsınız. Belgesel ve spor kanalları işine yarayabilir. Bunun için de akıllı kart alman lazım.

Digi / D smart kanallarını muhtemelen izleyemezsiniz. Bi' internet program ile izleme şansınız var. Bilgisayarı tv'ye bağlıyarak izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 5 Ağustos 2013; 16:52:42 >

Ben masallara inanmıyorum.İnsanlar tarafından yazılmış çoğu ögenin de Mezopotamya , eski Mısır , Yunan mitolojisinden kopyalanmış olduğuna inanıyorum , bunu derken kimseye hakaret etmiyorum , ama çok hakaret işitiyorum nedense.
Dünya vatanım tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.
Hiçbir şey korkuya dayanan sevgi kadar iğrenç değildir.
Her dakika övülmek isteyen birine inanmam.
Doğru olanı yapman için ihtiyac duyduğun korku mu ? İyi olman için tehtit edilmen mi gerekiyor ? Ceza almaktan mı korkman gerekiyor ?

33 Mesaj
6 Ağustos 2013; 11:47:33 

peki hocam bilgisayardan nasıl izleyecegiz program falanmı lazım ne yapmamız gerekır

1014 Mesaj
6 Ağustos 2013; 12:16:41 

quote:

Orijinalden alıntı: özel27

peki hocam bilgisayardan nasıl izleyecegiz program falanmı lazım ne yapmamız gerekır

Sopcast programını kullanmayı öğrenirsen izleyebilirsin. . Ben daha öğrenmedim. Kullanım klavuzu yazıyordur sitelerde mutlaka bulursunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ben masallara inanmıyorum.İnsanlar tarafından yazılmış çoğu ögenin de Mezopotamya , eski Mısır , Yunan mitolojisinden kopyalanmış olduğuna inanıyorum , bunu derken kimseye hakaret etmiyorum , ama çok hakaret işitiyorum nedense.
Dünya vatanım tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.
Hiçbir şey korkuya dayanan sevgi kadar iğrenç değildir.
Her dakika övülmek isteyen birine inanmam.
Doğru olanı yapman için ihtiyac duyduğun korku mu ? İyi olman için tehtit edilmen mi gerekiyor ? Ceza almaktan mı korkman gerekiyor ?

109 Mesaj
8 Ağustos 2013; 15:03:07 

Goldmaster 9400 var bende. Azerspace'i uydu listesinde göstermek için uyducuya yazılım attırmam mı gerekiyor? Sirius uydusunu eklediğimde uyducuya yazılım attırmıştım. Uydu ekleme seçeneğini bulamadım. Hani Uydu ekleyip User1 User 2 şeklinde belirli frekansa ayarlayıp hotbird'teki lnb'yi döndürüp sinyal arasam diyeceğim ama uydu eklemeyi bulamadım cihazda.

109 Mesaj
8 Ağustos 2013; 16:00:30 

quote:

Orijinalden alıntı: poset cay

arkadaşlar 18000hd cx cihaz alıcam fakat 2. uyduyu azerspace mi hotbird 13 mü yapsam karar veremedim açıkcası , uyduda freeshare özelliği varmış aparatla hotbirddeki jsc kanallarını açabiliyormuş birde idman,aztv,içtimai hotbirdde hala çekiyormu hotbirdde maçları izleyebilirmiyim?

Az Tv'nin hotbird'te yayın yapan versiyonu maç esnasında film, belgesel, müzik yayınına falan geçiyor. Maç yayınlayamıyor yani hotbird'teki azeri kanalları. Ama Türksat'takilerden biss key ile bütün sezon premier lig ve şampiyonlar ligi maçlarını sorunsuz izledim. Şimdi Azerspace uydusuna geçtiler. Diğer soruna gelirsek hotbird'te hiç kanal kalmadı desem yeridir. Saçma sapan arap kanalları, Shopping tarzı italyan kanalları falan var. Hotbird yerine kesinlikle Azerspace derim.

7 Mesaj
8 Ağustos 2013; 21:55:48 

ya arkadaşlar bir mesaj yazdım ama kimse cevap vermedi neta troya2 cihaza yeni uyduyu nasıl eklerim azerspaceyi eklemek istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

1490 Mesaj
8 Ağustos 2013; 22:17:33 

cihazdaki user1 veya newsatı sec oda olmadı intelsat 45 uydusunu sec disecq ayarını yap söz konusu frekansı gir ok

<<<<OTO HABER>>>>

7 Mesaj
8 Ağustos 2013; 22:57:42 

arkadaşım bu dediklerini bulamadım intelsat 60 var disegc ayarını nasıl yapıcam bulamıyorum
sırasıyla şöyle
uydu intelsat 60
lnb tipi universal
Alt band 9750
üst band 10.600
disegc A
disegc 1.2 9
22 khz otomatik burdanmı yapıcam ayarı evetse burdan yapılmıyor

1490 Mesaj
8 Ağustos 2013; 23:24:28 

DİSECQ Ayarlayın diğerlerine dokunmayın disecq anahtarında diyelim A girişine bagladınız AZERSAT lnb sini receiver uydu ayarında disecq a sec ok(bazı cihazlarda DİSECQ 1,II Diıye yazabilir)

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technovaland -- 8 Ağustos 2013; 23:25:54 >

<<<<OTO HABER>>>>

1490 Mesaj
8 Ağustos 2013; 23:28:53 

quote:

Orijinalden alıntı: enom69

arkadaşım bu dediklerini bulamadım intelsat 60 var disegc ayarını nasıl yapıcam bulamıyorum
sırasıyla şöyle
uydu intelsat 60
lnb tipi universal
Alt band 9750
üst band 10.600
disegc A
disegc 1.2 9
22 khz otomatik burdanmı yapıcam ayarı evetse burdan yapılmıyor

o değerler standarttır genelde uydu adı çok önemli değildir. boştaki herhangi bir uyduda olabilir

<<<<OTO HABER>>>>

1490 Mesaj
9 Ağustos 2013; 12:08:33 

azersat uydu krulumu resimli anlatım

http://www.full-hdready...unu-uydu-alicisina.html

<<<<OTO HABER>>>>

98 Mesaj
10 Ağustos 2013; 19:50:08 

abiler ben idman tv yi eskiden görüyodum ama şimdi bulamıyorum çoğu kişi azerspace uydusuna taşındı diyorlar ben baktım bende azerspace uydusu var tam olarak nasıl geri getirebilirimn anlatabilecek biri varmı uydu alıcım next minix black hd yardımcı olusanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1490 Mesaj
10 Ağustos 2013; 21:51:19 

arkadan bakınca turksat lnbsinin sagına bir lnb takıp izlemek mümkün diğer ayarlar resimli anlatım

http://www.full-hdready...unu-uydu-alicisina.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technovaland -- 11 Ağustos 2013; 11:03:14 >

<<<<OTO HABER>>>>

109 Mesaj
12 Ağustos 2013; 20:52:22 

Hotbird'ü Türksat'ı çatır çatır bulmama rağmen Yeni uydu ekleyip 11169 20400 yatayda bir türlü sinyal alamadım Azerspace'te. Eksik yaptığım ya da kaçırdığım bir şey mi var anlamadım. Disecq ayarlarıyla oynamaya falan gerek var mıdır? Normalde Hotbird ve Türksat'ı sorunsuz izliyorum.

352 Mesaj
13 Ağustos 2013; 10:03:45 

Bu kanalda doğru dürüst bir şey yok ki uğraşıp duruyorsunuz?
1 derece daha solunda yani 45 E de Intelsat12 uydusu var. 12 tane HD ve bir sürü düzgün SD yayın var.
Eğer server varsa buraya ayarlayın.

109 Mesaj
14 Ağustos 2013; 2:21:13 

quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Bu kanalda doğru dürüst bir şey yok ki uğraşıp duruyorsunuz?
1 derece daha solunda yani 45 E de Intelsat12 uydusu var. 12 tane HD ve bir sürü düzgün SD yayın var.
Eğer server varsa buraya ayarlayın.

Azeri devlet kanalları var, idman tv ve aztv azerbaycan. Adamlar şampiyonlar ligi+uefa avrupa ligi+premier lig+serie a+la liga yayını yapıyorlar o kadar söyleyeyim sana. Geçen sezon D-Smart'a para verip izlemek yerine Galatasaray'ın maçlarının yarısını burdan izledim. Dreambox olayından falan anlamayanlar için gayet makul bi uydu. Ama ben bulamadım orası ayrı :)

109 Mesaj
17 Ağustos 2013; 11:46:38 

Hallettim sorunumu. Yeni uydu eklememe rağmen disecq'yu seçmiyormuşum bu yüzden ne kadar uğraşsam da sinyal alamamıştım. Disecq'yu çevirdiğim çanağa ayarladım azerspace'te yeniden çevirdim çanağı ve sinyal aldım. Bugün en sevdiğim lig Premier Lig başlıyor, idman ve az tv sağolsun digiturk ve d-smart gibi çakal platformlara para bayılmadan çatır çatır maç izletiyor.

850 Mesaj
17 Ağustos 2013; 19:39:44 

Daha bu uyduyu ayarlayamayan varmı? İşlem çok basit aslında.

38 Mesaj
17 Ağustos 2013; 20:47:12 

benim bi sorum olacak... ben de iki çanak var... bir tanesinde türksat uydusu var.. diğerinde ise hotbird ve astra uydusu var.. bu arada ikinci çanağım 3 lü lnb aparatı war.. dün televizyon tamircisine uğradım ve azerspace uydusu takmak istediğimi söyledim.. bana yanıtı şu oldu: hotbird uydusunun olduğu çanağa takamazsın dedi... sadece turksat uydusunun olduğu çanağa takarsın dedi.. doğru mu bu?

850 Mesaj
17 Ağustos 2013; 20:52:52 

quote:

Orijinalden alıntı: raikkonenn82

benim bi sorum olacak... ben de iki çanak var... bir tanesinde türksat uydusu var.. diğerinde ise hotbird ve astra uydusu var.. bu arada ikinci çanağım 3 lü lnb aparatı war.. dün televizyon tamircisine uğradım ve azerspace uydusu takmak istediğimi söyledim.. bana yanıtı şu oldu: hotbird uydusunun olduğu çanağa takamazsın dedi... sadece turksat uydusunun olduğu çanağa takarsın dedi.. doğru mu bu?

Evet hocam doğrudur Türksat 42 derece,Azerspace 46 derece arasında 4cm olduğu için,birbırlerine çok yakın ve sınyali kuvvetli alırsın,ama hotbirdin boylamı uzak olduğu icin sinyal alamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Invstgns Dıs. -- 17 Ağustos 2013; 20:54:28 >

38 Mesaj
18 Ağustos 2013; 9:39:21 

özetle yani turksat çanağıma lnb aparatı taktırıp öyle azerspace uydusundan sinyal almayı deneyeyim diyosun.. çok teşekkrler dostum

850 Mesaj
18 Ağustos 2013; 10:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: raikkonenn82

özetle yani turksat çanağıma lnb aparatı taktırıp öyle azerspace uydusundan sinyal almayı deneyeyim diyosun.. çok teşekkrler dostum

Evet hocam hemde çok iyi alırsın,şu frekansla deneyın;10974 H 28500 kolay gelsin.

44 Mesaj
18 Ağustos 2013; 13:40:09 

ben de turksat a lnb ve disec bağlayarak olayı hallettim.şu an idman tv izleyebiliyorum sinyal de %50 lerde

2026 Mesaj
18 Ağustos 2013; 20:44:26 

Bugünkü premier lig maçlarını izleyebildiniz mi arkadaşlar?

| AMD FX-6300 | ASUS M5A97 EVO R2.0 | ASUS GTX 650TI DIRECTCU II O.C 2GB | GSKILL 4GB RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM | ADATA SP900 120 GB SSD | WD CAVIAR GREEN 1TB SATA 3.0 64MB CACHE 7200 RPM | XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK | EDIFIER X600 | LG 42LN575S | LOGITECH DFGT | XBOX CONTROLLER | ACER 5734Z | RENAULT SYMBOL 2011 1.4 |

12 Mesaj
19 Ağustos 2013; 13:12:39 

Merhaba arkadaşlar...

Bu sistemi ben de kurmak istiyorum fakat bi kaç sorum olacak...

*Şimdi bazı arkadaşlar yeni LNB'yi diğer LNB'nin sağına takmanız gerekiyor yazmışlar.Resimlerle fln göstermişler.
Mesala burda arkadan bakınca yeni LNB sağda duruyor...

1

Burda ise arkadan baktığımız da sol da duruyor.Yani sağ sol farkeder mi onu öğrenmek istiyorum...

2

*Bir de yeni LNB alırken görüntü kalitesi açısından neye dikkat etmeliyiz.Tek çıkışlı mı olucak 2 ya da 3 çıkışlı mı...Mesala aşağıda ki LNB işimi görür mü. ?

Örnek LNB

270 Mesaj
19 Ağustos 2013; 17:01:27 

vestel receiver var türksat ve hotbird 4 lü diseq ile 2 sini izliyorum Türksat'ın yanına Azersatı eklesem 3 uyduyu izleyebilirmiyim diseqc1 açık şuan turksat ile hotbird izliyorum yanına takarsam diseq 1 de mi kalmalı diseq2 diseq3 diseq4 şıkları da var ,turksatın sağına lnb takınca hotbirdi diseq ten ayırmam mı gerek yayın alamadım da eksik bir şey mi yapıyorum

Dünya Osmanlının Adaletine Muhtaç....

850 Mesaj
19 Ağustos 2013; 17:12:06 

quote:

Orijinalden alıntı: medetres

vestel receiver var türksat ve hotbird 4 lü diseq ile 2 sini izliyorum Türksat'ın yanına Azersatı eklesem 3 uyduyu izleyebilirmiyim diseqc1 açık şuan turksat ile hotbird izliyorum yanına takarsam diseq 1 de mi kalmalı diseq2 diseq3 diseq4 şıkları da var ,turksatın sağına lnb takınca hotbirdi diseq ten ayırmam mı gerek yayın alamadım da eksik bir şey mi yapıyorum

Türksatın yanına bağlarsan yayın alırsın,üçünüde sorunsuz izlersin dısecq konusunda da 3'e bağlıyacaksın.

850 Mesaj
19 Ağustos 2013; 17:15:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sheva_7

Merhaba arkadaşlar...

Bu sistemi ben de kurmak istiyorum fakat bi kaç sorum olacak...

*Şimdi bazı arkadaşlar yeni LNB'yi diğer LNB'nin sağına takmanız gerekiyor yazmışlar.Resimlerle fln göstermişler.
Mesala burda arkadan bakınca yeni LNB sağda duruyor...

1

Burda ise arkadan baktığımız da sol da duruyor.Yani sağ sol farkeder mi onu öğrenmek istiyorum...

2

*Bir de yeni LNB alırken görüntü kalitesi açısından neye dikkat etmeliyiz.Tek çıkışlı mı olucak 2 ya da 3 çıkışlı mı...Mesala aşağıda ki LNB işimi görür mü. ?

Örnek LNB

Tamam işte hocam türksatın batı tarafına takacaksın arkadan bakınca sağda görünür,önden bakınca solda olur,linkte verdiğn LNB işini görür.

12 Mesaj
20 Ağustos 2013; 8:40:39 

Yardımın için saol Invstgns Dıs.

Dün sistemi kurdum fakat görünütü alamadım malesef.Bizim evde 2 tane çanak var ben birine taktım lnb yi fakat malesef sinyal yok.Ya yanlış çanağa lnb yi taktım ya da uydudan arattığım frekanslar yanlış...

*Hangi çanağın türksat1c ye baktığını nasıl anlayabilirim.

*Bir de frekanslara şu değerleri girerek tarama yaptırıyorum.11169 h 20400 bu frekanslar doğru mu sizce...

850 Mesaj
20 Ağustos 2013; 9:45:28 

quote:

Yardımın için saol Invstgns Dıs.

Dün sistemi kurdum fakat görünütü alamadım malesef.Bizim evde 2 tane çanak var ben birine taktım lnb yi fakat malesef sinyal yok.Ya yanlış çanağa lnb yi taktım ya da uydudan arattığım frekanslar yanlış...

*Hangi çanağın türksat1c ye baktığını nasıl anlayabilirim.

*Bir de frekanslara şu değerleri girerek tarama yaptırıyorum.11169 h 20400 bu frekanslar doğru mu sizce...

Hocam uydu veya anten ayarlarından herhangi bir uyduyu seçin,ama kullanmadiğnız bir uydu seçin mesela türksat ve hotbirdi kullaniyorsanız seçmeyin,bunun dışında amos,astra,eutelsat olabilir diyelimki amosu seçtiniz ordan yukardan azersattan dısecq kaça bağladysanız mesela 3'e bağladınız ayarlardan dıseqc ayarlarından 3'ü seçin sonra şu frekansı ekleyin 10974 H 28500 bu frekans güçlü bunu buldunuzmu idman tv frekansını aynı şekilde ekleyip taratın,önemli not çanakta doğru bağladğınıza emin olun.Mobilden ancak bu kadar yazabiliyorum.

850 Mesaj
20 Ağustos 2013; 9:51:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Invstgns Dıs.

Hocam uydu veya anten ayarlarından herhangi bir uyduyu seçin,ama kullanmadiğnız bir uydu seçin mesela türksat ve hotbirdi kullaniyorsanız seçmeyin,bunun dışında amos,astra,eutelsat olabilir diyelimki amosu seçtiniz ordan yukardan azersattan dısecq kaça bağladysanız mesela 3'e bağladınız ayarlardan dıseqc ayarlarından 3'ü seçin sonra şu frekansı ekleyin 10974 H 28500 bu frekans güçlü bunu buldunuzmu idman tv frekansını aynı şekilde ekleyip taratın,önemli not çanakta doğru bağladğınıza emin olun.Mobilden ancak bu kadar yazabiliyorum.

resimli anlatm.Not:Yahsat uydusunu bağlamyorsunuz.
1

12 Mesaj
20 Ağustos 2013; 12:55:45 

quote:

Aslında disec bağlantısını da yanlış yapmış olabilirim.bende ki disec'in üzerinde ki etiket silinmiş.Yani hangi uç kaç numaralı uç onu bilmiyorum.

0

Yukardaki resime göre tarif edeyim.Ortadaki uç uydu cihazına giden uç.Sağ ve sol da ki uçlarda çanaklarda ki LNB lere gidiyor.Bur da normal de boş olan uç 2 nolu uç ama bazı diseclerin sıralaması farklı oluyor.Mesala 2 yazan uç başka bir disec de 3 ya da 4 olabiliyor.en çok kafamı karıştıran da bu sanırım...

850 Mesaj
20 Ağustos 2013; 13:01:29 

quote:

Aslında disec bağlantısını da yanlış yapmış olabilirim.bende ki disec'in üzerinde ki etiket silinmiş.Yani hangi uç kaç numaralı uç onu bilmiyorum.

0

Yukardaki resime göre tarif edeyim.Ortadaki uç uydu cihazına giden uç.Sağ ve sol da ki uçlarda çanaklarda ki LNB lere gidiyor.Bur da normal de boş olan uç 2 nolu uç ama bazı diseclerin sıralaması farklı oluyor.Mesala 2 yazan uç başka bir disec de 3 ya da 4 olabiliyor.en çok kafamı karıştıran da bu sanırım...

Deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz büyük ihtimalle 3 ve 4 uçları bostur,bunları dıseqc ayarlarından tek tek deneyın,mesela 3'ü deneyin olmazsa 4'ü deneyin.

3279 Mesaj
20 Ağustos 2013; 13:29:18 

Ek bir kablo gerekiyor mu bunları bağlamak için? Bir tane uyducu bulamadım bunu yaptıracağım. Kendim LNB'yi bantladım diyelim. DiseqC'den LNB 1 ile LNB 2'ye bağladık turksat ile azeriyi. Karşılıklarını nereye bağlıyoruz? Çıkışı nasıl yapıyoruz? Kurulu vaziyette Turksat ile LigTV uydusu var.

"07 Peugeot 207 1.4 HDi Trendy
Nokia Lumia 820 - iPad 2 WiFi - Dell Inspiron 1520

Bunlarla ilgili tüm soruları cevaplandırırım

1. Anadal Maden Mühendisliği - 2. Anadal Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - ÇAP - DEU Mühendislik Fakültesi

850 Mesaj
20 Ağustos 2013; 14:37:47 

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Ek bir kablo gerekiyor mu bunları bağlamak için? Bir tane uyducu bulamadım bunu yaptıracağım. Kendim LNB'yi bantladım diyelim. DiseqC'den LNB 1 ile LNB 2'ye bağladık turksat ile azeriyi. Karşılıklarını nereye bağlıyoruz? Çıkışı nasıl yapıyoruz? Kurulu vaziyette Turksat ile LigTV uydusu var.

Hocam 1m kablo ve lnb yeter,türksat çanağının batı tarafına bantlyacaksın yukarda resim var,sonra Lnb kabloyu tak,dısepc bağla sonra uydu ayarlarından dıseqc kaça bağladysanız frekansı ekleyin ama sinyali bulup bulmadğinıza emın olun.

3279 Mesaj
20 Ağustos 2013; 14:41:23 

quote:

Hocam 1m kablo ve lnb yeter,türksat çanağının batı tarafına bantlyacaksın yukarda resim var,sonra Lnb kabloyu tak,dısepc bağla sonra uydu ayarlarından dıseqc kaça bağladysanız frekansı ekleyin ama sinyali bulup bulmadğinıza emın olun.

Hocam uydu bulmada sorun yok update yaptım uydu alıcısını. Birini çağırdım bakalım yapabilecek mi

"07 Peugeot 207 1.4 HDi Trendy
Nokia Lumia 820 - iPad 2 WiFi - Dell Inspiron 1520

Bunlarla ilgili tüm soruları cevaplandırırım

1. Anadal Maden Mühendisliği - 2. Anadal Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - ÇAP - DEU Mühendislik Fakültesi

76 Mesaj
21 Ağustos 2013; 23:54:46 

Sheva-7 arkadaşım,

Bir benzeri bende vardı ve 1 ile 4 numara'ya bağlayınca çalıştı.

(2 ayrı antenden gelen kabloları bağlamıştım).

Marka marka değişir mi bilmem ama 1 ile 2 ve 1 ile 3 olmamıştı.

Ben varken ölüm yok. Ölüm varken ben yokum. O halde kasmaya gerek yok. Bu benim sorunum değil.

2026 Mesaj
22 Ağustos 2013; 13:48:29 

Dünkü maçı Rustavi 2'den izledim. Henüz azerspacei kuramadım. Sizler Azeri kanallarından biss keyle izleyebildiniz mi?

| AMD FX-6300 | ASUS M5A97 EVO R2.0 | ASUS GTX 650TI DIRECTCU II O.C 2GB | GSKILL 4GB RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM | ADATA SP900 120 GB SSD | WD CAVIAR GREEN 1TB SATA 3.0 64MB CACHE 7200 RPM | XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK | EDIFIER X600 | LG 42LN575S | LOGITECH DFGT | XBOX CONTROLLER | ACER 5734Z | RENAULT SYMBOL 2011 1.4 |

44 Mesaj
22 Ağustos 2013; 16:08:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Dünkü maçı Rustavi 2'den izledim. Henüz azerspacei kuramadım. Sizler Azeri kanallarından biss keyle izleyebildiniz mi?

Fenerbahçe maçını Az Tv den biss key le izledim ben

3223 Mesaj
22 Ağustos 2013; 16:28:41 

Azerspace olamyınca maçı Rustavi den izledim.

Corsair carbide 300R █ Xigmatek Centauro 80+ 700W Mod.Psu █ Asus HD-7850 DirectCU II Top 2GB 256Bit █ AMD FX-8320 3.5GHz 16MB █ Gskill 16GB (2x8GB) DDR3 1600Mhz █ Asus M5A97 LE R2.0 AMD 970 AM3+ █ Samsung 840 Evo 250GB SSD █ Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm HDD █ HP 2311Gt Led/Lcd █ Asus Drw-24B5ST 24X ± █ Creative X-FI Extreme Music █ Creative Gigaworks T3 (2+1) Speakers

2 Mesaj
22 Ağustos 2013; 18:06:18 

Hocam Ben 2 Gündür Yapamadim Kafayi Yicem Bana Bi yardim Eli Uzatin Dediginiz Gibi Yaptim 2 Lnb Bagladim Discleride yaptim burdan bakabilrisiniz http://t1308.hizliresim.com/1d/q/rsxfs.jpg Hocam uyduyu ekliyorum frenkasini yaziyorum discleride seciyorum ama bir turlu sinyal bulamiyorum lnby kontrol ettim calsiiyor kablolar calsiiyor uydudan azspace bulamadim bi yardimci olun uydu golmaster sat8700fta biraz eski ama isimizi görüyor çok şükür

uydunun resimlerinide attim buyrun http://t1308.hizliresim.com/1d/q/rsxq8.jpg Fabrika ayarlarina Döndüm Yeniden Türksat 3a yaptim ama kanallari yeniden buldum

http://t1308.hizliresim.com/1d/q/rsxwh.jpg

http://n1308.hizliresim.com/1d/q/rsy31.jpg

http://p1308.hizliresim.com/1d/q/rsy13.jpg Yapan arkadaslardan yardim istiyorum lutfen

2026 Mesaj
22 Ağustos 2013; 18:59:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ksk_355

Fenerbahçe maçını Az Tv den biss key le izledim ben

Teşekkürler bilgi için.

44 Mesaj
22 Ağustos 2013; 19:03:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Teşekkürler bilgi için.

Rica ederim :)

2 Mesaj
22 Ağustos 2013; 20:44:40 

yardim eden yok mu kardesim ya

14 Mesaj
23 Ağustos 2013; 12:31:32 

bu uydu sadece maç yayınları için kullanılıyo zaten azeriler sağolsun yoksa adam gibi kanal yok.

64 Mesaj
24 Ağustos 2013; 3:29:03 

quote:

Orijinalden alıntı: technovaland

Arkadan görünüşü böyle. Ortadaki Türksat, sağındaki Azersat ve Intelsat 12 beraber.

1
(alıntı)

Arkadaşlar. Burada intelsat ile azersat olduğu lnb tek cikislimi yoksa twin lnb mi?

< Bu ileti