Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11701171117211731174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: EscapeSouL

quote:

arkadaşlar samsung dan açıklama geldi 2 ayda 20 milyon s4 satılmış.birde satışlar kötü gidiyor deniyordu allahtan kötü gidiyormuş

Samsung 100 milyon satış bekliyordu 100 milyon olmasa bile yine en çok satan olucak en kötü s3 gibi 50 milyon satar

Yalniz aciklanan satis rakami degil hocam. Fanrikadan cikip saticilara gonderilen miktar. Ben s4 un o kadar satacagini sanmiyorum hatta samsungun s4 le musteri kaybettigini de dusunuyorum. Ama yine de bu sene herkesten cok satacaktir

doğru hocam ama s3 100 günde bu rakama ulaşmıştı s4 60 günde ulaştı.kabaca samsung her ay 5 milyon s4 satsa ve s5 in nisan gibi piyasaya çıkacağını düşünürsek s4 70 milyondan fazla satacaktır.

S4'ü tek model olarak Snapdragon800 ve Adreno 330 ile çıkarsaydı. 150 Milyon yine satardı

aslında exynos 5 octa iyi optimize edilirse günlük kullanımda snapdragon 800 den aşağı bir performans sergilemeyecektir.şuan bile exynoslu s4 optimizasyon sorunu olmayan oyunları mükemmel akıcılıkta oynatıyor.telefonda oyun oynamazsam tam şarjda 5 saatten biraz daha fazla ekran süresi alıyorum.s800 lü modelin bu kadar iyi pil ömrü sunacağını düşünmüyorum.exynos octa hiçte yabana atılacak bir işlemci değil çünkü exynos octanın a15 çekirdeklerinin stok işlemci hızı 1.8 ghz.samsung pil ömrü için s4 te bunu 1.6 ghz ye indirmiş.note 3 de pil kapasitesi daha büyük olacağı için a15 çekirdekler 1.8 ghz de çalışacaktır.s4 te cortex a15 çekirdeklerin işlemci hızı 1.9 ghz ye çıkarılırsa işlemci yönünden s800 duman olur.ama gpu yönünde s800 daha güçlü tabiki.velhasıl s800 ün bana exynos octanın performansından daha fazlasını vereceğini düşünmüyorum.belki 1-2 sene sonra andreno 330 gpu farkını göstermeye başlayabilir.

8 çekirdeğin açılımına yönelik güncelleme ve frekans arttırma için yüksek performans modu falan gelirse, S800' ile kapışabilir bazı benchmarklarda bile geçebilir diye düşünüyorum bende. Ama S800 yani. Son nesil. Elbette onunda overclock performansı Octa'yı alt edecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

quote:

Arkadaşlar temassız kontrolü açtığımda yukarıdaki çubukta el işareti çıkmıyor. Ayarlardan bütün hepsini açtığım halde. Özellği açtığımda galeride fotoları temassız şekilde değiştirebiliyorum. Ek olarak ekran kilidi durumundayken elimi ekrana yaklaştırdıgımda ekranda açılır konuma geliyor. Ancak bu temassız kontrolle internette veya widgetlar üzerinde bir etki sağlayamadım. Bir yeri mi atlıyorum acaba?

SAdece kendi tarayıcısında çalışıyor temassız eğer boat fln kullanıyorsan olmaz

Chrome'da çalışıyor mu peki? Ayrıca bu temassız kontrol ile menülerde ne gibi şeyler yapabilirim? Cevabınız için teşekkürler.

Denediğim kadaryıla chromede olmuyordu sadece kendi tarayıcısında benim telde servisten gelsin iice bakcam :D

• Bu google hizmetleri nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar temassız kontrolü açtığımda yukarıdaki çubukta el işareti çıkmıyor. Ayarlardan bütün hepsini açtığım halde. Özellği açtığımda galeride fotoları temassız şekilde değiştirebiliyorum. Ek olarak ekran kilidi durumundayken elimi ekrana yaklaştırdıgımda ekranda açılır konuma geliyor. Ancak bu temassız kontrolle internette veya widgetlar üzerinde bir etki sağlayamadım. Bir yeri mi atlıyorum acaba?

SAdece kendi tarayıcısında çalışıyor temassız eğer boat fln kullanıyorsan olmaz

Chrome'da çalışıyor mu peki? Ayrıca bu temassız kontrol ile menülerde ne gibi şeyler yapabilirim? Cevabınız için teşekkürler.

Denediğim kadaryıla chromede olmuyordu sadece kendi tarayıcısında benim telde servisten gelsin iice bakcam :D

Evet şimdi baktım sadece kendi tarayıcısında çalışıyor.

• Merhaba arkadaşlar

I9500XXUBMEA Güncellemesi ilk çıktığı zamanlar habire güncellemeyi indirmeye çalışıyordum telefon üzerinden ancak sistem yoğun olduğu için bir türlü yapamıyordum. Sonra yaparım diye düşündüm ve bıraktım. 2 hafta sonra yani bugün tekrar güncellemeyi yapmak aklıma geldi. Ancak güncelle dediğim zaman telefonunuzda en son güncellemeler yüklü uyarısını alıyorum. Ancak telefonumda I9500XXUAMDK sürümü yüklü. Telefon yeni güncellemeyi unuttumu ne oldu Telefonumu nasıl güncelleyebilirim? Daha bilgisayar üzerinden Kies'le denemedim. Acaba oradan denersem güncellemeyi yapabilir miyim sizce?

Birde günceleme için Wipe işlemini yapmamızı öneriyorlar. Peki bu wipe işlemi, telefonu güncelledikten sonra mı yapılır yoksa güncellemeden önce mi yapılması gerekmektedir? Birde wipe işlemi nasıl yapılmaktadır

Son olarak telefonumda ekran koruyucusu kullanmıyorum. S View kılıf aldım Teknosa'dan. Kılıfın şeffaf olan üst kımı ekranın üst bölümünde iz oluşturuyor hafiften. Tabi benim parmak iziminde oluşturduğu bir sürü iz var ekranda. Bu izleri yok etmek için kullanabileceğim herhangi bir temizleme ürünü var mı? Bir sprey olur bez olur yada herhangi bir şey... Önerilerinin veya sizin kullandığınız herhangi bir şey varsa dinleyebilirim. Siz neler öneririsiniz?

Sorularım biraz çok oldu ama kusura bakmayın. Hepinize iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FLameS.7 -- 3 Temmuz 2013; 17:29:29 >

• Arkadaşlar size bir sorum olacak . Paralel ithalat s4 ler bundan 2-3 hafta önce çok hızlı bir şekilde fiyatlarında düşüş yaşandı ama şuan tekrardan artmaya başladı . Bunun sebebi ne olabilir daha ne kadar bekleyeceğiz . 15 gün önce n11.com da 1479 lira idi . 1500 civarına ne zaman düşer . Şuan piyasa 1550 -1600 tl .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclusive54 -- 3 Temmuz 2013; 15:15:19 >
  • acaba ayarlar menüsünü siyah yerine beyaz yapamaz mıyım
  • çok okudum, 2 gündür forumu delik deşik ediyorum, gözlerim bitti..

kafam çok karıştı, dokunmatik telefona ihtiyacım var, Iphone5 ile S4 arasında kaldım,

gerçi bu foruma gelip bunu da yazmak saçma ama , gerçek anlamda kullanıcılardan, belki her 2 telefonu da derinlemesine incelemiş, hatta kullanmış dostlardan tavsiye almak daha mantıklı geldi..

s4 şu sıralarda 1699 TL'ye heryerde satılıyor gibi, özellikleri malumunuz.. bir de Iphone5 tarafı var, onu da 2.100 TL civarına alabiliyorum arada 400 TL fark var..

Iphone kamerası , kullandığı teknoloji - chip vs vs daha eski ancak daha stabilitesini ve dış malzeme kalitesi vs gayet iyi,

ama S4'te de yepyeni daha yüksek özellikler (camera-android'in geniş dünyası, micro sd ile genişletme, full hd ekran vs vs) mevcut.. aklım çok karışık..

çok telefon değiştirmem, en son telefonum 4 yıllık nokia 6220 classic(düşünün! )

bir kez alıp olayı bitirmek istiyorum.. artılarıyla eksileriyle uzun vadede hangisini almalıyım sizce?

• Arkadaşlar ben iki defa servise yolladım zaten servis kabul etmedi.Cihazda sorun yok dedi.Servis yetkilisine de gösterdim
    durumu Samsung bunu kabul etmez dedi.Değişim istedim yapmadılar.Bence bu sorun çoğu kişide olabilir fakat çok dikkatli bakmak lazım tarif ettiğim şekilde bakınca zaten yatay olarak bakın sorun varsa görürsünüz.Yada bana sorunlu cihaz denk geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

çok okudum, 2 gündür forumu delik deşik ediyorum, gözlerim bitti..

kafam çok karıştı, dokunmatik telefona ihtiyacım var, Iphone5 ile S4 arasında kaldım,

gerçi bu foruma gelip bunu da yazmak saçma ama , gerçek anlamda kullanıcılardan, belki her 2 telefonu da derinlemesine incelemiş, hatta kullanmış dostlardan tavsiye almak daha mantıklı geldi..

s4 şu sıralarda 1699 TL'ye heryerde satılıyor gibi, özellikleri malumunuz.. bir de Iphone5 tarafı var, onu da 2.100 TL civarına alabiliyorum arada 400 TL fark var..

Iphone kamerası , kullandığı teknoloji - chip vs vs daha eski ancak daha stabilitesini ve dış malzeme kalitesi vs gayet iyi,

ama S4'te de yepyeni daha yüksek özellikler (camera-android'in geniş dünyası, micro sd ile genişletme, full hd ekran vs vs) mevcut.. aklım çok karışık..

çok telefon değiştirmem, en son telefonum 4 yıllık nokia 6220 classic(düşünün! )

bir kez alıp olayı bitirmek istiyorum.. artılarıyla eksileriyle uzun vadede hangisini almalıyım sizce?

2100 tl iphone 5 dist gararantili ama s4 o fiyata istanbul garantili olur dikkat et dist garantili s4 1900-2000 arasi

• arkadaşlar s4 temassız kontrol özelliği bütün ayarları yapmama rağmen çalışmıyor. bilmediğim bir ayar mı var bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
  • İki defa servise gönderdim.İlk gönderdiğimde servis sorunu görmedi ben gittim gösterdim.Samsung bu sorunu kabul etmez dedi.İkinci gönderdiğimde ( değişim istedim tabiki her ikisinde de.) yine ben bizzat gidip servis yetkilisine ekranı gösterdim.Ama yine servis sorun var olmasına rağmen sorunu kabul etmedi.Anlamadığım nokta yurt dışından gelen cihazda da bu sorunu gördüm ya tesadüf ya da genelinde bu sorun var.Yalnız bu sorunu tarif ettğim şekilde bakmazsanız göremezsiniz.Çünkü bende cihazı aldıktan iki hafta sonra sorunu gördüm.Bence hatalı ekranlar vardır ama çok zor fark edildiği için kimse görmüyor hatayı.

Galeriye tamamen beyaz bir resim yükleyip resmi açın resme baktığınız ortam karanlık olsun ve ekran parlaklığını en düşük seviyeye alın daha sonra ekranı yatay şekilde çevirin beyaz resme bakın.Eğer ekranın ortasında,altında ve üstünde ya da herhangi bir yerinde ince yatay çizgiler görürseniz ( ton farklılığı şeklinde ) sizinde ekran hatalıdır demektir.Ben arkadaşımın yurt dışından aldığı telini tesadüfen aldım beyaz resim açtım tarif ettiğim şekilde baktım onda da aynı sorunu gördüm.

Anlattığım gibi cihazı servise yolladım ama servis yetkilileri adamlara sorunu bizzat göstermiş olmama rağmen ben gittikten sonra baktık sorun yok göremedik diye geri dönüş yaptılar.Buraya yazmamın nedeni ise eğer sizde de bir sorun varsa ( umarım yoktur tabi ki ) bunu toplu halde samsunga bildirelim diyorum.Ben hakkımı yasal yollardan arayacağım.

• Merhabalar 2012 model citroen c4 aracim var. Samsung galaxy s4 u usb den baglamaya calistigimda bilinmeyen ortam cihazi diye hata veriyor. Hicbir sekildr baglayip muzik dinleyemedim. Bunun herhangi bir cozumu var midir?
    Daha once iphone 4s vardi sorunsuz usb den bagliyordum telefonu.

• aslan2705 A kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğiniz çizgileri ben ve birkaç arkadaş da farketmiştik.
    Sayfa 235-236 da falan bu konu konuşulmuştu. Oraya da bakabilirsiniz. Ayrıca ekranda ton farkı problemi de var bazı cihazlarda.
    Çizgiler gri ekranda daha çok belli oluyor. 3-4 s4 e baktığımda hepsinde bu çizgileri gördüm.
    Şu fotolarda çizgiler görülüyor:http://s1305.hizliresim.com/19/x/nld9p.png http://s1305.hizliresim.com/19/x/nld8j.png
    Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_77176707/f_//tm.htm#77219121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OBJECTIVE -- 3 Temmuz 2013; 16:22:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EscapeSouL

quote:

Orijinalden alıntı: 6489426

Sürekli touchwiz anasayfa durduruldu diyor. kafayı yiyeceğim.

Google play açılıyorsa farklı launcher kurun yoksa telefona yeni rom atıp wipe yapın

launcher kurmayacağım. telefonun içine ediyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

S4 için Real Racing 3 yeni srümü ile indirilebilir durumda. oyunun keyfini FuLL HD tatmak isteyenler indirebilir.
    Menü ve arayüz değişmiş. görüntü daha güzel. Fakat cameralar arası geçişlerde oyun donuyor ve cihazı kitliyor.
    pili çıkarmadan düzelmedi 2 sefer yaptı bunu.. Yükleyecek olanlara bilgi olsun..

oyunu yukledim hocam.bendede kamera değiştirdigimde ya da oyunda hiçbir şekilde takılma ve donma sorunu yaşamadım..hafıza katına mı yuklediniz oyunu.belki ondan yapıyor olabilir bende telefon hafızasında yuklu oyun.SORUN YOK.ve S4 de full hd bu oyun çok iyi olmuş grafikler muthiş

Evet hafıza kartına yüklüydü. Cihaza taşıyıp onuda denedim. Yarış esnasında birkaç kez camera değişme yapınca kitleniyor oyun. Sorun var sanırım. Oyunun akıcılığın da sorun yok.
    Grafik kalitesi de o kadar iyi değil bu arada. AA eksikliği çok fazla. Her yerde kırılmalar söz konusu açıkçası.
    Gelişmiş seçeneklerden MSAA yı etkin hale getirsek bile kirilmalar gitmiyor malesef.
    Bu oyun tam anlamı ile Full HD kalitede değil. Akıcı olsun diye görüntü kalitesi kötü.
    Şu ana kadar mobil cihazda oynadığım en güzel görsele sahip tek oyun NFS MW oldu.

• F-138 kullanıcısına yanıt
    saol kardeşim, o halde iphone alacam gibi gözüktü şimdiden.. teşekkürler.. fiyat-performans-stabilite..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

quote:

S4 için Real Racing 3 yeni srümü ile indirilebilir durumda. oyunun keyfini FuLL HD tatmak isteyenler indirebilir.
    Menü ve arayüz değişmiş. görüntü daha güzel. Fakat cameralar arası geçişlerde oyun donuyor ve cihazı kitliyor.
    pili çıkarmadan düzelmedi 2 sefer yaptı bunu.. Yükleyecek olanlara bilgi olsun..

oyunu yukledim hocam.bendede kamera değiştirdigimde ya da oyunda hiçbir şekilde takılma ve donma sorunu yaşamadım..hafıza katına mı yuklediniz oyunu.belki ondan yapıyor olabilir bende telefon hafızasında yuklu oyun.SORUN YOK.ve S4 de full hd bu oyun çok iyi olmuş grafikler muthiş

Evet hafıza kartına yüklüydü. Cihaza taşıyıp onuda denedim. Yarış esnasında birkaç kez camera değişme yapınca kitleniyor oyun. Sorun var sanırım. Oyunun akıcılığın da sorun yok.
    Grafik kalitesi de o kadar iyi değil bu arada. AA eksikliği çok fazla. Her yerde kırılmalar söz konusu açıkçası.
    Gelişmiş seçeneklerden MSAA yı etkin hale getirsek bile kirilmalar gitmiyor malesef.
    Bu oyun tam anlamı ile Full HD kalitede değil. Akıcı olsun diye görüntü kalitesi kötü.
    Şu ana kadar mobil cihazda oynadığım en güzel görsele sahip tek oyun NFS MW oldu.

Yeni güncellemeyle görüntü vasat olmuş nasıl full hd ya :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir

acaba ayarlar menüsünü siyah yerine beyaz yapamaz mıyım

Eğer telefonun rootlu ise yaparsın. Hatta ayarlar ın yanı sıra rehber, arama ekranı, mesajlar, müzik player, galeri, hesap makinası vs.. bir çok şeyi beyaz yapabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 11701171117211731174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.