Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11291130113111321133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XanthiN

quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speeder33

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speeder33

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Engin1974

Arkadasim soyledihin dogru ola bilir fakat dun gelen guncellemeyi müsait olmadigimdan yapmamıştim simdi ise bulamiyorum nedeni hakkinda bilgin varmi? Aydinlatirsan memnun olurim

Aynı sorun bende de var dün iptal ettim işlerden dolayı (370mb idi güncelleme), şimdi bakıyorum "En yeni güncellemeler zaten yüklendi" diyor . Kies'de görmüyor bir yardım arkadaşlar

Android Sürümü : 4.2.2
    Ana bant sürümü : I9500XXUAMDK
    Kernel Sürümü : 3.4.5-5.26212

aynı problem bende de var arkadaşlar forumda buna çözüm yok herhalde :(

Siznde mi aynı oldu hocam bir daha çıkmadı ? Ve sürümünüz nedir ?

Android Sürümü : 4.2.2
    Ana bant sürümü : I9500XXUAMDK
    Kernel Sürümü : 3.4.5-5.26212

arkadaşla aynı sürüm üstat?
    neden güncelleyemiyoruz bir türlü anlamadım???

Şimdi baktım hala yok güncelleme , kafayı yiyeceğim zamanında iptal ettim şimdi bulamıyorum. Ne bela bir iş bu arkadaş

Degisen pek bisey yok hocam kafaniza takmayin.

Hocam ayarlarda felan siyah ekran üzerinde yukarı aşağı yaparken yazılar eğilip morlaşıyormuş gibi oluyor gerçekten çok canımı sıktı bu.

Kies ile bir deneyin isterseniz. Olmadı odin üzerinden yükleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bendede mevcut güncel sürüm görünüyor kieste ama değil.. ne yapacaz beyler odin dışında çözüm yok mu bu işin.... samsung cortladı bu güncellemede bu nasıl iş anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkinson

ARKADAŞLAR TELEFONUN HATTINI ÇIKARIP KUTUSUNA KOYMUŞTUM 1.5-2 SAAT SONRA KUTUNUN FECİ ŞEKİLDE ISINDIĞINI FARK ETTİM AÇTIM BAKTIM TELEFON NEREDEYSE YANIYOR PİLİ ÇIKARDIM SOĞUMASI İÇİN BEKLEDİM PİLİN BOŞALDIĞINI FARK ETTİM TEL AÇILMADI SONRA ŞARJA TAKARAK PİLİ DolduRDUM Bİ SORUN ÇIKMADI 15 GÜNDÜR İL DEFA BÖYLE BİŞEY OLDU ACABA SORUN NEDİR BAŞINA GELMİŞ ARKADAŞLAR VAR MI? Bİ SORUN TEŞKİL EDER Mİ GARANTİYE GÖNDERMELİMİYİM

Dün aynı şeyi ben de yaşadım. Telefonu kenara birakmistim. Baktım ki telefon yaniyor pil % 15-20 bosalmis. Ben de alali tam 15 gün olmuştu dün.

• Telefon benu cildirtmaya basladi , batarya bozuldu , rehber 3 snde acilirken artik 8 saniyede aciliyor , menuler kasiyor ... hic birsey yuklu degl bir iki uygulama disinda ama ganstar vegasi yuklemstm ondan sonra mallasti telefon , sildim ama yine duzelmedi ... telefonu aldigimdan beri 2 kere fabrika ayari yaptm , simdi yinemi yapicam fabrika ayari sikıldım ..

• quote:

Orijinalden alıntı: caglet

Telefon benu cildirtmaya basladi , batarya bozuldu , rehber 3 snde acilirken artik 8 saniyede aciliyor , menuler kasiyor ... hic birsey yuklu degl bir iki uygulama disinda ama ganstar vegasi yuklemstm ondan sonra mallasti telefon , sildim ama yine duzelmedi ... telefonu aldigimdan beri 2 kere fabrika ayari yaptm , simdi yinemi yapicam fabrika ayari sikıldım ..

Wipe dene.

• quote:

Orijinalden alıntı: EscapeSouL

quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

arkadaşlar, telefonun uyku modunda iken uykudan çıkaran uygulamaların ne oldugunu ve pili sömüren uygulamaların ne olduğunu gösteren bi uygulama vardı indiriyim diye not almıştım hatta ama wipe yapınca gitti :(

Bide pil uygulaması var bi tane pil konuşma ile bu kadar gider internet ile bu kadar video ile bu kadar diye gösteren bi uygulama vardı onun ismini de bilenler yazarsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. Ayrıca telefon güncellemeden sonra da 2-3 şarjdan sonra oturmaya başlıyor sanki

Pil için gsam battery monitor programını kurun

Teşekkür ederim, bunu da wakelock ı da indirdim ama benim sorunum şu gece telefonda wifi ve mobil datayı kapatıyorum ama sabah ğil ayarlarından bakınca 3-5 kez bazen kısa süreli bazen uzun süreli telefonun uyku modundan çıktığını görüyorum, uykudan çıkaranın hangi uygulama olduğunu nasıl bulacağım iki uygulamayıda kurcaladım ama anlamadım :( facebook dan şüpheleniyorum ama bakalım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EscapeSouL

quote:

arkadaşlar, telefonun uyku modunda iken uykudan çıkaran uygulamaların ne oldugunu ve pili sömüren uygulamaların ne olduğunu gösteren bi uygulama vardı indiriyim diye not almıştım hatta ama wipe yapınca gitti :(

Bide pil uygulaması var bi tane pil konuşma ile bu kadar gider internet ile bu kadar video ile bu kadar diye gösteren bi uygulama vardı onun ismini de bilenler yazarsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. Ayrıca telefon güncellemeden sonra da 2-3 şarjdan sonra oturmaya başlıyor sanki

Pil için gsam battery monitor programını kurun

Teşekkür ederim, bunu da wakelock ı da indirdim ama benim sorunum şu gece telefonda wifi ve mobil datayı kapatıyorum ama sabah ğil ayarlarından bakınca 3-5 kez bazen kısa süreli bazen uzun süreli telefonun uyku modundan çıktığını görüyorum, uykudan çıkaranın hangi uygulama olduğunu nasıl bulacağım iki uygulamayıda kurcaladım ama anlamadım :( facebook dan şüpheleniyorum ama bakalım

Wakelock detector programi neden uyku dan ciktigini gosterir. Surekli degilse de normal birsry 8 saat hicbirsey yapmadan uyumasi cok mumkun degil

• quote:

Orijinalden alıntı: azengin

quote:

Telefon benu cildirtmaya basladi , batarya bozuldu , rehber 3 snde acilirken artik 8 saniyede aciliyor , menuler kasiyor ... hic birsey yuklu degl bir iki uygulama disinda ama ganstar vegasi yuklemstm ondan sonra mallasti telefon , sildim ama yine duzelmedi ... telefonu aldigimdan beri 2 kere fabrika ayari yaptm , simdi yinemi yapicam fabrika ayari sikıldım ..

Wipe dene.

Ben telefonu neredeyse5 gundur kapatmadim hic , sarj 0 olmadi hic o yuzden mi diye kapatip actim simdi ferahladi bariz , eger tekrar olursa wipe denerim

• quote:

quote:

quote:

Wipe dene.

Ben telefonu neredeyse5 gundur kapatmadim hic , sarj 0 olmadi hic o yuzden mi diye kapatip actim simdi ferahladi bariz , eger tekrar olursa wipe denerim

5 gun cok uzun bir sure degil ama android telefonu kapatmadan kullanma en kotu haftada 1 restart at kendini toparlar o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

Wipe dene.

5 gun cok uzun bir sure degil ama android telefonu kapatmadan kullanma en kotu haftada 1 restart at kendini toparlar o zaman

Tamam tesekkur ederim , rehberi hicbiseyle senkronize etmememe ragmen 8 saniyede acilinca tepem atti ...

• öğrenmek istediğim bir konu var cihaz orj. haldeyken sadece tam root yetkisi verirsek cihazda ne gibi değişiklikler yapabiliyoruz?
    örnek : samsung programlarını kaldırabiliyor muyuz ? bütün programları hafıza kartına taşıyabiliyor muyuz?
    yani anlıcağınız teli orjinal sürümde ve touchwiz ekranında kullanıp bu örnekte verdiklerimi yapmak istiyorum.

bunları sadace root yetkisi alarak yapabilir miyim yoksa illa başka bir custom rom mu yüklemem lazım?

Cevaplarsanız kafamdaki düşünceler bitmiş olacak yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR TELEFONUN HATTINI ÇIKARIP KUTUSUNA KOYMUŞTUM 1.5-2 SAAT SONRA KUTUNUN FECİ ŞEKİLDE ISINDIĞINI FARK ETTİM AÇTIM BAKTIM TELEFON NEREDEYSE YANIYOR PİLİ ÇIKARDIM SOĞUMASI İÇİN BEKLEDİM PİLİN BOŞALDIĞINI FARK ETTİM TEL AÇILMADI SONRA ŞARJA TAKARAK PİLİ DolduRDUM Bİ SORUN ÇIKMADI 15 GÜNDÜR İL DEFA BÖYLE BİŞEY OLDU ACABA SORUN NEDİR BAŞINA GELMİŞ ARKADAŞLAR VAR MI? Bİ SORUN TEŞKİL EDER Mİ GARANTİYE GÖNDERMELİMİYİM

Dün aynı şeyi ben de yaşadım. Telefonu kenara birakmistim. Baktım ki telefon yaniyor pil % 15-20 bosalmis. Ben de alali tam 15 gün olmuştu dün.

HOCAM BENİMDE PİL %30 LARDAYDI KUTUYA KOYDUĞUMDA TELİ AÇAMADIM MEĞER PİL BOŞALMIŞ ACABA DİYORUM GÜNCELLEMEDEN OLABİLİR Mİ 15 GÜNDÜR BÖYLE BİŞEY YAŞAMADIM
  • Arkadaşlar öncelikle herkeze hayırlı günler dilerim..

Bugun yarın S4 alıcam.. Ancak nelere dikkat etmem gerekir.. Aldığım zaman ne yapmam gerekir bir fikrim yok..

Teknosadan alıcam ancak DALTA SERVİS garantisi ne kadar iyidir bilemiyorum.. Bir arkadaşım TURKCELL'de çalışıyor ve TURKCELL'deki cihazlar BAŞARI garantisi altında diyor.. Başarı daha iyi diyorlar anlıcanız..

TURKCELL ile Teknosa arasında 200 tl fark var.. 200 tl için DELTA garantili cihaz almak mantıklımı.. ?

Bir sorum daha var GT-I9000 ve GT-I9005 ayrıca ACTİVE modeli vs gibi modelleri var bunlardan hangisi daha iyidir.. Bilgi vericek olan arkadaslara şimdiden tesekkur ederim.. ;)

Eklememek istediğim bir kaç şey daha var.. S4'ün kronik sorunları varmıdır.. Her S4'de şu vardır vs. diye.. Çünkü bir defa alıcam iyisi olması için aylardır araştırıyorum.. Çok sıkıntılı bir durum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitoqondri -- 30 Haziran 2013; 14:21:01 >
  • cumartesi sabahı açtım telefonu şarz değerlerim
  • Ben de Active i bekliyorum. Geldiğinde ikisini kıyaslayarak ya Active yada S4 alırım. Yalnız şu an Active bana daha yakın. Türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda bilgisi olan var mı ?

İyi günler...
  • Benim bir sorum olacak. Uygulamaların obblerini nasıl SD karta yüklerim? Örneğin pes 2012yi elle kurdum. obblerini SD karta taşıyıp açınca oyunu 180 mb dosya indirmeye başlıyor ancak obbler telefonun kendi android klasöründe olunca oyun direk açılıyor. Ayrıca telefonu pcye bağlayınca telefonun kendi hafızasındaki android klasörüne bir şey atamıyorum hafıza kartına atıp telefondan taşıyarak yapıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

HOCAM BENİMDE PİL %30 LARDAYDI KUTUYA KOYDUĞUMDA TELİ AÇAMADIM MEĞER PİL BOŞALMIŞ ACABA DİYORUM GÜNCELLEMEDEN OLABİLİR Mİ 15 GÜNDÜR BÖYLE BİŞEY YAŞAMADIM

Bu olaydan sonra bir sorun oluşmadı ben de takmadım ama benim pil performansı güncellemeden sonra çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiki212

aynı sorun bendede vardı ..mecbur odinden yükledim ve kisnlikle tavsiye ediyorum. uygulamları sd karta taşıyıp telefon daha bi rahat hale geliyor.. social ve tool yazılımlarının hepsi telefona kurulu bende dğer 20 tane oyunu sd karta taşıdım artıkın hafıza sorunum yok..:)

Nasıl yaparız hocam hiç bilmiyorum ? Yardımcı olurmusunuz kurayım son güncellemeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakopsi

öğrenmek istediğim bir konu var cihaz orj. haldeyken sadece tam root yetkisi verirsek cihazda ne gibi değişiklikler yapabiliyoruz?
    örnek : samsung programlarını kaldırabiliyor muyuz ? bütün programları hafıza kartına taşıyabiliyor muyuz?
    yani anlıcağınız teli orjinal sürümde ve touchwiz ekranında kullanıp bu örnekte verdiklerimi yapmak istiyorum.

bunları sadace root yetkisi alarak yapabilir miyim yoksa illa başka bir custom rom mu yüklemem lazım?

Cevaplarsanız kafamdaki düşünceler bitmiş olacak yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Sadece root yetkisi olarak istediğin herşeyi yapabilirsin :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustiki212

aynı sorun bendede vardı ..mecbur odinden yükledim ve kisnlikle tavsiye ediyorum. uygulamları sd karta taşıyıp telefon daha bi rahat hale geliyor.. social ve tool yazılımlarının hepsi telefona kurulu bende dğer 20 tane oyunu sd karta taşıdım artıkın hafıza sorunum yok..:)

Nasıl yaparız hocam hiç bilmiyorum ? Yardımcı olurmusunuz kurayım son güncellemeyi.

Daha önce yazdığım bir mesaj burda herşey var :)

Öncelikle bütün sorumluluğun size ait olduğunu belirtmek isterim :)

Bu linkte 2. kısımda tek dosya içeren firmware kurulumu kısmı sizi ilgilendiriyor birkaç kez okuyup yapabileceğinizden emin olursanız yapmanızı tavsiye ederim.

http://yesilcin.com/index.php?topic=707.0

Burdan türkiye için çıkan romu indirmelisin

http://hotfile.com/dl/230514800/d4c4dfa/TUR-I9500XXUBMEA-20130607171801.zip.html

Son olarak güncellemeden önce ve sonra wipe işlemini yapmanı tavsiye ederim. alttaki videoda anlatımı izleyebilirsin (sd card hariç herşey silinir)

http://www.youtube.com/watch?v=pU1gT6_x360

Odin 3.04

https://www.dropbox.com/s/qoxeg6p4jxeu4tk/Odin3%20_%20v3.04.rar

Bu işlem dosya bilgisayara indikten sonra bende sadece 3 dakikada tamamlandı bu 3 dk içinde yaşayabileceğin en büyük problem bir elektrik kesintisi olabilir eğer notebook varsa onu da düşünmene gerek yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seFaßjk -- 30 Haziran 2013; 15:31:47 >
  • 
Sayfa: önceki 11291130113111321133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.