Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1072. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Demon85

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

10 gün önce aldığım ceppaket faturalı delta servis garantili telefonumda durup dururken mavi nokta oluştu. 10 gündür hiçbir sorun yoktu ekranında birden pırtladı ekranda. bakalım yarın servise verecem değişim talep edicem olmadı ekranımı değişirler artık ama yeni almışım söküp takmaları filan içime sinmez. sonuçları buradan yazacağım :)
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

HERKES AMAN DİKKAT !

Geçmiş olsun.

30 gün içerisinden oluşan her türlü arızada DOA olarak değerlendirilir. 30 gün içerisinde birebir kapalı kutusunda SIFIR yeni ürün değişimi veya para iadesi hakkınız vardır.

30 gün sonrası oluşan donanımsal hatalar arızalar DOA olarak değerlendirilmeyeceğinden parça değişimi yapılır. Delta Servis sanki 30 gün aşılmış bir arızanın tamirinden bahsediyor!. Bu resmen tüketici haklarının ihlalidir.

Sonuçta DOA olan ürünlerde firmalar zarar görmez çünkü iadeyi Samsung gibi üretici firmalar teslim alıyor.

Sanırım Grey Garantili olanlarda resmi disribütor olmadıkları için yani kendi garantileri olduğu için DOA ile ürün iadesi yapamıyorlar.

Bazı uyanık teknik servis elemanları veya yetkililer hemen LCD parça değişimine kalkışırlar. Öyle birşey sizin onayınız olmadan bile kendileri yapsalar teslim alırken teslim imzanızı atmazsınız . Ayrıca söylersiniz onayım olmadan parça değişimi yapılmıştır. Ürün yenidir ve 30 gün dolmadığı için DOA kapsamındadır. Yani 30 gün geçmeyen her arıza otomatikman DOA statüsündedir. Teknik Servis elemanları hatta müdürleri bile buna itiraz edemez. Sizi yanlış yöneltmeye çalışabilirler ama Tüketici Haklarına göe DOA şartları bellidir.

Şu olabilir Delta Servis gibi paralel ithalat ( Grey Garantili ) hep uzak durun demiştim.

Hakınızı arayın.

Tüketici olarak DOA hakkınız vardır. Parça tamirini 30 gün sonra ilk kez arızalandığında yapılır. Ama sizinki 30 günlük bile değil. LCD gibi parça değişimini kattiyeb kabul etmeyin.

Paralel İThalat ( Grey Garantili ) lerin Gerçek Resmi Disrtibütör Garantili ürünlerin GARANTİ ve SERVİS anlayışındaki bir farkta DOA olayıdır. Resmi Disrtibütörlerde DOA olduğunda ne Teknik Servis ve ne Samsung ürünğ satan mağaza sahibi parasal açıdan hiçbir mağduriyeti yoktur. Ama Grey Garantide böyle birşey yoktur.

Ayrıca PAralel ithalatçılar PARÇA stoğu pek yapmazlar. Ayrıca parça temini için ortalama 1 ay sizi bekletirler. Bu mağduriyet esnasında telefonsuz kalacağınızdan size geçici denk bir telefon vermezler veya ellerinde kalmadı diğer müşteriler şuan kullanmakta derler...

Bu yazım ortayadır. Bir tüketici olan tecrübelerim ve tavsiyelerime göre herkes bilinçlenlemidir.

bugün servise götürmeden satın aldığım firmayı aradım sorunumu anlattım 7 gündür birebir değişim dedi. bunun üzerine samsungu aradım. onlar satın aldıktan 30 gündür birebir değişim yapılır ölü piksel oluştuysa dedi. bunun üzerine servise gittim direk. birebir değişim istediğimi söyledim. ekran değişimi yapılırsa daha çabuk sonuç alırız dediler ama ben samsungun 30 gün dediğini söyledim. beni satıcıyla görüştürdüler telefonla, değişime satıcının karar verebileceğini söylediler. görüştüğüm kişiye sorunu anlattım. ayın 15 inde teslim aldığım ürünün 10. günde ölü piksel oluştuğunu ve birebir değişim istediğimi söyledim. servise cihazı bırakmamı istediler bir incelesinler neden oldu diye size en kısa sürede dönecez dediler. deltaservis satıcıya servis fişi düzenleyip bana bir kopyasını verdi. çok ilgili davrandılar bu konuda memnun kaldım. umarım işin sonunda da hızlı bir şekilde yeni bir cihaz tarafıma ulaştırılır :)

DOA sadece ölü pikselde değildir. Herhangi bir arıza varsa 30 gün içerisinde değişim yapılır. Sadece ÖLÜ PİKSEL için denilmesi Delta Teknik Servisi sizi yanıltmış.

Tüketici olarak DOA hakkı 30 gün içerisinde olmalı öyle 7 günde değil. Bu hak yok ise o zaman tüketici Paralel İThalat yapan Delta Garantili her türlü elektronik cihaz için tüketicinin bilinçlenmesi gerekir.

Ölü piksel herzaman 7 gün içinde oluşmuyor! Sizdeki 10 günde olduğu gibi bazılarında 30. günde de olur. Bazılarında 60. günde de oluşabilir. 30 gün sonrası çıkan arızalarda zaten arızalı parça değişim yapılır.

Delta Servis yedek parça stoğu yapıyor mu ? Yoksa sizi bekletecekler mi ? Onu da sorun . Bekleteceklerse S4 de denk veya aynı geçici bir telefon verebiliyorlar mı ?

• arkadaşlar kamerada sıkıntı varmış doğru mu?Açılınca resetleme veya kamera başarısız diye hata veriyormuş.Çözümü bulundu mu?Veya güncelleme ile çözülür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan625

arkadaşlar kamerada sıkıntı varmış doğru mu?Açılınca resetleme veya kamera başarısız diye hata veriyormuş.Çözümü bulundu mu?Veya güncelleme ile çözülür mü?

Guncelleme ile cozuldu kamera hatasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Ben telefonu bu sabah 4-5 civarlarında güncellemiştim. Ram kullanımı beni de rahatsız etmişti. Ayrıca sabah 1 saat kadar kendiliğinden ısındı telefonu yeniden başlatında hiç ısınma sorunu olmadı. Sonrasında ram için şu işlemleri yaptım;

animasyonları direkt kapattım.
    aslında arkaplan işlemlerini sınırla: arkaplan işlemi yok.

yapmıştım ayarı fakat kendiliğinden tekrar standart limit'e geldi.

telefonu yeniden başlattım. ram'i temizledim 1.20 ye kadar boş yer kaldı ki bu bayağı iyi bir rakam benim için.

şimdi bu arka plan işlemlerini sıfırla olayını tam anlamadım açıkçası ne değiştiriyor ama standartta kalsın diyorum çok kasmaz ise.

ayrıca bazı arkadaşlar da en az 1 kere fabrika ayarlarına getirin cihazı güncelledikten sonra demiş. bunu yaparsam ne kadar farkeder daha mı stabil çalışır? yoksa uğraştığıma değmez mi?

mesela ben en çok internete bağlı kalıp whatsapp kullanıyorum. pek sorun olmuyor.

ama bilmiyorum başka ne yapmalıyım telefon için. kafam karıştı çok fazla bilgi var burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

quote:

Orijinalden alıntı: ikes

quote:

Arkadaşlar muzik calari sesli nasıl kontrol ediyoruz acill tesekkurler

Sesle kontrol açık ama next diyorum tık yok. .herhangi bir yerine basiptami konuşuyoruz

Onu bende yapamadım bugün bize yardım beyler

biraz aksanla ilgili herhalde.Bende de bir oluyor bir olmuyor

• seFaßjk kullanıcısına yanıt
    Samsung tarafindan lansman yeni guncelleme ile MEA ve ustu romlarda SD karta datalar tasiniyor diye yapildi...

gelistirici izin verirse yok o olursa yok bu olursa diye degil

Tek dogur o zaman sizin deyiminizle yeni surum TUM app leri tasimiyor..

otesi yok...

forum paylasim yeridir... bilen bildigini paylasir, yapabildigini paylasir... gereginde duzltilir... insanlara cikismanin, karsindakini kirmanin hicbir anlami yoktur...

size tavsiyem bundan sonra birilerini duzeltirken daha sakin bir uslup ile cevap vermeniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruiser67c

Güncelleme geldi ama sürüm aynı bu nasıl oluyor,
    Az evvel kies den güncelleme yaptım,versyon 4.2.2 idi güncelleme bitti ama versyon değişmedi halen 4.2.2 bunun sebebi ne olabilir acaba...?

hocam bu android sürümü güncellemesi değil sadece telefon için bazı sorunları ve yenilikleri getiren bir güncelleme örn: kamera reset sorunu şeffaf widget sd karta taşıma özelliği vs vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan303

Arkadaşlar adresini vereceğim bu iki videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle telefonu daha yeni alanlar için çok yararlı 2 video olduğunu düşünüyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=9ezgPnef4to
    http://www.youtube.com/watch?v=aEX7-KQtAOk

çok iyi hocam yeni alacaklar için mükemmel bir video

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Selam Arkadaşlar, Telefon elime ulaştı bir kaç sorum var ;

Ben golddan almıştım kontol edin bir problem var ise değiştirin demiştim elime ulaşmadan önce.
    İlk açtım şimdi cihazı.

Uygulamalar Sekmesinin 3. sayfasına Flipboard, Trip****or ve Islamona adlı programlar var. Bu programları Gold'daki elemanlar mı kurmuş ? Neler kurduklarına nasıl bakarım. Android ile 5 dk önce tanıştım

Açıkcası neler yaptıklarını bilmiyorum. Haliyle cihaz ilk sıfır açılış gibi mi geldi yoksa birşeyler kurmuşlar vs. mi bilemiyorum.

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

benim afganistan paralel ithalat cihazda islamona vardı sildim güncelleyince geri geldi yine sildim sıkıntı yok bölge yazılımlarına göre değişiklikler olabiliyor üretici tarafından

• Az önce Samsung Galaxy S4 telefonumu Kies üzerinden güncelleyecektim.Loading kısmı %100 oldu ve 10 dk sonra kies telefonunuzu tanıyamadı dedi ve ekran "Downloading... - Do not turn of target !!" yazısı kaldı.
    Telefonunuzu tanıyamadı dediğinde tamama tıkladım altında telefonunuzun batarsanızı çıkartın felan yazıyordu..

Şimdi Downloading yazısını bekleyeyimmi yoksa bataryayı mı çıkarayım ne yapayım?
  • Arkadaşlar bu apk lar var imiş. Google Play'de olmayan. Hangi siteler güvenilirdir ? Birde bu olay yasal mıdır ? İnanın hiç bilmiyorum ceza almak istemem. PM atarsanız sevinirim.
  • arkadaşlar S4 forumunda sormak belki biraz absürt olur ama yine de sorayım. Sizce Xperia Z mi S4 mü? neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomenore

iki islemciyide 2.3 ghz hizinda calistirip oyle test yapnak gerekir bakalim o zaman ne oluyor ama tabiki A15 islemci 2.3ghz de pilin anasini aglatir :))

2.3 te çalışır ama telefon bomboş olması lazım + gerektikçe kullanmak lazım yoksa 2-3 dakika arayla reset atar
  • merhaba arkadaşlar:
    s2 telefonumun rehberini komple s4 e taşımak için rehber de yaptıgım sime aktarma sonucu hala sıme tasıyamadıkları var. bu yol dısında gpstore dan farklı bir uygulama ile clouda yukleyıp daha sonra s4 e de yukleyecegım ortak uygulama ıle numaralarıma ulasabileceğim bir yol var mı? cevaplarsanız sevinirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R410

Az önce Samsung Galaxy S4 telefonumu Kies üzerinden güncelleyecektim.Loading kısmı %100 oldu ve 10 dk sonra kies telefonunuzu tanıyamadı dedi ve ekran "Downloading... - Do not turn of target !!" yazısı kaldı.
    Telefonunuzu tanıyamadı dediğinde tamama tıkladım altında telefonunuzun batarsanızı çıkartın felan yazıyordu..

Şimdi Downloading yazısını bekleyeyimmi yoksa bataryayı mı çıkarayım ne yapayım?

Dediğini yapın. Bataryayı çıkarın sonra telefonu en baştan başlatın. Sonra bir daha kies bağlantısından güncellemeyi yapın. En baştan güncellemeyi indiriyor ama bu sefer oluyor. Kolay gelsin.
  • quote:

Arkadaşlar bu apk lar var imiş. Google Play'de olmayan. Hangi siteler güvenilirdir ? Birde bu olay yasal mıdır ? İnanın hiç bilmiyorum ceza almak istemem. PM atarsanız sevinirim.
    quote:

Arkadaşlar bu apk lar var imiş. Google Play'de olmayan. Hangi siteler güvenilirdir ? Birde bu olay yasal mıdır ? İnanın hiç bilmiyorum ceza almak istemem. PM atarsanız sevinirim.

Bu Sorum güncel,

Ve bana Programları tek tuş ile kapatabileceğim , ve gereksiz dosyaları temizleyebileceğim program önerirmisiniz ?

Misal PC için CCleaner, iOS için iCleaner
  • quote:

quote:

Bu Sorum güncel,

Ve bana Programları tek tuş ile kapatabileceğim , ve gereksiz dosyaları temizleyebileceğim program önerirmisiniz ?

Misal PC için CCleaner, iOS için iCleaner

Dediğin şeyleri yapmak için bir programa gerek yok bence. Home tuşuna uzun süre basılı tut, açılan sayfada açık olan uygulamarı göreceksin. Sonra sağ aşağıda hepsini kapat var. Sol aşağıda da ram kullanımı var oraya gir sonra belleği temizle gibi bir şey var ona bas yeter. Ama belleği temizlemeyi sürekli yapmana gerek yok günde 1-2 defa yap yeter. (Her bellek temizlemede bir iki defa bassan iyi olur)

Not: Yukarıda bahsettiğim işleri sürekli yapmana gerek yok. Yoksa paranoyaya bağlarsın Oyun oynadıktan sonra bir temizlik yapsan yeter bir de yatmadan önce. Zaten diğer türlü önceki sayfalarda arkadaşlar açıklamış. Arka planda kalan uygulamalar batarya ömrünü aşırı derecede etkilemiyormuş. (Yüksek sistem isteyen uygulamalar hariçtir herhalde, tam emin değilim o konuda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khan303 -- 26 Haziran 2013; 22:00:54 >

• quote:

quote:

Az önce Samsung Galaxy S4 telefonumu Kies üzerinden güncelleyecektim.Loading kısmı %100 oldu ve 10 dk sonra kies telefonunuzu tanıyamadı dedi ve ekran "Downloading... - Do not turn of target !!" yazısı kaldı.

Dediğini yapın. Bataryayı çıkarın sonra telefonu en baştan başlatın. Sonra bir daha kies bağlantısından güncellemeyi yapın. En baştan güncellemeyi indiriyor ama bu sefer oluyor. Kolay gelsin.

Saolassın hocam deniyorum biraz uzun sürüyor ama :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar kulaklıktan dehşet sayılmasada ciddi anlamda patlakmış gibi cızırtı geliyor

Sizde de aynı sorun varmı? bir kaç arkadaşta görmüştüm.Cihaz daha yeni gerekirse geri vereceğim??

Herkes hoparlöründen memnun demek(!)

operatörünü değiştir. ben aveada yaşıyorum o sorunu ama sadece evde, iş yerinde bağlandığı baz istasyonundanmıdır olmuyo. birinden ödünç sim kart al turkcel, vodafone tak dene 2 dk bak bakalım oluyormu aynı

Aynen aveayalıyım bende ondan mı oluyor diyorsunuz

kartınız kırıkmı yoksa orjinal micro simmi peki ondan farkedermi?

ilk bu sorunu yaşadığımda kestirme sim di sonra iş yerinden turkcell hat ödünç alıp taktım denedim cızırtı gitmişti aldığım yerde iade etmeyin kestirme sim ve aveamı dedi evet dedim gittim orijinal micro sim taktım avea iş yerinde aveada sorunsuzdu ama evimde çok iyi çekmiyor sürekli e 3g h h+ diye değişip duruyor bilmiyorum bi alakası var operatörle ama tam çözemedim :) yani sorun telefondan değil operatörle telefonun uyumsuzluğu gibi bişey heralde :)

Kesme sim kullanıyorum orjinalmi almak lazım şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Saolassın hocam deniyorum biraz uzun sürüyor ama :)

Evet uzun sürüyor maalasef. Benim dün 6 saat gitti bu işleme.

• 
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.