Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1071. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşadığım Instagram problemini videoya çektim arkadaşlar, merak edenler izleyebilir.

#LİNK Galaxy S4 Instagram Problemi #LİNK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 26 Haziran 2013; 20:04:27 >
  • Arkadaşlar muzik calari sesli nasıl kontrol ediyoruz acill tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narkoz__70

quote:

Orijinalden alıntı: bagamyanaleks

Antutu Results

Octa Core Samsung Galaxy S4: 27172
    Samsung Galaxy S4 LTE-A: 29976

Quadrant Results:

Octa Core Samsung Galaxy S4 – 12525
    Samsung Galaxy S4 LTE-A – 18581

Skorlar burada bana sorarsan s800 hiç fena iş çıkartmamış ama benim bir türlü anlam veremediğim şey sentetik işlemler yaparken Ocya hangi işlemciyi kullanıyor, sonucta işlem ihtiyacına gore işlemci kendi kendini optimize edebiliyor... bunu neye ve hangi kosula gore secıyor uyguluyor onu merak edıyorum ...

hocam exynos octa bence daha stabil değil diğer çekirdekler girse %20 daha performans sağlıyacağını duymuştum oda zamanla artık bizde lte almak isterdik ama yurt dışında satışa sunulurdu güvenipte alınmazdı bu arada benchmark değerlerine hiç güvenmiyorum işlemcinin ghzine göre almıştır o puanı android 5 ve 4+4 işlemciyle octa ve snapdragon 800 eşit olabilir

samsungun bu huyunu hiç sevmiyorum aynı modelden 4 5 farklı sürüm çıkartılırmı ya 1 tane koy alınsın kafa karıştırma :)

Aynen Samsung'un bu politikası yüzünden satışları düşüyor Active, Zoom, Mini bir sürü model çıkarıyorlar bir de LTE-A'yı duyurmuşlarhttp://www.chip.com.tr/haber/samsung-galaxy-s4-u-batiriyor-mu_40944.html ama yine de satışlar azımsanacak gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azengin -- 26 Haziran 2013; 20:13:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swat73

arkadaşlar an itibariyle ebay'den aldıgım kablouz şarj cihazı elime geçti 45 dolara satın aldım kargoda içerisinde çok memnunum direk pad'in üzerine koyuyorum şarj oluyor mükemmel kullanışlı bi alet herkese taviye ederim 1 adet kablosuz alıcı ve pad ile geliyor. ebay'de samsung s4 wireless charging die aratırsanız ürüne ulaşabilirsiniz keyifli forumlar

Ne kadar sürüyor şarj etmesi ?
  • Beyler dartynin sitesinde samsung s4 bi 1799 liraya var bir de 1899 liraya aralarındaki fark ne ki acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikes

Arkadaşlar muzik calari sesli nasıl kontrol ediyoruz acill tesekkurler

Sesle kontrol açık ama next diyorum tık yok. .herhangi bir yerine basiptami konuşuyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Cass93

Beyler dartynin sitesinde samsung s4 bi 1799 liraya var bir de 1899 liraya aralarındaki fark ne ki acaba

Garanti farkı vardır

• quote:

quote:

Sesle kontrol açık ama next diyorum tık yok. .herhangi bir yerine basiptami konuşuyoruz

Onu bende yapamadım bugün bize yardım beyler

• Bence bu snapdragon 800 işlemcili s4 modeli pek kafanıza takmayin. Hem tr ye de gelmez o model. Birde seneye s5 çıkınca alırsınız yenisini bu kadar takmayin. Elinizdeki telefonun tadını çıkartın tepe tepe kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cass93

Beyler dartynin sitesinde samsung s4 bi 1799 liraya var bir de 1899 liraya aralarındaki fark ne ki acaba

Biri Samsung Türkiye garantili diğeri ithalatçı firma tarafından garanti altında. Zaten Samsung garantisi olmayan cihaz alınacaksa bu alınmaz başka firmaların garantisi altında olan çok daha ucuz cihazlar bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azengin -- 26 Haziran 2013; 20:18:11 >
  • iki islemciyide 2.3 ghz hizinda calistirip oyle test yapnak gerekir bakalim o zaman ne oluyor ama tabiki A15 islemci 2.3ghz de pilin anasini aglatir :))

• Güncelleme geldi ama sürüm aynı bu nasıl oluyor,
    Az evvel kies den güncelleme yaptım,versyon 4.2.2 idi güncelleme bitti ama versyon değişmedi halen 4.2.2 bunun sebebi ne olabilir acaba...?
  • Arkadaşlar adresini vereceğim bu iki videoyu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle telefonu daha yeni alanlar için çok yararlı 2 video olduğunu düşünüyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=9ezgPnef4to
    http://www.youtube.com/watch?v=aEX7-KQtAOk

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Demon85

quote:

quote:

Arkadaşlar kulaklıktan dehşet sayılmasada ciddi anlamda patlakmış gibi cızırtı geliyor

Sizde de aynı sorun varmı? bir kaç arkadaşta görmüştüm.Cihaz daha yeni gerekirse geri vereceğim??

Herkes hoparlöründen memnun demek(!)

operatörünü değiştir. ben aveada yaşıyorum o sorunu ama sadece evde, iş yerinde bağlandığı baz istasyonundanmıdır olmuyo. birinden ödünç sim kart al turkcel, vodafone tak dene 2 dk bak bakalım oluyormu aynı

Aynen aveayalıyım bende ondan mı oluyor diyorsunuz

kartınız kırıkmı yoksa orjinal micro simmi peki ondan farkedermi?

ilk bu sorunu yaşadığımda kestirme sim di sonra iş yerinden turkcell hat ödünç alıp taktım denedim cızırtı gitmişti aldığım yerde iade etmeyin kestirme sim ve aveamı dedi evet dedim gittim orijinal micro sim taktım avea iş yerinde aveada sorunsuzdu ama evimde çok iyi çekmiyor sürekli e 3g h h+ diye değişip duruyor bilmiyorum bi alakası var operatörle ama tam çözemedim :) yani sorun telefondan değil operatörle telefonun uyumsuzluğu gibi bişey heralde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Yaşadığım Instagram problemini videoya çektim arkadaşlar, merak edenler izleyebilir.

#LİNK Galaxy S4 Instagram Problemi #LİNK

gerçekten büyük bir problemmiş şahsen benim s4 böyle bir problem hiç yapmadı daha fabrika ayarlarına dönün düzelme olmassa servise verin derim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: Demon85

10 gün önce aldığım ceppaket faturalı delta servis garantili telefonumda durup dururken mavi nokta oluştu. 10 gündür hiçbir sorun yoktu ekranında birden pırtladı ekranda. bakalım yarın servise verecem değişim talep edicem olmadı ekranımı değişirler artık ama yeni almışım söküp takmaları filan içime sinmez. sonuçları buradan yazacağım :)

HERKES AMAN DİKKAT !

Geçmiş olsun.

30 gün içerisinden oluşan her türlü arızada DOA olarak değerlendirilir. 30 gün içerisinde birebir kapalı kutusunda SIFIR yeni ürün değişimi veya para iadesi hakkınız vardır.

30 gün sonrası oluşan donanımsal hatalar arızalar DOA olarak değerlendirilmeyeceğinden parça değişimi yapılır. Delta Servis sanki 30 gün aşılmış bir arızanın tamirinden bahsediyor!. Bu resmen tüketici haklarının ihlalidir.

Sonuçta DOA olan ürünlerde firmalar zarar görmez çünkü iadeyi Samsung gibi üretici firmalar teslim alıyor.

Sanırım Grey Garantili olanlarda resmi disribütor olmadıkları için yani kendi garantileri olduğu için DOA ile ürün iadesi yapamıyorlar.

Bazı uyanık teknik servis elemanları veya yetkililer hemen LCD parça değişimine kalkışırlar. Öyle birşey sizin onayınız olmadan bile kendileri yapsalar teslim alırken teslim imzanızı atmazsınız . Ayrıca söylersiniz onayım olmadan parça değişimi yapılmıştır. Ürün yenidir ve 30 gün dolmadığı için DOA kapsamındadır. Yani 30 gün geçmeyen her arıza otomatikman DOA statüsündedir. Teknik Servis elemanları hatta müdürleri bile buna itiraz edemez. Sizi yanlış yöneltmeye çalışabilirler ama Tüketici Haklarına göe DOA şartları bellidir.

Şu olabilir Delta Servis gibi paralel ithalat ( Grey Garantili ) hep uzak durun demiştim.

Hakınızı arayın.

Tüketici olarak DOA hakkınız vardır. Parça tamirini 30 gün sonra ilk kez arızalandığında yapılır. Ama sizinki 30 günlük bile değil. LCD gibi parça değişimini kattiyeb kabul etmeyin.

Paralel İThalat ( Grey Garantili ) lerin Gerçek Resmi Disrtibütör Garantili ürünlerin GARANTİ ve SERVİS anlayışındaki bir farkta DOA olayıdır. Resmi Disrtibütörlerde DOA olduğunda ne Teknik Servis ve ne Samsung ürünğ satan mağaza sahibi parasal açıdan hiçbir mağduriyeti yoktur. Ama Grey Garantide böyle birşey yoktur.

Ayrıca PAralel ithalatçılar PARÇA stoğu pek yapmazlar. Ayrıca parça temini için ortalama 1 ay sizi bekletirler. Bu mağduriyet esnasında telefonsuz kalacağınızdan size geçici denk bir telefon vermezler veya ellerinde kalmadı diğer müşteriler şuan kullanmakta derler...

Bu yazım ortayadır. Bir tüketici olan tecrübelerim ve tavsiyelerime göre herkes bilinçlenlemidir.

bugün servise götürmeden satın aldığım firmayı aradım sorunumu anlattım 7 gündür birebir değişim dedi. bunun üzerine samsungu aradım. onlar satın aldıktan 30 gündür birebir değişim yapılır ölü piksel oluştuysa dedi. bunun üzerine servise gittim direk. birebir değişim istediğimi söyledim. ekran değişimi yapılırsa daha çabuk sonuç alırız dediler ama ben samsungun 30 gün dediğini söyledim. beni satıcıyla görüştürdüler telefonla, değişime satıcının karar verebileceğini söylediler. görüştüğüm kişiye sorunu anlattım. ayın 15 inde teslim aldığım ürünün 10. günde ölü piksel oluştuğunu ve birebir değişim istediğimi söyledim. servise cihazı bırakmamı istediler bir incelesinler neden oldu diye size en kısa sürede dönecez dediler. deltaservis satıcıya servis fişi düzenleyip bana bir kopyasını verdi. çok ilgili davrandılar bu konuda memnun kaldım. umarım işin sonunda da hızlı bir şekilde yeni bir cihaz tarafıma ulaştırılır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cruiser67c

Güncelleme geldi ama sürüm aynı bu nasıl oluyor,
    Az evvel kies den güncelleme yaptım,versyon 4.2.2 idi güncelleme bitti ama versyon değişmedi halen 4.2.2 bunun sebebi ne olabilir acaba...?

Bu tamamen normal. Bu guncelleme ile android versiyonu deil, ana bant sürümü değisiyor. Ayarlar-diger-cihaz hakkinda- ana bant sürümü yazan yerde i9500XXUBMEA yazıyorsa, telefonun en son surume guncelli demektir.

• Vine in android versiyonu gercekden cok berbat . Acil gunceleme sart. 6 sn lik cekim yapmak imkansiz. Vine da kamera odaklayamiyor.

• BeYaBaN. kullanıcısına yanıt
    valla bence pek fark yok annemin s2 si var benim eski s2im yanyana koyduğumda (şu an koyamıyorum sira s4 ün ekranı kırıldı, ama daha önce defalarca denedim) çok fazla fark yok ben s2 nin piksellerini sayamıyorum şahsen, ancak evdeki tv nin piksellerini sayıyorum o da dibinden bakınca ancak :) yazılar bence aynı şekilde net gibi, evet s4 te daha hoş gibi duruyor sanki ama pek de fark yok ikisinde de birşeyler okumak rahatsız etmiyor. Teorikte fark var ama benim gözlerim o farkı seçemiyor veya pek bir işime yaramıyor fark olması, s3ün ekranına göre s2 ve s4ün ekranı daha iyi duruyor yalnızca buna katılıyorum, o da çözünürlük nedeniyle değil zaten
  • quote:

quote:

Svoice acik kulakliklar takili olmali
    muzik calardan seslekontrol acik olmali

kulaklik ustundeki komut tusuna basip konusun komutlar soyle olmali

next song
    play song
    pause song vs vs

iyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.