Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1042. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Arkadaşlar bu cihazdan H.kartına uygulama taşıma mantığını biri açıklayabilirmi.
    En az 15 oyun/uygulama taşıdım fakat sadece 500 Mb civarı bir artış oldu cihazda. halbuki en az 12 GB lık veri taşımış olması gerekiyor.
    Bu neyi taşıyor anlamadım. Biri açıklama yapabilirmi bu konuda acaba.

Arkadaşlar birçok kişinin merak ettiği bir konu bu:

Sd karta uygulama taşıyınca geride kalan artıklar ne olacak?

Bunları da sd karta taşıyabiliyormuyuz/taşıyabiliyorsak hangi uygulama ile?

Birde ben sd karta taşıdığımda data miktarında bir artış oluyor. Mesela:
    10 mb lık uygulamayı taşıyorum sd karta atınca 14 mb a çıkıyor. Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Güncellerken kiesda %100 ü indi fakat Telefonda downloading... do not turn of target yazmaya başladı. Sonra kies 'telefonla bağlantı kurulamıyor lütfen pili çıkartın tekrar takın' gibi bişeyler dedi. Telefonda hala aynı yazı var ne yapayım?

kies daha sonra şunu diyor. Telefonun bağlantısını cıkarın. Pili cıkarıp takın. Telefonu tekrar acın ve tamamen acıldıgından emin olun. Güncellemeyi tekrar deneyin. Ben bu adımları yaptım ve 2. defada güncelledi. Ama herşeyi tekrar yüklüyor bilginize.
  • quote:

Güncellerken kiesda %100 ü indi fakat Telefonda downloading... do not turn of target yazmaya başladı. Sonra kies 'telefonla bağlantı kurulamıyor lütfen pili çıkartın tekrar takın' gibi bişeyler dedi. Telefonda hala aynı yazı var ne yapayım?

Tekrar baştan indireceksin pili çıkar başla bu sefer yüklenecek.
  • Neo Hybird

Buff Ultimate Ekran Koruyucu

32 Gb Class 10 Sandisk Ultra

Arkadaşlar setimi tamamladım 132.50 TL tuttu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: narkoz__70

Neo Hybird

hayırlı olsun spigen hybrid case nasıl beğendin mi? yan çerçeve metal mi plastik mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Görüntülü arama yapabilen var mı ne yaptıysam yapamadım

Wifi de yapmiyor sanirim hocam. Eger oyle denediysen diye soyleyim dedim. Ama yanlis hatirliyo olabilirim.

Görüntülü aramayı tango üzerinden yaptım. Wireless ve 3G ile... İkisiylede oluyor.
    Kastettiğini bu muydu bilmiyorum???

• quote:

Orijinalden alıntı: JFLoyd

quote:

kies daha sonra şunu diyor. Telefonun bağlantısını cıkarın. Pili cıkarıp takın. Telefonu tekrar acın ve tamamen acıldıgından emin olun. Güncellemeyi tekrar deneyin. Ben bu adımları yaptım ve 2. defada güncelledi. Ama herşeyi tekrar yüklüyor bilginize.

Yapıyorum sağolun. Adamlar her konuda sorunlu

• quote:

Orijinalden alıntı: acunluturk

quote:

Orijinalden alıntı: nimras

quote:

Orijinalden alıntı: acunluturk

quote:

Orijinalden alıntı: _simon_

İşte bende defalarca düşürdüm ve arada kılıftan çıkarıyorum telefon canavar gibi görünüyo hala hiç çizik yok sonra istemeye istemeye geri takıyorum :) bakalım cesaretimi toplarsam hepsini söküp atıcam :)

Valla kılıfsız çok güzel görünüyor ama incecik ve hafif. Ben çok düşündüm kılıf alsam mı diye ama hepsi kabalaştırıyor, kalınlaştırıyor cihazı.

Ben halimden memnunum :)

Ben seni düşürünce görürüm dostum :) aman Allah korusun köşeden falan darbe aldırırsan ztn ekranı bile patlatır.Söylemesi bile ürküttü :/..s3ümden biliyorum.

Orası öyle, haklısın..
    Dedim ya biraz risk budur yapıyorum :)
    Belki s-view cover alırım diyorum ama o da çok fazla korumaz sanırım

dostum hayalet kapak al, inceliği bozmuyor şeffaf alırsan görüntüyüde çok bozmaz,
    ama korumasıda ona göre zayıf:)

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyali3559

Suan teknosadayim 16gblik microsd kart alicam ne aliyim ?

Kartın Class10 olmasına dikkat edin, bilindik markalardan tercih edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: narkoz__70

Neo Hybird

umarım neo orjinaldir.
    buff orjinal olmadığı kesin, bende aldım aynı kısa zamanda öndeki yumuşak doku kenarlardan kalkıyor hele kılıf takılırsa çabuk soyuluyor.
    hafıza kartı çok iyi

• quote:

Pili çıkar tekrar tak. tekrar kies güncelleme başlat. bişey olmuyor.
  • bende telefonu guncellestirdimde tam olarak yenilikler nelerdir?
    kabaca soyle bi bakinca pek bisey fark edemeedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biltur

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Görüntülü arama yapabilen var mı ne yaptıysam yapamadım

Wifi de yapmiyor sanirim hocam. Eger oyle denediysen diye soyleyim dedim. Ama yanlis hatirliyo olabilirim.

Görüntülü aramayı tango üzerinden yaptım. Wireless ve 3G ile... İkisiylede oluyor.
    Kastettiğini bu muydu bilmiyorum???

Arkadasin kastettigi o değil bildigin goruntulu arama. Uygulamalarla degil yani hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmengn -- 25 Haziran 2013; 16:54:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bayermert

quote:

Orijinalden alıntı: khan303

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni Güncellemeyle birlikte şunların geldiğini hatırlıyorum..

- Yeni Kamera yazılımı - (Kamera reset olayı hallolmuş)
    - Smearing sorunu çözülmüş (Ekranı kaydırırken siyah zeminde çıkan mor efekt hallolmuş)
    - HDR Video Kaydı

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

- Güvenli Boot Statüsü
    - Arttırılmış Dahili Hafıza (16 GB lik modelde Kullanıcıya sunulan 8 GB lık alan 9 GB a çıkarılmış..)

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

- Akıllı Pause düğmesi (Hızlı Ayarlara Smart Pause Toggle ı eklenmiş)
    - SD Card'a Uygulama taşıma (Bütün hepsi değil, uygun olan uygulamalar taşınabiliyor)
    - Yarı Transparan Status Bar
    - Ayarlarda Yeni ikonlar
    - Yükseltilmiş Okunabilirlik (Ekran Ayarı)

Kronik problemler hallolmadigi surece hic bir anlami yok hocam

Pardon ama kronik sorun diye bahsettiğin şeyler nedir sevgili arkadaşım?

Aşırı ısınma ve kameradaki reset problemi

Anlıyorum.. Bende de yok bu telefon ama One ile S4 ü uzun süredir takipteyim.. One daki sorunları bilsen bunlara hiç bir şey dersin..

Konumuza gelirsek ısınma olayı günümüzdeki bütün üst seviye akıllı telefonlarda olan bir durum.. Yani bu bir sorun değil aslında.. Cihazın donanımları ne kadar artarsa o kadar ısınacak..Mecbuurrr.. Bu esprili söz bir yana neticede bu telefonların içine soğutucu ekleyemediklerine göre, yapacakta bir şey yok..! Hemen hemen hepsi böyle.. Ha güncellemelerle sınıma oranı azaltılabilir orası ayrı konu.. Ama inan hepsi ısınıyor..

2 kronik sorundan birincisini böyle netliğe kavuşturduktan sonra 2. sorun olan kamera resetleme olayına gelirsek, zaten bunun firma farkındaydı ve bu büyük güncellemeyle çözüldüğü bilgileri geliyor.. Yani artık ortada kronik sorunda kalmıyor..

Bakalım inşallah bana da S4 veya ONE ın birini yakında almak düşüyor.. S4 sorunlarını çözdü ama ONE hala çözemedi ve çözecek gibi durmuyor..:( S4 bana yakın şu aralar..

Ama s4'ün ısınması başka ısınmalara benzemiyor benden demesi Daha nette gezinmeye başlayınca telefondan ısı çıktığını hissediyorsunuz. (2-3 dakika yeter. Tabii bu kısım yanlış anlaşılmasın internette gezmekten dolayı oluşan ısı o kadar dikkat edilecek cinsten değil. Ama batarya süresi çok etkileniyor.) Yüksek sistem isteyen bir oyunu oynamaya başlayınca cpu sıcaklığı dakikalar içinde 50+ derecelere geliyor.(10 dakika sonra telefonu bırakmak zorunda kalıyorsunuz bazen. Yüksek sistem için bu kadar para veriyorsun ama en fazla 20 dakika kullanabiliyorsun. Ve yüksek sistem derken temple run 2 veya subway surfers'dan bahsetmiyorum.) Onun dışında sıcaklık belli bir bölgede (kamera altı, üst ekran bölgesi) toplandığı için özellikle konuşma yaparken telefon kulağınızı rahatsız ediyor. Tabii ısınma sorunu tek başına rahatsız edici değil, telefonun sıcaklığıyla doğru orantılı olarak şarjı da acayip tükeniyor. Mesela iphone 5 ile şarjı şöyle bir karşılaştırmak istiyorum(Kesinlikle bilir kişi değilim bunlar sadece sıradan bir insanın gözlemleri). 2 telefonu da aynı anda şarjdan aldım (100%) iphone 5'te 5-6 dakika subway surfers oynadım (parlaklık son, wifi açık, facebook, foursquare, instagram bunların hepsi açık) bu halde bir 5 dakikada nette gezindim ve telefonu bıraktığımda hala 100% dü şarjı. Ama bilen bilir gs4'ü elinize alın wifi'yi açın (parlaklık otomotikte, bütün sensörler kapalı sadece ekranı döndürme açılı) facebook'a girin sadece bir iki haberden sonra 1 çizgi düştüğünü görürsünüz şarjın. Öncelikle iphone 5 benim değil sadece test etmek amacıyla fırsatım oldu ben de denedim belki sonradan iphone 5'te çizgiler çok daha hızlı tükenmeye başlıyordur bilemem. Ama benim gözlemim bu oldu. Neyse daha iyi bilen arkadaşlar varsa aydınlatırlar bizi bu konuda. Yani demek istediğim biraz daha bekleyin, almayın daha GS4.

Not: Yukarıda bahsettiğim benim telefonum o yüzden bütün hepsi böyle diye bir genelleme yapmak aptalca olur. Ben sadece kendi deneyimlerini paylaştım. Saygılar. Bir de şunu da belirteyim ben Antalya'da yaşıyorum. Buranın nemini ve sıcaklığını bilen bilir. Yani yukarıda bahsettiğim değerler belki değişebilir.

ya bi tutturulmuş ısınma ısınma, Bakın ben xperia z kullanıyordum 2 haftadır s4'e döndüm sony acayip ısınıyordu ayarlara girince bile ısınıyordu.örnek verecek olursam bu battery temp. programını sürekl kullanıyorum. sonydeyken internette 40dereceyi geçiyordu s4 te en fazla 34gördüm. Bu telefonun bundan daha soğuk olması mümkün değil.

Son güncelleme ile telefonu ateşe atsan 40'ı göremezsin. Yukarıda yazmıştım. Maksimum 36'yı gördüm. EN AĞIR ŞARTLARDA. 1.82 GB Ram'in 1.70'i doluyken oyun oynarken...

• memoseler M kullanıcısına yanıt
    siz sadece güncelleme mi yaptınız kiesten. yani rom wipe filan yapıyor musunuz (gerçi bunlarında tam olarak ne oldugunu bilmiyorumya). Bende ısı problemi konusunda hicbirsey degismedi. Diger sorunlar zaten yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yakın zamanda s4 almayı düşünüyorum ama sizin telefon çok ısınıyor demeniz beni biraz tedirgin ediyor.herkes telefon çok ısınıyor diyor ama sayısal veri paylaşan yok.burda öncedende dedim ama kimse yapmadı.telefonun çok ısındığını hissettiğiniz zaman temp cpuv2 programını yükleyip sonrada widget ını ana sayfaya koyup ordan sıcaklığına bakabilirmisiniz ? böylece telefonun gerçekten gereğinden fazla ısınıp ısınmadığı anlaşılır.

Evet çok ısınıyor. Ben santigrat olarak maks 39 gördüm dediğiniz uygulama ile

hocam 39 derece bir telefon ciddi bir sıcaklık değil.s3 te 30 dk internette dolaşınca 38 derece civarı bir sıcaklık oluyordu.30 dk oyun oynadıktan sonra sıcaklık 41-42 derece oluyordu.eğer dışarda sıcak havada uzun süre kullanırsa sıcaklık 45 derece oluyordu.birde 20-30 dk oyun oynadıktan sonra sıcaklığına bakabilirminiz ?

Bakayım. Dead Trigger'da maksimum grafikte deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım

tmmdır hocam bekliyorum :))

Yeni güncelleme ile ısınma falan hikaye olmuş. Arkada Chrome-Kamera-Galeri-Google Search-Google Play-Youtube-İnternet-Samsung Hub-Dosyalarım-Rehber ve Telefon açık. Ram 1.82'den 1.70'e kadar dolu ve Dead Trigger oynuyorum. 35 Dereceyi görmedi. Maksimum 34.9'u gördüm. Sıcaklık 33-35 arasında gidip geldi. ama hiç 35 olmadı. High grafik ayalarında yani en yüksekte oynadım...

hocam o zaman yeni güncellemeyle ısınma felan kalmamış telefonda.arkada o kadar program açık birde üstüne oyunla telefon 35 dereceyi görmemişse helal olsun samsunga.başka telefonlarda aynı şartlarda telefon 40 dereceyi rahat görürdü.o zaman exynos octa işlemci güncellemeyle farkını göstermeye başladı.artık aklımda tek soru kaldı oda oyun performansı.hocam real racing 3,nfs most wanted ve gta vice city gibi oyunları oynuyormusunuz ? bazı arkadaşlar bu oyunların kasmadığımı belirtmişler(oyunları google playden indirmişler) bazıları ise nfs most wanted gibi oyunlarda arabalar çoğaldıkça oyunun kastığını belirtmiş.eğer bu oyunlar sizde varsa oyunların güncellemeden sonraki performansına bakabilirsiminiz ?

Kardeş Real Racing 3 indirdim. Denedim. Hiçbir kasma takılma vs olmadı. Sıcaklık olarak ise Maksimum 36.5 oldu. 37'yi falan görmedi. Kasma vs gibi sorunda yok

O oyun telefonla uyumsuz değil mi? Nasıl indirdiniz? Bir de sizin bahsettiğiniz cpu sıcaklığı mı batarya sıcaklığı mı? Bence cpu olamaz çünkü galaxy note 2'de bile 5 dakikada 50 dereceye geliyor diye duydum. Eğer batarya sıcaklığı ise o değerler telefonun ısınması gerekir baya. Bir de GS4'lerde kasadaki ısı değilde ekranın üst tarafındaki sıcaklık rahatsız ediyor daha çok. Çünkü oraya aracı veya adamınızı yönlendirmek için parmağınızı koyuyorsunuz ve belli bir süre sonra o parmağınızın yanıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: JFLoyd

siz sadece güncelleme mi yaptınız kiesten. yani rom wipe filan yapıyor musunuz (gerçi bunlarında tam olarak ne oldugunu bilmiyorumya). Bende ısı problemi konusunda hicbirsey degismedi. Diger sorunlar zaten yoktu

Wipe yaptım. Sadece data reset recovery'den. önce cache reset yapmıştım ama hata verdi. Bende sadece data reset yaptım. Sonra Kiesten güncelledim. Isınma sorunu hikaye oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan303

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yakın zamanda s4 almayı düşünüyorum ama sizin telefon çok ısınıyor demeniz beni biraz tedirgin ediyor.herkes telefon çok ısınıyor diyor ama sayısal veri paylaşan yok.burda öncedende dedim ama kimse yapmadı.telefonun çok ısındığını hissettiğiniz zaman temp cpuv2 programını yükleyip sonrada widget ını ana sayfaya koyup ordan sıcaklığına bakabilirmisiniz ? böylece telefonun gerçekten gereğinden fazla ısınıp ısınmadığı anlaşılır.

Evet çok ısınıyor. Ben santigrat olarak maks 39 gördüm dediğiniz uygulama ile

hocam 39 derece bir telefon ciddi bir sıcaklık değil.s3 te 30 dk internette dolaşınca 38 derece civarı bir sıcaklık oluyordu.30 dk oyun oynadıktan sonra sıcaklık 41-42 derece oluyordu.eğer dışarda sıcak havada uzun süre kullanırsa sıcaklık 45 derece oluyordu.birde 20-30 dk oyun oynadıktan sonra sıcaklığına bakabilirminiz ?

Bakayım. Dead Trigger'da maksimum grafikte deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım

tmmdır hocam bekliyorum :))

Yeni güncelleme ile ısınma falan hikaye olmuş. Arkada Chrome-Kamera-Galeri-Google Search-Google Play-Youtube-İnternet-Samsung Hub-Dosyalarım-Rehber ve Telefon açık. Ram 1.82'den 1.70'e kadar dolu ve Dead Trigger oynuyorum. 35 Dereceyi görmedi. Maksimum 34.9'u gördüm. Sıcaklık 33-35 arasında gidip geldi. ama hiç 35 olmadı. High grafik ayalarında yani en yüksekte oynadım...

hocam o zaman yeni güncellemeyle ısınma felan kalmamış telefonda.arkada o kadar program açık birde üstüne oyunla telefon 35 dereceyi görmemişse helal olsun samsunga.başka telefonlarda aynı şartlarda telefon 40 dereceyi rahat görürdü.o zaman exynos octa işlemci güncellemeyle farkını göstermeye başladı.artık aklımda tek soru kaldı oda oyun performansı.hocam real racing 3,nfs most wanted ve gta vice city gibi oyunları oynuyormusunuz ? bazı arkadaşlar bu oyunların kasmadığımı belirtmişler(oyunları google playden indirmişler) bazıları ise nfs most wanted gibi oyunlarda arabalar çoğaldıkça oyunun kastığını belirtmiş.eğer bu oyunlar sizde varsa oyunların güncellemeden sonraki performansına bakabilirsiminiz ?

Kardeş Real Racing 3 indirdim. Denedim. Hiçbir kasma takılma vs olmadı. Sıcaklık olarak ise Maksimum 36.5 oldu. 37'yi falan görmedi. Kasma vs gibi sorunda yok

O oyun telefonla uyumsuz değil mi? Nasıl indirdiniz? Bir de sizin bahsettiğiniz cpu sıcaklığı mı batarya sıcaklığı mı? Bence cpu olamaz çünkü galaxy note 2'de bile 5 dakikada 50 dereceye geliyor diye duydum. Eğer batarya sıcaklığı ise o değerler telefonun ısınması gerekir baya. Bir de GS4'lerde kasadaki ısı değilde ekranın üst tarafındaki sıcaklık rahatsız ediyor daha çok. Çünkü oraya aracı veya adamınızı yönlendirmek için parmağınızı koyuyorsunuz ve belli bir süre sonra o parmağınızın yanıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz.

Üstlerde bir arkadaş söylemişti. aptoide'indirdim. Oradanda Real racing 3 kurdum. Sanmıyorum batarya sıcaklığı olacağını Cpu V2'nin değerlerini paylaşıyorum.

• 32 lik kartim ayin 3 unde geliyor. Bunaltmisti hafiza sorunu artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gece yataktan laminanta 40 cm den düşen s4ün hali, ne açılıyor ne çalışıyor. Bugüne kadar aldığım tüm samsung akıllı telefonlar kırıldı s2 s3 s4, ne hikmetse akıllı nokiaların hiçbiri kırılmadı, haram zıkkım olsun samsung bir daha alırsam soyum kurusun!
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• 
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.