Şimdi Ara

DRIVECLUB™ >>>DRIVECLUB BIKES>>> (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.889
Cevap
81
Favori
469.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: PHO3N1X

Uncharted 3 , The Last Of Us , God Of War 3 kalitesinde oyun vardıda bizmi görmedik 360'ta ? Sonrada söyleyince "Kim ne derse desin ben tarafsızım" diyorsunuz.

Buna gore nasil kiyaslayabiliriz? Iki platformlara cikan oyunlar icin ne dusunuyorsunuz peki?

360'ın daha güçlü olduğunu savunmuyormusunuz ? Madem daha güçlü neden PS3'ün özel oyunları daha iyi görsellik sunuyor ? Bende size bunu söylemeye çalışıyorum ve soruyorum.Multiplatform oyunları ise sadece ben değil herkesin bildiği bir gerçek;bir yanda mimarisi pc tabanlı daha kolay oyun yapılan bir cihaz,diğer yanda ise çözülmesi zamana dayalı olan bambaşka bir mimari (CELL) daha fazla uğraş/zaman harcayacaklarına varsın ufak tefek farklar olsun kafasındaydı yapımcılar.Zaten zamanla mimariye alıştıkça,keşfettikçe fark kalmadı.Hatta şuan çıkan çoğu multiplatform oyunda PS3 daha kaliteli grafik sunabiliyor,GTA5 örneğide en iyi örnektir buna.

• quote:

Uncharted 3 , The Last Of Us , God Of War 3 kalitesinde oyun vardıda bizmi görmedik 360'ta ? Sonrada söyleyince "Kim ne derse desin ben tarafsızım" diyorsunuz.

Bu oyunların hepsini toplasan 30 saat ya sürer ya sürmez. Ama bir halo'yu 1 sene boyunca sıkılmadan oynarsın.

Halo da Watch Dogs'un "w" si etmez orası ayrı konu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CPTLeBron

quote:

Sizi tanıyan herkes safkan bir XBOX fanı olduğunuzu biliyor,tarafsız ayağına yatmanız boşuna yani anlayacağınız.

Bırakın hocam uğraşmayın, sorduğum basit bir soruya bile cevap veremedi. Zamanında şahıs 360 PS3'ten daha güçlü diyordu, kendisinin önüne güç karşılaştırması için alınabilecek en iyi örnekten, GTA V'ten karşılaştırma resimleri koydum. Resimlere bile bakmadan 360 daha güçlü dedi geçti. Kısaca, "İyiye iyi, kötüye kötü diyebilen insanlar" grubuna kendisi dahil değilmiş. Bunu anlamış olduk. Test etmek için GTA ile ilgili soruyu sormuştum, cevaplayamadı. Olsun, o cevaplamayarak bize en güzel cevabı verdi aslında.

Oynamadigim bir oyun icin yorum yazmadim hocam GTA serisini PC'de oynarim hep ben sozumun arkasindayim 360, PS3'den gucluydu

Hocam GTA'yı oynayıp oynamamanız değil olay. Hala lafı başka yerlere çekiyorsunuz. Teknik açıdan karşılaştırma amaçlı GTA V'ten resim koymuştum, iki konsolun gücünü kıyaslamak açısından. Buraya tekrar koyayım resimleri, belki fikir sahibi olursunuz hangi konsolun daha güçlü olduğu hakkında.

Diğer karşılaştırma resimlerini de burada bulabilirsiniz:

http://www.eurogamer.net/articles/2013-09-17-grand-theft-auto-5-720p-comparison-gallery

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CPTLeBron -- 13 Temmuz 2014; 21:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omerulger038

quote:

Bu oyunların hepsini toplasan 30 saat ya sürer ya sürmez. Ama bir halo'yu 1 sene boyunca sıkılmadan oynarsın.

Halo da Watch Dogs'un "w" si etmez orası ayrı konu...

Biz neden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun be kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHO3N1X -- 13 Temmuz 2014; 21:31:32 >

• Yapmayin arkadaşlar neyi alıp veremiyorsunuz anlamadim ps4 drive clubu oynıyacağım ama forza serileride yabana atilmaz haksizlik olur

• Forza Horizon çok eğlenceli ve güzel bir oyundur, Driveclub'da eminimki çok güzel bir oyun olacak.

Forza Motorsports ve Gran Turismo çok rahat bir şekilde karşılaştırılabilir. İkiside Simülasyon tabanlı pist yarış oyunu. Ama örneğin Forza Horizon open-world ve daha arcade bir yapıya sahipken, Driveclub'da yarışlar pistlerde geçiyor ve GAMEPLAYLERDEN ÇIKARABİLDİĞİMİZ KADARIYLA Forza Horizon'a nazaran Sim yönü daha ağır basıyor. (Bu arada burdaki çoğu kişi ; 'Zuhahaha Driveclub daha gerçekçi daha eğlenceli' diyor fakat kimsenin oyununu oynamamış, Gameplaylerden görüp yorum yapıyor olması gerçekten çok komik.)

Fakat Open World yarış oyunuyla, normal bir yarış oyununu grafiksel olarak karşılaştırmak aptallıktır, karşılaştıranada cevap vermeye çalışmak çok ayrı bir aptallıktır. Yani ben iki tarafında zekasından şüphe duyarım.

Anlamadığım şey ise Xbox oyuncularının sürekli PS kısmına girip PS oyuncularına laf yetiştirmeye çalışması, PS oyuncularının ise Xbox kısmına girip Xbox oyuncularına laf yetiştirmeye çalışması. Madem sizin konsolunuz en iyisi neden karşı tarafın konularına girip inceliyorsunuz arkadaşlar ?

Özet : Forza Horizon'da, Driveclub'da iki güzel yarış oyunumuz. İkisininde çok başarılı olacağı ve oyuncuları çok eğlendireceği şimdiden belli. (Driveclub'ı öyle umuyoruz daha doğrusu.)
    Kesinlikle aynı türde değiller ve karşılaştırılmaları, içinde futbol geçiyor diye Amerikan Futbolu ve Futbolu karşılaştırmak kadar saçma çünkü kağıt üstünde ne kadar aynı dursalarda gerçekte çok farklılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizi tanıyan herkes safkan bir XBOX fanı olduğunuzu biliyor,tarafsız ayağına yatmanız boşuna yani anlayacağınız.

Bırakın hocam uğraşmayın, sorduğum basit bir soruya bile cevap veremedi. Zamanında şahıs 360 PS3'ten daha güçlü diyordu, kendisinin önüne güç karşılaştırması için alınabilecek en iyi örnekten, GTA V'ten karşılaştırma resimleri koydum. Resimlere bile bakmadan 360 daha güçlü dedi geçti. Kısaca, "İyiye iyi, kötüye kötü diyebilen insanlar" grubuna kendisi dahil değilmiş. Bunu anlamış olduk. Test etmek için GTA ile ilgili soruyu sormuştum, cevaplayamadı. Olsun, o cevaplamayarak bize en güzel cevabı verdi aslında.

Oynamadigim bir oyun icin yorum yazmadim hocam GTA serisini PC'de oynarim hep ben sozumun arkasindayim 360, PS3'den gucluydu

Hocam GTA'yı oynayıp oynamamanız değil olay. Hala lafı başka yerlere çekiyorsunuz. Teknik açıdan karşılaştırma amaçlı GTA V'ten resim koymuştum, iki konsolun gücünü kıyaslamak açısından. Buraya tekrar koyayım resimleri, belki fikir sahibi olursunuz hangi konsolun daha güçlü olduğu hakkında.

http://www.eurogamer.net/articles/2013-09-17-grand-theft-auto-5-720p-comparison-gallery

Şu arkadaşa bence cevap vermeyin.Kendisi cevap veremeyince daldan dala atlamakta uzmanlaşmış prof bir trolldür.He deyin geçin.

• Ya sizin tartismanizi mi okuyacagiz yoksa oyunla ilgili bisi ki ogrenicez ? Ne zaman girsem konuya sirf tartisma oyuna dair bisi yok. Yok su iyi bu daha iyi xbox parcalar tarzinda yazilanlara cevap vermeyin giderler zaten. Gormemezlikten gelin konu kirlenmesin daha fazla. Oyuna dair hic birsey paylasilmiyo konuda sirf tartisma var masallah

• Neden başka bir oyunla kıyaslıyoruz? Oyun çıksın, kendi içinde nedir, ne değildir, neyi eksik, neyi çok iyi yapmışlar, nerelerde başarılı olup nerelerde başarısız olmuşlar gibi sorulara cevap aramak varken; neden, "Forza daha iyi olacak." tarzı yorumlar atılıyor? Aynı şey diğer oyunlar için de geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu arkadaşa bence cevap vermeyin.Kendisi cevap veremeyince daldan dala atlamakta uzmanlaşmış prof bir trolldür.He deyin geçin.

Insanlara o kadar kolay yakistirmalar yapabiliyorsun ki bazen sasiriyorum bu haline bu sorunun cevabini baska bir forumdada tartismistik ve gerekli cevabi vermistim belki sen paylasirsin

Arkadaslar ben size birseyleri kanitlamak zorunda degilim biraz arastirin eger fan siteler harici arastirma yaparsaniz 360'in Ps3'den guclu oldugunu gorursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

Neden başka bir oyunla kıyaslıyoruz? Oyun çıksın, kendi içinde nedir, ne değildir, neyi eksik, neyi çok iyi yapmışlar, nerelerde başarılı olup nerelerde başarısız olmuşlar gibi sorulara cevap aramak varken; neden, "Forza daha iyi olacak." tarzı yorumlar atılıyor? Aynı şey diğer oyunlar için de geçerli.

Türk insanı işte karşılaştırma yapmazsa ise ölecekmiş gibi hissediyor.Ben buraya yönetici davet ediyorum umarım Forza fanlarının mesajlarını silip konuyu bir düzeltir .

Biz Xbox konusuna Forza konusuna Tek bir oyun var Drive Club ALLAH U AKBAR yazmıyoruz . Bunu bir emekli yöneticinin yapması daha da yazık hale getiriyor durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 14 Temmuz 2014; 14:45:58 >
  • @Source bu konuda haklı, defalarca bu konu tartışıldı ve oyunlardan örnekler vererek değil, rakamlarla kanıtlanabilecek şekilde tartışıldı. Sadece ben bile en az on kere burada kaynak paylaşarak bunu kanıtladım ve malesef hala bu konular tartışılıyor, ilginç doğrusu. ''pratikte'' Xbox 360 CPU işlem gücü dışında hemen hemen her konuda daha güçlü bir konsoldur PS3'den. Bu fark özellikle GPU tarafında karşımıza çıkıyor. Oyunların neden bir platformda diğerine nazaran biraz daha güzel gözüktüğünün bir sürü nedeni olabilir orası ayrı bir tartışma konusu.

Anlamadığım şey burası Driveclub konusu, kalkmışsınız antika sayılabilecek konsolları tartışıyorsunuz, bari PS4 vs Xbone olsun tartışma konusu daha mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiQelangelo -- 14 Temmuz 2014; 15:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

@Source bu konuda haklı, defalarca bu konu tartışıldı ve oyunlardan örnekler vererek değil, rakamlarla kanıtlanabilecek şekilde tartışıldı. Sadece ben bile en az on kere burada kaynak paylaşarak bunu kanıtladım ve malesef hala bu konular tartışılıyor, ilginç doğrusu. ''pratikte'' Xbox 360 CPU işlem gücü dışında hemen hemen her konuda daha güçlü bir konsoldur PS3'den. Bu fark özellikle GPU tarafında karşımıza çıkıyor. Oyunların neden bir platformda diğerine nazaran biraz daha güzel gözüktüğünün bir sürü nedeni olabilir orası ayrı bir tartışma konusu.

Anlamadığım şey burası Driveclub konusu, kalkmışsınız antika sayılabilecek konsolları tartışıyorsunuz, bari PS4 vs Xbone olsun tartışma konusu daha mantıklı olur.

http://www.ign.com/articles/2010/08/26/xbox-360-vs-playstation-3-the-hardware-throwdown

donanım olarak ps3 daha iyi. ram, işlemci, optik surucu, hdd ve ses bileşenleri acısından xbox ın onunde. xbox donanım olarak gpu da onde sadece

• jamez kullanıcısına yanıt
    Anlatamazsınız hocam boşuna uğraşmayın,soruyorum madem 360 daha güçlü neden PS3 exc. oyunların grafikleri daha iyi diye,cevap veremiyorlar ama sözde 360 daha güçlü,gerçi 720P oyunun 900P'den 1080P'den daha iyi göründüğünü söyleyen fanlar.Bu şeyler kaç defa söylendi bilmiyorum ben söylemekten bıktım,ne derseniz deyin anlamıyorlar işte.Gidipte XBOX konusunda hiçbir şey demiyoruz ama ne hikmetse oyunlar hakkında bir tane kötü haber çıksın adamlar güler yüzle tarafsız ayağına yatıp,gelip paylaşımda bulunuyor sonrada niye konu bu kadar kirleniyor.
  • quote:

quote:

Tarafsız ayağına yatan sinsi fanlar demiştim aha iş başındalar. Türünün tek örneği tabikide.Aynadan bakınca karton seyirciler yoldaki levhalar kayboluyor,arabaların yansıması belirli kamera açıları dışında yok,fizik konusu ise zaten en güzeli ben böyle fizik görmedim,rakipler çimde/çakılda otobandaymış gibi gidiyor.ATARLI bir sistem koymuşlar arabaların bazen pist dışına çıkmasından başka ne *oka yaradığını halen çözebilmiş değilim,oyuna bir güneş koymuşlar dersin yeni uydumuz.Herkesin bildiği yağmur,hava şartları vs. girmiyorum zaten.

Not:Bundan daha güzel bir yazı yazmıştım yayınlanmadan sildiler enteresan bir şekilde,anlamış değilim onuda.

Iyiye iyi kotuye kotu demeyi bilmeli her insan

Şu cümlenin aynısını yazdım diye şikayet edildim, hemde Forza konusunda... O zaman Forza 5 için bu cümleyi kurmuştur, hatta devamında F5 ile gt6 yı karşılaştırmak F5 e hakarettir dedim ama Sizinkiler beni gt yı övmek ile suçladılar. Şimdi utanmadan burada aynıcümleyi siz söylüyorsunuz. Madem o kadar sözünüzün erisiniz bu defa da DC daha iyi dönüp kabul edin de görelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Buna gore nasil kiyaslayabiliriz? Iki platformlara cikan oyunlar icin ne dusunuyorsunuz peki?

360'ın daha güçlü olduğunu savunmuyormusunuz ? Madem daha güçlü neden PS3'ün özel oyunları daha iyi görsellik sunuyor ? Bende size bunu söylemeye çalışıyorum ve soruyorum.Multiplatform oyunları ise sadece ben değil herkesin bildiği bir gerçek;bir yanda mimarisi pc tabanlı daha kolay oyun yapılan bir cihaz,diğer yanda ise çözülmesi zamana dayalı olan bambaşka bir mimari (CELL) daha fazla uğraş/zaman harcayacaklarına varsın ufak tefek farklar olsun kafasındaydı yapımcılar.Zaten zamanla mimariye alıştıkça,keşfettikçe fark kalmadı.Hatta şuan çıkan çoğu multiplatform oyunda PS3 daha kaliteli grafik sunabiliyor,GTA5 örneğide en iyi örnektir buna.

İlk 4 yıl ps3 sadece xbox360 oyunlarını emule etti o kadar. Yoksa hangisinin daha güçlü olduğu herkes tarafından biliniyor. Bence Zamanında forumda yetki sahibi olsada bence gereksiz bir fan dan başka bir şey değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Tarafsız ayağına yatan sinsi fanlar demiştim aha iş başındalar. Türünün tek örneği tabikide.Aynadan bakınca karton seyirciler yoldaki levhalar kayboluyor,arabaların yansıması belirli kamera açıları dışında yok,fizik konusu ise zaten en güzeli ben böyle fizik görmedim,rakipler çimde/çakılda otobandaymış gibi gidiyor.ATARLI bir sistem koymuşlar arabaların bazen pist dışına çıkmasından başka ne *oka yaradığını halen çözebilmiş değilim,oyuna bir güneş koymuşlar dersin yeni uydumuz.Herkesin bildiği yağmur,hava şartları vs. girmiyorum zaten.

Not:Bundan daha güzel bir yazı yazmıştım yayınlanmadan sildiler enteresan bir şekilde,anlamış değilim onuda.

Iyiye iyi kotuye kotu demeyi bilmeli her insan

İyiye kötü kötüye iyi demeyi bilen bir insandan şaşırtan bir açıklama
    Bu ayaklar eskide kaldı artık taşımaz.

• Oyunla ilgili bir şeyler göreyim diye girdim ama son sayfalarda saçma sapan tartışmalardan başka bir olay yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

@Source bu konuda haklı, defalarca bu konu tartışıldı ve oyunlardan örnekler vererek değil, rakamlarla kanıtlanabilecek şekilde tartışıldı. Sadece ben bile en az on kere burada kaynak paylaşarak bunu kanıtladım ve malesef hala bu konular tartışılıyor, ilginç doğrusu. ''pratikte'' Xbox 360 CPU işlem gücü dışında hemen hemen her konuda daha güçlü bir konsoldur PS3'den. Bu fark özellikle GPU tarafında karşımıza çıkıyor. Oyunların neden bir platformda diğerine nazaran biraz daha güzel gözüktüğünün bir sürü nedeni olabilir orası ayrı bir tartışma konusu.

http://www.ign.com/articles/2010/08/26/xbox-360-vs-playstation-3-the-hardware-throwdown

donanım olarak ps3 daha iyi. ram, işlemci, optik surucu, hdd ve ses bileşenleri acısından xbox ın onunde. xbox donanım olarak gpu da onde sadece

Konuyu gerçekten fazla uzatmak istemiyorum beni ilgilendiren bir durum yok zaten. Koyduğun IGN incelemesi bir kere çok taraflı ve yüzeysel bir karşılaştırma. Zaten 2005'te aynı sitenin yapmış olduğu karşılaştırma bu sonuçların tam tersini söylüyor ne hikmetse! Şaşırmamak elde değil gerçekten buyrun kaynak:

http://www.ign.com/articles/2005/05/20/e3-2005-microsofts-xbox-360-vs-sonys-playstation-3

Evet aynı site ve belki de aynı yazar, fakat nedense tamamen farklı iki inceleme. Burada her konuda Xbox'ı daha üstün gören IGN, sonuç olarak da daha güçlü cihaz demiş. CPU konusunda bile açık ara Xbox daha güçlü/performanslı gösterilmiş ki ben buna katılmıyorum.

Dediğim gibi en az on defa yazdım buraya bir şey değişmeyecekse artık isteyen istediği gibi düşünsün diyorum.

Şimdi optic sürücü, ses bileşenleri ve hddyi geçelim, bunlar görselliği doğrudan etkileyen bileşenler değiller, neden bunları dile getiriyorsun anlayamadım. Gelelmi diğer konulara:

Xbox 360 GPU'su yani Xenos 500Mhz'de çalışan, toplam 48 birleşik shader hattından (unified shader pipeline) oluşan bir işlemci. Yani ortada vertex ve pixel ayrımı yok, isteyen yapımcı istediği gibi kullanma özgürlüğüne sahip. Buna karşın PS3'te sadece 24 pixel + 8 vertex pipeline bulunuyor. Bunun toplam sayısı bile 32 yapıyor ve Xbox tarafına göre çok zayıf kalıyor. 48 > 32

Diğer taraftan Xbox360'da 512 mb CPU+GPU ram bulunuyorken (700 Mhz), PS3 tarafında bu ram paylaşımsız olarak 256mb CPU (700Mhz) + 256 mb GPU (3.2 GHz). Yani aslında ram miktari aynı gözükse de Xbox tarafında birleşik olması çok daha avantajlı, zaten doğru mimarı olmasa bugün yeni nesil konsollarda da aynı yöntem kullanılmazdı. Ayrıca PS3 GPU ram olarak çok daha hızlı ve dolayısıyla özellikle kaplamaları daha çabuk yükleyebilir gibi gözüküyor. Fakat Xbox'ta buna karşın 10 mb eDRAM (eSRAM benzeri) diye çok hızlı bir bellek bulunuyor. Bu ram Anti-Aliasing ve texture işlemelerinde kullanılıyor ve hızı tam tamına 256Gb/s.

CPU konusunda her iki konsolda aynı hızda (3.2 Ghz) çalışıyor, fakat Cell işlemcisi 7 çekirdek barındırdığı için pratik olarak Xbox'ın 3 çekirdeğinden daha fazla işlem gücü vaad ediyor. Genel olarak konsol mimarisi bir bütün olduğu için hangi konsol daha güçlü demek gerçekten zor, Xbox'ın grafik işlemcisi daha güçlüyken, PS3'un CPU'su daha fazla işlem gücü sunuyor.

İngilizcesi olan arkadaşlar için de bu site çok ayrıntılı verilere sahip:

http://www.airbornegamer.com/2011/04/ps3-xbox-360-comparison-graphics-processing-power/

Benden bu kadar isteyen istediğini düşünsün bu saatten sonra ne fark eder konsollar tarih olmuş zaten hala aynı konular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiQelangelo -- 14 Temmuz 2014; 16:54:31 >

• Yeni haber gelirse merak etmeyin, ekleriz.Şimdilik gelen, giden yok.Konularda tartışmada olur, haberde.Bu kadar dert etmeyiniz.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.