Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • taylanda gezmeye giden iki arkadaşım var onlardan lenovo marka telefon isteyeceğim. sınırdan kaç tane geçirebilirler en fazla ? birde bangkok da nerede bulabilirlerya da bulabilirler mi?
  • Yasal hak 2 tanedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

taylanda gezmeye giden iki arkadaşım var onlardan lenovo marka telefon isteyeceğim. sınırdan kaç tane geçirebilirler en fazla ? birde bangkok da nerede bulabilirlerya da bulabilirler mi?

Yolcu beraberinde cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Evet getirilebilir. Halihazırda, cep telefonunun (Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil) muafen serbest dolaşıma sokulabilmesi için, ancak yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir. Karar eki Ek-9 listede belirtildiği gibi, yabancı misyon mensupları hariç, her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın cep telefonunu gümrük vergilerinden muaf olarak yurda getirmeleri mümkün bulunmaktadır.

Yolcu beraberinde hediyelik eşya statüsünde cep telefonu getirilebilir mi?

Hayır, hediyelik eşya statüsünde muafen veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.
    Madde 8 : 8- Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil olmak üzere GSM-Cep telefonu (yabancı misyon mensupları hariç iki takvim yılında 1 adet)
    yani 1 adet.. fakat tabıkı bu gırıs ve cıkıslarda uygulanmıyor.. 4 5 oradakı duruma baglı... hocam....
    yazı kaynagı :http://www.mfa.gov.tr/gumruk-formaliteleri.tr.mfa
    bu arada arkadaslarınıza not.... telefon aldılar tax refund u geri alsınlar...
    http://www.bencetatil.com/vergi-iade-almaca-tax-free-tax-refund/ okuyun...
    kapalı kutu seklınde sadece 1 adet gecirir.. resmı olarak.. ama baska sekılde 4 5 alanı bılıyorum sans ısı... bu arada resmı tavsiyem .. 1 kapalı kutu 1 tane daha alsın sım kartını kendısınınkıne taksın oldumu 2...
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Peki kullandığı telefon ne olacak?

• UzakDoguMania U kullanıcısına yanıt
    Tayland için kesin bilgiye ihtiyacım var hocam. 2 alır 1 ini alsalar adamdan zarar ediyorum :)

• quote:

Peki kullandığı telefon ne olacak?

hocam onu bilemiyorum ben size gumruk muhafaza nın lınkını gonderdım resmı olarak oyle ama gecermı dersenız ben 3 telefonla bir tablet le geceni bılıyorum.. bence telaş yapmayın sıkıntı yapmayın.. bir tanesini resmı bavulunuza 1 tanesınnıde el bagajınıza koyun 2.cıyı sorarlarsa ama sormazlar.. dıyceksınzı telım bozuldu bunu takıcam sımkartı sımdı.. digeride kardesıme vs. hediye. .bence en ıyı cozum bu.. ama kanunen sorarsanız verdigim linkleri okuyun ...
  • Valizinde 2 adet tel getirebilir

• O taraflarda hep gitmek istedigim yerlerden biriydi ve malezya ama aids e kadar ookudum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igetsky kullanıcısına yanıt
    çok dikkat ediceksin o konuda..bazı hastalıklar için tedbir bile yeterli değil (herpes..vb)
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    ama nedense cok populer ve cok turist cekiyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igetsky kullanıcısına yanıt
    insanoğlunun zaafı..

bazı istatistikler vermiştim ama editledim ...insanları korkutmamak lazım , çok kafayı takmadan eğlenmene bak dostum ayrıca taylanda sadece pattayadan da ibaret değik gerçek bir cennetir tabi gezmeyi bilene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 8 Mayıs 2014; 15:52:57 >
  • Arkadaşlar yeni son yazım olan phuket weekend bazaar ı bitirmiş bulunmaktayım..web sitemede ekledim ekledikten hemen sonra sizlerle paylasmayı istedim keyifle okumalar...

Phuket Haftasonu Pazarı
    Merhaba arkadaşlar…

Öncelikle Phuket Town hakkında ufak notlarla yazıma başlıyım..Phuket dedigimizde aklıma ilk gelen Patong ,Banglaroad gibi yerlerdir..ama ne varki.. Phuket Town da artık gezi listeme girmiş durumda..Phuket town da alternatifleriniz çok..Son derece güzel kaliteli alışveriş magazaları… Central Festival adlı büyük avm de bulunmakta..Bahsetmek istediğim pazar da bu dedıgım noktaya cok yakın biz bile yürüyerek gitmiştik..(yaklaşık 1.5 km )
    Evet gelelim konumuza…
    Bangkok da pazarların bir benzeride haftasonları Phuket kasabasında Phuket town da kurulmakta..pazarın asıl ve genel müşterileri yerli thai halkı..
    Ne ararsanız
    bulabiliyorsunuz…elektronıkten,cd,kıyafet,kozmetik,masaj yağları. vb birçok kalem bu pazarda…
    Patong da taksi tutmak suretiyle aracımıza biniyoruz..Yaklaşık 10 ile 15 km gidiyoruz 25 dk da pazara varıyoruz..Pazarlar bizim ülkemizdeki pazarlar gibi tek farkı orada evde yapılmalık birşey bulamıyorsunuz biliyorsunuzki.. Tay halkında mutfak kulturu yok gibi birşey..pazar sadece ve sadece cumartesi ve pazar günleri kurulmakta akşam 22:00 ye kadar açık..biz pazara girer girmez ufak çapta bir şaşkınlık yaşadık görsel biz şölen gibiydi sollu saglı tezgahlarda yüzlerce satılan ürünler…Bizi şaşırttı..Kameramla nereyı ne zaman nasıl çekicegimi şaşırdım açıkcası.düzenli gezelim dedik ama 3 kişi olmamıza ragmen tam düzenli gezdigimiz söylenemez..herkes bir yere girdi çıktı :) Yani burada yazmam ancak saçmalamak olur diye düşünüyorum.. Görmek gerek gerçekten gelelim fiyatlara.. Sushi ler cok uygun bizim ülkemizde büyük kentlerimizde bir tabagına büyük paralar ödenirken biz görelim sushi yi tezgahta…Bu arada meyvesuyu ucretleri 80 bahta iniyor patong ıle 20 bahtlık bir indirim söz konusu adı üstünde sonucta pazar,güzel kekler,pasta türleri mevcut..(pasta dilimleri50 bahttan baslıyor) çok güzel telefon kılıfları vardı.güzel bileklikler..Uygun fiyatlara bulunabılıyor..Pazarın ilk giriş iki sırası yiyicek işine ayrılmış geri kalan kısımda elektronık,tekstil,hediyelikeşya,ikinci el kitap,iç giyim parfüm,deniz ürünleri balıgın hertürü yengecin her türü.. vb. gibi ürünler satılmakta..
    Tatilde fırsatları iyi kullanmak lazım tatilde paket bir program yapmıssanız önce bangkok pattaya ve en son phukete kısa süreligine baska bir yerden gelmıssenız ve tatilinizi burada noktalıycaksanız zamanınızda az.. bu pazar c.tesi pazar gelınıp patong ve bir cok bolgede tek tek aradıgınız urunlerı tek bir catı altında bulabılırsınız…
    Aslında çok geveze olmama rağmen bu yazıyı yazarken o kadar çok zorlanıyorum ki.. çünkü anlatılıcak gibi degil bol resim paylasmak istiyorum..görülesi bir yer açıkcası..
    Bana sorarsanız?
    +Serkan bir gününü harcamaya değermi?
    -Evet gerçekten değer neden değer hem tayland kültürünü tanıma açısından farklı sıradışı diyorum..
    +Bir pazar mı var orada?
    -tabiki hayır çok yakınında yaklaşık 1km uzaklıkta central festival var.aynı gün içersinde burayıda programınıza dahil edebilirsiniz..
    +Bir daha gidermisin desem?
    - Tabi ki giderim
    +Hediyelikler ucuzmu _
    -fazlasıyla ucuz pazarlık şart..
    not:Fotoğrafların hepsi kendi çekimimdir.1 adet harita görüntüsü google maps den alınmadır... tekrardan iyi okumalar dilerim... sevgiyle saygıyla kalmanız dilegiyle....
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • Phuket haftasonu pazarı resimler bölüm 2..
    bu yazıyı gören bir önceki mesajıma baksın
    umarım bu pazar hakkında fikir sahibi olmanıza yeter iyi günler...
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 8 Mayıs 2014; 16:02:46 >
  • şu anda tayland da olan var mı arkadaşlar lenovo s860 cep telefnonunun fiyatı ve bangkok da nasıl bulanacağı ile ilgili bilgi lazım...
  • quote:

şu anda tayland da olan var mı arkadaşlar lenovo s860 cep telefnonunun fiyatı ve bangkok da nasıl bulanacağı ile ilgili bilgi lazım...

hocam pm atmissiniz geldi ben size yazamiyorum sorun var sanirim burdan aktariyim.cihaz 246dolar hocam 8mplik kamera 4 cekirdek eger arkadasiniz phukete gidicekse alicagi yerler
    jungceylon alisveris merkezi en ust kat komple telefoncu,banana it magazasida var . bir alt kati bigc market elektronik reyonu,yine phuket te phuket town da ise bigc alisveris merkezinin ust kati komple telefoncu ,yine phuket town central festival en ust kat komple telefoncu son anda aklima geldi banglaroad girisinin hemen solun soldan 3 uncu yada 4.uncu dukkan telefoncu.. guncel calisirlar
    ------
    eger pattaya ya gidiceklerse.
    tuk kom isimli bizim dogubank tarzi yer gibi dusunun komple alt kat ust kat telefoncu..
    --------
    eger bangkoka gidilcekse
    mbk center.
    (bangkok konusunda pek bilgim yok )bilen arkadaslar orada yasiyanlar yardimci olurlar)bildiklerim bu kadar iyi aksamlar

ayrıntılı cevap için teşekkürler hocam :)
    Serkan hocam bu güzel fotoğraflar için çok teşekkürler,tek tek baktım :)
  • merhaba arkadaşlar,

iyi akşamlar,
    şuanda yurtdışındayım pazartesi günü türkiyeye Atatürk havalimanından giriş yapacağım.
    fakat istanbuldaki işim yaklaşık 1-2 saat sürecek ve ben aynı gün gece tekrar thy ile Bangkok'a uçmak istiyorum.bu şekilde rezervasyon yapacağım.

aynı gün gümrükten giriş ve çıkış yapacağım bir sıkıntı olabilir mi ?
    bununla ilgili bir kısıtlama var mı ?

cevaplarsanız sevinirim.
  • iphone 4s 16 gb 543 TL

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenKimimSizce -- 9 Mayıs 2014; 2:05:27 >
  • mericx M kullanıcısına yanıt
    hocam problem olacağını zannetmiyorum gecen sene aynı şekilde singapura girip çıkmıştım bir sorun yaşamadım burada'da problem olmaz
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.