Samsung Galaxy SIII Mini(i8190) Kullanicilari Kulübü [379 Üye!!]
18069 Cevap1118273 Görüntüleme286 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: KoşanBalık
1 kayıtlı üye, 5 misafir
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1277 Mesaj
2 Ocak 2013; 0:05:33 

quote:

Orijinalden alıntı: limak07

Arkadaslar Android 4.1.2 guncellemesi ile bildirim ekranindaki kisayollari duzenleyebilecekmiyiz

Evet düzenlenebilecek diye biliyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

188 Mesaj
2 Ocak 2013; 0:16:42 

Android 4.1.2 ile buradaki özelliklerin hepsi bizede gelecek mi? Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi as66 -- 2 Ocak 2013; 0:17:21 >

LG Nexus 5
Düşmez Kalkmaz Bir Allah'tır Uyannn...

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 0:27:06 

S3 MİNİ ROOT ETME VE UYGULAMARIN SD KARTA TAŞINMASI DURUMU :
Arkadaşlar yeni güncelleme ile uygulamaların sd karta taşınması yeniliğini bence beklemeyelim . Böyle birşey olmaz diye biliyorum . Anca olursa zamanla kolay root ve unroot yöntemleri çıkarsa s3 mini için, bu şekilde bu sorunu gideririz fakat güncelleme ile bu durumun çözüleceğini beklememiz anlamsız olur . Ayrıa bu bir sorun değildir . Tüm android telefonlarda bu durum vardır . Bu durumu da zamanla çıkan root yöntemleri çözecektir . İlk aşamaları zor olan root yöndtemleri çıkar sonrada bu yöntem yerini kolay root ve unroot etme programlarına bırakır . Bu yüzden bu işte acemi olan arkadaşlarımız sonraki çıkacak program vasıtasıyla yapılacak root yöntemini beklemelidir kanaatimce . Yoksa herhangi bir yanlış işlem sizi bayağı uğraştırır . Bu konuda ufak bir bilginizin olmasını istedim ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

762 Mesaj
2 Ocak 2013; 1:00:06 

Arkadaşlar bugün telefondan sd kartı çıkardım telefondaki ayarla, ondan sonra devamlı hasarlı sd kart hatası aldım, telefondan çıkarıp pc ye bağladım biçimlendirmeden giremedim.Biçimlendirdikten sonra gene taktım telefona gene hasarlı diyor, sorunsuz kullanıyordum kartı 1 senedir niye böyle bir hata vermiş olabilirki.

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 1:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: mert_yldz_

Arkadaşlar bugün telefondan sd kartı çıkardım telefondaki ayarla, ondan sonra devamlı hasarlı sd kart hatası aldım, telefondan çıkarıp pc ye bağladım biçimlendirmeden giremedim.Biçimlendirdikten sonra gene taktım telefona gene hasarlı diyor, sorunsuz kullanıyordum kartı 1 senedir niye böyle bir hata vermiş olabilirki.

Hafıza kartınızın sistem formatı değişmiş olabilir . Fat sistem formatı raw'a dönüşmüşse telefonunuz hafıza kartını görmeyebilir ve bu hatayı verebilir . Peki hafıza kartına pc üzerinden içerisine girebiliyor musunuz ve içindeki dosyaları silip yada taşıyabiliyor musunuz pc'ye ? Önce bunu deneyin ?

762 Mesaj
2 Ocak 2013; 1:17:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Ystipi

Hafıza kartınızın sistem formatı değişmiş olabilir . Fat sistem formatı raw'a dönüşmüşse telefonunuz hafıza kartını görmeyebilir ve bu hatayı verebilir . Peki hafıza kartına pc üzerinden içerisine girebiliyor musunuz ve içindeki dosyaları silip yada taşıyabiliyor musunuz pc'ye ? Önce bunu deneyin ?

Yazdığım gibi işte, o hatayı alınca telefonun içinden çıkarıp bilgisayara bağladım.Hatalı veri... şeklinde bir uyarı aldım.Sonra biçimlendirdim ve karta girebildim.Ama telefonda hasarlı diyor gene.

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 1:30:38 

quote:

Yazdığım gibi işte, o hatayı alınca telefonun içinden çıkarıp bilgisayara bağladım.Hatalı veri... şeklinde bir uyarı aldım.Sonra biçimlendirdim ve karta girebildim.Ama telefonda hasarlı diyor gene.

O zaman sd kartı pc'de biçimlendirirken hzılı biçimlendir ibaresini kaldırıp öyle biçimlendirin . Biçimlendirme penceresindeyken ilk ntfs formatında biçimlendirin ve öyle deneyin telefona takın işlemden sonra ve bakın düzelmiş mi ? Olmamışsa aynı işlemi fat formatında biçimlendirerek yapın . Ama hızlı biçimlendir ibaresinde yapmayın . Ve tekrardan kontrol edin . Olmazsa telefonunuzun hafıza kartı giriş slotunda yıpranma olmuş olabilir buda bir ihtimaldir . Yada bu sorun yazılımsal sorunda olabilir çünkü bazı s3'lerdede bu sorun meydana gelmiştir ...

45 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:18:33 

quote:

S3 MİNİ ROOT ETME VE UYGULAMARIN SD KARTA TAŞINMASI DURUMU :
Arkadaşlar yeni güncelleme ile uygulamaların sd karta taşınması yeniliğini bence beklemeyelim . Böyle birşey olmaz diye biliyorum . Anca olursa zamanla kolay root ve unroot yöntemleri çıkarsa s3 mini için, bu şekilde bu sorunu gideririz fakat güncelleme ile bu durumun çözüleceğini beklememiz anlamsız olur . Ayrıa bu bir sorun değildir . Tüm android telefonlarda bu durum vardır . Bu durumu da zamanla çıkan root yöntemleri çözecektir . İlk aşamaları zor olan root yöndtemleri çıkar sonrada bu yöntem yerini kolay root ve unroot etme programlarına bırakır . Bu yüzden bu işte acemi olan arkadaşlarımız sonraki çıkacak program vasıtasıyla yapılacak root yöntemini beklemelidir kanaatimce . Yoksa herhangi bir yanlış işlem sizi bayağı uğraştırır . Bu konuda ufak bir bilginizin olmasını istedim ...

root olayını araştırdım ama bulamadım.bir sitede kendinden rootlu I8190XXALK6 sürümü fransa rom u buldum yükledim, baktım superuser simgesi gelmiş.:)) artı birde '' GL to SD '' yi yükledim oyunların tamamını 16 gb lık kartım vardı ona yükledim. tabii bunları yapmadan önce türkiye orjinal romunu da indirip pc ye kayıt ettim. ilerde geriye dönmem gerekirse diye. oyunlarımın ekran görüntüsü:))

0

Ekteki dosya (1)

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:26:06 

quote:

Orijinalden alıntı: converter01

root olayını araştırdım ama bulamadım.bir sitede kendinden rootlu I8190XXALK6 sürümü fransa rom u buldum yükledim, baktım superuser simgesi gelmiş.:)) artı birde '' GL to SD '' yi yükledim oyunların tamamını 16 gb lık kartım vardı ona yükledim. tabii bunları yapmadan önce türkiye orjinal romunu da indirip pc ye kayıt ettim. ilerde geriye dönmem gerekirse diye. oyunlarımın ekran görüntüsü:))

0

Güzel fikir . Zamanla root olayınıda çözenler olacaktır ... Ayrıca burda da paylaşırsan rom'u yararlananlar olacaktır . Ama dediğim gibi, converter01 arkadaş gibi bilgisi olanlar böyle işlere girişsinler, yoksa büyük sıkıntı olabilir ...

762 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:33:55 

quote:

O zaman sd kartı pc'de biçimlendirirken hzılı biçimlendir ibaresini kaldırıp öyle biçimlendirin . Biçimlendirme penceresindeyken ilk ntfs formatında biçimlendirin ve öyle deneyin telefona takın işlemden sonra ve bakın düzelmiş mi ? Olmamışsa aynı işlemi fat formatında biçimlendirerek yapın . Ama hızlı biçimlendir ibaresinde yapmayın . Ve tekrardan kontrol edin . Olmazsa telefonunuzun hafıza kartı giriş slotunda yıpranma olmuş olabilir buda bir ihtimaldir . Yada bu sorun yazılımsal sorunda olabilir çünkü bazı s3'lerdede bu sorun meydana gelmiştir ...

Telefon daha 2 günlük ne yıpranma olabilirki yani :) Şu an ntfs formatında biçimlendiriyorum, biraz uzun sürücek gibi gözüküyor.Olmazsa daha sonra fat formatında yap demişsin, Fat32 seçeneğide var o değil dimi ?

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:37:07 

quote:

Telefon daha 2 günlük ne yıpranma olabilirki yani :) Şu an ntfs formatında biçimlendiriyorum, biraz uzun sürücek gibi gözüküyor.Olmazsa daha sonra fat formatında yap demişsin, Fat32 seçeneğide var o değil dimi ?

Evet o kardeşim . 2 günlük olabilir Sıkıntının ne zaman neye geleceği belli olmaz . Umarım çözülür ...

45 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:37:50 

quote:

ttelefonu fabrika ayarlarına döndür.kartı biçimlendir.herhangi bir güncelleme yapma.sonra kartı tak çalışmazsa başka kart tak bakalım ne olacak.

762 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:45:46 

Nfts olarak biçimlendirdim, sd kart hasarlı diyordu şimdi sd kart boş diyor ama sd kartı görmedi.Birde fat olarak deniyim.

45 Mesaj
2 Ocak 2013; 2:53:52 

http://sourceforge.net/...by_avicohh.zip/download

kendinden rootlu (gömme root :) haha isim babası benim) fransa romu XXALK6 sürümü. odin3 programını indiriyorsunuz , pda kısmına yukarda verdiğim linkte .tar uzantılı rom dosyasını koyup, telefonunuzu yükleme moduna alıp bilgisyara bağlıyorsunuz (samsung usb sürücüsünü kurduğunuzu varsayıyorum), yeşil ışığın yandığını gördükten sonra başlata basıp bekliyorsunuz, 2-3 dakika sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır.hayırlı olsun.yüzeysel anlattım deneyimli arkadaşlar ne demek istediğimi anlamışlardır.ilk açılışta dil fransızca olacaktır türkçeye çevirin.

bu da türkiye orjinal rom u

http://www.hotfile.com/...190OJVALJ9_TUR.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 3:12:27 >

762 Mesaj
2 Ocak 2013; 3:05:15 

Arkadaşlar FAT32 formatında biçimlendirdim sorun çözüldü teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ocak 2013; 3:10:40 

quote:

https://sourceforge.net...by_avicohh.zip/download

kendinden rootlu (gömme root :) haha isim babası benim) fransa romu XXALK6 sürümü. odin3 programını indiriyorsunuz , pda kısmına yukarda verdiğim linkte .tar uzantılı rom dosyasını koyup, telefonunuzu yükleme moduna alıp bilgisyara bağlıyorsunuz (samsung usb sürücüsünü kurduğunuzu varsayıyorum), yeşil ışığın yandığını gördükten sonra başlata basıp bekliyorsunuz, 2-3 dakika sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır.hayırlı olsun.yüzeysel anlattım deneyimli arkadaşlar ne demek istediğimi anlamışlardır.ilk açılışta dil fransızca olacaktır türkçeye çevirin.

bu da türkiye orjinal rom u

http://www.hotfile.com/...190OJVALJ9_TUR.zip.html

Arkadaşlar şu mesajı bu işi ilk yapacak olanlara tek tek anlatırsanız bizde yaparız, mesela verilen linkten ne indireceğim anlamadım orada 3 adet dosya görünüyor ve içlerinde odin yok.
Odin ne, nasıl kullanılır eğer orada odin yoksa nerden bulacağız.
Telefonamı indireceğiz bilgisayaramı, indirinde nasıl yapacağız.

Bilen biri tek tek, okuma öğrenen yada yeni yürümeye başlayan birine yardımcı olur giib anlatırsa yaparız, biz hiçbir şey bilmiyoruz.

1277 Mesaj
2 Ocak 2013; 7:47:42 

converter01 bu işe ilk defa başlayan arkadaşlarımız için biraz daha ayrıntılı anlatman gerektiğini düşünüyorum. Mesela bizim ülkenin XXALJL ama yükleceğimiz XXALK6 sürümü bu nasıl bir değişiklik gösterir? Fransa rom'unda Türkçe dil desteği mevcut mu? Download moddaki sayaç artıyor mu? Eğer artıyorsa garanti devre dışı kalmıştır...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

36 Mesaj
2 Ocak 2013; 10:07:13 

ben kliksadan aldım ve herhangibir sorun yaşamadım.

606 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:06:45 

Evet arkadaslar su rom yukleme olayini en ince ayrintilarina kadar anlatirsaniz nereler tehlikeli mesala guc kaynagi olan pc demi yukleyelim romu yukleme esnasinda elektrik kesilirse tehlikesi varmi telefon icin. birde garanti disina cikiyormu yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:07:37 

SAMSUNG GALAXY S3 MİNİ İ8190
Flip Cover KILIF

0

Özellikleri:

* Telefonunuz için özel tasarlanmış şık ve zarif kılıf

* Telefonun arka kapağını çıkartıp kılıfın kendi kapağını takıp kullanıyorsunuz. Bu sayede en ince kılıf tasarımına sahip oluyorsunuz.

* Telefonu çizilmelere karşı korur

* Telefonun elden kolay kaymasını engeller

Detaylar için lütfen yazıya veya linke tıklayınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_69835507/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69835507

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:10:02 

Üstteki üründen bende var, kusura bakmayın ama çok kötü bir ürün.
Kapak hiçbir zaman kapanmıyor havada kalıyor ucu.
Köşe kesimleri çok çirkin.
Arka kapak malzemesi çok kalın.

0

0

0

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:41:36 

quote:

Orijinalden alıntı: wacd

Üstteki üründen bende var, kusura bakmayın ama çok kötü bir ürün.
Kapak hiçbir zaman kapanmıyor havada kalıyor ucu.
Köşe kesimleri çok çirkin.
Arka kapak malzemesi çok kalın.

0

0

0

Sizinki yan sanayi sanırsam, açıkca resimde belli oluyor. Orjinal veya farklı bir satıcıdan temin etmenizi öneririm. Ben şuan eşim ve ben kullanıyoruz. Gayet memnunuz. Hiç bir açıkta kalma veya uymama ve kalınlık durumu söz konusu değil. Farklı firmalardan bakarak ve kontrol ederek almanızı öneririrm. Günümüzde çakmanın bile çakmasını yapıyorlar. Biraz daha dikkat !!..

287 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:43:02 

merhaba arkadaşlar. ben de s3 mini almayı düşünüyorum. en ucuz ve güvenilir olarak nerden alabilirim acaba? bir de 16 gb'lık versiyonu çıkacak mı ya da Türkiye'yene zaman gelecek bilgisi olan var mı?

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:46:46 

Kullandığınız ürünün iç resmini çekebilir misiniz şu şekilde açarak

0

18 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kWo

ben de mini kullanıcısıyım, çok memnumum telefonundan bir konu hariç. mesaj menüsü ne kadar yavaş, yani eski mesajlara bakmaya çalışınca inanılmaz takılarak ilerliyor sizde de o şekilde mi merak ediyorum, birisi yanıtlarsa sevinirim.

Bu konuda başka sıkıntı çeken var mı acaba?

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kWo

Bu konuda başka sıkıntı çeken var mı acaba?

Evet hocam tüm telefonlarda aynı şekilde mesaj menüsü çok kötü durumda ilerliyor, eski gio'mda bile daha akıcıydı o ekran.

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 13:42:21 

quote:

Kullandığınız ürünün iç resmini çekebilir misiniz şu şekilde açarak

0

0

Özellikler kısmında da belirttiğim gibi;
* Telefonun arka kapağını çıkartıp kılıfın kendi kapağını takıp kullanıyorsunuz. Bu sayede en ince kılıf tasarımına sahip oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 2 Ocak 2013; 13:44:05 >

287 Mesaj
2 Ocak 2013; 13:47:48 

merhaba arkadaşlar. ben de s3 mini almayı düşünüyorum. en ucuz ve güvenilir olarak nerden alabilirim acaba? bir de 16 gb'lık versiyonu çıkacak mı ya da Türkiye'yene zaman gelecek bilgisi olan var mı?

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 13:49:33 

Arkadaşlar bugünde alamadım telefonu . Sadece mavisi gelmiş Samsung'a . Gittim biraz uğraştık ve Ankara Samsung bayisinden kargoyla beyazı istendi . Yarın yada cuma günü gelecek inşallah . Hadi hayırlısı ...

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 13:50:51 

@Mucahid01 kendi çektiğiniz bir fotoğrafı koyabilir misiniz.

http://www.pdateknoloji...M7FWEGSTD-_30341.html#0
Bahsettiğiniz ürün bu mu?

quote:

Arkadaşlar bugünde alamadım telefonu . Sadece mavisi gelmiş Samsung'a . Gittim biraz uğraştık ve Ankara Samsung bayisinden kargoyla beyazı istendi . Yarın yada cuma günü gelecek inşallah . Hadi hayırlısı ...

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 2 Ocak 2013; 14:01:28 >

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 13:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

Selamlar . Eğer bulunduğunuz yerde SAMSUNG RESMİ BAYİ'Sİ varsa gidin ordan alın . Ben öyle yaptım, stoklarında kalmamış getirtecekler . Hem garanti hususunda problem yaşamazsın hemde yerinden almış olursun . 16 gb'lık versiyonunun gelmesi konusudna kesin tarih kimse veremez şu sıralar ama bana göre şubat sonu yada martta gelir gibime geliyor ...

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:15:02 

quote:

@Mucahid01 kendi çektiğiniz bir fotoğrafı koyabilir misiniz.

http://www.pdateknoloji...M7FWEGSTD-_30341.html#0
Bahsettiğiniz ürün bu mu?

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

0
0

0
0

0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 2 Ocak 2013; 14:25:08 >

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:23:04 

0
Bana burası lazımdı
Sizinkisi kesinlikle benimkinden çok farklı bir ürün,verdiğim linkteki orjinal ürün ile aynı fiyatı da 40 50 tl civarında olmalı.

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:25:28 

quote:

0
Bana burası lazımdı
Sizinkisi kesinlikle benimkinden çok farklı bir ürün,verdiğim linkteki orjinal ürün ile aynı fiyatı da 40 50 tl civarında olmalı.

Daha uygun fiyatı olanlar mevcut. Ben 30tl ye aldımama burada 25tl.
Ama orjinal olması şart. Yoksa uyumluluk sorunu yaşamayınız daha sonra. Bu gibi ürünleri yerinde birebir deneyere almanızı öneririrm.

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:29:26 

Ben verdiğiniz linkteki ürünün sizin gösterdiğiniz ile aynı olmadığını düşünüyorum çünkü ben de benzer bir ilan ile gittigidiyordan almıştım bendeki ürünü, fiyat aşağı yukarı aynıdı.
Ayrıca 50TL nin altındaki hiçbir ilanda orjinal ibaresi yok.

http://www.gittigidiyor...p+cover+orjinal&sra=hpa şu şekilde bakarsak 59 TL den aşağı olmadığını görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 2 Ocak 2013; 14:34:31 >

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:34:19 

quote:

Ben verdiğiniz linkteki ürünün sizin gösterdiğiniz ile aynı olmadığını düşünüyorum çünkü ben de benzer bir ilan ile gittigidiyordan almıştım bendeki ürünü, fiyat aşağı yukarı aynıdı.

Artık ticarette güven sorunu yaşadığımız için haklısınız. Bende emin değilim. Ama yazılanlara göre( Telefonun arka kapağını çıkartıp kılıfın kendi kapağını takıp kullanabiliyorsunuz. ) bakarsak benim bahsettiğim ile aynı.
Altını çizerek tekrar belirtmek isterim;

Bulunduğunuz ildeki bir satıcıdan deneyerek almanızı öneririrm.

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:35:29 

Evet haklısınız fakat resimde böyle gözüküp ürün geldiğinde bambaşka birşeyle karşılaşınca insanın morali bozuluyor. Siz aynı ürünü 30tl ye aldıysanız şanslısınız. Çünkü eklediğiniz ss'lerde gözüken tamamen orjinal bi ürün. Yani sizin kullandığınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 2 Ocak 2013; 14:36:45 >

2268 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:36:22 

Arkadaslar s3 miniye 4.1.2 roomu ne zaman gelicek acaba

1676 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:41:48 

quote:

Evet haklısınız fakat resimde böyle gözüküp ürün geldiğinde bambaşka birşeyle karşılaşınca insanın morali bozuluyor. Siz aynı ürünü 30tl ye aldıysanız şanslısınız. Çünkü eklediğiniz ss'lerde gözüken tamamen orjinal bi ürün. Yani sizin kullandığınız.

Ben biraz uyanıklık yaptım Esnaf oluşumdan, tanıdık telefoncu arkadaş vardı. O böyle yenilikçi ürünlerden hoşlanıyordu.
Ona getirtmesini söyledi bir incelersin dedim. Yani kazıklanırsa ona girecekti..
Tabiki işin şakası oda bi sorun çıkmadı. Orjinal ürün geldi. Ama nereden nasıl getirtti bilemedim için sizlerle paylaşamadım.

43 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:01:00 

quote:

Çok oyun oynuyorsa doğal olarak bitebilir, aldığımın 2. günü çok fazla kullanmadım arada wi-fi ile internete girdim şu an %40.

dediğim gibi yeni aldık bu telefonu ona. kardeşim lise öğrencisi, haliyle çok çok fazla uygulama kullanacağını sanmıyorum. çok ince detaylara girmez bizim kerata, ama sizlerden gelecek tüm tavsiyeleri de bilmek isterim telefonla ilgili. şunu yapmalısın, bunu yaparsan daha iyi vs.

43 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:04:03 

beyler bu telefon için kılıf şart mı ? iphone kadar hassas mı ?

7 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:06:54 

arkadaşlar bu aralar almayı düşünüyorum s3 mini'yi ama desire x ile arasında kaldım sizin fikirleriniz nedir ???

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:15:56 

quote:

Orijinalden alıntı: cengoo34

beyler bu telefon için kılıf şart mı ? iphone kadar hassas mı ?

Evet hassas bir telefon, yere düşürdüğün takdirde büyük sıkıntılar oluşturur . Hele ki ekranın üzerine düşerse 400 - 500 tl'lik masraf çıkar ...

quote:

Orijinalden alıntı: burhanckr

arkadaşlar bu aralar almayı düşünüyorum s3 mini'yi ama desire x ile arasında kaldım sizin fikirleriniz nedir ???

S3 Mini al dostum . Buyur :

http://kiyas.la/cep-tel...II-mini-vs-HTC-Desire-X

43 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:27:47 

quote:

Evet hassas bir telefon, yere düşürdüğün takdirde büyük sıkıntılar oluşturur . Hele ki ekranın üzerine düşerse 400 - 500 tl'lik masraf çıkar ...

ouv, çok teşekkür ettim hemen bir kılıf alalım bizimkine. peki diğer sorumada cevap verebilirmisiniz hocam

2006 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:32:05 

quote:

Orijinalden alıntı: cengoo34

dediğim gibi yeni aldık bu telefonu ona. kardeşim lise öğrencisi, haliyle çok çok fazla uygulama kullanacağını sanmıyorum. çok ince detaylara girmez bizim kerata, ama sizlerden gelecek tüm tavsiyeleri de bilmek isterim telefonla ilgili. şunu yapmalısın, bunu yaparsan daha iyi vs.

Buna yapılacak herhangi birşey yok . Oyun oynanıyorsa sık sık, sarjının hemen bitmesi normaldir . Ama bence o kadar oynamasın çünkü telefon ve batarya ısınır ve bu da telefona ve en önemlisi kardeşinize zararlar verir . Tavsiye olarak başka hangi konuda istiyorsanız çekinmeden sorabilirsiniz ...

45 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:40:29 

arkadaşlar sizlere; stock rom nedir custom rom nedir, garanti durumları nedir onları anlatacağım;

Stock ROM : Üreticinin yani google android firması firmware sini telefon üreticilerine (samsung, htc, sony)ye verir. bu firmalarda kendi stock romlarını üretip cihazlarına yükler.telefon arayüzlerinin vs birbirlerine benzememesi bu yüzdendir. bu telefon şirketleri stock romların garantisini verir ve güncellemelerini yapar.samsung un s3 mini ve diğer cihazları için çıkardığı, hazırladığı ve duyurduğu güncellemelerin, Android sürümlerinin hepsi Stock ROM’a girer. Güvenlidir. Herhangi bir risk taşımaz.hangi ülkenin stock romunu yüklerseniz yükleyin telefonunuz garanti kapsamına çıkmaz.sadece dili değişir dil ayarlarından türkçe seçeneğini seçersiniz olur biter.şebeke sorunu veya imei sorunu çıkarmaz. avrupa ülkelerinin ve rusya için çıkan stock romlarda türkçe dil desteği mevcuttur.bence en iyi romlar rusya romlarıdır.

Dünyanın farklı bölgelerine gönderilen cihazlarda farklı Stock ROM’lar bulunabilir. Örneğin bazı yazılım güncellemeleri dünya çapında duyurulmadan önce çeşitli bölgelerde denenir bu sebeple siz o güncellemeyi Türkiye’den alamayabilirsiniz. Ancak güncellemenin dağıtıldığı ülkenin veya bölgenin Stock ROM’unu indirip cihazınıza yüklerseniz o ülkede yayınlanan her şey sizin cihazınıza da ulaşır.

Custom ROM : telefonunuzu garanti kapsamı dışını çıkarır . amatörler tarafından Stock ROM’lar üzerinde oynanarak dağıtılan işletim sistemi versiyonlarıdır. telefonunuza farklı özelliklerin yanısıra,zorlama performans vermek için ayarlarıyla oynanan yazılımlar yüklenir. arayüzleri farklıdır.tavsiye etmiyorum.

garanti kapsamındaki stock rom listesi ;

http://www.tsar3000.com...id=55:samsung&Itemid=82

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 15:45:33 >

606 Mesaj
2 Ocak 2013; 16:00:03 

quote:

arkadaşlar sizlere; stock rom nedir custom rom nedir, garanti durumları nedir onları anlatacağım;

Stock ROM : Üreticinin yani google android firması firmware sini telefon üreticilerine (samsung, htc, sony)ye verir. bu firmalarda kendi stock romlarını üretip cihazlarına yükler.telefon arayüzlerinin vs birbirlerine benzememesi bu yüzdendir. bu telefon şirketleri stock romların garantisini verir ve güncellemelerini yapar.samsung un s3 mini ve diğer cihazları için çıkardığı, hazırladığı ve duyurduğu güncellemelerin, Android sürümlerinin hepsi Stock ROM’a girer. Güvenlidir. Herhangi bir risk taşımaz.hangi ülkenin stock romunu yüklerseniz yükleyin telefonunuz garanti kapsamına çıkmaz.sadece dili değişir dil ayarlarından türkçe seçeneğini seçersiniz olur biter.şebeke sorunu veya imei sorunu çıkarmaz. avrupa ülkelerinin ve rusya için çıkan stock romlarda türkçe dil desteği mevcuttur.bence en iyi romlar rusya romlarıdır.

Dünyanın farklı bölgelerine gönderilen cihazlarda farklı Stock ROM’lar bulunabilir. Örneğin bazı yazılım güncellemeleri dünya çapında duyurulmadan önce çeşitli bölgelerde denenir bu sebeple siz o güncellemeyi Türkiye’den alamayabilirsiniz. Ancak güncellemenin dağıtıldığı ülkenin veya bölgenin Stock ROM’unu indirip cihazınıza yüklerseniz o ülkede yayınlanan her şey sizin cihazınıza da ulaşır.

Custom ROM : telefonunuzu garanti kapsamı dışını çıkarır . amatörler tarafından Stock ROM’lar üzerinde oynanarak dağıtılan işletim sistemi versiyonlarıdır. telefonunuza farklı özelliklerin yanısıra,zorlama performans vermek için ayarlarıyla oynanan yazılımlar yüklenir. arayüzleri farklıdır.tavsiye etmiyorum.

garanti kapsamındaki stock rom listesi ;

http://www.tsar3000.com...id=55:samsung&Itemid=82

Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkürler benim sormak istediğin sizin verdiğiniz kendinden rootlu fransa romunu yüklersek telefon garanti dışına çıkmıyor dimi ?

1787 Mesaj
2 Ocak 2013; 16:17:39 

@tutankemon , ne ilgisi var o fotoğrafları ben istedim de arkadaş buraya ekledi..
Ayrıca arkadaşın yazdıklarını okursan herhangi birşey satmaya çalışmadığını görürsün.
Keşke arkadaş bundan daha önce bahsetseydi de benim 25tl çöpe gitmemiş olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 2 Ocak 2013; 16:21:43 >

43 Mesaj
2 Ocak 2013; 16:33:17 

quote:

Buna yapılacak herhangi birşey yok . Oyun oynanıyorsa sık sık, sarjının hemen bitmesi normaldir . Ama bence o kadar oynamasın çünkü telefon ve batarya ısınır ve bu da telefona ve en önemlisi kardeşinize zararlar verir . Tavsiye olarak başka hangi konuda istiyorsanız çekinmeden sorabilirsiniz ...

çok teşekkür ederim uyarılarınız için. kerata aklındaki uygulamarı bir indirsin bakalım. benim açımdan telefon yavaşlamasın ağırlaşmasın da dilediği kadar indirsin.

45 Mesaj
2 Ocak 2013; 16:40:20 

quote:

Orijinalden alıntı: limak07

Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkürler benim sormak istediğin sizin verdiğiniz kendinden rootlu fransa romunu yüklersek telefon garanti dışına çıkmıyor dimi ?

rica ederim.yazılımına müdahale ederek ,içine root yerleştirmeyi başarmış şahıs stock rom u , custum rom a çevirmiş olur. bu şekilde servise götürürseniz garanti kapsamı dışına çıkarabilirler. fakat servise gitmeden önce, daha önce paylaştığım türkiye orjinal romunu yüklerseniz telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkmaz.servise götürmeden son kezde sayacına bakın NO yazıyorsa sorun yok ama 1-2 gibi sayı yazıyorsa flashcounter triangelaway.apk sini netten bulup youtube da videosu var aynısını yaparsanız sayacı sıfırlarsınız, orjinal rom yüklemelerinde buna gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 18:43:57 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ocak 2013; 16:40:59 

Anlaştıkmı arkadaşlar ben özür diliyorum yanlış anlamışım ve mesajlarımı siliyorum.
Amacım kırıcı olmak değildi sadece farklı konuyu açan Ystipi arkadaşın konusu var dedim ama tavrım yanlış anlaşıldı amaç kimseyi kırma değildi.
Ayrıca mesajı ben şikayet etmedim bilginize sunarım, daha önce edilmiş.

herkese bu yeni yılda mutluluklar dilerim, tekrardan kırıcı oldumsa herkesden özür dilerim.

91 Mesaj
2 Ocak 2013; 17:21:33 

merhaba arkadaşlar bende bugün galaxy s3 mini aldım ve aranıza katıldım .Bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1)telefonu yeni aldığım için hani eski telefonlarda oluyorduya 12 saat şart etme falan olayı bunda öle bişi yok değilmi %100 olunca kullanabilirim.

2)hiçbir uygulama açık değilken ram kaç aralarında oynuyor sizin telefonlarda.

606 Mesaj
2 Ocak 2013; 17:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: crcrcr54

merhaba arkadaşlar bende bugün galaxy s3 mini aldım ve aranıza katıldım .Bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1)telefonu yeni aldığım için hani eski telefonlarda oluyorduya 12 saat şart etme falan olayı bunda öle bişi yok değilmi %100 olunca kullanabilirim.

2)hiçbir uygulama açık değilken ram kaç aralarında oynuyor sizin telefonlarda.

Öncelikle hayırlı olsun % 100 olunca direk kullanmaya başlarsın o 12 saat muhabbeti eskide kaldı şimdiki piller Lityum iyon (Li-ion) piller de böyle bir sıkıntı yok
Boşta ram bende yaklaşşık 300-400 arası kalıyor bütün uygulamaları kapattığımda

4997 Mesaj
2 Ocak 2013; 17:37:36