Şimdi Ara

ANTHEM MRX SERİSİ AVR RECEIVER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
10
Favori
23.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anthem MRX 510 ve 710 kampanya bilgilendirmesi

Anthem MRX 510 modeli KAMPANYALI FİYATI (peşin ödeme) : 6000 TL

Anthem MRX 710 modeli KAMPANYALI FİYATI (peşin ödeme) : 7500 TL

Son gün 31 Ocak 2015
  • quote:

Orijinalden alıntı: htokyay

amerika adresli kanada ebay fiyatı

http://www.ebay.ca/itm/Brand-New-Anthem-MRX-710-Receiver-Black-Color-/121536440293?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item1c4c22e7e5

Hocam bizi burada öyle bir kekliyorlarki öyle böyle değil.Yurt dışından Oppo 105d alımımda bunu yakınen yaşadım yadiğimiz kazığın hatti hesabı yok maalesef...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aydın yazdım yazdım bak kampanya geldi

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Üstad 7500TL nakit bumu kampanya...

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Burda boyle

• 510 ile 710 arasında ciddi fark varmı?
    Src ile görüşmek lazım birde buna 9 taksit koymaları lazım..mesela ben peşin para verip alamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Orijinalden alıntı: htokyay

amerika adresli kanada ebay fiyatı

http://www.ebay.ca/itm/Brand-New-Anthem-MRX-710-Receiver-Black-Color-/121536440293?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item1c4c22e7e5

Hocam bizi burada öyle bir kekliyorlarki öyle böyle değil.Yurt dışından Oppo 105d alımımda bunu yakınen yaşadım yadiğimiz kazığın hatti hesabı yok maalesef...

Ebay 710 fiyatı 5000 tl civarı, buna gümrük ve kargo eklenirse fiyat nerelere çıkar acaba??
    Üstelik garanti konusu da var, ve abd 110wolt elektrik demek. 220 volt 110 çevirici lazım..
    bu kadar riske değmez gibi görünüyor..

• İspanya ya gidecek olan varsa buradan alabilir :)

http://www.cinepremiumshop.com/en/av-receivers/23-anthem-model-mrx-710.html
  • Di Renovatio kullanıcısına yanıt
    Bu 6000 lira ediyor uckurus daha ver al. Tr distiributor den garantisi olsun bari

• ABD fiyatları ile TR de satılan dist. fiyatlarını çok karşılaştırmamak lazım yoksa moralimiz bozulur,ABD çok büyük bir pazar ve markaların o pazarda malını satabilmek için yırtınıyorlar,
    en yakın Avrupa fiyatları ile kıyaslamak daha doğru olur ,en kötü bu fiyatlardan satılmalı ki artık bir çok cihaz Avrupa fiyatları ile satılabiliyor,sonuçta dist. ler bizim aldığımız fiyatlarda
    almıyorlar. Her ne kadar caanım ülkemin vergi mevzuatı külfet getirse de dist. lerde bunun farkında olarak ona göre alımını yada pazarlığını yapıyorlar.Dist. sağlam mal çekerse iyi fiyatlara
    alır iyi fiyatlara satar,stok olarak çok fazla girmemişse onunda çok avantajı olmayacaktır.İmkanı olan garanti riskini alarak ABD den getirsin/getirtsin tabii ama en azından Avrupa fiyatlarına
    buradan cihaz alabilmeliyiz diye düşünüyorum.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    O fiyattan tax free yi de düşünce 5000 tl leri bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 9 Ocak 2015; 11:26:51 >
  • Pioneer sc-lx86 avr ile klipsch rf-7II, rc-62II ve s-3 kullanıyorum. Önceliğim müzik olduğu için ayrı bir stereo amfi almayı düşünüyorum ama, hoparlör kablolarını tak çıkar olayı beni düşündürüyor. Almayı düşündüğüm stereo hoparlör Bluenote s3 signature. Acaba lx86'nın üzerine, s3'e vereceğim parayı ekleyip bu avr'ye geçsem, stereo performansı ne kadar farkeder? Bir S3 signature performansı beklemiyorum ama, lx86 üzerine eklediğim paraya değecek bir stereo performansı alınabilir mi acaba?
  • Her ısı erbabına bırakmak benim mantığım ca daha dogru

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Burda sıkıntı direk olarak bayiyle ilgilide değil.Maalesef ülkemizde verginin vergisi bile alındığı için fiyatlar uçuyor gidiyor.

Ben usa-canada fiyatını verdim çünkü forumdan birçok kişi yurtdışına gidip geliyor ya da yakınları gidip geliyor.Hal böyle olunca
    getirme imkanları da doğuyor.Avrupa fiyatları bundan yüksek görünüyor birçok yerde ama ben takip halindeyim bir yerde buldum gibi
    usa fiyatına.Araştırıyorum becerip getirtebilirsem buradan paylaşırım.
  • Bulgaristan fiyatı;

http://www.kirov-high-end.bg/kirov/?page=products&subpage=vpr&pid=269&s=1

6bin küsüre tekabül ediyor. Git gel vize mize derken burdaki fiyatı bile aşar. He tabi gezmiş olursun. Nerden baktığına bağlı.

Bu arada ben en son bulgaristana gittiğimde 1leva 1tl'ye tekabül ediyordu. pehh
  • bence aradaki fiyat farkına stereo bir ampli alın pionun preout tan baglantı yapın daha mantıklı olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

bence aradaki fiyat farkına stereo bir ampli alın pionun preout tan baglantı yapın daha mantıklı olur bence

Lx86'nın pre çıkışından stereo amfiye giriş yaptığımda, lx86'nın sinyal üzerindeki tüm kontrolünü bypass etmiş olur muyum? (volume kontrol dahil) Eğer lx86 tamamen pass through yapabiliyorsa dediğiniz gibi bir çözüm çok mantıklı.

Ekleme: Şimdi tekrar düşününce, sinemada çok kanal kullanımda da önler stereo amfi üzerinden besleneceği için, lx86'nın ses üzerinde hiçbir etkisi olmaması durumunda, önler, lx86'nın yaptığı otokalibrasyondan da etkilenmeyecek demek olur. Hatta, dediğim gibi olması durumunda, avr'den ses kısıldığında merkez ve arkaların sesi kısılır ama önler aynen devam eder. Sanırım pre çıkışı düşündüğüm şekilde çalışmıyor, ve stereo amfiden alacağım sese bir şekilde kendi karakterinden/ayarlarından bir şeyler ekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 9 Ocak 2015; 15:02:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @coyote

quote:

bence aradaki fiyat farkına stereo bir ampli alın pionun preout tan baglantı yapın daha mantıklı olur bence

Lx86'nın pre çıkışından stereo amfiye giriş yaptığımda, lx86'nın sinyal üzerindeki tüm kontrolünü bypass etmiş olur muyum? (volume kontrol dahil) Eğer lx86 tamamen pass through yapabiliyorsa dediğiniz gibi bir çözüm çok mantıklı.

Nasıl bağlantı yaptığınıza bağlı,

film izlerken görsel kaynağınız avr ye oradan preouttan stereo ampliye giderse dediğiniz olmaz. Avr pre, stereo ampli power görevi görür. (Tabi stereo amplide htbypass girişi olması lazım yoksa 2 pre katından geçmiş olur sinyal.) Müzik dinlerken cd çalar veya benzeri kaynağı doğrudan stereo ampliye bağlarsanız avr devrede olmayacağından sadece stereo ampliyi dinliyor olursunuz.
    pre outtan çıkıp stereo amplinin hybypass girişine bağlarsanız ses kontrolü avr de kalır ve her türlü dsp kalibrasyon vs kullanılabilir. eğer ht bypass yoksa stereo ampliyi sabit bir ses seviyesine göre kalibre ederseniz sonra hep aynı seviyede seyrederseniz sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 9 Ocak 2015; 15:02:25 >

• bende olaya çok hakim degilim .hatta benimde bir merakım var .önce bütün hoparlörleri baglayıpmı oto kalibrasyon yapmak lazım av den ? yoksa av ile stereo arasındakı baglantıyı yaptıktan sonramı oto kalıbrasyon yapılmalı emin degilim

ama mantıken once butun hoparlorlerı av ye baglayıp kalıbrasyon yapıp sonra tekrar baglantıyı sokup stereo ile baglantı yapılmalı sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 9 Ocak 2015; 15:19:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

quote:

Orijinalden alıntı: @coyote

quote:

Nasıl bağlantı yaptığınıza bağlı,

film izlerken görsel kaynağınız avr ye oradan preouttan stereo ampliye giderse dediğiniz olmaz. Avr pre, stereo ampli power görevi görür. (Tabi stereo amplide htbypass girişi olması lazım yoksa 2 pre katından geçmiş olur sinyal.) Müzik dinlerken cd çalar veya benzeri kaynağı doğrudan stereo ampliye bağlarsanız avr devrede olmayacağından sadece stereo ampliyi dinliyor olursunuz.
    pre outtan çıkıp stereo amplinin hybypass girişine bağlarsanız ses kontrolü avr de kalır ve her türlü dsp kalibrasyon vs kullanılabilir. eğer ht bypass yoksa stereo ampliyi sabit bir ses seviyesine göre kalibre ederseniz sonra hep aynı seviyede seyrederseniz sorun olmaz.

Sizin yazdıklarınızdan, benim mesajıma yaptığım eklentilerin doğru olduğunu anlıyorum. Hoparlörleri sabit olarak stereo amfiye bağlı bırakarak, sistemi hem müzik hem de sinema için tam verimli kullanmak mümkün gözükmüyor. En doğru sonuç, müzik dinlerken rf7II'leri bluenote'a, film seyrederken pioneer'a bağlamak gibi gözüküyor. Bu işlem zaten yeterince zahmetliyken, benim avr'de yaptığım biamp bağlantı işleri daha da zorlaştırıyor ve her stereo'ya geçişte hoparlörlerin arkasındaki hi-low köprülerini de tekrar takmak gerekiyor. Bazen, zaten yeterince zor olan bir hayatı, kendimize daha da mı zorlaştırıyoruz acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum. :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.