Şimdi Ara

Windows 8.1 Rehberi, Sorunlar & Çözümleri, Resimli Anlatımlar [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.673
Cevap
152
Favori
414.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • win 8 i sonradan sıfırdan kurunca build 9200 yazısı çıktı sağ altta. bu yazıdan nasıl kurtulabilirim? (ilk çıktığı gece 29 tl ye almıştım.)
  • masa üstü arkaplanını değiştirmeyi deneyin.
  • quote:

bjk__murat

Dostum bende böyle bir konu açayım diyordum baktım ki var eğer senin için sakıncası yoksa buradan sorunu olan arkadaşlara bende yardımcı olmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin Hood

win 8 i sonradan sıfırdan kurunca build 9200 yazısı çıktı sağ altta. bu yazıdan nasıl kurtulabilirim? (ilk çıktığı gece 29 tl ye almıştım.)
    HakikiVisco

Windowsu etkinleştirmeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sintech

HakikiVisco

Windowsu etkinleştirmeniz gerekiyor.

1 Kasım'da yeniden kurduğumda, etkinleştirmişim zaten bilgisayarı. Bu duruma göre çözüm arıyorum.

Windows 8.1 Rehberi, Sorunlar & Çözümleri, Resimli Anlatımlar [ANA KONU]

• @HakikiVisco standart masaüstü arka planı çalıştırıyorsunuz sanırım değiştirin sorun çözülecektir
  • @Anıl Özaydın masaüstü resmimi Win8 içindekilerden biriyle değiştim şu an ve sorun devam ediyor. Ben acemi kullanıcıyım diye anlamadım belki ve adım adım açıklayabilir misiniz?

Bir de bu yeni kurulumdan sonra "bilgisyarı kapat" seçeneği bende yeniden başlat görevi yapıyor. Bilgisayarı kapatabilmek için masaüstüne koyduğum kısayolları tıklayarak kapatma yöntemiyle bu sorunu aşıyorum ama bu garip sorunu da çözmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robin Hood -- 19 Kasım 2012; 23:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anıl Özaydın

quote:

bjk__murat

Dostum bende böyle bir konu açayım diyordum baktım ki var eğer senin için sakıncası yoksa buradan sorunu olan arkadaşlara bende yardımcı olmak isterim.

tabikide dostum bilgi paylaştıkça çoğalır. bunun aksini söylemem egoistlik ve bencillik olur. sende yardımcı ol beraber konuyu geliştirelim çözdüğün her çözüm içinde yanına yazarım Anıl Özaydın'a teşekkürler diye.sağolasın güzel düşüncen için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

@Anıl Özaydın masaüstü resmimi Win8 içindekilerden biriyle değiştim şu an ve sorun devam ediyor. Ben acemi kullanıcıyım diye anlamadım belki ve adım adım açıklayabilir misiniz?

Bir de bu yeni kurulumdan sonra "bilgisyarı kapat" seçeneği bende yeniden başlat görevi yapıyor. Bilgisayarı kapatabilmek için masaüstüne koyduğum kısayolları tıklayarak kapatma yöntemiyle bu sorunu aşıyorum ama bu garip sorunu da çözmek istiyorum

hocam size atacağım 2mblık dosya bu sorunu çözer fakat verdiğiniz 29 tlye ne olur onu bilmem.başka bir konuda görmüştüm aktivasyon paylaşmak yasak değil diye öyle ise ana konuya ekleyeyim.

• Bu 2mb lık dosyanın linki verip ne işe yaradığını da açıklayabilir misiniz, sakıncası yoksa? 29 liram neden yanıcak, onu anlamadım tabii.
  • Başlangıçta müzik klasörü var ya, oradaki müziklerde ses butonu var mı varsa nerede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

Bu 2mb lık dosyanın linki verip ne işe yaradığını da açıklayabilir misiniz, sakıncası yoksa? 29 liram neden yanıcak, onu anlamadım tabii.

2mblık dosya aktivasyonu sağlar yani sen 29lirayı boşuna vermiş olursun bu durumda.

• Windows 8 Güvenli Mod;

Arkadaşlar bildiğiniz gibi daha önceki Windows serilerinde bilgisayarımızı güvenli modda başlatmak için restart sonrası F8 tuşunu kullanıyorduk. Win8 deki değişikliklerden bir taneside bu olmuş ve F8 tarihe karıştı diyebilirim. Peki bilgisayarımızı güvenli Modda nasıl başlatacağız.

Öncelikle Mouse imlecimizi ekranımızın sağ üst köşesine götürüp açılan menüden >Ayarları tıklıyoruz.Daha sonra en altta yer alan Güç simgesine bir kez tıklayıp açılan sekmelerden Yeniden başlata ''Shift'' tuşuna basılı tutarak tıklıyoruz. Bilgisayarımız yeniden başlamak yerine bize Gelişmiş başlangıç menüsünü sunacak buradan Sorun gider>Gelişmiş seçenekler>Başlangıç ayarları na kadar gelip yeniden başlat diyeceğiz.Daha sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve karşımıza 1-den 12-ye kadar bir menü gelecek bunların arasında güvenli başlangıç da olacak dahası size kalmış bilgisayarınızı istediğiniz seçenekten başlatabilirsiniz.

Not: 1 ile 12 arasındaki seçimleri F tuşları ile yapmanız gerekmektedir.

Güvenli moda geçmek için diğer seçenek;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YerliMakina -- 22 Kasım 2012; 5:37:52 >

• quote:

İyi geceler, öncelikle böyle bi konuyu açtığınız için ve yardımlarınız için teşekkür ederim..
    peki işletim sistemine giremiyorsak nasıl çalıştıracaz güvenli modu.?
    Geçen gün ekran kartı srücüsünü yükleyince ekran karardı ve bilgisayar açılmadı her açıp kapattığımda hep siyah ekran çıktı ve baştan kurmak zorunda kaldım. Güvenli mod seçeneği olsaydı güvenli modda başlatıp sürücüyü kaldırırdım ve sorun hallolurdu.

işletim sistemine giremiyorsak nasıl gireceğizz güvenli moda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 22 Kasım 2012; 2:39:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

Sizede iyi geceler ve asıl bizler teşekkür ederiz.

Aslında sorduğunuz soruyu şahsen çok beğendim :) 90'a derlerya hani aynen öyle. Haklısınız işletim sistemine giremiyorsak ne yapacağız. Sorunuzu gece saat 3 civarı gördüm ve şu anda saat 5i geçiyor yaklaşık 2 saattir bir çözüm arayışı içindeyim ancak ne microsoftun resmi sitesinde ne türk nede yabancı forumlarda bir çözüm bulamadım. Kendi bilgisayarım üzerinde ise denemediğim herhangi bir yöntem kalmadığını düşünüyorum ancak sorunuza bir cevap bulamadım ve bundan da anladığım kadarı ile Windows 8 işletim sisteminin açılmadığı durumlarda bizi Güvenli Mod'dan mahrum bırakmış. Peki çaresizmiyiz :) Hayır. Windows Win7 de kullandığı Cd den önyükleme yaparak bilgisayar onarma seçeneğini elimizden almamış ( Şükür ) ve bunuda geliştirmiş. Öncelikle yapmamız gereken belli aralıklarla sistem geri yükleme noktası oluşturmak. ( Windows kendisi oluşturuyor ancak bazen aradaki süre uzun olabiliyor. ) Oluşturduğumuz geri yükleme noktasını kullanmak için elimizde Win8 Dvd miz veya Windows İmajını attığımız bir Usb Flash bellek olması gerekiyor.Bundan sonrasını ise aşağıda resimlerde nacizane anlatmaya çalıştım.

Windows Dvdmizi bilgisayarımıza yerleştirdikten sonra aynen format attığımız şekilde boot seçeneğini Cd-Dvd Rom ( Usb bellek kullananlar için Usb bellek ) seçerek Cd den önyükleme işlemine başlıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz buyurun ;

Peki oldu da Sistem geri yükleme noktamız çalışmadı ve bizi başlangıç onarma da kurtarmadı ( Windows bu herşey olur ) Bu durumda ise Windows bizlere belli bilgilerimizi koruyarak sıfırlama seçeneği sunmuş buyurun ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YerliMakina -- 22 Kasım 2012; 5:19:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YerliMakina

quote:

Sizede iyi geceler ve asıl bizler teşekkür ederiz.

Aslında sorduğunuz soruyu şahsen çok beğendim :) 90'a derlerya hani aynen öyle. Haklısınız işletim sistemine giremiyorsak ne yapacağız. Sorunuzu gece saat 3 civarı gördüm ve şu anda saat 5i geçiyor yaklaşık 2 saattir bir çözüm arayışı içindeyim ancak ne microsoftun resmi sitesinde ne türk nede yabancı forumlarda bir çözüm bulamadım. Kendi bilgisayarım üzerinde ise denemediğim herhangi bir yöntem kalmadığını düşünüyorum ancak sorunuza bir cevap bulamadım ve bundan da anladığım kadarı ile Windows 8 işletim sisteminin açılmadığı durumlarda bizi Güvenli Mod'dan mahrum bırakmış. Peki çaresizmiyiz :) Hayır. Windows Win7 de kullandığı Cd den önyükleme yaparak bilgisayar onarma seçeneğini elimizden almamış ( Şükür ) ve bunuda geliştirmiş. Öncelikle yapmamız gereken belli aralıklarla sistem geri yükleme noktası oluşturmak. ( Windows kendisi oluşturuyor ancak bazen aradaki süre uzun olabiliyor. ) Oluşturduğumuz geri yükleme noktasını kullanmak için elimizde Win8 Dvd miz veya Windows İmajını attığımız bir Usb Flash bellek olması gerekiyor.Bundan sonrasını ise aşağıda resimlerde nacizane anlatmaya çalıştım.

Windows Dvdmizi bilgisayarımıza yerleştirdikten sonra aynen format attığımız şekilde boot seçeneğini Cd-Dvd Rom ( Usb bellek kullananlar için Usb bellek ) seçerek Cd den önyükleme işlemine başlıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz buyurun ;

Peki oldu da Sistem geri yükleme noktamız çalışmadı ve bizi başlangıç onarma da kurtarmadı ( Windows bu herşey olur ) Bu durumda ise Windows bizlere belli bilgilerimizi koruyarak sıfırlama seçeneği sunmuş buyurun ;

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 22 Kasım 2012; 12:20:51 >

• quote:

quote:

Hocam çok teşekkürler Allah razı olsun seni de uykusuz bırakmışım gece gece hakkını helal et :)

Çok güzel bi anlatım olmuş. Sistem geri yükleme olmazsa sıfırlama seçeneği var dediniz de peki ya o da çalışmazsa Şayet bende öyle oldu anlattıklarının hepsini denedim ve hiç biri çalışmadı. Ne geri yükleme, ne onar, ne sıfırlama

Ama bence basit bi güvenli mod menüsünü elimizden alan windows 8 bu konuda sınıfta kaldı. tek sevmediğim yönü bu oldu

• quote:

quote:

quote:

Hocam çok teşekkürler Allah razı olsun seni de uykusuz bırakmışım gece gece hakkını helal et :)

Çok güzel bi anlatım olmuş. Sistem geri yükleme olmazsa sıfırlama seçeneği var dediniz de peki ya o da çalışmazsa Şayet bende öyle oldu anlattıklarının hepsini denedim ve hiç biri çalışmadı. Ne geri yükleme, ne onar, ne sıfırlama

Ama bence basit bi güvenli mod menüsünü elimizden alan windows 8 bu konuda sınıfta kaldı. tek sevmediğim yönü bu oldu

Estafurullah ne demek.

Oradaki kritik noktanın üzerine bastınız işte sistem geri yükleme noktasını aklımıza geldiği zaman arada bir kendimiz oluşturursak eğer bir problem kalmaz gibi görünüyor.

• Sözü edilen açılışı hızlandırma programını kullanmadan önce biosta sata kontrolör ayarlarında AHCI olarak ayarlanıp ayarlanmadığına bakmanızı tavsiye ederim, ayarlanmışsa bu özellik zaten devrededir, ayarlanmamışsa işletim sistemini yüklemeden bu ayarın etkinleşitirilmesi tavsiye edilir, zira sonradan etkinleştirilen bu özellik bilgisayarda problemlere yol açabilmektedir.

Tavsiyem açılışı bir kaç saniye hızlandırabilme uğruna sistem işleyişini doğrudan etkileyen programlardan kaçınmanızdır. Sistem çalışmasını etkileyecek her işlem her bilgisayarda aynı sonucu vermez ve bu konuda bios dışı müdehale tatsız sonuçlara yol açabilir. Açılışta şifre sormasını engelleyebilirsiniz, bu kullanıcı tercihi ile ilgili bir işlemdir, sistem işleyişini bozmaz, ama daha henüz tüm sorunları bitmemiş yeni bir sistemi gereksiz testlere sokmayın bence..
  • ACHI isi porgramda hala win7 icin olan seklinde kalmıs win8 de ACHI degerleri farklı yani yapsanız bile calısmaz !
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.