Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drezin

Ayrica siemenslerin manuel modu var +- den bunu kolayca ayarlayabiliyorsunuz

Sıemenste ısı labirasyonu varmı ve derece hassasiyeti 02 yada 05 derece olarak mı yoksa 01'02'03'04'05 aralıkarla istediğimiz değeriseçeliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alinti: hasanemmii

Kerimcem Bu ürün el yapimi. Olacak o kadar. Ayrica el yapimi ürünlerin ayri bir güzelligi vardir. Sadece size özel yapilmistir.
    Kutu için kalip yaptirsam ocagim söner. Ekran için de ayni durum söz konusu. Adaptörlü olmasi gerçekten sorun degil. Al sana cosa o da adaptörlü. Görüntüsünün al benisi de yok o da tamam. Ama isini iyi yapar. Seni yolda birakmaz. Servis kapilarinda bekletmez. Senin için kuzgun, benim için kartal. Kal saglicakla.

senide anliyorum hocam ama aile bireylerinden kime gostersem o verici ekranini begenmedi hadi o adaptörü bir bevi saglarizda o karinca duasi gibi ekranin olmasina kimse sicak bakmadi bizde , biraz tasarimda revizyona gitsen iyi is çikarirsin bence yoksa cihazin teknik açidan cidden güzel....

Kerimcem TV almıyorsun. Termostat alıyorsun. Zaten almazsın da. Bak besyolu66 ne demiş?
    "Teşekkür ederim hocam kablolu alacağım. İsteyen olursa tavsiye ederim"
    Bu, kibarca bana uygun değil demektir. Başımın üstünde yeri var.

Sen ne dedin?
    "Karınca duası gibi ekranı var. Kime gösterdiysem beğenmedi. Vasat bir görüntüsü var. Teknik olarak iyi ama üzerinde çalışılması gerek"
    Herkesin yapısı bir değil tabi ki. Yakışmadı.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    hocam kırıcı birşey yazdığımı düşünmüyorum hatta teknik açıdan methedim ama görsel açıdan pek tatmim olmadım açıkçası zaten kafama göre bulamazsam mecbur sizinkisini alcam tek yakındığım konu verici ekranın küçük ve basit görünmesi yazıların okunma konusunda problem yaratması...
  • Slmlar.
    Şu sorularımın cevabını tam olarak bulamadım.
    sıemens rev24 kabolu model

1.manuel olarak kullanabiliyor muyuz yani. hiç program ayarlaması yapmadan sadece artı eksi olarak sıcaklık derecesini ayarlayıp (24 saat aynı derecede kalacak yada artırıp azaltacağım)kullanabilir miyim?
    örneğin,termostadın montajını yaptım,ısı kalibrasyon ayarını yaptım ve derceyi 22 ye ayarladım 24 saat boyunca bu değerde hep kalır mı yoksa in-therm mrl300 deki gibi fabiraka yarlarında gece gündüz modlarında hangi saate ve dereceye ayarlıysa o moda döner ve benim ayarladığım drece silinir mi?istediğim zaman artı eksi şeklinde sıcaklığı azaltıp artırıp kullana bilir miyim.ayarladığım derece 24 saat hiç değişmeden kalır mı?

2.derece hassasiyeti sadece 02 yada 05 mi seçiliyor yoksa 01,02,03,04,05 derece ayarlarından biri seçilebiliyor mu?

ben şuanda manuel olarak yani sadece istediğim sıcaklığa yükseltip düşürerek kullanacağım. kaç dereceye ayarladıysam hiç değiştirmeden ben istemediğim sürece o sıcaklık drecesi değişmeyecek.
    manuel oda termostadı almamamın nedeni,ilerde programlama yaparsam diye bu modeli alacağım lütfen yardımmm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyolu66 -- 9 Ocak 2015; 1:42:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: besyolu66

Slmlar.
    Şu sorularımın cevabını tam olarak bulamadım.
    sıemens rev24 kabolu model

1.manuel olarak kullanabiliyor muyuz yani. hiç program ayarlaması yapmadan sadece artı eksi olarak sıcaklık derecesini ayarlayıp (24 saat aynı derecede kalacak yada artırıp azaltacağım)kullanabilir miyim?
    örneğin,termostadın montajını yaptım,ısı kalibrasyon ayarını yaptım ve derceyi 22 ye ayarladım 24 saat boyunca bu değerde hep kalır mı yoksa in-therm mrl300 deki gibi fabiraka yarlarında gece gündüz modlarında hangi saate ve dereceye ayarlıysa o moda döner ve benim ayarladığım drece silinir mi?istediğim zaman artı eksi şeklinde sıcaklığı azaltıp artırıp kullana bilir miyim.ayarladığım derece 24 saat hiç değişmeden kalır mı?

2.derece hassasiyeti sadece 02 yada 05 mi seçiliyor yoksa 01,02,03,04,05 derece ayarlarından biri seçilebiliyor mu?

ben şuanda manuel olarak yani sadece istediğim sıcaklığa yükseltip düşürerek kullanacağım. kaç dereceye ayarladıysam hiç değiştirmeden ben istemediğim sürece o sıcaklık drecesi değişmeyecek.
    manuel oda termostadı almamamın nedeni,ilerde programlama yaparsam diye bu modeli alacağım lütfen yardımmm...

okadar paraya değmez kabloluluda ..

http://www.n11.com/syntech-kablosuz-programlanabilir-oda-termostati-177rf-P30658101
    benim akrabamda bu var genel anlamda menunun günlük uğraştırıcı progarlamalarda yok basit demişti evinde belli yaş gurubunda insanlar varsa programlı kulanım zor zaten..100 m2 evde sinyal sorunuda yaşamadı..0.2 hassasiyet yeter bence ..ama firma kime ait nerde üretiliyor pek bulamadım..ayrıca kapanması açılmasıda basitti allttan off yapınca termostat petekler kapanıyordu basit yani...yok orasına gir burasına gir ayar çek yok moda al yok kapamak için 4 5 yere gir uğraş yok yani bu modeli düşünüyorum şahsen..basit kullanımlı ideal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ocak 2015; 2:01:11 >

• besyolu66 B kullanıcısına yanıt
    Sayın besyolu66
    Sizin için rev24 ün kılavuzunu bir kez daha inceledim.
    Ancak çeviri olduğundan açıklamalar yeterli gelmiyor.
    Devamlı konfor modu, devamlı ekono modu seçilebildiğini anladım.
    Yani konfor moduna bir sıcaklık yükleyip bu modu devamlı mod olarak seçebiliyorsunuz.
    Ayrıca manuel mod diye birşey bulamadım.

SAN-TEK gibi geç manuel moda + ve - ile sıcaklığı ayarla öyle kalsın.
    İstediğin zaman sıcaklığı 0,1 adımla değiştir.
    Yanlış anlamayın örnek olarak yazdım. Bu kadar basit olmalı.

Yok bulamadım böyle bir açıklama.
    Hassasiyet ayarı fabrikasyon olarak 0,5
    Arkadaşlar 0,2 olarak kullanıyorlardı.
    Bir arkadaş arkadaki anahtarlardan 0,1 olarak kullanıldığını yazmıştı.
    Tam olarak bir açıklama bulamadım.
    Kullananlar da bir cevap yazmıyor.
    Ürün kılavuzu bu kadar karmaşık olur mu?
    Benden bu kadar.
    Saygılar.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    kablosuz düşünmüyorum.ama düşünenler için ola bilir.fiyatona göre özellikleri güzelmiş.rev 24 173 tl bıldum fakat çok basit olan bikaç soruma cvp bulamadım.

manul olarak ben kaç dereceye ayarladıysam o derecede kullanmak istiyorum.24 saat 1 gün beş gün fark etmez artı eksi olarak düşürüp yükselterek hep ayarladığım derecede kullanmak istiyorum.Ama ilerde programlama yaparsam diye de bu ot almayı düşünüyorum.
    birde rev 24 te derece hassasiyeti sadece 02 ve 05 olarak mı ayarlanıyor yoksa 01,02,03,04,05 olarak istediğimiz derece hassasiyetine ayarlayabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Sayın besyolu66
    Sizin için rev24 ün kılavuzunu bir kez daha inceledim.
    Ancak çeviri olduğundan açıklamalar yeterli gelmiyor.
    Devamlı konfor modu, devamlı ekono modu seçilebildiğini anladım.
    Yani konfor moduna bir sıcaklık yükleyip bu modu devamlı mod olarak seçebiliyorsunuz.
    Ayrıca manuel mod diye birşey bulamadım.

SAN-TEK gibi geç manuel moda + ve - ile sıcaklığı ayarla öyle kalsın.
    İstediğin zaman sıcaklığı 0,1 adımla değiştir.
    Yanlış anlamayın örnek olarak yazdım. Bu kadar basit olmalı.

Yok bulamadım böyle bir açıklama.
    Hassasiyet ayarı fabrikasyon olarak 0,5
    Arkadaşlar 0,2 olarak kullanıyorlardı.
    Bir arkadaş arkadaki anahtarlardan 0,1 olarak kullanıldığını yazmıştı.
    Tam olarak bir açıklama bulamadım.
    Kullananlar da bir cevap yazmıyor.
    Ürün kılavuzu bu kadar karmaşık olur mu?
    Benden bu kadar.
    Saygılar.

Haklısınız.Bende kullanma klavuzunu inceledim fakat kafamdaki sorulara bir türlü cvp bulamadım.kime soracağım nereye tlf açacağım bilmiyorum şaştım valla...

Hocam şimdi 1. sorunuzda şöyle bir bölüm var:

derceyi 22 ye ayarladım 24 saat boyunca bu değerde hep kalır mı yoksa in-therm mrl300 deki gibi fabiraka yarlarında gece gündüz modlarında hangi saate ve dereceye ayarlıysa o moda döner ve benim ayarladığım drece silinir mi?

MRL 300'de dediğiniz gibi fabrika ayarlarına dönme, ayarladığınız dereceyi silme gibi bir durum yok. Daha önceki mesajda açıklamıştım ama tekrar biraz daha detaylı yazayım.

Haftalık programı kendiniz yapıyorsunuz ve program arası geçişler sizin belirlediğiniz derecelere ve saatlere göre oluyor. Fabrika ayarlarına göre değil.

Diyelim sabah 07:00 23 derece,
    Gündüz 08:00 22 derece,
    Akşam 19:00 24 derece
    Gece 23:00 22 derece olarak haftalık program yaptınız.

Her gün aynı saatlerde ayarladığınız dereceye göre kombiyi çalıştırır.

Sabah(bu intherm'de wake modu olarak geçer) 07:00'den itibaren 23 dereceye getirecek şekilde kombiyi çalıştırır. Diyelim 07:30'da 23,1 derece oldu kombiyi kapatır, 23'ü aşmadıysa aşana kadar çalışmaya devam eder.

Gündüz(eco diye geçer) 08:00'de 22 dereceye ayarlı. Saat 08:00 itibariyle sıcaklık 22'nin üzerindeyse kombiyi durdurur. Gündüz 22'nin altına ne zaman düşerse kombiyi o zaman çalıştırır.

Akşam (living diye geçer) 19:00'da 24 dereceye ayarlı. Diyelim derece akşam 22:00'da 24,1 oldu kombiyi kapatır.
    Sonra üşüme hissi geldi ve yarım saat sonra manuel olarak 25 derece yaptınız, kombi çalışır.

Gece (sleep diye geçer) 23:00'de sizin daha önceden haftalık olarak ayarladığınız 22 derecelik program başlar ve sizin manuel olarak 25 derece ayarladığınız program biter. Ev de 24-25 derece arası olduğu için kombi bu sıcaklığın altına düşünceye kadar çalışmaz.

Sonuç olarak intherm 300'de manuel mod, hangi modda manuel derece ayarı yaptıysanız o programın sonuna kadar çalışır. Bir sonraki programda ise haftalık olarak hangi dereceyi ayarladı iseniz o derecede çalışır, fabrika ayarına göre değil.

Bilmem anlatabildim mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeremyre -- 9 Ocak 2015; 9:33:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jeremyre

Hocam şimdi 1. sorunuzda şöyle bir bölüm var:

derceyi 22 ye ayarladım 24 saat boyunca bu değerde hep kalır mı yoksa in-therm mrl300 deki gibi fabiraka yarlarında gece gündüz modlarında hangi saate ve dereceye ayarlıysa o moda döner ve benim ayarladığım drece silinir mi?

MRL 300'de dediğiniz gibi fabrika ayarlarına dönme, ayarladığınız dereceyi silme gibi bir durum yok. Daha önceki mesajda açıklamıştım ama tekrar biraz daha detaylı yazayım.

Haftalık programı kendiniz yapıyorsunuz ve program arası geçişler sizin belirlediğiniz derecelere ve saatlere göre oluyor. Fabrika ayarlarına göre değil.

Diyelim sabah 07:00 23 derece,
    Gündüz 08:00 22 derece,
    Akşam 19:00 24 derece
    Gece 23:00 22 derece olarak haftalık program yaptınız.

Her gün aynı saatlerde ayarladığınız dereceye göre kombiyi çalıştırır.

Sabah(bu intherm'de wake modu olarak geçer) 07:00'den itibaren 23 dereceye getirecek şekilde kombiyi çalıştırır. Diyelim 07:30'da 23,1 derece oldu kombiyi kapatır, 23'ü aşmadıysa aşana kadar çalışmaya devam eder.

Gündüz(eco diye geçer) 08:00'de 22 dereceye ayarlı. Saat 08:00 itibariyle sıcaklık 22'nin üzerindeyse kombiyi durdurur. Gündüz 22'nin altına ne zaman düşerse kombiyi o zaman çalıştırır.

Akşam (living diye geçer) 19:00'da 24 dereceye ayarlı. Diyelim derece akşam 22:00'da 24,1 oldu kombiyi kapatır.
    Sonra üşüme hissi geldi ve yarım saat sonra manuel olarak 25 derece yaptınız, kombi çalışır.

Gece (sleep diye geçer) 23:00'de sizin daha önceden haftalık olarak ayarladığınız 22 derecelik program başlar ve sizin manuel olarak 25 derece ayarladığınız program biter. Ev de 24-25 derece arası olduğu için kombi bu sıcaklığın altına düşünceye kadar çalışmaz.

Sonuç olarak intherm 300'de manuel mod, hangi modda manuel derece ayarı yaptıysanız o programın sonuna kadar çalışır. Bir sonraki programda ise haftalık olarak hangi dereceyi ayarladı iseniz o derecede çalışır, fabrika ayarına göre değil.

Bilmem anlatabildim mi...

Hocam çok güzel açıklamışsınız. Elinize dilinize sağlık. Çok güzel tam olarak anladım tşk. Fakat ben fabrika ayarlarınj örnek olarak söylemiştim.şöyle ki, bahsettiniz tüm bu ayarları yapmak istemiyorum diyelim ben ot kaça ayarladıysam o derecede çalışacak ben istemeden değişmeyecek. Çok basit kullanacağım yani. Diyelim ki. Evdeki vatandaş üşüdüm dedi 22 yapacak. Isındım dedi 20 düşürecek hepsi bu. Hiç bir mod(gece gündüz vs..)devreye girmeyecek. Mrl 200 modeli gibi kullanacağım.
    İlerde programlama yaparsam diye bu t
    Ot lerden almayı düşünüyorumm

• hasan hocam merhaba vaillant 240f termostat kullanıyorum 3,4 girişlerine bağlı şekilde acaba bunu satıp sizin cihazdan alsam vaillant kombide kullanabilirmiyim
    besyolu66 size cevap yazdım ancak telefon göndermemiş sanırım. siemens rev 17 gündüz ve gece modunda istediğiniz sıcaklığı manuel olarak tanımlayarak siz otomatik moda geçmediğiniz sürece(üzerindeki mod tuşundan) sürekli 7/24 aynı sıcaklıkta kullanabilirsiniz.+- tuşlarından anlık artırıp azaltabilirsiniz. hassasiyet seçimleri 0,1 0,2 ve 0,5 tir bunun dışında değer içermiyor. sıcaklık ayarları 0,2 ve katlarıdır. 0,1 hassasiyette ve öğrenme modu açıkkken 22,2 set için 22 c de devreye girer 22,2 c de devreden çıkar. birde ellerinde bir taneden fazla varsa diğer arkadaşlar için 173 tl ye nerden bulduğunuzu yazabilirmisiniz?bu arada yazdıklarım rev24 içinde aynıdır muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drezin -- 9 Ocak 2015; 10:17:20 >
    Rica ederim. İntherm 300 siz istemeden değişir, tabi ayarladığınız dereceler arası.

Şöyle bir çözüm bulabilirsiniz. Örnek olarak sabah modunu 07:00'de başlamak üzere 22 derece olarak ayarlarsınız.
    Gündüz modunun saatini 06:15, akşam modunu 06:30 ve gece modunu 06:45 yaparsınız onların dereceleri de 22 olur. Böylece siz uyanmadan 3 program devreye girer ve çıkar. Sonra gün içinde istediğiniz dereceye getirirsiniz. Sizin kontrolünüz dışında değişiklik olmaz.

Ancak bir sonraki gün saat 07:00'de tekrar 22 derece olarak güne başlar. o yüzden bu programın derecesini sizi üşütmeyecek ve terletmeyecek optimum bir sıcaklığa ayarlamanız lazım. Onu da deneme yanılma yöntemiyle birkaç gün içinde bulabilirsiniz.
  • drezin D kullanıcısına yanıt
    ben de bunu soruyorum.Diyelim ki rürekli confor modunu seçtim 22 ayarladım.bu derece 24 saat hiç değişmeyecek değil mi.ben istersem bu modda düşürüp yükseltebilirim.yada
    diyelim ki sürekli konfor modunda 22 sürekli enerji tasarrufu modunuda 19 yaptım.
    ortadakiyuvarlak tuş ile(sımenesrev24 için söylüyorum) sürekli konfor modunu seçtiğimde 22 enerji tasarrufu modunu seçtiğimde 19 sürekli değişmeden moddan çıkmadan kalır doğru mu?
    ayrca nerden en iyi fiyat bulduğuma tekrar bakayım kafam çok karıştı size hemen dönerim.
    siz soruma cvp verirseniz çok memnu nolrum tşk şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besyolu66

ben de bunu soruyorum.Diyelim ki rürekli confor modunu seçtim 22 ayarladım.bu derece 24 saat hiç değişmeyecek değil mi.ben istersem bu modda düşürüp yükseltebilirim.yada
    diyelim ki sürekli konfor modunda 22 sürekli enerji tasarrufu modunuda 19 yaptım.
    ortadakiyuvarlak tuş ile(sımenesrev24 için söylüyorum) sürekli konfor modunu seçtiğimde 22 enerji tasarrufu modunu seçtiğimde 19 sürekli değişmeden moddan çıkmadan kalır doğru mu?
    ayrca nerden en iyi fiyat bulduğuma tekrar bakayım kafam çok karıştı size hemen dönerim.
    siz soruma cvp verirseniz çok memnu nolrum tşk şimdiden.

REV24'te sürekli konfor yada sürekli eco modu var.
    siz eko ve konfor sıcaklıklarını giriyorsunuz program yaparken. Programlama iyi birşey bence neden bu kadar manuele takıldınız anlamadım. FAkat dediğim gibi fix sıcaklık için sürekli modları var REV24'ün.
    Evden kısa süreli çıkışlarda tek düğme ile eco moduna geçiş yapılabilir vs.

• alpcan1903 kullanıcısına yanıt
    Bu manuel olayına takılmamın nedeni evde bebek var ve annemler ile beraber kalıyoruz.Onun için evin sıcaklığını devamlı 22 yapacağım akşam kaçta yatılacağı belli, olmuyor onun için gecede
    20 yapacağım yani 24 saat içinde iki farklı derecede kullanacağım başka bir kullanım şeklim olmayacak.
    ben conforu 22 tasarruf modunu 20 koruma modunuda 16 yaptım diyelim.hangi modu seçersem devamlı o madda ve derecede kalacak ve bu geçişleri tek tuş ile yapacağım doğru mu?

ayrıca bunun tek tuşla yapılması da önemli benim için çünkü annem bu modlardan istediğini seçecek.

ilerde programlama yaparsam diye rev 24 alacağım..

kesin cevabını bulamadığım iki soru daha var ki
    1.ısı kalibrasyonu var mı?
    2.derece hassasiyeti sadece 02 yada 05 olarak mı seçiliyor yoksa 01-05 arası istediğimiz derece hassasiyetini ayarlaya biliyor muyuz?

çok karışık bir kullanam klavuzu ver.Terimler de faklı kesin cvp bulamadım

son olarak yardımcı olursanız memnun olurum ona göre alacağım tşk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyolu66 -- 9 Ocak 2015; 13:34:04 >

• Kısaca söylemek gerekirse diyelim ki tek tuşla evi 22 derece 20 derece yapabilirim yani?
    sürekli konfor moduna 22
    sürekli eneji tasarruf moduna 20 derece
    koruma moduna 16derece
    olarak ayarladım ve tek tuşla geçiş yapıp kullana bilirim değil mi?

derece hassasiyeti hakkında kesin bilgisi olan yok mu? yani ayarlarken derecede 02 yada 05 mi yoksa 01-05 arası istediğimiz hassasiyeti ayarlaya biliyoruz muyuz?.bununda tam cvp bulamıyorum.

bir de ısı kalibrasyon ayarı kesin vardır değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyolu66 -- 9 Ocak 2015; 13:37:48 >
  • REv24'ün üstün özellikleri daha önceki sayfalarda konuşuldu.
    Öğrenme fonksiyonu falan var vs.
    Hassasiyet 0,2 derece ve servis menüsünden nasıl 0,1 yapıldığı anlatılmış.(0,5te yapabiliyorsunuz)
    Manuel olarakta dediğim gibi program yaparken eko-konfor sıcaklıklarını ayarlıyorsunuz, kapaktaki mode tuşundan program-parti-konfor-eko-tatil geçişlerine geçtiğinizde program ayarlarken hangi sıcaklığı ayarladıysanız orada sabit çalışıyor.
    İn-therm MRL 300 kablosuz alıp kurulum yapamadık. TAnıtma ve on-off sorunları çıktı. Kablolusunu denemek istemeyip REV24 aldım.
    REv24 çok sağlam birşeye benziyor.
    Sadece sıcaklık ölçümü biraz yavaş gibi geldi. Şöyleki elimde balkondan odaya geçtiğimde ısı yavaş yavaş artıyor. İn-Therm anlık tepki veriyordu. Fakat bu da anlık ısı değişimlerinde hemen kombiyi yakmamak için düşünülmüş olabilir.
    Kalibrasyona gerek olmadığını düşünüyorum. Evimde 3 adet termometre var,üçüde hemen hemen aynı dereceyi gösteriyor. Zaten kendiniz için ideal sıcaklığı bulup ona set edersiniz olur-biter.

• 173 tl ye nerden alabilirim?
    Bende uzun suredir bu rev 24 u almak icin beklemedeyim de...
    Soylerseniz sevinirim...

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    benim aldığım kablolu modeli kablosuz değil kablosuz modelin de fiyato uygun gibi diğerlerine göre.Direk link vereyim size.anlık olarak dolar düştükçe yada yükseldikçe fiyat değişiyor.

http://www.abcticaret.com/Haftalik-Programli-Oda-Termostati-REV24,PR-1815.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyolu66 -- 9 Ocak 2015; 17:11:44 >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.