Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yaki3715 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
63.400
Cevap
385
Favori
3.379.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, belki tam yeri burası olmayabilir ama bir sorunum var. Kablo internet kullanıcısıyım. Kullandığım modem tek ethernet portlu ve usb bağlantılı Hitron Brg-35302.

Evde kullandığım masa üstü bilgisayarı formatlamak durumunda kaldım. Makinaya format atılıp windows kurulurken zaman geçirmek için notebook bilgisayarıma network kablosunu taktığım zaman bir süre sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası verdikten sonra sorunsuz olarak interneti kullanmaya başlamıştım. Daha sonra yüklemeler bitince kabloyu tekrar eski bilgisayarıma taktım ancak çok ilginçtir ki daha öncede kullanmış olduğum Xp pro cd sini kullanarak kurmuş olduğum Win Xp şu anda sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyor. Arada hiçbir donanım değişmediği gibi cihazların fiziksel olarak yerleri dahi değişmedi. Acaba kablo modemin ethernet kablosunu başka makinalara bağladığımız zaman yapmamız gereken şeyler var mı??

Benim denediğim ama çözüm olmayan seçenekler:
    sp2 kurmak
    sp3 kurmak
    yeniden xp pro kurmak
    yeniden başka bir türkçe xp home kurmak
    modemi fişten çekip 5-10 dk beklemek
    elle ip vermek
    network driver ını güncellemek
    network driver ını kaldırıp tekrar yüklemek
    WinsockXPFix.exe çalıştırmak
    netsh winsock reset yapmak
    ipconfig all yapmak
    başka bir network kablosu denemek
    modemin usb den bağlamak (driver ını yüklemeyi unutmadım)

ipconfig /flushdns
    ipconfig /release all
    ipconfig /renew all
    ipconfig /all
    komutlarını denemek

microsoftun sitesinden WindowsXP-KB884020-x86-enu.exe güncelleştirmesini yapmak.

Artık aklıma gelen deneyebileceğim sadece bir iki zahmetli şey kaldı; masa üstü bil. işyerine götürüp oradaki adsl internete bağlanıp bağlanmadığını denemek gibi.

Acaba sizin başınıza böyle birşey geldi mi?
    Konu hakkında bir bilginiz var mı?

• modemin kurulum cd'si varsa, pc'ye hangi kabloyu kullanacaksan onu tak ve modmin kurulumunu baştan yap.
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Apartmanın amfisini çözsenizde eğerki mahallenin ana amfisinin de elektriği bu trafoya bağlı ise gene internet olmayacaktır :)

mahallenin ana amfisinde en az elektrik kesintilerine 8 saat dayanabilen ups ler kullanılmaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Apartmanın amfisini çözsenizde eğerki mahallenin ana amfisinin de elektriği bu trafoya bağlı ise gene internet olmayacaktır :)

mahallenin ana amfisinde en az elektrik kesintilerine 8 saat dayanabilen ups ler kullanılmaktadır.

bizim mahhallede yok
  • merhaba arkadaşlar evde 3 bilgisayar olduğundan ve hepsi aynı dsl hattını kullandığından dolayı internette sıkıntı yaşıyorum kendime kablonet bağlatmayı düşünüyorum fakak evde parelel 4 tane televizyon var bu durumda kablonet bağlatırken

modemi adsl de olduğu gibi eve ilk gelen hatta mı takmak lazım görüntüde parazit olmaması için

eğer parelel hatlardan birine bağlarsam devam eden hatta görüntüde parazitlenme olur mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat_1

Arkadaşlar, belki tam yeri burası olmayabilir ama bir sorunum var. Kablo internet kullanıcısıyım. Kullandığım modem tek ethernet portlu ve usb bağlantılı Hitron Brg-35302.

Evde kullandığım masa üstü bilgisayarı formatlamak durumunda kaldım. Makinaya format atılıp windows kurulurken zaman geçirmek için notebook bilgisayarıma network kablosunu taktığım zaman bir süre sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası verdikten sonra sorunsuz olarak interneti kullanmaya başlamıştım. Daha sonra yüklemeler bitince kabloyu tekrar eski bilgisayarıma taktım ancak çok ilginçtir ki daha öncede kullanmış olduğum Xp pro cd sini kullanarak kurmuş olduğum Win Xp şu anda sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyor. Arada hiçbir donanım değişmediği gibi cihazların fiziksel olarak yerleri dahi değişmedi. Acaba kablo modemin ethernet kablosunu başka makinalara bağladığımız zaman yapmamız gereken şeyler var mı??

Benim denediğim ama çözüm olmayan seçenekler:
    sp2 kurmak
    sp3 kurmak
    yeniden xp pro kurmak
    yeniden başka bir türkçe xp home kurmak
    modemi fişten çekip 5-10 dk beklemek
    elle ip vermek
    network driver ını güncellemek
    network driver ını kaldırıp tekrar yüklemek
    WinsockXPFix.exe çalıştırmak
    netsh winsock reset yapmak
    ipconfig all yapmak
    başka bir network kablosu denemek
    modemin usb den bağlamak (driver ını yüklemeyi unutmadım)

ipconfig /flushdns
    ipconfig /release all
    ipconfig /renew all
    ipconfig /all
    komutlarını denemek

microsoftun sitesinden WindowsXP-KB884020-x86-enu.exe güncelleştirmesini yapmak.

Artık aklıma gelen deneyebileceğim sadece bir iki zahmetli şey kaldı; masa üstü bil. işyerine götürüp oradaki adsl internete bağlanıp bağlanmadığını denemek gibi.

Acaba sizin başınıza böyle birşey geldi mi?
    Konu hakkında bir bilginiz var mı?

Keske bu kadar ugrasmadan sorsaydin :)
    Kablo internette hatta bagladigin cihazi degistirdiginde, ornegin bir bilgisayari cikarip baska bir bilgisayar veya router takarsaniz calismayabiliyor. Bunun sebebi kablonetin hat basina 1 MAC adresini sisteme tanitma arzusu. Yapman gereken tek sey Kablonet'i aramak ve baglamak istedigin bilgisayarin MAC adresini sisteme tekrar tanitmalarini istemek.

• Şişli bölgesinde bağlantı sorunu yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar ben evde kablo internetimi 2 bilgisayara dağıtmak ve wireless yapmak için bir access point router almak istiyorum. Ancak wireless özelliğini günde sadece 1-2 saat kullanacağım. Bunun için alacağım routerda wireless özelliğinin istediğim zaman pratik olarak açılıp kapanmasını istiyorum. LINKSYS WRT54GC wireless router almıştım. ancak bu modelde wireless açma kapama özelliği yokmuş. Bu yüzden geri verdim. Bana hangi wireless router 'u almamı önerirsiniz. Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: volpii

1- apartmanda kablolu tv hizmeti veriyiyo olmalı
    2- o bölgede kablolu tv nin kablonet alt yapısına sahip olması gerekli

örneğin yalova şehir merkezinde kablo tv yaygın fakat henüz kablonet hizmetine geçmemişler

YALOVA'da Kablo İnternet hizmeti Mayıs ayında başladı.Ben Temmuz da abone oldum.512 kotasıza aboneyim.Ancak bırakın kablo interneti,kablo tv bile her binada yok.Mesela bizim sokakta 3 binada kablo tv ve kablo internet var.Gerisi boş.Bizim binaya da yan binadan bloklama yaptırdık güç bela...
  • quote:

Orjinalden alıntı: panterer

Şişli bölgesinde bağlantı sorunu yaşayan var mı?

Mecidiyeköyde bazı saatlerde bağlantım baya yavaşlıyor. 3MB ı %50-60 verimle kullanabiliyorum, pinglerde çok artıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s!LenTium

quote:

Orjinalden alıntı: panterer

Şişli bölgesinde bağlantı sorunu yaşayan var mı?

Mecidiyeköyde bazı saatlerde bağlantım baya yavaşlıyor. 3MB ı %50-60 verimle kullanabiliyorum, pinglerde çok artıyor.

evet aynı durumdayım, 2-3 gündür böyle, pingler felaket, down hızı yarıya düştü. Neden acaba?
  • Bir fikrim yok sabit telefonum yok üşeniyorum aramaya başka bir yolla, gelçi arayıncada birşey olacağını sanmıyorum.
  • Yani biz yine kesintinin geçmesini beklicez ha iyi bakalım.Bu yönü haricinde bütün özellikleri 10 numara,bu - olmasa 11numaraydı benim için ha tabi 5 üzerinden :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chathakan -- 6 Ekim 2008; 4:04:24 >
  • turksat kablo dan sonra uydu internete de başladı detaylar için...
  • arkadaşlar belki önceki sayfalarda, bahsedilmiştir,

bilginiz varsa, kısaca cevap verirseniz,

şu anda ttnet 4gb internetim var, pikatel wireless modem im var, kablo internete geçmek istesem,

kablo modem alsam, ayrıca, wireless yapmak içinde pikatel modeminde wireless özelliğini kullanabilrmiyim,

router olarak yani kullanabilirmiyim,,
  • 20mbit çok pahalı yapmışlar....
  • KabloNet maalesef, netteki yenilikler konusunda surukleyen degil suruklenen. Bu nedenle bu zamana kadar uzak durdum, fakat dun forumlarda biraz gezindikten sonra, 10Mbit 149YTL fena degil deyip, sabah kablonete basvurdum. Simdi baktigimda ise, 10Mbit fiyati 149YTL'den 499YTL'ye yukselmis. Destek hattini aradigimda ise, siz sabah 149'dan abone oldugunuz icin, aboneliginiz 149 olarak devam edecek dediler, yeni abone olanlar icin 499 fiyati uygulanacak. Pess diyorum sadece, ne bicim anlayis bu. Neyse, daha baglanmadi baglansin bakalim ne olacak, bir de fatura gelsin o zaman anlasilacak durum :)
  • Yeni tariflerdeki fiyatlar çok orantısız.. Kim verir 20 Mbit internete 2000 YTL yahu.. 20 Mbit internete o kadar para vereceğime gider bankadan kredi çekerim Tellcom' un hizmet verdiği sitelerin birinden ev alırım, paşa paşa kredimi öder 100 Mbit internetimi de kullanır üstüne bir de ev sahibi olurum.. Şirketlere verseler bu hizmeti eee upload 1 Mbit.. Ne yapsın şirket bu bağlantıyı.. Metro bağlatır daha ucuza gelir.. Hem fiber daha sağlam.. Ben anlayamıyorum bu Türksatı, anlayan varsa bir adım öne çıksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkwinter -- 6 Ekim 2008; 16:13:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackhorse_gt

arkadaşlar belki önceki sayfalarda, bahsedilmiştir,

bilginiz varsa, kısaca cevap verirseniz,

şu anda ttnet 4gb internetim var, pikatel wireless modem im var, kablo internete geçmek istesem,

kablo modem alsam, ayrıca, wireless yapmak içinde pikatel modeminde wireless özelliğini kullanabilrmiyim,

router olarak yani kullanabilirmiyim,,

cevap verecek yokmu, arkadaşlar
  • bazı tarifeler şaka gibi :) milletvekillerine hitap ediyor herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.