Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.413
Cevap
385
Favori
3.380.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, babam sadece internette sörf yapacak zaten yan odandan, ayda yılda bir. Bluetoohtu bir deneyeyim diyorum. 15 ytl verip micro nano bluetoothlardan alayım diyorum. Zaten kablo internetle 120k download hızım var, netlimiterla babama 40k filan hız ayırırım. Fakat aklımı kurcalayan birşey var, bluetoothta şifreleme var mı? Yoksa herkese açık mıdır sinyal ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: truva1975

Teşekkürler, babam sadece internette sörf yapacak zaten yan odandan, ayda yılda bir. Bluetoohtu bir deneyeyim diyorum. 15 ytl verip micro nano bluetoothlardan alayım diyorum. Zaten kablo internetle 120k download hızım var, netlimiterla babama 40k filan hız ayırırım. Fakat aklımı kurcalayan birşey var, bluetoothta şifreleme var mı? Yoksa herkese açık mıdır sinyal ?

bildiğim kadarıyla bluetoothla cihazları birbirine eşleştirme yaparken bir şifreleme yapıyorsun aksi halde veri alışverişi gerçekleşmiyor.
  • LINKSYS WRT54GC wireless router aldım ama birtürlü kurulumu gerçekleştiremiyorum,kısa yoldan anlatabilecek arkadaş var mı? kablosuz bağlanmak istyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: firfirdolan

bildiğim kadarıyla bluetoothla cihazları birbirine eşleştirme yaparken bir şifreleme yapıyorsun aksi halde veri alışverişi gerçekleşmiyor.

ben şifresiz olarak veri transferi gerçekleştiriyorum, bunu yapmak için ilk önce cihazları eşleştirmeniz lazım, eşleştirmeden şifresiz veri transferi gerçekleştiremezsiniz, eşleştirmeden veri transferi ancak boş şifre ile oluyor ama sonuçta yine o da şifre sormuş gibi birşey
    bluetooth ile hiç internet paylaştırmadım fakat iki cihazın da en az bluetooth v2 ya da daha üstü olması gerek galiba, çünkü 1.2 versiyonlarda pc ile net paylaşımı yoktu
  • quote:

Orjinalden alıntı: talatcaner

LINKSYS WRT54GC wireless router aldım ama birtürlü kurulumu gerçekleştiremiyorum,kısa yoldan anlatabilecek arkadaş var mı? kablosuz bağlanmak istyorum.

kablosuz olarak modemle bağlantı kurdum ama şifreleme nasıl yapılacak bilmiyorum,şu anda internet erişimim herkeze açık.
  • quote:

quote:

LINKSYS WRT54GC wireless router aldım ama birtürlü kurulumu gerçekleştiremiyorum,kısa yoldan anlatabilecek arkadaş var mı? kablosuz bağlanmak istyorum.

kablosuz olarak modemle bağlantı kurdum ama şifreleme nasıl yapılacak bilmiyorum,şu anda internet erişimim herkeze açık.

http://192.168.1.1 ile router arabirimine giriyorsunuz. Wireless sekmesinde Basic Wireless Settings sayfasında ağ adını, Wireless Security sayfasında şifreyi, Wireless Mac Filter sayfasında adından da anlaşılacağı üzere Mac Filtrelemesini düzenleyebilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: tristam

quote:

quote:

http://192.168.1.1 ile router arabirimine giriyorsunuz. Wireless sekmesinde Basic Wireless Settings sayfasında ağ adını, Wireless Security sayfasında şifreyi, Wireless Mac Filter sayfasında adından da anlaşılacağı üzere Mac Filtrelemesini düzenleyebilirsiniz.

teşekkür ederim,deneyip sonucu yazarım.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tristam

quote:

quote:

teşekkür ederim,deneyip sonucu yazarım.

işlem başarı ile tamamlanmıştır,linksys wireless routeri kablosuz olarak buldum ve bağlandım,yukarıda söylediğiniz şekilde şifre tanımladım ve şu anda sorunsuz olarak kullanıyorum,iki duvar arkasından full çekiyor,yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

• Güle güle kullanın.

Düzenleme: Çok fazla alıntı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristam -- 2 Ekim 2008; 1:14:21 >
  • arkadaşlar geçende kablonet in bürosundan netsis in kablosuz router ını 80ytl ye aldım. hiç uğraşmadan takar takmaz çalıştı bi tek kabloneti arayıp yeni cihaz bağladım ip alamadı tekrar ip verirmisiniz dedim o kadar. çok uzun süre kablosuz router araştırdım ve şimdi çok memnunum fiyatta makul, arayüzde çok basit hatta isterseniz büroda kablosuz ayarlarınıda yapıyolar(bilmeyenler için şifre atama işlemini) tavsiye ederim....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Monster[CI]

ttnetten artıları çok hızlı verdiğin paranın hızını sana sunuyor çok sstabil arızalanma bende hiç olmadı 4 aydır kullanıyorum ttnetten eksileri yok fazlası var düşünmeye bile gerek yok

peki kablo net bağlatmaya karar verildiğinde kabloneti heryere hemen bağlayabiliyorlarmı yani anlatmaya çalıştığım illa binada alt yapı olması gerekiyormu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Görkem !

quote:

ttnetten artıları çok hızlı verdiğin paranın hızını sana sunuyor çok sstabil arızalanma bende hiç olmadı 4 aydır kullanıyorum ttnetten eksileri yok fazlası var düşünmeye bile gerek yok

peki kablo net bağlatmaya karar verildiğinde kabloneti heryere hemen bağlayabiliyorlarmı yani anlatmaya çalıştığım illa binada alt yapı olması gerekiyormu ?

evet http://turksatkablo.net/kablo-internet-nedir.html

• 1- apartmanda kablolu tv hizmeti veriyiyo olmalı
    2- o bölgede kablolu tv nin kablonet alt yapısına sahip olması gerekli

örneğin yalova şehir merkezinde kablo tv yaygın fakat henüz kablonet hizmetine geçmemişler
  • arkadaşlar bir de kabloneti bağlatıyorken dikkat edin. Ben de şöyle bir sorun oluştu: internet kutusunun elektriğini apartman otomatiğinden almışlar. otomatik açılınca hem internet hem de tv yayını kesiliyordu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SyntaxError

arkadaşlar bir de kabloneti bağlatıyorken dikkat edin. Ben de şöyle bir sorun oluştu: internet kutusunun elektriğini apartman otomatiğinden almışlar. otomatik açılınca hem internet hem de tv yayını kesiliyordu...

Onu hangi Zeka Örneği Yapmış Çok Merak Ettim
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Görkem !

quote:

evet http://turksatkablo.net/kablo-internet-nedir.html

tamam kararımı verdim

• peki arkadaşlar müstakil evler için nasıl bir durum var? internetten baktım ve mahallemizde kablo internet bulunuyor. bugün başvuru yapmayı düsünüyorum fakat ei yeni badana ettidik çok fazla kırıp dökme olur mu? yardım lütfen
  • Sadece bilgisayarın olduğu yere kadar bir kablo çekilecek o kadar...
  • Evine uygun yerden girdikten sonra, ev içinde istersen kablo olarak uzatırsın , bir yere kabloyu sabitlemek zorunda değildin. Yerden duvar kenarından, halı altından kendi evine göre ayarlarsın.
  • arkadaşlar netmaster wirelless kablo medem fiyatı şuan ne kadar..ucuz olan bir yer biliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.