Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coasar

Zam geldi diye veryansın eden arkadaşları anlamıyorum sanki satarken 2012 olan araçlardan 2bin fazla istemeyecekler ;-)

paran cok galiba coasar, yada elinde golfün var ve gelen zamlar 2. el piyasasını da yükselttiği için seviniyor olmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bende fsi golfü sattıktan sonra golf 6 tdi highline için niyetlenmiştim, ama dod'taki arkadaşların tavırlarından dolayı sıfır almaya karar verdim ve golf 7 tdi highline manuel tungsten grisi aracımı geçen hafta sonu tokat meka bayisinden teslim alıp izmire geldim (Kötü komşu ev sahibi yaparmış hesabı). Özellikle belirtmek istiyorum alım sürecinden teslimata hatta daha sonra yolculuk süresince saliha hanım çok ilgilendi sağolsun. izmire kadar yaklaşık 1000 km yol ortalama 5.4 litre yaktı ama hıza hiç dikkat etmedim ve start stop kapalıydı, halende kapalı, kullanmak istemiyorum kalıcı kapatmanın bir yolunu biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim. Araçta dikkatimi çeken tek eksik direk klimanın derecesini değiştirdiğimizde ekranda göremiyoruz, sadece setup tuşuna basıldığında görülüyor. Muhtemelen bunun için güncelleme gelecektir. Çözmeye çalıştığım olaylar ise radyo simgelerini uygulayan var mı? Ayrıca Golf 5'te kullandığım amblem geri görüş kamerası vardı, ilk incelemelerim sonucu sanırım sadece üstündeki vw amblemini değiştirirsem kullanabileceğim, uygulayan varmı hiç aramızda? Kameraya alışınca sensörler hiç rahat gelmedi bana, sensör + kamera çok güzel olacak diye düşünüyorum. Buarada düşünen olursa elimde önceki aracımdan kalma rns 510 ve golf gt jantları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: coasar

Zam geldi diye veryansın eden arkadaşları anlamıyorum sanki satarken 2012 olan araçlardan 2bin fazla istemeyecekler ;-)

Sırf antipatik olmuş olmak için mesaj yazıyorsunuz foruma.

Golf 7 sahibi olabilmeyi çok isteyen arkadaşlarımız vardı forumda ve bir çoğunun istediği donanım-opsiyon-şanzıman seçeneği arzı kısıtlıydı veya yoktu. İnsanlar 2-3 bin TL düşük olan o fiyatları bir kere gördükleri için, henüz TR'ye girmeyen ama bir liste fiyatı olan araca zam gelmesine de illa ki tepki göstereceklerdir.

Bu forum sitesinin amacı bilgi paylaşımıdır, laf olsun diye konuşmak değil..

Lütfen mesaj yazarken en az 2 kere düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

Son tüketim verilerim; ( 1.2 DSG )

Uzun süreli tüketim: Mesafe: 181 km, ort. hız: 27 km/h, Yakıt tüktm: 6.4 lt / 100 km
    Dün ki durum: Mesafe: 19 km, Ort. hız: 31 km /h, Tüktm: 5.9 km / 100 km..
    Bu araç gerçekten de az yakıyor..Üstelik de gayet performanslı..Şimdiye kadar hiç bir araçtan bu kadar keyf almamıştım..(Hiç premium sınıf kullanmadığımı ekleyeyim tabi)..Tebrikler VW.

premiyum = 1,2 golf helal olsun vw ye

arkadaş golfe premium demiyor bence orda kullandığım araçlar içerisinde premium yok diyor yani kendi sınıfı içindeki araçlar içerisinde golf iyi diyor,ben öyle anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Highline olanlarda bixenon standart mı değil mi ????????

hocam standart oldu deniyor forumda ama highline gelen zam fazllığı tamda zenon far fiyatına denk geliyor anlayacağınız parasınıda eklemişler highline a çakal doğuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doktor_o

quote:

hocam standart oldu deniyor forumda ama highline gelen zam fazllığı tamda zenon far fiyatına denk geliyor anlayacağınız parasınıda eklemişler highline a çakal doğuş

hocam demeyin lütfen plantamax yeterlidir. Standart sonuç olarak, bu paraya beklemeden alabiliyorsam sorun yok benim açımdan 140 hp için daha en az 3 hafta var ama

bende forumda bu konuda konuşan arkadaşların bilgilerini paylaştım ama yapılan zam farkı dikkate alınınca doğru olma ihtimali yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: nilve

quote:

Uzun süreli tüketim: Mesafe: 181 km, ort. hız: 27 km/h, Yakıt tüktm: 6.4 lt / 100 km
    Bu araç gerçekten de az yakıyor..Üstelik de gayet performanslı..Şimdiye kadar hiç bir araçtan bu kadar keyf almamıştım..(Hiç premium sınıf kullanmadığımı ekleyeyim tabi)..Tebrikler VW.

Değerler güzel.
    Salt sürüş keyfi diyorsanız bana göre ibre her zaman bmw'yi gösterir fakat biraz daha aile kullanımına yönelik olsun ve tabi bütçeme de uygun düşsün diyorsanız bunlar da bmw'nin handikaplarını oluşturuyor. 60 bin tl altında ise bu keyfi en iyi golf ile focusun verdiğini düşünüyorum.
    Keyfiniz daim olsun..

Teşekürler, bilmukabele..Dediğim gibi premium sınıfında hiç bir modeli kullanmadım..Ama sizin de dediğiniz gibi bu konuda BMW'nin yeri ayrıdır..2 yıl kadar önce Focus Sedan'ı ( bir önceki kasayı) kullanmıştım ..Gerçekten de o da oldukça keyfliydi..Ama bu başka bir şey olmuş..Benim zevkime çok uygun..En hoşuma giden 4 özelliği nedir derseniz; 1. Görüş alanları ( özellikle ön sağ çapraz ) çok iyi, 2. DSG şanzımanın motor ile uyumu çok iyi, 3. Yalıtım mükemmel..( serviste özel yalıtım uygulaması yapıldı, belki onun da extra katkısı vardır?)..4. Yol tutuş ve frenler mükemmel..

• quote:

quote:

quote:

hocam demeyin lütfen plantamax yeterlidir. Standart sonuç olarak, bu paraya beklemeden alabiliyorsam sorun yok benim açımdan 140 hp için daha en az 3 hafta var ama

bende forumda bu konuda konuşan arkadaşların bilgilerini paylaştım ama yapılan zam farkı dikkate alınınca doğru olma ihtimali yüksek

• quote:

quote:

quote:

arkadaş golfe premium demiyor bence orda kullandığım araçlar içerisinde premium yok diyor yani kendi sınıfı içindeki araçlar içerisinde golf iyi diyor,ben öyle anladım

Premium'dan benim anladığım BMW, Mercedes, Audi ve Volvo..Yanlış mı?

• Cuma günü teslim alabildik sonunda. ilk tüketim değerleri aşağıda, ortalama 5,5 - 6 lara düşecek gibi.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

haklısınız bazı arkadaşlar lancia ,alfa felan da premium diyor ama ben kullandığım kadarıyla bir premiumluklarını görmemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: proleter1978

ARKADAŞLAR EKRANDA 1>2 GİBİ SÜREKLİ DEĞER DEĞİŞİYOR.SANIRIM ATMAM GEREKEN VİTESİ GÖSTERİYOR.EĞER ÖYLEYSE ÇOK DÜŞÜK HIZLARDA 4>5 GİBİ BİR DURUM OLUYOR.BU RAKAMLARA GÖRE VİTESMİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR?

Ekranda size eco vites onerisi yapiyor, buna gore surmenizi tavsiye ederim. cunku bu viteslerde kullandiginizda tuketim dusuyor. Yokusta bizzat denedim arac bana 5. Viteste kullanmami soyluyordu, ben ise vites bosta olunca daha az yakar diye dusundum, ancak 5.viteste daha az yaktigini gordum. birde eci vitese uyarsaniz yokus inislerdw anlik yakit degerinizin cogu zaman 0 oldugunu gorursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Athlonyus

Cuma günü teslim alabildik sonunda. ilk tüketim değerleri aşağıda, ortalama 5,5 - 6 lara düşecek gibi.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Hayırlı olsun, güle güle kullanın..Bu rakamlar ilk baharla birlikte rekor kıracak bence..
  • Ortalama tüketimin çok yanıltacağı anlar da olmuyor değil..Mesela yokuş yukarı çıkıyorsanız 30 km ort. hızda çok daha fazla tüketim ortaya çıkabilir veya tersi yokuş aşağı da olması gerekenden çok az tüketirsiniz..Bir de start-stop olduğu için ışıklarda uzun süreli duruşlarda ortalama hız düşer ama tüketim düşmez (örnek: anadolu yakası sahil yolu)..
  • Madrid 17 jantın Almanya
    fiyatını bilen var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKSPRESOSO

Madrid 17 jantın Almanya
    fiyatını bilen var mı??

620 euro

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,orijinal Golf 7 kauçuk paspası alabilen oldu mu?Bir de başka bir forumda Michelen energysaver lastikler karda çok kötü,çok kayar demişler.Kullanan ,tecrübesi olan var mı?Aracım 800 km.de, ilk bakım ne zaman,ücretli mi? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

quote:

Madrid 17 jantın Almanya
    fiyatını bilen var mı??

620 euro

Yani burada kdv ötv eklersek 2500 civarı oluyor. Comford araca eklemeye kalksak sanırım ekstra 1000-1250 arası ekstra ödememiz gerekecek .Eklettirsem mi karar veremiyorum ( sonradan 18 gtı jant takma niyetim var) Bu arada siparişlerin açılmadığını bugün ögrendim , ben siparişimi vermeye gittiğimde sipariş alıyormusunuz dediğimde alırız dediler ve sipariş vermiştim , bu yüzden açıldığı izlenimi oluşmuştu bende, ancak evet arkadaşlar dediginiz gibi siparisler açılmamış ..Açıldığı an giriş yapacaklar siparişimi yani siparişimi vermediğim anlamı çıkarmayın burdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKSPRESOSO -- 22 Ocak 2013; 19:58:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yanlış. Özelikle VW nin son dönem araçlarına kıyasla külliyen yanlış. Premium model var artık. Premium marka olayı biraz değişti. Jaguar desen ok derdim ama bmw 1 serisinede premium diyemiyorum. Yada mercedes a class araca. Sen yine premium marka de; ama o algı eskisi gibi nerdeyse ´´her kesim insan´´ gözünde aynı değil artık. Örnek audi a1 nesi premium bu fiyattaki ve segmentteki aracın ??? Olsa olsa premium kazık denir. Ama A8 için geçerli değil. Sonuç olarak premium marka imajjı biraz değişti, yerini premium model aldı. Kıyas götürmez markalarda var. Araç işi çok değişti 90 lardaki gibi değil hiç bir şey.

bu konuda haklısınız özellikle Türkiyede bmw, mercedes,audi ne üretirse premiumdur algısı var. Forumda mercedes a serisi malzeme kalitesi kötü diyorsun millet yıldızı yeter diyor.2 kere test ettim a serisini golf 6ıminde golf 7imın de a serisinden daha kaliteli ve kullanılır olduğunu gördüm ,burda paylaştık vay efem vw fanısınız cevabını aldık. 1 serisini sırf arkadan itiş olduğu için daha çok seviyorum ama o da dediğiniz gibi marka algısı dışında ne kadar premiumdur tartışılır.

Gerçi ne zamn bu premium konusuna girsek tartışma çıkıyor ama neyse

• quote:

Yani burada kdv ötv eklersek 2500 civarı oluyor. Comford araca eklemeye kalksak sanırım ekstra 1000-1250 arası ekstra ödememiz gerekecek .Eklettirsem mi karar veremiyorum ( sonradan 18 gtı jant takma niyetim var) Bu arada siparişlerin açılmadığını bugün ögrendim , ben siparişimi vermeye gittiğimde sipariş alıyormusunuz dediğimde alırız dediler ve sipariş vermiştim , bu yüzden açıldığı izlenimi oluşmuştu bende, ancak evet arkadaşlar dediginiz gibi siparisler açılmamış ..Açıldığı an giriş yapacaklar siparişimi.

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun aracınız
    Hocam yani sipariş vermek için sıraya alıyorlar mı şuan? Bir de hangi bayiden sipariş verdiğinizi öğrenebilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.