Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tyll

quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

quote:

Orijinalden alıntı: nilve

Bu haftaki otohaber dergisinde Onno usta, 1.4 tsi motor dsg şanzımanlı octavia aracı 2.el alacak bir okuyucunun "dsg şanzımanlı araçlar için neler önerirsiniz" sorusunu yanıtlamış.

Verdiği cevapta yokuşlarda veya yoğun dur-kalk trafiğinde ısı artışı ile bağlantılı olarak mekatronik işletim sisteminin zarar görebileceğini, bu ısı artışını engellemek için koruyucu bir unsur olarak dur kalk hallerinde vitesi boşa almanın yararlı olacağını ifade ediyor.

Yine diğer taraftan audinin şubat ayından itibaren bu şanzımanların debriyajlarını takviyeli olarak ürettiğini ve bu sayede dsg'nin artık daha dayanıklı olduğu bilgisini de veriyor.

Kişisel görüşüm;
    Dsg'nin çalışma prensibi ne kadar başarılı olsa da dayanıklılık konusunda biraz şaibeli bir şanzıman. Bu açıdan bana kalırsa dsg kullanıcılarını en çok memnun edecek veya rahatlatacak çözüm yolu iyi niyet garantisi, dayanıklı yeni kavramalar, yazılım güncellemeleri vs'lerden ziyade garanti süresinin en az 5 yılı kapsaması olacaktır.

Aracımı aldığım bayinin servis müdürüyle DSG'nin sorunları ve garanti uzatımı hakkkında konuşmuştuk..Onun verdiği bilgi, kavramalarda yapılan değişiklik ile son 1-2 yıldır DSG'lerde kavrama arızasının çok azaldığı yöündeydi..Ayrıca start-stop'un standart olmasının da işe yarayacağını düşünüyorum..1.2'lerin daha düşük tork ile daha az DSG sonuruna neden olacağını zannediyorum ( ya da umuyorum diyeyim)..1.2 seçmemin bir sebebi de buydu..Ve tabiki garanti süresinin 4 yıla uzatılması bence olmazsa olmaz..Bu arada küçük bir bilgi: Fulllife garanti uzatımı DSG sorunlarını kapsıyor ama turbo sorunlarını kapsamıyor, haberiniz ola..

oda iyiymiş,turboyu biz başka yerde mi ekletiyormuşuz ki ,garantiye girmiyormuş.

turbo garanti dışımı

• evet haklısın konya da tekel bugün uğradım 10 kişi sırada yani sıkıyorsa vazgeçin sırada nasıl olsa biri var anlamında konuşuyor.42500 e alanlar var herşey dahil dedim indirin dedim.kesinlikle o fiyata alamaz kimse o fiyata + trafik sigortası eklenecek diyor.bende trafik sigortası da dahil plaka da dahil 43000 en son dedi.bide şirket üzerine trafik sigortası biraz daha pahalıymış güya..eğer dsg alsaydınız onda indirim yapardım diyor.valla çaresiz alıcam çünkü hem bu aracı istiyorum hemde 2013 aslsam en az %5 zamlı alıcam....
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll
    oda iyiymiş,turboyu biz başka yerde mi ekletiyormuşuz ki ,garantiye girmiyormuş.

100 bin km üzerinde turbo ve turbo elemanlarının arızasında parça fiyatı üzerinden % 40 muafiyet uygulanırmış..Diğer maddelerde çok önemli bir şey görmedim..Sadece ilk okuduğumda beni tereddüte düşüren kavrama: debriyaj seti arızalarının muafiyeti vardı..Onun sadece ve sadece manuel vitesli araçlar için sözkonusu olduğu bizzat servis müdürünün ağzından ifade edildi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 31 Aralık 2012; 17:04:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

kırmızı güzel renk ama 2 sebepten seçmeyi düşünmezdim (yine büyük konuşuyorum sanırım)

eskidimi güzel durmuyor (3 sene sonra)

yeni iken felaket dikkat çekiyor (parlak kırmızı tonları) gözlerin gündelik kullanılan bir araçta olması iyi değil bence.

Kırmızı güzel renk ve yakışmış.

3 senede 50bin liralık golf solacak vw bile bile bu rengi neden üretsinki? ama dediğiniz gibi ise vay halimize:)

• quote:

Orijinalden alıntı: fdaskesen

bende 1.2 dsg var motor koruma kapağı var.

Yakıt tüketiminizi paylaşır mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

evet haklısın konya da tekel bugün uğradım 10 kişi sırada yani sıkıyorsa vazgeçin sırada nasıl olsa biri var anlamında konuşuyor.42500 e alanlar var herşey dahil dedim indirin dedim.kesinlikle o fiyata alamaz kimse o fiyata + trafik sigortası eklenecek diyor.bende trafik sigortası da dahil plaka da dahil 43000 en son dedi.bide şirket üzerine trafik sigortası biraz daha pahalıymış güya..eğer dsg alsaydınız onda indirim yapardım diyor.valla çaresiz alıcam çünkü hem bu aracı istiyorum hemde 2013 aslsam en az %5 zamlı alıcam....

Eğer indirim yapacaksa size faturamı göndereyim

• siz teslim aldınız mı aracınızı yada faturayı kestirdiniz mi?
    not :indirim yapacağını sanmıyorum çünkü adamların elinde seçenek çok ben olmasam başkasına satar hiç sorun değil ki....
  • quote:

siz teslim aldınız mı aracınızı yada faturayı kestirdiniz mi?
    not :indirim yapacağını sanmıyorum çünkü adamların elinde seçenek çok ben olmasam başkasına satar hiç sorun değil ki....

Gaziantep de oyle tek bayi ama bana indirim yapti. arkadasim baska yerden 42.300 fiyat almis dedim tmm bizde yapariz dedi. Hediye var mi dedim 2 paspas verecem dedi ben istemeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurcangg -- 31 Aralık 2012; 17:54:54 >
  • bu aldığınız fiyatlara herşey dahil dimi?
  • quote:

Araç hazır. İnceledim mtv nedeniyle 2 ocak ta teslim alacam . Fatura kesildi . İçine sinmişse 200-300 e bakma küçük rakamlar bunlar. Canım sağolsun de al. Gönlünü ferah tut. Hayırlı olsun . Güle güle kazasız belasız bin :)

• Sigorta bana ait sadece oda 260 tl tuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurcangg -- 31 Aralık 2012; 18:14:52 >
  • Benim tahminim golf 7 liste fiyaLari 2013 fiyatlarıydı. 2012 olanlarda normalde hiç yapmadıkları 1500, 2000tl indirim yaptılar. Şimdi indirimsiz aynı fiyattan satmaya devam edecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: carabiner1

quote:

Orijinalden alıntı: zotti52

Ülke içi ilk detaylı Yeni Nesil Volkswagen Beetle incelemesini tamamlayıp yorumlu fotoğraflar eşliğinde facebook grup sayfamda yayınladım. İlgilenenler göz atabilirler.

http://www.facebook.com/groups/otomobiltutkusu/

Elinize sağlık. Çok ayrıntılı ve güzel fotoğraflar çekiyor ve bilgiler veriyorsunuz.

Teşekkür ederim. Geçen ay da yeni Golf'ün incelemesini yapıp yayınlamıştım. O da var grup sayfamda. Onun incelemesi de lansman sonrası ilk detaylı incelemeydi Türkiye'deki. Ama Beetle, direkt ilk detaylı inceleme.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX

Benim tahminim golf 7 liste fiyaLari 2013 fiyatlarıydı. 2012 olanlarda normalde hiç yapmadıkları 1500, 2000tl indirim yaptılar. Şimdi indirimsiz aynı fiyattan satmaya devam edecekler

dostum keşke dediğin gibi olsa ama hiç sanmıyorum, bu herifler geçirecek yine zammı. tek dileğim Ocağın hemen başında siparişe tekrar açılması, dayanamıyorum artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nre

quote:

Araç hazır. İnceledim mtv nedeniyle 2 ocak ta teslim alacam . Fatura kesildi . İçine sinmişse 200-300 e bakma küçük rakamlar bunlar. Canım sağolsun de al. Gönlünü ferah tut. Hayırlı olsun . Güle güle kazasız belasız bin :)

bence de araç içine sindi ise ödediğin parayı çok fazla kafana takma. unutma forumda araç alan çok fazla kişi yoktur. satılan yaklaşık 3000 adet aracı düşünecek olursak liste fiyatından alan bir çok kişi vardır. Araca bindikten sonra hepsi unutululur gider. Allah herkese kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Önemli olans ağlık, gerisi teferruat.
    herkese hayırlı bir yıl diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurcangg

quote:

Gaziantep de oyle tek bayi ama bana indirim yapti. arkadasim baska yerden 42.300 fiyat almis dedim tmm bizde yapariz dedi. Hediye var mi dedim 2 paspas verecem dedi ben istemeden.

bu taktiği tuttum, gerçi ben almaya karar verdiğimde bayilerde araç olmadığı için böyle bir kozu kullanamazdım ancak yeni araç alacaklar bence bu taktiği kullansın. mutlaka bayinin bir indirim miktarı vardır. sizin de aracınız hayırlı olsun.

• Arkadaşlar merhaba Golf 7 nin kaskosu ne kadar tutuyor acaba bi bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubturan

Arkadaşlar merhaba Golf 7 nin kaskosu ne kadar tutuyor acaba bi bilgisi olan var mı?

Midline plus full 700 tl ye yaptirdim
  • Yeni yılın ilk mesajı da benden olsun.

Herkese sağlıklı, mutlu bir yıl diliyorum. Umarım tüm arkadaşlar gönüllerindeki araçlara biranönce kavuşurlar.
  • Bende herkesin yeni yılını kutlar saglık, mutluluk ve bol kazanç dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.