Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunaydinfn

quote:

Orijinalden alıntı: borabjk

A.Lıkırtı
    B.Tıkırtı
    Bu kadar kulak kesilmeyin araba bu.

Tikirti ya da lıkırtı farketmez rahatsız edici ve olmaması gereken bı ses var. En yakın serviste 150km uzaklıkta yolum servise düşene kadar bekleyecek artık ama daha 400 km de ki araçtan ses gelmesi canımı sıktı.

depoyu fullediyseniz ve bir müddet içerideki yakıt azaldıysa fren veya hızlanma sırasında ses gelir.
    Havalar soğuk kapı menteşelerine az gress yağı sürün.
    geçmedi servise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulces

merhaba arkadaslar

1 aylık bekleyis sona erdi arcı dun teslim alık 1.2 comf. dsg. 52.400 e aldım( tungsten gri ) . sigorta dahil. paspası da hediye istedim neredyse rica ile verdiler. iyi indirim yaptık dediler bende baska birsey isteyemedim

.

notlarıma gelirsek,

-arac genelk olarak cok sessiz. daha onceki arabam hyundai era idi onun yanında calısmıyor gibi duruyor. sadece 1 .viteste veya gaza yuklendiginizde motor sesini biraz iceri alıyor
    - ama hyundai dizel otomatigin o muthis seriligine alısınca biraz yavas geliyor insana. belki biraz da ben ilk etapta zorlamak istemiyorumdur. hemde yakıt acısından tasarruf edebilmek icin

herkese kazasız surusler dilerim

Güle güle kullanın..Aynı fiyata almışız..Performans konusunda Hyundai dizel otomatikten daha ağır bulmuşsunuz ama teknik verilere bakınca 0-100 ve 80-120 hızlanma verilerinde 1.2 'ler dizellerden daha iyi değerler vermiş..Muhtemelen dediğiniz gibi, zorlamamaya bağlı bir his olabilir..
    Araç henüz elime geçmediği için sorularınıza cevap veremeyeceğim..benim merak ettiğim aracın gaz tepkimesi nasıl? özellikle ilk kalkışlarda , gaza tepkisi yeterli mi? ( Çünkü bluemotion'dan dolayı gaz hassasiyeti azalmış olabilir?)
    Dış dizayn ( özelikle arka dizayn) ile ilgili eleştirilere katılıyorum..Cumartesi VW Uzay'da idik..Eski ve yeni kasalar yanyana idi..Eskiler gerçekten de daha estetik duruyordu..Bagaj kapağındaki katlantı ucuzluk hissi vermiş..zaten kaportadaki ovallik maliyeti arttıran bir ögeymiş..Bakarsanız ucuz marka veya modellerde köşeli dizayn çok sık kullanılır.. Sanırım bu maliyet düşürmek amaçlı yapıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 23 Aralık 2012; 23:57:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

quote:

Orijinalden alıntı: carabiner1

quote:

Orijinalden alıntı: ersint79

geçen haftaya kadar 2012 golf 6 1.6 tdi comfortline arıyordum çünkü golf 7 nin tasarımını önce çok beğenmemiştim. Son zamanlarda vw bayisi civarında işim olduğunda golf 7'yi de inceledim birkaç kere ve gözüm alışmaya başladı sanırım. Yarın 1.4 tsi comfortline için bir görüşeceğim

İçi çok güzel de dışı gerçekten de kötü. Ben arabayı aldım kendimi hala alıştırmaya alışıyorum. İçi yalnız sınıfında herhalde sorgusuz sualsiz en iyisi.

aynen katılıyorum, içi çok çok iyi ama dıştan bi-xenon yoksa bildiğiniz polo hatta yan yana herhangi bir bayiiden foto bulursam atacağım buraya

ilk başta hem içi hem dışını sevmemiştim golf7'nin. hane içerisinde 2012 golf6 tdi comfortline dsg var, golf7'nin koltukları falan basit gelmişti golf6 nın süet comfortline koltuklarından sonra. piano black'i ise normalde pek sevmem ama gide gele gözüm alışmış olacak ki golf 6 şu an sanki eski görünüyor. dış görünüş konusunda da polodan çok jettaya benzetiyorum önünü ve hala çok beğenmiyorum. arka tasarımı ise bence başarılı olmuş.
    bakalım 1.4 tsi veya 1.2 tsi da olabilir, teslim tarihi ve renk önemli biraz. en geç şubat sonu teslim edilsin, beyaz ve comfortline olsun istiyorum. farlar da çok mühim değil benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

sonunda ben de golf testini yaptım. ayrıca forumun hassas noktalarından birisi olan ceed testinden sonra. Allah'tan tanıdık denk geldi de daha uzun bir test yaptım. tercih edenlere saygımdan dolayı çok uzatmayacağım.

aracın malzeme kalitesi güzel. ancak ön tarafı çok dar geldi bana. benim içine bindiğim bütün muadil araçlardan küçük gibi geldi. özellikle ceedten sonra. çok sade bir ön tasarım ve direksiyonu var. direksiyonun sert olması sürüş hissiyatını biraz törpülemiş. yol tutuşu falan çok iyi. amacım tartışma yaratmak değil. alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız günlerde kullansınlar.

son not: ne ceed (64 bin) ne de golf 69 bin o paraları hak etmiyor. ancak ötv oranları ortada. işimiz zor.

Yaw hocam siz hepsini test etmış olsaydınız muaddellerıne gore ufak ,sade demezdınız .. gelıp burada meshaneden atıpda mılletın kafasını bulandıurmayın .
    az gercekci olun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

geçen haftaya kadar 2012 golf 6 1.6 tdi comfortline arıyordum çünkü golf 7 nin tasarımını önce çok beğenmemiştim. Son zamanlarda vw bayisi civarında işim olduğunda golf 7'yi de inceledim birkaç kere ve gözüm alışmaya başladı sanırım. Yarın 1.4 tsi comfortline için bir görüşeceğim

İçi çok güzel de dışı gerçekten de kötü. Ben arabayı aldım kendimi hala alıştırmaya alışıyorum. İçi yalnız sınıfında herhalde sorgusuz sualsiz en iyisi.

aynen katılıyorum, içi çok çok iyi ama dıştan bi-xenon yoksa bildiğiniz polo hatta yan yana herhangi bir bayiiden foto bulursam atacağım buraya

ilk başta hem içi hem dışını sevmemiştim golf7'nin. hane içerisinde 2012 golf6 tdi comfortline dsg var, golf7'nin koltukları falan basit gelmişti golf6 nın süet comfortline koltuklarından sonra. piano black'i ise normalde pek sevmem ama gide gele gözüm alışmış olacak ki golf 6 şu an sanki eski görünüyor. dış görünüş konusunda da polodan çok jettaya benzetiyorum önünü ve hala çok beğenmiyorum. arka tasarımı ise bence başarılı olmuş.
    bakalım 1.4 tsi veya 1.2 tsi da olabilir, teslim tarihi ve renk önemli biraz. en geç şubat sonu teslim edilsin, beyaz ve comfortline olsun istiyorum. farlar da çok mühim değil benim için

Bu far ve özellike xenon işini bizim ülke kadar abartan bir yer daha var mı acaba? Bir de herkes de çakma beyaz farlar merceksiz xenonlar. Çılgın bir hal aldı ortalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carabiner1 -- 24 Aralık 2012; 0:05:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asil0103

quote:

sonunda ben de golf testini yaptım. ayrıca forumun hassas noktalarından birisi olan ceed testinden sonra. Allah'tan tanıdık denk geldi de daha uzun bir test yaptım. tercih edenlere saygımdan dolayı çok uzatmayacağım.

aracın malzeme kalitesi güzel. ancak ön tarafı çok dar geldi bana. benim içine bindiğim bütün muadil araçlardan küçük gibi geldi. özellikle ceedten sonra. çok sade bir ön tasarım ve direksiyonu var. direksiyonun sert olması sürüş hissiyatını biraz törpülemiş. yol tutuşu falan çok iyi. amacım tartışma yaratmak değil. alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız günlerde kullansınlar.

son not: ne ceed (64 bin) ne de golf 69 bin o paraları hak etmiyor. ancak ötv oranları ortada. işimiz zor.

Yaw hocam siz hepsini test etmış olsaydınız muaddellerıne gore ufak ,sade demezdınız .. gelıp burada meshaneden atıpda mılletın kafasını bulandıurmayın .
    az gercekci olun.

Hocam maksat belli zaten...

• quote:

Orijinalden alıntı: tgmcaglar

1.4 TSI Highline manuel Cuma günü teslim aldım. Metalik Refleks gümüş ve bi-xenon farkı var. Trafik sigortası dahil 53.700 TL'ye almış oldum.

merhaba,
    aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz umarım
    listede aracın fiyatı ve metalik renk farklı ile 53850 tl görünüyor. Siz bi-xenon da almışsınız ve 53700 tl.
    Fiyatınız gerçekten çok iyi.
    acaba bi-xenon kaç tl?
    u-led yok heralde?

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: annn

quote:

1.4 TSI Highline manuel Cuma günü teslim aldım. Metalik Refleks gümüş ve bi-xenon farkı var. Trafik sigortası dahil 53.700 TL'ye almış oldum.

merhaba,
    listede aracın fiyatı ve metalik renk farklı ile 53850 tl görünüyor. Siz bi-xenon da almışsınız ve 53700 tl.
    acaba bi-xenon kaç tl?
    u-led yok heralde?

saygılar

Ledsiz bi-xenonlar 1.300 tl. Yılbaşından sonra bu farlar gelir mi gelmez mi gelirse kaça gelir belli değil. Ledli bi-xenonlar 2.700 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: proleter1978

arkadaşlar arabanın işlemler 1 ocakta yapılacak.peki kafama takılan konu mtv yi kim ödeyecek...yani ilk taksit bayiyemi ait olacak

arabayı pazarlık yaparken hersey dahıl yapın plaka ruhsat mtv falan siz sadece trafık sııgortasını odersiniz mtv yi doguş odemesi lazım ben oyle bılıyorum yınede alan arkadaslar cevap verırler bu sorunuza heralde.
  • beyler yokmu foto falan arabayı alan ugramıyor foruma soyle ortalık senlensin foto video falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: annn

quote:

merhaba,
    acaba bi-xenon kaç tl?
    u-led yok heralde?

saygılar

Çok teşekkür ederim, u led yok, yalnız bi-xenon. o 53.850 fiyata bir de trafik sigortası dahil değil, 350-400 TL civarıda o tutuyor normalde. fiyat konusunda gerçekten çok yardımcı oldular. Birazda şans oldu. Manuel, benzinli, istediğim donanım, istediğim renk tesadüfen internette numarasını bulup aradığım bayide karşıma çıktı, ilk aramadan yalnızca 10 gün sonra arabayı teslim aldım, buna rağmen bir de indirim bu şekilde oldu. Sanırım son anda vazgeçen birinin sayesinde şans bana güldü. Bugüne kadar yaklaşık 6. sıfır aldığım araba farklı markalarda, ilk defa böyle birşey denk geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam ceed premiumu 58-59'a bırakıyorlar İstanbulda ama golfte indirim falan yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bi-xenon da oyle aman aman kurtarmıyor, onlarla da poloya çok benziyor. Zaten nasıl kurtarsın farlar onde, yandan arakadan vs. Bir de şu var ki bu araç hiç fotojenik değil. Yani gerçeği yanına gidildiğinde fotoğraflarından çok daha iyi görünüyor.

Aynen hocam ben delansman fotolarına bakıp hayal kırıklığı yaşamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

quote:

Orijinalden alıntı: proleter1978

arkadaşlar arabanın işlemler 1 ocakta yapılacak.peki kafama takılan konu mtv yi kim ödeyecek...yani ilk taksit bayiyemi ait olacak

arabayı pazarlık yaparken hersey dahıl yapın plaka ruhsat mtv falan siz sadece trafık sııgortasını odersiniz mtv yi doguş odemesi lazım ben oyle bılıyorum yınede alan arkadaslar cevap verırler bu sorunuza heralde.

İlk MTV taksidi araç fiyatına dahil, yalnızca trafik sigortası alıcıya ait. (ortalama 300-400 TL) Pazarlık esnasında onu da dahil ettirebilirsiniz. Anahtar teslim diye bir cümle kullanıyorlar, işte o cümleye bu trafik sigortası dahil değil, mutlaka teyidini alın, belirttiğim gibi MTV konusunu ise sormanıza dahi gerek yok, otomatikman dahil, hatta ben alırken farklı bir şehirde olduğum ve plakayı kendim çıkartacağımı söylediğim için, anlaştığımız fiyattan peşin olarak düştüler bu fiyatları. 800 TL MTV ve plaka masraflarına, 375 TL trafik sigortasına ayırıyorlar. Ben hiç uğraşmayıp takipçi ile yaptığım halde, 384 TL MTV, 300 TL plaka tuttu. Kısacası 120 TL gibi bir rakamda bana benzin parası olarak kaldı ekstradan. :)) Trafik sigortasını farklı şirketlere sorun, her şirket farklı fiyat çıkartıyor, eskisi gibi standart fiyat değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

1,2 golf sahibi arkadaslar motorlarinizin 8v mı yoksa 16v mı olduğunu biliyor musunuz. Vw Tr nin internet sitesi 8v yazıyor ama Almanya sitesinde 16v yazıyor.

Şirvan hocam bu konuda cahilim; 8-16 V mevzuu önemli mi yeni leonda var demişsin, golfe bi - puan daha yazalım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

quote:

Orijinalden alıntı: geogenior

quote:

Golf 1.2 tsi Comfortline bekleyişim bugünden itibaren sona erdi.

Mart ayına kadar beklemek istemedim ve 308 1.6 Hdi Active için kapora yatırdım.

Golfü bırakıp PEUGEOT mü alıyorsunuz? Hocam gidin uzak dogu aracı alın Fransız yerine. Sonra pişman olursunuz. Ben yandım siz yanmayın.

Eklemeyi unutmuşum. 11 senelik Peugeot'mu takasa verip alıyorum

Şükür bugüne kadar üzmedi. İnşallah 308'de üzmez.

Avrupalı markaların arıza çıkarma ihtimali yüksek. Dediğiniz gibi kafa rahatlığı için uzak doğulu araçlar tercih edilmeli.

308 satıp golf7 almış biri olarak, araçların kıyas dahi kabul etmediğini söyleyebilirim. Tercih sizin ama bence araçları detaylıca test edip bi daha düşünün derim. Pişman olmaktansa biraz beklemekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

1,2 golf sahibi arkadaslar motorlarinizin 8v mı yoksa 16v mı olduğunu biliyor musunuz. Vw Tr nin internet sitesi 8v yazıyor ama Almanya sitesinde 16v yazıyor.

Şirvan hocam bu konuda cahilim; 8-16 V mevzuu önemli mi yeni leonda var demişsin, golfe bi - puan daha yazalım mı?

O konuyu irdeledim biraz ileriki mesajlarda çıktı sonuclar sadece oraya leonun 0-100 de 0,1 sn daya iyi olduğunu yazmamıştım.
    - puan bu sefer göreceli hocam.

• Aracı bende bayide inceledim,içi güzel,hatta oldukça güzel, dış tasarımda ise ben arkaya bayıldım,çok hoş ve sportif duruşu var, ancak ön tarafı,özellikle profilden bakınca kaputun öne doğru aşırı eğimini beğenmedim,gözü rahatsız ediyor,hatta 12 yaşındaki oğluma sitesindeki ilk fotoyu gösterdiğimde o da hemen ön tarafa olumsuz yaklaşımla cevap verdi.Belki aracı yollarda görmeye başlarsak belki göz alışır.Aracını alanlara hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

quote:

Hangisi doğru acaba? Sürüş olarak farkedecektir diye düşünüyorum..Size garip gelebilir ama 8 valf olmasını tercih ederim..Alt devir canlılığı daha tercih edilir bir şey benim için..Ama tüketim açısından 16 valf daha iyi sanırım?
    Bu arada hafta başı ödemeyi yapacağım için fiyat yazabilirim..1.2 TSİ DSG Comfortline , metalik renk ( gece mavisi ) + trafik masrafları + MTV ile 52.500 tl'ye alındı..Hediye olarak kauçuk paspas sözü alındı ( henüz bayiye gelmemiş, gelince alınacak) + park sensörü ( 350 tl), + full-life ( garanti uzatımı ) 1100 tl, + Hayat sigortası (200 tl )..Plaka işlemleri ocak ayının ilk haftası yapılacak..Araç, denilene göre limana gelmiş, 1-2 gün içerisinde bayide olacak..

Hayırlı olsun hocam, park sensörü ne taktıracaksınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: duvall

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geogenior

quote:

Golf 1.2 tsi Comfortline bekleyişim bugünden itibaren sona erdi.

Mart ayına kadar beklemek istemedim ve 308 1.6 Hdi Active için kapora yatırdım.

Golfü bırakıp PEUGEOT mü alıyorsunuz? Hocam gidin uzak dogu aracı alın Fransız yerine. Sonra pişman olursunuz. Ben yandım siz yanmayın.

Eklemeyi unutmuşum. 11 senelik Peugeot'mu takasa verip alıyorum

Şükür bugüne kadar üzmedi. İnşallah 308'de üzmez.

Avrupalı markaların arıza çıkarma ihtimali yüksek. Dediğiniz gibi kafa rahatlığı için uzak doğulu araçlar tercih edilmeli.

308 satıp golf7 almış biri olarak, araçların kıyas dahi kabul etmediğini söyleyebilirim. Tercih sizin ama bence araçları detaylıca test edip bi daha düşünün derim. Pişman olmaktansa biraz beklemekte fayda var.

Hocam 3 ay beklenilecek ve bu arada büyük ihtimalle zam da gelecek. 1.2 tsi comfortline modelin bana maliyeti 47500 civarlarına çıkacak.

Ben 308 1.6 Hdi Active'i Golf'e göre daha düşük bir fiyata alıyorum.

Peki ne kazanıyorum ne kaybediyorum :Dizel motor (Golf alsaydım benzinli olacaktı) Far Sensörü, Yağmur sensörü, Hız Sabitleme (Golf alsaydım mutlaka eklettirecektim), Bluetooth ve Usb girişi, led gündüz farları, katlanır aynalar, coming home-leaving home. Neredeyse Golf Highline donanımı hatta bazı donanımlar highline da da yok.

Kaybettiklerim ise iç mekanın muazzam tasarımı ve kalitesi,daha iyi sürüş dinamikleri (test etmedim ama yazılanları baz alarak söylüyorum bunu) ve uyku sensörü gibi birkaç güvenlik özelliği

308'in de bana göre en büyük eksisi kasasının yakın bir süre içerisinde değişecek olması. Ama fiyatı bunu unutturuyor.

• 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.