Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omegamon

quote:

Orijinalden alıntı: carabiner1

quote:

Orijinalden alıntı: Omegamon

quote:

Orijinalden alıntı: doktor_o

quote:

Orijinalden alıntı: 1umr1

quote:

Orijinalden alıntı: t-l-g

Merhaba arkadaşlar. Paspaslarını teslim alan var mı? Hepsiburada veya başka siteden.

Bende hepsiburadadan sipariş verdim. Hafta içi gelirse inceler, yorumlarım.

bende hepsiburada dan sipzriş verdim ama 4 gün geçmesine rağmen hala tedarik sürecinde diye yazıyor.

Ben de direk modacar in kendi sitesinden verdim o da hala tedarik asamasinda

Sn Omegamon tüketimde braz daha düşme oldu mu?

Tuketim gittikce dusuyor, artik yol bilgisayarina bakmadan diledigim gibi suruyorum bu haldeyken istanbul icinde sehirici ve sehirdisi karisik (sehir disi derken kopruden gecis e5 ve temi kastediyorum sehir disina cikmadim henuz) 5.8-6.1 arasinda oynuyor. Yazin daha da dusecegini dusunuyorum. Buarada yogun trafikte en cok kac yakar diye zorlayarak kullandigimda 7,5 u gecmiyor, otobanda da basarak deneme yaptim 140-150 km ile onda da 6,2-6,3 civari yakti

Hocam maaşallah şaka gibi veriler.1.4. manuel mi dsg mi?

Edit: Şimdi gördüm dsg imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gralcan -- 23 Aralık 2012; 15:46:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

1,2 golf sahibi arkadaslar motorlarinizin 8v mı yoksa 16v mı olduğunu biliyor musunuz. Vw Tr nin internet sitesi 8v yazıyor ama Almanya sitesinde 16v yazıyor.

Hangisi doğru acaba? Sürüş olarak farkedecektir diye düşünüyorum..Size garip gelebilir ama 8 valf olmasını tercih ederim..Alt devir canlılığı daha tercih edilir bir şey benim için..Ama tüketim açısından 16 valf daha iyi sanırım?
    Bu arada hafta başı ödemeyi yapacağım için fiyat yazabilirim..1.2 TSİ DSG Comfortline , metalik renk ( gece mavisi ) + trafik masrafları + MTV ile 52.500 tl'ye alındı..Hediye olarak kauçuk paspas sözü alındı ( henüz bayiye gelmemiş, gelince alınacak) + park sensörü ( 350 tl), + full-life ( garanti uzatımı ) 1100 tl, + Hayat sigortası (200 tl )..Plaka işlemleri ocak ayının ilk haftası yapılacak..Araç, denilene göre limana gelmiş, 1-2 gün içerisinde bayide olacak..

Aracınız hayırlı olsun bu arada.
    Hocam biraz inceleme yaptım. VW almanya sitesi açılmadığı için yeni leona baktım.
    8v golf teknik veriler.
    105 hp 5000 d/d
    175 nm 1550-4100 d/d
    0-100 10,2 sn
    192 km/s son hız
    5,6-4,8-4,4 lt tüketim değerleri

16v leon değerleri
    105 hp 4500-5500 d/d erken verilen güç ve daha yüksek değerde verilmeye devam eden yüksek güç.
    175 nm 1400-4000 d/d erken verilen max torq günlük kullanma daha uygun
    6,0-4,8-4,1 tüketim değerleri şehir içi fazla şehir dışı az.

• Zenonlu araclarin hepsinde u ledli mi oluyor yoksa u ledi ayrica mi siparis etmemiz lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonimotto

Arkadaşlar , 45.000 comfortline modeli için 20.000 tl peşin geriye kalan 25.000 tl Volkswagen Finans'tan kredi yaptırmayı düşünüyorum. Normal'de 0.92 hepsi yeni paketinden 2 ürün alınca bu oran 0.82'ye düşüyor. Diyelimki ben 2+2 garanti ve kasko seçtim bunlar içinde ayrı bir ücret ödüyormuyum ?

Vw lerde her şey icin ayrı ucret ödersin. Neyse aracı alırsan anlarsın bunu. Servis nasil müşteri soyarmis

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurcangg

Zenonlu araclarin hepsinde u ledli mi oluyor yoksa u ledi ayrica mi siparis etmemiz lazim

u ledi ayrı olarak sipariş ediyorsunuz zenon +u led şeklinde geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeron38

quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

28 aralık teslim 1.2 tsi midline plus MANUEL beyaz renk araç için söz kesildi. alınabilecek en ucuz golf. ayda 500km yol yapacağım için bu versiyonu seçtim. bu arada forumda daha önce benzinli manuel araç alan yoktu. ilk bu araç olacak gibi.

Hayırlı olsun. Otomobili kaça aldınız? Ayrıca kasko ne kadara mal olacak bir bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

bu arkadaş ben değilim ancak benim aracımda haftaya bayide olacak, ocak ayında da trafiğe çıkacak. ben 42500'e aldım, kasko için ise vw bayii size fiyat çıkarıyor. anadolu sigorta 1600 fiyat çıkrırken, genel sigorta 1,037 çıkardı. ilk kaskom olacağını düşünürsem iyi fiyat. unutmamak lazımki kasko il ve yaşa göre çok farkediyor.

benim aracım da aynı tarihte gelecek. benzinli manuel ilk araçlar bu hafta derince limanına geldi. haftaiçi dağıtım başlıyor.

tüm masraflar dahil 42500tl aldım. bunun haricinde hız sabitleme ve park sensörü de serviste takılacak. ikisi 800tl civarı olacak kredi kartına taksit yaptırırım. kasko daha belli değil ama 1200 civarı olacak yaşım küçük ve ilk kasko olacağı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: geogenior

quote:

Arkadaşlar , 45.000 comfortline modeli için 20.000 tl peşin geriye kalan 25.000 tl Volkswagen Finans'tan kredi yaptırmayı düşünüyorum. Normal'de 0.92 hepsi yeni paketinden 2 ürün alınca bu oran 0.82'ye düşüyor. Diyelimki ben 2+2 garanti ve kasko seçtim bunlar içinde ayrı bir ücret ödüyormuyum ?

Vw lerde her şey icin ayrı ucret ödersin. Neyse aracı alırsan anlarsın bunu. Servis nasil müşteri soyarmis

kasko ve uzatılmış garantiyi çeşitli kampanyalar dışında bedava veren başka bir firma var ise bizimle paylaşırmısınız.Servis müşteri soyuyor demişsiniz ama ben 15-30-45 bin bakımlarını 300-350 arası paralara yaptırdım serviste önceki aracım grande punto idi ve onun servis ücretleride aynıydı, babamda hyundai getz vardı onada serviste hiçbir zaman 300 tl nin altında vermedik hatta 60 bin bakımı triger değişti 750 tl verildi(golf 6 dsg min 60 bin bakımı 650 tl fiyat verilmişti).Yani genel olarak bütün servisler üç aşağı beş yukarı aynı ücretlere mal oluyor.

• quote:

quote:

quote:

1,2 golf sahibi arkadaslar motorlarinizin 8v mı yoksa 16v mı olduğunu biliyor musunuz. Vw Tr nin internet sitesi 8v yazıyor ama Almanya sitesinde 16v yazıyor.

Hangisi doğru acaba? Sürüş olarak farkedecektir diye düşünüyorum..Size garip gelebilir ama 8 valf olmasını tercih ederim..Alt devir canlılığı daha tercih edilir bir şey benim için..Ama tüketim açısından 16 valf daha iyi sanırım?
    Bu arada hafta başı ödemeyi yapacağım için fiyat yazabilirim..1.2 TSİ DSG Comfortline , metalik renk ( gece mavisi ) + trafik masrafları + MTV ile 52.500 tl'ye alındı..Hediye olarak kauçuk paspas sözü alındı ( henüz bayiye gelmemiş, gelince alınacak) + park sensörü ( 350 tl), + full-life ( garanti uzatımı ) 1100 tl, + Hayat sigortası (200 tl )..Plaka işlemleri ocak ayının ilk haftası yapılacak..Araç, denilene göre limana gelmiş, 1-2 gün içerisinde bayide olacak..

Hocam biraz inceleme yaptım. VW almanya sitesi açılmadığı için yeni leona baktım.
    8v golf teknik veriler.
    105 hp 5000 d/d
    175 nm 1550-4100 d/d
    0-100 10,2 sn
    192 km/s son hız

16v leon değerleri
    105 hp 4500-5500 d/d erken verilen güç ve daha yüksek değerde verilmeye devam eden yüksek güç.

Teşekkür ederim..Golf Almanya sitesinde yanlış görmediysem Yeni Golf 1.2 , 8 valfli olarak görülüyor?
    https://volkswagen.de/de/dialog_center/infomaterial_anfordern/produktbroschueren.htx teknik yazan kısmı indirirseniz motor seçenekleri 20. sayfada.

• quote:

Orijinalden alıntı: doktor_o

quote:

Orijinalden alıntı: geogenior

quote:

kasko ve uzatılmış garantiyi çeşitli kampanyalar dışında bedava veren başka bir firma var ise bizimle paylaşırmısınız.Servis müşteri soyuyor demişsiniz ama ben 15-30-45 bin bakımlarını 300-350 arası paralara yaptırdım serviste önceki aracım grande punto idi ve onun servis ücretleride aynıydı, babamda hyundai getz vardı onada serviste hiçbir zaman 300 tl nin altında vermedik hatta 60 bin bakımı triger değişti 750 tl verildi(golf 6 dsg min 60 bin bakımı 650 tl fiyat verilmişti).Yani genel olarak bütün servisler üç aşağı beş yukarı aynı ücretlere mal oluyor.

Affınıza sığınıyorum servis ücretlerine lafım yok. Vw de sorun cikarsa iste o zaman servis soyuyor müşteriyi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

8v golf teknik veriler.
    105 hp 5000 d/d
    175 nm 1550-4100 d/d
    0-100 10,2 sn
    192 km/s son hız

16v leon değerleri

Teşekkür ederim..Golf Almanya sitesinde yanlış görmediysem Yeni Golf 1.2 , 8 valfli olarak görülüyor?
    https://volkswagen.de/de/dialog_center/infomaterial_anfordern/produktbroschueren.htx teknik yazan kısmı indirirseniz motor seçenekleri 20. sayfada.

O zaman yeni leona kıyak gecmisler yeni motoru koymuşlar.

• bayilerde oldukçs fazla dizel+otomatik araç var. siyah,beyaz,tungsten gri renkler mevcut. maslak doğuş oto'da 15 adet hazır araç var. ama sadece 1 adet 1.2tsi dsg midline vardı. dizel otomatik için istenen fiyat insanları passat'a yönlendiriyor. 70bin tl hb araç için psikolojik bir engel yapıyor.

bu ay kasımdaki kadar satış yapacağız demişti satış danışmanı. ocak ve şubat ayında benzinli düz vites araçlarla birlikte golf pazarda iyi yer tutar. benzinli düz vites araçlar 40-50bin tl arası bütçeye hitap ediyor. türkiye'nin eknomik durumu gereği bu aralıkta çok fazla müşteri var. dizel otomatik 65 bin tl'den başlayan fiyatlar ile golf kan kaybeder. doğuş oto bunun farkına varmıştır. dizel manuel ile filolara da satış artacaktır. hala piyasada oldukça fazla dizel oyomatik golf 6 mevcut. golf 7 donanım olarak üstüne koymadı. bu da mevcut kullanıcıyı harekelendirmedi.

golf 6 dizel otomatik için aylarca bekleyip alan müşteriye yeni bir tasarım dışında ekstra bir şey sunmaması kötü oldu. ancak diğer marka müşterilerini çekmek için de makul fiyattaki donanımlar lazım.

• Merhaba, ben de Cuma günü itibariyle Golf sahibi olarak aranıza katıldım. Uzun süredir takip ediyorum, yazmak bugüne kısmetmiş. Golf 7, refleks gümüş, 1.4 TSI Highline manuel+Bi-xenon.

• Merhaba, ben de Cuma günü itibariyle Golf sahibi olarak aranıza katıldım. Uzun süredir takip ediyorum, yazmak bugüne kısmetmiş. Golf 7, refleks gümüş, 1.4 TSI Highline manuel+Bi-xenon.

• araç var polim yapıyorlar işte bekletip çoğu kişi dedi bunu plazaların park alanlarının ağzına kadar sıfır her türlü modelle dolduğunu , maksat 2013'de zamlı tarifeden kaktırmak , bir arkadaşın dediği gibi de milleti bekletip diğer markaların yaptığı kampanyalardan da ararlanmamasını sağlamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 23 Aralık 2012; 17:38:37 >
  • sonunda ben de golf testini yaptım. ayrıca forumun hassas noktalarından birisi olan ceed testinden sonra. Allah'tan tanıdık denk geldi de daha uzun bir test yaptım. tercih edenlere saygımdan dolayı çok uzatmayacağım.

aracın malzeme kalitesi güzel. ancak ön tarafı çok dar geldi bana. benim içine bindiğim bütün muadil araçlardan küçük gibi geldi. özellikle ceedten sonra. çok sade bir ön tasarım ve direksiyonu var. direksiyonun sert olması sürüş hissiyatını biraz törpülemiş. yol tutuşu falan çok iyi. amacım tartışma yaratmak değil. alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız günlerde kullansınlar.

son not: ne ceed (64 bin) ne de golf 69 bin o paraları hak etmiyor. ancak ötv oranları ortada. işimiz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

sonunda ben de golf testini yaptım. ayrıca forumun hassas noktalarından birisi olan ceed testinden sonra. Allah'tan tanıdık denk geldi de daha uzun bir test yaptım. tercih edenlere saygımdan dolayı çok uzatmayacağım.

aracın malzeme kalitesi güzel. ancak ön tarafı çok dar geldi bana. benim içine bindiğim bütün muadil araçlardan küçük gibi geldi. özellikle ceedten sonra. çok sade bir ön tasarım ve direksiyonu var. direksiyonun sert olması sürüş hissiyatını biraz törpülemiş. yol tutuşu falan çok iyi. amacım tartışma yaratmak değil. alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız günlerde kullansınlar.

son not: ne ceed (64 bin) ne de golf 69 bin o paraları hak etmiyor. ancak ötv oranları ortada. işimiz zor.

hangi ceed 64 bin bizi biraz aydınlatır mısın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

sonunda ben de golf testini yaptım. ayrıca forumun hassas noktalarından birisi olan ceed testinden sonra. Allah'tan tanıdık denk geldi de daha uzun bir test yaptım. tercih edenlere saygımdan dolayı çok uzatmayacağım.

ful dizel otomatik. zaten manueli yok. 64.5 liste fiyatı imiş. zaten golfün de ful otomatik fiyatını yazdım. ancak 60a kadar düşseler bile fazla diye düşünüyorum. çünkü kardeşi i30, 54.5 indirimli hali.

• az önce youtube da rastladım,

sigarayı da yakmış eleman

• quote:

quote:

Senin içine bindiğin bütün muadil araçlardan küçükmü geldi ? Sen muadilleri karıştırmış olmayasın ?
    cok sade bır ön tasarım ve dreksiyonu var ? golf 7 den bahsettiğinize eminmisiniz siz ?

amacınız tartışmak değilmiş zaten çunku bu bahsettıgınız sacmalıklarla sizinle kımse tartışmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyll

az önce youtube da rastladım,

sigarayı da yakmış eleman

benim videom bu:)))))

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.