Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet bi süre gitmeniz gerek ama diyorum ki eğer gitmeden eski konumuna çıkmasını istiyorsanız kontrol tuşunu ortaya çevirdiğinizde eski haline geliyor hemen deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Enes

evet bi süre gitmeniz gerek ama diyorum ki eğer gitmeden eski konumuna çıkmasını istiyorsanız kontrol tuşunu ortaya çevirdiğinizde eski haline geliyor hemen deneyin

Denedim, 10sn. sonra yerine geliyor.
    Basta bozuk vs. derdik, zamanla çalıştıkça, tanıdıkça

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ewt dogru. Bu ozelligi dogru sekilde kullanmak icin bazi püf noktalari bilmek gerekiyor. Mesela park edip aractan ayrildiktan sonra ayna inmis olarak kaydeder we araci calistirip gitsenizde artik o ayna oyle kalir kendiniz duzeltmeniz gerek.

• GymEatSleep G kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle çok teşekkürler.Yakıt çalkalanma sesini ben de duyuyorum ama araba çok sessiz kalınca duyuyorum.Bu arada aracım 1.2 tsi style plus 1.2 tsi motorlarda turbo kıskacı sesi geliyormuş belli devirlerde diye duymuştum(Metal sürtünme sesi olarak aracın motor bölümünün altından yankı yapıyor yan cam açıkken duyulabiliyor).Biraz da pimpirikli olunca öyle sandım ama bugün ki kullanışımda hiçbir ses duymadım.Vitese geçmeme olayını daha çok birinci viteste yaşamaya devam ediyorum fakat belki de debriyaja tam basamadan hızlı vites geçişlerinde yaşıyorum belki de debriyaja geç tepki veriyor araç.Ama geçip geçmediğini anlayıp bir daha deniyorum.İkinci seferinde geçiyor.Servise görünsem mi bilemedim.Teşekkürler Hayırlı forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeAdShOcK

quote:

Ewt dogru. Bu ozelligi dogru sekilde kullanmak icin bazi püf noktalari bilmek gerekiyor. Mesela park edip aractan ayrildiktan sonra ayna inmis olarak kaydeder we araci calistirip gitsenizde artik o ayna oyle kalir kendiniz duzeltmeniz gerek.

Bende nerde kaldigini unutmuyor
    hareket edince sn.ler icinde eski konumuna geliyor... Bozuk diye hep elle manuel yapmistim düne kadar, oysa kullanım kulavuzuna baksak herseyi dogru kaynaktan alacagizda. ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 28 Ağustos 2013; 19:49:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Saniye olarak demeyelim de hiz olarak 15-17 km ulasinca eski haline geri geliyor.

• quote:

quote:

Siz de araçla ve forumla çok ilgilenen birisiniz acaba tıkırtı probleminiz var mı ?

• Tıkırtı sorum sizin için de geçerli sizde var mı FR vardı sizde de

• quote:

quote:

quote:

Siz de araçla ve forumla çok ilgilenen birisiniz acaba tıkırtı probleminiz var mı ?

Genelde bozuk yollarda yol aldim oralarda hic duyamazdim ama son gunlerde medeniyetli yolları kaymak asfalti kullandim, ses duymadim, otobanda stabilitesini herseyini test ettim sorun yok, insaallah olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 28 Ağustos 2013; 19:55:13 >

• quote:

Tıkırtı sorum sizin için de geçerli sizde var mı FR vardı sizde de

Nerden gelen bir tikirti. Arka kapilardan mi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captain_sparrow

Arkadaşlar aracım henüz 2 günlük ve bazen birinci viteste bazen üçüncü viteste şimdiye kadar en az 3 defa vites geçmemesinden kaynaklı gıjjj diye ses duydum.Aracım henüz yeni olduğu için bu vites geçmeme olayı normal mi yoksa debriyaja mı tam basamıyorum dersiniz?Mesela birinci viteste olanı anlatıcak olursam aracı ışıklardan sonra kaldırıcam diyelim debriyaja basıyorum ilk vitese geçirme denememde bazen tam geçmiyor ikinci seferde tam geçiyor her zaman böyle değil tabi bazen ilk seferde tam geçiyor.Bu konuda bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.Sebebi ne olabilir?Herkese hayırlı geceler...

Bende bir kere 3. vitese geçirmedim dişlilerden gelen o "gıjjjjj" sesi beni mahfetti Ve sonra fark ettim ki debriyaja basamamışım onun haricinde hiç olmadı ayrıca. Mesela örnek olarak stop ettiniz el freninin de çektiniz aracı vitese takıp çıkacaksınız içinden araç 1. vitese geçmiyor bazen o halde ilk önce 2. vitese sonra 1. vitese takın o zaman geçiyor acemice test edilmiş bir şey bu ama her defasında oldu

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum size ve sorularımı cevaplayan herkese.
    Bahsettiğiniz gibi el frenini çektikten sonra birinci vitese takıp araçtan çıkıcam diyelim: ilkinde değil ikinci denememde geçiyor benim de.Bugün gıjj sesini hiç duymadım çok şükür ama bazen birinci vitese geçmeme sorununu yaşıyorum sadece o an anlayıp bir daha deniyorum.Diğer viteslerde yaşamadım inşaallah artık hiçbirinde yaşamam.Servise görünmemiz gerekmez inşaallah.Daha araba 2 günlük.Bir ihtimal ondandır diye düşünüyorum.
    Saygılar Hayırlı akşamlar...

• Sıcak asfaltta sıkıntı yok da hafif bozuk satıhta sağ taraftan bir yerden ses geliyor müzikle bastırıyorum

• Arkadaşlar bugün aracımda birşey tecrübe ettim.Sabah aracımı evin önüne çekip direksiyonu da kaldırıma doğru çevirip bıraktım.Aracın kontağını kapatınca direksiyon bir anda ortaya döndü ve sabitlendi.Dedim önemli bir şey değildir.Öğleden sonra aracıma bindiğimde kontağa taktığım anahtarı döndüremediğimi fark ettim.Çok moralim bozulmuştu.İlk defa böyle birşeyle karşılaşmıştım.Seat danışmayı aradım ve sorunumun direksiyon kitlenmesi olduğunu öğrendim.Anında yanıt anında çözüm çok hoşuma gitt :)) Bu durumla karşılaşan arkadaşlarımız benim de uyguladığım gibi direksiyonu çevirirken kontak çevirmeye çalışırlarsa kontağın açıldığını görecekler.O an yaşadığım sevinç tarifsizdi :) araba kendini korumaya almış neden dolayı böyle birşey yaptı bilemiyorum tabi.
    Herkese hayırlısıyla kazasız, belasız, cezasız sürüşler diliyorum.
  • quote:

quote:

Tıkırtı sorum sizin için de geçerli sizde var mı FR vardı sizde de

Nerden gelen bir tikirti. Arka kapilardan mi.

Sağ taraftan geliyor ama noktayı belirleyemiyorum

• quote:

Sıcak asfaltta sıkıntı yok da hafif bozuk satıhta sağ taraftan bir yerden ses geliyor müzikle bastırıyorum

Paket taslarda, arnawut kaldirimi yollarda arka sag kapidan tikirtilar duyuyorum ama kapi olmayabilir belki kemer tokasidir.

• quote:

Arkadaşlar bugün aracımda birşey tecrübe ettim.Sabah aracımı evin önüne çekip direksiyonu da kaldırıma doğru çevirip bıraktım.Aracın kontağını kapatınca direksiyon bir anda ortaya döndü ve sabitlendi.Dedim önemli bir şey değildir.Öğleden sonra aracıma bindiğimde kontağa taktığım anahtarı döndüremediğimi fark ettim.Çok moralim bozulmuştu.İlk defa böyle birşeyle karşılaşmıştım.Seat danışmayı aradım ve sorunumun direksiyon kitlenmesi olduğunu öğrendim.Anında yanıt anında çözüm çok hoşuma gitt :)) Bu durumla karşılaşan arkadaşlarımız benim de uyguladığım gibi direksiyonu çevirirken kontak çevirmeye çalışırlarsa kontağın açıldığını görecekler.O an yaşadığım sevinç tarifsizdi :) araba kendini korumaya almış neden dolayı böyle birşey yaptı bilemiyorum tabi.

bu durumda direksiyonu elinizle ittirip boşa çıkartınca dönüyor

• quote:

Arkadaşlar bugün aracımda birşey tecrübe ettim.Sabah aracımı evin önüne çekip direksiyonu da kaldırıma doğru çevirip bıraktım.Aracın kontağını kapatınca direksiyon bir anda ortaya döndü ve sabitlendi.Dedim önemli bir şey değildir.Öğleden sonra aracıma bindiğimde kontağa taktığım anahtarı döndüremediğimi fark ettim.Çok moralim bozulmuştu.İlk defa böyle birşeyle karşılaşmıştım.Seat danışmayı aradım ve sorunumun direksiyon kitlenmesi olduğunu öğrendim.Anında yanıt anında çözüm çok hoşuma gitt :)) Bu durumla karşılaşan arkadaşlarımız benim de uyguladığım gibi direksiyonu çevirirken kontak çevirmeye çalışırlarsa kontağın açıldığını görecekler.O an yaşadığım sevinç tarifsizdi :) araba kendini korumaya almış neden dolayı böyle birşey yaptı bilemiyorum tabi.

butun araclarda wardir ki bu. Direksiyon "çıt" ettikten sonra kontagi cewiremezsiniz.

• quote:

quote:

Sıcak asfaltta sıkıntı yok da hafif bozuk satıhta sağ taraftan bir yerden ses geliyor müzikle bastırıyorum

Paket taslarda, arnawut kaldirimi yollarda arka sag kapidan tikirtilar duyuyorum ama kapi olmayabilir belki kemer tokasidir.

çift taraflı gelmesi gerekmez mi o halde ??

• quote:

quote:

quote:

çift taraflı gelmesi gerekmez mi o halde ??

Kapi boslugu da olabilir bakim zamani geldiginde gostericem.

• Vites çok kemikli sert geçişlere sahip gittikçe yumuşuyor. ama sizin araç benzinli miydi onu bilmiyorum. dizelde bu kemikli geçiş var mı ondan da haberim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Enes -- 28 Ağustos 2013; 20:10:14 >
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.