Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (524. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.414.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • f30 320i 2.0 (184 hp) modelinde aracı ecopro moduna aldığınızda gaz verince inceden zincir sesine benzer ses duyuyor musunuz? (Bu ses aracı ilk çalıştırdığınızda duyduğunuz yağlanma sırasında gelen zincir sesine benziyor) Comfort modunda bu ses kayboluyor. Şehir içinde duymak çok güç ben genelde kapalı garajda duyuyorum. Aracı aldığımdan beri var. Servise sorduğumda olağan dışı bir ses yok demişlerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluj333

f30 320i 2.0 (184 hp) modelinde aracı ecopro moduna aldığınızda gaz verince inceden zincir sesine benzer ses duyuyor musunuz? (Bu ses aracı ilk çalıştırdığınızda duyduğunuz yağlanma sırasında gelen zincir sesine benziyor) Comfort modunda bu ses kayboluyor. Şehir içinde duymak çok güç ben genelde kapalı garajda duyuyorum. Aracı aldığımdan beri var. Servise sorduğumda olağan dışı bir ses yok demişlerdi...

Benimkisinde de var maalesef.
    Devir düşüklüğünden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weicell

quote:

f30 320i 2.0 (184 hp) modelinde aracı ecopro moduna aldığınızda gaz verince inceden zincir sesine benzer ses duyuyor musunuz? (Bu ses aracı ilk çalıştırdığınızda duyduğunuz yağlanma sırasında gelen zincir sesine benziyor) Comfort modunda bu ses kayboluyor. Şehir içinde duymak çok güç ben genelde kapalı garajda duyuyorum. Aracı aldığımdan beri var. Servise sorduğumda olağan dışı bir ses yok demişlerdi...

aynen benimkinde de var bende kapalı garajda cam acıkken farkettim ileri ve geri gittiğim zman cam açıkken çok rahat duyuluyor ama cam kapalıyken duyamıyorum sesi

• quote:

Orijinalden alıntı: weicell

quote:

bende garajda fark etmiştim o sesi camlar açıktı bi süre ileri geri yapmıştım bu ses ne diye camları kapatınca duyulmuyordu ama zaten trafikte hiç duyulmuyor.. önemli bi ses olmamasını umuyorum

• quote:

Kapali garajda arabami muhafaza etmeme karsin benzeri bir sese rastlamadim.Ilginc bir ses olsa gerek.Aracin km si nedir ?Bu arada camlar acik hic cikmadin garajdan belki bu yuzden farkina varmamis olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 4 Eylül 2013; 8:36:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

Orijinalden alıntı: ec7kadir

arkadaşlar aracımı alalı 1 ay oldu.. ortalama yılda 5 bin km yapan biri olarak ilk ayımda 850 km doldurmuş bulunuyorum ilk aracı çalıştırdığımda 12.000 bin olan bir sonraki servis bakımı bugun itibari ile 10.000 km düştü tecrübelerinizden faydalanarak sormak isteğim ise sizce bu 2.000 bin km düşüş vaktinden çabukmu geldi yoksa standart ortalama ile mi düştü aracımı çok sakin kullanıyorum ama agrasif kullandığım zamalarda oluyor yüzdelik vermem gerekirse %65 sakin %35 agresif bi tarzda kullandım cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Erken düşüyor km
    Benım suan bakım sonrası 450km oldu
    12000den 11000e düştü

Bakım paketi alın daha geç düşüyor (tamamen kendi düşüncem) 3 yıllık paket aldım, ilk 2000 km den sonra 11000 e düştü, 3000 km de arabam hala 11000 km kaldı diyor, %30 agresif kullanırım comfort modu daha cok kullanıyorum. (3.20 ied )

• Bu BMW nasıl rezil bir markadır anlamadım. Dreksiyondan gelen dönüşler esnasında trrrrtt diye sürtme sesi nedeni ile airbag sarmalı diye parça değişimi için 45 gündür parca bekliyorum. 3 kez müşteri ilişkilerini aradım kaydınız alındı sizi bilgilendiricez diyorlar, hala arayan soran yok. Aracı kullanmaya devam ediyorum herhangi bir kazada airbag açılırmı ? açılmazsa halim ne olur bilemiyorm
  • ben şimdi aradım keşke istnbulda yaşıyor olsaydım direk cc. taktırırdım 600 tl fiyat verdi orjianl .parçalar.sıkıntı yok fren fonksiyonlu..mert oto ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44mami44

quote:

quote:

arkadaşlar aracımı alalı 1 ay oldu.. ortalama yılda 5 bin km yapan biri olarak ilk ayımda 850 km doldurmuş bulunuyorum ilk aracı çalıştırdığımda 12.000 bin olan bir sonraki servis bakımı bugun itibari ile 10.000 km düştü tecrübelerinizden faydalanarak sormak isteğim ise sizce bu 2.000 bin km düşüş vaktinden çabukmu geldi yoksa standart ortalama ile mi düştü aracımı çok sakin kullanıyorum ama agrasif kullandığım zamalarda oluyor yüzdelik vermem gerekirse %65 sakin %35 agresif bi tarzda kullandım cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Erken düşüyor km
    12000den 11000e düştü

Bakım paketi alın daha geç düşüyor (tamamen kendi düşüncem) 3 yıllık paket aldım, ilk 2000 km den sonra 11000 e düştü, 3000 km de arabam hala 11000 km kaldı diyor, %30 agresif kullanırım comfort modu daha cok kullanıyorum. (3.20 ied )

benim de bakım paketim var, 6000 km yaptım hala 9000 km var die gösteriyor (3.20i ed)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerrami

quote:

Orijinalden alıntı: SANDER71

quote:

Orijinalden alıntı: insomniacc

quote:

Orijinalden alıntı: SANDER71

quote:

Orijinalden alıntı: docwien

Arkadaşlar 3.20 i ED aracım var...yanlız alırke cruise kontrol olanı alamadım malum 2.35 kurdan yararlanmak için...sonradan takılabiliyormu....bi arkadaş takılıyor demişti fakat ben adana Borusanı aradım şu an yapamıyoruz dediler...bilgisi olan varsa dönerse sevinirim

Evet mert oto bostancı istanbulda takılıyor 15 dk bir işlem ve çok memnunum bendede 320 ied var ve şu an ortalama tüketim 6.2 curuise ile

Nedir peki işlemin ücreti?
    takarken çok yeri kurcalıyorlar mı ve de orjinal gibi gözüküyor mu?
    şimdiden tesekkurler

Orjinal zaten birebir bir orjinal, parça bmw kutulu yanlız direksiyonun göbeği soketlerinden çıkıyor ve tekrar takılıyor çok basit bir işlem fiyatı arayıp sorun ben sizi yanıltmayayım pazarlığa tabi 02165733985-86-87 ben çok memnunum.

acaba toplu yaptırsak indirim alır mıyız, sormak lazım. fiyatı uygun olursa ben de çok isterim taktırmayı.

bu arada borusan servis, ileride direksiyon ile ilgili bir sorun çıkarsa, araca servis dışı müdahele edilmiş denilip garanti dışı kalabilir demişti.

Toplu taktırma olayına ben de varım :))

• arkadaşlar sizce ön park sensörümü yoksa park asistmi hangisini tercih ederdiniz?
  • quote:

Benim araç şuan 4000 km de ve servis çağrısı 11.000 km sonra yazıyor hala... Biraz performanslı mı kullanıyoruz acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: espada1

quote:

Kapali garajda arabami muhafaza etmeme karsin benzeri bir sese rastlamadim.Ilginc bir ses olsa gerek.Aracin km si nedir ?Bu arada camlar acik hic cikmadin garajdan belki bu yuzden farkina varmamis olabilirim.

Benim aracım 8000 kmde fakat aldığımdan beri bu ses var. Büyük kapalı otoparklarda hafif gaz verdiğinizde koridorlarda daha rahat duyuluyor.

• quote:

quote:

quote:

Erken düşüyor km
    12000den 11000e düştü

Benim aracım da 8500 km de ilk bakımına girdi ve hemen bakım paketi almak durumunda kaldım. Bakım paketi alındı ve araç servisten çıktı ve bakıma kalan km 9000 km gösteriyordu. Ben şu an 8000 km ilave yol yaptım ve bakıma kalan km halen 8000 km görünüyor. Bakım paketinin avantajı bu sanırım. Yani 3 yıllık bakım parasını peşin ödeyince bakım km si düşmüyor artık.:) bu arada araç f30 316i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector_34 -- 4 Eylül 2013; 14:32:00 >

• quote:

Bu BMW nasıl rezil bir markadır anlamadım. Dreksiyondan gelen dönüşler esnasında trrrrtt diye sürtme sesi nedeni ile airbag sarmalı diye parça değişimi için 45 gündür parca bekliyorum. 3 kez müşteri ilişkilerini aradım kaydınız alındı sizi bilgilendiricez diyorlar, hala arayan soran yok. Aracı kullanmaya devam ediyorum herhangi bir kazada airbag açılırmı ? açılmazsa halim ne olur bilemiyorm

Bende de arada bu ses oluyor. Ama sürekli değil. Sanki kornaya basılan kapaktan geliyor bu ses. İnceden bir tık sesi... Belki aynı sesten bahsetmiyoruz. Çünkü sürtme sesi gibi değil. Airbag sarmalı bilgisi nereden geldi? Aracınızı nereden almıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: armoni15

ben şimdi aradım keşke istnbulda yaşıyor olsaydım direk cc. taktırırdım 600 tl fiyat verdi orjianl .parçalar.sıkıntı yok fren fonksiyonlu..mert oto ..

Bende aradım bugün bana 600€ dediler. İkimizden biri yanlış anladı büyük ihtimalle. Yanlış anlayan inşallah benimdir. :) :) yoksa bende 600€ ise eğer dışarıda yaptırmanın bir anlamı yok diye düşünmüştüm.
  • Şimdi belli oldu bakım aralıkları neden bu kadar farkediyor... Bende de bakım paketi var 4000 km oldu hala 11.000 km yazıyor bakıma... Ama eğer gerçekten böyleyse çok ayıp bu yapılan...
  • Topluca taktirma olayina bende karilirim abi yeterki fiyatta indirim yapsinlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKK85

Topluca taktirma olayina bende karilirim abi yeterki fiyatta indirim yapsinlar

Kelleners Sport, araştırmak lazım biraz... Türkiye de yapan ve satan bir yer var mı acaba? Ya da yaptıran varsa belki buradan biraz daha bilgi paylaşırsa güzel olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: armoni15

ben şimdi aradım keşke istnbulda yaşıyor olsaydım direk cc. taktırırdım 600 tl fiyat verdi orjianl .parçalar.sıkıntı yok fren fonksiyonlu..mert oto ..

Ben arabayı aldığımın 4. Günü taktırmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.