Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz önce başka araça modellerine ait forumlara baktım geldim.civic forumuna gelince kendimi evimde hissettim
  • Arkadaşlar yurtdışında alışveriş yaparak, kaliteli led lamba almak isyen varsa, bizim kasaya uygun led lamba linki;

bulbs for your 2013 Honda Civic

Ürünleri amazon üzerinden bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerli2335

quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.ede

quote:

bu da bizim manuel modifiyesiz civic :)))))

http://i.imgur.com/N0qcSJW.jpg?1
    http://i.imgur.com/yQSyWZK.jpg
    http://i.imgur.com/f4EgXby.jpg

modifiye yaptırmaya gerek yok bence...
    araba doğuştan modifiyeli ve spor...
    Okulda arkadaşların arabalarının yanına durdurunca fark bariz ortada...

modifiye bir bağımlılık hocam. en iyisi hiç başlama bence. bir tane de olsa ufak birşey dahi yapsan devamı gelir... maddi sıkıntıya girersin eşin işin içine girer vs... saygılar...

sadece cam filmi düşünüyorum. onu da buralarda güvenilir bir yer olmadığı için yaza kaldı. antalya yada izmirde yaptırabilirim. tabi lpg modifiyesi :))) konusunda da kararsızım bakalım yaza karar verirsem memlekette taktırıp geçerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinbirinci

biraz önce başka araça modellerine ait forumlara baktım geldim.civic forumuna gelince kendimi evimde hissettim

Forum bugün yine formunda..

İkinci sıraya çıkmış, futbol falan gerilerde..En yakın araç formunun 4 katı mesaj..

Birinci sırada her zamanki gibi Yedeksubay adayları var..Eee o kadar olsun..Herhalade 3-5 bin yedeksubay adayı vardır....

Bu ne hız dememin sebebi buydu......

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

modifiye bir bağımlılık hocam. en iyisi hiç başlama bence. bir tane de olsa ufak birşey dahi yapsan devamı gelir... maddi sıkıntıya girersin eşin işin içine girer vs... saygılar...

Yanlız şunları düşünüyorum:
    1-cam filmi
    2-navigasyon
    3-cam kaldırma modülü
    4-Bagaj Spoyleri

modifiye bağımlısı mı oldum ne?

navigasyon da çok pahalı arkadaş.:(((

• quote:

Orijinalden alıntı: ş.t.

quote:

Orijinalden alıntı: hakko35

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakko35

quote:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

malesef durum bu ne yapabiliriz bu konuda fikri olan var mı? kasko yok. iyi bir kaportcıya gitsek dışarıdan, nasıl olur ?

hemşerim geçmiş olsun tahminim komple tamponu servis 400 tlye boyar dışarıdan yaptıracaksanız daha önce civiğime boya işini yaptırdığım çok güzel usta var çınarlıda
    1. takla atan x marka aracın tavanını çekiçlemişler gördüm 10 numara olmuş
    2.kendilerinin bilgisayarda boya makinesi var bizim boyayının bire bir aynısını yapıyolar
    3. servisten daha hesaplı yapıyolar
    4. aracınızı güvenle bırakıcağınız mekan
    5. benimde buna benzer olay başıma geldiğinde 1 ay bu işi en iyi yapanları aradım en az 10 mekan dolaştım tanıdık birinin referansıyla burayı buldum

arkadaşım yalnız bu sadece boyayla hallolmaz kırık tamir edilmesi gerekir, ondan sonra boyanır, bir günde halledilmez sanırım değilmi

tampondaki bölgeyi boya atması olarak gördüm kırık olduğunu anlayamadım plastik kaynak ne derece sağlıklı olur veya olmazmı ilk önce bunu öğrenmek lazım bagaj içi panelde darbe varmı baktınızmı bagaj kapağı açılıp kapanırken problem oluyomu
    plastik kaynağı olduğunu var sayarsak 1 günde tampon boyaması sürer

1. tamponun kırılan yerinin tamiri olmazsa eğer mecburen servis yolu görüncek
    2. tampon tamiri olucaksa ve dışarıda yapılıcaksa servisten tampon klipsleri alınıcak klipslerin takımı 50 tl civarı
    3. sevis her tampon sökülmede bu klipslerin kırıldığını söylüyo ve faturalandırıyo
    4.bence siz ilk önce bu işe tampona plastik kaynağı sağlıklı olurmu olmazmı öğrenin duruma göre hareket edin boya işi en kolay yanı

alaşehirde iki iyi kaportacıya gösterdim plastik ısıtarak yapıştırılıyomuş ve boyanıyomuş, bunlar tampon sökülrek yapılıyomuş, on numara olur dediler ama ne derece güvenilir bilemiyorum... fiyat olarakta biri 250 diğri 300 dedi, kapakta darbe yok ama tamponun altında yarım santi içeri eğim olabilir sökünce belli olur dediler.
    bu günlerde yoğun bi iş temposundayım hiç vakit ayıramıyorum, özel ilgilenmek lazım.....

Benzer bir şey benim civicin de başına geldi Gaziemir Dr. Vınyl de hallettim on numara oldu. Tavsiye ederim

• Orijinalden alıntı: gelendostlu

Orijinalden alıntı: feyzson

Kışlık lastiklerin hamuru yumuşak. Artı yazlık lastikler belirli bir dönem sonra sertleşmeye başlıyor.

Hava sıcaklıkları da orta seviyede olunca, daha çok ses yapıyor.

Bende de durum aynı.

Lastiğin kullanım yılı arttıkça ses de artıyor.

benimde düşük sıcaklıktan kaynaklandığına dair bir görüşüm var ama emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayrola , yoksa 29 yaşındamısın

Evet hep 29 unda kalacak.

usta henüz 27 :) daha 29 olmadı çok şükür

Olacak o günlerde gelecek ve geride kalacak. 30'lu yaşlara girince insan yavaştan gerilediğini hissediyor.

30 - 40 arası yaşlandığını hissedersin..40 ından sonra 85 yaşında olanları görüp,,ya ben bayağı gençmişim, önümde yaşanacak bir ömür daha var dersin..

Bu bende böyle oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

civic düşündüğümü kime söylesem fazla yakıt tüketimi var diyorlar . nedir bu işin aslı astarı ?

atmosferik bir motora göre yakıt tüketimi normal. dizel bir araca göre fazla yakıt tüketimi var. garantili lpg ile yakıt değerleri dizelle hemen hemen aynı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayrola , yoksa 29 yaşındamısın

Evet hep 29 unda kalacak.

usta henüz 27 :) daha 29 olmadı çok şükür

Olacak o günlerde gelecek ve geride kalacak. 30'lu yaşlara girince insan yavaştan gerilediğini hissediyor.

30 - 40 arası yaşlandığını hissedersin..40 ından sonra 85 yaşında olanları görüp,,ya ben bayağı gençmişim, önümde yaşanacak bir ömür daha var dersin..

Bu bende böyle oldu...

yav durun daha askere gitmedim bee

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlız şunları düşünüyorum:
    1-cam filmi
    2-navigasyon
    3-cam kaldırma modülü
    4-Bagaj Spoyleri

modifiye bağımlısı mı oldum ne?

evet hocam bağımlı olmuşsunuz. tedavi edilmeniz lazım. tedavi için gerekli listeyi de aşağıya yazmışsınız zaten. yalnız düşünmekle olmaz yapmanız lazım. sakın yarıda kesmeyin, tamamını yapın:):):):):) geçmiş olsun...

Antibiyotik gibi desene, yarıda bırakırsan tedaviye cevap vermez.
    Tabii ki bunları tok karnına almamız lazım, değil mi hocam?
    Şuan araba için çektiğim kredinin 2 taksiti kaldı. Yani anlayacağınız açım...

gayet hoş cevap olmuş hocam. şuan ben de açım ama hastalık bu napalım tedavi olmak lazım.

Açlık bende de var

• Orijinalden alıntı: lahosmania

Kışlık lastiklerin hamuru yumuşak. Artı yazlık lastikler belirli bir dönem sonra sertleşmeye başlıyor.

Hava sıcaklıkları da orta seviyede olunca, daha çok ses yapıyor.

Bende de durum aynı.

Lastiğin kullanım yılı arttıkça ses de artıyor.

benimde düşük sıcaklıktan kaynaklandığına dair bir görüşüm var ama emin değilim.

Doğru tespit..Şapka çıkardım...
  • quote:

Contiler sesli ve konforsuz, en büyük neden bu bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hOndA_exaltedx

arkadaşlar bu periyodik bakımlarda hava filtresi yağ filtresi vs parçalar değişiyor malumunuz

belki paranoyaklık ama değiştirdik diyerek değiştirmiyorlarsa

fatura kesiyorlar onuda dışarıdan birilerine satıyorlarsa bunun güvencesi benim aklıma gelmedi doğrusu

Eskilerini veriyorlar zaten sana
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feyzson

quote:

Yaz lastikleri kış lastiklerine göre daha fazla ses yaptığını farkettim bugün. bu durumu yaşayan var mı?

yaz lastikleri conti premium contact 2, yani aracın orijinal üzerindekiler di mi? kış lastikleri hangi markaydı? bende yazlık primacy 3 var ve ses problemim yok, contiler varken gürültülü ve konforsuzdu.

Kışlıklar goodyear ultragrip8 yazlıklar conti2

hocam bende goodyear ultragrip extreme var ama öyle bir durum yaşamadım eski kasada. bunu da bugün ya da yarın değiştircem bakalım. ama zannetmiyorum öyle olacağını...

Civicleri beraber aldığımız arkadaşımla aynı gün değiştirdik lastikleri o da aynısını yaşamış. Lastiklerden gelen ses arttı deyince bende de oldu sanki dedim, ordan eşim araya girdi dedi ki ya ben de hissettim ama keyfin kaçar diye söyleyemedim

Bende bunu duymuştumda keyfiniz kaçmasın diye söylememeye karar vermiştim..

Sn.lahosmania böylece bildiklerini ve duyduklarını pervarsızca açılayarak, keyfimizi kaçırmış oldu..

ah ben ne yaptım ya:)))

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Bu arada aracım MANUEL

Hocam sitenizi incelediğim kadar çok güzel fotoğraflar çekiyorsunuz.

Sizin gibi iyi bir fotoğrafçının el-kolunu manuel fernandesle uğracağım diye boşu boşuna yorması hiç iyi değil bence. Yorucu fernandese hayır diyorum .

Saygılar.

Em-manuel Eboué ye evet

Tüm futbolcularda manuelmiş .

hocam onlar manuel olsa ne yazar bak CR/ ye bak messi ye adamlar OTOMATİĞE bağlamış gidiyorlar...

hareketleri otamatik olsa savunmacılar önlem alabilirlerdi adamlar hep manuel:)))

• quote:

quote:

quote:

hocam onlar manuel olsa ne yazar bak CR/ ye bak messi ye adamlar OTOMATİĞE bağlamış gidiyorlar...

Ne zaman şanzıman dağıtacak diye bekliyorum..Ama hala dağıtmadı..

Messi'yi bilmem ama Ronaldo'nun şanzumanını dağıtacağız bu akşam.

onların ronaldosu varsa bizim de tam otomatik sabrimiz var:)))
  • civicdaşlarım adana honda yetkili servisi tekbaş kadar kazıkçı duymadım,10 bin bakımı 380 kağıtmış ,yuh diyorum ,ben bazı honda özel servisleri buldum,mesela zeki usta varmış hondadan ayrılma usta onun dükana gidicem ,gerçi daha çok var 10 bin bakımına ama ben şimdiden araştırmaya başladım:

1-) zeki usta var deneyebilirsin. otogar karşısıTurhan Cemal beriker Bulvari no:435 Seyhan Adana 0 322 4295969 0 532 2551405. Kubay Ozel Honda Servis

2)Çelik otoNuri Usta,Zeki Usta T.Cemal Beriker Bulvarı Mersin yolu üzeri no:257 Barkal Kavşağı civarı Seyhan/ADANA
    554 499 24 10
    322 433 28 88

Diğer tarif: E-5 karayoluna çık Mersin istikametinde düz git, havaalanını geçtikten sonra otogara gelmeden yol üstünde...Umarım bulabilirsin...

bulduklarım bunlar adanada...

benim takdırdığım spoileride doğru boyamamışlar bazı işçilik hataları buldum,tekrar boyatacam.

adana honda tekbaş başa bela yahuu

• quote:

quote:

Contiler sesli ve konforsuz, en büyük neden bu bence.

bugün güneşi görünce kar tiplerini çözüp sıfır contileri taktırdım valla yavrum gibi hemde V imiş lastikler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

civicdaşlarım adana honda yetkili servisi tekbaş kadar kazıkçı duymadım,10 bin bakımı 380 kağıtmış ,yuh diyorum ,ben bazı honda özel servisleri buldum,mesela zeki usta varmış hondadan ayrılma usta onun dükana gidicem ,gerçi daha çok var 10 bin bakımına ama ben şimdiden araştırmaya başladım:

1-) zeki usta var deneyebilirsin. otogar karşısıTurhan Cemal beriker Bulvari no:435 Seyhan Adana 0 322 4295969 0 532 2551405. Kubay Ozel Honda Servis

2)Çelik otoNuri Usta,Zeki Usta T.Cemal Beriker Bulvarı Mersin yolu üzeri no:257 Barkal Kavşağı civarı Seyhan/ADANA
    554 499 24 10
    322 433 28 88

Diğer tarif: E-5 karayoluna çık Mersin istikametinde düz git, havaalanını geçtikten sonra otogara gelmeden yol üstünde...Umarım bulabilirsin...

bulduklarım bunlar adanada...

benim takdırdığım spoileride doğru boyamamışlar bazı işçilik hataları buldum,tekrar boyatacam.

adana honda tekbaş başa bela yahuu

usta sanırım servis fiyatları 300 üstü zaten diye biliyorum daha 5300 deyim durumdan haberim yok

• 
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.