Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerli2335

hocam onlar manuel olsa ne yazar bak CR/ ye bak messi ye adamlar OTOMATİĞE bağlamış gidiyorlar...

Ne zaman şanzıman dağıtacak diye bekliyorum..Ama hala dağıtmadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 3 Nisan 2013; 13:45:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

Zaman geçtikçe geçiyor. Bugün 10.000 bakımı yapıldı.

Airbag köşesi de yapıldı. Ustamın dediğine göre fabrika yeni ve daha sert klipsler yollamış. On numara oldu.

Servise girmişken dayanamadım, cam kaldırma modülü de takıldı. Camları çok kullanmam ama arabada eksik var cam kaldırmıyor demesinler. 195 tl.

Bu modül güzel, ayrıca modül sayesinde 4 cam da tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor.

Kapıları kilitleyince 4 cam sırasıyla kalkıyor. Hava sıcak araç biraz havalandırman istersen açma tuşa 4 defa basıyorsun tüm camlar açılıyor.

Bu araba rahat durmuyor masraf çok

gelendostlu modülü güle güle kullanın ayrıca aırbeg güzel olmuş 1000 bakımda bende düzettirmiştim aırbegi
    bizim 2. civiğe izmirde ayna ve cam modülünü 500 tlye bağladılar
    2. civiğimiz arka mahallede garajda duruyo bazen 2 haftada bir çıkarıyoz ve unutuyom sizden ricam sürekli yapıcam dediğim ve unuttuğum testi yaparmısınız

kafama takılan arka camlar kapalıyken ön camlar açıkken sistem arka camları kontrol edip sırasıyla ön camlaramı geliyo eğer böyleyse cam modülü sıralaması bizimki dahil şimdiye kadar gördüklerim dahil tersten başlıyo kapamaya

araçta oturanların sıralamasına göre en son arkaları kapaması lazım çoğunlukta gün içi ve iş icabı sadece şöför yalnız önde bir yolcu olduğunu düşünürsek

lütfen tüm camlar açıkken kapanma süresine birde arka camlar kapalı ön camlar açıkken kapanma süresine bakarmısınız fark varmı eğerki iki test sonucu kapanma süresi aynıysa demekki sistem camlar kapalı olsada sırasıyla başlıyarak dolaşıyo ve aracın genelde sadece ön camlar açık olduğunu düşünürsek gereksiz zaman kaybı oluyo

bence sıralama 1. ön sol 2. ön sağ 3. arka sağ 4. arka sol olmalıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakko modelistlik -- 3 Nisan 2013; 13:55:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusogru

quote:

Orijinalden alıntı: cozungur

quote:

Orijinalden alıntı: yunusogru

ARKADAŞLAR SERVİSİN LPG İÇİN VERDİĞİ SON RAKAM 1.550 TL.

SİZCE NASIL.

BENİM AKLIMA YATTI 3 AY ERTELEMELİ 12 TAKSİT????

FİKİRLERİ BEKLİYORUM

cok iyi fiyat vermisler.bende dusunuyorum.hangi servis bu fiyati verdi

sivas açılım.

biraz önce görüştüm 1550 ye sözleştik

ayın 15 inde takılacak

hayırlı olsun Yunus abi :) lpg taktır da bi tur atalım

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

hocam onlar manuel olsa ne yazar bak CR/ ye bak messi ye adamlar OTOMATİĞE bağlamış gidiyorlar...

Messi'yi bilmem ama Ronaldo'nun şanzumanını dağıtacağız bu akşam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccc24

Hondada eksiklikler;

1- Telefonla serbest konuşma sistemi Bluetooth,
    2- Camlar açık bırakıldığında kendiliğinden kapanma,
    3- Standart Navigasyon,

Bu üç şey kesinlikle olmalıydı. yeni hondalarda amerika ve Avrupa araçlarında bluetooth var Türkiyede neden çıkarıyorsun Honda !
    Hem biz onlardan bu araçlara daha fazla ödüyoruz.

3 şeyi isteme hakkımız var ve bunlar standart donanım olmalıydı. Diğerleri opsiyonel olabilir.

1. bluetooh..400 lira civarında monte ediliyor..Navigayon takıldığında zaten oda geliyor..

2.Camları 150 -195 lira fiyat aralığında çözdüler..

3.Navi için 4 marka tercihi var keyfine göre takabilirsin. 1300 ile 2000 lira arasında fiyatı var..(2000 serviste.)

Yani üçü 2000 lira civarında takılabiliyor...

Doğuş yanılmıyorsam 3800 lirdan aşağıya navi takmıyor..Oda tek marka..Film falan anca el freni çekikken oynuyor..Upgrede etmiyorlar..Yasak diye..

Navi genelde sonradan takılan bir aksesuar gibi algılanıyor..

Bu üçünü ilave edererek, Honda civicdeki tüm aksesuarlarıda istersen..Sordum volvo 40 ....72 binden 90 bine çıkıyor fiyatı..

Yani ucuza aldığınız standart donanımların değerini bilin..Hem ucuz hem sağlam..Bu işte bir yanlışlık olmalı..

Babam derdi ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır hikmeti..İŞTE ATA SÖZÜ BU HONDA ya UYMUYOR....

42 Bin km. yol yaptım , bir yıldan fazladır kullanıyorum..Hiç biri arıza yapmadı..

Aracınızın sorunsuzluğunu hissederek, zevkle kullanın..(55 binlik deri koltuklu full aracınızla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 3 Nisan 2013; 14:01:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.ede

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

Mesut da dağılan parçaları toplar hehalde..( RENO aldonun arkasında oynuyor bizim Alman Mesut.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

benim kar tipi lastikleri bugün değiştireceğim, aracın üstünde gelen hiç kullanmadığım lastikler bagajda şu anda. 10 dakika sonra gidip değiştireceğim

1 saat oldu hala bekliyoruz bea.

abi ben 12de gidip değiştirdim lastikleri :) sonra arabayı götürüp hanıma teslim ettim ,işe yürüyerek geldim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mesut da dağılan parçaları toplar hehalde..( RENO aldonun arkasında oynuyor bizim Alman Mesut.)

RENO aldo, iki sayfa önce konu açan 90 binde şanzıman dağıtan MEGAN2 ci arkadaşa iltifaten yazılmıştır.

• quote:

3.Navi için 4 marka tercihi var keyfine göre takabilirsin. 1300 ile 2000 lira arasında fiyatı var..(2000 serviste.)

Bizim araçlara Pioneer'ın bu modeli uyarmı diye İstanbul'da olan bir pioneer bayisine sorduğumda çerçevesi olduğunda uyacağını ve direksiyon tuşlarının uyumlu olduğunu söylemişti, 1650tl. Çerçeve 200tl civarı.

Android ve iPhone 4 / 4S için Geniş 7-İnç Çoklu-Dokunmatik Ekran, GPS ve Bluetooth Özellikli AppRadio

Bu ürün nasıldır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Bizim araçlara Pioneer'ın bu modeli uyarmı diye İstanbul'da olan bir pioneer bayisine sorduğumda çerçevesi olduğunda uyacağını ve direksiyon tuşlarının uyumlu olduğunu söylemişti, 1650tl. Çerçeve 200tl civarı.

Android ve iPhone 4 / 4S için Geniş 7-İnç Çoklu-Dokunmatik Ekran, GPS ve Bluetooth Özellikli AppRadio

Bu ürün nasıldır acaba?

Forumnda ısrarla Amerikada Pioneer takmışlar bizde niye takılmıyor diyen bir arkadaşımız vardı..Kimdi acaba..?

Sonuçta Pioneer kesin iyidir..Bir tek haritası Başsoft mu onu sormak lazım..Sn Sk67a ısrarla belirtiyordu bu konuyu..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakko35

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Ben ayna için de katlanma istiyordum ama o yokmuş ve nedense getirtmiyorlarmış.

Hangi cam açık olursa olsun, cam kapatma modülü kapılar kilitlendiğinde sırasıyla sağ arka-sol arka-sağ ön-sol ön olarak sırayla camları tarıyor. Bu tarama her zaman sırayla oluyor. Hangisi açıksa onu kapatıyor.Bu kapatma süresi çok kısa. Eğer arka camlar kapalı ve sadece ön camlar açıksa çok kısa bir sürede ön camları kapatıyor. Çünkü arka camları kapatmadığı için tarama süresi çok kısa sürüyor.

Modülün aracın açık olan camlarını algılaması tarama dışında bence bambaşka bir sistem olurdu ki bunu da yaparlar mı bilmiyorum. Bunu aramızdaki teknik arkadaşlara havale ediyorum. Modül ancak camı kapatmak için uğraşıyor son noktaya geldi mi diğer cama geçiyor. Bunda herhangi bir zorlanma olmuyor.

Sessiz bir ortamda başka bir test yaptım.

Aracın tüm camları kapalı olduğunda bile kapılar kilitlendiğinde modülün takılı olduğu sürücü tarafında tık tık hafif devre açma sesi geliyor. 8 defa bu sesi yapıyor. Yani camları tarayıp kapalı olup olmadığını deniyor. Bu taramayı da güvenlik sebebiyle 2 defa yapıyormuş.

Arka taraftan başlamasına gelince. Bence bu daha mantıklı. Çünkü sürücü aracı kilitleyendir genelde ve aracın sürücü kapısı tarafındadır. Arkadan başlayarak da bu kapıya kadar kapatıyor ve siz isterseniz bunu izliyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

RENO aldo, iki sayfa önce konu açan 90 binde şanzıman dağıtan MEGAN2 ci arkadaşa iltifaten yazılmıştır.

Megane3'çü arkadaşların araçlarıyla ilgili bi gelişme var mıymış acaba?

Bir de Megane2'ci arkadaşın konusunu göremedim gibi sanki?

Bi link rica etsem :)

• Pioneer'ın yeni duyurduğu şöylr bir ürünü var. Türkiye de satılırmı, satılırsa fiyatı ve uyumluluğu ne olur mechul.

Pioneer AVIC-Z150BH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireyal -- 3 Nisan 2013; 14:34:40 >

• Hayırlı cumalar
  • siyah panjurumuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdarı -- 3 Nisan 2013; 16:15:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdarı

siyah panjurumuz

Süperrrrrrrr.... Çok yakışmış.
  • quote:

Aracınızın yeni sitemi hayırlı olsun, ucuza ve güzel faydalı bir ürün almışsınız..

Kafaları bulandırmak istemem ama,

Yıllardan beri araç kullanırım..İlk Otm. camlı aracım 1991 yılında sıfır aldığım ( ilk sıfır aracımdı, metalik yeşil.) Fiyat Tipo idi..O zaman ve daha sonraki araçlarımın kitapcıklarında veya servis yetkilileri hep şunu derlerdi..Camınızı motoru kapatmadan öce kapatınız..Bu cam motorları ( ayna motoruda aynı ) aracın en fazla güç harcayan elektrikli aletleridir. Bu nedenle araç çalışmazken bu aktiviteler akünüzü zayıflatır..Zayıf akünüzü bitirebilir.

Şimdi bizim araçların aküsü zaten 47 A , yani küçük..

Bence bu modülü takan arkadaşlar yine camı içerde iken kapatsınlar, eğer unutmuşlarsa dışarıdan kapatsınlar..

Yani zevkli oluyor diye zırt pıt aç kapa olayı, akü de problemler yaratabilir..

Tabi bu benim görüşüm..İlk fırstta bende takacağım ama bahsettiğim şekilde kullanacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdarı

siyah panjurumuz

vay imanına öleyim senin plakanın sonu da 29 olmuş
  • Hayrola , yoksa 29 yaşındamısın
  • 
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.