Şimdi Ara

Lazerler hakkında her şey. (2.6W'lık lazerim geldi, 10.sayfa!) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
129
Favori
104.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lazer konusunda cahilim ama çok ilgimi çekti bu konu ben 5km ' lik felan bir lazer istiyorum ama yakıcı kesici .vs.vs olmasın yani tutucam öyle sağa sola ne önerirsiniz
  • 5mw'lik bir lazerin beamı bu kadar belli mi ?

• Benim Rifle 1W da gün geldi

• Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParZ

Arkadaşlar lazer konusunda cahilim ama çok ilgimi çekti bu konu ben 5km ' lik felan bir lazer istiyorum ama yakıcı kesici .vs.vs olmasın yani tutucam öyle sağa sola ne önerirsiniz

www.lazerer.com

Şuradan bütçenize uygun bir şey seçebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: ParZ

5mw'lik bir lazerin beamı bu kadar belli mi ?

Ortamdaki hava kirlilik oranına vb göre değişir ama 5mw den birşey beklemeyin. Özellikle lazer kırmızı ise.

quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

Benim Rifle 1W da gün geldi

Tıpatıp aynısından almış, neden acaba!!!!

• http://www.epazarim.com/50mw-yesil-lazer-pointer-urun17984.html

bu iyimidir sizce? bitenekadardakinden iyidir heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ToRTuRe_

http://www.epazarim.com/50mw-yesil-lazer-pointer-urun17984.html

bu iyimidir sizce? bitenekadardakinden iyidir heralde.

Hocam büyük ihtimal dealextreme den getirip burada pahalıya satıyordur. Direk yurtdışından hatta üreticisinden almanız daha iyi olur.
  • şu lazererden 50mw alsam 100liraya falan gelicek heralde. Nasıl alacağım konusunda yardımcı olurmusun? Gümrükte takılmaihtimalivarmı - kargo kaç günde gelir? kargo ücreti var mı?
  • mesajım bulunsun
  • lazerer.com dan almış olduğum rifle 1w 445nm lazerim hakkında izlenimlerimi söyleyeyim;

-Çinden 20 küsur günde geldi kargo
    -Çok şık ve güzel bir hostu (kasası) var.
    -Etkileyici bir gücü var. Nerdeyse ateşle yanan herşeyi yakıyor. Gazete, ahşap, kibrit... özellikle siyah şeyleri video çektim ekleyeceğim. Odada sağa sola tutarken dumanlar çıkıyor heryerden ama zumu hangi mesafeye ayarlıysa o mesafeden yakıyor sadece.
    -Pilleri ve şarz aleti hiç iyi sayılmaz. Çok kullanmamama rağmen hergün şarz ediyorum hatta bazen günde iki defa. Sanyo pil almayı düşünüyorum.
    -Kutudan çıkan gözlük ucuz birşey ama çok işe yarıyor.
    -Tehlikeli birşey olduğunu söylememe gerek yok zaten herkes biliyordur umarım
    -Aldığım lazer seçimim üzere test edilerek gönderildi. Kafam rahat yani 1w olduğu belgeli. (1069mw)
    -445 nm nin özelliği olarak dağılması biraz fazla. Beam kısa mesafede kalınlaşıyor, dotuda 100 metreden sonra görmek zorlaşıyor. Çözüm olarak şu an expander araştırıyorum. Beam expander sayesinde odak noktasını sonsuza bile çekebiliyorsunuz. İki sorun var; lazerime göre olanını bulamadım ve çok pahalı birşey. Çok iyileri 500 dolara yaklaşıyor. Ama aklımda birşey daha var; kendim yapmak. Bu şey araştırmalarıma göre sadece iki mercekten oluşuyor. Evde denedim ve kaba taslak yaptım. Resmini koyarım. Geliştirebilirsem satın almama gerek kalmayabilir. Ama o kadar pahalı olduğuna göre çok özel mercekler kullanılarak yapılıyor olabilir o zaman yapamam.
    Biraz daha açacak olursak bu konuyu; şimdi benim lazerim yaklaşık 1.5 mrad (miliradyan; bir radyanın binde biri) lık sapma açısı var. 10x lik bir tane beam expander bunu onda birine düşürüyor ve 0.15 mrad oluyor. Buda 2000 liralık bir 532 nm lazerde bile bulamayacağınız bir değerdir.

Bu hobiye bir iki ay önce goldpunch arkadaşımızın bu konudaki ilk mesajıyla başladım lazerimide ondan görerek aldım zaten ve dedikleri yavaş yavaş çıkıyor gerçekten çok pahalı bir hobiymiş bir kaç aylık harçlığımın hepsini lazere verdim ikincisi bağımlılık yaptı bırakamıyorum. laserpointerforums dan saatlerce çıkamadığım oldu ingilizcem kötü olmasına rağmen. Bu işin Türkiyede ilgi görmemesi tuhaf ve üzücü
    TEŞEKKÜRLER GoldPunch

• quote:

Orijinalden alıntı: eymre

lazerer.com dan almış olduğum rifle 1w 445nm lazerim hakkında izlenimlerimi söyleyeyim;

-Çinden 20 küsur günde geldi kargo
    -Çok şık ve güzel bir hostu (kasası) var.
    -Etkileyici bir gücü var. Nerdeyse ateşle yanan herşeyi yakıyor. Gazete, ahşap, kibrit... özellikle siyah şeyleri video çektim ekleyeceğim. Odada sağa sola tutarken dumanlar çıkıyor heryerden ama zumu hangi mesafeye ayarlıysa o mesafeden yakıyor sadece.
    -Pilleri ve şarz aleti hiç iyi sayılmaz. Çok kullanmamama rağmen hergün şarz ediyorum hatta bazen günde iki defa. Sanyo pil almayı düşünüyorum.
    -Kutudan çıkan gözlük ucuz birşey ama çok işe yarıyor.
    -Tehlikeli birşey olduğunu söylememe gerek yok zaten herkes biliyordur umarım
    -Aldığım lazer seçimim üzere test edilerek gönderildi. Kafam rahat yani 1w olduğu belgeli. (1069mw)
    -445 nm nin özelliği olarak dağılması biraz fazla. Beam kısa mesafede kalınlaşıyor, dotuda 100 metreden sonra görmek zorlaşıyor. Çözüm olarak şu an expander araştırıyorum. Beam expander sayesinde odak noktasını sonsuza bile çekebiliyorsunuz. İki sorun var; lazerime göre olanını bulamadım ve çok pahalı birşey. Çok iyileri 500 dolara yaklaşıyor. Ama aklımda birşey daha var; kendim yapmak. Bu şey araştırmalarıma göre sadece iki mercekten oluşuyor. Evde denedim ve kaba taslak yaptım. Resmini koyarım. Geliştirebilirsem satın almama gerek kalmayabilir. Ama o kadar pahalı olduğuna göre çok özel mercekler kullanılarak yapılıyor olabilir o zaman yapamam.
    Biraz daha açacak olursak bu konuyu; şimdi benim lazerim yaklaşık 1.5 mrad (miliradyan; bir radyanın binde biri) lık sapma açısı var. 10x lik bir tane beam expander bunu onda birine düşürüyor ve 0.15 mrad oluyor. Buda 2000 liralık bir 532 nm lazerde bile bulamayacağınız bir değerdir.

Bu hobiye bir iki ay önce goldpunch arkadaşımızın bu konudaki ilk mesajıyla başladım lazerimide ondan görerek aldım zaten ve dedikleri yavaş yavaş çıkıyor gerçekten çok pahalı bir hobiymiş bir kaç aylık harçlığımın hepsini lazere verdim ikincisi bağımlılık yaptı bırakamıyorum. laserpointerforums dan saatlerce çıkamadığım oldu ingilizcem kötü olmasına rağmen. Bu işin Türkiyede ilgi görmemesi tuhaf ve üzücü
    TEŞEKKÜRLER GoldPunch

Teşekkürler, böyle lazerlerle ilgilenen kişiler görünce hoşuma gidiyor.

MAX a sorduğmda henüz expander satmadıklarını söylemişti, ben de araştırıyorum bu hosta uygun bir expander. Eğer bulabilirsen, bir PM beklerim.

Tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ToRTuRe_

şu lazererden 50mw alsam 100liraya falan gelicek heralde. Nasıl alacağım konusunda yardımcı olurmusun? Gümrükte takılmaihtimalivarmı - kargo kaç günde gelir? kargo ücreti var mı?

Bana 8 günde ulaştı ama biraz da şans işi. Mesela yukarıdaki arkadaşıma 20 günde ulaşmış. Kargo ücreti ödemiyorsunuz. Gümrük için ise isterseniz yardımcı olabilirim.
  • http://lazerer.com/index.php?route=product/product&product_id=223

bunu almayı düşünüorum ben de gümrükte sıkıntı olmaz sanırım. bide lazerer bir de classic version var farkları ne acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir35

http://lazerer.com/index.php?route=product/product&product_id=223

bunu almayı düşünüorum ben de gümrükte sıkıntı olmaz sanırım. bide lazerer bir de classic version var farkları ne acaba

bunun videosu falan varmı alabilirim ben de
  • ben aldım gümrükte sorun çıkmadı birde farkı söyleyeyim clasic 50 mw daha güçlü
  • quote:

ben aldım gümrükte sorun çıkmadı birde farkı söyleyeyim clasic 50 mw daha güçlü

bi video da senden bekliyoruz.Yakıyo mu eritiyo mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

https://www.epazarim.com/300mw-hulk-tipi-fokuslu-yakici-laser-pointer-efx-bileklik-hediyeli-urun20236.html

almayı düşünüyorum

• http://lazerer.com/Green_Laser_Pointer?product_id=179

http://lazerer.com/Green_Laser_Pointer?product_id=223

bunların beamleri nasıldır acaba tiny ve stick versionları ?
    büyük bişey olsun istemiorm bu ikisinin tipi daha zarif dierlerine göre bence tiny nin videosu var orda ama stickle ilgili bi bilgi yok

edit: aradaki fiyat farkına değermi yani :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir35 -- 11 Şubat 2012; 13:57:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emir35

http://lazerer.com/Green_Laser_Pointer?product_id=179

http://lazerer.com/Green_Laser_Pointer?product_id=223

bunların beamleri nasıldır acaba tiny ve stick versionları ?
    büyük bişey olsun istemiorm bu ikisinin tipi daha zarif dierlerine göre bence tiny nin videosu var orda ama stickle ilgili bi bilgi yok

edit: aradaki fiyat farkına değermi yani :D

Birisin focus özellikle diğerinde o özllik yok.

Ufak olanı maksimum 45 saniye açık tutabilirsiniz, bu süreyi aştığınızda diode a zarar vermeye başlarsınız. 45 saniyeye ulaşınca tekrar 45 saniye çalıştırmak için 30 saniye dinlendirmeniz gerekir. Aynı zamanda focus özelliği yok ki focus, birşeyler yakmak için birebirdir.

Pahalı olan lazer ise 180 saniye açık kalabiliyor + focus özelliği var.

Ben olsam büyük olanı alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

https://www.epazarim.com/300mw-hulk-tipi-fokuslu-yakici-laser-pointer-efx-bileklik-hediyeli-urun20236.html

almayı düşünüyorum

video ekledim yukarda

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.