- x

Railworks 5 : Train Simulator 2014 ANA KONU
1623 Cevap114258 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     19 20 21 22 23 [25] 27 28      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

934 Mesaj
17 Kasım 2013; 23:02:49 

RW 'nin tüm sürümlerinde , STANDART MODU Oyunlar , CREER MODUNA çevrilemezler..Her hangi bir rotada oyun senaryoları , o rotanın editöründe olan SCENARİO MARKER Şablonları üzerinden hazırlanırlar..

1- FREE ROAM SCENARİO MARKER
2- STANDART SCENARİO MARKER
3- CREER SCENARİO MARKER
4- QUİK DRİVE SCENARİO MARKER ve TS204 de yeni iki farklı scenario marker şablonu ilave edilmiş..

Kısacası STANDART MODU Oyunlar , CREER MODU Oyunlara çevrilemez...Hatta , standar ve Creer ve Quik Drive Modu oyunlarda hiç bir tren kurulumu ilavesi yapılamaz ve trenler değiştirilemez....Ancak Free Roam Modunda hazırlanmış olan oyunlarda trenler ilave edilebilir , kaldırılabilir.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

243 Mesaj
18 Kasım 2013; 15:32:50 

railworks.exe çalışmayı durdurdu hatasının kesin bir çözümü yok mudur?

96 Mesaj
18 Kasım 2013; 21:07:45 

bakın şimdi öncelikle selamlar beyler,

ŞİMDİ SİZLERE RAİLWORKS.EXE hatasını nasıl çözeceğinizi söylüyorum.
en yakın teknolojik markete gidiyorsunuz ve 59 tl verip oyunu satın alıyorsunuz..

başka bir yolu yok, BEYLER BU HATAYI DÜZELTMENİN BAŞKA BİR YOLU YOK.
RAİLWORKS.EXE çalışmayı durdurdu hatasının FLASH WİNAX ile bir ALAKASI YOKTUR.

(mesela örneğin miselan diyelimki windows 8 kullanıyorsunuz eğer flash winax eski sürümse windows 8 i açamazsınız ki oyunu kurasınız,)

railworksun yabancı forumlarında flash güncellemesi yapılması gerektiği söylendiğine dair teyide muhtaç bilgiler geldi lakin oyunu aldıktan sonra CD deki dosyalar ile torrent indirmemin dosyalarını teker teker eşleştirdim 1 hafta mı aldı bu eşleştirme, birebir aynı olmasına rağmen, hata vermedi, peki olumsuzluk nerde?
BEYLER ben olumsuzluğun nerede olduğunu bulamadım lakin çözüm yolunu da bulamadım 15 gündür benim cevabını bulamadığım bu hatanın çözümü 59 TL imiş,

oyunu oynuyorum şu an şu an başarılı, bakalım dizel lokomatif hastalığımı tedavi edebilecek düzeyde mi?
BAKIN BEYLER hepinize iyi akşamlar.

steam-ID: thedisabler-DH

934 Mesaj
19 Kasım 2013; 11:45:32 

RAİLWORKS.EXE OYUNU DURDURDU

İşte bu...TheDisabler çözümü bulmuş...En yalın Teknolojik Markete gidin 59 TL az bilke 60 TL verin 1TL de bahşişi olsun , kurun bilgisayarınıza kökten sorun sorun çözülsün...Bence RW5 TS2014 ün yüklenmesinin temiz yolunu TheDisabler çok iyi ve net olarak anlatmış...Hayırlı sürüşler.

Not 1...: TheDisablerin , Dizel Lokomotif Fanatiğidir , iyi bilirim , umarım dediği gibi bu hasatalığa faydası olur..Aslında bu ister hastalık olsun ister fanatik özellikte olsun , çok güzel bir hastalık veya fanatikliktir.

Not 2..: TheDisabler , bu 59 TL olan RW5 TS2014 içersinde gerektiği kadar yeterli Dizel Lokomotifler var mı...

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
19 Kasım 2013; 13:32:35 

RAİLWORKS 5 TS2014...SD40 SANTA FE 50 VAGONLUK YÜK ÇEKİYOR..

0

Aslında bu kadar fazla vagonlu trenlerde kasma yapar...Tabiki bu kasmalar sürüş keyfine limon sıkmış gibi olur..Ama bu hatta tek dizel SD40 Santa Fe ye ile 50 vagonu bağladım ve iyi bir sürüş performansı gösterdi..Hatırlarım , bazı arkadaşlar " Öyle bir tren olsun ki 40-50 vagonluk sürüş yapalım " diyenler olmuştu ve hatta bir rotada 40 vagonluk bir düzenleme yaparak paylaşımda bulunmuştum..Söz konusu istekte çok aşırı kasma olduğunu ve bu kasmanın keyif vermediğini izah etmişti yanılmıyorsam..Ama bu 50 vagonluk yük ve Dizel lokomotifle hiç bir kasmaya rastlamadım.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

398 Mesaj
20 Kasım 2013; 20:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

RAİLWORKS.EXE OYUNU DURDURDU

İşte bu...TheDisabler çözümü bulmuş...En yalın Teknolojik Markete gidin 59 TL az bilke 60 TL verin 1TL de bahşişi olsun , kurun bilgisayarınıza kökten sorun sorun çözülsün...Bence RW5 TS2014 ün yüklenmesinin temiz yolunu TheDisabler çok iyi ve net olarak anlatmış...Hayırlı sürüşler.

Not 1...: TheDisablerin , Dizel Lokomotif Fanatiğidir , iyi bilirim , umarım dediği gibi bu hasatalığa faydası olur..Aslında bu ister hastalık olsun ister fanatik özellikte olsun , çok güzel bir hastalık veya fanatikliktir.

Not 2..: TheDisabler , bu 59 TL olan RW5 TS2014 içersinde gerektiği kadar yeterli Dizel Lokomotifler var mı...

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

hocam merhabalar, ben bu oyunu 5 yaşımdan beri oynardım oyunu satın aldığımız da pcm o kadar yeterli değildi train simulator 2004'dü galiba şimdi tekrar sardım bu oyuna train simulator 2014 indirdim bilgisayarım şuan da daha iyi ve windows 8.1 var ama careerden başlayınca yükleniyor tam açılcak railworks.exe çalışmayı durdurdu diyor dün format attım windows 8.1'e 64bit 8gb sony vaio laptobum var güncelleştirmeler tam sizce niye hata verebilir hocam zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz ?

TR: flexXx

Korkuyor musun ?

934 Mesaj
21 Kasım 2013; 13:40:58 

flexXx...

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım , ama çözüm için garanti veremem araştırma yaptıktan sonra umarım soruna kesin çözüm bulursam izahını yaparım..Tabiki bu gibi sıkıntıları aşmak çok kolay olmuyor..Bu konuda detaylı bir araştırma yapmamıştım..Sanırım sıkı bir araştırma veya inceleme şart oldu..Kısacası flexXx , bu sorunu çözme girişimlerinde bulunurum , İnşallah çözümü elde ederiz.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

171 Mesaj
22 Kasım 2013; 10:58:10 

quote:

flexXx...

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım , ama çözüm için garanti veremem araştırma yaptıktan sonra umarım soruna kesin çözüm bulursam izahını yaparım..Tabiki bu gibi sıkıntıları aşmak çok kolay olmuyor..Bu konuda detaylı bir araştırma yapmamıştım..Sanırım sıkı bir araştırma veya inceleme şart oldu..Kısacası flexXx , bu sorunu çözme girişimlerinde bulunurum , İnşallah çözümü elde ederiz.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

gelişmeden takipteyim aynı sorun bende hala devam ediyor.

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcıları Kulübü

934 Mesaj
22 Kasım 2013; 17:09:19 

CAREER MODUNDA RAİLWORKS.EXE ÇALIŞMAYI DURDURDU SORUNU VE ÇÖZÜM ARAYIŞI

0

Railworks 2014 de iki çeşit career modu butonu var..Menüye giriş yapıldığında işlem menüsünde birinci CAREER MODU Butonu görülüyor...Bu mod bana göre farklı bir Career Modu...Bu butona tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir.

0

Bu ekran görüntüsündeki işlemlerin ne olduğunu bende tam olarak bilmiyorum..Carer ile ilgili farklı bir işlem paneli gibi görünüyor..Ve buradaki yapılacak olanlar şu an için karışık gibi..Tabiki araştırıyorum..

0

Bu ekran görüntüsünde ikinci bir Career Modu butonu var...Bu butona tıkladığımızda karşımıza altaki ekran görüntüsü geliyor..

0

Bu ekran görüntüsünde Career Modu rotalar görülüyor ..Bende iki rota var..Cajon Pass ve Granfield Branch Rotaları...RW 2014 ün orjinal rotalarını kaldırdığım için ancak bu iki rota üzerinden Carrer Moduna giriş yapabilirim..Ben buradan Cajon Pass rotasından " Spring Break EMD F7 UPRR....40 mins " Career Modu oyunu seçtim ve " Go " butonuna bastım ve giriş yaptım...Ne olacak şimdi , biraz bekledikten sonra "Railworks.exe Çalışmayı Durdudu " iletisimi gelecek...Bakalım gelecek mi..Bekiyorum ve altaki ekran görüntüsü geldi....

0

Evet hiç bir sorunla karşılaşmadım ve Career Modundaki sürüşe artık başlayabilirm..40 dakikadan önce gösterilen hedefe doğru iyi bir performan sürüşü ile görevi tamamlamalıyım...

Şimdi bana hangi career modunda Railworks.exe Çalışmayı Durdurdu hatası alıyorsunuz..Bunu bana resimli olarak , şuraya tıklıyorum , şurayı açıyorum , şunu seçiyorum ve Railworks.exe çalışmayı durdurdu iletisi alıyorum diye resimli olarak amlatın..Benim yaptığım gibi...Kısacası Career Modu dediğiniz hangi career modudur.

1 - İlk CAREER MODU...

2 - Drive CAREER MODU.....

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 22 Kasım 2013; 17:17:06 >

398 Mesaj
23 Kasım 2013; 13:58:14 

öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Her türlü alıyorum hatayı torrent olarak indirdim ister career olsun isterse istediğim treni seçip sürmeyi deniyim yüklenme ekranındayken railworks.exe çalışmayı durdurdu diyor.

düzeltme: drive basıyom ordan career modu yaptığınız gibi railworks.exe çalışmayı durdurdu. windows 8.1 var siz de hangi sürüm var sami bey ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexXx^.^ -- 23 Kasım 2013; 14:05:37 >

Korkuyor musun ?

934 Mesaj
23 Kasım 2013; 15:49:00 

Öncelikle rica ederim önemi yok..Elimden geliyorsa yardımcı olmaya çalışırım...

Bende kurulu olan işletim sistemini yazsam belki gülersiniz...Ama bu soruya cevap vermek isterim.

İşletim sistemim...:

SİSTEM..:

PERFERCT PCT
Microsoft Windows XP
Professional
Versiyon 2002
Service Pack 3

BİLGİSAYARIM..:

AMD Sempron (tm)
Processor LE-1150
2.01 GHZ İşlemci
2 GB RAM

EKRAN KARTI..:
Görüntü Birimi
ATI Radeonx1550 Series

Benim bilgisayarımın özelikleri bu...Çok güçlü bir PC değil gibi...Ama bana göre güçlü..Çok kaliteli mi ..Hayır değil..Bilgisayarı aldığımda Railworksu kaldıramıyordu...Ram 512 MB idi...2 GB ye yükseltim PC bir çok PC oytunlarını kaldırmaya başladı yani hızlandı adeta güçlendi..İşlemci ve hızı görüldüğü üzere yüksek hızda değil..Ama , kısacası ben PC ' emden şimdi çok memnunum..Benim işlerimi gerektiğince , zorlanmadan kaldırıyor ve karşılıyor...Ayrıca kim ne derse desin Ekran Kart yani görüntü kartının ATI olması Pc ' de yeterli net görüntüyü verdiği kanaatinteyim...Ne de olsa bakmakla yükümlü bir ailesi ve emekli olan bir insanım..Daha güçlü bir Bilgisayar alabilmem şu an için mümkün değil..Bununla idare etmek mecburiyetindeyim ve çok da iyi idare ediyor.

Ama ...Bildiğim kadarıyla RW5 TS2014 ' ün de bazı aşılması zor sıkıntıları var...Bu sıkıntı kendini Railworks.exe Çalışmayı Durdurdu olarak gösteriyor..Şuna da eminim ki RW5 uygulamalarında yapılan bir hatayı Rw5 Programı hataya istinaden ( Railworks.exe Çalışmayı Durdurdu ) iletisi ile karşısındaki kullanıcıya gösteriyor..

Bugün QUİK DRİVE Modununda çalışmalar ve araştırmalar yaptım..Lokomotifi seçtim NEX dedim tesbit etmiş olduğu rotanın birinde editöre girmeden lokomotifi verdi..Arkasında hiç bir vagon yok..Lokomotifi sürmek için kontrol panelinde gerekenleri yapıyorum , lokomotif hiç hareket etmiyor...Neyse sonunda anladım ki Lokomotif Makinist Dairesinden manuel olarak lokomotifdi sürmek gerekiyormuş..Oyunu kapattım ve aynı lokomotif arkasına vagonlarıda almak istedim..Uygulamaya tekrar başladım..Kafama göre yolcu vagonu seçip NEX dedim..Ne oldu dersiniz.." Railworls.exe Çalışmayı Durdurdu " iletisi karşıma dikildi..Evet anlaşılıyorki bir yerde hatalı işlem yaptım..Kardeşim ben burayla niye uğraşayım ki..İstediğim rotanın editörüne girer , istediğim gibi lokomotifi kurar , arkasında da uygun olan vagonlarıda bağlar SAVE kaydı alırım ve bu benim için daha kolay bir yol..QUİK DİRVE MODUNDA hata iletisi ile karşılaşmaktan kurtulmuş olurum..Velhasıl RAİLWORKS 5 TS2014 'ün bazı uygulamaları sonrasında eğer hatalı bir uygulama yaptıysanız , RW5 programı bu hatayı "Railworks.exe çalışmayı durdurdu " biçiminde tepkisini veya etkisini gösteriyor..Sadece o mu..Dün yine Editörde çalışmalar yapıyordum , sanırım çok küçük kayde değer olmayan bir sinyal sistemi uygulaması hatası yapmışım ekran karardı ve karşıma yazı dikildi.." Railworks.exe çalışmayı durdurdu"...Buyrunuz efendim..Şimdiye kadar hiç bir RW sürümünde böyle birşeyle karşılaşmadım...Sanırım bu yeterli bir izah olmuştur.

RRAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

398 Mesaj
23 Kasım 2013; 19:05:23 

apar topar oyun çıkarırlarsa böyle olur, teşekkür ederim terkardan.

train simulator 2013 nasıl yükleyebiliriz torrent olarak steam dosyası falan veriyor pek anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexXx^.^ -- 23 Kasım 2013; 19:06:05 >

Korkuyor musun ?

398 Mesaj
23 Kasım 2013; 23:11:47 

hallettim kurdum train simulator 2013 ü

Korkuyor musun ?

934 Mesaj
24 Kasım 2013; 9:18:47 

RAİLWORKS 4 TS2013 ' ü kurulumu yaptığınız için tebrik etmem gerekir , zira TS2013 ü her nedense , yüklemeleri doğru yapmama rağmen bir türlü çalışmasını sağlayadım..Orada bir uygulama var GREEN LUMA ..İşte bu gren luma uygulaması yüzünden bir çok kullanıcı RW2013 'ü çalıştıramadılar...Bildiğim kadarıyla TS2013 ve TS2014 ' ü kombine kurulum düzenlemeleri ile geren luma uygulamasın sone erdirilerek , bildiğimiz RW uygulaması ile çalışmasını sağlamaya yönelik uygulamalar yapılıyor..Yani TS2013 , TS2014 gibi çalışması sağlanıyor ve her iki sürümün biçimlendirilmesi ile Full sürüm RW 5 TS2014 de çevriliyor...Ama bu yapıldığında da Railworks.exe çalışmayı durdur iletisi alınmaya devam ediyor mu bilmiyorum..Bunun açıklamasını bilenler ve kullanan arkadaşlar yaparlar.

RAİLWORKS 5 TS2014 de olan , GOOGLE MAPS OWERLAY Uygulaması ve İMPORT TERRAİN DEM Uygulaması RW 2013 ' de varmı...Ve bu uygulamalar sağlıklı çalışıyor mu...Bana bu konuda bilgi verilirse memnun olurum.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
25 Kasım 2013; 15:27:56 

RAİLWORKS 5 TS2014 ŞAFAK AKTAŞ ve TCDD MODELLEMESİ..

Çok önceden hep diyordum..Şafak beyin yapmış olduğu TCDD Modellemeleri çok gerçekçi ve harika diye..Bir çok kez Şafak Aktaş ekibinde olan Mertcan tarafından Railworks için TCDD Modellemelerine başlanacak haberini almıştık..Edindiğim ve bana bir arkadaşımın verdiği bilgi doğrultusunda ve gönderdiği bir resim ile RAİLWORKS 5 TS2014 için ilk modelleme işi başarı ile uygulanmış..Resme baktığımızda TCD yük vagonu modellemesinin ne kadar mükemmel biçimlendiridiği görülüyor..RAİLWORKS sevenler sanırım bundan sonra çok daha kaliteli TCDD modellerini görebilecekler..Tabiki yine aldığım bilgiye göre bu modellerin paylaşımı üceretli olacak..Ücretli de olsa bu çok önemli bir gelişmedir..Şafak bey ve ekibi bu işi çok daha iyini ve güzelini paylaşıma vereceklerdir..İşte bunun ispatı aşağıda görülen Railworks Ekran görüntü resmi ile belli ediyor..

0

TCDD Lokomotifleri de modellendiğinde ortaya çok nefis modellemeler çıkacağından hiç şüphe yok gibi...Şafak beyin modellediği TCDD Dizel Lokomotif resmine bakacak olursak , buna benzer Railworks TCDD Lokomotifi Railworks 5 TS2014 de çok daha gerçekçi nefis görünecek ve TCDD li harika sürüşler yapılabilecektir..

0

Bu resimde görülen TCDD Lokomotifi MTS veya Trainz için modellenmiş...RAİLWORKS 5 TS2014 için modelleme yapıldığında kesinlikle eminim ki yapılan model grafikleri çok mükemmel ve gerçekçi görünecek.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

398 Mesaj
25 Kasım 2013; 20:05:21 

quote:

RAİLWORKS 4 TS2013 ' ü kurulumu yaptığınız için tebrik etmem gerekir , zira TS2013 ü her nedense , yüklemeleri doğru yapmama rağmen bir türlü çalışmasını sağlayadım..Orada bir uygulama var GREEN LUMA ..İşte bu gren luma uygulaması yüzünden bir çok kullanıcı RW2013 'ü çalıştıramadılar...Bildiğim kadarıyla TS2013 ve TS2014 ' ü kombine kurulum düzenlemeleri ile geren luma uygulamasın sone erdirilerek , bildiğimiz RW uygulaması ile çalışmasını sağlamaya yönelik uygulamalar yapılıyor..Yani TS2013 , TS2014 gibi çalışması sağlanıyor ve her iki sürümün biçimlendirilmesi ile Full sürüm RW 5 TS2014 de çevriliyor...Ama bu yapıldığında da Railworks.exe çalışmayı durdur iletisi alınmaya devam ediyor mu bilmiyorum..Bunun açıklamasını bilenler ve kullanan arkadaşlar yaparlar.

RAİLWORKS 5 TS2014 de olan , GOOGLE MAPS OWERLAY Uygulaması ve İMPORT TERRAİN DEM Uygulaması RW 2013 ' de varmı...Ve bu uygulamalar sağlıklı çalışıyor mu...Bana bu konuda bilgi verilirse memnun olurum.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

7z dosyalı torrenti masaüstüne çıkardım greenluma bastım çalıştı 1 tane daha denemiştim o olmayınca başka indirdim, pek kurcalamadım career modun da oynuyorum vakit geçsin diye.

Korkuyor musun ?

96 Mesaj
29 Kasım 2013; 19:26:34 

BEYLER S.A.

dizel lokomotif perfonmansını test ediyorum şu anda TS 2014 ün, pc performansına da bağlı olabilir ancak donmalar ve kasmalar yaşamıyor değilim. evet ben donmalar ve kasmalar yaşıyorum, zira gerçek hayatımda da donmalar ve kasmalar yaşıyorum, artık herşey çok farklı sanal dünya da çeşitli repairler var amma reel dünya da hiç bir şey yok,

bakın beyler reel hayat sanal dünyadan çok farklıdır ok?

donmalar ve kasmalar, bakalım çözebileceğimi düşündüğümü hissediyorum şu an evet.
0

steam-ID: thedisabler-DH

3752 Mesaj
1 Aralık 2013; 16:32:38 

Default ayarlarda test sürüşü

Dizelin yükleninceki sesi of of of !!!

3752 Mesaj
1 Aralık 2013; 19:25:06 

Train Simulator 2014 Default ayarlarda fakat aynı akıcılığı full de göstericekmi test edicem.

3752 Mesaj
1 Aralık 2013; 20:56:40 

Train Simulator 2014 Full ayarlarda test sürüşü.
Bu gün bu oyuna baya çok vakit ayırdım gitti tatil günü. Bi arada kariyer moduna bakıcam, forumda kimse kariyer yapmıyor galiba.

909 Mesaj
3 Aralık 2013; 1:34:57 

Oyunu steamden 7 dolara aldım. 4:3 olması uyuz etti birde carrier modunda herşeyden puan kesiyor arkadaş ya. Map üzerinde hız limiti 40 olan yere geliyorum mesela 40 a düşürüyorum zaten uyarı olmadan çat diye limit 20 ye düşüyor, 20 ye inene kadar bir sürü puan gidiyor bu yüzden sevmiyorum carrier modunu. Üstelik çok uzun sürüyor daha kısa tutmalıydılar, arada gereksiz takılmalar oluyor sistem yetmesine rağmen.

LORD OF THE RINGS STORE

934 Mesaj
4 Aralık 2013; 17:20:26 

RAİLWORKS 5 TS2014 SÜPER EVELATİON

0

Railworks Süper Evelation Nedir...?
Elbetteki Railworks Editörde olan çok önemli bir uygulama ve düzenlemedir..Türkçe karşılığı yaklaşık olarak Raylarda uygulanan " DEVER " olayıdır.

934 Mesaj
4 Aralık 2013; 18:57:48 

RAYLWORKS 5 TS2014 SÜPER EVELATYON UYGULAMASI

Ekran görüntüsünü verdi?im bu resim , süper evelation ( Dever ) ulu?umunun sa?lanmasyna yönelik Railworks Editörde yapmy? oldu?um ara?tyrmanyn sonuçlandy?y any gösteriyor..Dever uygulamasy demiryolu in?asynda yapylan önemli bir teknik çaly?madyr..Trenin hyzyna ba?ly olarak virajlara girdi?inde devrilmesini engelleyen bir uygulama oldu?unu kanaatindeyim..Bu önemli uygulama Railworks 3 TS2012 ile gelmi?ti..RW 2013 de ve RW 2014 de devam ediyor..Editörde yapylmasy sa?lanan bu uygulamayy biliyor ve kysmende olsa raylarda uyguluyordum , ama raylara verilen dever uygulamasy durumunda raylaryn düz giden iki uçlary arasynda raylarda biçimsiz kyryklyklar olu?uyordu...Tabiki bu durum ve görüntü bana hiç ho? gelmiyordu..Bu sebeple rota çaly?malarynda bu uygulamayy yapmaktan çekiniyordum..Zira dever uygulamasy tam istedi?im düzeyde olmuyordu...Vardy bir noksanlyk ama neydi..? Ara?tyrmalarym uzun zaman sürdü...Nihayet uygulamanyn püf noktasyny tesbit ettim ve gerçe?e uygun biçimde Ralworks 5 TS2014 de bu uygulamayy yaptym...Aslynda Dever uygulamasyny yapmak veya düzenlemek kolay olmuyor...Hattyn raylaryny tamamen dö?enmesi yapyldyktan sonra , " HORSES CURVE " dü?mesi i?aretli olarak ray virajlarynyn herbirinde tek , tek yapylmasy gerekiyor...Ama uygulama sonrasynda verilen eme?e de?er sonuç çykyyor..Bence güzel ve harika bir uygulamadyr...Gerçek demiryolu hatty i?te böyle olmaly..Railworks rotalarynyn bazylarynda bu uygulama yapylmy? , tabiki hepsinde yapylmamy?...Uygulamada tercih edilen HORSES CURVE seçene?i dever açysyny 20.000 bin rakamy ile uyguluyor..SHERMAN HILL seçene?i ile de bu uygulama yapylyyor ama , dever açysy 15.000 bin rakamly olarak uygulanabiliyor..Bu elbette ki dever ray e?im açysynyn az veya çok olmasyny veriyor..Benim tercihim HORSES CURVE ' dir ve dever uygulama açysyny en iyi veren dever uygulama açysydyr...Bu uygulamayy Railworks'un önceki rotalarynda yapabilirmiyim diye ara?tyrdym..Raylar önceden dö?enme? olmasyna ra?men dever uygulamasy yapylmamy? olan BARSTOV TO SAN BERNARDYNO rotasynda bu uygulamayy denedim ve dever uygulamasyny verebildim..Tabiki bu uygulama her rota için geçerli de?il..Bazy rotalarda raylar önceden dö?enmi? ve dever uygulamasy yapylmamy? bile olsa , sonrasynda raylara dever uygulanabiliyor..Dever konusunda ara?tyrmalarym bitti ve artyk usulüne uygun dever yapylacaktyr.

Deveri farkly biçimde izah edecek olursam , benim memleketimde bu olaya " Kaykylma " derler..Mesela örnek vereyim..Yan yana oturan iki ki?i arasynda , " Üzerime kaykylma , çekil ?urdan " denildi?inde , birisi di?er bir ki?inin üzerine yan yatmy? demektir..Yani kaykylmy?tyr..Öyle ise Tren raylar üzerinde giderken sa?a ve sola gerekli olan yerlerde kaykylmaktadyr..Dever bu mu...? Elbette ki bu...Ba?ka izahy olamaz sanyrym.

Kysacasy RAYLWORKS 5 TS2014 de kaykylma yani Deveri yapmak isteyenler bunu çok iyi yapabilirler.

RAYLWORKS YORUMCUSU
Sami Samio?lu

934 Mesaj
4 Aralık 2013; 19:05:30 

Donanimhaber.com yetkilileri...De?i?tir veya düzenle butonu yok görünmüyor..Hataly bir cümle veya kelime yazdyysam bunu nasyl düzeltirim...Yukaryda bir mesaj yazdym mesela.. Çok hataly ,imla hatalary almy? ba?yny gitmi?..Düzeltmek veya düzenlemek gerekiyor..?u i?lem butonlaryny görünür hale getirin..Nasyl bir problemdir anladym..Bende mi görünmüyor ,yoksa forum mesaj yazma kysmynda olan i?lem butonlarynda sykynty my var...Bir ara düzelmi?ti ?imdi tekrardan ayny sorun ba?lady.

Sami Samio?lu

934 Mesaj
4 Aralık 2013; 20:22:10 

Railworks sürümlerinde çok farklı sorunlar hep oldu...

Railworks 5 TS2014 'de de bazı sorunlar var...Career Modunda olan sürüşler çok fazla ilgimi çekmediği için nasıl sorunlar oluştuğunu bilmiyorum..Yukarıda arkadaşımız anlatmış...Sürüşün çok fazla zaman aldığını , oyunda uygulananları harfien yapılmasına rağmen her şeyden puan kestiğini , uyarı yapılmadan hız limitinin otomatik düşürüldüğünü ve sistemin yeterli olmasında bile kasılmalar ,donmalar olduğunu açıklamış..Üstelik ücret edeyerek RW5 satın aldığını da açıklıyor..Career Modu veya Standart Modundaki sürüşlerde bu veya buna benzer sıkıntılar olabiliyor..Serbest Modunda sürüş yapınız diyeceğim , bu mod sürüşleri belki bir çok kullanıcıya yavan ekmek gibi gelecek...Olabilir ama , serbest sürüş modunda bu sıkıntılar yaşanmaz...Diğer modlarda olan sürüşler , programın özelliği gereğince mi oluşuyor yoksa ,sürüş anında yapılan hatalar neticesinde mi oluşuyor..Her ikisi de olabilir...Ücret ödenerek satın alınan RW5 TS2014 dahi böyle bir sorun varmıdır bilmiyorum , oluşabilen bence en önemli sorun " Railworks.exe " sorunudur...Career veya Standart Modlarda olan sürüşlerde Railworks.exe Çalışmayı durdurdu iletisi alınıyor , bu diyelim olmaması gerekiyor ama oluyor...Peki aynı iletinin RW5 Editöründe alınırsa ne demek gerekir..Düpedüz saçmalık demek gerekir..Editörde işler yapıyorsunuz , Save kaydı alıp , deneme sürüşü için lokomotif üzerine tıklıyorsunuz , ekran kararıyor ve ortaya " Railworks.exe Çalışmayı Durdurdu " iletisi ile karşılaşıyorsunuz..Vallahi şimdiye dek hiç bir RW sürümünde böyle birşey ile karşılaşmadım..Bu durum snir bozucu bir olay...Tekrardan aynı exe hatası veren rotaya giriş yapıyorum , sorun çıkartan aynı lokomotifin üzerine tıklıyorum , hiç bir exe iletisi ile karşılaşmıyorum..Garip bir durum..Sanırım keyfine ve kafasına göre lüzümsuz yerlerde bu exe hatasını arada bir veriyor...Exe hatasından sonra Rw tümnü ile açılmasa anlayacağım ama bu gibi durumlarda Railworks çalışmaya yine devam ediyor , sanki hiç bir şey olmamış gibi..Velhasıl bu durum ne kadar can sıkıcıda olsa , RW5 TS 2014 yine de vazgeçemeyeceğim bir RW sürümü özelliğinde olmaya devam ediyor.

RAİLWORKS YORUMLAR
Sami Samioğlu

934 Mesaj
4 Aralık 2013; 20:42:14 

RAİLWORKS 5 TS2014 SORUNLARI

Railworks 5 TS2014 de olsun veya diğer sürümlerde olsun ,kasma ve donmalar oluşur..Bu sorunun b,lgisayar veya işletim sistemi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum..Eğer bir rotada çok fazla kullanılan Trenler varsa , istasyon veya garlarda çok fazla raylar bulunuyorsa ve özellikle bu ratlar elektrikliyse sürüş esnasında oldukça fazla kasma ve donmalar yapabiliyor...Eğer , çok fazla ray ve objelerin olmadığı bir başka rota indirip yüklediğinizde , aşırı kasma veya donmalar olmayabilir veya en aza inebilir..Bunu ben bizzat denedim...Yada bir rotada öyle bir obje kullanıyor kullanılan bu obje çok fazla aşırı derecede kasmaya veya donmaya sebepte olabiliyor..Bu durumu da gördüm..Aşırı ksamaya neden olan objeyi , rotanın editörüne girerek tesbit ettim ve kaldırdım..Bu bir bina veya diğer farklı bir obje olabilir..Tabiki bu kaldırma neticesinde kasma probleminin olmadığını gördüm...Yani kısacası RW de kullanılan veya modellemesi yapılan bazı objelerin Grafik yapısal özelliği ağır ve zarar verici olabiliyor...Bu yazdıklarım kafadan uydurma şeyler değildir , araştırma ve incelemelerde sonucunda elde ettiğim neticelerdir...Yani RW lerde hep kasmalar , donmalar olacaktır...En iyisi , kasmalara ve donmaların çok aşırı olmadığı rotalarda sürüşler yapmak bence iyi ve olumlu bir tercih olacaktır.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
7 Aralık 2013; 1:08:52 

RAİLWORKS 5 TS2014...KASMA VE ANLIK DONMA SORUNLARI

0

RW kullanıcısı bir çok kişi biliyor ve görüyor ki RW sürüşlerinde kasma ve anlık ekran donmaları ile karşılaşıyorlar..Bunun sebebini başka yerlerde arıyorlar..RW 'nin tüm sürümlerinde bu sorunlarlarla hep karşı karşıya kalınmıştır...Railsimulator çıktığı andan itibaren yani 2007 yılından beri Railsimulaör ve Railworks sorunlarının nereden olduğu konusunda araştırmalarda bulundum ve bulunmaya devam ediyorum...Yukarıda bir ekran görüntüsü var..Bu RW5 TS2014 için indirip yüklediğim bir rota...Railworks 5 için hazırlanmış..Çok geniş ve boyutu büyük bir rota...Assets içersinde çalışan kendine has veri dosyalarının da boyutu büyük..Nedir bu rota , nasıldır bakmak ve incelemek istedim..Railsimulator.com da reklamı olan bu rotayı övüyor...Gelin görün ki rotada oyuna girdiğinizde müthiş bir ekran kasması ve donması ile karşılaştım..Bunun sebebini araştırmaya hiç gerek yok , zira sorunun ne olduğunu biliyorum..Rotada ki manzaraya bir bakınız..O kadar çok ağaçlar kullanılmış ki dağ ,tepe ağaç dolu...Bu durum bütün bir hat boyunca böyle devam ediyor...Peki bu kadar çok ağaçı tek ,tek nasıl tanzim edebildiler..Elbette grup veya tek ,tek ağaçları editörde tanzim etmek ve dağlara ,tepelere yerleştirmek hiç kolay olmaz..Ama bu ağaçları tanzim etmenin yani yerleştirmenin kolay olan bir uygulaması Rw Editöründe var...ASSETS BLOK Uygulaması adı..Assts Blok uygulaması ile çok geniş alanlara toplu ağaçları zeminin durumuna uygun yerleşim sağlayan bu uygulama çok yerde hatta yüzlerce assets blok uygulaması ile yapılmış..Assets Blok öyle bir ağır grafik etkisi varki , tahmin edemeyeceğimiz boyutta ekran kartını zorluyor...Tabi vu zorlama neticesinde aşırı kasma ve donmalar görülür...Bu rotanın CONTENT içide olan rakamlı olan dosya klasörü bulup , içinde yine SCENERY Dosya klasörünü masa üstüne kes yapıştır yapıştır yaptım...Yani bu Scenery Dosya klasörü rotalarda evleri , binalar ve tüm ağaçları içinde barındıran ve çalıştıran dosya klasörüdür..Bu silindiğinde veya başka bir yere taşındığındda ,tekrar aynı rotaya girildipinde , rotata hiç bir binanın ve ağaçların olmadığı görülür...Bende öyle yaptım ve bir treni alıp aynı rotada sürüşe geçtim..Ne kasma , ne bir anlık donma vardı..Adeta yağ gibi akıyordu...Deneyiniz tavsiyem olur..Diyeceksiniz ki böyle bir rotada sürüş yapmanın keyfi mi olur..Elbette olmaz..Sadece kasmanın nereden ve nasıl olduğunu anlamanız yardımcı olur...Sonuçta ya , herhangi bir rota da kasma var ise kasmayı içinize sindirip katlanıp oyuna veya sürüşe devam edeceksiniz yada ağaç yoğunluğu az olan rotalarda sürüş yapmayı deneyeceksiniz...Başka bir yolu ve çözümü yok.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

3752 Mesaj
7 Aralık 2013; 13:26:11 

Oyun baya sardı işten vakit buldukça oynuyorum, demin 266 km. hıza çıktım enfes oluyor bi ara videosunu alıp paylaşıcam.

173 Mesaj
11 Aralık 2013; 8:45:53 

Dün deneme amaçlı bir video hazırladım. Bakalım beğenecek misiniz
Lokomotif: SZ 664-107
Vagon: TCDD K10 Pulman [W.I.P]
Rota: Russian Land

İyi Seyirler

EMD GT26CW-2

1 Mesaj
11 Aralık 2013; 21:04:36 

ya beyler ben bu rs14 ü indirdim ama oyun exe hatası verıo ve kapatıo tam acılırken. mesajları okuyup anladığıma göre rs13 felan dosyaları lazımmış. bende de yok bi yardım edin elinde olan wardır assets dosyasını bi upload edip link atın lütfen acil oynamak ıstıyorum ama olmadı kacgundur arıyorum ya Allah rızası ıcın yardım edın.......

934 Mesaj
14 Aralık 2013; 19:14:46 

babacakar..

RW5 de olan bu sorunun nerden olduğu anlaşılamadı...Eğer , Railworks 2013 'ü yapılacak uygulamalar ile Railworks 2014 de çevrildiğinde Railworks.exe çalışmayı durdurdu hatası gelmiyorsa hiç durma bu uygulamayı hemen yap..Nasıl mı yapacaksın..Gayet açık , önceki forum sayfalarında ( 21-22-23-24 ) bulacağını tahmin ediyorum..Özellikle bu uygulamayı MERTCAN DOĞAN çok iyi anlatmış..Bu açıklama yazısını bul ve yazıda anlatılan izaha göre gerekenleri yap..Zira bundan başka şu an için başka bir çözümü yok.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
14 Aralık 2013; 19:35:11 

MERTCAN...,

Videoyu izledim..TCDD yolcu vagonlarını Railworks da görmeyi bir çok RW kullanıcısı istiyor..Tabiki TCDD Lokolarını da bekliyorlar..Ama modellemeleri çok iyi yapılmış olmasını da istiyorlar...Rus lokoları ve vagonlarına gelecek olursam..Bence Rus modellemeleri gerçeğini aratmayacak kadar mükemmel modellemeler..Geçenlerde bir Rus sitesinden Rusların yaptığı vagonları ve objeleri indirdim ve RW 5 yükledim..İster lokomotifleri olsun , ister vagonları ister objeleri olsun mükemmel tasarımlar olarak görmekteyim..Ayrıca RsAsa TCDD lokomotiflerine bu Rus vagonları editörde bağlanabiliyor..Sanki , bizdeki modellemelere uygun içeriği ve özelliği olan modellemeler gibi..SZ 664 Dizel tasarım , bizdeki lokolara yakın bir tasarım olduğu da apaçık görülüyor..

SZ 664 Dizel lokomotif ile ilgili indirme linkini daha önceki sayfalarda vermişsin..Linke tıkladığımda böyle bir site bulunamadı yazısı ile karşılaşıyorum..Nette çok aradım ama başka bir indirme sitesi bulamadım..Bu konuda yardımcı olursan memnun olurum..Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

246 Mesaj
15 Aralık 2013; 12:18:25 

Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu takip etmeden yazıyorum ama bugün train simulator 2014 indirdim aceba bunun için tcdd modelleri bulabilir miyim ? Özellikle ''DE xxxx'' modellerine bayılıyorum :)

***PİYANİST***

934 Mesaj
15 Aralık 2013; 16:00:36 

RAİLWORKS 5 TS2014 CS36-7i-1515 MODELİ DİZEL LOKOMOTİFİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

0

0

0

AdiGe38...TCDD Dizel DE 22 VE 24 ile ilgili indirme linkinin kısayolu vermeye çalışırım...Eğer link kırık değilse tabiki...

Yukarıdaki resimlerde , CS39-7i-1515 Modeli Dizelin indirmesini yaptım ve Ra5 'e yükledim..Oldukça zor uğraşlardan sonra RW5 çalıştırdım..TCDD 22 Bin Modeline benzerliği olduğunu tesbit ettim...TCDD Modellerinden iyi anlayanlar daha iyi tesbit yapacakları şüphesizdir..Ama ne olursa olsun TCDD DE 22 000 Modeline benzerliği olduğu açıkça görülüyor.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
15 Aralık 2013; 17:14:18 

RAİLWORKS 5 TS2014 TCDD MODELLERİ İNDİRME LİNKİ

RsAsa Dosya Klasörü İndirme Linki..:

http://ul.to/0swueo12

Umarım link çalışıyordur...Eğer çalışıyorsa , RAR dan çıkan ( RsAsa ) dosya klasörünü Railworks 'un kurulu bulunduğu yerde olan Assets dosya klasörünü açıp yapıştırın..Her hangi bir rota editöründe lokomotif listesinde görülmesi için RaAsa dosya klasörünü işaretli hale getirildiğinde TCDD modelleri listeye gelir..Listeden TCDD lokolarını bulup kurulumlarını yapın ve çalıştırın..TCDD lokomotifleri arkasına yolcu vagonları sorunlu olduğu için bağlanamıyor..Yük vagonları bağlanabilir..TCDD 22 000 modelinde kokpitten sürüş yapılamıyor..Ancak 24 000 modelinden kokpitten sürüş yapılabilir..Aslında bu modellemeleri yapan arkadaşımız tam olarak modelleme yapmamış..Lokoların eksik tarafları var...Ayrıca bir çok kişi kaplamaları beğenmediklerini ifade ediyorlar..Bende diyorum ki , para ile satılan modelleri satın alıp yüklesinler bu daha doğru olur..Ama RW için modellenmiş satışa verilmiş başka TCDD modelleri var mı , bilmiyorum...Şu an için RW de çalışan TCDD modelleri bunlardır.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

173 Mesaj
15 Aralık 2013; 17:41:24 

Merhabalar

Videoda kullanmış olduğum vagonlar İsmail Özerbay'a aittir. Şafak Bey Train Simulator 2014 için çalışmalara başlamıştır. Gelişmeleri www.trenlerindunyasi.com web adresimizde yayınlıyor. Gerektiğinde benimde zamanım olursa gelişmeleri burada paylaşmaya çalışacağım.

Sami Bey, SZ 664'ü videonun açıklamasında verdiğim bağlantıdan indirebilirsiniz.(Lokomotifin markizli ve sesli sürümü için ekibe bağış yapmanız gerekmektedir. Web sitelerinde "DONATE" sekmesinden gereken bağışı yapabilirsiniz orada detaylı açıklamalar mevcuttur.)
Web sitesine giriş yapabilmeniz için DNS adresini değiştirmeniz gerekmektedir.(DNS adresini değiştirmek için "Google"dan detaylı arama yapabilirsiniz.)

TS 2014 ve gelecek sürümleri için yapacağımız çalışmaların gerçekçiliğinden, detayından şüpheniz olmasın

İyi Günle
r

EMD GT26CW-2

173 Mesaj
15 Aralık 2013; 17:49:37 

Şafak Bey'in yayınladığı birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum:
0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Vagonda yapılan özellikler:

* Gerçekçi sallanma efekti
* Vagonlar birbirine bağlı iken koşum takımlarının ve hava fren hortumlarının birbirine bağlanması
* Gerçekçi vagon sesi
* Gerçekçi numaralandırma sistemi(her vagonun kendine has bir numarası var)

İlerleyen zamanlarda vagonun detayları daha da artacak ve oyuna birçok vagon ve lokomotif ilave edilecektir. Örneğin; DE 24000, DE 22000, DE 33000, E43000, ...

Bizi izlemeye devam edin

EMD GT26CW-2

934 Mesaj
16 Aralık 2013; 16:50:45 

RAİLWORKS 5 TS2014...YENİ TCDD MODELLERİ YORUMU

Evet Mertcan , verdiğin ekran görüntüleri ve bilgiler durumu açıklıkla izah ediyor...Bu çalışmalar profesyonel çalışmalar niteliğinde...Zaten Şafak bey modelleme konusunda işinin ehli ve ustası konumundadır..Yapmış olduğu ve bundan sonra yapacak olduğu modelleri beğenmeyen kişi olamaz diue düşünmekteyim...RW için yapılacak model çalışmaları neticesinde TCDD nin vagonları ve lokomotifleri RW rotalarında görmek mükemmel olacaktır..Tabiki bu modellere TCDD Rotalları da gerekiyor..TCDD Rotalarını kimler hazırlayacak işte sorun burada...Yaparım ederim , ne var rota hazırlamakta diyenler işin kolay olmadığını sonradan anlıyorlar...Türkiye hatlarına özgü ve özellikte rotaların RW için yapılması gerekiyor..TCDD Lokomotif ve Vagon modelleri tamam diyelim..Peki bu güzel modelleri RW kullanıcıları hangi hatta sürüş yapacaklar..Uzun ve doyurucu bir rotanın da olması gerekiyor..Tek kişinin böyle bir rotayı hazırlaması oldukça uzun zaman alır ve zor olur...Ama mevcut yabancı rotaların Türkiye demiryollarına özgü nitelikte bazı düzenleme çalışmaları yapılırsa bu iş daha kolay ve çabuk olur..Şunu kesinlikle biliyorum ki , TCDD hatlarını bire bir benzerini yaparım diyen olursa yanılır..Yapılamaz...Ama TCDD özelliğini andıran türde rota çalışmaları olabilir vede kolay bir rota çalışması tercihi olur.

Mertcan verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum...Takibe devam ederim.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

3752 Mesaj
16 Aralık 2013; 20:22:58 

Steam Train Simulator 2014 ' e 35.2 mb güncelleme yaptı

47 Mesaj
21 Aralık 2013; 1:09:09 

Herkese selamlar, öncelikler şunu belirteyim ben de simulasyon olayına ayrı bir ilgi duyarım. Durmadan sürüş simleri uçuş simleri ve trenlere olan çocukluktan kalma ilgi etkisiyle tren simleri oynadım. Bu simler arasında başı çeken oyun da RW serisidir! Oyunu yeni topladığım bilgisayarıma cracklı indirip kurdum çalışmayı durdurdu hatasını önledim ama nasıl oldu hatırlamıyorum.fakat birçok rotada sorunlar hatalar falan eee sonuçta bütçemize göre 54 dolarlık steam edition fiyatı da çok pahalı! Bir bilgi vericem yalnız öncesinde şunu belirteğim bu başlık altında başta Railworks 2 kullanıcı isimli abimizin paylaşımları olmak üzere elimden geldiğince paylaşımları takip ettim bundan sonra da aranızda olup sorular sorucam. Ancak bilmeyenler için bi haber vermiş olalım, bi faydamız olsun diyorum ve SIKI DURUN : STEAM YILBAŞI İNDİRİMLERİ BAŞLADI VE 6 ADDON PAKETİNİ İÇEREN STEAM EDİTİON FİYATI 54,99 USD dan 9,89 USD a düştü! bu fırsat sadece BİR GÜNLÜK!

TERTEMİZ BİR KURULUM HATASIZ BİR RW İÇİN SAATLERCE PC BAŞINDA ARAŞTIRMA YAPMAYIN HEMEN STEAM DEN 20 TL YE (4 DVD LİK BİR KOPYA OYUN PARASI) BU ORJİNAL OYUNU KAPIN!

BU FIRSAT KAÇMAZ BAŞINIZ AĞRIMADAN RAHAT RAHAT SÜRÜN KEYFİNİ ÇIKARIN ! Ben de böle yaptım ve şu anda yükleniyor eski kurulumumu da siliyorum şimdi!

Ve bir sorum olacak ! Orjinal versiyona diğer sim şirketleri tarafından yapılan addonları kurmamızda bir sıkıntı yok değilmi? Yani normalde ücretli olan ve RW tarafından geliştirilmemiş bir lokomotifi ücretsiz olarak bulduk diyelim ;) orjinal steam versiyona kurabilirmiyiz bunu? malum ülkemizin alım gücü belli her şeye para harcasak pc de yılda 3 oyun oynarız addonlarıyla beraber! Yoksa ben de isterim yapanı ihya etmeyi de napğalım oynamayalımmı? evde kös kös oturup tv den lüks makam araçlarında gezen bakanları mı seyredelim? Biz de insanız :)

102 Mesaj
21 Aralık 2013; 1:39:51 

Bu oyunu TS 2013 versiyonunu almıştım sonra TS2014 olarak yükselttim, yalnız elimde addon olarak İCE3, Sherman Hill ve Munich-Augsburg addonları var, oyunu aldığımda yanında idi bunlar oyunda bir sürü addon var ve bir sürü para hepsini alamam önerebileceğiniz mod vs sitesi var mı? Veya bu oyunda değişik lokolar haritalar bulabileceğim bir yer? Bir süre sonra sıkıyor çünkü..

1086 Mesaj
21 Aralık 2013; 1:59:39 

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

47 Mesaj
21 Aralık 2013; 2:02:04 

quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

http://store.steampowered.com/sub/32159/

Evet link te vermek gerekirdi iyi oldu bu ben unutmuşum teşekkürler!

47 Mesaj
21 Aralık 2013; 2:07:04 

http://www.justtrains.net/train-simulation-add-ons bu ve bunun gibi sitelerde addonlar var internetten araştırırsan aradığın paketin bedava olanını da bulabilirsin! ancak orjnal versiyonda kullanma konusunda sıkıntı olurmu bilemiyorum bende bu sorunun cevabını merak ediyorum!

Bu mesajda bahsedilenler: Letsqond

934 Mesaj
21 Aralık 2013; 15:14:00 

RAİLWORKS 5 TS2014 ' DE YÜKLENEN YENİ ADDONLAR SIKINTI VERİR Mİ..?

0

Orjinal RW5 TS2014 Alanlar , bir zaman sonra sınırlı rotaların olduğunu ve sonrasında yeni rotalar yani haritalar olmasını istiyorlar..Sanırım bildiğim kadarıyla 3 veya 4 haritanın orjinal Rw5 olması bile kabul edilir bir durum değil..Adamlar diyor ki yeni haritalar istiyorsanız bastırın parayı alın...İyi de almasına alınsın ama her RW oyuncusu her addon paketi için ayrı ,ayrı ücret ödeyecek durumda değllerse ne olacak..Olacağı şu , ücretsiz Addon paketlerini orjinal RW 5 yükleyecekler..Peki bu ücretsiz addonlar uygun olur mu..İşte bunun garantisini RW yapımcıları bile veremez..Hatta orjinal addonlar bile sıkıntı verebilir..İster ücretli olsun ister ücretsiz , şimdiki addon paketleri Assets içersinde bağımsız çalışmaktadır..Yani Assets>RSC>İçinde çalışan MunichAugsburg Addon paketi bağımsız çalışır ve Addon içersinde harita oluşumu dahil olmak üzere özel çalışan lokomotif verileri mevcuttur..Bu söz konusu addon silindiğini varsayalım , RW5 hiç bir sıkıntı vermez..Diğer addon olan Brighton Main Line sağlı biçimde çalışmasına devam eder..Eğer orjinal olmayan bir addon paketi yüklenirse bu paket verileri ya RSC içinde yüklenmiş olur yada RSC dışında yüklenmiş olabilir..Bir çok yeni haritalı Addon paketleri Assets içersine yüklenmiş olsalar bile sorun yaratan skıntı veren addon paketinin tüm verileri Utilities uygulamada olan Unınstall butonu ile kaldırılır..Bu sebep ile sıkıntı veren ve çalışmayan Addonlar temizlenir , çalışan addonlar ile oyunlara devam edilir..Yaılacak başka bir yol yoktur..Yani yüklenmek istenilen Addonlar iyi mi , kötü mü , sorunlumu , sorunsuz mu diye anlamak için misal kavun değil ki koklayıpta anlayalım..Yeni haritalı ve içersinde gerekli tüm özel verileri olan addonlar bundan sonra bundan sonra Assets veya RSC içinde çalışmasına göre hazırlanmaya başlanıldı..Daha önceden bu addonlar KUJU>Railsimulator veya RailsimulatorUs içersinde çalışıyorlardı..RW5 TS2014 de Kuju içersinde RailsimulatorCore ve sadece RailSimulator dosya klasörleri var..Ve Zaten yüklenmek istenilen addon paket verileri RailSimulatorCore içersine yüklenmez..RailSimulator klasöründe ise sadece Test Track TemplateRoute dosya klasörü var..Yeni addon paketlerinin veriilerinin yüklenmesi gereken diğer asıl dosya klasörleri olmadığı için şimdiki yeni haritalaı addonlar Kuju > Railsimulator içinde çalışmazlar..Railsimulator içersine yüklenen bazı addonlar çok sorunlar çıkartıyordu..Ve düzeltmek zor veya imkansız olabiliyordu..Şimdi ise yeni diğer addonlardan bağımsız çalışan adları sorunlu olduğunda silmek çok daha kolay hale geldi..Sanırım konuyu geniş olarak anlatabimişimdir..

KISACASI...: Orjinal RW5 ' e yeni haritalı orjinal olmayan addon paketlerini yüklemekten çekinmeyiniz , hiç bir zararı yokur..Varsa da Utilities Uninstall butonu ile kaldırırsınız..Bu kadar.

Yukarıdaki resimde bende yüklü olan yeni haritalı bir çok addon paketi var..Ve bunların hiç biri ücretli değil..Ben sadece RSC içinde iki veya üç haritalı addon paketleri ile RW5 TS2014 sınrlandırmadım..Zaten resim herşeyi sösteriyor ve bende bu tüm haritalı olsun ,haritasız olsun addon paketleri çok sağlıklı biçimde çalışıyorlar.

Sorusu olan arkadaşlara cevap yazarım.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 21 Aralık 2013; 15:15:55 >

47 Mesaj
21 Aralık 2013; 18:10:19 

quote:

RAİLWORKS 5 TS2014 ' DE YÜKLENEN YENİ ADDONLAR SIKINTI VERİR Mİ..?

0

Orjinal RW5 TS2014 Alanlar , bir zaman sonra sınırlı rotaların olduğunu ve sonrasında yeni rotalar yani haritalar olmasını istiyorlar..Sanırım bildiğim kadarıyla 3 veya 4 haritanın orjinal Rw5 olması bile kabul edilir bir durum değil..Adamlar diyor ki yeni haritalar istiyorsanız bastırın parayı alın...İyi de almasına alınsın ama her RW oyuncusu her addon paketi için ayrı ,ayrı ücret ödeyecek durumda değllerse ne olacak..Olacağı şu , ücretsiz Addon paketlerini orjinal RW 5 yükleyecekler..Peki bu ücretsiz addonlar uygun olur mu..İşte bunun garantisini RW yapımcıları bile veremez..Hatta orjinal addonlar bile sıkıntı verebilir..İster ücretli olsun ister ücretsiz , şimdiki addon paketleri Assets içersinde bağımsız çalışmaktadır..Yani Assets>RSC>İçinde çalışan MunichAugsburg Addon paketi bağımsız çalışır ve Addon içersinde harita oluşumu dahil olmak üzere özel çalışan lokomotif verileri mevcuttur..Bu söz konusu addon silindiğini varsayalım , RW5 hiç bir sıkıntı vermez..Diğer addon olan Brighton Main Line sağlı biçimde çalışmasına devam eder..Eğer orjinal olmayan bir addon paketi yüklenirse bu paket verileri ya RSC içinde yüklenmiş olur yada RSC dışında yüklenmiş olabilir..Bir çok yeni haritalı Addon paketleri Assets içersine yüklenmiş olsalar bile sorun yaratan skıntı veren addon paketinin tüm verileri Utilities uygulamada olan Unınstall butonu ile kaldırılır..Bu sebep ile sıkıntı veren ve çalışmayan Addonlar temizlenir , çalışan addonlar ile oyunlara devam edilir..Yaılacak başka bir yol yoktur..Yani yüklenmek istenilen Addonlar iyi mi , kötü mü , sorunlumu , sorunsuz mu diye anlamak için misal kavun değil ki koklayıpta anlayalım..Yeni haritalı ve içersinde gerekli tüm özel verileri olan addonlar bundan sonra bundan sonra Assets veya RSC içinde çalışmasına göre hazırlanmaya başlanıldı..Daha önceden bu addonlar KUJU>Railsimulator veya RailsimulatorUs içersinde çalışıyorlardı..RW5 TS2014 de Kuju içersinde RailsimulatorCore ve sadece RailSimulator dosya klasörleri var..Ve Zaten yüklenmek istenilen addon paket verileri RailSimulatorCore içersine yüklenmez..RailSimulator klasöründe ise sadece Test Track TemplateRoute dosya klasörü var..Yeni addon paketlerinin veriilerinin yüklenmesi gereken diğer asıl dosya klasörleri olmadığı için şimdiki yeni haritalaı addonlar Kuju > Railsimulator içinde çalışmazlar..Railsimulator içersine yüklenen bazı addonlar çok sorunlar çıkartıyordu..Ve düzeltmek zor veya imkansız olabiliyordu..Şimdi ise yeni diğer addonlardan bağımsız çalışan adları sorunlu olduğunda silmek çok daha kolay hale geldi..Sanırım konuyu geniş olarak anlatabimişimdir..

KISACASI...: Orjinal RW5 ' e yeni haritalı orjinal olmayan addon paketlerini yüklemekten çekinmeyiniz , hiç bir zararı yokur..Varsa da Utilities Uninstall butonu ile kaldırırsınız..Bu kadar.

Yukarıdaki resimde bende yüklü olan yeni haritalı bir çok addon paketi var..Ve bunların hiç biri ücretli değil..Ben sadece RSC içinde iki veya üç haritalı addon paketleri ile RW5 TS2014 sınrlandırmadım..Zaten resim herşeyi sösteriyor ve bende bu tüm haritalı olsun ,haritasız olsun addon paketleri çok sağlıklı biçimde çalışıyorlar.

Sorusu olan arkadaşlara cevap yazarım.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

Sami bey çok teşekkür ederim yeterince aydınlatıcı oldu. Yani deneyip görücez çalışmayanı silicez.Kısacası ücretli satılan bir addonu ücretsiz de yüklesek çalışma ihtimali hem var hem yok doğrumu anlamışım?

934 Mesaj
21 Aralık 2013; 19:06:37 

GoSSgO...Evet Doğru Anlamışsınız..

Ücretsiz Addon indirmek isteyenler için bir iki site linkini vereceğim..Bakmam lazım linkleri temin ettimde bu sitelerden indirme yapabilirsiniz..Ama ben genellikle RW Torrent sitelerinden indirmeler yapıyorum..Bunlar daha sağlıklı oluyor.Toorensiz indirme yaptığım bir çok site var 5 para etmezler RW addonları hep noksan veya arızalı..Bu sebeple torrent olarak indirme yapmanızı öneririm.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
21 Aralık 2013; 19:21:26 

http://www.bittorrent.a...Railworks&cat=3&x=7&y=8

Bu sitede tek başına RW5 için addon paketler olmayabilir...Zaten RW4 için hazırlanmış olan addonlar rahatlıkla RW5 için yüklenebilir..Bidiğiniz gibi RW5 , RW4 yükseltilmiş veriyonudur..RW4 çalışan tüm veriler R5 de kesinlikle çalışır ..Tabiki arazılı veya hatalı değillerse..Hatta RW3 için hazarılanmış olan addon paketleri bile RW5 çalışanları da oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 21 Aralık 2013; 19:26:54 >

934 Mesaj
21 Aralık 2013; 20:00:01 

RAİLWPRKS ADDON PAKETLERİ İÇİN YENİ ARAŞTIRMALAR YAPILABİLİR..

0

0

STEAM 'da yeni rotalar ve veriler yani addonlar var..Bu siteden ücretsiz indirmeler yapılıyor mu bakmam gerekiyor..

Örneğin..: Resimde görülen " Mountain MACS , Pt.1 ( GWD 146 ) Öğesini indirebilmeniz çin Abone olunuz diyor..Sanırım abone üyelik demek..Steama çok zaman önce üye olmuştum ama üyelik kayıtlarını bulursan buradan yapılacak indirmeler ücretsiz olabilir ve sağlıklıda olabilir..Bence güzel haritalı rotalar var gibi görünüyor.

Sami Samioğlu

934 Mesaj
21 Aralık 2013; 23:18:52 

RAİLWORKS TS2014 DAHİL OLMAK ÜZERE TORRENT İNDİRME SİTESİ

0

Resimde görülen Railworks Torrent site linki arızalı yani çalışmıyor..Bu sebeple :

http://thepitabay.ee/tag/railworks adresi ile nette arama yapımız...Umarım işe yarar bir sitedir.

Sayfanın resmini de verdim..Linke tıklayıp sayfaya giriş yapıldığında çok kapsamlı RW torrent indirmeleri bulunuyor..Her sıra başındaki At Nalı Miktatısa tıklandığında bilgisayarda kurulu olan torrent indirme programı ile istenilen addonlar kısa sürede indirilir...Ayrıca Nette buna benzer bir çok ücretsiz RW torrent indirmesi vern siteler var..İstediğiniz addon burada yoksa başka torrent sitelerinde arayınız..Şimdilik benden bu kadar.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 21 Aralık 2013; 23:34:48 >

47 Mesaj
22 Aralık 2013; 4:12:36 

Çok ilgilisiniz gerçekten çok teşekkür ediyorum ilginize! Bir soruyorum hiç üşenmeden anlatabildiğiniz kadar yazabildiğiniz kadar yazıyorsunuz.Verdiğiniz linklerle ilgilenicem baya işime yarayacağını düşünüyorum. Tekrar tekrar teşekkür ederim ilgi ve paylaşımlarınız için. Gayet aydınlatıcı oldu youtube dan beğendiğim addonların videolarını izleyip torrente yazıp ts içinde denemeyi düşünüyorum. verdiğiniz linklerde oldukça işimi görecek. Saygılar sunuyorum!

102 Mesaj
22 Aralık 2013; 11:32:27 

Hocam ben o verdiğiniz siteden bir kaç tane addon indirdim de lakin dosyaların içlerinde .ap uzantılı dosyalar var bunları railworks'un içine uygun olarak atsam da oyunda gözükmüyor. Nasıl yükleyeceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Letsqond -- 22 Aralık 2013; 11:38:59 >

934 Mesaj
22 Aralık 2013; 20:04:26 

Genellikle addon rar açılımlarından RWP uzantılı Dosyalar çıkar...Ama son zamanlarda yanılmıyorsam .ap uzantılı dosyalar çıkmaya başladı..Bu her tür uzantılı dosyaları RW içersinde biryerlere atmak ile yükleme yapılamaz..Ancak RWP uzantılı dosyalar setup gibi vazife yaparlar..Bu tür dosyalarda Utilities uygulaması başlatılarak açılır ve açılan sayfada Package Meneger yazısı üzerine tıklanır ve sağ tarafta olan İnstall ile bu dosya hedef gösterilir ve Aç butonu ile otomatik yükleme yapılır..( .ap ) uzantılı dosyalar ise bildiğim kadarıyla 7.zip programı ile açılır..Açılan .ap uzantılı içinden ya yine RWP uzantılı dosya çıkar yada kopyala yapıştır yapılabilen Assets - Content - Manuel Dosya Klasörleri çıkar..Kısacası yapacağınız uygulama yanlış , doğru olan ( .ap ) uzantılı dosyaları 7-Zip programı ile açıp gelecek olan dosya veya dosya klasörlerinin cinsine göre yükleme işlemi yapılır.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

934 Mesaj
22 Aralık 2013; 21:19:08 

RAİLWORKS 5 TRAİNSİMULATOR 2014 TORRENT İNDİRME SİTESİ LİNKİ..:

http://www.torrentoyuni...n-simulator-2014.html/2

NOT...: Netten ücretsiz olarak indirmek isteyenler için , eğer yukarıdaki torrent sitesinden RW5 indirelemiyor yada kurulum sıkıntıları oluyorsa , " TRAİN SİMULATOR 2014 : STEAM EDİTİON ( 3DM) TORRENT yazııp arama moturunda sayfalara bakarlarsa bir çok torrent indirme siteleri görürler.

Torrent olarak RW 5 bende buradan indirdim...Rardan çıkan setup ile kurulum gerçekleşiyor..Yanlız küçük bir uyarı yapmam gerekiyor..Kurulum sonrasında ASSETS>KUJU>RailSimulator dosya klasörünü açın , burada RW yi çalıştıran hiç bir dosya klasörleri yoktur...Sadece Test Track rotasına ait TemlateRoutes dosya klasörü bukunur ve bu dosya içindeki TestTrack Bin dosyasıda arızalıdır...Bu sebeple TestTrack Bin dosyasını ve test track ile ilgili dosyaları silin..Zira RW5 için çalışmasına zarar veriyor..Zaten hiç bir işe de yaramıyor..Eğer Test Track ile ilgili sağlam olan dosyaları bulup buraya atarsanız sorun olmaz..Eğer bulamıyorsanız menü listesinde TestTrack rotasına ait oyun seçeneklerinde sürüş yapmayı denemeyin Railworks.exe çalışmayı durdu hatası alırsınız..Hatta Conttent içinden dahi bu rotayı kaldırın..Numarası...: 00008-000-000 olan rota dosyası TestTrack rotasınındır..Bu dosya klasörünüde silin..Yada önceki RW lerden alıntı yaparak yenileyin..Linkten indirilen torrent sağlamdır.

Ayrıca...: GoSSgO...Bende saygılar sunarım...Bu forumdan bir çok RW oyuncuları geldi ve çekip gittiler ..Bundan sonra da böyle olacaktır..Bu anlatımlarım RW oyuncularının hepsine yönelik anlatımlardır..Bu biçimde detaylı anlatmak zaruriyeti var..Zira RW uygulamaları karışık ve kısa sürede anlaşılması zordur..Bu sebeple bu durumu kısaca şöyle demem gerekiyor..:

VATAN , MİLLET , MEMLEKET HAYRINA OLAN BİR PAYLAŞIM UYGULAMASI YAPMAKTAYIM...

Eğer bu bilgilerden fayda görüyorsanız memnun olurum...Ve Nette hiç bir yerde bu denli geniş ve yaralı oabilecek anlatımlar sanırım yoktur..Var aslında bir tane...O da benim Blok Sitem olan RAİLWORKS YORUMLAR... www.sami-ralworksyorumlar.blogspot.com

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 23 Aralık 2013; 17:53:21 >

3752 Mesaj
25 Aralık 2013; 12:10:54 

0
1

0
0

Sakin bir kar yağışı ve kulağa hoş gelen raylardan gelen ses ile huzur veren yolculuk.

934 Mesaj
25 Aralık 2013; 17:46:36 

TRAİN SİMULATOR 2014 DE VİRÜS VAR...

ANTİVİRUS PROGRAMI TS2014 DE OLAN ( steam_api.dll ) DOSYA UZANTISINI VİRÜSLÜ OLARAK ALGILIYOR VE steam_api.dll DOSYA UZANTISINI TAMAMEN SİLİYOR...TABİKİ BU DURUMDA TS2014 AÇILMIYOR...NASIL AÇILSIN Kİ , ANTİVİRUS PROGRAMI ÇOK ÖNEMLİ OLAN BU DOSYA UZANTISINI İSTEMİYOR VE YOK EDİYOR.

EVET DURUM AYNEN BÖYLE ..SANIRIM YENİ BİR UYGULAMA BU...!!!..TS2014'Ü SATIN ALIN GİBİ BİRŞEY BU...SATIN ALIRSANIZ BÖYLE BİRŞEY OLMAZ DENİLMEK İSTENİYOR SANIRIM..

Bu konuda şikayetleri olan arkadaşlardan mesaj ve yorum bekliyorum.

RAİLWORKS YORUMCUSU
Sami Samioğlu

173 Mesaj