GÜNCEL:PASAPORT KAYDI ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)
6191 Cevap224840 Görüntüleme120 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     44 [46] 48 49 50 51 52 53      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:47:03 

quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

hocam new york apple storedan 695 usd aldım. o da yapar ortalama 1.250 TL
mümkün değil o fiyat.

Evet usa da bile bu kadar ucuz değil.Ama cihazlar yenilenmiş cihaz olabilir.Kutuların dışına jelatin cekmekte zor değil.Bu yüzden fiyatlar düşük bence.Kendi soruma kendim cevap buldum :)

7 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:52:35 

quote:

hocam telefonun gecıcı kayıtlı mıydı ? Yoksa gercek kayıt mı yapılmıstı ?

Yalandan bir kayıt yapıldı hocam ya gitmesini bekliyordum ama erken oldu biraz.
Benim asıl sorunum imei numarami girince ekrana herhangi bir bilgi gelmemesi. Şimdi pasaport bulma ihtimalim var btk da sorun cikartirlar mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:54:46 

quote:

Orijinalden alıntı: alig48

Evet usa da bile bu kadar ucuz değil.Ama cihazlar yenilenmiş cihaz olabilir.Kutuların dışına jelatin cekmekte zor değil.Bu yüzden fiyatlar düşük bence.Kendi soruma kendim cevap buldum :)

Aklıma geldi şimdi. benım kuzene ( 10 yasında ) almıslardı İP5. kutu aynı görüntü aynı herseyı ıle bırebır. tek farkı sistemiydi. google işletim sistemiyle mi ne calısıyordu. aldıkları fiyat ise 500 TL di. acaba bu tarz bir cıhaz olabılır mı ?

Boşverdiğin kadar huzurlu,takmadığın kadar mutlusun...

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:55:39 

quote:

Ever cevabı bulmuşsunuz cihazlar sıfır değil ve gerçek kayıt kesinlikle değil

Edit: Bir ihtimal sıfır ve gerçek kayıt olabilir simkilitli olmak şartıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duduco -- 16 Nisan 2013; 13:57:56 >

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:57:32 

quote:

Orijinalden alıntı: flight_crew

Yalandan bir kayıt yapıldı hocam ya gitmesini bekliyordum ama erken oldu biraz.
Benim asıl sorunum imei numarami girince ekrana herhangi bir bilgi gelmemesi. Şimdi pasaport bulma ihtimalim var btk da sorun cikartirlar mi acaba?

hocam sen Btk yı arayıp ımeı numaranı vererek net bilgiyi öğren. ne söylesek yanlış olacak. enteresan bır durum.

Garanti cevap için 7/24 :
444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden)
(0312) 232 23 23

alıntı : @duduco

53 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:59:23 

Arkadaşlar merhaba.
Forum'dan bir arkadaşımız marifetiyle, pasaport kayıt işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirdik. Tüm belgeleriyle birlikte.
Şimdi sistemde "IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup.." gibi bir ifade var.
Sağolsun arkadaş yardımcı oldu ve sorunsuz hallettik, ancak benim merakım bu işlemin ne zaman onay süreceğine gireceği?
Tahminen ne kadar sürüyor acaba?

Ayrıca telefonun ne zaman açılır ? 2 gün'den fazla sürüyor mu?

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:01:45 

quote:

Orijinalden alıntı: bacardirom

Arkadaşlar merhaba.
Forum'dan bir arkadaşımız marifetiyle, pasaport kayıt işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirdik. Tüm belgeleriyle birlikte.
Şimdi sistemde "IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup.." gibi bir ifade var.
Sağolsun arkadaş yardımcı oldu ve sorunsuz hallettik, ancak benim merakım bu işlemin ne zaman onay süreceğine gireceği?
Tahminen ne kadar sürüyor acaba?

Ayrıca telefonun ne zaman açılır ? 2 gün'den fazla sürüyor mu?

onay aşaması 3-6 ay civarı sürebiliyor.
telefon ise 1-2 gün içerisinde acılması lazım. Benım hemen acılmıstı.

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:04:58 

quote:

onay aşaması 3-6 ay civarı sürebiliyor.
telefon ise 1-2 gün içerisinde acılması lazım. Benım hemen acılmıstı.

Ben aralıkta e-devlet üzerinden kayıt ettirdim hala evraklar inceleme aşamasında

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

36 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:06:51 

merhaba arkadaşlar geçici kayıt durumunda olan bir cihazın kaydını komple sildirmem lazım. kayıt sildirebilecek birisi var mı acaba?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Ben aralıkta e-devlet üzerinden kayıt ettirdim hala evraklar inceleme aşamasında

konuyla ilgili net cevap verilmiş.

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:11:41 

quote:

Aklıma geldi şimdi. benım kuzene ( 10 yasında ) almıslardı İP5. kutu aynı görüntü aynı herseyı ıle bırebır. tek farkı sistemiydi. google işletim sistemiyle mi ne calısıyordu. aldıkları fiyat ise 500 TL di. acaba bu tarz bir cıhaz olabılır mı ?

Onu bugün gidip inceleyince anlayabilirim ancak :) Amerikada yenilenmiş iphone 5 ler 400 dolar civarındaymış galiba,bi tanıdığım orada o öyle söylemişti.

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:16:16 

quote:

Onu bugün gidip inceleyince anlayabilirim ancak :) Amerikada yenilenmiş iphone 5 ler 400 dolar civarındaymış galiba,bi tanıdığım orada o öyle söylemişti.

yanlısın var. apple.com sitesinden de bakabilirsin. hala fiyat 649 usd+taxfree

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:27:01 

quote:

Sonuçta her ülkede yenilenmiş tamir edilmiş vs ürünler var. Sıfırı 649 dolar+Tax net fiyat ama applestore mağazalarında ellerindeki ürüne göre değişik fiyatlı 2.ellerde var. e-bayden craiglistden bunlara bakabilirsin. O zaman 1.000 TL ye gerçek kayıtlı ve sıfır olamayacağını daha net birşekilde de görebilirsin.

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:27:22 

quote:

Bana öyle söylemişti,araştırmamıştım bende. :) O zaman yenilenmiş almamın bir faydası yok :) fiyat farkı çok az sıfır olanlarla.

1512 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:15:59 

Tanıdığın pasaportuna kayıt yapıcaz pasaport bilgileri ile e devlet şifresi almasını bekliyorum daha hiç sim takmadım simi taksam ne olur kullanmaya başlayayım mı ?

10 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:26:04 

quote:

Kıbrıs ve Gurcıstan için pasavan denilen kagıt ıle kayıt yaptırmak mümkün. Pasaporta gerek yok.

Teşekkür ederim. Bir Batum gezisi gözüktü bana, 3 karton da sigara alıp yolculuk maliyetini çıkarabilirim :D

549 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:29:18 

Arkadaşlar yurtdışından döneli 8 ay oluyor. Harcı yatırsam ve e-devlet üzerinden kaydı yapsam telefon açılır değil mi? Sanırım 3-6 içinde de kontrol ederler evrakları ve kapatırlar.

2 ay sonra zaten yine çıkış yapacağım. Bu yöntem beni 2-3 ay idare eder mi sizce?

Endorphene Design

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:41:41 

quote:

Orijinalden alıntı: atacanaras

Teşekkür ederim. Bir Batum gezisi gözüktü bana, 3 karton da sigara alıp yolculuk maliyetini çıkarabilirim :D

Bu şekilde pasaport olmadan kayıt yaptırma işi çok iyiymiş yahu :)

169 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:41:58 

http://www.mayatur.net/...s/images/e-pasaport.jpg

pasaport no'ya resimdeki hangi numaraları yada harfleri girecez söylermisiniz

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:46:40 

quote:

Bu şekilde pasaport olmadan kayıt yaptırma işi çok iyiymiş yahu :)

+ Kıbrıs
fiyatları karsılastırarak makul olanına gidebilirsiniz.

574 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:54:43 

Telefonu daha önceden kaydettirmiş ve kaydı düşmüştü. C.tesi arkadaşımla Kıbrıs'a gidip dün geldim, TEB'e 115 lira yatırıp E-devlet sitesinden telefonu kaydettirdim bugün açıldı. Forumdaki nevermscx'e teşekkür ederim yardımlarından dolayı, sorunsuz bir işlem için tavsiye ederim Kıbrıs'ı, hem alışveriş yapar hem deniz sezonunu erkenden açarsınız.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joker64 -- 16 Nisan 2013; 15:59:54 >

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:58:02 

eyw hocam lafı olmaz. iyi günlerde kullanırsın ins telefonu. ama harc 115 TL oldu 2013 yılı basından itibaren. 100 TL yazmıssın mesajında..?

Bu mesajda bahsedilenler: @Joker64

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:58:35 

quote:

+ Kıbrıs
fiyatları karsılastırarak makul olanına gidebilirsiniz.

Trabzon da okuduğum için Batum a gidip gelmek baya ucuz oluyor. Kayıt edilmesi gereken bir telefonum olsaydı baya işime yarardı bu olay.

574 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:59:55 

Pardon güncelledim, düz hesap yazmışım.

TEB'deki bir görevli sorun çıkartmıştı pasaport gerekli diye ancak başka bir şubesine gittim sorun olmadı.

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 16:07:47 

aman hocam heyecan yaratma
evet maalesef bılgısız görevliye denk gelindiği zaman sıkıntı olabiliyor. Aynı durum benım basıma da geldıgı ıcın ayrıntılı bilgi verdim bu konuda. Sonuç : Bilgi paylaşınca güzel

7 Mesaj
16 Nisan 2013; 16:13:25 

quote:

hocam sen Btk yı arayıp ımeı numaranı vererek net bilgiyi öğren. ne söylesek yanlış olacak. enteresan bır durum.

Garanti cevap için 7/24 :
444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden)
(0312) 232 23 23

alıntı : @duduco

içimden bir ses çok kurcalama diyor açıkçası kendi kendimi ihbar etmek istemiyorum o yüzden beklemedeyim sanırım en azından yasal uyarı gelene kadar,
teşekkurler...

195 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:25:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Joker64

Telefonu daha önceden kaydettirmiş ve kaydı düşmüştü. C.tesi arkadaşımla Kıbrıs'a gidip dün geldim, TEB'e 115 lira yatırıp E-devlet sitesinden telefonu kaydettirdim bugün açıldı. Forumdaki nevermscx'e teşekkür ederim yardımlarından dolayı, sorunsuz bir işlem için tavsiye ederim Kıbrıs'ı, hem alışveriş yapar hem deniz sezonunu erkenden açarsınız.

0

selam hocam,

dun mu yaptin kayidi bir gun mu suruyor acilmasi ?

elektronik ve haberleşme mühendisi

916 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bozbirik

Bazen silmeden de kayit olabiliyor,deneyin sansinizi,eger eski kaydin silinmesi gerekli diye bisey derlerse veya e-devlette bu yuzden hata verirse bana ulasin kaydinizi sileyim

dostum benim kaydımın silinmesi lazım yardımcı olabilirmisin ? aslında btk mcks de kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz diyor ama turkcell kayıt edemedi .. eski kaydın silinmesi gerekli diye, yarın şansımızı vodafone da deneyeceğiz ama olmazsa ..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:42:39 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Tanıdığın pasaportuna kayıt yapıcaz pasaport bilgileri ile e devlet şifresi almasını bekliyorum daha hiç sim takmadım simi taksam ne olur kullanmaya başlayayım mı ?

Zaten fazla sürmez 1-2 gün içinde alır herhalde bence bekleme tak simi kullanmaya başla. Olur da şansına kapanırsa bir kaybın olmaz kayıt yapılınca açılır sorunsuz

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

322 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:43:44 

Cuma gunü kayıt yaptırdım hala açılmadı kayıt bulunamadı dıyor bayını bugün yarın kesıl açılır dıyor ısbankasından yatırdım evraklarım tam sizce normal mı ?

Ben Tek Siz Hepiniz

916 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:44:12 

quote:

hocam ılk basta gecmiş olsun.
kaydın düştüyse ve telefonun sistemde kayıt dışı tespit edilen cihaz şeklinde uyarı veriyorsa kayıt sildirme işlemi yaptırmana gerek yok. Bulduğun pasaportun üzerine gerçek kayıt yaparak telefonunu kayıt altına alabilirsin.

diğer konuyla ilgili avukat arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır. ama bana kalırsa paranı alma sansın yok gibi. Umarım bir çözümü vardır ve en kısa zamanda paranı talep edersin.

aynı durumdayım hocam, eski kayıt gözükdüğü için kayıt yapamıyorum ama bulduğum pasaporta .. sıkıntı orada işte, eski kaydın silinmesi gerekiyor diyor, ama mcks sitesinde kayıt dışı olduğu tespit edilen telefon diyor, türkcell kayıt yapamıyor ama kaydın silinmesi lazım diyor, bi ihtimal vodafone yapabilir diye umuyoruz ..

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

http://www.mayatur.net/...s/images/e-pasaport.jpg

pasaport no'ya resimdeki hangi numaraları yada harfleri girecez söylermisiniz

Sağ üst köşede yazıyor pasaport no diye : U 00005048
Pasaportunuz normal ise kırmızıyı işaretlemeyin bordo olacak

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

2184 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Endorphene

Arkadaşlar yurtdışından döneli 8 ay oluyor. Harcı yatırsam ve e-devlet üzerinden kaydı yapsam telefon açılır değil mi? Sanırım 3-6 içinde de kontrol ederler evrakları ve kapatırlar.

2 ay sonra zaten yine çıkış yapacağım. Bu yöntem beni 2-3 ay idare eder mi sizce?

Sizin iş biraz karışık. Pasaport no ve TC kimlik no aynı sorun yok ama ülkeye giriş tarihi harç yatırma tarihinden 2 ay sonra olacak en kötü ihtimalle harç kabul edilmeyip tekrar harç istenebilir. Riski almak size kalmış artık

35 ½
KAF KAF 102 YAŞINDA

574 Mesaj
16 Nisan 2013; 17:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: tomsak

selam hocam,

dun mu yaptin kayidi bir gun mu suruyor acilmasi ?

Evet dün 17:00 gibi bankaya parayı yatırıp e-devlet sitesinden kayıt yaptırdım. Kayıdı yaptırdıktan sonra baktığımda kapalıydı, bugün açıldı. IMEI sorgulattığımda şöyle yazıyor: "IMEI numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır."

11 Mesaj
16 Nisan 2013; 18:02:06 

benim pasaportum yok. kıbrısa pasavan kagıdıyla gitsem kayıt yapa bilirmiyim.

549 Mesaj
16 Nisan 2013; 18:17:27 

quote:

Sizin iş biraz karışık. Pasaport no ve TC kimlik no aynı sorun yok ama ülkeye giriş tarihi harç yatırma tarihinden 2 ay sonra olacak en kötü ihtimalle harç kabul edilmeyip tekrar harç istenebilir. Riski almak size kalmış artık

Tek derdim telefonun önümüzdeki birkaç ay açık olması, İki ay sonra tekrar çıkış yapınca halen kapanmadıysa evrak güncelleme talep ederim veya tekrar harç yatırırım. Bu taktik ile birkaç ay açtırabilirmiyim acaba?

Endorphene Design

169 Mesaj
16 Nisan 2013; 18:23:16 

quote:

Sağ üst köşede yazıyor pasaport no diye : U 00005048
Pasaportunuz normal ise kırmızıyı işaretlemeyin bordo olacak

Pasaport elimde olmadığı emin olamadım kardeşimin bilgisine. Normal pasaport dediğiniz çipli pasaport kısmı işaretlenecekti dimi bordo renkte

830 Mesaj
16 Nisan 2013; 18:33:31 

quote:

Orijinalden alıntı: selocan251989

benim pasaportum yok. kıbrısa pasavan kagıdıyla gitsem kayıt yapa bilirmiyim.

Evet

190 Mesaj
16 Nisan 2013; 20:50:20 

Telefonuma gelen kayıt dışı uyarısı üzerine, 115 TL'yi bugün yatırdım. e-devletten başvuru yaptığımda
"Girilen IMEI ile daha önceden yapılmış bir başvuru mevcuttur." uyarısı verdi. Telefonu satın aldığım yer kapanmış. (Teknosis grup)
Ne yapmam gerekiyor?

HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3046ST
CPU: Core i5-520M 2.4 Ghz | Ram: 4GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit

1069 Mesaj
16 Nisan 2013; 20:53:54 

quote:

Trabzon da okuduğum için Batum a gidip gelmek baya ucuz oluyor. Kayıt edilmesi gereken bir telefonum olsaydı baya işime yarardı bu olay.

hocam bizde küçük bir kağıt ar üstnde sadece iki tane türk polisinin vudrduğu mühür var bunla kayıt olur mu

Ya olduğun gibi görün ya da gözüme gözükme!

202 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:03:58 

quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

hocam bizde küçük bir kağıt ar üstnde sadece iki tane türk polisinin vudrduğu mühür var bunla kayıt olur mu

Hocam sizdeki pasavan oluyor ve onunla kayıt yaptırabilirsiniz.

11 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:23:25 

teşekkurler..

Bu mesajda bahsedilenler: @aquaregia

1578 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:23:42 

Lütfen bırı yardımcı olsun benım telım 2 haftadır kapalı kayıt dışı olduğu tespit edilen telefon dıye gözüküyor btk da.
Simdi ben de gerçek kayıt yaptırmak ıstıyorum bır tanıdığımız yurt dışından bu hafta sonu gelıcek ve p.tesi kayıdı yaptırıcam ama kafamda soru ısaretlerı var.
115 TL yi onun Tc siyle vergi dairesine yatırıcam ama ya sonrasında eskı kayıdı olduğu ıcın kaydedılemeyen derse nolcak o param da boşa gıtcek. Sonrasında e devlete onun sıfresıyle gırıp kayıt mı yaptırmam gerek ya da gsm ofıslerıne gıdp mı kaydettıreyım naısl olcak lütfen yardım

1512 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:38:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kes123kin

Lütfen bırı yardımcı olsun benım telım 2 haftadır kapalı kayıt dışı olduğu tespit edilen telefon dıye gözüküyor btk da.
Simdi ben de gerçek kayıt yaptırmak ıstıyorum bır tanıdığımız yurt dışından bu hafta sonu gelıcek ve p.tesi kayıdı yaptırıcam ama kafamda soru ısaretlerı var.
115 TL yi onun Tc siyle vergi dairesine yatırıcam ama ya sonrasında eskı kayıdı olduğu ıcın kaydedılemeyen derse nolcak o param da boşa gıtcek. Sonrasında e devlete onun sıfresıyle gırıp kayıt mı yaptırmam gerek ya da gsm ofıslerıne gıdp mı kaydettıreyım naısl olcak lütfen yardım

E-devlet şifresini pasaport sahibi alacak ve onun şifresi ile e devlete girip kayıt yapılacakmış bende aynı şeyleri yapmak üzereyim tanıdıktan şifre bekliyorum. Parayı da yine pasaport sahibi adına onun kimlik numarası ile telefonun imei ile birlikte yatıracaksın bankaya yada vergi dairesine. Yani herşey pasaport sahibi adına oluyo sen sadece iş takipçisi oluyosun ve parayı yatıran tabi ki . Eğer e devletten kaydemezsen sanırım önceki kaydı sildirmen gerekiyo kayıt silenler var ama kaça patlıyo bilmiyorum bu forumda da vardı. Bence önce e devletten dene olmazsa kayıt silme işine gir.

4806 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:44:15 

Belge eksikliği olduğu zaman ilk kaydın silinmesi işlemi gerekli oluyor ve onun için de kaydı ilk yapan kişiyi istiyorlar.
de
Belge eksikliği değil de turist üzerine yapılan geçici kayıt ise üzerine pasaportla kayıt yapılabiliyor diye biliyorum.

böyle birşey duydum.
forumdan islambol adlı kişiden yaptırdım kaydım düştü.
1-annemin amcası tc sini verdi yarın gidip bir bankaya vergiyi yatıracağım.sonra e devletten amcamın oğlu halledicek. e devlette nasıl yapacağız zor bir işlem mi.
2-e devlette cep telefonu numarası benim numaramamı verse aksilik olur mu.
3-bir de kesin kayıt olur değil mi.sildirme falan gerek yok kesin eminsiniz değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir -- 16 Nisan 2013; 21:49:35 >

PSN:EmR_07

1153 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:47:17 

e-devlet üzerinden kayıt yaptırdık 4 saat oldu nkdr zamanda açılır tahmini bilen varsa?

GT:xdiann
PSN:seyyar41

1578 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:49:35 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

E-devlet şifresini pasaport sahibi alacak ve onun şifresi ile e devlete girip kayıt yapılacakmış bende aynı şeyleri yapmak üzereyim tanıdıktan şifre bekliyorum. Parayı da yine pasaport sahibi adına onun kimlik numarası ile telefonun imei ile birlikte yatıracaksın bankaya yada vergi dairesine. Yani herşey pasaport sahibi adına oluyo sen sadece iş takipçisi oluyosun ve parayı yatıran tabi ki . Eğer e devletten kaydemezsen sanırım önceki kaydı sildirmen gerekiyo kayıt silenler var ama kaça patlıyo bilmiyorum bu forumda da vardı. Bence önce e devletten dene olmazsa kayıt silme işine gir.

Yalnız para yatırmadan e devletten kontrol edebılırmyım ki kayıt yapıp yapmadığını? bide e devlete gırıs yapınca nerden kı bu kayıt ısı

916 Mesaj
16 Nisan 2013; 22:18:59 

arkadaşlar kayıt silen yok mu yaw bana bi yardım edin

1512 Mesaj
16 Nisan 2013; 22:27:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kes123kin

Yalnız para yatırmadan e devletten kontrol edebılırmyım ki kayıt yapıp yapmadığını? bide e devlete gırıs yapınca nerden kı bu kayıt ısı

Solda Başvurular menüsüne girince 3. sırada Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK IMEI Kaydet diye link var orada şu bilgiler isteniyor;

"Bu hizmetten faydalanarak, yurt dışından kişisel kullanım amacı ile getirdiğiniz cep telefonlarını kayıt ettirebilir ve kullanıma açtırabilirsiniz. Lütfen işleme başlamadan önce aşağıda listelenen hususlara dikkat ediniz.
Yurda giriş tarihiniz üzerinden bir aydan fazla zaman geçmemiş olmalıdır.
Harç bedeli vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara, T.C. Kimlik numaranız belirtilerek yatırılmış olmalıdır.
IMEI Kayıt Bireysel Başvuru
Durum
Durumunuzu Seçiniz
Cep Telefonu
Lütfen 10 haneli cep telefonu numarasını giriniz
IMEI No 1
Lütfen 15 haneli IMEI Numarasını giriniz
IMEI No 2
Cihazın 2 adet IMEI numarası olması durumunda giriniz
IMEI No 3
Cihazın 3 adet IMEI numarası olması durumunda giriniz
Yurda Giriş Tarihi
Tarih Seç
Pasaport No
Pasaport numarasını yazarken boşluk kullanmayınız.
Pasaport Türü
Pasaport numarasını yazarken boşluk kullanmayınız.

Sonra Sorgula diyerek işleme devam ediliyor ve ikinci aşamaya geçiliyor ama daha bende yapmadım kayıt inşallah sorunsuz hallederiz. E devlette kayıt ekranında kontrol edemezsin muhtemelen ama e devlette yukarıda e hizmetler diye buton var oradan yine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu na gelirseniz orada IMEI sorgulama var ben kendi telefonumu sorgulattım kayıt bulunamadı diyor aynı sorgulama sanırım şu liknten de yapılıyor ;

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

1069 Mesaj
16 Nisan 2013; 22:43:32 

quote:

Hocam sizdeki pasavan oluyor ve onunla kayıt yaptırabilirsiniz.

hocam ama üstünde hiç isim felan yazmıyor şimdi gider 115 tl yatırırım sonra olmaz geride alamam :)

Ya olduğun gibi görün ya da gözüme gözükme!

4 Mesaj
16 Nisan 2013; 22:59:02 

Merhaba,

Gecen sene iphone kayit ettrmistim. Bu sene kayittan dustu. O zamanlar vergi odeme durumu yoktu. Simdi var. Vergiyi odeyecek miyim yoksa odemeyecek miyim?

Konu hakkinda bilgisi olan var midir?
Tesekkurler,

gülersen dünya güler, ağlarsan tek başına ağlarsın...

190 Mesaj
16 Nisan 2013; 23:27:29