Şimdi Ara

E-kitap okuyucu tavsiyesi(kindle sony vs..) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
33
Favori
177.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr.pupa

Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum.Fiyat olarak nasıl sizce?
    http://urun.gittigidiyor.com/Amazon-Kindle-6-Son-Nesil-WI-FI-3G_W0QQidZZ37191328

Saygılar

amazon.com fiyatları;
    wifi: 139 dolar
    3g: 189 dolar

3g için 445 TL çok olmuş sanki
  • Cevap için teşekkür ederim.Evet fazla gibi duruyor ama kargo ve satıcının kar marjını düşünürsek,fiyat çok da yüksek gelmedi.Bir de 10 gün içinde hediye olarak almayı planlıyorum.Maalesef buraya getirip daha mantıklı fiyatlara satan kimse yok.Satıcıya kargo süreci ile ilgili mesaj gönderdim.

Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: jeday56

quote:

Orijinalden alıntı: dr.pupa

Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum.Fiyat olarak nasıl sizce?
    http://urun.gittigidiyor.com/Amazon-Kindle-6-Son-Nesil-WI-FI-3G_W0QQidZZ37191328

Saygılar

amazon.com fiyatları;
    wifi: 139 dolar
    3g: 189 dolar

3g için 445 TL çok olmuş sanki

• İlla sıfır istemiyorsan, sahibinden'e bak. Keza herkese 9.7" tavsiye ederim, 6" küçük kalıyor...
  • 17" bilgisayar kullanan biri olarak ben de 9,7 al derim. büyük ekran her zaman iyidir. 6" çok küçük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA006

17" bilgisayar kullanan biri olarak ben de 9,7 al derim. büyük ekran her zaman iyidir. 6" çok küçük.

7" kullanıyorum, bence gayet yeterli, sonuçta kitap okunacak, video filan oynatmıyor zaten cihaz. Çok büyük olunca da taşınma olayı pratik olmuyor. Ha IPAD alırsanız o başka tabi, farklı bir kulvar.
  • Ben, A4 boyutunda makaleleri çok okuduğum için, bir arkadaşımla Amerika'dan Kindle DX getirtiyorum. Mecburen tek seçenek olan 3G'li wifi'siz model gelecek. Bunun imei numarası olacak mı? Pasaportla kayıt altına aldırmak gerekecek mi?
  • sonunda bende nook a kavuştum.
    243 TL ye mal oldu, 3 günde elime geçti.
    gerçekten güzel bir reader, tavsiye ederim.
  • hocam bu fiyata nereden alabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

hocam bu fiyata nereden alabiliriz?

ben ebay den aldım.
    ona hediye gelmiş, jelatini hiç açılmamış açık arttırmayla kargo dahil fiyatı uyguna aldım.
    takip edersen, güzel fırsatlar var.
    dikkat et refurbished ürün olmasın.
  • gümrük vergisi vs. sorun oldu mu? ayrıca refurbished olmasının dezavantajı var mı?
  • gümrükte sorun olmadı, kutunun üzerine " book:90$" yazılmış gönderilirken.
    refurbished: arızalanan cihazları onarıp tekrar satışa sunuyorlar.
    benim içime sinmez.
  • quote:

gümrük vergisi vs. sorun oldu mu? ayrıca refurbished olmasının dezavantajı var mı?

geçenlerde nook un kendisi ebay den refurbished olanları 80$ satıyordu. hatta şimdi onlardan alanlar 115 dolara falan satışa çıkarmış. banes Türkiye ye göndermiyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

quote:

gümrük vergisi vs. sorun oldu mu? ayrıca refurbished olmasının dezavantajı var mı?

geçenlerde nook un kendisi ebay den refurbished olanları 80$ satıyordu. hatta şimdi onlardan alanlar 115 dolara falan satışa çıkarmış. banes Türkiye ye göndermiyor ama.

evet bn Türkiye ye göndermiyor.

Siz Türkçe karakter sorununu çözebildiniz mi?
  • akademik makale ve kitapları okumak için kendime bir yol ararken gördüm ve hoşuma gitti.

acaba kitaplarda satır çizme gibi bir durum var mı? eğer yoksa bunu yapabileceğim bir alet tavsiye edebilir misiniz
  • galiba ihtiyacımı karşılayacak ürün sony readerlardan birisi olcak. diğerlerinde freehand olayını göremedim. ama bilgilendirirseniz sevinirim
  • ebook reader almadan önce mutlaka cihazı denemenizi tavsiye ederim.
    mümkünse temiz ikinci el almanız da satarken fazla zarar etmenizi engeller.

sürekli gelişen e-ink teknolojisi öyle noktada ki:
    -sayfa çevirme hızı size yavaş gelebilir,
    -ekran parlaklığı sizin için yetersiz kalabilir,
    -okuduğunuz dökümanların aslında çok fazla grafik içerdiğini farkedebilirsiniz ve
    bu cihazların grafik gösterme kalitesi hoşunuza gitmeyebilir.
    -okuduğunuzun altını çizme, sağını solunu karalama huyunuzun olduğunu anlarsınız ve
    cihazın bunu yapabilme yeteneği hoşunuza gitmeyebilir.

o yüzden alacak arkadaşlara tavsiyem mümkünse denemeniz, mümkünse en son çıkan ve kaliteli modeli almanız ve bulabilirseniz temiz ikinci el almanızdır. eğer bu cihazlardan beklentiniz yüksekse aksi taktirde hayal kırıklığı yaratabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 9 Nisan 2011; 1:30:33 >
  • http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

burda bakınca pocketbook tüm istediklerime sahip. büyük ekran, satır çizme ve not alabilme özellikleri, chm formatını desteklemesi. ama fiyat olarak hepsinden tuzlu malesef. linki koydum meraklıları için güzel bir tablo.

chm olan dosyaları diğer aletlere nasıl çevirip atıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zslayz

http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

burda bakınca pocketbook tüm istediklerime sahip. büyük ekran, satır çizme ve not alabilme özellikleri, chm formatını desteklemesi. ama fiyat olarak hepsinden tuzlu malesef. linki koydum meraklıları için güzel bir tablo.

chm olan dosyaları diğer aletlere nasıl çevirip atıyorsunuz?

Faydalı bir link. Yukarda laider'in dediklerine harfiyen katılıyorum. Internet'den bakınca özellikleri çok iyi duran modeller var ama ekranı görmek lazım. Mesela ülkemizde satılan Reeder'ın da özellikleri çok iyi duruyor ama ekranı görünce hayal kırıklığına uğramıştım, bana oldukça gri gelmişti arka planı. Görerek almakta fayda var.
    Calibre chm formatını sözde çeviriyor ama iki tane Türkçe chm denedim hata verdi , bir İngilizce denedim onu çevirebildi, Türkçe karakterle ilgili bir derdi olabilir. Belki önce başka bir formata çevirip oradan ikinci kez epub çevirmek denenebilir.
    Bu arada ben Sony950 kullanıyorum, bu cihazla ilgili sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarrega -- 9 Nisan 2011; 13:15:18 >

• kindle 3 kullanıcısıyım ve kitap okumak için çok güzel.Grafikle felan işim yok indirdiğim kitap ve ders notlarını .mobiye çevirip okuyorum.Sayfa çevirme hızı benimle aynı herhangi rahatsız edici bir durum yok.Amacınıza göre seçim yapın kitap okuyacaksanız kindle3 yeterli olacaktır ancak sürekli grafiklerle uğraşırım kullandığım ekrana not almam lazım derseniz bence e-book readerlar size yeterli gelmez tablet almanız daha mantıklı olacaktır.Ekranından dolayı tablet gözü yoruyor ancak bir bir buçuk saat uğraşır kapatırım diyorsanız bir sorun yok.
    Kindle seçme sebeplerim
    1-Ekran olarak normal kağıda en yakın teknoloji olması
    2-Firmanın bu alanda lider olması
    3-Batarya süresinin yeterince iyi olması
    4-Taşınabilir oluşu
    5-Teknik verileri ve kullanımı rahat olması
    6-Fiyat olarak uygun oluşu.
    300 lira veriyorsunuz ve 1000 tane kitap indirip yükleyebiliyorsunuz. basit hesapla kitapları korsan alsanız 5tlden bin tanesi 5000tl bence gayet mantıklı kitap okumayı seven birisi için.Tamamen kişisel fikrim ebook reader cihazlarda ders çalışılmaz bence grafik işleme hız olsun çok tatmin edici olacağını sanmıyorum kullanmadım ancak youtube da bununla ilgli çok video izledim bence sizde almadan önce iyice araştırın bir iki yazı okuyup gaza gelmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: tarrega

Faydalı bir link. Yukarda laider'in dediklerine harfiyen katılıyorum. Internet'den bakınca özellikleri çok iyi duran modeller var ama ekranı görmek lazım. Mesela ülkemizde satılan Reeder'ın da özellikleri çok iyi duruyor ama ekranı görünce hayal kırıklığına uğramıştım, bana oldukça gri gelmişti arka planı. Görerek almakta fayda var.
    Calibre chm formatını sözde çeviriyor ama iki tane Türkçe chm denedim hata verdi , bir İngilizce denedim onu çevirebildi, Türkçe karakterle ilgili bir derdi olabilir. Belki önce başka bir formata çevirip oradan ikinci kez epub çevirmek denenebilir.
    Bu arada ben Sony950 kullanıyorum, bu cihazla ilgili sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

Evet, Türkiye'de satılan cihazların görüntü kalitesi gerçekten de kötü:
    Aşağıdaki yazımda karşılaştırma videolarını da bulabilirsiniz.

http://gofret.wordpress.com/2010/12/18/turkiye%e2%80%99deki-en-kapsamli-e-kitap-okuyucu-arastirmasi-ve-incelemesi/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.