Şimdi Ara

E-kitap okuyucu tavsiyesi(kindle sony vs..) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
33
Favori
177.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de Kindle Touch almayı düşünüyorum. Ama bu aleti almamda ki en büyük neden kitap okumaktan çok pdf ve word'deki ders notlarıma kolayca ulaşmak ve okumak. Yukarıda pdf için yazıların Kindle 'da büyümediği söylendi. Bende kuşkuya düştüm. Yardımlarınızı bekliyorum ne kadar faydalı olur benim için Kindle?
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: siirle

Arkadaşlar ben de Kindle Touch almayı düşünüyorum. Ama bu aleti almamda ki en büyük neden kitap okumaktan çok pdf ve word'deki ders notlarıma kolayca ulaşmak ve okumak. Yukarıda pdf için yazıların Kindle 'da büyümediği söylendi. Bende kuşkuya düştüm. Yardımlarınızı bekliyorum ne kadar faydalı olur benim için Kindle?

Diğer Kindle modellerinde olan "landscape" modu ile bir tuşla ekranı yana çevirip kitabı yanlamasına okuyabiliyorsunuz. Yani okumak için daha geniş bir alanınız oluyor ama yükseklik olarak daha kısa. Fakat bu özelliği maalesef Kindle Touch'a eklememişler. Fakat deha programcılarımız illegal programlarla bu sorunu çözüyorlar. Basit bir mp3. dosyasını aletin mp3 playerından çalıştırarak, kitap okuma esnasında bu moda geçebiliyorsunuz. Fakat daha kalıcı bir çözüm için ben resmi update bekliyorum. Ben de ders kitaplarını Kindle'dan açmayı düşünüyorum. Bu söylediklerim .pdf için daha uygun olur. Word txt gibi uzantılar için ise direk yazı boyutunu küçültüp büyültebiliyorsunuz. Onda kanımca landscape moduna ihtiyaç yok. Fakat eğer word notların resimli ise onu txt ye çevirirken elbet resimler kaybolacaktır ve notun bir anlamı kalmaz. Bunun için wordu pdf. ye çevirip landscape modu kullanman daha iyi olur çünkü daha önceki bir mesajda da bahsettiğim üzere .doc .excel formatı Kindle da kullanılmıyor. Bunun yerine bu formatları tek tuşla pc den .txt ya da .pdf ye çevirip Kindle'a atmanız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarick06

quote:

Arkadaşlar ben de Kindle Touch almayı düşünüyorum. Ama bu aleti almamda ki en büyük neden kitap okumaktan çok pdf ve word'deki ders notlarıma kolayca ulaşmak ve okumak. Yukarıda pdf için yazıların Kindle 'da büyümediği söylendi. Bende kuşkuya düştüm. Yardımlarınızı bekliyorum ne kadar faydalı olur benim için Kindle?

Diğer Kindle modellerinde olan "landscape" modu ile bir tuşla ekranı yana çevirip kitabı yanlamasına okuyabiliyorsunuz. Yani okumak için daha geniş bir alanınız oluyor ama yükseklik olarak daha kısa. Fakat bu özelliği maalesef Kindle Touch'a eklememişler. Fakat deha programcılarımız illegal programlarla bu sorunu çözüyorlar. Basit bir mp3. dosyasını aletin mp3 playerından çalıştırarak, kitap okuma esnasında bu moda geçebiliyorsunuz. Fakat daha kalıcı bir çözüm için ben resmi update bekliyorum. Ben de ders kitaplarını Kindle'dan açmayı düşünüyorum. Bu söylediklerim .pdf için daha uygun olur. Word txt gibi uzantılar için ise direk yazı boyutunu küçültüp büyültebiliyorsunuz. Onda kanımca landscape moduna ihtiyaç yok. Fakat eğer word notların resimli ise onu txt ye çevirirken elbet resimler kaybolacaktır ve notun bir anlamı kalmaz. Bunun için wordu pdf. ye çevirip landscape modu kullanman daha iyi olur çünkü daha önceki bir mesajda da bahsettiğim üzere .doc .excel formatı Kindle da kullanılmıyor. Bunun yerine bu formatları tek tuşla pc den .txt ya da .pdf ye çevirip Kindle'a atmanız gerekiyor.

bende de touch var. pdflerde yakınlaştırma yapabiliyoruz ama okumayı zorlaştırıyor.

Landscape hilesini nasıl yapabilirim? bu konuda bilgi paylaşımı yapabilceğim bir site biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

quote:

Orijinalden alıntı: tarick06

quote:

bende de touch var. pdflerde yakınlaştırma yapabiliyoruz ama okumayı zorlaştırıyor.

Landscape hilesini nasıl yapabilirim? bu konuda bilgi paylaşımı yapabilceğim bir site biliyor musunuz?

merhaba .bende istanbul bilişimden aldım,bu hafta heralde elime geçer...sen memnunmusun kindle touch dan? amazonda kitap satın alabiliyormusun? okurken üzrinde işlem yapabiliyormusun? ingilizce-türkçe sözlük kullanabiliyormusun?

• Ben mesela Amazondan kitap almayı hiç denemedim ama orda türkçe kitap var mıdır bilemiyorum. Idefix, D&R varken neden amazondan alayım e-kitap'ı.

Kindle ile ilgili teknik çoğu şeyi de mobileread sitesinden bulabilirsiniz. Site İngilizce ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

bilgiyi burada bulabilirsin: Kindle için Faydalı Bilgiler

Kindle sahibi ya da Kindle ile ilgili arkadaşları Kindle Türkiye Facebook Grubuna davet ediyorum

Kindle hakkındaki soru ve düşüncelerinizi bu grupta aktarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thomass -- 25 Nisan 2012; 12:31:54 >

• Calibre'nin Türkçe dil desteği gönüllülük esaslı bir proje ile tamamlanmaya çalışılıyor. Calibre de bildiğiniz gibi ticari bir ürün değil, açık kaynak bir uygulama. Türkçe çevrim faliyetine katkıda bulunmayı düşünürseniz bu linkten katılabilirsiniz:
    Bu linkte de çevirme faliyetiyle alakalı ayrıntılara ulaşabilirsiniz

Calibre'yi daha düzgün bir arayüzle kullanmak isteyen tüm e-kitap okuyucuları: lütfen elinizden geldiği kadar bu faliyete katılın. Yapılan çeviriler haftalık yapılan güncellemelerle uygulamaya dahil edilmekte.

• Kindle touch almak istiyorum da nerden almayi tavsiye edersiniz? Garantisiz alsam saglam midir bu alet risk alinir mi?
  • kindle touch elime geçti....faıkat içinden şarj aleti çıkmadı.sadece micro usb kablosu çıktı.......bütün hepsinde böylemi? birde şu andan itibaren calibreyi nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.direk kindle la yüklemekmi lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTBEY

kindle touch elime geçti....faıkat içinden şarj aleti çıkmadı.sadece micro usb kablosu çıktı.......bütün hepsinde böylemi? birde şu andan itibaren calibreyi nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.direk kindle la yüklemekmi lazım?

evet şarjı bilgisayardan yapıyorsun. İstersen prizden şarj için usb ye uygun aparatlar var 3-5 liraya ondan al ama bilgisayardan tek şarjda 2-3 hafta giiyor zaten. Calibreyi PC ye yükleyeceksin. Eğer format çevirme vs yapmayacaksan direk de atabilirsin kitapları Kindle içine. Unutma; .doc .rtf gibi dosyaları .txt ya da .pdf ye çevirip kindle a atmalısın. Bunun için direk microsoft word den de farklı kaydet kısmından halledebilirsin işi, calibreden de...
  • arkadaşlar ben bir e-reader babama almak istiyorum, kendisi 52 yaşında teknolojiden de öyle dönüştürmelerden falanda anlamaz, kitap okumaya bayıldığı için seveceğini düşünüyorum ve sony T1 bir çok formatı destekliyor diyorlar ama daha önce elime almışlığım yok ne sony'i ne kindle'ı. Ayrıca türkçe kitaplar indirilebiliyor mu ve türkiyede ne kadar yaygın bilmek istiyorum, lütfen yardımcı olun.. bu aletler kullanımı basit şeyler mi babam yaşındakiler wi-fi'den kolayca indirip türkçe kitap okuyabilirler mi??? teşekkürler
  • arkadaşlar kindle 4 almayı düşünüyorum nasıl sizce?elimde bir kaçtane pdfden txt çevirdiğim kitap var, bunu bilgisayardaki bookshelf programıyla açtığımda karakterler gözükmüyor.aceba elinde kindle olan birine göndersem bir deneyebilir mi?ona göre alacağımda.birde korsan kitapta bir sorun oluyor mu?bendeki bütün kitaplar netten indirdiğim korsan kitaplarda.yardımcı olursanız sevinirim
  • Slm millet.Okuduğum karşılaştırmalara göre Nook'u seçmiştim ve dün İngiltere'ye giden arkadaşım
    nasılsa orada bulamamış ve Kindle a 90 paund dedi aynı özellikteki.Bende burdan gittigidiyor'dan Nook
    almayı planlıyorum ama fiyatlar 230 TL seviyesinde.100 dolar zaten 180 TL ye geldiginden anormal bir fark gözükmüyor aslında...
  • Bende uzun suredir arastiriyorum 2 gun once nook alicaktim ama sozluk olayi yetersizmis ve sozluk ekleme olayida kindle a gore karmasik yapilip yapilamadigindanda tam emin degilim..bu yuzden ben kindle da kesin olarak karar kildim..diger yonlerden pek bi farki yok gibi kindle da epub okuyamiyosun o da donusturmeyle kolayca hallediliyor zaten
  • Kindlenin pdf performansı nasıl arkadaşlar, bizim okul kitapları hep pdf olarak bulunduğundan pdf performansı iyiyse almayı düşünüyorumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechaniker -- 29 Mart 2012; 17:53:31 >

• Kobo Touch aldım kafam rahat herşeyi canavar gibi açıyor textbook'larımdaki resimler şemalar kaymadan yamulmadan zumlanarak okunabiliyor. Şahsen çok mutluyum,Kindl'dan daha ucuz ,vergi dahil 85$'e aldım reklamlı modelini.

MP3 çalmasın zaten iphone var ipod var e-reader 'ın işi mp3 çalmak değil :) İnternet browser'ı da başarılı.

Calibre'den haberleri de otomasyona bağladım her sabah atıyor Kobo'ya yolda gazete'de okunuyor =)

Tavsiye ederim yani
  • Amazon Kindle Touch Işıklı Lüx Kılıf ***HEDİYELİAmazon Kindle Touch Işıklı Lüx Kılıf
    Yüksek Kaliteli Deri

Teknik Detaylar
    Yüksek kalite suni deriden imal edilmiştir
    Darbeye, çizilmeye dayanıklıdır, su geçirmez
    Amazon Kindle Touch için imal edilmiştir
    Kindel Touch boyutu 6.8" x 4.7" x 0.40"

BU FİYATI BU FIRSATI KAÇARMAYIN
    **********EKRAN FİLMİ HEDİYELİ**********

**********DOKUNMATİK KALEM HEDİYELİ**********

** BEKLEMEK YOK 24 SAAT İÇİNDE TESLİM EDİLİR **

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/amazon-kindle-touch-isikli-lux-kilif-hediyeli-55586838

• Pdf'lerden daha iyi performans almak için Kindle için mobi'ye, Sony için lrf'ye dönüştürebilirsiniz. Hem böylece aygıtla daha uyumlu hale geliyor. Metinler daha iyi görünüyor, daha hızlı açılıyor. Calibre yazılımı bu işi kolayca yapıyor. Sadece pdf'leri değil doc, odt gibi bir çok dosya türünü dönüştürebilirsiniz. Ben tüm pdf, epub kitaplarımı lrf'ye çevirip okuyorum, oldukça iyi sonuç alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuzeyBir -- 10 Nisan 2012; 16:46:19 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.