BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR
1236 Cevap201243 Görüntüleme36 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

17 Mesaj
6 Mayıs 2013; 11:26:30 

Merhaba arkadaşlar;

2005 Model 318i aracım var , bugün arka cam düğmelerinin ışıklarının yanmadığını gördüm. Düğmeleri kontrol ettim çalışıyor fakat ışıklandırma yok. Acaba bu düğmelerde ampül yokmu ? yoksa benimki patlamış olabilirmi? Sadece ışıklandırma için değiştirmek istemiyorum şayet varsa ampülü değiştirebilirmiyim

ADAMLIĞIN YOLU YOKUŞTUR.

7 Mesaj
9 Mayıs 2013; 1:15:33 

quote:

Orijinalden alıntı: barboros61

arkadaşlar bende 99 3.20 mavi renk bir araç aldım e10 paket ne ararsan arabada prins lpg var yakıtındanda çok memnunum otomatik vites için bmw ye geçmiştim ve şuan herşeyi ile güzel gidiyor yanlız tek sıkıntı eski tip asfaltlarda eğimli olan yere doğru çekiyor ve gezinme yapıyor rot ayarı dahil herşeye baktılar ve arabada birşey çıkmadı ustanın dediği bu arabalar gezme yapar diyor sizce ne kadar doğruluk payı var bu arada birkaç ustaya gösterdim

Jant kontrol ettiriniz yamulma var ise düzelttiriniz
Kamber,kaster ve Toe ayarlarını yaptırınız
Lastik ebatınızı düşürünüz (taban 245/40 R17 ise 205/50 R17 getiriniz)
Taban genişliği yol tutuşu arttırır.Lastikleriniz çok iyi yol tutuyor ve bozuk zeminlerde ,havuz olan kısıma gelince havuzun içerisine doğru dalıyor(çekiyor) olasılıklardan biri.
Viraj rotu ( Z rotu ) ,salıncak,salıncak fişekleri kontrol ettiriniz.
Alttakımda sıkıntı yok 4+4 lük deniliyorsa,Lastik ebatlarınızı Genişliğini düşürmenizde fayda sağlayacaktır.
Not: 185 , 195 taban genişliğine sahipseniz lastik ebatını düşürmeyle ilgili yazımı kaile almayınız.

quote:

Orijinalden alıntı: Bmw 3.18i

Arkadaşlar merhaba yeni katıldım aranıza.Sizlere birkaç sorum olacak yardımlarınızı bekliyorum :))
Öncelikle arabam 2005 model 3.18i aynaları zamanında (belki de orijinal hali ben hiç öylesini görmedim o ayrı ) bir üst kasanın aynalarına benzer ayna ile değiştirilmiş.sol aynam katlanıyordu arabamı kapattıktan sonra. bir kaç gün önce yolda giderken devamlı açılıp kapanmaya başladı kenara çekip arabayı kapattım hala devam ediyordu sonra kendiliğinden durdu şimdi hiç kapanmıyo ikiside?
ikinci sorum ise yedek anahtarı hiç kullanılmamış anahtara bakıldıgında da anlaşılıyor zaten pili mi bitmiştir yoksa bi yazılım güncellemesi mi gerekiyor?
üçüncü sorum ise geçen gün araba güneşte kaldı uzun süre sonra arabaya oturdugumda kontagı açtım öyle bi ses geldi ki korktum resmen cama taş düştü sandım once.bir kaç saat geçtikten sonra başka yerde bekledim arabaya bindikten sonra kontağı açtıktan sonra yine aynı ses bu sefer sesin göğüs kısmından geldiğini hissettim (küt diye bi ses sanki elektrik aksamında bi yangın patlama gerçekleşti gibi) fakat araba da herhangi bir şikayet olmadı herhangi bir arıza ışığı yanmadı.
son sorum ise araba çalışırken ilk çalışmalarda ve birkaç gündür çalıştırmıyorsam çalışmada biraz zorlanıyo yaklaşık 4-5 sn marşa basıyorum bazen de tek seferde çalışıyo.
yardımcı olursanız çok sevinirim ustamdan evimden uzakta yaşıyorum öğretmenin görev yaptığım yerde herhangi bir servis veya teknik destek alacagım kimse yok bu haliyle 2-3 ay daha beni götürmesi lazım? yardımlarınızı bekliyorum

Yedek Anahtar 1-1,5 Yıl süreyle hiç kullanılmadığı taktirde pili Tamamen şarjı bitmekte,Tekrar şarj edebilmeniz için yedek anahtarla aracınızı kullanmanız gerekiyor 30 saatte Anahtarın pilinin Şarjını Fullemiş olur, 30 dk kullanımda ise anahtar 10 ile 15 defa aktif olarak kapı Aç-kapa yapabilirsiniz !
6 ayda bir yedek anahtarınızla araç kullanmaya Özen gösteriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceTonic -- 9 Mayıs 2013; 1:17:09 >

10 Mesaj
9 Mayıs 2013; 10:07:10 

Selamın Aleyküm arkadaşlar
Benim önemli bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim... 2001 320d aracımı kitleyip bıraktıktan sonra olmadık
yerde kendiliğinden kilitleri açılıyor ve camlar iniyor. Bu sorun bana geceleri büyük sıkıntı oluyor. Uyuyamıyorum resmen
lüfen yardım edin...
Bu mesaja 4 cevap geldi.
cembola bu mesajı paylaştı

124 Mesaj
9 Mayıs 2013; 17:47:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mpoveribo

Benim önemli bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim... 2001 320d aracımı kitleyip bıraktıktan sonra olmadık
yerde kendiliğinden kilitleri açılıyor ve camlar iniyor. Bu sorun bana geceleri büyük sıkıntı oluyor. Uyuyamıyorum resmen
lüfen yardım edin...

Arabanizi okutturmanizi tavsiye ederim, tabi eger yanlislikla anahtarin uzerinde yatmadiysaniz

E46 330dA touring - iPhone 5 - iPad Mini - rize filiz cay - la bize her yer angara

102 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:28:07 

quote:

Orijinalden alıntı: mpoveribo

lüfen yardım edin...

selam hocam.konunuza ceavp olmayacak ama bende 2001 2002 model bmw 3.20d almak istiyorum nasil tavsiye edermisinz yakit yonunden baska ariza yonunden saygilar.

124 Mesaj
11 Mayıs 2013; 17:56:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dentist76m

selam hocam.konunuza ceavp olmayacak ama bende 2001 2002 model bmw 3.20d almak istiyorum nasil tavsiye edermisinz yakit yonunden baska ariza yonunden saygilar.

Kardesim 3 senede 160.000km kullandi, simdi 365.000km de, asiri siyah duman atma disinda bi sorunu yok, bu sorunun cozumude carter ventilation valve(parca 100tl civarinda olmasi lazim, isciligide oyle bisey)
Yakit olacak otobanda 1 litre mazotla ortalama 16/17km yapiyo, sehir ici bu 10 a kadar dusuyo. Turbolari 200.000 de bozulabilme ihtimali yuksek sayilir... tahminimce 2500-4000tl arasinda degisir iscilik+parca

E46 330dA touring - iPhone 5 - iPad Mini - rize filiz cay - la bize her yer angara

102 Mesaj
11 Mayıs 2013; 19:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Zp

Kardesim 3 senede 160.000km kullandi, simdi 365.000km de, asiri siyah duman atma disinda bi sorunu yok, bu sorunun cozumude carter ventilation valve(parca 100tl civarinda olmasi lazim, isciligide oyle bisey)
Yakit olacak otobanda 1 litre mazotla ortalama 16/17km yapiyo, sehir ici bu 10 a kadar dusuyo. Turbolari 200.000 de bozulabilme ihtimali yuksek sayilir... tahminimce 2500-4000tl arasinda degisir iscilik+parca

tesekkurler hocam saygilar

275 Mesaj
13 Mayıs 2013; 11:33:00 

quote:

Sıfır turbo alırsanız. 2000 TL civarı.

İşcilikte yaklaşık 200-300 TL arası tutar.

Ben geçen sene çıkma almıştım. Turbocu ile birlikte içini dağıtıp geri toplamıştık. İşcilik dahil 1200 TL civarı tutmuştu.

http://www.bmrotomotiv....turbo-turbun-m47-n.html

496 Mesaj
13 Mayıs 2013; 15:05:44 

aileye gidicek bir araba olabilir mi ? aile için alacağız gidip 2012 model tenekelere para vermek istemiyorum ama 10 yaşındaki araçta beni düşündürmüyor değil bu araçlar aile için gidermi yakıtı 3.20 de daha az deniliyor doğru mu ? sizce 2010 2012 arası bir teneke almak mı mantıklı yoksa bunu mu almak aile için ?

10 Mesaj
16 Mayıs 2013; 11:24:56 

quote:

Orijinalden alıntı: dentist76m

Aracı 3 senedir kllanmaktayım. 200binde aldım şuan 240 binde aşırı uçuk bir masraf çıkartmadı. Yakıtta performansa
göre hiç üzmüyor. Tabi bu modellerin enjektör ve yukarda söylendiği gibi turbo problemleri olabiliyor. Şunu söyleyim çok rahat ve atik bir araç hem hız hem konfor isteyenlere birebir. Bende satıp E90 320d almayı düşünüyorum.

10 Mesaj
16 Mayıs 2013; 11:26:51 

Bu arada benim soruma cevap yokmu arkadaşlar bu aralar düzeldi pek yapmıyor ama içim rahat değil.
Gm modülü (merkezi kilit modülü) 'nden yapar diyorlar bilgisi olan varmı????

15 Mesaj
18 Mayıs 2013; 0:33:52 

2003 model bmw 316i e46 almayı düşünüyorum . 100bin km yüksek mi , fazla masraf çıkarır mı aldıktan sonra?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ant_karizma -- 18 Mayıs 2013; 0:34:33 >

124 Mesaj
18 Mayıs 2013; 19:06:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ant_karizma

2003 model bmw 316i e46 almayı düşünüyorum . 100bin km yüksek mi , fazla masraf çıkarır mı aldıktan sonra?

Babamin 2002 318i(2000cc) bmw'si var, 168.000 de almistik, suan 250.000 yapti. Her araba gibi ufak tefek seyleri cikabilir, yakit olarak fabrika verilerine aldanma, araba rahat 10L/100KM yapar.
Bu arabalarda vakum sorunlari cok oluyo, vakumpompasi gibi, valvetronic ariza cikabilio - ki cogunda var bu sorun, normal devirde(stationary) yani 800tur/dakka dizel gibi ses yapar, 900tur/dakka uzerinde bu ses gitmesi lazim, gitmiyosa bu selenoid valves olabilir., ondan sonra (camshaft)sensorlarda sorun olabilir, streslik bi durum degil.

Onun disinda her E46 larda olan carterventilation valve parcasi zamanla tikaniyo, standart bakimlarda bunu degistirmezler, bu zamanla motoru yer :) degistirmekte herzaman icin fayda var, pahali bi parca degil, 100tl bilemedin 150tlye isciligiyle halledilir.
Dizellerin carterventilation valvesi:
0

Onun disinda E46'lar bana gore cok guvenilir saglam arabalar, yoksa bende E46 almazdim(330d) benimki 275.000km, kardesimde almazdi (320d) suan 365.000km

Ha birde arabanin alt takimindaki bazi parcalarin degismesi gerekebilir, turkcesini bilmiyorum ama resimdeki parca:
0

Gerci bu parcalar oyle hemen yipranmaz, hele bi 200.000km yapsin motor, ondan sonra yavas yavas baslar

Son olarak, 316i dan performans beklemiceksin, sonra uzulebilirsin..

29 Mesaj
19 Mayıs 2013; 3:01:38 

Herkese İyi Akşamlar;
İsmim Aydın. 2004 BMW 3.18i e46 kasa aracımı 2008 - 2009 model TIGUAN ile takas etmeyi düşünüyorum. Aracımla ilgili ilan detayı aşağıdaki linkte mevcuttur.

http://www.sahibinden.c...000-km-125397300/detay/

aydın

1644 Mesaj
19 Mayıs 2013; 15:19:14 

Selam arkadaşlar, E46 3.20i aracımız var, çakmaklığı usb girişi olarak kullanmak istiyorum. Bunun için aparatlar var ama kaba görünmesini istemiyorum, önerebileceğiniz özel bir model var mı?

1434 Mesaj
21 Mayıs 2013; 22:22:49 

2003 model de motor çalışırken çok titreme oluyor. Özellikle kapıda var. Nedir bunun sebebi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

| Intel i5 4670K | Asus GTX760 | MSI Z87 G45 | Gskill 8GB(2x4) 1600MHz | Corsair 200r CX600M 80+ | 1TB Seagate Barracuda | Corsair Force GS 128GB | Asus VX239H 23" |

SteelSeries Rival || SteelSeries QcK || Logitech G930 || Logitech G103

SteamID / BF4

Golf 7 TSI

679 Mesaj
5 Haziran 2013; 3:37:11 

quote:

Babamin 2002 318i(2000cc) bmw'si var, 168.000 de almistik, suan 250.000 yapti. Her araba gibi ufak tefek seyleri cikabilir, yakit olarak fabrika verilerine aldanma, araba rahat 10L/100KM yapar.
Bu arabalarda vakum sorunlari cok oluyo, vakumpompasi gibi, valvetronic ariza cikabilio - ki cogunda var bu sorun, normal devirde(stationary) yani 800tur/dakka dizel gibi ses yapar, 900tur/dakka uzerinde bu ses gitmesi lazim, gitmiyosa bu selenoid valves olabilir., ondan sonra (camshaft)sensorlarda sorun olabilir, streslik bi durum degil.

Onun disinda her E46 larda olan carterventilation valve parcasi zamanla tikaniyo, standart bakimlarda bunu degistirmezler, bu zamanla motoru yer :) degistirmekte herzaman icin fayda var, pahali bi parca degil, 100tl bilemedin 150tlye isciligiyle halledilir.
Dizellerin carterventilation valvesi:
0

Onun disinda E46'lar bana gore cok guvenilir saglam arabalar, yoksa bende E46 almazdim(330d) benimki 275.000km, kardesimde almazdi (320d) suan 365.000km

Ha birde arabanin alt takimindaki bazi parcalarin degismesi gerekebilir, turkcesini bilmiyorum ama resimdeki parca:
0

Gerci bu parcalar oyle hemen yipranmaz, hele bi 200.000km yapsin motor, ondan sonra yavas yavas baslar

Son olarak, 316i dan performans beklemiceksin, sonra uzulebilirsin..

1. fotodaki siyah parça turbo filtresi değilmi.e46 320d aracım var ara ara rampalarda bayılma yapıyor vites küçültüp gaz verdiğinde kendini toparlaması biraz zaman alıyor tüm yağını filtrelerini değiştirdim acaba mazottan kaynaklı felanmı dedim farklı yerlerden mazot aldım onları denedim.filtreleri değiştikden sonra sanki biraz toparlama oldu gibi ama halen devam ediyor.acaba turbo filtresinen kaynaklanabilirmi sizce araç 239 bin km de.

124 Mesaj
5 Haziran 2013; 19:13:05 

quote:

Orijinalden alıntı: tassa

1. fotodaki siyah parça turbo filtresi değilmi.e46 320d aracım var ara ara rampalarda bayılma yapıyor vites küçültüp gaz verdiğinde kendini toparlaması biraz zaman alıyor tüm yağını filtrelerini değiştirdim acaba mazottan kaynaklı felanmı dedim farklı yerlerden mazot aldım onları denedim.filtreleri değiştikden sonra sanki biraz toparlama oldu gibi ama halen devam ediyor.acaba turbo filtresinen kaynaklanabilirmi sizce araç 239 bin km de.

Hayir, karter filtresi, sorunu cozermi bilmiyorum ama degistirmende fayda var, unutulan onemli bi parcadir.

Kendini toparlamasi cok zaman aliyorsa fakum sorunu olabilir, turbo basincina ulasamiyo olabilir, yani bir yerlerde hava kacagi olabilir.

Aklima gelen baska bi cozum ise, hava kutle olcer. Benim eski passatla basima gelmisti, aldim alali cekisi turbosuz arac gibiydi. Sonunda dayanamayip bosch car centere ugradim, hava kutle olceri degistirdiler. Araba sanki ferrariye donusmustu, okadar fark vardi dusun..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
20 Haziran 2013; 3:20:18 

arkadaşlar merhaba elimde e46 3.20ci den çıkardıgım ön tampon var bunu acil satmak istiyorum araınzda bilen varmı izmirde kime nereye satabilirim ??

51 Mesaj
28 Haziran 2013; 11:47:20 

Merhaba arkadaşlar,

Benim de E46 2002 MODEL 320d arabam var ve arabamla ilgili birkaç problemim var.Birincisi;son 1,5 ay içerisinde üç defa durup dururken çalışmaz oldu.Marş basıyor araç 1-2 saniye çalışıyor sonra stop ediyor.Belirli aralıklara 20 dk içinde çalıştırmayı denedim fakat malesef çalışmadı.2 saat gibi bir beklemeden sonra marşa bastığmda araç çalışıcak gibi oldu tam o arada gaz verdim ve kavrama oldu araç çalıştı.Arabada çeyrek depo mazot olmasına rağmen böyle yapması çok canımı sıktı.Acaba dedim mazottan mı?Çünkü son bir ay içinde ufak bir yerleşim yerindeki benzinciden aldım yakıtı güya euro dizeldi.Hava yapmış olabileceğini düşündüm.Sonra araba 1 ay boyunca sorun çıkarmadı.Akabinde yine aynı problemi yaşadım.Yine aynı şekilde 2 saat bekledim ve çalıştı.Araba çalışınca bir de şehir dışında olunca bir türlü servise götüremedim. Sonra Opetten depoyu fulledim üstüne de enjektör temizleyi katkı maddesi eklettim.Baya bi km geçtim 2.olayın ardından yaklaşık 2000km problem yaşamadım.Ama gelgelim dün aynı problem.Bu sefer bulunduğum yerde ufak bir tamırci vardı geldi baktı ben pek anlamam dedi bu arabadan. Ben durumu izah ettim o da hava yapmış olabileceğini söyledi.Sonra enjektör somunlarınıdan 2 tanesini gevşetip 2 defa marşa bastık havasını aldık.Sonra çalıştı.

Sorun neden olabilir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Okuduğum mesajlar anladığım kadarıyla hava yapma olasılığı yüksek ya da mazot filtersinin işlevini yeteri kadar iyi görememesi de olabilir?

Başka bir konu ise turboyla iligili; vites boştayken gaza bastığımızda devir göstergesinin 4000 rpm de kaldığını farkettim. .Bu normal mi? Gaza bastığımız sürece devir göstergesinin artması gerekmez mi? Belki de araba boştayken turbonun zorlanmaması için 4000 rpm den fazla yapılamıyordur. Arabayı sürerken turbo devreye giriyor bunu farkediyorum sadece kafama takılan kısmı şu 4000 rpm olayı. Bununla ilgili fikri olan arakadaşlardan yardım bekliyorum.

Son olarak ise; ön takımlarla ilgili bi sıkıntım var.Direksiyonu genellikle sağa tarafa doğru manevra yaptığımda tekerin oradan gıcırdama sesi geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Teşekkürler

Toyota Corolla 2013 1.6 Multidrive S Premium İnci Beyazı , BMW 2002 3.20d M Paket

198 Mesaj
3 Temmuz 2013; 1:11:56 

Arkadaşlar e46 3,20i yada 3,30i almayı düşünüyorum ama motor konusunda biraz takıntı yaptım daha almadan.

Size öncelikle sormak istediğim temiz bir araç bulsam ve sonra da gidip sıfır bir bmw motor alıp taktırsam nasıl olur sizce mantıklımı yoksa araç daha mı kötü olur ?

Bu konularla hiç bilgim olmadığı için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Fevzi DÜLGER

9 Mesaj
3 Temmuz 2013; 16:06:55 

Merhaba Arkadaşlar

E46 320CI aracım için 11 Mayıs ta
2 adet DUNLOP SP SPORT 703 245 40 R18 97W lastik aldım. Daha kullanmak nasip olmadan araç pert oldu.
En fazla 200 km yapılmıştır. Ben tanesine 450 vermiştim. 2 sini 600 a satmayı düşünüyorum. Istanbul Şişli deyim.
İlgilenen arkadaşlar bana mesaj atabiliriler.

131 Mesaj
3 Temmuz 2013; 16:53:40 

Arkadaşlar 2000-2003 model arası E46 3,16İ almayı düşünüyorum.Eski arabam 95 model E36 3.18İ
Aslında bu arabaların kullanımı E36 ile aynımı farklı özellikleri neler ve kullananlar tavsiye ediyormusunuz.
Herşey gönlünüzce olsun.

845 Mesaj
13 Temmuz 2013; 23:00:54 

Arkadaşlar merhaba,e46 2002 model 325ci coupe aracım da geçenlerde çok moral bozucu bir sorun oldu.Kadran şehir içinde takılı kaldı ve sorunu hiç bir yerde çözemediler.Kadran değişmesi gerekiyor.Aracıma uygun kadran bulamıyorum.(komple gösterge paneli) aklıma gelen birşey daha var.E46 m3 göstergesi aracıma uyum sağlar mı ?

Xbox GamerTag: SolomonFB

389 Mesaj
15 Temmuz 2013; 10:42:24 

Arkadaşlar 2001 ve üstü 320ci veye 325ci düşünüyorum. Merak ettiğim bu iki model arasında hangisinin piyasada daha çok tutulduğu satarken daha rahat satabilceğimiz modelin hangisi olduğu. Bakımları, parçaları , yakıt durumu olarak hangisini daha avantajlıdır. Bu araçlardan kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

29 Mesaj
15 Temmuz 2013; 11:47:12 

Tüm BMW severlere saygılar...

sahibinden.com'da 129422382 numaralı ilandaki E46 aracımı satıyorum.

İlgilenenler ile ilandaki numaradan veya 05066303025 den bana ulaşabilirler...

İlanımdan bazı kısımlar aşağıdadır...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BMW 3.18i - TEMMUZ BANDROLÜ ÖDENMİŞTİR...

E46, 2004 Model, 4 silindir, 1995cc, 143 HP, 87000 km’de…

Borusan çıkışlı, KM kesinlikle orjinal...

Değişen Parça YOK, Kaportada Macunlu boya YOK (3 Parça Boya), Kazası, Darbesi kesinlikle YOK…

Metalik, Titanyum Gri Renk

Tiptronik vites,

Yokuş kalkış desteği,

ABS, ASR

DSC

Koyu siyah camlı sunroof,

Far Sensörü,

Ön – Arka Sis farı,

Orjinal Arka Park Sensörü,

Yağmur Sensörü,

Kararan Dikiz Aynası,

Far yıkama,

Orjinal BMW Business CD Player (Hıza duyarlı artan ve azalan ses özelliği + bluetooth),

Dijital klima,

Hız sabitleyici ve hafızalama,CC (El Gazı)

Uzaktan kumanda merkezi kilit.

Uzaktan kumandadan açılır bagaj kapağı, açılır – kapanır pencereler ve sunroof,

Özel sipariş, siyah ve koyu renklerde iç döşeme,

Özel sipariş, bukalemun derisi koltuk döşemeler,

Antrasit tavan,

Kırmızı ambiyans iç aydınlatma (Kapılar kapansa bile sürekli aktif yanar),

Makyaj aynası ve aydınlatması,

Stepne dahil 5 orjinal BMW çelik jant, (Lastik ebatları: 225/50/16)

Üç kollu spor direksiyon, (Direksiyon ve vites topuzunda rahatsızlık vermeyecek kadar aşınmalar mevcut).

4 Hava yastığı,

Zincirli motor…

Daha yazamadığım ve hala bilmediğim birçok özellik...

İddialıyım! E46 kasalar içinde bulabileceğiniz en temizlerinden…

Kesinlikle pişmanlık yaşatmayacak bir araç…

Lütfen yol yorgunu, tükenmiş araçlar ile kıyaslamayın...

Rutin bakımına kadar 1 TL masrafı YOKTUR…

Aracın muayenesi Nisan 2015’e kadar geçerlidir.

Takas olarak öncelikle 2008 - 2009 TIGUAN, 2011 ve sonrası DSG Comfortline CADDY veya bagaj derinliği ve hacmi çok olan araçlar düşünüyorum…

Aracımın kazası yoktur ve bu nedenle takas teklifi yapılacak araçların da kazasız ve değişensiz olmasını isterim…

Başabaş takas tercihimdir…

aydın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Temmuz 2013; 9:21:17 

Arkadaşlar,2003 model E46 M3 almayı düşünüyorum SMG II 136.500 km'de,atmosferik V6 3.2 motor ömrü kaç bin km'e kadardır?

845 Mesaj
21 Temmuz 2013; 15:36:30 

Arkadaşlar e46 325 coupe için hangi model coilover ı önerirsiniz ? teşekkürler

Xbox GamerTag: SolomonFB

97 Mesaj
22 Temmuz 2013; 14:00:19 

http://www.sahibinden.c...-paket-117233467/detay# aracımı satıyorum ilgilenirseniz. 3.20 den uzak durun bence. yediği yakıtın hakkını vermiyor. 3.20 ile 3.30 ci arasında 100 kmde2 litre fark var. 70 beygir için değmezmi sizce??

Bu mesajda bahsedilenler: NoiseBlocker

HOOOOND@@@@@@@@

97 Mesaj
22 Temmuz 2013; 14:33:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

Arkadaşlar,2003 model E46 M3 almayı düşünüyorum SMG II 136.500 km'de,atmosferik V6 3.2 motor ömrü kaç bin km'e kadardır?

mobil 1 in reklam için kullandığı 1.000.000 kmde bir m3 var üstad. tamamen senin araca bakmana bağlı. düzenli bakım ve itinalı kullanım ile 500.000 km kaput açmadan binersin. ammaaa aldığın araç sonuçta m3. yanlamadan sıkıştırmadan gezmek için peygamber sabrı lazım. 300.000 rahat gideri var her türlü.

HOOOOND@@@@@@@@

Uzaklaştırılmış
23 Temmuz 2013; 10:12:27 

o zaman 150.000 km net omru var diyebiliriz.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hond@ Bu mesaja 1 cevap geldi.

97 Mesaj
23 Temmuz 2013; 10:34:20 

Şöyle anlatayım ben 3.30 ci kullanıcısıyım ve bu kullandığım dördüncü 3.30 ci. hatta ilanına buradan göz atabilirsin. http://www.sahibinden.c...-paket-117233467/detay/
ilk aldığım araç büyük bir heves ve acemiliğimden dolayı 120.000 orjinal kmde olmasına rağmen 15.000 km sonra motor indirtti bana ancak 210.000 km de alıp 60.000 km sanayi yüzü görmeden sorunsuz bindiğim bir 3.30 umda oldu.

bu araçlar büyük motorlu araçlar ve 1.4 1.6 1.8 gibi ufak motorlu araçlara göre daha az zorlanır ancak daha fazla sürtünmeye maruz kalırlar. yağına suyuna filtrelerine düzgün bakarsan çok rahat 300.000 km yi görürsün. 150.000 km bu araçlar için motorun %30 u bile değil. ancak bakımlarını aksatır, kurum gibi olmuş yağ motor bloğundayken devamlı red line gezersen 10.000 kmde indirirsin motoru aşağı. nekadar bakım o kadar uzun ömür. ben her 7-8 binde yağ ve yağ filtrelerini her 50.000 de şanzıman yağı ve şanzıman filtresini (life time yazmasına rağmen) mutlaka değiştiririm. korkulu rüya görmektense uyanık gezmek iyidir.

Bu mesajda bahsedilenler: SuperSantorelli

HOOOOND@@@@@@@@

Uzaklaştırılmış
23 Temmuz 2013; 16:15:41 

evet zamanında ve perıyodık bakımları kalıtelı meteryaller ıle daım oldugu surece motor ve arac omru son lımıtlerıne kadar zorlar,yorumunuz ıcın tesekkurler.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hond@

72 Mesaj
28 Temmuz 2013; 1:14:55 

arkadaşlar arabamı satıyorum jeep almak için herhangi bir sıkıntısı yok alan kişi tüpünü doldurup gidecek .kendi malım diye demiyorum fakat çok orjinal ve temiz arabadır fiyat olarak en son 34e bırakacağım

http://www.sahibinden.c...su-yok-129559220/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barboros61 -- 28 Temmuz 2013; 1:17:32 >

1 Mesaj
5 Ağustos 2013; 15:20:24 

Merhaba arkadaşlar, alman forumlarını tarayıp önerileri yerine getirdikten sonra çözümü sağlayamadığım için bir de buraya danışmak istedim, eminim daha önce başına gelen vardır. Bende 2004 3.18 coupe var, geçen ay kaldırıma sürterek lastiğin arayı açmışım eve gelene kadar da havası inmiş tabi, inik lastikle kullandığım için de DSC' si devre dışı kaldı, görüntüsünü yükledim; http://img690.imageshack.us/img690/5375/ryca.jpg

Fren hidroliğim dolu, panelden resetledim ilgili kısımları. Arka lastiklerin içinde hız sensörü varmış anladığım kadarıyla bununla ilgili olabileceği aklıma yatıyor fakat bulunduğum yerde yetkili servsi yok, bi süre de çıkamayacağım sivas' ın bu ilçesinden. Bu konuda ne yapabilirim? Daha önce başına gelen var mı? Taradım siteyi fakat bulamadım bu konuyu. Teşükkür ederim.

72 Mesaj
6 Ağustos 2013; 23:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: heisenbergdios

Merhaba arkadaşlar, alman forumlarını tarayıp önerileri yerine getirdikten sonra çözümü sağlayamadığım için bir de buraya danışmak istedim, eminim daha önce başına gelen vardır. Bende 2004 3.18 coupe var, geçen ay kaldırıma sürterek lastiğin arayı açmışım eve gelene kadar da havası inmiş tabi, inik lastikle kullandığım için de DSC' si devre dışı kaldı, görüntüsünü yükledim; http://img690.imageshack.us/img690/5375/ryca.jpg

Fren hidroliğim dolu, panelden resetledim ilgili kısımları. Arka lastiklerin içinde hız sensörü varmış anladığım kadarıyla bununla ilgili olabileceği aklıma yatıyor fakat bulunduğum yerde yetkili servsi yok, bi süre de çıkamayacağım sivas' ın bu ilçesinden. Bu konuda ne yapabilirim? Daha önce başına gelen var mı? Taradım siteyi fakat bulamadım bu konuyu. Teşükkür ederim.

bilgisayara bağlatıp hataları silmeyi denedinizmi .dsc den ayrı yanan sarı ışıkta sanırım fren balatasının bittiğini yada telin koptuğunu gösteriyor

2 Mesaj
8 Ağustos 2013; 4:54:50 

Resimdeki lambaların yanma nedenini, neye yaradığını ve çözümünü bilen varmı arkadaşlar acil yardım lütfen..!
http://img490.yukle.tc/image.php?id=4931acil1.jpg

72 Mesaj
11 Ağustos 2013; 23:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: atakan580

Resimdeki lambaların yanma nedenini, neye yaradığını ve çözümünü bilen varmı arkadaşlar acil yardım lütfen..!
http://img490.yukle.tc/image.php?id=4931acil1.jpg

arka plaka lambalarına renkli ampul taktıysan araç patlak uyarısı veriyor .diğeride motorla ilgili

605 Mesaj
15 Ağustos 2013; 8:35:52 

arkadaslar 2001 3.20i lerde turbo var mi ?

yoksa turbosuz mu ?

kolay gelsin.

1044 Mesaj
15 Ağustos 2013; 11:22:38 

turbosuz

 13'' MacBook OS X Lion 10.7.4 | Core2Duo 2.2Ghz | 4 GB DDR2 RAM | 500 GB Seagate SSHD
 15.4" MacBook Pro OS X Mavericks 10.9.3 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore
16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD + 500GB Seagate SSHD
 iPhone 5 | 16 GB | iOS 7.1.1
 iPad Retina 16 GB | WiFi + 4G | iOS 7.1.1
 iPod Nano
PSN: MY86
SAMSUNG 46C8790 3D LED TV

605 Mesaj
15 Ağustos 2013; 13:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

turbosuz

tesekkur ederim.

4197 Mesaj
16 Ağustos 2013; 2:35:12 

e46 makyajlı kasanın tüm farkları ne; iç dış donanım olarak?

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

2 Mesaj
16 Ağustos 2013; 7:59:59 

Çok Teşşekkür Ettim plaka lambaları yanmıyor gerçekten.. Diğerinide götürüp göstericem en yakın zamanda inş. ciddi bişey çıkmaz. Kolay Gelsin..

Bu mesajda bahsedilenler: barboros61

57 Mesaj
17 Ağustos 2013; 17:50:35 

100 bin BMW için leblebi çekirdektir ;) @ant_karizma

Bu mesajda bahsedilenler: @ant_karizma

57 Mesaj
17 Ağustos 2013; 18:12:45 

Makyajlı kasa e46 da çok önemlidir, facelift ve daha güçlü motor kullanılmıştır mesela bende 3.18i makyajlı kasa var 2002 7.ay 143 bg oysa aynı araç 2001 model 115 bg :) bizim kasa için 115 bg çok az oyüzden makyajlı kasa daha az yakar ben daha yeni ist-bodrum 7.1 lt ortalama ile gittim geldim ;) klima açık ve 110-120 km hızla ort. Bazen 140-160 a çıktım arabada 3 kişi ve full bavullarla :) @uzil

Bu mesajda bahsedilenler: @uzil

4197 Mesaj
17 Ağustos 2013; 18:33:39 

3.30ci bakıyorum, bakalım kısmet olursa insh makyajlı kasa denk gelir.

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

430 Mesaj
23 Ağustos 2013; 5:05:08 

Bugün amcamın 3.20d 2003 model canavarını kullandım. 127 binde araba. İzmir - Bodrum gittik geldik. Dönüşte İzmir'e 200km kala ben kullandım. Araba harbiden harika. Ne yokuş ne düz yol hiç farkettirmiyor gaza bastın mı uçup gidiyor :)) Yakıt olayını yol bilgisayarından tam nasıl bakılıyor bilmiyorum sürekli 5.3 gösteriyordu basılı tuttum soldaki tuşa, daha sonra sürekli değişmeye başladı. Ama az çok hesabıma göre 50TL'lik yakıt ile 200-250km arası gidiyor. Dönüşte yakıt ışığı yandı, bi 40 50km gittik, 50 liralık yakıt aldık daha sonra 200km gittik ışık tekrar yandı. Motor tutkunu bir insandım ama bu arabayı kullandıktan sonra gözüm motor falan görmüyor :)

605 Mesaj
23 Ağustos 2013; 13:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Bugün amcamın 3.20d 2003 model canavarını kullandım. 127 binde araba. İzmir - Bodrum gittik geldik. Dönüşte İzmir'e 200km kala ben kullandım. Araba harbiden harika. Ne yokuş ne düz yol hiç farkettirmiyor gaza bastın mı uçup gidiyor :)) Yakıt olayını yol bilgisayarından tam nasıl bakılıyor bilmiyorum sürekli 5.3 gösteriyordu basılı tuttum soldaki tuşa, daha sonra sürekli değişmeye başladı. Ama az çok hesabıma göre 50TL'lik yakıt ile 200-250km arası gidiyor. Dönüşte yakıt ışığı yandı, bi 40 50km gittik, 50 liralık yakıt aldık daha sonra 200km gittik ışık tekrar yandı. Motor tutkunu bir insandım ama bu arabayı kullandıktan sonra gözüm motor falan görmüyor :)

E46 kasanin 1.6 1.8 ve 2.0 benzinli motorlarina bindim. Su anda 3.20 sahibiyim. Ama dizel motorunu cok merak ediyorum. Bi ara 3.20d ye meraklandim ama turbosu arizalaniyor pompasi arizalaniyor vs diyerek gözümü cok korkuttular.

Merak ettiğim diger konuda motor sesi. Dizel motorun sesi nasil.

Elimde biraz birikmisim var. 3.16 e90 alana kadar e46 3.20d ye mi baksam ki.

430 Mesaj
23 Ağustos 2013; 14:23:46 

quote:

Orijinalden alıntı: nitroture

E46 kasanin 1.6 1.8 ve 2.0 benzinli motorlarina bindim. Su anda 3.20 sahibiyim. Ama dizel motorunu cok merak ediyorum. Bi ara 3.20d ye meraklandim ama turbosu arizalaniyor pompasi arizalaniyor vs diyerek gözümü cok korkuttular.

Merak ettiğim diger konuda motor sesi. Dizel motorun sesi nasil.

Elimde biraz birikmisim var. 3.16 e90 alana kadar e46 3.20d ye mi baksam ki.

Hocam kac model sizin 3.20 ve yakit tuketimi nasil lpg var ise eger. Bizim octavia 2000 1.6 benzin/lpg li var. Ses konusuna degineyim arac durus kalkislarda falan dizel oldugunu hatirlatiyordu bir de hafiften gaz pedalinda falan titreme vardi. Onun disinda motor sesi falan hissetmiyorsunuz. Benim en cok hosuma giden sey su oldu. Bizim octavia ile 5.vites 120 ile giderken gaza yuklendigimde 150ye cikmasi baya zaman aliyor duz yolda gazda giderken. Ama 3.20d ile 120 ile giderken gaza dokunuyorum 6 7 saniyede 120den 160 ciktim :) hayal ediyordun bu arabayi surekli simdi kullaninca ksfama yatti. Insallah seneye almayi dusunuyorum babamla

605 Mesaj
23 Ağustos 2013; 15:58:22 

quote:

Hocam kac model sizin 3.20 ve yakit tuketimi nasil lpg var ise eger. Bizim octavia 2000 1.6 benzin/lpg li var. Ses konusuna degineyim arac durus kalkislarda falan dizel oldugunu hatirlatiyordu bir de hafiften gaz pedalinda falan titreme vardi. Onun disinda motor sesi falan hissetmiyorsunuz. Benim en cok hosuma giden sey su oldu. Bizim octavia ile 5.vites 120 ile giderken gaza yuklendigimde 150ye cikmasi baya zaman aliyor duz yolda gazda giderken. Ama 3.20d ile 120 ile giderken gaza dokunuyorum 6 7 saniyede 120den 160 ciktim :) hayal ediyordun bu arabayi surekli simdi kullaninca ksfama yatti. Insallah seneye almayi dusunuyorum babamla

2001 model. Ben yakit tüketimini km basina su kadar lt yakiyor diye hesaplamiyorum.

Ankara da oturuyorum. 2.39 dan lpg aliyorum. Sehir ici 1 km de 33-35 krş yakiyor. Sert kullanirim. Yani cogu zaman tam gaz kalkarim.

Ama babam kullaninca 30 kurusa kadar dusuyor yakit olayi o daha sakin kullaniyor haliyle.

430 Mesaj
23 Ağustos 2013; 22:11:34 

Bence gayet iyi yakit tuketimi. 3.16i kullanmak istiyorum kisa bir zamanda. Hem fiyat olarak uygun hem yakit tuketimi iyidir sanirim lpg de

605 Mesaj
24 Ağustos 2013; 12:36:48 

quote:

Bence gayet iyi yakit tuketimi. 3.16i kullanmak istiyorum kisa bir zamanda. Hem fiyat olarak uygun hem yakit tuketimi iyidir sanirim lpg de

Yeni modelleri bilmiyorum ama eski Modeller de 1.6 motorun cekmedigini hissediyor bazen insan.

124 Mesaj
24 Ağustos 2013; 21:07:59 

2003 330dA 204ps var bende, yeni izinden dondum, yurt disindayim.

Hollanda - Ankara 3200km - 14L/100km yakti, 4 kisi + bagaj - biraz sert kullandim - normal kullanimda 17L/100km yapar diye dusunuyorum.

Ankara sehir ici 10L/100km :) Ankaranin o sicakta yollari cok fena ama, biraz gaz verdinmi araba kaymaya baslio, kac kere istemeden drifte girdim

3 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:23:12 

Acil cevaplarsanız sevinirim..

2000 model 3,20 e46 bmw aracımda bu sabah angel farları açık unuttuğum için aküsü bitmiş.Şarj edip çalıştırdıktan sonra eml lambası yanmaya başladı ve gaz yemiyor araba şu an.3000 devirden yukarı çıkmıyor.Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.