Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: move_your_mind

merhaba arkadaşlar kumandadan kapıları kappattığımda yedek anahtardan kapıları açamıyorum (metal anahtar ile)
    yedek anahtar ile kapıyı nasıl açacağım??

yedek anahtar ile sadece sürücü kapısını anahtarı sokup çevirerek açarsın diğer kilitler için arabanın kontağa takıp kapı açma tuşuna basman gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Diamond

quote:

Orijinalden alıntı: DraqoniquE

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

quote:

Arkadaşlar dün itibariyle bende aranıza katıldım kulübe kaydım önemle ricadır Aracım 2001 model ibiza 1.6 (akl) signio.Aracın birkaç eksiği ve yaptırmak istediğim şeyleri var;

1-Araçta bildiğiniz gibi radyo teyp var,mp3 çalmak için bunu uygun maliyetle nasıl çözerim?

2-Yan elektrikli aynaları kontrol eden kumanda kırık ve arızalı nerede yaptırabilirim veya parçayı alıp ben takabilir miyim?

3-Ön 2 kapı içinde kapı kolunun altındaki plastik kısımda çizikler var tek bulup değişrebilir miyim?Maliyet ne olur?

4-Avrupa yakasında sürekli gideceğim güvenilir paragöz olmayan iyi bir usta önerisi?

Dostum aracın hayırlı olsun. Yalnız burada genelde Yeni Seat Ibiza ile ilgili konular tartışılıyor, dolayısıyla arkadaşlar senin model hakkında bilgili olmayabilir sen de yeterince bilgilenemeyebilirsin..

SEAT Ibiza/Cordoba Kulübü burdan daha çok faydalanacağını düşünüyorum.

İyi forumlar.

Ya ama oldu mu şimdi Teşekkürler dostum iyi forumlar

Seatclubturkey.com'a bekleriz, İstanbullu arkadaşlar yardımcı olacaklardır :) Kullanıcı adım Sinan SCT'de.

Üye oldum dostum onay bekliyorum çok sağol

Paylaşım esastır

• Slm arkaşlar bende yeni İBİZA aldım. Sizlere bir sorum olarak. Araç üstü folyo boyaya zarar verir mi ve muayenede sorun oluyor mu?
  • arkadaşlar 6j elegance aracım
    arka kapıda hoparlor yok tesisatı çekilimidir
    bi anfi bi basın montajını kaça yaptırabilirim
    istanbul avrupa
  • Merhaba Arkadaşlar

Ben de Seat ibiza almayı düşünüyorum. Ankara'da ikamet ediyorum fakat burada Yetkili SEAT satıcı yok ne hikmetse Şubat'ta açılacakmış. Yani aracı gidip görmem mümkün olmuyor. Geniş mi iç hacimi malzeme kaliteli mi bir fikrim yok. Aracı istanbul'dan almam gerekiyor fakat hiç görmeden de sipariş vermek istemiyorum. Benim sizlerden ricam ANKARA'da bulunun bir seat ibiza sahibi arkadaş var mıdır acaba

Uygun olduğu vakit buluşup bi aracı kanlı canlı görmek istiyorum mümkünse benim içn çok önemli çünkü bi kaç alternatif daha var kararı da vermem lazım Ötv zammı gelmeden önce . Burdan ya da PM'den ulaşırsanız çok sevinirim. Yaş 20 babam ile birlikte geliriz bu iyiliği bana yaparsanz süper olur çünkü malzeme kaltiesi konusunda ciddi endişelerim var.

iyi forumlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

quote:

quote:

doğru dersin beaa.

Ama Seat'ta 3 kuruşa 4 köfte olur, hem uygun fiyat hem Alman altyapısı

e o da seneler sonra belli olacak. şimdi araç yeniyken öyle. bakalım 6-7 sene dayanacakmı dsg :)

kullanıcının hata yapamayacağı birşey şanzıman, gerçi ülkemizde otomatik araçta boşa atıp aragaz çekme huyu olanlar da var +100 km/saat hızlarda. Sorun çıksa bile gereği yaptırılır gibime geliyor

kullanıcı hatası belli oranda heryerde görülebilir. şanzımanda bile.
    ani ivmelenmeler en büyük kullanıcı hatasıdır bence. en kötüsü tamirinin pahalı olması. umarım zaman içinde uygun seviyelere iner o da

bana kalırsa ani veya yavaş hızlanmak benim kararımda olur :) çok ani hızlanmışsınız şanzımanı garantiye sokamayız diye saçma bir cevap olmamalı yani

tabiiki öyle bişey olamaz da, yani bile bile ladesde olmaz.

• beyler direksiyonu çevirirken mekanik bi ses duyuyorum size de de oluyor mu? bi sürüşe duyarlı farın dönmesi gibi, direksiyonu çevirdikçe bi ses geliyo araçtan ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

beyler direksiyonu çevirirken mekanik bi ses duyuyorum size de de oluyor mu? bi sürüşe duyarlı farın dönmesi gibi, direksiyonu çevirdikçe bi ses geliyo araçtan ??

duyduğunuz ses vıyyyvıyyyyy gibiyse elektroservo direksiyonun sesi o. Direksiyon sistemi hidrolik ve elektrik destekli, elektrik kısmının sesi o
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

beyler direksiyonu çevirirken mekanik bi ses duyuyorum size de de oluyor mu? bi sürüşe duyarlı farın dönmesi gibi, direksiyonu çevirdikçe bi ses geliyo araçtan ??

duyduğunuz ses vıyyyvıyyyyy gibiyse elektroservo direksiyonun sesi o. Direksiyon sistemi hidrolik ve elektrik destekli, elektrik kısmının sesi o

ilginçmiş. biçok araç kullandım elektrik destekli direksiyonlu, sesi duyulanına rastlamamıştım

• arkadaşlar bende bu ibizayı ciddi ciddi düşünüyorumda 1.2 tsi dsg referance olacak sanırım paranın yettıgı kadar :) aracı 4-5yıl 50.000km kullanmayı düşünüyorumda dsg arızaları benı korkutuyor açıkcası zar zor birazda krediyle alıyorum 4yıl içinde 2000tl+ masraf çıkarırsa altından kalkamam :( araç kaskolu olucak, ne dersınız arkadaşlar garanti uzatması lazımmı 4-5 yıl 50.000km ıcın %75sakin, %25agresif için düşünüyorum birde kasası 2009dan berımı aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mefta046

arkadaşlar bende bu ibizayı ciddi ciddi düşünüyorumda 1.2 tsi dsg referance olacak sanırım paranın yettıgı kadar :) aracı 4-5yıl 50.000km kullanmayı düşünüyorumda dsg arızaları benı korkutuyor açıkcası zar zor birazda krediyle alıyorum 4yıl içinde 2000tl+ masraf çıkarırsa altından kalkamam :( araç kaskolu olucak, ne dersınız arkadaşlar garanti uzatması lazımmı 4-5 yıl 50.000km ıcın %75sakin, %25agresif için düşünüyorum birde kasası 2009dan berımı aynı

2012 de kasada ufak tefek değişiklik oldu. ön tarafda farlar. kaput, motor soğutma ısgaraları .sis farları. ben 2 ay önce aldım . çok beğendim benimkide refeans. mantık olarak 1.2 dsg şanzıman arızası yönünden en şanslı araç. ben çok memnunum. bugün görüştüm 1 030 tl ye garanti uzatımı var . aysonunda fiyet değişecek %25 peşin kalanı 2 veya 5 ay taksit . taksit sayısı 10 a çıkarsa 1 080 tl oluyo. haftaya yaptıracağım. 4 sene bitiminde de iyi niyet garantisi adı altında şanzıman sorununa çözüm buluyorlar sanırım. eğer 2000 tl ye dsg halloluyosa 4 ıl sonra bu parayı vermeye razıyım ben. dsg süper bişey. umarım sen de memnun kalırsın

• quote:

quote:

arkadaşlar bende bu ibizayı ciddi ciddi düşünüyorumda 1.2 tsi dsg referance olacak sanırım paranın yettıgı kadar :) aracı 4-5yıl 50.000km kullanmayı düşünüyorumda dsg arızaları benı korkutuyor açıkcası zar zor birazda krediyle alıyorum 4yıl içinde 2000tl+ masraf çıkarırsa altından kalkamam :( araç kaskolu olucak, ne dersınız arkadaşlar garanti uzatması lazımmı 4-5 yıl 50.000km ıcın %75sakin, %25agresif için düşünüyorum birde kasası 2009dan berımı aynı

2012 de kasada ufak tefek değişiklik oldu. ön tarafda farlar. kaput, motor soğutma ısgaraları .sis farları. ben 2 ay önce aldım . çok beğendim benimkide refeans. mantık olarak 1.2 dsg şanzıman arızası yönünden en şanslı araç. ben çok memnunum. bugün görüştüm 1 030 tl ye garanti uzatımı var . aysonunda fiyet değişecek %25 peşin kalanı 2 veya 5 ay taksit . taksit sayısı 10 a çıkarsa 1 080 tl oluyo. haftaya yaptıracağım. 4 sene bitiminde de iyi niyet garantisi adı altında şanzıman sorununa çözüm buluyorlar sanırım. eğer 2000 tl ye dsg halloluyosa 4 ıl sonra bu parayı vermeye razıyım ben. dsg süper bişey. umarım sen de memnun kalırsın

cevap için teşekkürler pekıya 4seneye uzattıgımız zaman şanzımanın arızasını bırak komple parçalansa mesela :)) yanı ne olursa olsun garantimi karşılıyor, yoksa bı kısmını bızemı odetıyor bu konu hakkında bilgin varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mefta046 -- 3 Ekim 2012; 23:50:00 >

• quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler pekıya 4seneye uzattıgımız zaman şanzımanın arızasını bırak komple parçalansa mesela :)) yanı ne olursa olsun garantimi karşılıyor, yoksa bı kısmını bızemı odetıyor bu konu hakkında bilgin varmı acaba

normal garanti kapsamında oluyor. yani 4 yıl içinde arız aolursa hiçbir şekilde sorun teşkil etmiyor. bir de ekstradan garanti yaptırmak mecburen 2 yıl daha bakımlarını yetkili serviste yaptırmak demek oluyor. granti bitiminden sonrada yetkili servise devam edersen herhangi bu arızada sanırım iyiniyet garantisi dedikleri bir durumdan faydalandırıyorlarmış seni ama tasbi resmi bişey dğil bu:) servisin keyfine bağlı

• ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leibniz 33 -- 6 Ekim 2012; 13:01:12 >
  • arkadaşlar 1.4lt 85 hp seat ibiza'nın fiyatı uygun geldi. 28500 TL 12 ekime kadar. bu arabaya tüp takılabilir mi? bütçem maksimum 35000 TL. önerir misiniz bu arabayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kedimi Yedim

arkadaşlar 1.4lt 85 hp seat ibiza'nın fiyatı uygun geldi. 28500 TL 12 ekime kadar. bu arabaya tüp takılabilir mi? bütçem maksimum 35000 TL. önerir misiniz bu arabayı?

bildiğim kadarıyla tüp sorunsuz olarak takılabilir.
  • 1.2 TSI DSG Style + ESC Paket aracımın siparişini verdim, kısmetse haftaya alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkalp

1.2 TSI DSG Style + ESC Paket aracımın siparişini verdim, kısmetse haftaya alacağım.

merhaba hocam nerden kaça sipariş verdiniz trafik sigortası vb hediye var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: floods

quote:

Orijinalden alıntı: Türkalp

1.2 TSI DSG Style + ESC Paket aracımın siparişini verdim, kısmetse haftaya alacağım.

merhaba hocam nerden kaça sipariş verdiniz trafik sigortası vb hediye var mı?

Plaka dahil, trafik sigortası hariç 37800 TL. Konya Attarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_P -- 14 Ekim 2012; 13:45:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kedimi Yedim

arkadaşlar 1.4lt 85 hp seat ibiza'nın fiyatı uygun geldi. 28500 TL 12 ekime kadar. bu arabaya tüp takılabilir mi? bütçem maksimum 35000 TL. önerir misiniz bu arabayı?

12 ekimden sonra fiyatı artacak mı?
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.