Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (123. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bende ibiza reference 1.2 almayı dusunuyorum ne dersiniz bu konuda tavsiyeleriniz neler olur sıfır almak istiyorum bu arada simdiden tesekkurlr
  • 1.2 tsi mı alacaksınız tdi mı? seat satışı olan illerde yeni kasalar çok tuttu ben ocakta 1.2 tdi aldım 16.000 km yaptım. kesinlikle tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar Ramazan ayına özel Seat İbiza 1.4 85hp aracın fiyatı 27.900 TL'ye inmiş.

Aileye katılmak isteyen arkadaşların dikkatine :)

Link : Seat Türkiye
  • Jantları e-lastikci'den aldım.

Yabancı bir internet sitesinde aracımı ve rengini seçip üzerine jant uygulamaları yaptım. Ona uygun en hoşuma giden, bulabildiğim jantı da aldım :)
  • [link=http://imageshack.us/photo/my-images/585/resim013da.jpg/]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyder97 -- 4 Ağustos 2011; 15:17:45 >
  • Arkadaslar ibiza sc sport manual 1.2 tsi 105 hp modelini kullanan veya model hakkinda detayli bilgiye sahip olanlardan detayli bir bilgi yardimi rica ediyorum, araci almaya baya heveslendim lakin canimi sikan bir kac konu var,

Oncelikle aractta esp yok ve sadece 2 hava yastigi var, esp ve hava yastigi ekletebiliyormuyuz? Ekletirsek ne kadar ekstra veriyoruz? Ve ne kadar bekliyoruz? Hadi eap yi gectim hava yastiklari olmadan bu arac ne kadar guvenli? Euro ncaptan 5 yildiz almis ama hava yastiklari fullken mi almis yoksa bundaki gibi 2 tane varken mi almis? Bunlar guvenlik hakkindaki sikintilarim.

Bir diger sikintim yakit, aracin ortalama yakiti 5.3 gozukmekte sitesinde, kullananlar veya haberdar olanlar sole bi 5000- 10000 km sonra ortalama yakit tuketimi kac litreye geliyor, 9-8 leri goruyorum diyenler var ben ortalamasi 6,8 gozuken honda civic ile 7,5 yakiyorum bu arac 8-9 yakiyorsa uzAk durmak sart. :s

Bunlar disinda seat kac yil garanti veriyor? Garanti uzatabiliyormuyuz? Uzatinca ne kadar uzuyor ve kac bin tl istiyorlar?

Bir diger konuda performans ben civic ile yeri geldimi basiyorum ve coktta guzel gidio 125 hp motor ile, sitede 0-100 olarak 10.3 demisler, seat ibiza ise 9,8 denmis gercekten bukadar performanslimi bu arac? Yokuslarda gerek kalkista gerekse tirmanistta arac zorlaniyor mu? yokustta tikanan araclardan nefret ediyorum, grande puntomuz vardi yeri geldi mi 1. Vitese ladar dusuodum yokuslarda,,,

Son olaraktta arka koltuklarda oturma konusu, eziyet denmis, simdi 1.80-1.85 lik adam hafif rahatsiz olsada 2 kisi oturamaz mi bunun arkasinda? Su an yurtdisindayim ve araci gidip goremedigim icin sadece arastirdiklarimi biliyorum o yuzden bilgili gorup kuplanan arkadaslardan yardim bekliyorum..

• sa. arkadaşlar benim arabamda 2009 model beyaz seat ibiza size bi sorum olacak çoğunuzun karşısına çıkmıştır.
    ben arabamın sis farlarına zenon taktırdım ancak sarı renk iken hafifçe kısılıp açma olayı zenonda olmadığı için sorun çıkardı sis lambası hatası verdi bununla ilgili bilgilendirebilirseniz beni çok sevinirim yakında arabamın fotoğraflarınıda ekleyip sizinle paylaşmak istiyorum :) şimdiden sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Arkadaslar ibiza sc sport manual 1.2 tsi 105 hp modelini kullanan veya model hakkinda detayli bilgiye sahip olanlardan detayli bir bilgi yardimi rica ediyorum, araci almaya baya heveslendim lakin canimi sikan bir kac konu var,

Oncelikle aractta esp yok ve sadece 2 hava yastigi var, esp ve hava yastigi ekletebiliyormuyuz? Ekletirsek ne kadar ekstra veriyoruz? Ve ne kadar bekliyoruz? Hadi eap yi gectim hava yastiklari olmadan bu arac ne kadar guvenli? Euro ncaptan 5 yildiz almis ama hava yastiklari fullken mi almis yoksa bundaki gibi 2 tane varken mi almis? Bunlar guvenlik hakkindaki sikintilarim.

Bir diger sikintim yakit, aracin ortalama yakiti 5.3 gozukmekte sitesinde, kullananlar veya haberdar olanlar sole bi 5000- 10000 km sonra ortalama yakit tuketimi kac litreye geliyor, 9-8 leri goruyorum diyenler var ben ortalamasi 6,8 gozuken honda civic ile 7,5 yakiyorum bu arac 8-9 yakiyorsa uzAk durmak sart. :s

Bunlar disinda seat kac yil garanti veriyor? Garanti uzatabiliyormuyuz? Uzatinca ne kadar uzuyor ve kac bin tl istiyorlar?

Bir diger konuda performans ben civic ile yeri geldimi basiyorum ve coktta guzel gidio 125 hp motor ile, sitede 0-100 olarak 10.3 demisler, seat ibiza ise 9,8 denmis gercekten bukadar performanslimi bu arac? Yokuslarda gerek kalkista gerekse tirmanistta arac zorlaniyor mu? yokustta tikanan araclardan nefret ediyorum, grande puntomuz vardi yeri geldi mi 1. Vitese ladar dusuodum yokuslarda,,,

Son olaraktta arka koltuklarda oturma konusu, eziyet denmis, simdi 1.80-1.85 lik adam hafif rahatsiz olsada 2 kisi oturamaz mi bunun arkasinda? Su an yurtdisindayim ve araci gidip goremedigim icin sadece arastirdiklarimi biliyorum o yuzden bilgili gorup kuplanan arkadaslardan yardim bekliyorum..

Esp paketi eklenebiliyor. hava yastığı konusunda sıkıntı var. Cupra modelinde bile 4 adet mevcut. Euroncap testine girende hem yan hemde perde hava yastıkları yani 6 adet var. Kısacası yandan darbe almamak lazım.
    Araç dsg şanzımanlıda gerçektende tasarruflu. Çok yoğu ve sürekli trafikte 8-9 arası yakabiliyor ancak karma tüketimde fabrika verisi olan 7 çok rahatlıkla yakalanıyor. İçiniz rahat olsun daha az yakan benzinli araç bulmanız çok zor. Bu performansa böyle yakıt tüketen benzinli araç bulamazsınız.
    Civic 125 hp ancak atmosferik motora sahip olduğu için 5000 devirlerde maksimum torku olan 152nm'yi verir. İbiza ise turbolu olduğu için 1500 devir civarı maksimum torku olan 175 nm'yi üretiyor.
    Pek çok kompakt sınıf aracın tabiri caizse sağından atıp solundan geçmeniz mümkün.
    Arkası sınıf hastalığı olarak dar. Gerçektende dar ancak jazz,meriva vs hariç tüm araçlarda durum aynı.
    Yol tutuş sınıfının en iyilerinden.Ben tavsiye ediyorum.

• Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,
    1.2 tsi manual vites - cam tavan aracımı 2 ay önce 35.500 e aldım.
    Her şey çok güzeldi, görenler bir daha bakıyor, abi nerden buldun bunu diyorlardı. Uzun süre şehir dışında kalacağım için arabayı mersine abime götürdüm kullanması için. Mersindeki seat bayi bile hiç görmemiştik inceleyebilirmiyiz falan dediler.
    Derken işlerim bitti , Mersinden Ankaraya dönüş yolunda toplamda 1800 yolda 250. kmde Aksaraya gelmeden EPC ışığım yandı ve birkaç dakika sonra da Motor arıza lambam... Hemen kenara çektim servisi aradım (gece 22.00 falan) , bana kaskoyu arayıp arabayı çektirmemi , kaskoyla da Ankaraya dönmemi önerdiler.
    Araç 1500 devirin altında iken motor sallanıyor, gaz yemiyor, 2000 devirden sonra herşey normale dönüyordu. O şekilde kontrollü şekilde Ankaraya döndüm (gece 3 falandı Ankaraya geldiğimde)
    Servise götürdüm, enjektörlerim kurum bağlamış (4ü birden sadece 1900 km de) Servis, raporlarında baya bişeyler yazmışlar, enjektörlerin + bujilerin + bikaç parçanın değişmesi gerektiğini rapor etmişler ve genel merkezin benzine suç bulamamasını sağlamışlar. Sonuçta yaklaşık 2000tl lik değişikliği garanti kapsamında yaptılar sağolsunlar.
    Ama suçun kullandığım benzinde olduğunu söylediler, bir daha aynı şey olursa söyleyecek yalanları kalmadığını, dikkatli olmam gerektiğini söylediler.
    Tüm benzinlerimi opetten alıyordum artık shellden alıyorum. Umarım bir daha karşılaşmam sorunlarla, önce kaza > pert > 90 günde para iade > 1.2 tsi manual > 2000km de 4 enjektör problemi.
    Arabayı çok seviyorum, uçak gibi gidiyor ama inşallah artık sorunlarla karşılaşmam.

• Öncelikle, net üzerinden yorum yapmak sağlıklı değil diyerek başlıyorum. Ancak, aracınızda sadece bir sensör hatası olduğunu, diğer değişimlerim gereksiz yapıldığını düşünüyorum. Kötü benzin olsa yüksek süratte daha çok sarsıntı yaratırdı.
    büyük olasılıkla, hava-yakıt karışımını ayarlayan sensör arızalıydı sadece...
  • selam arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum biraz uzak olsamda buradanda olsa sizlere eşlik etmek istedim :)

işte arabam

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• Arkadaşlar bu seat ibiza da sunroof eklentisi var mı? fiyatı ne kadar?
  • Kaza yaptığımız aracın yerine yeniden ibiza aldık. Bu seferkinde esp paketide var. Hill Holder mekanizması çok hoşuma gitti. Ayağımı frenden kaldırınca araba civa gibi yere oturup kaldı. Bu mekanizmanın icadında emeği geçen herkese tebriklerimi buradan iletiyorum.
  • yaw arkadaslar 1.2 tsi manual ibiza sc modelini alacam iyice niyeti bozdum, arkada oturmanin eziyetini bile goze aldim ancak bu yakit konusunda birileri net bir bilgi versin lutfen, 9-10 yakiyorum diolar 8.5 diolar yazik gunah diyorum :D

ortalamasi 5.3 diyor su ana kadar ki tecrubelerimden bu aracin yakmasi gerekenin 6-7 arasi bir sey olmasi gerekiyor. hatta benim kullanimimla 6 olur diye dusunuyorum ancak bi pislik mi vardir nedir herkes ucuk rakamlar yazmis eger gercektten boyle yakiyor ise ben bu araci almam arkadas.......
  • Merhaba arkadaşlar.Temmuz sonu Yeni İbiza 1.2 TSI 105 style DSG (Şeker Beyazı) aldık.
    Araçla ilgili ilk 1000 km izlenimlerimi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_51627511/tm.htm
    Konuyu orada paylaştığım için tekrar bu bölümde açmak istemedim ama buradaki Seat kullanıcısı arkadaşlarıma da faydalı olmasını istediğim için haberdar etmek istedim sizleri.
    Herkese kolay gelsin...
  • quote:

yaw arkadaslar 1.2 tsi manual ibiza sc modelini alacam iyice niyeti bozdum, arkada oturmanin eziyetini bile goze aldim ancak bu yakit konusunda birileri net bir bilgi versin lutfen, 9-10 yakiyorum diolar 8.5 diolar yazik gunah diyorum :D

ortalamasi 5.3 diyor su ana kadar ki tecrubelerimden bu aracin yakmasi gerekenin 6-7 arasi bir sey olmasi gerekiyor. hatta benim kullanimimla 6 olur diye dusunuyorum ancak bi pislik mi vardir nedir herkes ucuk rakamlar yazmis eger gercektten boyle yakiyor ise ben bu araci almam arkadas.......

Merhabalar.
    Yeni İbizaların yakıt tüketimi konusunda benim de araştırmalarım az yaktığı ve uygun olduğu yönündeydi.
    Ben de 1.2 TSI DSG kullanıyorum ama araç henüz yeni olduğu için sağlıklı bir yakıt tüketimi değeri veremiyorum ama yine de 2500 km sonrasında sakin kullanımlarda fabrika verilerini tutturabilmeyi umuyorum.aracım şu anda 1200 km'de,ilerleyen zamanlarda yakıt tüketimiyle ilgili olarak izlenimlerimi paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: selpe_78

quote:

yaw arkadaslar 1.2 tsi manual ibiza sc modelini alacam iyice niyeti bozdum, arkada oturmanin eziyetini bile goze aldim ancak bu yakit konusunda birileri net bir bilgi versin lutfen, 9-10 yakiyorum diolar 8.5 diolar yazik gunah diyorum :D

Merhabalar.
    Yeni İbizaların yakıt tüketimi konusunda benim de araştırmalarım az yaktığı ve uygun olduğu yönündeydi.
    Ben de 1.2 TSI DSG kullanıyorum ama araç henüz yeni olduğu için sağlıklı bir yakıt tüketimi değeri veremiyorum ama yine de 2500 km sonrasında sakin kullanımlarda fabrika verilerini tutturabilmeyi umuyorum.aracım şu anda 1200 km'de,ilerleyen zamanlarda yakıt tüketimiyle ilgili olarak izlenimlerimi paylaşırım.

Dizel araç kullandığım için düşük devirlerde gitmeye alışkınım ve ekonomi için gaza az yüklenir ve devri çok yükseltmeden vites atarım. (Doğan kullanırken de aynını yapardım gerçi :p).

Ibiza 1.2 TSI DSG test aracına da bindiğimde çok sakin kullandım ve bu forumda da bahsetmiştim, seat bayinin kapısından çıkmadan 3.vitese geçmiş olmasına hayret ettim
    Neyse düz yola çıktık benim en çok merak ettiğim 70km'de 7. vitese geçip geçmeeycek olmasıydı. ve 70'i gördüğümde 7'yi buldu. Yanımdaki temsilciden anlık tüketimi açmasını istedim.Koldan biyerden ayarladı. Boş düz yolda 70km ile giderke aracın 6,5-7lt anlık tüketim göstermesi dikkatimi çekmişti.Siz böyle kullanıyorsanız katolog değerlerini tutturursunuz demişti hatta satış temsilcisi :p.Hal bu iken, 70km düz yolda çok hafif gaza basmama rağmen 6-7lt iken, yükselen hızlarda daha az yakabileceğini düşünemedim o şartlarda. Hele ki gaza yüklenince 130 ve üstüne çıknca ne olur bilemem :)

Siz kullandıkça yazarsınız artık, ama benim pek umudum yok hele ki 4-5 ltleri anca 70km ile giderseniz olur uzun yolda
    İnşallah yanılıyorumdur da alan arkadaşlar rahat ederler

• sayın celenlee çok kısa bir mesafede ortalama bile olsa yakıt tüketimi çok sağlıklı verileri sağlamaz diye düşünüyorum.sadece sürücü klima açık 90 km hızda 4.lt ortalama yapıyorum uzun yolda 110 km sabit hızda 5.5 6 lt görüyorum.syg.
  • bugun annemi gonderdim ankara seat ata bayigine baksin diye fiyat sorsun diye, kendim yurtdisinda oldugumdan adamlar ellerinde ibiza sc olmadigini soylemisler ellerinde sadece 2 tane 1.4 motor ibiza 4 kapi modeli varmis...
    sifir ilgi alaka denyo tipler calisiomus bayide...

yaw arkadas elinde araba yoksa neden sitede indirim yaparsin, arkadas zaten 5 cesit araban var onlarida bulunduramiosan ne diyim ben sana 5 cesit araba sation yaw 5, 3 tabesi ibiza ailesi zaten hey allahim ya.

eylul sonuna 2 tane dsg sanzimanli ibiza sc gelecekmiste fiyatida 39 bin tl olacakmis oldu canim..... boyle spastik bir olay gormedim ben benim icin seat bitmistir dahada gelmem.........
  • 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.