Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
139
Favori
988.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • el fireni ile geri geri yokuş kalkışı denedim ilk seferinde kaymadan oldu ama bi yerden sorna arkadan araba geçince frenledim ama bukezde el freni olmadan devam etmeye çalışsamda bi miktar kaydı ama olacak olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

el fireni ile geri geri yokuş kalkışı denedim ilk seferinde kaymadan oldu ama bi yerden sorna arkadan araba geçince frenledim ama bukezde el freni olmadan devam etmeye çalışsamda bi miktar kaydı ama olacak olacak :)

siz birde 1.2 tdi ile yapın gerçekten frensiz yokuş yukarı yada aşağı kalkmak, geri geri gitmek için biraz haşin davranmalısınız. burada bir yokuş var hanımı bıraktıktan sonra oradan iniyorsun dik bir yokuş sağda arabalar park halinde bir arabalık yer var oradan saldım bir baktım kamyonet geldi dibimde durdu geri çıkmamaı istedi (ilk aldığım zamanlarda) ulan dedim geri geri bu araba nasıl çıkacak e tabi bizim kamyoncuda sabırsız zırt zırt korna falan. yürü dedim debriyaj gaz bizimki stop tabi, çalıştırdım gaza fazlaca bazıp debriyajı kaldırınca ok gibi fırladı. kamyoncu söylene söylene çıktı. ilk aldığımda kalıyordum yokuşlarda ama allahtan alıştık artık arabadan arabaya çok fark oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesekiz

Bu akşam Fr 150hp aracımı teslim aldım.

..

Henüz 50km yaptım. Tabiiki, hırpalamadan genel bir karakterini yorumladım. İvmelenme ve yol tutuşu ile heyecan verecek gibi...
    İstanbulun akşam trafiğinde eve vardığımda ekranda 9.6l/100km sarfiyat görünüyordu, düşeceğinden eminim.
    Test drive aracı 105hp Ibiza idi. İlk izlenimde "Fr donanım fiyat farkını" hakediyor dedirtti şimdiden...
    Ibiza FR'nın en ilginç özelliği, sert virajlara aşırı hızla girince, arkadan itişli arabalar gibi savrulmaya arkadan başlıyor.
    Savrulma başladığında vitesi 2 kademe birden aşağı alınca, çok başarılı bir şekilde yola oturtulabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vesekiz -- 12 Mart 2013; 1:28:32 >
  • hiç yol bilgisayarındaki dijital hız ve vites göstergesini gören oldumu?

0-11 km = 1.vites
    12-22 km = 2.vites
    24-30 km = 3.vites
    32-45km = 4. vites
    47-190km = 5.vites

devir 2000 e gelmeden vites değiştirmeyi öneriyo ve düz yolda ciddi yakıt sarfiyatı yapıyo!

giderken yakıt sarfiyatı için bunları tavsiye ediyo. dedemde 55-60 dan sonra 5viteste gidiyo ve araba zorlu virajlı yokuşları bile 3-4.viteste rahatlıkta boğulmadan çıkabiliyo? golf 2.0 da 20 ile giderken 2.vitese geçersen bile araba boğuluyo düşük geliyo sanki moto zorla yavaşlatılmak isteniyo gibi sesler geliyo ama ibizada değişik yani.. yakıt sarfiyat ekranı olarak geçiyomuş kitapçıkta 50 li sayfalarda gösteriyor

1.satır : saat - vites
    2.satır : dijital hız
    3.satır : kilometre yol
     ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\
  • Arkadaslar bugün ilk yıl bakımına gittiğimde aynı zamanda klima soğutmuyordu. açıp bakıldı ve gaz olmadığı söylendi. akabinde bu gaz dolumunun garanti kapsamında olmadığı söylendiginden parasınıda catır catır ödedik ?

müşteri ilişkilerine aynı yazımı yazdım. ancak başına gelen varsa ve gercekten garanti kapsamındamıdır degilmidir söylerse sevinirim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuLtist

Arkadaslar bugün ilk yıl bakımına gittiğimde aynı zamanda klima soğutmuyordu. açıp bakıldı ve gaz olmadığı söylendi. akabinde bu gaz dolumunun garanti kapsamında olmadığı söylendiginden parasınıda catır catır ödedik ?

müşteri ilişkilerine aynı yazımı yazdım. ancak başına gelen varsa ve gercekten garanti kapsamındamıdır degilmidir söylerse sevinirim ...

kaç bin bakımına girdiniz umarım gaza çok para vermemişsinizdir. bir arkadaşa daha olmuştu o da parasını ödemişti ama servis 300 civarında istemişti dışarda 60-70 liraymış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

quote:

Orijinalden alıntı: CuLtist

Arkadaslar bugün ilk yıl bakımına gittiğimde aynı zamanda klima soğutmuyordu. açıp bakıldı ve gaz olmadığı söylendi. akabinde bu gaz dolumunun garanti kapsamında olmadığı söylendiginden parasınıda catır catır ödedik ?

kaç bin bakımına girdiniz umarım gaza çok para vermemişsinizdir. bir arkadaşa daha olmuştu o da parasını ödemişti ama servis 300 civarında istemişti dışarda 60-70 liraymış

15.000 km bakımında karşıma çıktı. 130-tl ödedim dostum
  • @CutList

Hakkaten çok para imiş.Benimde 15.000 bakımı yaklaşıyor. Bakalım bize ne söyleyecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

@CutList

Hakkaten çok para imiş.Benimde 15.000 bakımı yaklaşıyor. Bakalım bize ne söyleyecekler...

şu an 14550deyim hiç ayağım pedala gitmiyor sevmiyorum bu bakım işlerini ama mecbur
  • bakalım seat e bilgilendirme yaptım telefon açtılar nerede nasıl oldu diye ... geri dönüşlerini bekliyorum. olumsuzda olsa bu iş , seat almanyaya kadar bildiricem bu olayı ... kimse kolay para kazanmıyor bu memlekette her kurusun hesabını verecekler ...
  • Merhabalar arkadaşlar.

Bende bir ibiza düşünüyorum ama kafama takılan soru aracın rutin bakımlarının fiyatı. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsn

Merhabalar arkadaşlar.

Bende bir ibiza düşünüyorum ama kafama takılan soru aracın rutin bakımlarının fiyatı. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

çoğu bayı fiyat vermiyor ama 250-300 arası ilk bakım fiyatları var bazı servisler daha yksek diyor ama kesin bişey söylemiyorlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avsn

Merhabalar arkadaşlar.

çoğu bayı fiyat vermiyor ama 250-300 arası ilk bakım fiyatları var bazı servisler daha yksek diyor ama kesin bişey söylemiyorlar

Aracımın Xkm bakımı geldi, sizden de bir fiyat almak istiyorum gelmeden önce dediğniz zaman fiyatları ve yapabilecekleri indirimi söylüyorlar

Ben araştırdığımda hem skoda hem Seat bayilerinden fiyat almıştım. Skoda ~100TL fazla söylüyordu fabia 1.2 TSI DSG için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

@janhunyad Rica ederim her zaman elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum.

@dr_mrh aracı kayseriden mi aldın ? aracınız ne renk :) Bende kayseridenim de

ben de kayseri özsa dan aldım beyaz renk sport tourer ekteki de benim aracım
    sizin jantlar 14 inç mi nerden aldınız?

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\
  • Bizim ibizamız kaza geçirdi. Önce bariyere sonra duvara vurmuş. Airbagler açılmış motor yarıya kadar içeri girmiş ancak sigorta şirketi pert vermedi. Daha düşük bir değere sigorta şirketiyle anlaşacak gibiyiz.
    Nam-ı diğer çok sevdiğimiz 'ibo''muz son nefesini verirken kazayı yapan sürücüyü içerisinden burnu bile kanamadan çıkartmasını bildi.
    Sigortadan paramızı alabilirsek yine ibiza alacağız. yine tsi ve yine dsg'li olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

Bizim ibizamız kaza geçirdi. Önce bariyere sonra duvara vurmuş. Airbagler açılmış motor yarıya kadar içeri girmiş ancak sigorta şirketi pert vermedi. Daha düşük bir değere sigorta şirketiyle anlaşacak gibiyiz.
    Nam-ı diğer çok sevdiğimiz 'ibo''muz son nefesini verirken kazayı yapan sürücüyü içerisinden burnu bile kanamadan çıkartmasını bildi.
    Sigortadan paramızı alabilirsek yine ibiza alacağız. yine tsi ve yine dsg'li olacak.

çok geçmiş olsun nasıl perte çıkarmadılar enteresan nasıl toplanacak o araç?

bu arada resimler mevcutsa ve sakıncası yoksa paylaşabilirmisiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

Bizim ibizamız kaza geçirdi. Önce bariyere sonra duvara vurmuş. Airbagler açılmış motor yarıya kadar içeri girmiş ancak sigorta şirketi pert vermedi. Daha düşük bir değere sigorta şirketiyle anlaşacak gibiyiz.

çok geçmiş olsun nasıl perte çıkarmadılar enteresan nasıl toplanacak o araç?

bu arada resimler mevcutsa ve sakıncası yoksa paylaşabilirmisiniz

Pert için her sigorta şirketinin değerlendirme oranı farklıymış. Kimileri kasko bedelinin %40'ı kadar olan maddi hasarları pert sayarken, kimilerinde bu oran %70'i buluyor diyorlar. Bizim sigorta poliçemizde bu oran %50 çıktı. Bizim hasarımız ise araç bedelinin %40'ında biraz fazla.
    Tabi servise girince her tarafı dağılmış o kadar çok araç gördüm ki , bir taraftanda bu kadar hayvanatın direksiyona geçtiği trafikte bu hasarlar az bile diye düşündüm kendimce.
    Aracı yaptırmayacağımız ve gördüğümüzde üzüldüğümüz için fotoğraflarını çekmedik.
  • anladım tekrar geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.
  • MErhaba,

Seat Ibiza almak istiyorum. 1.2 lt TSI 105 hp DSG Style -- 37.700 TL

Fakat anladığım kadarı ile bu modelde ESP - XDS - Hillholder özellikleri yok.

Bu özellikler ekstra ücretemi tabidir? kaç lira eklenir acaba?

Teşekkürler..
  • kdv dahil 794 tl ama genellikle araçlarda bu donanımlar olmuyor siparişle getiriyorlar o da 2 ayı geçiyor modele göre tabi 2 ay sonrası içinde fiyat garantisi vermiyorlar
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.