Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.076
Cevap
697
Favori
4.415.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
91. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bunualsak.comdan ürün aldım merak etmeyin onu söylüyorsanız buzdalabı aldım. sitede sorun yok çok ilgilendiler. benim derdim nerden alıcagım degil ben öneri istiyorum yardımcı olmanızı bekliyorum tekrar söylüyorum klima alıcam iklimsadan ama çok fazla ürün var tercih yapamıyorum sizin gibi degerli ustalardan bilgi istiyorum .
  • Bence sen İklimsacısın:) Yani iklimsa nickli arkadaşsın. bana öyle geldi..

quote:

Orijinalden alıntı: amirel

bunualsak.comdan ürün aldım merak etmeyin onu söylüyorsanız buzdalabı aldım. sitede sorun yok çok ilgilendiler. benim derdim nerden alıcagım degil ben öneri istiyorum yardımcı olmanızı bekliyorum tekrar söylüyorum klima alıcam iklimsadan ama çok fazla ürün var tercih yapamıyorum sizin gibi degerli ustalardan bilgi istiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Mühendis bey az önce benim mesajımla ilgili birşeyler yazmıştınız(sonunda yorumsuz yazan)

Orada gördüğünüz yanlışlığı, eksiliği, aksaklığı yorumlu bir şekilde belirtirseniz düzeltme yoluna gidebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

çok kısa bir süre önce aldığınız ve daha denemeye fırsat bulamadığınız ve de yakıt tüketimi hakkında bilgi sahibi olamadığınız bir cihazı 10 numara diye nitelendirmeniz biraz garip geldi o kadar.
  • yokk daha neler ben sizden öneri bekliyorum sen bana iklimsacıyı söylüyorsun yokmu bana öneri yapıcam usta bu arada iklimsacı arkadaş genelde ne zaman girer siteye gerçi onuda gerek yok sizler bana yardımcı olabilirsiniz ama istemiyorsanız söyleyin ben başka kişilerden yardım alıyım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

istanbulda havaların fazla sıcak ve nem oranının çok fazla olmaması sebebiyle klimamı çok kullanamamıştım , dün'e kadar.
    dün gece bir test yaptım oturma odası + hol + yatak odası üçleminde gece saat 24'te klimayı çalıştırdım evin bu üç bölüm dışında tüm kapılarını kapattım , klimamı 18 derece sıcaklığa getirdim ve HI modunda çalıştırmaya başladım , cep telefonumun alarm'ını saat 04'e kurdum , abartısız yazıyorum evin içi buz gibi olmuştu yatak odası dahil.cihaz oturma odasında çalıştığı için bu bölüm çok soğuktu , hol ve yatak odası bölümleri ise tahminimce normal oda sıcaklığından 5-6 derece daha soğmuştu.demekki SRK50ZJ-S modeli bu üçlü oda çalışmasında muhteşem bi performans sergiledi benim için.dün gece rahat bi uyku uyudum verdiğim parayı bence haketti.
    fakat klima çalışmasında çok fazla bilgili değilim henüz bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ,

oturma odasında klimayı 22 derece ve HI moduna aldığımda 15 dakika içinde oda buz gibi oluyor mecburen kapatmak zorunda kalıyorum , klimanın normal çalışma modu nasıl olmalı , odanın içinde oturanları rahatsız etmeden sürekli çalıştırmak istiyorum , hangi ayarları kullanmalıyım ?

klima HI modunda hem dış ünite hemde iç ünite max değerde çalışır tabi bu ısı ile de alakalıdır. normal oda sıcaklığı 24-25 C önerilen ısı değeri dış ortam sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki fark en fazla (+/- 10 C) tabi bu 10 C lik fark dışarıdaki sıcaklık değil bir ortam ile diğer ortam arasındaki sıcaklıktır. yani oturma odanızda klima çalışmadan önceki sıcaklık değeri 35 C ile klimanızı en düşük 25C çalıştırmanız önerilir. bu çalışma esnasında cihazınızı otomatik fan mocuna alırsanız cihaz ilk aşamada en yüksek fan hızında başlar ve içerisi soğudukça devir düşürür. hem enerji tasarrufu sağlarsınız hemde ortam oturulabilir bir sıcaklığa ulaşır. diğer odaların ısısını daha fazla düşürmek adına cihazı çok düşük ısılarda çalıştırmak hem cebinize hemde sağlığınıza zararlıdır.

o zaman bu yazdıklarınızdan yola çıkarak 24-25 dereceye cihazı alıp otomatik modda çalıştırmak en iyi yöntemmidir ?
  • arkadaşalr gerçekten kabak tadı verdi bu durum yaa biri iklimsa diyo öbü başka bişey diyo siz cihaz önerin sadece markayı bırakın insanlar seçsin .

ben size faklı bişey söyleyeyim bakın internetten aldığınız cihazlar ucuzdur iyiir hoştur vs. ancak klima gibi her an servise ihtiyaç duyacağınız ürünleri sahsi görüşüm bire bir satıcılardan yüzyüze görüşerek almanızı tavsiye ederim. her nekadar servis ağı geniş firmaları tercih etseniz bile size gerçek bir klimacının sunduğu hizmeti veremez. çünkü internet pazarı fiyata endekli bir ortamdır. ancak birebir satıcılar hizmete odaklı satış yapar yani eğer doğru ve en iyi hizmeti sunuyorsanız insanlar 100-200 tl farkla aldıklarına bakmaz. sonuçta karşısında muhatab vardır her an. gece saat 10 da yada pazar günü size hangi internet sitesi yardımcı olur. ama birebir bu iş ehli insandan alırsanız sizin sorununuzu gece 10 da da pazar günüde çözmek için çaba sarfeder. belki küçük bi sorun eve gelmeden telefonda bile yardımcı olur. kumandayı anlatmak için telefonda size zan ayırır. çünkü o kumandayı adı gibi ezberlemiştir. siz beni dinleyin internet alış verişi yapmak yerine klimanızı gerçek klimacılardan alın çünkü onlar için 1 müşteri 1000 müşteri demek.
  • tşkrler bana yardımcı olacakmısınız bana ürün önerin iklimsada çok ceşit var tabiki gidip bayi ile görüşücem ama önce sizlerin yorumlarını almak istedim olayı başka yerlere çekiyorlar ben iklimsadan cihaz önerisi istiyorum benim için satış sonrası hizmet önemli
  • quote:

quote:

quote:

istanbulda havaların fazla sıcak ve nem oranının çok fazla olmaması sebebiyle klimamı çok kullanamamıştım , dün'e kadar.
    dün gece bir test yaptım oturma odası + hol + yatak odası üçleminde gece saat 24'te klimayı çalıştırdım evin bu üç bölüm dışında tüm kapılarını kapattım , klimamı 18 derece sıcaklığa getirdim ve HI modunda çalıştırmaya başladım , cep telefonumun alarm'ını saat 04'e kurdum , abartısız yazıyorum evin içi buz gibi olmuştu yatak odası dahil.cihaz oturma odasında çalıştığı için bu bölüm çok soğuktu , hol ve yatak odası bölümleri ise tahminimce normal oda sıcaklığından 5-6 derece daha soğmuştu.demekki SRK50ZJ-S modeli bu üçlü oda çalışmasında muhteşem bi performans sergiledi benim için.dün gece rahat bi uyku uyudum verdiğim parayı bence haketti.
    fakat klima çalışmasında çok fazla bilgili değilim henüz bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ,

oturma odasında klimayı 22 derece ve HI moduna aldığımda 15 dakika içinde oda buz gibi oluyor mecburen kapatmak zorunda kalıyorum , klimanın normal çalışma modu nasıl olmalı , odanın içinde oturanları rahatsız etmeden sürekli çalıştırmak istiyorum , hangi ayarları kullanmalıyım ?

klima HI modunda hem dış ünite hemde iç ünite max değerde çalışır tabi bu ısı ile de alakalıdır. normal oda sıcaklığı 24-25 C önerilen ısı değeri dış ortam sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki fark en fazla (+/- 10 C) tabi bu 10 C lik fark dışarıdaki sıcaklık değil bir ortam ile diğer ortam arasındaki sıcaklıktır. yani oturma odanızda klima çalışmadan önceki sıcaklık değeri 35 C ile klimanızı en düşük 25C çalıştırmanız önerilir. bu çalışma esnasında cihazınızı otomatik fan mocuna alırsanız cihaz ilk aşamada en yüksek fan hızında başlar ve içerisi soğudukça devir düşürür. hem enerji tasarrufu sağlarsınız hemde ortam oturulabilir bir sıcaklığa ulaşır. diğer odaların ısısını daha fazla düşürmek adına cihazı çok düşük ısılarda çalıştırmak hem cebinize hemde sağlığınıza zararlıdır.

o zaman bu yazdıklarınızdan yola çıkarak 24-25 dereceye cihazı alıp otomatik modda çalıştırmak en iyi yöntemmidir ?

evet doğru olan bu diyebiliriz. ama yatak odalarında durum biraz daha farklı yatak odasında takılı bir cihazı 3-4 derece daha yüksk ısıda kullanmanız sağlık açısından daha faydalıdır. ve yatak odalarında klimayı mutlaka yatmadan önce çalıştırın. çünkü vucut ısınız içeri girdiğinizde o anki ortama uygun olacaktır. uyumaya başladığınzda ortamı soğutmak sizi rahatsız eder.
  • arkadaslar bauhauss tan baymak baxi klima 12000 btu dusunuyorum a sınıfı...fiyatı 679 tl ayrıca kurulum icin 90 tl alıyorlar.cihaz hakkında yorum yapacak arkadas varmı acaba?fiyat aralıgım 700-750 tl civarı.
  • Değerleri zaten verilmiş kardeş sen daha iyi biliyorsun ama kimisi özel olarak ne kadar elektrik tükettiğini falan ölçüyor. onları ölçmedim ölçemem de dedim.

Zaten cihazı alırken kafamda soru işareti olmadan aldım. Referans noktam yatak odası olması sebebiyle sessiz olmasıydı. özellikle (19 db) Yatak odası için herkese tavsiye ediyorum. Ses seviyesinin tespiti için çok uzun süre kullanmaya gerek yok sanırım. EER ve COP değerlerine bakılırsa zaten elektrik tüketiminin iyi olduğunu görürsünüz.

quote:

quote:

Mühendis bey az önce benim mesajımla ilgili birşeyler yazmıştınız(sonunda yorumsuz yazan)

Orada gördüğünüz yanlışlığı, eksiliği, aksaklığı yorumlu bir şekilde belirtirseniz düzeltme yoluna gidebilirim.

quote:

çok kısa bir süre önce aldığınız ve daha denemeye fırsat bulamadığınız ve de yakıt tüketimi hakkında bilgi sahibi olamadığınız bir cihazı 10 numara diye nitelendirmeniz biraz garip geldi o kadar.

• quote:

Değerleri zaten verilmiş kardeş sen daha iyi biliyorsun ama kimisi özel olarak ne kadar elektrik tükettiğini falan ölçüyor. onları ölçmedim ölçemem de dedim.

Zaten cihazı alırken kafamda soru işareti olmadan aldım. Referans noktam yatak odası olması sebebiyle sessiz olmasıydı. özellikle (19 db) Yatak odası için herkese tavsiye ediyorum. Ses seviyesinin tespiti için çok uzun süre kullanmaya gerek yok sanırım. EER ve COP değerlerine bakılırsa zaten elektrik tüketiminin iyi olduğunu görürsünüz.

quote:

quote:

quote:

eer ve cop değeri bu cihaz ile aynı olup yada yakın olup ses seviyeside 20 dbA olan yani 1 dbA lık fark için bu cihaza 200 300 hatta Alarko carrier de 20 dbA miş (referans Kocausta) ki çok daha ucuz ozaman o cihaz da 10 numara katalog değerine göre neden daha dazla ödeyelim ki tüketici olarak ayrıca alarko carrier inde servis ağı çok geniş.
  • Diamond al yada mitsubishi.olefinide olabilir tabi piyasadaki en pahali markalar ama en kalitelilerde
  • hocam asıl demek istediğim şu benim aslında siz marka model vs. verdiğiniz sürece burda herkes bir marka ve model veriyo bırakın bunu diyorum. siz genelleme olarak öneride bulunun yada kullandığınız cihazlar var ise memnuniyetlerinizi yazın. yoksa forum yanlış anlamalara neden oluyo bu sebep ile reklam boyutuna giriyo iş ve insanlar burada cihaz satmaya çalışılıyo izlenimi alıp satıcılar foruma giriyo ve ortalık karışıyo lüften bu konulara biraz dikkat tek model yada tek marka yerine bir kaç öneri yapın en aznından yanlış anlaşılmasın.
  • sevgili kardeşim; yanlış anlaşılmasın ben kullandığım ürünün özelliklerini söyleyip tavsiye ediyorum. isteyen alır isteyen almaz alsa da almasa benim ne kzancım olur ne zararım.

Elbete bu işler tercih meselesi; ben zaten bir klimayı söktürüp aldığım için tekrar riske girmek istemedim. kalitesi tescilli birşey olsun istedim.

carriere gelince onlar 25m e de 50m e de aynı şeyleri yazmışlar. bu teknik olarak mümkün mü değil. benim zaten 1 klimaya daha ihtiyacım var. carier kullanıcılarının yorumlarına göre onu düşünebilirim.(salon için). ben zaten carrier için kötü demedim de ne desek birinin tepkisini çekiyor..

kimseyi memnun edemiyoruz..

quote:

eer ve cop değeri bu cihaz ile aynı olup yada yakın olup ses seviyeside 20 dbA olan yani 1 dbA lık fark için bu cihaza 200 300 hatta Alarko carrier de 20 dbA miş (referans Kocausta) ki çok daha ucuz ozaman o cihaz da 10 numara katalog değerine göre neden daha dazla ödeyelim ki tüketici olarak ayrıca alarko carrier inde servis ağı çok geniş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyyyyy

Diamond al yada mitsubishi.olefinide olabilir tabi piyasadaki en pahali markalar ama en kalitelilerde

başka? diamond olefini ile mıtsubıshı aynı kefeye konuyorsa vay bu forumun haline oldu olacak altus regal seg falanda yazsaydın.
  • quote:

sevgili kardeşim; yanlış anlaşılmasın ben kullandığım ürünün özelliklerini söyleyip tavsiye ediyorum. isteyen alır isteyen almaz alsa da almasa benim ne kzancım olur ne zararım.

Elbete bu işler tercih meselesi; ben zaten bir klimayı söktürüp aldığım için tekrar riske girmek istemedim. kalitesi tescilli birşey olsun istedim.

carriere gelince onlar 25m e de 50m e de aynı şeyleri yazmışlar. bu teknik olarak mümkün mü değil. benim zaten 1 klimaya daha ihtiyacım var. carier kullanıcılarının yorumlarına göre onu düşünebilirim.(salon için). ben zaten carrier için kötü demedim de ne desek birinin tepkisini çekiyor..

kimseyi memnun edemiyoruz..

quote:

yanlış anlıyorsunuz kusura bakmayın. konuyu kapatıyorum. güle güle kullanın cihazınızı.
  • quote:

quote:

Diamond al yada mitsubishi.olefinide olabilir tabi piyasadaki en pahali markalar ama en kalitelilerde

başka? diamond olefini ile mıtsubıshı aynı kefeye konuyorsa vay bu forumun haline oldu olacak altus regal seg falanda yazsaydın.

Diamondlarin ici mitsubishi cahil
  • quote:

quote:

quote:

doğan ama tempra motorlu.
    diamond'ı araştır iyice içi mıtsubıshı değil içi dışı midea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 20 Haziran 2011; 12:27:24 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

doğan ama tempra motorlu.
    diamond'ı araştır iyice içi mıtsubıshı değil içi dışı midea

Ya tamam bas git vestel al eriyen klima .
  • herkes agresif.. sıcaklardan olsa gerek. her eve her odaya klima şart :)

Ya tamam bas git vestel al eriyen klima .
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.