Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (394. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.123
Cevap
275
Favori
3.116.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konumunuzu belirtebilirmisiniz 226 kanalda boş test ekranı var 116 kanal yok an itibariyle tvimde elle girmek için frekansarı verebilirmisiniz
  • arkadaşlar bu hepsidijital den technisat modül sipariş vermeyi düşünüyorum orjinalmıdır daha önce alan oldu mu acaba tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimilliden

arkadaşlar selamlar bu conax modül nedir ne işe yarar? teledünya abonesi olduk ufak lcd de kullanacağım sd top box gelecek fakat memnun kalıcakmıyım emin değilim baya şikayetçi olanlar var..

-kanal geçişleri nasıl?
    -istediğimiz yere kanal kaydetme varmı?
    -yabancı kanallarda (belgesel vs) altyazı varmıdır? yoksa orjinal dildemi izlemek zorundayız?
    -kanallar kabloludaki gibi sabah başka akşam başka mı yayın yapıyor? yani aynı kanalda sabah nickelodeon akşam tnt yayını olması gibi.. ben kanalların ful olmasını istiyorum şahsen
    -universal ve fx tv nasıl filmler yayınlıyor memnunmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekol25

arkadaşlar bu hepsidijital den technisat modül sipariş vermeyi düşünüyorum orjinalmıdır daha önce alan oldu mu acaba tşk

Ben aldım hiç bir sorun yok gayet iyi çalışıyor bütün kanalları izleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

Orijinalden alıntı: 10kerem

quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

Arkadaşlar, dün vakit buldum, kanal listemi silme pahasına tekrar arama yaptırdım, Skynews ve Nat Geo Adventure geldi.

Demek ki bir süre sonra otomatik kanal güncellemesi çalışmamaya başlıyor. Ara ara listeyi bozma pahasına yeniden taratma gerekiyor.

TV 40E4000, Technisat Conax Modül

Tarama şekli: Hızlı tarama

daha önce tarama yaptırtıp bulamamışmıydınız yoksa ilk kez mi taratıp buldunuz?ben defalarca tarattım ve her seferinde kanalları yeniden sıraya dizmek zorunda kaldığım için soruyorum.gene boşuna taratmayayım:)belki son 1 hafta da bir şeyler değişmiş ve düzelmiştir diye soruyorum size.

En son zannederim 2 ay önce tarama yaptırmıştım. Yani 1 hafta önce filan denemedim. Her tarama yaptırdığımda mevcut kanalların hepsini buluyor. Tv'niz Sony ise hızlı tarama'yı denediniz mi yoksa tam tarama mı yaptırıyorsunuz.

Bu arada 3D test kanalı da otomatik olarak geldi, kanal sayısı 116 oldu.

@hatipoğlu

benim tv sony w 5500.
    bu akşam gene hem tam hem hızlı yaptırdım gene aynı şey oldu.kanalları buldu ama görüntü gene yok.3D test kanalını da bulamadı ama 1 aydır boşta olan ve TEST yazan kanal var.Belki o dur,bilmiyorum.

Benim w 5500 ün menüsü diğer sonylere benziyor mu bilmiyorum ama aşağıdaki adımları izliyorum.

Ayarlardan dijital kurulumu seçiyorum oradan Dijital ayarlara giriyorum.Bunu oklediğimde Dijital otomatik ayar çıkıyor.Otomatik ayarı başlatacak mısınız---->EVET---->Lütfen TV bağlantınızı seçiniz---->KABLO yu seçiyorum.
    Aşağıdaki şekilde çıkıyor:
    Tarama tipi---->HIZLI TARAMA
    Frekans---->Otomatik
    Ağ Nosu---->Otomatik
    Hizmet tipi---->Ücretsiz Hizmetler---->BAŞLA diyorum ve tarıyor.

Bu adımlar doğru mu acaba?yardımcı olurmusunuz?Frekans ve ağ numarasına hangi değerleri girmem lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10kerem -- 30 Eylül 2010; 22:04:04 >
  • @10kerem
    Bende ayni adimlari izliyorum bende de buluyor ancak acilmiyor ve ayrica bende de 3d test kanali yok. Normal test kanali var. 46w5720
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanmekiker

@10kerem
    Bende ayni adimlari izliyorum bende de buluyor ancak acilmiyor ve ayrica bende de 3d test kanali yok. Normal test kanali var. 46w5720

Sizinle aynıyız:)
  • biliyorum tvlerimizin yazilimlari ayni , moduller ayni ee problemde ayni nasi cozcez bilmiyorum TD yede mail attim daha donmediler bugun 3.gun oldu iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanmekiker

biliyorum tvlerimizin yazilimlari ayni , moduller ayni ee problemde ayni nasi cozcez bilmiyorum TD yede mail attim daha donmediler bugun 3.gun oldu iste.

cevap alırsanız benle de paylaşın,pek cevap vereceklerini sanmıyorum ama.

ben 2.teledünyayı hd kutu ile aldım.ben işteyken gelip bağlamışlar.babam başlarında durmuş.teledünyacı ile telefonda konuştum durumu anlattım.gelen sinyal çok düşük veya çok yüksektir,aşağıdan ayarlatın dedi.bilmiyorum ne derece doğru ama gelen adamlar bir alem.

babamlarda kablolu tv bile yoktu.sıfırdan onlara teledünya bağlattım.aynıgün ,aynı saatte ,aynı yerden peşpeşe başvurduk.aynı apartmanda oturuyoruz ben 3.katta onlar 9.katta.babamlara salı günü geldiler aynı apartmanda olmamıza rağmen bana perşembe:)
    babamlara bağlarken komşunun kini bozdular 2 günde zor yaptılar.
    babamlarda salona yeni hat çektiler,salondan oturma odasına giden 15 senelik hat vardı.oturma odasında bununla seyredebilirsiniz demişler,kablo çok eski olduğundan çoğu kanalı çekmiyor.bu derece bilgisizler yani

inşallah bizim soruna çözüm üretirler.
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KibreN -- 4 Ocak 2012; 10:50:30 >
  • arkadaşlar bende CI modül girişli hd lcd tv var ve teledünya bağlatmak istiyorum. evde halihazırda kablo tv de var.
    fakat bir problem var. evde kiracıyım, ev sahibi de evi satın aldıklarında kablo tv'nin dairede mevcut olduğunu, fakat hiç ödeme yapmadıklarını, fatura da gelmediğini, kısacası "boş beleş" izlediklerini söylemişti.
    ben de şu anda boş beleş izlemekteyim. fakat bu gönül teledünya ister. lakin, teledünya için başvursam ve görevliler de "sizin evde kablo tv varmış ve ödeme de şu kadar zamandır yapılmamış, size (veya ev sahibinize) ait bilmemnekadar borç var ve ödemeniz gerekiyor derse ve faturayı keserse diye düşünceler içerisindeyim. bu bağlamda ev sahibiyle de aram açılır tabi :) adam "yahu ne kurcaladın" deyip tavır yapabilir...
    böyle bir olaylar zincirinin yaşanma ihtimali var mıdır? yaşamış olan veya en azından bir bilgisi olan varsa beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. yoksa ya uydu alıcı alacağım ya da kablolu yayına devam :(
  • Merhaba @ahbap ,

buyuk ihtimalle sizin kablo tv iptal edilmistir. Yani fatura bundan dolayi gelmiyordur.Iptal edildikden sonra binanin girisinden teknik ekip iptal etmezi gerekiyordu ama yapmayi unutmuslardir.Bundan dolayi bence size ekstra fatura yansitamazlar. ama yinede size kalmis.

Saygilar,
    coldasice73
  • Merhaba arkadaslar , (@10kerem)

Skynews ve NGC Adventure Sony Tv lerden kaynaklaniyor buyuk ihtimale. Arastirmalarim devam ediyor. Yayindan kaynaklanidigini cozebilirsem Teledunya merkeze bildiririm.

Saygilar,
    coldasice73
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldasice73

Merhaba arkadaslar , (@10kerem)

Skynews ve NGC Adventure Sony Tv lerden kaynaklaniyor buyuk ihtimale. Arastirmalarim devam ediyor. Yayindan kaynaklanidigini cozebilirsem Teledunya merkeze bildiririm.

Saygilar,
    coldasice73

çok makbule geçecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10kerem

quote:

Orijinalden alıntı: coldasice73

Merhaba arkadaslar , (@10kerem)

Saygilar,
    coldasice73

Evet bencede sorun Tv'den kaynaklanıyor olabilir. Örneğin benim Samsung Lcd' de ne kanal listesi bozulması ne de kanalların bulunamaması gibi bir sorun olmuyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

arkadaşlar bende CI modül girişli hd lcd tv var ve teledünya bağlatmak istiyorum. evde halihazırda kablo tv de var.
    fakat bir problem var. evde kiracıyım, ev sahibi de evi satın aldıklarında kablo tv'nin dairede mevcut olduğunu, fakat hiç ödeme yapmadıklarını, fatura da gelmediğini, kısacası "boş beleş" izlediklerini söylemişti.
    ben de şu anda boş beleş izlemekteyim. fakat bu gönül teledünya ister. lakin, teledünya için başvursam ve görevliler de "sizin evde kablo tv varmış ve ödeme de şu kadar zamandır yapılmamış, size (veya ev sahibinize) ait bilmemnekadar borç var ve ödemeniz gerekiyor derse ve faturayı keserse diye düşünceler içerisindeyim. bu bağlamda ev sahibiyle de aram açılır tabi :) adam "yahu ne kurcaladın" deyip tavır yapabilir...
    böyle bir olaylar zincirinin yaşanma ihtimali var mıdır? yaşamış olan veya en azından bir bilgisi olan varsa beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. yoksa ya uydu alıcı alacağım ya da kablolu yayına devam :(

Sorun olacağını zannetmiyorum. Yayını sonuçta onlar kesmeleri gerekirken işlem yapmamışlar.

• cevaplarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

arkadaşlar bende CI modül girişli hd lcd tv var ve teledünya bağlatmak istiyorum. evde halihazırda kablo tv de var.

teknik ekip yayını kesmek için bina içindeki kutudan dairenize gelen vidalı kabloyu çıkarıyor ,td müracatınızı yapın,ekip gelmeden kutudaki dairanize gelen kabloyu çıkarın,yayın kesilecek dolayısıyla önceden kullanıldığı anlaşılmayacaktır,eğer kutu açıksa.
  • @10kerem
    Siz hic tv'nizin yazilimini guncellediniz mi peki benim ki en son surum ama yinede problem cikartiyor ayrica nerde gorulmus sonynin modullerde sorun cikardigi ...
  • Bu yeni geldiğini söylediğiniz 3D test kanalında görüntü varmı? Ben de hala çıkmadı malesef
  • Eurosport HD kanalındaki ses var görüntü yok problemini çözmek Nisan 2009'da bir TV yazılım güncellemesi yapılmış ve başarılı olmuştu. 30 Nisan 2009 tarihli mesajım:
    quote:

Arkadaşlar W4000 ve E4000 serilerinde ES-HD kanalında sesin olup görüntünün olmaması, görüntünün ancak anten çıkarılıp 10 sn bekleyip geri takılmasıyla gelmesi ama kanal değiştirince geri gitmesi olarak bilinen sorunum giderildi.

Ankara Sony Servisi Bilgili Elektronik'ten geldiler ve 40E4000 model televizyonumun yazılımını güncellediler. Artık ES-HD açılıyor :)

Eski yazılım sürümüm: B.N-EJ-CS-C.T.GC-A.CY.T
    Yeni yazılım sürümüm: E.G-PQ-BE-C.T.PP-A.CY.T

Hepimize hayırlı olsun :)

Bu yazılım güncellemesinden sonra ben bu yılın başında TMB ve El-cezire kanallarındaki görüntü problemi için Sony Servise başvurmuştum ve bu dönemde 40E4000 TV için yeni bir güncelleme yapılmıştı. Bu güncelleme o anki sorunumu çözmemişti ama daha sonra bu sorun zaman içerisinde kendiliğinden düzelmişti.

Bu 31 Ocak 2010 tarihli mesajım

quote:

Bu arada 40E4000 model televizyonumun yazılım sürümü E.G-PQ-BE-C.T.PP-A.CY.T'den E.L-PV-BE-C.T.PT-A.CY.T'ye yükseldi. Ankara'da oturan birisi olarak yeni yazılımla da TMB ve El-cezire kanallarında görüntü probleminin devam ettiğini söyleyebilirim (görüntü yok, ses var, anteni arkadan çıkarıp 10 sonra takarsanız görüntü de geliyor, kanal değiştirirseniz geri gidiyor).

Benzer TV'si olanlar TV yazılımını kontrol edebilirler. Belki de ikinci yazılım güncelleştirmesi nedeniyle bende bu kanallar çıkıyor olabilir.

Bu arada 3D Test TV'de az önce kontrol ettiğimde yayın gitmişti. Kanalı bulup seyredemeyenlerin bilgisine.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.