Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.858
Cevap
96
Favori
743.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tetete37

quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

sahibinden.com da şu aracı gördüm satılık...

2011 model..

Araba biraz fazla havada duruyor sanki.. lastiklerle gövde arasındaki farka bakın...
    yanılıyor muyum?

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

Hala 1,4 mi bakıyosun abiciğim
    Pul parasını yatırdım bugün hiç acımadı babamın connectiyle aynı olunca tırıs gitti valla...
    Ama en önemlisi helal olsun kablumbama

Bende yarın internetten hallederim sanırım. Kredi kartı kampanyası ile 6 ay taksit, tam ödeme biter ocak ayında bir 6 taksit daha
    Bile bile aldım ve hiç gözümde değil vergisi, helal olsun cıvık (annem ilk aldığımda bu nasıl marka cıvık diye marka mı olur demişti )
    Arkadaşta 2011 Astra var 1.3 dizel kafa yapıyordu benle vergiden dolayı, verdim bigün anahtarı sür dedim çıktık yola, dönüşte diyor ki bunun sıfırı varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: buminhan7

quote:

quote:

2011 model..

Araba biraz fazla havada duruyor sanki.. lastiklerle gövde arasındaki farka bakın...
    yanılıyor muyum?

Pul parasını yatırdım bugün hiç acımadı babamın connectiyle aynı olunca tırıs gitti valla...

Bende yarın internetten hallederim sanırım. Kredi kartı kampanyası ile 6 ay taksit, tam ödeme biter ocak ayında bir 6 taksit daha
    Bile bile aldım ve hiç gözümde değil vergisi, helal olsun cıvık (annem ilk aldığımda bu nasıl marka cıvık diye marka mı olur demişti )
    Arkadaşta 2011 Astra var 1.3 dizel kafa yapıyordu benle vergiden dolayı, verdim bigün anahtarı sür dedim çıktık yola, dönüşte diyor ki bunun sıfırı varmı acaba

Bende megane II'de var 2008 sadece uzun yolda kullandım şehiriçi kontak basmadım desem yeridir (benzinli) o kadar itinayla bindim geçen ay 60.000km bakımına götürdüm bir gün sürdü fatura 1.400TL... Triger, fren balataları yağı suyu... Şimdi bizim arabaların öyle bir sıkıntısı yok, trigermiş cartmış curtmuş fren balatasıyla baskı balatan iyiyse özel serviste vereceğin max tutar 210 TL, hee 60.000 kmdede baskı balata bitse! biterse bitsin yahu 1.100-1.200 neki 60.000 deki arabaya birde MTV Vergisi masraf o da olsun kardeşim valla hesaba vurun arkadaşlar kesinlikle 1.6 benzinli diğer araçlardan kârlı çıkıyorsunuz birde bunun karşılığında keyifle gaza basıyosun birde Civic Hb kullanıyorsun birde arabana duyulan haz... paha biçilemez

• Şöyle bir şey anlatayım
    Benim aracı aldığım dönem abim yengem için araç bakıyordu. Çok beğendi yengem aracı. Tam Otomatik istiyorlardı. Sırf vergisini bahane edip vazgeçtiler. 2010 golf aldılar ama boş araç hiç bir şeyi yok
    Geçenlerde konuşuyorum pişmanlar. Çok uğraştım dinlemediler zamanında. Neymiş rahat satılır vw piyasası iyi. Bir tanıdıkları girmişti kafalarına zaten aracıda o kişi ayarlamıştı
    Yıllık vergi belki fazla diğer araçlardan ama zaten diğer araçlardan fazla bir araç alıyorsun kardeşim çalıştır saksıyı

• quote:

quote:

2011 model..

yanılıyor muyum?

yok ya keyiften öyle ara ara bakıyorum sevgili civcivlerime, neler var diye.. hoşuma gidiyor :))

ben hala yatırmadım MTV..
    hep aklımda ama halledeyim bari artık..

310tl.. 1.4ün güzel tarafı

• quote:

Şöyle bir şey anlatayım
    Benim aracı aldığım dönem abim yengem için araç bakıyordu. Çok beğendi yengem aracı. Tam Otomatik istiyorlardı. Sırf vergisini bahane edip vazgeçtiler. 2010 golf aldılar ama boş araç hiç bir şeyi yok
    Geçenlerde konuşuyorum pişmanlar. Çok uğraştım dinlemediler zamanında. Neymiş rahat satılır vw piyasası iyi. Bir tanıdıkları girmişti kafalarına zaten aracıda o kişi ayarlamıştı
    Yıllık vergi belki fazla diğer araçlardan ama zaten diğer araçlardan fazla bir araç alıyorsun kardeşim çalıştır saksıyı

Araba almak aceleye gelmemeli..
    bir de biraz birikim olmalı, az bilgi sahibi olunmalı...

yoksa haybeye giden paralar büyük oluyor

• Arkadaşlar Günaydın,

sabah sabah yine artistik kedi patinaj yarışmasına pistlik vazifesi görmüş bizim araç, üstelik üzerindeki 4 örtüye rağmen..nasılsa düşürmüşler örtüyü...size başka şeylerle geleyim ; mesela yol bilgisayarı ortalamam şehiriçi 7,1 lt ya da 7,2 lt / 100 km vs diyeyim diyorum ama kediler gündemi manuple ediyor
  • Cihatcım hayırlı olsun, baba oğul Civic'çi olmuşsunuz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Cihatcım hayırlı olsun, baba oğul Civic'çi olmuşsunuz. :)

SAğolasın Abicim,

evet 1,5 aya yakındır Civiclendik...

Doğan Abiyle mesaj yolladım sana ama sen daha hızlı çıktın, o sana gelmeden sen bize geldin :) Bizi yalnız bırakma Abi, bu başlığı birlikte taşıyalım...

@haluk 23 @nrglife
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Arkadaşlar Günaydın,

sabah sabah yine artistik kedi patinaj yarışmasına pistlik vazifesi görmüş bizim araç, üstelik üzerindeki 4 örtüye rağmen..nasılsa düşürmüşler örtüyü...size başka şeylerle geleyim ; mesela yol bilgisayarı ortalamam şehiriçi 7,1 lt ya da 7,2 lt / 100 km vs diyeyim diyorum ama kediler gündemi manuple ediyor

Çok güzel değerler aslında araçlarımız çok yakmıyor benzin pahalı be kardeşim
    Ben çok düşündüm lpg için şehir içinde 8 civarında ortalama tüketim vardı oda günlük aldığım mesafe kısa olduğundanmotor iısınıyor hooop geldiiik okula kapat kontağı
    Şehir Dışı 110 sabitle 5.4 5.6 arası Adanaya gidip geliyordum 1 depoyla 800km civarı yol yapıyordum.ama benzin fiyat artışı malum şuan kocaeli Körfez ilçesindeyim tatil malum.sadece yaz tatilinde en az 3500km yol yapacağımı düşünerek rahat gaza basmak için taktırdım. Suç mu ben fazla binmem diyordum arabaya ama inanın bir bahane olsada azcık gezsem diyorum

• quote:

Ben çok düşündüm lpg için şehir içinde 8 civarında ortalama tüketim vardı oda günlük aldığım mesafe kısa olduğundanmotor iısınıyor hooop geldiiik okula kapat kontağı
    Şehir Dışı 110 sabitle 5.4 5.6 arası Adanaya gidip geliyordum 1 depoyla 800km civarı yol yapıyordum.ama benzin fiyat artışı malum şuan kocaeli Körfez ilçesindeyim tatil malum.sadece yaz tatilinde en az 3500km yol yapacağımı düşünerek rahat gaza basmak için taktırdım. Suç mu ben fazla binmem diyordum arabaya ama inanın bir bahane olsada azcık gezsem diyorum

Abi teşekkür ederim..

aslında LPGye mesafeli bir değilim..önceki aracımda da 32.000 km kadar benzinde gezmiştim, sonrasında LPGye geçtik, 29.000 km kadar da LPGli kullanmıştım...Özellikle deponun 50 TLye fullenebiliyor olmasının verdiği huzur paha biçilemez :)... Eninde sonunda LPG taktıracağım, bundan şüphem yok, hal böyle olunca da ne kadar erken davranılırsa o kadar iyi...

LPG takınca ne oluyor peki ? :) daha çok geziliyor ve gaza daha çok basılıyor ? dolayısı ile tasarruf uçup gidiyor yani aylık yakıt harcaması neredeyse aynı hatta fazla bile oluyor :) ama arabadan daha fazla istifade ediliyor orası ayrı :) ki aslolan da bu sanırım... @buminhan7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacey -- 25 Temmuz 2013; 13:05:24 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar Günaydın,

değerleriniz çok iyi benim araç şu sıralar fazla yakmaya başladı uzun yolda 110-120 ile gittiğimde yol bilgisayarı 6,5 ile 8 lt arası değişiyor acaba sübap ayar zamanımı geldi.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Günaydın,

uzun yolda 1.8 manuel cruise sabitle 85-90 km ile 6.viteste 3.9-4.0 yakıyorum

• 80 90 mı? Nasıl bir sabır sende ki dur bu sözün üzerine bir foto paylaşayım

• buda benden olsun 111.111 km de çektim ortalamam facia

• 110 hız sabitleyici ile alınan yol çok sıkıyor beni. Urfa Adana arası otobanda aldığım değerler 5.6 maximum. Yol bilgisayarı ortalamaları çok sağlıklı olmayabilir ben depoyu doldurup bir sonraki depoyu doldurdugumda hesap yapıyorum kaç km yolu Kaç tl ile yapmışım. Yolun durumu kullanılan güzergah dur kalk vs. Tüketimi etkiliyor sonuçta. 55000km de 10000 bakımı için servise gittiğimde bir sonraki bakımda subab ayarlarınızı kontrol edelim normalde 40000 bakımında yapılmalı demişti servis. Aracınızın km si kaç bilmiyorum ama tüketimde farklılık olustuysa bir baktırın isterseniz. Ben teknik konularda fazla iyi değilim bilen arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: zagor37

değerleriniz çok iyi benim araç şu sıralar fazla yakmaya başladı uzun yolda 110-120 ile gittiğimde yol bilgisayarı 6,5 ile 8 lt arası değişiyor acaba sübap ayar zamanımı geldi.

Nedir bu ayar Abi?

sadece LPGli araçlar için mi oluyor bu ?

benzinliler için de oluyorsa kaç kmden sonra gerekiyor ?

Kaç kmdir LPGli pardon BRClisin sen Abi ?

@zagor37
  • quote:

quote:

Nedir bu ayar Abi?

@zagor37

10 bin km oldu takalı
  • quote:

quote:

quote:

Nedir bu ayar Abi?

@zagor37

10 bin km oldu takalı

diğer 3ünü de istiyorum Abi :)

• Sübap ayarı ile ilgili civic sedan başlığında yazdığım bir mesajı burada da paylaşayım:

quote:

Hondalarda sübap ayarı rutin olarak her 40 bin km'de bir yapılıyor.

Lpg li araçlarda bu süre (özel servis olarak yazıyorum) her 20 binde bir olarak öneriliyor.

Ben eski aracım 2008 Jazz'ı Ankarada Hondacı Kadir Ustaya götürmüştüm 40 bin bakımında ve de sübap ayarı yaptırmıştım.

Bu işlem için ön şart motorun soğuk olması.

Yani kışın minimum 2 saat, yazın da 3-4 saate yakın bir süre geçmesi gerekiyor bu işleme başlanabilmesi için.

Bunun dışındaki kısım 30 dk civarı sürüyor yanlış hatırlamıyorsam.

Bunun da 20 dk kadarı motordaki ilgili kısımları sökme-takma ile geçiyor zaten.

Yani sonuç olarak sübap ayarı yaptırmak kolay ve zahmetsiz bir iş ama ustanın motora müdahale edebilmesi için motor soğukken yapılması gerektiğinden zaman alıcı bir iş.

Ya aracı erken saatte bırakıp öğlene doğru alacaksınız ya da aracı akşamdan bırakıp ertesi sabah saat 10 gibi alacaksınız.

Tabii bu dediklerim özel servis için geçerli ama yetkili servislerde de benzer bir süreç olacaktır.

Bu işlem için özel servisler 60 ya da 75 TL gibi bir fiyat çıkartıyorlar yanılmıyorsam ki bazen daha da az bir fiyata yapıyorlar.

Yetkili servisler de 100 TL civarı istiyorlar ama bazen kampanya dönemlerinde özel serviste yaptırma parasına karşılık geliyor bu bedel.

Başka markaların hidrolik iticili sübap mekanizmasına sahip araçlarında normalde gerekmeyen sübap ayarı lpg takılıp 50-60 bin km civarında kullanıldıktan sonra sıkıntı çıkartabiliyor zira lpg daha yüksek yanma ısısı yüzünden sübaplara hasar veriyor.

Ama rutin olarak sübap ayarı yapılmadığı için uzun dönemde çok daha masraflı arızalara sebebiyet verebiliyor bu durum.

Hondada kullanıcı için normalde angarya ve dezavantaj olan sübap ayarı benim anladığım kadarıyla özellikle lpgli kullanımda motorun uzun dönemde sorunsuz kalabilmesi adına iyi birşey.

Ya da Honda sevdamızdan kendimizi buna inandırıp kandırıyoruzdur belki de.

Selamlar.

Kendimden bir alıntı daha yapayım :)

quote:

Honda araçların belli kilometrelerde sübap ayarı gerektirmesiyle ilgili olarak makine mühendisi "daturkishulan" forumdaşımla yapmış olduğum bir yazışmada kendisi şunları yazmıştı:

1. bazen ureticiler yuksek devirli makinelerde hidrolik yerine dolu itici kullaniyorlar. amac cok yuksek devirlere cikildiginda valf gecikmesini ve dalgalanmasini onlemek.

2. evet baktim hondanin bazi motorlarinda kati itecek kullaniliyormus. hidrolik olmadigindan kendi kendine boslugunu alamayan itecek haliyle zamanla bosaliyor. 100bin milde bir ayar gerektirenden 15bin milde bir(bazi isuzular) ayar gerektirene kadar farkli itecekler kullanilmis.

3. aslinda eger hondalarda kullanilan hidrolik iticilerle ayni captalarsa kati itecekler yerine kullanilabilirler boylece bi kere taktin mi o modellerde bi daha ayar gerekmez.

Bunlar da sevgili Sıcakyüz'ün kendi sesinden () 2.4 Accord sübap ayarı videoları:

Şu linkte konusunu açmıştı:

http://forum.donanimhaber.com/m_67932034/tm.htm

Selamlar.

• haluk 23 kullanıcısına yanıt
    paylaşımın için teşekkürler.
    bize subap ayarı göründü o halde. 10 bin bakımında onuda aradan çıkartayım.
    Ankara tayfasından güvenebileceğimiz özel servis tavsiyesi istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.