Şimdi Ara

Evine Tesisat Kuranlar Klübü... !!!! ...:::9 YAŞINDAYIZ:::...!!!! (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.315
Cevap
50
Favori
846.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sony 380 rms pıoneer 350 rms 2 oval pıoneer 60 +60 rms evde kutu gibi bişey yaptırdım mdf den ona hepisini bağlıcam
    quote:

Orjinalden alıntı: kiysez

quote:

Orjinalden alıntı: yuvamm

peki HARWARD HRA-808 DEN DAHA İYİ RANDIMAN VERİR DEĞİLMİ BU ALACAĞIM JBL GTO-5355

Ne bağlıycan ki anfiye bağlıcaklarını söylersen ona göre yorum yapalım
  • s.a arkadaşlar bir arkadaşta jbl gto 504 anfi var acaba bu anfi ile compu besleyebilirmiyiz
    buda özellikleri
    JBL GRAND TOURING SERIES GTO504

4-CHANNEL CAR AUDIO POWER AMPLIFIER

*Variable electronic crossover

*Variable bass boost

*Preamp outputs

*55W RMS x 4, at 4 ohms

*70W RMS x,4 at, 2 ohms

*THD + N: 0.02%

*Signal-to-noise ratio:90dBA(reference:1W into 4 ohms)

*Signal-to-noise ratio:105dBA(reference:rated power into 4 ohms)

*Frequency response:10Hz – 100kHz (-3dB)

*CEA-2006A-compliant
  • quote:

sony 380 rms pıoneer 350 rms 2 oval pıoneer 60 +60 rms evde kutu gibi bişey yaptırdım mdf den ona hepisini bağlıcam
    quote:

quote:

peki HARWARD HRA-808 DEN DAHA İYİ RANDIMAN VERİR DEĞİLMİ BU ALACAĞIM JBL GTO-5355

Ne bağlıycan ki anfiye bağlıcaklarını söylersen ona göre yorum yapalım

Tam verimli çalışmaz baslar ama idare edicek düzeyde çalar.Ama anfi ısınabilir.İki anfili sistem yapsan daha iyi olur bence
  • ................
    Orjinalden alıntı: zenetic

Orjinalden alıntı: buragsound

http://www.zaplat.com/video/hobi_videolari/71610/Öldüren_Bass buyur cancazım:D
    Orjinalden alıntı: gokhan2

aaba bu amfi kaç tirilyon wattır????

Oto amfileri 12 voltta beslendiği için en fazla 150-200 watt güç alabilirsin...DC 30-100 volt beslemeli amfilerde 500 ile daha yukarı güç alırsın...Örnek:Konser amfileri...Seslsendirme amfileri...

tamamen saçmalamışsın arkadaşım. bunun bir hesaplaması var, 13volt x 50amper = 650 watt rms güç yapar. yanlış bilgi vermeyelim lütfen

aşağıdaki resimlerde Rockford fosgate nin ürettiği dünyanın en güçlü oto amfisi T15KW bulunmaktadır. El yapımıdır, 4 kanallıdır 0.5 ohm stabil olmak üzere kanal başı 2500 watt rms, toplamda 15.000 watt rms güç üretmektedir. bunca güç kaç volttan alınıyor? 12-13 votltan tabikide.

Evine Tesisat Kuranlar Klübü...   !!!! ...:::9 YAŞINDAYIZ:::...!!!!

edit : imla

Orada koca koca yazmişlar 15 kw diye.... 15.000 RMS. Okumadan görmeden bosuna mesaj yazmasan daha iyi olucak..

Bu konu beni mi kapsıyor?

• quote:

Orjinalden alıntı: sen_yoksun_artık_77

s.a arkadaşlar bir arkadaşta jbl gto 504 anfi var acaba bu anfi ile compu besleyebilirmiyiz
    buda özellikleri
    JBL GRAND TOURING SERIES GTO504

4-CHANNEL CAR AUDIO POWER AMPLIFIER

*Variable electronic crossover

*Variable bass boost

*Preamp outputs

*55W RMS x 4, at 4 ohms

*70W RMS x,4 at, 2 ohms

*THD + N: 0.02%

*Signal-to-noise ratio:90dBA(reference:1W into 4 ohms)

*Signal-to-noise ratio:105dBA(reference:rated power into 4 ohms)

*Frequency response:10Hz – 100kHz (-3dB)

*CEA-2006A-compliant

çalışacak mid nedir?
  • arkadaşlar elimdeki subwooferı satacam acil paraya sıkIştıIm İÇİN SATIYORUM sony xplod 1300 peak 350 rms değerleri var XS-124P5B 30 CM KABİNİYLE BERABER KABİNİ 50 TLYE ALMIŞTIM 2.EL FİYATINI ÖĞRENEBİLİRMİSİNİZ ACİL ARKADAŞLAR

• quote:

arkadaşlar elimdeki subwooferı satacam acil paraya sıkIştıIm İÇİN SATIYORUM sony xplod 1300 peak 350 rms değerleri var XS-124P5B 30 CM KABİNİYLE BERABER KABİNİ 50 TLYE ALMIŞTIM 2.EL FİYATINI ÖĞRENEBİLİRMİSİNİZ ACİL ARKADAŞLAR

Kabinle 150tl eder aşa yukarı

• quote:

quote:

arkadaşlar elimdeki subwooferı satacam acil paraya sıkIştıIm İÇİN SATIYORUM sony xplod 1300 peak 350 rms değerleri var XS-124P5B 30 CM KABİNİYLE BERABER KABİNİ 50 TLYE ALMIŞTIM 2.EL FİYATINI ÖĞRENEBİLİRMİSİNİZ ACİL ARKADAŞLAR

Kabinle 150tl eder aşa yukarı

150 çok düşük bir fiyat olur Kiysez bu sony için...Ben orjinal sıfırını kabinsiz 210 liraya almıştım...,

Yuvamm: Oraya rms değerini yanlış yazmışsın...380 rms olacak...Pioneerle karıştırmışsın...

• Ürün temiz durumdaysa, kabinle beraber 200-220 tl arasında fiyat verebilirsin...Orjinalliğinden şüphe ettiğimiz JBL gt4'ler bile kabinle 140-180 arası...
  • tertemiz hiçbir sorunu yok deli gibi çalıyor ben 180 le başlıyım en fazla 20 30 düşerim işte gerçi müşteriye bağlı ZENETİC EVET YANLIŞ YAZMIŞIM 380 RMS OLMASI GEREK
  • @kiysez

ben arabamda Kicker L5(orjinal kabininde baya büyük)+jbl 1201.1 kullanıyorum çok memnunum

L5 uzağa çok güzel bass veriyor arabada arka koltuğa zaten oturulmuyor insanda ciğer bırakmıyor

birde bass sert alma kafan şişer, kare bass tonlaması yok, fln diyenlere takılma hepsi kıskandığından söylüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmreFB1907

@kiysez

ben arabamda Kicker L5(orjinal kabininde baya büyük)+jbl 1201.1 kullanıyorum çok memnunum

L5 uzağa çok güzel bass veriyor arabada arka koltuğa zaten oturulmuyor insanda ciğer bırakmıyor

birde bass sert alma kafan şişer, kare bass tonlaması yok, fln diyenlere takılma hepsi kıskandığından söylüyor

Bende kicker L5 e karar kıldım zaten önce bası alcam daha sonra anfiyi alcam
  • quote:

quote:

@kiysez

Bende kicker L5 e karar kıldım zaten önce bası alcam daha sonra anfiyi alcam

bana kicker L5 yeni seri sıfır 600 tl bass kabini 120 tl jbl amfi 2. el 350 montaj 230 tl ye mal oldu

400 küsüre satılan L5 ler eski seri ona dikkat et alacağın ürünün ortası gri olsun kırmızı olanlar eski seri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 8 Mayıs 2009; 0:34:58 >

• bu sete 230 tl montaj alıyorsa güzel bi kazıktan girmiş bulunmaktasın eğer bu sete 230 tl montaj vermişsen
  • quote:

bu sete 230 tl montaj alıyorsa güzel bi kazıktan girmiş bulunmaktasın eğer bu sete 230 tl montaj vermişsen

dostum çok ağır laf etmişsin şimdi detayları yazıcam kazık kime girmiş görüceksin

60 tl orjinal teyp için çevirici...amfi için

100 tl kaliteli kablolar...

70 tl de montaj ücreti ... 3 kişi çalıştı çok temiz iş yaptılar hiçbir kablo ortada gözükmedi

yazdıklarına dikkat et bir daha
  • quote:

quote:

bu sete 230 tl montaj alıyorsa güzel bi kazıktan girmiş bulunmaktasın eğer bu sete 230 tl montaj vermişsen

dostum çok ağır laf etmişsin şimdi detayları yazıcam kazık kime girmiş görüceksin

70 tl de montaj ücreti ... 3 kişi çalıştı çok temiz iş yaptılar hiçbir kablo ortada gözükmedi

Tahmin ediyorum o sette kullanılan kabloları özellikle besleme kablosu baya sağlam olması lazım anfi kadar zaten alt yapı tutar güçlü sistemlerde.
    Benim baktığım kicker L5 s15 içi gri metelik gümüş gibi ortasındaki S harfi kırmızı yeni seri olması lazım benim baktığım sendekide aynı mı.

• quote:

quote:

quote:

Tahmin ediyorum o sette kullanılan kabloları özellikle besleme kablosu baya sağlam olması lazım anfi kadar zaten alt yapı tutar güçlü sistemlerde.
    Benim baktığım kicker L5 s15 içi gri metelik gümüş gibi ortasındaki S harfi kırmızı yeni seri olması lazım benim baktığım sendekide aynı mı.

hayır senin baktığın eski seri

bendeki bu linkte olandan ortadaki S kırmızı değil

http://kicker.com/solo-baric_L5

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayır senin baktığın eski seri

bendeki bu linkte olandan ortadaki S kırmızı değil

http://kicker.com/solo-baric_L5

Sendeki daha fena bişeymişFark var mı aralarında fiyat hariç

• baya güzel anfi
    Orjinalden alıntı: süper cüp

..................ALINTI............................

http://www.zaplat.com/video/hobi_videolari/71610/Öldüren_Bass buyur cancazım:D
    Orjinalden alıntı: gokhan2

aaba bu amfi kaç tirilyon wattır????

Oto amfileri 12 voltta beslendiği için en fazla 150-200 watt güç alabilirsin...DC 30-100 volt beslemeli amfilerde 500 ile daha yukarı güç alırsın...Örnek:Konser amfileri...Seslsendirme amfileri...

tamamen saçmalamışsın arkadaşım. bunun bir hesaplaması var, 13volt x 50amper = 650 watt rms güç yapar. yanlış bilgi vermeyelim lütfen

aşağıdaki resimlerde Rockford fosgate nin ürettiği dünyanın en güçlü oto amfisi T15KW bulunmaktadır. El yapımıdır, 4 kanallıdır 0.5 ohm stabil olmak üzere kanal başı 2500 watt rms, toplamda 15.000 watt rms güç üretmektedir. bunca güç kaç volttan alınıyor? 12-13 votltan tabikide.

edit : imla

Orada koca koca yazmişlar 15 kw diye.... 15.000 RMS. Okumadan görmeden bosuna mesaj yazmasan daha iyi olucak..

• arkadaslar oto anfilerinin içindeki smps katında zaten bu voltaj artması gerçekleşiyor..

nüve üzerine sarılmış kalın kalın bobinler var içi gözüken anfilerde.. gücü düşük olanlarda 1 taneden basliyo.. 1 trafodan yaklasik 1000 watt lık bir güç elde edilebiliyor.. bu trafo ile ab sınıfı bi anfi sürüldüğünü dikkate alırsan % 60 verimle 600 watt a kadar tek nüve ile calistirilabilir demektir.. zaten büyük bass anfilerinde 4 taneye kadar çıkabiliyor bunlar.. 12 voltu 2x70 ve üzeri voltajlara çıkartıyorlar..

Anfi içinde yer alan bu SMPS katında mosfetler kullanılıyor.. zaten anfinin içine bakınca yarısı SMPS yarısıda anfi katı oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.