Şimdi Ara

Sennheiser CX500 Incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
1
Favori
68.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün itibariyle elmasepeti.comdan almış olduğum cx500 beyaz kulaklığım elime ulaştı.Ilk izlenimim sennheiser cx300 de yaşadığı (-) leri kapatmış olduğu ve bu zamana kadar (Shure,Jayz,C300,IE4 kullanmama rağmen) kullandığım kulaklıklardan bu denli keyif ve rahatlık almadığım oldu.Yanında gelen taşıma çantası deri ve ucu gergin bir yay ile kapatalacak bir biçimde tasarlanmış ve kulaklığınızı artık cebinizde gezdirken ona hasar vermemiş oluyorsunuz

CX300 den CX500 e geçtim ve testi Ipod 1. Nesil Nano2gb beyaz ile yaptım

CX 500 Kutusu(Önden Görünüşü)

CX 500 Kutusu(Arkadan Görünüşü)

CX 500 Kutusu(Yandan Görünüşü)

CX 500 Taşıma Çantası & Kulaklık(Paket Çıkışı)

CX 500 Taşıma Çantası & Kulaklık(Paket Çıkışı Kulaklığa Odaklı)

CX 500 Taşıma Çantası & Kulaklık(Sennheiser CX500)

CX 500 Kulaklık Girişi & Sol ve Sağ Kulaklık Tutuşturucusu

CX 500 Taşıma Klipsi & Taşıma Çantası

CX 500 Yeni Nesil Ses Yalıtım Girişleri

CX 500 Yeni Nesil Ses Yalıtım Girişleri CX 500'e Takılı Halde

Paket İçeriği:
    Cx500 kulaklık
    Taşıma Çantası
    6 çift kulakiçi kauçuğu (3 çift yeni nesil 3 çift eski nesil)
    Yaka klipsi
    Kulaklık Düzenleyici(Kulaklığı kullamadığınız zaman üstüne düzgünce yerleştirip sarıyorsunuz ve cihazınız hemen eskimiyor kordonu oraya buraya takılmıyor)

İlk izlenim olarak eksileri

1)Cx300 den alıştığımız o asimetrik kablo sistemi mevcut değil.Bu yüzden cx300 de alıştığımız sistem bunda biraz daha farklı olarak alışmanız gerekmekte.Şöyle ki bir tarafı uzun bir tarafı kısa olmadığından kablo klipsini ses ayar kısmına yakın biryerlere takmanız ve onuda yakanıza takmanız gerekmekte ve bu sayede başınızzı çevirdiğinizde kulağınızdan çıkmamasını sağlamanız gerekiyor.Kimilerine göre asimetrik sisteme geçmemeleri belki bir + olabilir çünkü 1 kulaklığı 2 kişi aynı anda kullanamıyordu asimetrik kablo sisteminde
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hayırlı olsun
  • çok teşekkür ederim detaylı incelemeyi en kısa sürede sizlerle paylaşacağım

malum yılbaşı telaşı bir yandan bir yandanda fotoğrafları atıyorum

Hepinize mutlu yıllar!
  • öncelikle hayırlı olsun.
    en az cx300 ve ie4 kadar konusulacak bir model olacak sanırım.
  • CX300,Jays j-Jays,Jays d-jays den çok daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim
  • Hacım inceleme konusunda aceleye gerek yok.Sesi oturunca daha da şeker olur.O yüzden bir süre daha beklemeni tavsiye ederim.Tabii yine de sen bilirsin.Çünkü yeni aldığımıza göre sesi henüz oturmamış ve bir süre sonra daha da süper bir kaliteye ulaşacak.
  • hayırlı olsun arkadaşım :)
    bende cx300 kullanıyorum fakat kablosu 1 senelik olduğu için biraz yıprandı okuldaykende bi şakaya kurban gitmişti
    sesi cx300'den ve ep603'dan bariz olarak farklımı
  • Hayırlı olsun...

Onun daha sesi oturmamıştır tabi daha.. ama Sonuç olarak: sesi açıldığında süper olacağı kesin... en azından ortalamanın üstünde bi kulaklık bu belli ... 2-3 ay içinde pişmiş hale gelir (sesi oturur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 31 Aralık 2007; 22:11:36 >
  • arkadaşım ben ses hakkında 1 tek yorum bile yapmadım sadece kalitesi dedim.Kaliteden kastım şuanda ürünün ve beraberinde gelen aparatların parça kalitesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TeeNKiNG

arkadaşım ben ses hakkında 1 tek yorum bile yapmadım sadece kalitesi dedim.Kaliteden kastım şuanda ürünün ve beraberinde gelen aparatların parça kalitesi.

ok o zaman...

""Ilk izlenimim sennheiser cx300 de yaşadığı - leri kapatmış olduğu ve bu zamana kadar (Shure,Jayz,C300,IE4 kullanmama rağmen) hiçbir kulaklıkla müzikten bu kadar keyif almadığım oldu""

ben burayı kısmen de olsa ses kalitesi konusunda yorum olarak değerlendirmiştim.. özür dilerim ..
  • haklısın dostum o anda yılbaşı hazırlığı vardı müzik yerine kulaklık yazacaktım yanlış oldu bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
  • sesinin tam oturduğu zaman senden ayrıntılı bi inceleme bekliyoruz... özellikle benim gibi CX 300 ile IE 4 arasındaki farkları merak eden çok kişi vardır bu forumda.... sesi oturduğu zaman zaten sen anlarsın.. o zaman yap incelemeyi eğer sana da uyarsa
  • hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan.
  • kulaklıkta sennheiser yaw...
  • quote:

CX 500 Yeni Nesil Ses Yalıtım Girişleri CX 500'e Takılı Halde
    http://img124.imageshack.us/img124/3020/dsc00475alh7.jpg

bu çift gibi görünen izolasyon kauçuğunun normallerinden ne farkı var beyler ?? merak ettim...
  • Müthiş bir haber cx 500 çıkmış ha. Bir deneyin bakalım alınmaya değer bir kulaklık mı anlayalım.
  • bu yeni nesil çift kauçuklu yalıtım sisteminin eskisine göre farkı
    1)Kulağa daha rahat girip daha zor çıkıyor
    2)Dışardan gelen sesi daha iyi yalıtıyor
    3)Kulağı şeklini daha rahat alıyor
    4)Eskisine göre biraz daha sert bir yapıya sahip ve bundan dolayı hemen yumuşayıp eskisindeki gibi kulağınıza takarken içine girip kalmıyor(daha yeni benimkiler belki ondandır ama diğerine göre daha sağlam)

Not:pakette eski ve yeni yalıtım sistemlerine ait kauçuklarda bulunmakta
    yani cx300 ün kulakiçi kauçuklarındanda 3 boy var
    toplam 6 çift olarak geliyor
  • cx300 ün fıyatını bıraz olsun aşağı çekermi acaba
  • öyle birsey olacagını sanmıyorum.
  • Metan teknik servisinin attığı mail... CX 400 cx 500 ve cx 95 üzerine bi mail atmıştım... bu da ona cvp ..

quote:

Sayın ... bey;
    >
    > Sennheiser kulaklıklar içerisinde bahsetmiş olduğunuz modeller arasında CX 400 ile CX 500 arasında güç farkı yok tek fark CX400 kısa kabloya sahip telefonlar için ama ayrıca içerisinden uzatma kablosu çıkar IE4 ve CX 300 ile kıyaslandığında hakikaten farkedilir bir ses farkı var.CX 500 CX400 ile aynı sounda sahip ancak fark volume düğmesi var kablo üzerinde birde taşıma çantası ve 3 çeşit kulaklık pad'i yanısıra farklı bir dizayna sahip kulakltan düşmemesi için yeni tasarlanmış tırtıklı olarak tabir edebileceğimiz extra padleri var.CX 95 modeline gelirsek şayet bu model diğer CX ler ile farkedilir derecede fiziksel farklılıklara sahip.Ancak sound itibari ile doyurucu gücü var.CX400 ve CX500 modellerini bu ayın 3. haftası itibari ile CX 95 modelini ise şubat ayı itibari ile satışa sunulacak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.