Şimdi Ara

1 Tepsi Baklava alana 1 Tepsi Börek Hediye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
17.812
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkeytv

quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Glikozlu olduğunu nereden biliyorsunuz?

Glikozsuz hiçbir şey mümkün değil

Nedenmiş o? Tatlı kültürü yüzlerce yıldır var...Yüz yıl evvel glikoz mu vardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

quote:

Olmasaydı yazarlardı zaten büyük puntolarla merak etmeyin. Böyle bir reklam fırsatını kaçırırlar mı?

Tmm aga sen 200 tl ver tepsisine güzel yediğini san.

Yav konuşturma beni gıda sektöründe çalışıyorum. Neyin ne olduğunu, güzel olduğunu iyi biliyorum. Canını sıkma. iyi bir baklavanın bu fiyattan kurtarması imkansız. Asıl sen 50 tl az verip kar yaptığını sanmaya devam et. 10-15 tepsi alıp sakla emi. Aman kaçırma.

Glikozun sağlığa zararı nedir açıklar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• atomcu kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim de sitesinde yazıyor zaten hocam..

www.dilimborek.com.tr/Content/Uploads/BannerFiles/3-kg-baklava-alana-kg-borek-bedava.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

quote:

quote:

quote:

quote:

Olmasaydı yazarlardı zaten büyük puntolarla merak etmeyin. Böyle bir reklam fırsatını kaçırırlar mı?

Yav konuşturma beni gıda sektöründe çalışıyorum. Neyin ne olduğunu, güzel olduğunu iyi biliyorum. Canını sıkma. iyi bir baklavanın bu fiyattan kurtarması imkansız. Asıl sen 50 tl az verip kar yaptığını sanmaya devam et. 10-15 tepsi alıp sakla emi. Aman kaçırma.

Glikozun sağlığa zararı nedir açıklar mısınız?

Glikoz şurubu vücuda alındığı taktirde ön etki olarak vücudunuzun şeker dengesini alt üst eder, hormonal sistemlerinizi bozar ve uzun vadede kansere sebep olur. Glikoz şurubunun kanserli hücreleri beslediği ortaya çıkartılmıştır. Astım ve multi sikleroz gibi hastalıklara neden olabileceği bunun yanında karaciğeri büyütücü etkisi olduğu saptanmıştır. Bu durum daha çok yağ depolamanıza ve akabinde kilo almanıza neden olmaktadır. Böbreklerde taş oluşumuna ve patolojik değişiklikler ortaya çıkmasına neden olduğu belirlenmiştir. Alzheimer hastalıgı riskini artırdığı ve vücutta hormonal dengesizlikler yaparak, östrojen, testosteron vb. hormonların salgılanmasını artırabileceği öngörülmüştür. Bakır eksikliği başta olmak üzere vücudun mineral dengesini bozabilmektedir.

http://www.bilim-teknoloji.com/olumcul-zehir-glikoz-surubu/

• quote:

quote:

quote:

Fistigin kilosu 60 sade yagin kilosu 50 lira iken bunun fiyat performansi fistik yerine bezelye sade yag yerine margarin kullanilirsa ancak kurtarir. Bunun vergisi var iscisi var kirasi var unu var nisastasi var elektigi suyu var. Sekerin kilosu 3 lira glikoz surubu 1 lira. Sahsen ben kilosu 35 40 tl den asagi baklava yememeye calisiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowhere_man -- 5 Şubat 2016; 11:03:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nowhere_man

quote:

quote:

quote:

Fistigin kilosu 60 sade yagin kilosu 50 lira iken bunun fiyat performansi fistik yerine bezelye sade yag yerine margarin kullanilirsa ancak kurtarir. Bunun vergisi var iscisi var kirasi var unu var nisastasi var elektigi suyu var. Sekerin kilosu 3 lira glikoz surubu 1 lira. Sahsen ben kilosu 35 40 tl den asagi baklava yememeye calisiyorum

Hocam haklısınız ama böyle büyük firmalar senin benim gibi markete gidip bizim aldığımız kilodan yağı şekeri almıyor direk 1.elden toptan gidip alıyor senin kilosunu 70 tlye aldığın fıstığı ton ile aldığı için 10-15 tlye alıyor belki daha ucuz bu yüzden arada böyle kampanyalar normal.

Bizim Türk insanı herşeyi fazla fiyattan almaya alıştığı için bir yerde indirimli bişey görsün bir bit yeniği var diye hemen kötüleyip 20 lira daha ver 30 lira daha ver 40 lira daha ver triplerine giriyor.

Saatlerce alnınızın teriyle çalısıp kazandığınız paraları kan emini esnafa kaptırmayın diye var bu sıcak fırsatlar bölümü velasıl kelam

PAHALI=İYİ demek değildir anlatmak istediğim bu.

• Arkadaşlar aklıma takılan soru şu :

1) 1 Tepsi baklava kaç kilo geliyor kilosu kaça denk geliyor antep fıstıklı olan?

2) Bu Tepsi baklava börek falan deniyorda tepsisiyle birlikte mi geliyor bunlar yoksa bi poşete sarılmış şekilde mi geliyor?

3) Tepsiyle falan geliyorsa tepsi bizde mi kalıyor anlamadım olayı :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Özür dilerim tartışmak değil amacım, bilgilendirmek açısından yazıyorum.

Antep fıstığının kilosu 35 tl den başlıyor ve kaliteli,
    Cevizin kilosu 35 tl ki bunlar perakende satışı.

bu adamlar bunları en az 20-25 tl fiyat aralığında alıyorlar ki kazanç sağlıyorlar.

Tereyağı da aynı şekilde 20 tl markalı tereyağı alabiliyorsunuz.

Yani 2,5 kg lık baklava için taş çatlasın 1 kilo ceviz anca gider.

Maliyet işine girilirse büyük firmaların çok ucuza mal ettiği aşikar.

Ama imkan var ise glikoz şurubu olan ürünleri almamak lazım. Ama piyasadaki en iyi ürünlerde bile var ki bunun alt kademesi olan mısır şurubu piyasayı kasıp kavuruyor.

Evde bireysel yapılan bir tatlının daha pahalıya geleceği aşikar ama piyasadaki bazı firmaları da karalamamak lazım.
    Dilim böreğin böreği ve tatlısı güzel olur, tadına bakan ev baklavası sanar.

• yorumlar pek iyi degil gibi:

https://www.yemeksepeti.com/dilim-borek-kozyatagi-istanbul/yorumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birikideneme

quote:

quote:

quote:

quote:

Özür dilerim tartışmak değil amacım, bilgilendirmek açısından yazıyorum.

Antep fıstığının kilosu 35 tl den başlıyor ve kaliteli,
    Cevizin kilosu 35 tl ki bunlar perakende satışı.

bu adamlar bunları en az 20-25 tl fiyat aralığında alıyorlar ki kazanç sağlıyorlar.

Tereyağı da aynı şekilde 20 tl markalı tereyağı alabiliyorsunuz.

Yani 2,5 kg lık baklava için taş çatlasın 1 kilo ceviz anca gider.

Maliyet işine girilirse büyük firmaların çok ucuza mal ettiği aşikar.

Ama imkan var ise glikoz şurubu olan ürünleri almamak lazım. Ama piyasadaki en iyi ürünlerde bile var ki bunun alt kademesi olan mısır şurubu piyasayı kasıp kavuruyor.

Evde bireysel yapılan bir tatlının daha pahalıya geleceği aşikar ama piyasadaki bazı firmaları da karalamamak lazım.
    Dilim böreğin böreği ve tatlısı güzel olur, tadına bakan ev baklavası sanar.

Hocam baklavada kullanilan fistik. Evde yedigimiz fustiktan farklidir. Su an urfa antepte tonu 60 binden asagi bulamazsin.
    Hakiki baklavada tereyagi kullanmaZsin. Tereyagini isitip bir nevi islemden gecirerek sade yaga cevirirsin. Baklavanin memleketi anteptir. Fistiginki ve sade yagunki urfadir. Buralarda yenebilecek baklava 35 ten baslar. Var sen difer illeri hesap et...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam haklısınız ama böyle büyük firmalar senin benim gibi markete gidip bizim aldığımız kilodan yağı şekeri almıyor direk 1.elden toptan gidip alıyor senin kilosunu 70 tlye aldığın fıstığı ton ile aldığı için 10-15 tlye alıyor belki daha ucuz bu yüzden arada böyle kampanyalar normal.

Bizim Türk insanı herşeyi fazla fiyattan almaya alıştığı için bir yerde indirimli bişey görsün bir bit yeniği var diye hemen kötüleyip 20 lira daha ver 30 lira daha ver 40 lira daha ver triplerine giriyor.

Saatlerce alnınızın teriyle çalısıp kazandığınız paraları kan emini esnafa kaptırmayın diye var bu sıcak fırsatlar bölümü velasıl kelam

PAHALI=İYİ demek değildir anlatmak istediğim bu.

Hocam hesap ortada kitap ortada
    1 kilo baklavanın minimum % 10 fıstık fiyatı ( baklavada kullanılan yeşil iç fıstık) 6 tl
    % 20 sade yağ 10 tl
    geri kalanı şerbet, nişasta ve hamurun fiyatı 5 tl olsa dahi malzeme maliyeti 21 TL. bu adamın dükkan kirası, vergisi, çalıştırdığı işçinin ücreti, elektiriği, suyu, reklam gideri ve bilimum amortisman gideri eklendiğinde maliyet fiyatı 30 TL yi buluyor. bu adam 30 TL üzerine kar etmeye başlıyor. ne kazığından bahsediyorsun. Glikoz şurubu, bezelye ve margarin yiyeceksen lafım yok afiyet olsun... Ben 1 kilo alacağıma yarım kilo alırım bildiğim yerden güvendiğim yerden malzeme kalitesinden emin olduğum baklavayı alır tüketirim...

• Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    şu yorumlardan sonra alınmaz, maceraya gerek yok neticede az para değil
  • Sabah Buyukcekmece Dilim Borekten 1 kg baklava ve hediyesi olan 1 kilo su boregini aldim. Baklava cevizli olup kilosu 28 tlydi. Acikcasi baklavayi begendim , su boregide ortanin biraz ustu diyebilirim. Bence bu senenin en bomba kampanyalarindan birisini yapmislar.

• Küçükbakkalköy'e yeni açıldı evimizin dibi diye tepsi kampanyasından faydalanmadan önce bi baklavaya bakalım dedik :) Antep Fıstıklı baklava aldık, aşırı Yağlı geldi. Içindeki Fıstık ORANI iyiydi ama Fıstık ehhh, şerbeti de pek hoşumuza gitmedi Gaziantep li mugap Mehmet usta yedikten sonra bu baklava gitmiyor. O Yüzden böreğini hiç denemedik

• arkadaşlar gerçekten cok yiyeceğinize 2 dilim baklava yiyin ama kalitelisini yiyin. mesela bende reflü var ben cok tatlı seven biri de değilim dandik tatlı yediğimde ki 1 adetten fazla yemem direk mide asidim taban yapıyor.

ama burada bi tatlıcı var ondan 4 tane yesem sorun yok tabi işin maddi boyutu var . normalde markette 15 tl ye baklava satıyolar o kaliteli dediğim yer 35 tl....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husock -- 5 Şubat 2016; 16:02:23 >
  • Pazar günü su böreği aldım. Gel al da 1 kg 9,90 yapmışlar fiyatı. Daha önce de yediğimi için biliyorum su böreği bence çok güzel. O yüzden tavsiye ederim.

1 Tepsi Baklava alana 1 Tepsi Börek Hediye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asarcik -- 5 Şubat 2016; 16:07:48 >
  • 1 kg su böreği nasıl 10 TL oluyor anlamadım. Evde yapsak o fiyata çıkaramayız. Ya su böreği değildir o ya da içindekiler de bir tuhaflık vardır. Şaşırdım eğer gerçek su böreğiyse ve içindekilerde sağlamsa o fiyata bedavadır.
  • 8233 Ürün Hazırlanıyor 5.2.2016 5.2.2016 95,00 TL

Bakalım ne çıkcak.
  • nasıl bedava oluyor. şöbiyet ve boşnak ekledim. herhangi düşme yok. 140 tl çıkıyor.

peynirliymiş su böğrekmiş.onuda ekledim gene olmuyor.ekleme yapmıcazmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 5 Şubat 2016; 17:22:08 >
  • Kyk yatınca bi tepsi alalım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.