Şimdi Ara

Silinsin... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
5.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Hocam bizim izmir bucada park sorunu çok oluyor.Mahallede sürekli park kavgası çıkar.Herkes kapısının önünü sahipleniyor burada.Aslında dediğiniz gibi ön camda bir kartvisit olmalı.Normalde başka yere gidince camın oraya koyarım.Ama evimin orda koymuyorum hocam.

Anlayabiliyorum durumu, Buca resmen çanağından dışarı taşacak vaziyette. Orada oturan akrabalarım var ve aynı şekilde park yeri bulamamaktan şikayet ediyorlar.

Kısacası size ulaşabilecekleri bir numarayı, görülebilecek şekilde koyarsanız iyi olur. Umarım tekrar etmez, zira kim kime dum duma koca ilçede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Alla alla benimki sürtüyordu kaldırılmıyordu sanki hocam. Gerçi kontağı kapatınca silecekler biraz yukarı çıkıyor o zaman kalkıyor olabilir. Bu arada Balçova'da da durum farklı değil. Bazı günler yerimi kapmasınlar diye Agora'ya falan gideceksem yürüyerek gidip geliyorum artık. Millet birbirini yiyecek park yeri diye. Daha geçen sana 3 araç vardı sokakta şimdi 12 araç üst üste koyuyoruz. Yabancı araç gelirse hemen kaldırıyorlar sileceklerini. Kim yapıyor bilmiyorum ama benim de işime geliyor.

Al benden de o kadar, aracı çıkarmadan yürüyerek gidiyorum aynı sizin gibi. Zaten yol üstündeyiz, okul dibimizde, süpermarket, kırtasiye falan derken 5 dakika geçmeden boş yeri dolduran çıkıyor hemen. Spor yapmış oluyorum hem ne güzel, sağlıklı yaşıyorum ve param da cebimde kalıyor.

• http://i.hizliresim.com/E516dz.jpg

Arkadaşlar resim bu.Eklerken hata veriyor kusura bakmayın artık.Yukarıda park yeri için açıklama yapmıştım.Bizim burada kaldırımlar ince olduğu için herkes arabayı biraz çıkarıyor kaldırıma.Bende biraz çıkardım herkesin yaptıği gibi.

@12 Angry Men Hocam bende çok kavga ettim.Bıktım artık kavga etmekten.Gecende biri aynısını yaptı.Git beni polise şikayet et.Etmezsen adam değilsin dedim.Edemedi.Elimde kalacaktı.Babasının yeri sanki.Yarın gerekirse kapı kapı dolaşıp bulacam.Bundan sonra da camın önüne mutlaka kartvisit bırakacağım.Derdi olan arar bundan sonra.

@Cesc_ hocam kontağı kapatınca biraz aşağı iniyor.Ondan olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Silecek işini çok dert etmeyin. Oturduğum sokakta onlarca kez sileceklerimi kaldırdılar. Hiçbirinin nedeni de nizami yanaşmamaktan falan değil. Kendi apartmanlarının önüne başka otomobil istemiyorlar. Hatta duba koyan falan vardı. Şikayet ettim belediyeye, gelip dubaları alıp götürdüler. Sonrasında bir daha silecek bile kaldıramadılar. Bu aralar da ufak motorsikleti koca araba yerine park edip araba geldiği zaman motoru kenara alıyorlar. Ona da bir çözüm düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Hocam bizim izmir bucada park sorunu çok oluyor.Mahallede sürekli park kavgası çıkar.Herkes kapısının önünü sahipleniyor burada.Aslında dediğiniz gibi ön camda bir kartvisit olmalı.Normalde başka yere gidince camın oraya koyarım.Ama evimin orda koymuyorum hocam.

Anlayabiliyorum durumu, Buca resmen çanağından dışarı taşacak vaziyette. Orada oturan akrabalarım var ve aynı şekilde park yeri bulamamaktan şikayet ediyorlar.

Kısacası size ulaşabilecekleri bir numarayı, görülebilecek şekilde koyarsanız iyi olur. Umarım tekrar etmez, zira kim kime dum duma koca ilçede.

Hocam en güzeli sitede oturmak.Böyle mahallelerde oturunca park sorun oluyor.Kartvisit veya numaramı ön cama koyacam insallah bundan sonra.Buca da park sorunu çözülmez bir sorun.Her yer araba.

• Hocam olayın aslını öğrenmeden kimseye çıkışmayın, öncelikle mevzuyu kim neden yapmış öğrenin ve birbirinizi anlamaya çalışın...
    Oturun konuşun belki karşınızdaki insanda kendini sizin kadar haklı hissediyordur ? Haksızsınız demiyorum, fakat karşınızdakini dinleyin sizde derdinizi anlatın olay çözülür.

Bazen ufak olaylar iletişim sorunundan dolayı çığ gibi büyüyüp çok farklı yerlere varabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

Silecek işini çok dert etmeyin. Oturduğum sokakta onlarca kez sileceklerimi kaldırdılar. Hiçbirinin nedeni de nizami yanaşmamaktan falan değil. Kendi apartmanlarının önüne başka otomobil istemiyorlar. Hatta duba koyan falan vardı. Şikayet ettim belediyeye, gelip dubaları alıp götürdüler. Sonrasında bir daha silecek bile kaldıramadılar. Bu aralar da ufak motorsikleti koca araba yerine park edip araba geldiği zaman motoru kenara alıyorlar. Ona da bir çözüm düşünüyorum

Hocam eklediğim resimde de tam çıkmamış ama sol tarafta dubalar var..Şikayet etsem mi diye düşünüyordum kaç zamandır.Burası çok illet bir yer.Duba koyan mı istersiniz yoksa taş koyanlar mı.Ya da silecek kaldıranlar mı her türden insan var.Insanın arabası mı var derdi var.Yakıtı vergisi sigortası kaskosunu dert ederken bir de park sıkıntısı çıktı.

• Ülkenin psikolojisi her geçen gün daha çok bozuluyor demedi demeyin...

• hocam boşverin umursamayın.
  • bizim buradada adamlar benim apartman parkyerime yan apartmandan gelip devamlı aynı araçlar park ediyor bikaç kez sileceklerini kaldırdım hiç umursamıyorlar demekki bu şekilde ikaz etmeden daha değişik yöntemlerle uyarmak gerekiyor onları çünkü öküz oldukları ve başka birinin park yerini işgal ettikleri için insanca muamele deil hayvanca muamele istiyorlar bazıları insanlıktan anlamaz ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 5 Şubat 2016; 1:03:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Hocam olayın aslını öğrenmeden kimseye çıkışmayın, öncelikle mevzuyu kim neden yapmış öğrenin ve birbirinizi anlamaya çalışın...
    Oturun konuşun belki karşınızdaki insanda kendini sizin kadar haklı hissediyordur ? Haksızsınız demiyorum, fakat karşınızdakini dinleyin sizde derdinizi anlatın olay çözülür.

Bazen ufak olaylar iletişim sorunundan dolayı çığ gibi büyüyüp çok farklı yerlere varabiliyor.

Hocam haklısınız.Ama buradaki insanlarda evlerinin önünü sahiplenme huyu var.Evinin önüne duba koyarlar,kimse park etmesin diye taş koyarlar,kova koyarlar.Veya silecek kaldırırlar.En kötüsüde karşındaki insana laf anlatamazsın.Bu sefer geriye başka yol bırakmıyorlar.Kimse komşusuyla kötü olmak istemez.Ama bizim insanımız laf anlamıyorlar maalesef..Kimsede hoşgörü denen şey kalmamış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Hocam en güzeli sitede oturmak.Böyle mahallelerde oturunca park sorun oluyor.Kartvisit veya numaramı ön cama koyacam insallah bundan sonra.Buca da park sorunu çözülmez bir sorun.Her yer araba.

Site olursa da bu sefer 2-3 aracı olan diğer park yerlerine park ediyor, senin yerin-benim yerim falan diyerekten işin boyutu büyüyor. Site olacaksa da herkesin araç plakasının yazdığı yer olmalı, yoksa çok baş ağrıtıyor bu durum.

mur@t_333 arkadaşta doğru söylemiş, ufacık tefecik bir şeyden kavga etmeye hazır bir toplumda yaşıyoruz. Sonumuz hayrolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Arabaya not yaz sikeceklere iliştir, kim kaldırıyorsa arasın fılan yaz telefonunu yaz bakalım derdi neymiş. Babalarının sokağı sanki, çok kavga etmişliğim var böyle tıplerle. Tapulu malı sanki git polis çağır derdin varsa diyorum.

Hocam duzeltiver şu yazını

• @shintai Bizim milletimizin psikolojisi gerçekten çok bozuk.Hoşgörü ve anlayışı sıfır.Kimseye derdini anlatamıyorsun.Herkes psikopat olmuş kendi çapında.Allah yardımcımız olsun.

Ayrıca mesaj yazan tüm arkadaşlara tesekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

adam belki don ihtimaline karşı seni düşündü cama yapışmasın diye kaldırdı

Benim komşum benim araca yapmıştı, emekli bir amca. İlla bişeyi kaldıracak ya (bknz cem yılmaz)

Konu sahibi : böyle bir şey için stres yaşıyorsanız hatta polis vs düşünüyorsanız allah sabır versin size. Gerçekten hiç büyütülecek bir konu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Arabaya not yaz sikeceklere iliştir, kim kaldırıyorsa arasın fılan yaz telefonunu yaz bakalım derdi neymiş. Babalarının sokağı sanki, çok kavga etmişliğim var böyle tıplerle. Tapulu malı sanki git polis çağır derdin varsa diyorum.

Hocam duzeltiver şu yazını

2 kere okudum ne var diye, şimdi fark ettim çok sağol ne yazmışım yanlışlıkla

• quote:

quote:

Silecek işini çok dert etmeyin. Oturduğum sokakta onlarca kez sileceklerimi kaldırdılar. Hiçbirinin nedeni de nizami yanaşmamaktan falan değil. Kendi apartmanlarının önüne başka otomobil istemiyorlar. Hatta duba koyan falan vardı. Şikayet ettim belediyeye, gelip dubaları alıp götürdüler. Sonrasında bir daha silecek bile kaldıramadılar. Bu aralar da ufak motorsikleti koca araba yerine park edip araba geldiği zaman motoru kenara alıyorlar. Ona da bir çözüm düşünüyorum

Hocam eklediğim resimde de tam çıkmamış ama sol tarafta dubalar var..Şikayet etsem mi diye düşünüyordum kaç zamandır.Burası çok illet bir yer.Duba koyan mı istersiniz yoksa taş koyanlar mı.Ya da silecek kaldıranlar mı her türden insan var.Insanın arabası mı var derdi var.Yakıtı vergisi sigortası kaskosunu dert ederken bir de park sıkıntısı çıktı.

Bir an önce şikayet edin. Sonrasında o duba, taş koyanların yerine park etmek acayip zevkli oluyor.

• Hocam isterseniz yarın ben bizim mahalledeki duba koyanları,taş koyup park yerini sahipleneni,kovalar koyanlarınn resimlerini atabilirim size.Inanın 100 metrelik mahallede bir sürü park yerini sahiplenen var.Ben şimdi buralara park etmesem park edeceğim yer kalmaz.Sonuçta bu yerler onların babasının malı değil.Bunlara dur demeyipte uyarımızı yapmazsak böyle silecekleri kaldırırlar hocam.Ben de takmamaya çalışıyorum ama böyle haksızlığı görünce de dayanamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Bir an önce şikayet edin. Sonrasında o duba, taş koyanların yerine park etmek acayip zevkli oluyor.

Hocam şikayet edipte ismimiz ortaya çıkarsa ortalık daha fazla karışır.Sen beni nasıl şikayet edersin diye tartışma çıkmasın şimdi.

• Hocam bir arada yaşayan topluluklarda böyle şeyler olabilir. O an ona yanlış gelmiştir park şekliniz kaldırmıştır. Çoluk çocuk kaldırmış olabilir. Hemen bu kadar yükselmeye gerek yok. Hepimiz insanız. Ufak şeyler, rahat olun kendinize zarar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.