Şimdi Ara

Sıfır km leon vs corolla (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
2.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baba0392

1.4 TSI 125 FR öneririm ama 6 lt'den çok yakar. 1.2 TSI önerebilirim. Güzel yürür makul yakıtı var Leon forumunu incelemek isterseniz orada mevcut veriler var ciddi kullanıcılar tarafından paylaşılmış.

Konfor toleransınız ne kadar bilmem ama Leon Style donanım ile bile sert bir yapıya sahip, FR Süspansiyonlarla daha da sert. Burası kişisel ama beni rahatsız etmeyen sizi çileden çıkarabilir.

Test sürüşü yaptığınız araba FR değildi sanırım. 130-140'tan sonra ses C segmentinde ses gelmesi normal. Güven verip vermemesi daha önemli bence. 200'le giderken bile araba ses almıyor diyen Golf-A3 sahipleri var tabi ama, yersen.

Corolla 136 hp'lik tüp uyumlu seçeneği var ama Leon gibi yürümez tabi. Zaten uçup kaçsın istemiyorsunuz. Tüp ile yakıtı da uygun olur. Parçası ucuz servisi bol. İkinci eli kuvvetli.

Kısaca olay sizde bitiyor hocam hangisini görünce kalbiniz hızlanıyorsa onu seçiniz.

Dizel takıntınız olmamasına ayrıca sevindim.

Cevher bulmuşsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• baba0392 kullanıcısına yanıt
    bence olabilir sonuçta 10 dk lık deneyim sadece ve ben başka araba kullanırken koltukla oynamayı pek sevmem sadece iç yükseklik değil görüşün dar olmasına var bence?

• tu1907 T kullanıcısına yanıt
    Yükseklik ayarıyla oynadınız mı hiç. Baya farkediyor. Sizden önce bir bayan felan kullandıysa en üste çekmiş olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski makyajli kasa auris alin. O ferah baya. On cam uzak, yan camlar buyuk... bi de lpg... az da yakar. 45 e bulursun.

• Ned_Starkk kullanıcısına yanıt
    Ne kadar objektif yaklaştığımı görün hocam. Hakkım yendi dün. Orada da tarafsız yaklaşmıştım oysa ki. 208 uzmanları kaldıramadı.

Bu arada o parayı o arabaya vermediğinize sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 3 Şubat 2016; 23:04:13 >
    Yükseklikle oynamadım benden önce 2 apaçi kullanıyordu

Hayret onlar iyice basmıştır bi de rahat etmeniz lazımdı

Bilemiyorum işte ama inşallah o araca özel bir durumdur ben leon'u çok beğeniyorum bence 0 km için f/p aracı belkide uzun geniş arabaya alıştığım için bana öyle gelmiştir 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: tu1907

Ses çok fazla değil yani göze alınabilir basık olması konusundaki fikriniz nedir?

Simdi 2007 focustan sonra evet oyle hissedebilirsiniz. Focus 2 nin ici masallah yayla gibi (:

1.4 140 hp fr ve 1.4 150 hp fr act yi 2013 den beri test ediyorum. Her gittigimde keyfii teste cikarim hatta. Cok tatli bi motor gami ve ic dizayni ile beni etkiliyor. 250 nm tork da 1.4 motor icin cezbedici. Gecenlerde bi yanabci sitede denk gelmistim sanirim c segmentinde leon 100 km hizda 68 desibelle sinifinin lideri( testi ben yapmadim) .test araci ile 120 li rakamlara cikmadim ve uzun sureli kullanamadigim icin de trim seslerini pek secemedim.

Dsg saatli bomba olmasa sirf haftasonu keyif araci olarak dsg fr alinir binilir. 2013-2016 yillarinda halkin ulasabilecegi araclar arasinda kullanim zevki en tatli arac BENCE leon 1.4 150 dsg fr.

Halkin ulasabilecegi kulllanim zevkine gore kendi siralamam

1- leon 1.4 150 hp act dsg

2- Golf 1.4 150 hp act

3- mazda 3 hb 1.5 skyactive( dusuk devirlerde kullanma kosuluyla , yuksek devirlerde leş)

4- clio 1.2 turbo edc icon

Bu arada test aracında bile yakıt 7 küsür görünüyordu bu uzayıp giden leon yakıt konusunu görünce aklıma geldi

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Ben 1.2 tsi düşünüyorum. 120 den sonra rüzgar sesi vardı biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: tu1907

Ben 1.2 tsi düşünüyorum. 120 den sonra rüzgar sesi vardı biraz

Burada cogu aracin ses verileri var. Listede 1.2 tsi yok ama 1.4 le aynıdır.

http://www.auto-decibel-db.com/

• Test aracı cam tavanlı mıydı? Leonda cam tavan baş mesafesini biraz azaltıyor gibi geliyor bana. Eğer Sunroof olmadan alacaksanız sunroofsuz bir versiyonu deneyebilirsiniz.
    Boyum 1.88 aracı kullanmıyorum ancak birçok araçtan ferah geliyor koltuk yüksekliğinde de sıkıntı olabilir.

• Hocam 1.6 dizel otomatik leon sunroof tavsiye ederim araba ateş ediyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 4 Şubat 2016; 1:39:56 >
  • marslan1999 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam cam tavanlıydı zaten showroomda baktığım araç daha ferah gelmişti işte aradığım umut

• X-Slim kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok artıyor hocam bütçemi aşıyor

Sifir yerine 15 20 bin km de ki arabalara bakabilirsiniz hocam bu modelde pişman olmazsiniz 25 kuruş civari yaktığıni söylüyor arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 4 Şubat 2016; 4:57:15 >
  • Hocam benim boyum sizin boyunuzdan az daha uzun, ben hiç rahatsızlık cekmiyorum .
    Zaten yükseklik ayarı var koltuğun.
    Yalıtım konusunda da a3 ten leona geçmiş biri olarak hiç de den değil leon Un yalıtımı.motor sesini bile hiç almıyor içeri. Yüksek devirde bile.
    A3 ten sonra beni rahatsız eden tek şey sert süspansiyon olmuştu. Onda da bayinin bastığı aşırı havayı indirip bir de kış lastiği alınca ciddi anlamda bir yumuşama oldu arabada. Zamanla ben de alıştım zaten.Su anda eskisi gibi sert gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

Test aracı cam tavanlı mıydı? Leonda cam tavan baş mesafesini biraz azaltıyor gibi geliyor bana. Eğer Sunroof olmadan alacaksanız sunroofsuz bir versiyonu deneyebilirsiniz.
    Boyum 1.88 aracı kullanmıyorum ancak birçok araçtan ferah geliyor koltuk yüksekliğinde de sıkıntı olabilir.

Aynen hocam.Ben s sizin gibiyim bas mesafesi olsun siz mesafesi olsun çok rahat. Hatta insignia kullanan bir yakınım benim arabaya bindiğinde "baya ferahmis"dedi. Muadillerine göre çok ferah. Astra focus a3 bmw1 volvo v40 vb bir çok arabayı incelerim sürekli bayilerde, bu kesinlikle en ferah iç hacmi olan.

• Honda civic e de bakabilirsiniz hocam. Lpg ile az yakar. Haricinde ben yeni mazda 3 sahibiyim onu da öneririm. Ş.içi 7-7.5 arası yakıyor. Test ettiğim araçlarda 130 km den sonra içeri ses almayan c sınıfı araç bulamamıştım ben

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.