Şimdi Ara

LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON / YENİ ÜRÜN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
17
Favori
53.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omerkarakaya

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Teknosa'da ürünün gerçek fiyatı 5499 idi zaten. Türkiye'ye yeni girdi diye, fırsat ürünü olarak o fiyata düşmüşlerdi. LG mağazalarında durum ne bilmiyorum. Ben 3750 ye aldım kafa rahat

Ben gittigidiyorda bir satıcıya mesaj attım da o bana kutudan akıllı kumanda çıkmadığını içinde normal kumanda çıktığını söyledi. Sizinkinde nasıl oldu. Kumandayı kutu dışında hediye olarak mı verdiler.

Bu arada teknosa tekrar fiyatı 3.979 tl ye çekmiş.
    http://www.teknosa.com/urunler/110015666/lg-58uf830v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-webos-2-0-smart#url

Mağazadaki görevli söyledi bana, teknosadan çift kumanda çıkar.

Teknosadan çıkan MR-500 modeli (LG nin 2014 kumandası) + Tv nin kendi kumandası, çift kumanda kullanırsın.

http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR500-magic-remote

LG mağazasından alırsan 2015 model kumandası MR-600 çıkar. Tv kumandası ve magic iç içe bütünleşiktir.

http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR600-magic-remote

Senin gittigidiyordaki Teknosa'dan daha da çakal çıkmış herhalde. Akıllı kumanda vermek yerine direk Tv kumandasını veriyor :) Akıllı kumanda kendine kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas -- 2 Şubat 2016; 12:48:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soyluozan

İki arkadaşa 55ju7000 aldırmayı düşünürken, bu cihaz kanıma girdi. Yorumlar ve f/p olarak bayağı olumlu görünüyor.

acaba 55ju7000'in fiyatının düşmesini mi beklemeli yoksa bu ürünü alıp geçmeli mi kararsız kaldım.??

Kendimde 55UB850V kullanıcısıyım. Kendi cihazım açısındanda lgden memnunum...

10 gün önce 55ju7000 aldım tvde 2 adet ölü pixel çıktı ayrıca tvde hdmi girişleri tv üzerinde yok. sadece usb3.0 var. diğer girişler one connect mini üzerinde. tvnin arkasında aynı laptop kablosu gibi duruyor. bu yüzden iade ettim. Ayrıca aralık ayında samsung 55ju6070 almıştım onda da tam 9 ölü pixel çıkmıştı. samsunglarda ölü pixel çıkma olasılığı daha yüksek bilesin.

• Biraz önce LG ye gittim adam birkaç güne gelecek dedi. Sonra kaca dedim ilk UB serisini soyledi sonra 55 inc i var dedi sonra 58i varmis UF serisi vs diye usteleyince 10 dakika da tv yi buldu internetten. Tam üç kagitçı bu satıcılar ne dedikleri belli değil. Fiyatı 4000 tl dedi ama sanki salladı gibime geldi. Bakalım arada uğrar bir bakarım gelen giden varmı diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jipsy -- 2 Şubat 2016; 12:55:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Teknosa'da ürünün gerçek fiyatı 5499 idi zaten. Türkiye'ye yeni girdi diye, fırsat ürünü olarak o fiyata düşmüşlerdi. LG mağazalarında durum ne bilmiyorum. Ben 3750 ye aldım kafa rahat

Ben gittigidiyorda bir satıcıya mesaj attım da o bana kutudan akıllı kumanda çıkmadığını içinde normal kumanda çıktığını söyledi. Sizinkinde nasıl oldu. Kumandayı kutu dışında hediye olarak mı verdiler.

http://www.teknosa.com/urunler/110015666/lg-58uf830v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-webos-2-0-smart#url

Mağazadaki görevli söyledi bana, teknosadan çift kumanda çıkar.

Teknosadan çıkan MR-500 modeli (LG nin 2014 kumandası) + Tv nin kendi kumandası, çift kumanda kullanırsın.

http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR500-magic-remote

LG mağazasından alırsan 2015 model kumandası MR-600 çıkar. Tv kumandası ve magic iç içe bütünleşiktir.

http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR600-magic-remote

internet üzerinden lg mağazasında alamazmıyız. Link varmıdır. 14 gün cayma hakkı kullanmak için internetten almayı tercih ediyorumda.

• quote:

quote:

dalga geçiyorlar milletle sanki 5000 tl ye kim alır bunu 2017 de satmaya devam ederler ancak..

• omerkarakaya O kullanıcısına yanıt
    Sahibinden'de Arenapark Lg mağazasının ilanı var İstanbul içi ücretsiz teslimat 3899 demiş. Nakitte diğer LG'ler gibi 3750 verebilir.
    Nakitte 3750 veren İzmir Dijitall de var ama siparişten önce şu Magic Remote'u teyit etmek iyi olur. Ben günlük-anlık bir indirimle 3250-3500 arasına almayı bekleyeceğim.
  • Beyler,kimse gaza-yeme gelmesin ltf! uyanık olun öncelikle! bir de forumda çok fazla "FAKE" tipler dolanıyor bunlar genel de firma elemanları ile satıcı takımı elemanları v.s v.s
    üyenin "profili gizli" kafadan şüphelenin! msg sayısı az ama profil yine gizli,dikkat edin! üyelik tarihi yeni+profil gizli ise yine uyanık olun! kişileri tanımaya gayret edin

830 panel de 5 kağıt edecek bir durum da yoktur,ayrıca hiç bir markada laf aramız da 5 kağıt edecek panel yine yoktur! o günler geçti artık,kaç paraysa sorgulamadan alınan günler!
    öyle keriz müşteride kalmadı artık millet itile itile öğrendi çoğu şeyi yaw

830 için gidin mağazalara ve LGE bayilerine sert girin olaya,korkmayın! örneğin nedir ülen 2015 model paneli getirmişsiniz 2016 diye satıyorsunuz(böyle yediren çakallar da var)
    aöa siz yaw bu panel Avrupada 2015 de satılıyordu derseniz o zaman herif biraz az sallıyor veya evet öyleydi de bu ancak şimdi geldi v.s diye kıvırıyorar!
    örneğin 5 kağıt buna vereceğime gider 55 lik Sony alırım o zaman deyin veya Samy den 7x serisileri daha güzel ve 5 kağıdın ciddi altında deyin v.s yaw sallayın gitsin bu uyanıklara...

830 serisinin,çok bol adetli olacağını pek sanmıyorum,panel tutarsa çok kısa sürede bitebilir kaç adet ithal ettiler bilemiyorum

LGE satıcıları size şunu diyebilirler "alternatif diyerek" daha ucuz olan bazı seriler ve IPS panelli serileri v.s bunları da sallayın geçin,IPS li panelelri tercih etmeyin LGE den
    zaten en iyi serisi de UF950 dir(55/65) ancak aşırı pahalı ve çok kötü Baclit performansı var(bunu da yazmıştım incelemesinde!) ama panel resim kalitesi olarak çok iyi
    siyah seviyesi IPS sebebiyle iyi değil ama IPS faktörüne göre yine de iyi sayılır,Contrast zaten kötü olur bunlarda! kısaca bizim gibi "FILM" ci adama gitmez! zifiri karanlıkta
    izleme yapan adama hiç gitmez ama TV yayınları gündüz ortamı+akşam da aydınlatılmış ortamda v.s olursa o zaman gider ama öyle bir fiyatı varki akıllara ziyan
    zaten alan yok yaw bu paneli,benim kurduğum 55 ve 65 dışında 2 kişi daha aldı ve hepside ya iade ettiler yada para iadesi aldılar v.s

++

Alternatif cihaz yine yazıyorum(bunu da öncelikle fiyatı ucuz diye yazıyorum,yoksa panel öyle uçan-kaçan bir şey de değil) Vestel 55CA9550

• sayın albani iyiki varsınız ve burda çakallardan bi haber arkadaşları uyarıyorsunuz. Ben kendi adıma sabrediyorum uygun fiyatlarda bulduğum zaman sizin dediğiniz fp ürünlerinden birini alacam. Avrupa şampiyonasına kadar yolum var
  • 3000 tl civarına yaklaşırsa o zamana kadar stoklarda kalırsa alırım
  • bende 3750 taksitli yada nakit fiyat aldım.

lg bayinden yarın alıcam kısmetse...

lg bayilerinden alınanlarda tektip akıllı kumanda çıkıyordu değil mi?
  • alanlara hayırlı olsun ancak bu modelin üretimi 2015 olduğu ve de üretimi çoktan bittiği için,TR ye kaç tane geldi bilinmiyor! kısa sürede de bitebilir(bu fiyatla devam ederse)
    ama fiyat da yukarı oynama yaparlarsa o zaman bilemem,netice de üretimi devam bir seri değildir!

veya panelin devamı olarak örneğin UF840 derler veya 880 gibi ve yine VA panel 58 olup fiyatı bu sefer yüksekten gelir kesin,nasılsa satılıyor diye düşünürken LGE
    bu sefer de elinde kalır mal sonra eli mahkum yine düşürür fiyatı gibi her zamanki artaksiyonları yaparlar

bu arada paneli alıp da kurulum için yok düğünü bekliyeyim yok hasat mevsimi gelsin yok çeyize atıyorum v.s yapmayın,aldığınız anda kurdurun!!! sonra ne yaparsanız yapın
    ama bir kaç gün veya hafta da kullanın!

• quote:

Orijinalden alıntı: soyluozan

bende 3750 taksitli yada nakit fiyat aldım.

lg bayinden yarın alıcam kısmetse...

lg bayilerinden alınanlarda tektip akıllı kumanda çıkıyordu değil mi?

Hayırlı olsun. MR-600 çıkması lazım, kumandayı kontrol et aldığında.
  • Abi biz az kalsın alıyorduk ya. Ankamalda Cuma 25 tane gelmiş bugün 4 tane kalmış. Yanımızda kulak misafir olan dayıda aldı televizyonu. Biz ju7500 vs bakmak için gitmiştik. Siyahları hakkaten bana diğer lcd lerden farklı geldi. Fiyatıda çok güzel. Avrupa ya gönderilen ve girişi yapılamayan 2000 tv i teknosa çekmiş. ARtık merkez diye sistemleri olmadığı için şubelere dağılmış. Ben çok beğendim açıkcası. Babamında hesap kesim tarihi gelmediği için alamadık. 1 hafta daha kalırsa artık duruma göre ama çok zor görünüyor :/ Albani ustanın dediği gibi ana bu ürün sattı diyerek yenisini daha pahalı yaparlarsa içine tüküreyim ben böyle ticaret anlayışının. Cihaza aşık olduğumuz için değil fiyatına göre güzel göründüğü için alıyoruz sonuçta. Neyse alanlara hayırlı olsun. Ben de takipteyim. Kumanda olayınıda konuştum. Yok öyle 2 tane çıkma olayı olamaz dediler. Kutunun içinden sihirli kumanda çıkıyor dediler. O da herhalde mr600 oluyor. Nasıl teknosadan teknosaya fark ediyor bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

alanlara hayırlı olsun ancak bu modelin üretimi 2015 olduğu ve de üretimi çoktan bittiği için,TR ye kaç tane geldi bilinmiyor! kısa sürede de bitebilir(bu fiyatla devam ederse)
    ama fiyat da yukarı oynama yaparlarsa o zaman bilemem,netice de üretimi devam bir seri değildir!

veya panelin devamı olarak örneğin UF840 derler veya 880 gibi ve yine VA panel 58 olup fiyatı bu sefer yüksekten gelir kesin,nasılsa satılıyor diye düşünürken LGE
    bu sefer de elinde kalır mal sonra eli mahkum yine düşürür fiyatı gibi her zamanki artaksiyonları yaparlar

bu arada paneli alıp da kurulum için yok düğünü bekliyeyim yok hasat mevsimi gelsin yok çeyize atıyorum v.s yapmayın,aldığınız anda kurdurun!!! sonra ne yaparsanız yapın
    ama bir kaç gün veya hafta da kullanın!

Neden kullanmamız lazım? Kutuda dursa ne olur?

• LG 43UF6407 satın aldım.
    Arkadaşlar bu LG lerdemi sıkıntı var yoksa bizim gözlerde mi anlayamadım.
    60 Fps video izleyeyim diyorum, Pc monitöründeki akıcılığı bu tv de alamadım.
    bir sürü mod denedim yine olmadı. Elimden çıkarabilirsem çıkaracağım bu tv yi.. Bundan sonra Mağazada test etmeden Tv almayacağım.
  • @legolas

sen dediğimi yap,kafan rahat etsin,sonra ister kullan ister kaldır kutusuna geri koy,ama mutlaka kurdur ve bir süre de kullan

+++

@ridianod

sanırım millet uayndı ve gördü bu paneli,çünkü 2 gündür bana çok fazla eMail&PM geliyor yaw pusudan çıkıp panele atlıyorlar yaw
    2000 adet doğru bir rakam olabilir daha fazla olacağını da pek sanmam,her nereden çıktı ise LGE/TR bunu bulup ithal etmiş,çok büyük
    ihtimalle de maliyeti oldukça düşük olmuştur,2,5 kağıda bile verebilirler yaw ve DH yi bunlar da takip ediyor,piyasayı bu uyanıklar DH yi
    baz alarak şekillendiriyorlar!

şimdi umarım bu serinin devamını VA Modül+58" lik olarak 2016 da devam ederler!

bir örnek veriyorum;aynı Modülü 2012/13 de Tosh da kullanmıştı Dükkanı kapatmadan önce! M9x/L9x serisinde(Avrupa modeli) her iki panelin de 50/58 likleri oldukça iyiydi
    ama çok pahalıydı ve sanırım 58lik olanı da 7/8 gibi bir rakamdı!! sonra bunların L9x olanı TR ye geldi 2014 de ve önce kazık tarifeden satıldı daha doğrusu neredeyse hiç satılamadı
    sonra final yaparken 3,5 gibi rakama düştü,50 olanı da 2,5 gibiydi

830 da sanırım böyle gibi olacak ama çok daha kısa sürede biterse ki bu rakamdan giderse çabuk biter ve daha fazla indirim olmaz,ama olursa da valla çok iyi olur

• bugün istiklaldeki teknosa ve mediamarkta u?radym, ikisi de toplamy? mallary küçültmü? dükkany, do?ru dürüst ürün yok ma?azada ...

yanyana 3 tane vesteli dizmi?ler ... üçü de ayny 3D videoyu gösteriyor ... biri 9500, di?eri 9200 ve üçüncüsü de 8200 serisiydi yanly? hatyrlamyyorsam ...
    taktym 3D gözlü?ü izledim, sadece 9200 düzgün derinlik vererek gösteriyordu, di?erleri karmakary?yk ... belki di?erlerinin ki aktif gözlükle mi izleniyor bilemem ...
  • Abi ürün (adamların dediğine bakarak konuşacak olursak) peynir ekmek gibi gidiyor. Neden indirim yapsın ? İndirime girmesini beklemek manyaklıktan başka bir şey olmaz. Ben sizin dediğiniz gibi keko bir elemana denk geldim zannettim. Adam ne dediysek yaptı. Gitti film getirdi. OLED tv deki yayını aldı buna taktı. Ben öylesine keşke flashıda getirseydim dedim. Eleman getirseydiniz neyse izlerdik falan dedi. Çok güveniyorlar ürüne. Özellikle fiyat olarak. O fiyat "4 ve üstü bir rakam" ile başlamıyor ya bir kere bu baya piskolojik olarak etkiliyor alıcıyı. Ama o OLED lere laned olsun. Onun siyahını gördükten sonra diğerlerine bakası gelmiyor insanın :D O 6.300 lük full hd bile baya sağlam görünüyor :D LCD hakkaten eve sokulacak alet değil de bizim 98 de aldığımız Philips Machline geçen hafta yeşile boyandı. Tam 18 sene cefamızı çekti kendisinin enfeste güzel renkleri vardı bize göre. O yüzden mecburi bir tv almamız gerekiyordu. Fakat fikrimiz değişti. Büyük ihtimalle 40J6270 ya da 40FA7100 alacağız. 4k bizi bozar. 1080p devam edicez bir süre. Hayırlı akşamlar.

• Uf830v benimde dikkatimi Cekti. Aslinda Philips 7600 tv alacaktim ancak kullanicilarin Olumsuz yorumlarindan sonra Vazgectim.uc farkli magaza ve üç magaza calisani olumsuz yorumda bulundu. Hatta girdigim bir magazada calisanlar "bu tv yine bozuldu "diye soyleniyorlardi. Calisana Philips tv ler Icin ne Dersin diye sordugumda, calisan arkadas "abi satin alma sabahtan Beri Kacinci arizasi, bi randoman alamadik " Dedi. Net sellers Benin burada yazmamin nedeni Lg uf830v kullanan arkadaslarin yorumlari. Tv nin performansindan memnunmusunuz. Bilgi paylasimlarinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaroy -- 2 Şubat 2016; 23:52:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tv.yi almaya karar verdim, siparişi hemen geçtim. Pişman etmesin Allah.

Epey.com incelemesinden de anlasilabilecegi gibi bu tv.nin yapılış amacı oled alma gücü olmayan ve-veya logo yanıklarından endise ettiginden oledden kaçınan kitleye, verebilecekleri en iyi görüntü kalitesini en rekabetci fiyatla kavusturmak.

2-3 bin tl daha pahali panellerle bile kiyaslayinca görüntü ozelliklerinde 58uf830v.nin hepsinin pabucunu dama attığı görülüyor. Tek eksigi 120 degil 60hz olmasi. Bu ise zaten trumotion ile 120ye çıkıyor ve bu haliyle test sonuclarina gore herhangi bir sekilde eksikligini hissettirmiyor.

Panel daha canli goruntu versin ve daha hızlı olsun diye belki ilk defa ips yerine va panel kullanılmış.

3d.yi paneli yavaslattigindan kaldırılmış.

3000 tl daha pahali olan 55uf950v.de bile bulunmayan local dimming. Color prime. Prime mastering engine. Motion eye care gibi ekstra goruntu ozellikleri eklenmiş.

Ayni modelde hatta hemen hemen hicbir 2015 serisinde yer almayan usb girisiyle 4k video oynatabilme ozelligi de konulmus.

Uzun sözün kisasi LG bir led/lcd tv.de ulasilabilecek en iyi görüntünün nasil olabilecegini denemek istemis ve bunu müşteriyle paylaşmış.

Hizb.in basina gelenlerden sonra Oled.den iyice cekinenlerden biri olarak görmeden siparişi veriyorum, 3d.den de vazgeciyorum ve görüntü aşkına lg.nin bu deneyim paylaşımına "varım" diyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.