Şimdi Ara

LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON / YENİ ÜRÜN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
17
Favori
53.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun hocam.

Bu tv nin fiyat/ekran boyutu/kalite oranı gayet iyi gibi duruyor. Bende niyetlendim bundan almaya ama inceleme şansım yok onun için internetten alacağım muhtemelen.

Tv gelincede yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

TRT 4k kanalı izleniyor galiba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Hayırlı olsun hocam.

Bu tv nin fiyat/ekran boyutu/kalite oranı gayet iyi gibi duruyor. Bende niyetlendim bundan almaya ama inceleme şansım yok onun için internetten alacağım muhtemelen.

Tv gelincede yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

TRT 4k kanalı izleniyor galiba?

TRT 4k izleniyor. Fiyatı da yakında artar gibime geliyor. Valla bunu çeyize aldım. Çeyiz kaydı yapıp, mayıs gibi kurulumunu yaptıracam. Garanti o zaman başlayacak.

Ama alacaksan Teknosadan değil, LG Mağazasından al. Teknosadan 2 kumanda çıkıyor. LG mağazasından en son model iki kumandanın birleşimi olan.
  • paneli ver kargoya bana gelsin,tam bir inceleme yapar settings de atarım

şimdi panel eve gelince sakın Mayısı filan bekleme getir eve,kursunlar,sağına soluna bak,görüntüyü de en az 10 gün kadar izle gün boyu da uzun süreler açık kalsın panel!
    sonra gerekirse yeniden koy kutusuna ama tavsiye etmem,açık kalsın ve kullan
  • akşama doğru hava kararınca yeniden o mağazaya gittim,yanıma da clip lerimin olduğu bir tane USB-stick aldım,hava kararmıştı ama mağaza acaip aydınlık idi!
    ben bunlar dan kendime Çam.Mak. almıştım geçen sene ayrıca yeğene Bul.Mak.aldırmıştım bir komşuma da Buzdolabı almıştık,elemanlar çok sık değişiyor
    ne zaman gittiysem patron hariç 2/3 eleman değişmiş buluyorum yaw ama bu son postada olanlar tam kazmalar bilgiyi geçtim ama ne tipleri
    ne de müşteriye yaklaşımları ne de ağızları da laf edemiyor bunların ülen benim alacağım olsa bile bunlardan almam yine yani o derece herifler

USB yi yasak dediler sonra tamam dediler! paneli dayamışlar Dynamic e yine ECO ya aldılar ama renkler vivid/sature ve çok kötü aslında panelin ne üreteceği
    belli yani oldukça iyi ama bu set.ler ile değiş tabiki!(bu arada bir müşteri vardı 10dk.içinde bu paneli aldırdım adama) satıcılar olaya çok Fransız kaldılar yine!
    siyah+detay v.s olarak bu şekilde bir inceleme yapamayacağım için olayı bitirdim tabiki,mağaza aydınlanması inanılmaz kötü sankim herifler iyice aydınlık olsun diye
    ortamı gündüz den de aydınlık hale getirmişler malı böyle satmak çok zor ama herifler olaya tam "fransız" yaw

EV ortamı şart veya ona göre demo odası ve karanlık/loş gibi bir ortam gerekiyor;bu panel bana max.4binlik CR gibi geldi!!

not;yukarıda verdiğim stutter testini de bu cliplerin içine atmıştım onu da açtım izledim! TM açıkken bile beni aman aman kesmedi,TM yi kapatmayı denemedim bile

LGE nin "ortaya karışık" hazırladığı demosu dönüp duruyor,film de var,maç da var;maç da falso görmedim band efekti varsa da fona göre değiştiği için anlamadım ama IPS lere göre
    VA lar bu anlamda çok daha iyidir biraz panelden anlayan bu panelin oldukça iyi olduğunu zaten görecektir!

sonra Vatanbilgisayar/Lara Şb. de buraya yakın olunca oraya da gittim ama henüz panel onlara gelmemiş,gelirse oraya da bir ara yine gider bakarım ama mağazalar ile bu işin
    prof.ayağı kesinlikle olmuyor;zaten bu çakallar da bilen/uyanık veya prof.bir kullanıcı v.s gelsin istemiyorlar "keriz müşteri" yi istiyorlar ve bunları çok seviyorlar!

++

şimdilik iki panel oldu izlemeye aldığım birisi buydu;diğeri de Vestel den CA9550 serrisi(panel aslında 2014 model dir,o zaman satamadılar,2015 de satamadılar çok pahalı olduğu için!
    şimdi 9500 oluverdi 9550(sadece HEVC dec.desteği geldi 2016 model oluverdi) sanırım 3,2 gibi fiyatı var 55lik olanın ben bunu F/P olarak değerlendirmek istedim!
    aynı şekilde 830 da öyledir,ama fiyat artarsa hiç bakmam bile++

• Etmeyin eylemeyin LG pasif 3D' de bu kadar başarılıyken kendinizi LG 3D sinden mahrum etmeyin.
  • Hocam yakında evleniyorum o yüzden konuyu yakından takip ediyorum tavsiye edermisiniz ?

@albani
  • 3d şartı/hevesi olmayan arkadaşlar hiç düşünmeden alsın. Fiyatına göre çok iyi.

harman kardon ses, metal kasa, curved ve 3d yok. Diğerleri önemli değil de ben 3d'den vazgeçmek istemezdim. Tereddütteyim.
  • Önce şunu yazayım;ben artık bu eskimiş-gebermiş TFT-LCD teknolojisine yatırım yapmayı düşünmeyen birisiyim! Oled leri uzun zamandır takip ediyorum
    hala beni kesmeyen bazı yönleri var,acelem de olmadığı için sadece takip ediyorum Oled leri,LCD lere gelirsem "benim paramla" bu meretlere yatıracağım para
    max.3 kağıt olur,daha üstüne pek çalışmaz benden! veya en fazla 3,5 olur gibi,4 hiç olmaz yaw dolayısıyla olaya ilk olarak fiyatın dan başlıyorum!
    F/P olmasına dikkat ediyorum,aslın da bu panellere 3 kağıt bile çok ama,ortada da o zaman alınır panel kalmıyor!

830 panele de bu açıyla yaklaştım;F/P gibi görünüyor+ "VA" olması zaten ben de belirleyici oldu+ özellikle 3D nin "olmaması" daha da belirleyici oldu!! diğer
    ıvır-zıvır veya Smart v.s ile hayat da işim olmadığı için bakmadım-sormadım bile! ama sistem içinde bir sorun çıkarıyormu bunlar onu da bilmiyorum yakında anlarım
    biraz da teknik detayları/spec. v.s bulursam olayı da çözerim,şimdilik bunların neticelenmesi için erken daha...

Mağaza da 830 aldırdığım kişiyle daha sonra ayak üstü fazla görüşemedim,o da ayrıca Buzdolabı da bakıyordu eşiyle ve o bölüme gidince bende ayrıldım,görüşebilseydim
    panel evine gelince gider,her türlü incelemeyi yapardım ve tam sett.ettikden sonrada manzarasını net olarak anlardım,mağazadan bunların yapılması hele hele böyle
    kazma satıcılardan yapılması imkansız yaw

++

Diğer adayım ise yukarıda bahsettiğim CA955x paneldir Vestel den,ancak şimdilik 830 bana de bir tık daha iyi gibi geldi!
    CA9x ise natural-soft/mat gibi gelmişti onu da beğendim ama paneli eve alıp da ayrıca görmek gerekiyor,onda da Samsung panel vardır ama spec.leri bana 830 dan
    daha iyi gelmemişti!

• 3D benim için gerekli olmadığı için, fiyat/boyut/kalite üçlüsü daha ön planda.

135" perde de projeksiyon kullanıyorum ama 3D özelliğini çok sık kullanmıyorum.

Led tvlerin sorunları malum, inşallah bu tv de sorunlar minumun seviyededir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ireyal

sen PJ ci olduğun ve de iyi bir PJ olduğu için ve de FILM ci olman sebebiyle bu LCD ler den fazla bir şey bekleme ve çıtanı ve beklentilerini de yüksek tutma+
  • Teknosa F/P olayına uyanmış herhalde 5499 yapmış fiyatını :(

http://www.teknosa.com/urunler/110015666/lg-58uf830v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-webos-2-0-smart
  • quote:

Orijinalden alıntı: jipsy

Teknosa F/P olayına uyanmış herhalde 5499 yapmış fiyatını :(

http://www.teknosa.com/urunler/110015666/lg-58uf830v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-webos-2-0-smart

YUHHHHH
    Teknosa yine bokunu çıkarmış . Bu nasıl bir zihniyet satış yapmasınlar diye ellerinden geleni yapıyorlar .
    Kafayı yemişler resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

@ireyal

sen PJ ci olduğun ve de iyi bir PJ olduğu için ve de FILM ci olman sebebiyle bu LCD ler den fazla bir şey bekleme ve çıtanı ve beklentilerini de yüksek tutma+

Beklentim çok yüksek değil zaten Can abi, projeksiyon keyfini alınca başka bir şey beğenmek zor zaten :)

Teknosa neyin kafasını yaşıyor
  • Teknosa'da ürünün gerçek fiyatı 5499 idi zaten. Türkiye'ye yeni girdi diye, fırsat ürünü olarak o fiyata düşmüşlerdi. LG mağazalarında durum ne bilmiyorum. Ben 3750 ye aldım kafa rahat
  • arkadaşım ayak aralıkları kaç cm acaba malum tv sehpaları 110 cm oluyor. Fiyatı 5000 lere çektilerse zaten yanına yaklaşmam bu cihazın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmanken

arkadaşım ayak aralıkları kaç cm acaba malum tv sehpaları 110 cm oluyor. Fiyatı 5000 lere çektilerse zaten yanına yaklaşmam bu cihazın

Ürün cuma günü teslim edilecek dostum. Bu arada üründe WEBOS 2.0 var. LG bu aralar WEBOS 3.0'ı yayınlayacak, ilerleyen aylarda belki bu Tv'de ücretsiz olarak Webos 2.0'dan 3.0 a geçebilir.

Şu an kağıt üzerinde TV'nin tek eksiği olarak 3d ve Harman Kadron ses sistemi olmaması görünüyor.

3 sene önce Tv alırken 3d özellikli aldım, sadece 2 kere izledim normal bir şekilde izlemek yeterli. 3d özellikli Tv si olan insanlarda ayda yılda bir izliyordur 3d filmleri.

Ultra Surround ses sistemi gayet güzel, Harman Kadron'un eksikliğini hissedemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas -- 2 Şubat 2016; 10:25:39 >

• Bu arada şöyle bir yazı buldum,

LG ve Harman/Kadron birlikte LG nin yeni nesil Tv'lerinde ( Yani şu anki Ultra Surround Teknolojisi) kullanmak üzeri Ultra Surround Teknolojisini geliştirmek için birlikte çalışmaya başlamışlar (2014 yılında).

Bu sistemi o yıllarda OLED TV lerde ve yeni çıkacak 5 UHD Tv de kullanmayı amaçlamışlar.

Bu sistem çok yönlü ses yayılımı ve çok yüksek seslerin evde bir sinemaymış gibi eşit dağılmasını sağlamış. Hatta sonra bunu geliştirip daha keskinleştirmişler.

http://www.highdefdigest.com/news/show/LG/harmankardon/Ultra_HD/4K/OLED/Home_Audio/Speakers/lg-harmankardon-team-up-for-ultra-surround-technology/14420

Aynı habere LG'nin News room sitesinden de ulaşılabilir

http://www.lgnewsroom.com/2014/04/lg-harmankardon-collaboration-introduces-extraordinary-sound-to-oled-and-ultra-hd-tvs/

• Ben dün iki defa LGE mağazasına gitmiştim,fiyatı da her iki defa sormuştum 3,9 gibi bir rakam söylemişler di,nakit de ise 3,7/3,8 gibi bir rakam vermişlerdi
    şimdi sizin bahsettiğiniz rakamı ben yemem,dün zaten LCD lere verilecek rakamları da yaklaşık yazmıştım,3 kağıt benden en fazla çalışacak rakam diye...

Bir süre izleyip göreceğiz rakamını,kaldıki ben hala emin de değilim,çakallık yapmasınlar şimdi,zaten bütün TR(satıcılardna bahsediyorum) ""DH"" yi takip
    ediyor herkes burada yazılanlara göre tavır alıyor yaw,fiyatları da DH sayesin de belirliyorlar,ama sorarsan,biz tanımıyoruz DH yi derler veya hiç
    bakmayız v.s derler,kısaca sallıyorlar,zaten hepsi de DH sayesinde iş tutuyorlar,yemesinler insanları çakallık ayakları yapıp...

şimdi bu panel 5/5,5 kağıda satılırmı??? bence satılmaz,o zaman vatandaş gicedek Samy/Sony alacak yaw veya bahsettiğim Vestel güzel iş çıkarırsa
    F/P olayından dolayı o da güzel satabilir,yaw Beyler millet aslında uyandı! çoğu insan evine 2.3.4 panelleri aldı veya alıyor artık! eskiden her odaya,mutfağa
    hatta balkona bile TÜPLÜ koyardık,şimdi insanlar panel koymaya başladılar bir de parası olan bir kesim vardır ama bunlar forumlara filan hiç uğramazlar
    kaç paraysa bakmaz ve basar alırlar,onları ayrı tutuyorum her zaman için

+++

@ireyal

dostum acele etme,bütçeni belirle,ama fazla bayılma F/P bir panel alırsın,zaten stoklar 2015 modeller olarak bitmek üzere gibi,Samy/Sony lerden de
    alternatif paneller çıkabilir,"PJ" işin en iyi yeridir hele de adma gibi bir sistemin varsa ki sende öylesin,panele fazla vermek sana uygun düşmez,gaza filan
    gelme

+++

@mrmanken

TV Ünitesi için mümkünse artık çok geniş(min.180/200cm gibi) alın yeriniz de müsait ise tabiki!

+++

3D ye çok takılmayın ayrıca "Latency" için yazdığımı da unutmayın ltf olmaması daha iyidir teknik olarak

Harman-Kardon diye de fazla takılmayın;HK bu işte çok çok iyidir ama bu panel de değil!! ayrıca dün clipleri izlerken(music-video lar da)
    sesi de açtım panelin ve oldukça iyi sayılır! Speaker işi paneller de iyi olamıyor maalesef(fiziki alan sebebiyle!!) ses takıntısı olan ise
    zaten ya ext.ses sistemi kullanacak veya prof.bir sistem kullanacak veya en azından bir sound-bar alacaktır!

+++

diğer bahsettiğiniz SmartTV dahil tüm ıvır-zıvır v.s işler benim ilgi alanım da olmadığı için bir şey diyemem,ancak bazı insanlar "TV" aldığını
    unutup ya PC aldığını ya Tablet aldığını ya MP aldığını filan sanıyor bütün bunlar da sistemin içine ediyor bir şekilde! sürekli FW çıkar
    veya sorunlar çıkarır v.s(özellikle Andro lu paneller)
    WebOS/Tizen bu konuda daha başarılı olsa da,bunlar fazla takılmayın,panel asli görevini yapabiliyormu buna bakın öncelikle

+++

dün yazmıştım;alternatif olarak da Vestel CA9550 panele de bakabilirsiniz! fiyatı uygun görünüyor ama yine bir çakallık fiyatlandırması olmazsa tabiki!
    F/P olarak uygun düşebilir bu panel ama teknik bilgileri heredeyse hiç yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 2 Şubat 2016; 12:20:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Teknosa'da ürünün gerçek fiyatı 5499 idi zaten. Türkiye'ye yeni girdi diye, fırsat ürünü olarak o fiyata düşmüşlerdi. LG mağazalarında durum ne bilmiyorum. Ben 3750 ye aldım kafa rahat

Ben gittigidiyorda bir satıcıya mesaj attım da o bana kutudan akıllı kumanda çıkmadığını içinde normal kumanda çıktığını söyledi. Sizinkinde nasıl oldu. Kumandayı kutu dışında hediye olarak mı verdiler.

Bu arada teknosa tekrar fiyatı 3.979 tl ye çekmiş.
    http://www.teknosa.com/urunler/110015666/lg-58uf830v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-webos-2-0-smart#url

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 2 Şubat 2016; 12:32:35 >

• İki arkadaşa 55ju7000 aldırmayı düşünürken, bu cihaz kanıma girdi. Yorumlar ve f/p olarak bayağı olumlu görünüyor.

acaba 55ju7000'in fiyatının düşmesini mi beklemeli yoksa bu ürünü alıp geçmeli mi kararsız kaldım.??

Kendimde 55UB850V kullanıcısıyım. Kendi cihazım açısındanda lgden memnunum...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.