Şimdi Ara

43.Dh Şarkı Yarışması (Kazanan .Undomiel.) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
5
Favori
3.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zorradam

quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Üst üste 2 kere şampiyon olan var mıydı?

2 kişi var birini yönetime alıp sus payı verdik bir kişi daha varki o bu yarışmanın gelmiş geçmiş en efsane isimlerindendir efsane 5'li olsa 1.sıra ben 2.sıraya o oynar diyebilirim gerçek bir halk kahramanı latince dili edebiyatı üzerine ihtisas yapan günlük tutmadan günlük tutan koca yürekli şarapçı adam @dorukhansn

Belki merak eden olur diğeri benim. İlk ben üst üste iki birincilik aldım. O değil ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil Chuck

quote:

Bu yarışmada 1.lik düşünmeyin zorro eyyam yapacak oylamada felan

doğvu mu?

kazanmak zorundayım hatunla ideaya girdim moral bozmak istemem ama kimsenin şansı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arda_xl kullanıcısına yanıt
    Ust uste 3 kere var mi peki?

• quote:

Ust uste 3 kere var mi peki?

Ben daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
  • Ust uste kazanamama rekoru ne peki? Bence o daha önemlisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sefer bende katılacağım heyecan olur belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

Ust uste kazanamama rekoru ne peki? Bence o daha önemlisi

1.yarismadan belli katilan ve hiç kazanamayan biri var o kendini biliyor

@arda_xl ben ismini vermek istemiyorum fuatin isim vermeden o olduğunu anlatsana

• Ah şu süre sınırını 15dk yapsanız ne cevherler var kullanamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikola125

Ah şu süre sınırını 15dk yapsanız ne cevherler var kullanamıyorum

ben yıllardır 4 dkya düşürme taraftariyim ama bir çok arkadaş fon müziği uzun parcalar tercih ediyor bu süre çok kisayken benle mustafanin yarimsar saniye uzatmasi ile bu uzunluga geldi önümüzdeki 5 yıl yani 100.yarismayi plandigimiz tarihe kadar 6,5 dk sınırı aşılmaz belki kisaltilabilir gerçi oy sistemi degismesi bile yönetimden red yedi ilerleyen süreçte çok fazla degisiklik beklemiyorum 61.yarismadan sonra yeniden baskanlik seçimi yapacağız baskan ve yönetim degisirse belki o zaman yarışmada bazi kurallar değişebilir müzik dedigin 2 dkda duyguyu 1,5 dk da mesajı verip ara muziklerle 4 dkda biter 15 dk parça ile katılırsan kimse dinlemez üstüne linç ederlerdi diye düşünüyorum örneklerini yaşadık 8 dklik bir parca katılmıştı birisi o yarışmayi bulup yorumlari okumalisin

• quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

quote:

Orijinalden alıntı: nikola125

Ah şu süre sınırını 15dk yapsanız ne cevherler var kullanamıyorum

ben yıllardır 4 dkya düşürme taraftariyim ama bir çok arkadaş fon müziği uzun parcalar tercih ediyor bu süre çok kisayken benle mustafanin yarimsar saniye uzatmasi ile bu uzunluga geldi önümüzdeki 5 yıl yani 100.yarismayi plandigimiz tarihe kadar 6,5 dk sınırı aşılmaz belki kisaltilabilir gerçi oy sistemi degismesi bile yönetimden red yedi ilerleyen süreçte çok fazla degisiklik beklemiyorum 61.yarismadan sonra yeniden baskanlik seçimi yapacağız baskan ve yönetim degisirse belki o zaman yarışmada bazi kurallar değişebilir müzik dedigin 2 dkda duyguyu 1,5 dk da mesajı verip ara muziklerle 4 dkda biter 15 dk parça ile katılırsan kimse dinlemez üstüne linç ederlerdi diye düşünüyorum örneklerini yaşadık 8 dklik bir parca katılmıştı birisi o yarışmayi bulup yorumlari okumalisin

Kesinlikle katılmıyorum, uzun parçalarda asıl istenen duygu tam veriliyor. Şimdi 13dk'lık parça koyacağım fakat power metal olduğundan ve grunting olduğundan kimse sevmeyecek biliyorum. Fakat bu gruptaki her birey kendi alanında uzman kişiler.

Clean vocal, brutal vocal, efsane riffler. Dinlediğim en epik şarkı benim. Lyricslerle dinleyiniz.

Bu grubun drummer'ı Kai Hahto virtüözdür. Adamdaki tekniği başkasında bulamazsınız öyle ki Childeren of Bodom'un drummer'ına bile ders vermiştir.

Jari Mäenpää ise başka boyut, grubun ilk albümünde tüm enstrümanları kendisi çalmıştı

Önyargıyla yaklaşmadan dinlemeye çalışın şarkıları sözleriyle beraber.

Bir de bu var tabii Şarkının her tarafından epiklik akıyor, kesinlikle dinleyin. Vokalist Jorn Lande, bu adamın sesi hayatımda duyduğum en iyi seslerden. (Bu şarkıyı 2 kişi söylüyor, baştaki değil 2.söyleyen kişi Jorn Lande. 2.40'da giriş yapıyor.)

• Hocam herkesin zevki farklı, ona rağmen herkes hepsini dinleyip elinden geldiğince adil oylamaya çalışıyor. Şimdi metal sevmeyen bir adamın önüne 15 dk lık 3-4 tane metal şarkıyı koyarsan (25 kişi katılıyor,3-4 tane çıkar böyle) "başlarım yarışmana" der bırakır, haklıdır da. O yüzden bence öneriniz mantıksız. Keşke sınır 4 dk olsaydı hatta.
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi düşündüm de bir yandan haklısınız, başka türleri sevmeyenlere işkence olabilir. Ancak yukarıda her şarkıyı teker teker dinlemelisiniz, zamanı olmayanlar katılmasın yazıyor. Bence böyle bir yarışmaya katılınıyorsa objektif olarak her şarkıyı teker teker değerlendirmek gerekir. Ben pop müzikten nefret ederim ona rağmen iyisini seçmeye, adilce puan vermeye çalışıyorum.

Dediğiniz gibi sistem suistimal edilebilir. Mesela Nightwish'in 23dk'lık şarkısı var Opeth'in Black rose immortal şarkısı var sırf bunları koysan 45dk gider Ben de zaten istediğim şarkıları koyamamanın verdiği duyguyla yazıverdim akıllı düşününce dediğiniz mantıklı

• Scarecrow mükemmel bir şarkı ya. zorroya ben de katılmıyorum, uzun da olur, kısa da olur. Genelleme yanlış. Uzun senfonilere de mi karşısın o zaman zorro? İçerisinde senfonik öğeler bulunan, hikaye anlatır gibi, adama film izlettirir gibi 10-15 dakika şarkı yapan adamları hor görmek çok yanlış, hadi onu geçtim aşağıdaki babaya saygı azıcık.

• Demek istediğim tam olarak buydu aslında. 4-5dk'lık şarkılarda ben o hissiyatı alamıyorum. Bu tür 10-15dk'lık şarkılarda bazı gruplar destan yazıyorlar bildiğin. Muhteşem hikayeler geçiyor, kendini tam anlamıyla kaptırıyorsun şarkının atmosferine. Mesela Nightwish - The Poet and The Pendulum. Bildiğin adamlar senaryo yazmışlar şarkıya.

Bu şarkı Tuomas'ı intihar etmekten kurtardı diye bir söylenti de vardı Youtube'da ben inanmam gerçi ama olsun

7.dk'da çocuk şimdi 3dakikam kaldı bana her zaman hasret kaldığım ölümü verin diyor 10.dk'da bir odaya giriyorlar ve çocuk odada çıplak bir şekilde, yüzünde bir tebessüm ve yanında 1000 sayfalık bir defterle ölü bulunuyor.

Ayrıca Hz İsa'ya gönderme var (Second robber to the right of Christ paragrafında)

• Millet 3-4 dakikayı tam dinlemiyor 15 dakikayi hic dinlemez. Benim dinledigim muziklerde de 8-10 dakikalik var ama insan sevmediği şeyleri bu kadar uzun süre dinlemez.

• Puanlama sistemi değişirse TRT'ye bağlarım.

• 6:30 belki 7 olabilir ama daha artmasın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus III

Scarecrow mükemmel bir şarkı ya. zorroya ben de katılmıyorum, uzun da olur, kısa da olur. Genelleme yanlış. Uzun senfonilere de mi karşısın o zaman zorro? İçerisinde senfonik öğeler bulunan, hikaye anlatır gibi, adama film izlettirir gibi 10-15 dakika şarkı yapan adamları hor görmek çok yanlış, hadi onu geçtim aşağıdaki babaya saygı azıcık.

bahsettigin şeyler yarışma formatıyla ilişkili degil belki ilerleyen dönemlerde konsept şeklinde bu tarz destansı şarkıları senfonileri yarıştırabiliriz ama genel sistemi eurovision ile paralel bir yarışma bu 42 yarışmalık geçmişimizde radikal bir degişiklik yapmadık sistem hep buydu o yüzden şimdi süre sınırını kaldırmak demek büyük bir radikal degişiklik olur yukarda da dedigim gibi insanlar oylama sisteminin bile degişmesine karşılar bu yarışmanın artık bir gelenegi var insanlar bunun dışına çıkmak istemiyor yoksa ben 10 dk dan uzun şarkılar kötüdür gibi bir şey demedim haddimede degil ben sahne alırken bazen 8-9 dk solo çalardık o zaman kendi yaptıgım müzigede saygısızlık etmiş olurum üstadların yanı sıra ama dedigim gibi sürenin bundan daha uzun olması en azından ben yönetimdeyken pek mümkün degil yönetimin ve genelinde benimle ortak düşündügünü görüyorum

• WISDOM kullanıcısına yanıt
    peqi

• şu an yengenizle dinliyoruz parçaları 26 parça var benim şarkımı söylemedim bakalım kazanma şansıma ne diyecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.