Şimdi Ara

Sınırda Rus savaş uçağı Türk jetleri tarafından düşürüldü(ANA KONU) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
903
Cevap
3
Favori
16.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Putin sert bir açıklama yapıp Rus milletinin gazını almış.
    Ancak şöyle bir şey var kim doğru söylüyor ? Eğer biz bu konuda bir yanlışlık yapmış isek NATO tarafından da tokadı yeriz. Bir de dış medyaya bakarsak Türkiye'nin adı IŞİD destekçisine çıkmış, biraz sancılı bir döneme gireceğimiz kesin.

İsrail gibi sınıra duvar örmeye başladık, zamanında gereken hamleler yapılıp sınır komşularımızın batışını izlemeseydik bunları konuşuyor olmazdık.
  • Ruslari anlamiyorum ruslar isidi bitirmek icin gelmedi mi? Rus ucaklar muhalif bolgesinde ne isin var.hem Sinirimiza kesif yaparsin uyardik vurduk ruslar yanlis bolgelere vuruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Sınırda Rus savaş uçağı Türk jetleri tarafından düşürüldü(ANA KONU)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: todola

Genel Kurmay Başkanlığı düşürülen uçağın radar kayıtlarını yayınladı. Buraya bakılırsa sınır ihlali var.

Sınırda Rus savaş uçağı Türk jetleri tarafından düşürüldü(ANA KONU)

Sınırda Rus savaş uçağı Türk jetleri tarafından düşürüldü(ANA KONU)

sınırdan içeri 2 km girmiş ama sınırdan çıktıntan sonra vurulmuş

• şu an cumhuriyet okuyan birisi rusyada olduğumuzu sanır.yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Bence iyi olmuş..Sınırlarımızı iyice yol geçen hanına dönmüştü..Uçak Rusya'nın olsa bile Rusya bizim değildi der karizmasını çizdirmek istemez..Birde Rusya'dan o kadar korkmayın Afganistan ve Çeçenistan'daki başarısızlıklarını herkes biliyor..Gençler siz Türksünüz kendinizi küçük görmeyi bırakın artık..

Milyon suriyeliyi aldın içine yol geçen hani değil rusya geldi diye yol geçen hanı ?

• ŞAKACI kullanıcısına yanıt
    Hocam birakin su antopogenesisleri,kendilerini nimetten sayiyirlar sonra

• Rusyanın suriye de ne işi varmış sormazlarmı adama .. İyi olmuş..
  • valla suriyelileri kim içine aldı bilmiyorum ama karşındaki silahlı kuvvetlere ait bir uçak ve sınırını ihlal ediyor.defalarca ikaz ediyorsun dinlemiyor.sende vurup indiriyorsun.rusya da aynısını yapardı.tamamen farklı şeyler konuşulan.yanlış yere gelmişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TerryLeather_

quote:

Bence iyi olmuş..Sınırlarımızı iyice yol geçen hanına dönmüştü..Uçak Rusya'nın olsa bile Rusya bizim değildi der karizmasını çizdirmek istemez..Birde Rusya'dan o kadar korkmayın Afganistan ve Çeçenistan'daki başarısızlıklarını herkes biliyor..Gençler siz Türksünüz kendinizi küçük görmeyi bırakın artık..

Milyon suriyeliyi aldın içine yol geçen hani değil rusya geldi diye yol geçen hanı ?

Mültecilerle savaş uçaklarını bir tutacak kafayı nerden buluyorsunuz anlamak zor.

• PUTİN AĞLAMA PUTİNNNN AĞLAMA YAVRUM BU DAAAA GELİR BU DAAAA GEÇER AĞLAMA LELELE...

• Asterix kullanıcısına yanıt
    Hava sahaları kara sınırlarıyla aynı orantıda değildir.Türkiyenin Rusya tarafından düşürülen f4 uçağından sonra suriye sınırı için angajman kuralları değişti. 7 km yaklaşanı uyarırım 3km yaklaşanı vururum. Yanlış bilmiyorsam böyle olması gerekiyor suriye sınırının angajman kuralları. Yani uçak bizim sınırımızın dışında da vurulmuş olabilir ama bizim hava sahamız içerisinde oluyor ki iz düşüme göre bu kesinlikle bir keşif uçusu ve uçağın düşürülmesi son derece normal. Kimse yabancı bir savaş uçağının kendi sınırlarında dolanmasını istemez.
    Rusya boş atıp kendini pohpohlayıp dursun evet belki askeri açıdan Rusya kadar güçlü değiliz ama bize saldıranlara ağır hasar bırakabilecek kadar da gücümüz var evelallah. Avrupa ve Amerika ambargo uyguluyor Rusya'ya ticari anlamda bize ambargo uygularlarsa açlıktan kırılmaya başlarlar. Rusyanın kendi kendine yetebildiği falan yok. Ekonomileri berbat durumda. Bir kaç gün konuşulur sonra unutulur başkada bir şey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Rusyanın suriye de ne işi varmış sormazlarmı adama .. İyi olmuş..

Dunya gundemini takip etmiyorsun herhalde?

• Judge Man kullanıcısına yanıt
    ortadoguda savaşa girmek bataklıga saplanmış gibi birşey abd ırak,afganistana girdi ama netice trilyonlarca zarar ülke olarak ortada durmalıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Judge Man

quote:

Orijinalden alıntı: _TerryLeather_

quote:

Suriyeli benim komşum gelirde geçer de sanane
    rusya kim oluyor ne işi var benim ön kapımda

Nedemek sanane lan ben bu ülkede kaldığım sürece hiç bir müslüman arap vs gelemez ben gittikten sonra kucak kucağa takılın umrumda olmaz.

Bende ruslar gelsin araplar gitsin istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: teddybear01

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Rusyanın suriye de ne işi varmış sormazlarmı adama .. İyi olmuş..

Dunya gundemini takip etmiyorsun herhalde?

Ettiğim için soruyorum zaten. Şimdi ortalıkta bayağı bilgi kirliliği var kimi türkmenler vuruluyor diye iddia ediyo kimi teröristler diyor...Orada durumlar çok karışık rusya sınırı geçti ise uçağın vurulması normal bu kadar bilgi kirliliğinde tartışmak yersiz herşey belirginleşsin o zaman konuşulur..

Dostum ugrassan domuzdan post olur da amerikadan dost olmayacagini hala anlamadiniz mi allah askina!
    Turkiyenin fiili olarak suriyeye cekilmeye calisilmasinin calismalaridir bunlar,oyuna gelmeden kardeslerimize destek olmak zorundayiz,basbakan bayirbucak saldirilarindan sonra surdurulan mit tirlarini soylemisti,ama bugun feto denen ibni sebe yok kac zamandir,lakin daha dun turkmenler mermilerimiz onlara yetismiyor diye aciklama yapti,bugun o tirlar neden bolgeye sevkedilmiyor sorusunu bir akp secmeni olarak kendilerine sormak zorundayiz!
    Irak iran savasini ve saddam tarihini biraz inceleyin natonun bizim icin ne yapacagini anlarsiniz!
    Dedigim gibi fiili savastan uzak silah yardimi yapmaliyiz turkmen kardeslerimize

Kürt devleti kurulacak orada, senin ve benim rolüm ise izlemek olacak. Bu saatten sonra Türkiye'nin Ortadoğu'da herhangi bir rol üstlenmesi imkansızdır.
  • Bu konuya yorum getirmek başka gözle bakmak saçma olur kısa ve net olarak : TÜRKİYEM UMARIM YENİDEN KÜLLERİNDEN DOĞUP KENDİNİ VE GERÇEK YİĞİTLİĞİNİ HERKESE GÖSTERİR BİZİM ATALARIMIZ YALAN SÜPER KAHRAMANLAR DEĞİL GERÇEK KAHRAMANLAR

BAŞTA

Hz.Muhammed (s.a.v)

Fatih Sultan Mehmet

M.Kemal Atatürk

Süleyman Şah ve Ertuğrul Gaziler ve birçok yiğit biz ölmekten korkmayız biz masuma biz yaşarken zulüm edilmesinden korkan bir milletiz hadi inşALLAH herşey gönlümüzce olur :).
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.