Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Newells

quote:

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Selamın aleykum arkadaşlar. Zenfone 5 ten geçmeyi düşünüyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor ama tahmin edeceğiniz gibi pil sıkıntısından korkuyorum. Birde bu telefonda rom root isleri ne derece kolay acaba ? Zenfone de cmd den halledebiliyoruz. Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Sin ricam mesajimi alıntılarsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

4.5 - 5 Saat Arası ekran Suresi alabiliyorum,Bilgin Olsun..

Bekleme süresi ne kadar acaba ? Sosyal ağlar kullanmıyorum sadece dh ve haber siteleri,dr driving gibi 1 2 küçük oyun. yeterli mi sizce ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @muratai

Yorum için teşekkürler reyiz. Akla uygun olanıda buydu zaten.

@tecnikadamoguz01

PTTCel = Avea bunu biliyorsunuz değil mi ? Şehrinizde avea'nın durumu nasılsa ona göre alın derim hattı alacaksanız da.. Profilinizde 94 lü olduğunuz yazıyor. 26 yaş altı olduğunuz için alınabilecek en iyi kampanya Turkcell'in yıldızgenç kampanyasıdır. Neyi nasıl yapıyoruz unuttum ama 25 liraya 500 dk 1000 sms 2 gb internet veriyor ki internet turkcell interneti avea vs ile kıyaslanamaz bile. 3 hattı da kullandım ben. Her sene kampanya bitince diğerine geçiyorum. Vodafone vs yanında yalan kalıyor turkcell'in. (Ankara'da yaşıyorum.)

@LoveTheMooN

Eğer oyun falan oynuyorsanız uzak durun bu aletten. En azından kernel çıkana kadar. Advanture Capitalist oynuyorum ben şarjı tamamen bitirmek için. Sürekli bir matematik hesabı var diye belki bilemeyeceğim ama 7-8 dk da %10 şarj gidiyor. Siz driving falan diyorsunuz orada da grafik var. Benim kullanımıma göre 4-4.5 saat görmüyor cihaz. 3.5 saatte bitiyor. Chrome whatsapp twitter derken. İşlemcisi gereksiz hızlı ve çekirdek sahibi akıp gidiyor o yüzden. Bu gidişle kernel yapmayı ben öğrenicem herhalde kafamı bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 3 Ekim 2015; 11:04:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

quote:

Selamın aleykum arkadaşlar. Zenfone 5 ten geçmeyi düşünüyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor ama tahmin edeceğiniz gibi pil sıkıntısından korkuyorum. Birde bu telefonda rom root isleri ne derece kolay acaba ? Zenfone de cmd den halledebiliyoruz. Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Sin ricam mesajimi alıntılarsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Bunda daha basit custom ROM olayı. Custom recovery 1 kere duruyorsunuz. Ondan sonra ister custom ROM yükleyin ister resmi ROM yükleyin. Bilgisayara ihtiyaç bile duymuyorsunuz. Brick durumları hariç tabi.

3g şeçeneği zaten otomatik 2g/3g demek. Sadece 4g veya sadece 3g yok bunda. Yalnızca sadece 2g seçeneği mevcut. Gerisi otomatik.

Sizin bekleme ve ekran süreleri ne kadar acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

@muratai

Yorum için teşekkürler reyiz. Akla uygun olanıda buydu zaten.

@tecnikadamoguz01

PTTCel = Avea bunu biliyorsunuz değil mi ? Şehrinizde avea'nın durumu nasılsa ona göre alın derim hattı alacaksanız da.. Profilinizde 94 lü olduğunuz yazıyor. 26 yaş altı olduğunuz için alınabilecek en iyi kampanya Turkcell'in yıldızgenç kampanyasıdır. Neyi nasıl yapıyoruz unuttum ama 25 liraya 500 dk 1000 sms 2 gb internet veriyor ki internet turkcell interneti avea vs ile kıyaslanamaz bile. 3 hattı da kullandım ben. Her sene kampanya bitince diğerine geçiyorum. Vodafone vs yanında yalan kalıyor turkcell'in. (Ankara'da yaşıyorum.)

@LoveTheMooN

Eğer oyun falan oynuyorsanız uzak durun bu aletten. En azından kernel çıkana kadar. Advanture Capitalist oynuyorum ben şarjı tamamen bitirmek için. Sürekli bir matematik hesabı var diye belki bilemeyeceğim ama 7-8 dk da %10 şarj gidiyor. Siz driving falan diyorsunuz orada da grafik var. Benim kullanımıma göre 4-4.5 saat görmüyor cihaz. 3.5 saatte bitiyor. Chrome whatsapp twitter derken. İşlemcisi gereksiz hızlı ve çekirdek sahibi akıp gidiyor o yüzden. Bu gidişle kernel yapmayı ben öğrenicem herhalde kafamı bozuyor.

Anladım hocam. Bende zenfone ile yaklaşık 4-4.5 saat ekran süresi alıyorum. Pili için bir telefondan daha mahrum kaldık.

• quote:

quote:

quote:

Bunda daha basit custom ROM olayı. Custom recovery 1 kere duruyorsunuz. Ondan sonra ister custom ROM yükleyin ister resmi ROM yükleyin. Bilgisayara ihtiyaç bile duymuyorsunuz. Brick durumları hariç tabi.

3g şeçeneği zaten otomatik 2g/3g demek. Sadece 4g veya sadece 3g yok bunda. Yalnızca sadece 2g seçeneği mevcut. Gerisi otomatik.

Sizin bekleme ve ekran süreleri ne kadar acaba ?

Ben genelde eve geldiğimde şarj seviyem %30-50 arası oluyor. Böyle olduğunda ekran sürem de 2-3 saat arası.

Yoğun kullanırsam da 4 saat ekran süresi alıyorum. Bekleme süresi 12-15 saat civarı seyrediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalnız geliştirici sürümü kullanıyoruz şu an. Ekran parlıklığı ayarlamada falan dengeyi kuramıyor cihaz. Diğer arkadaşlar işte vs çalışıyor diye öyledir belki ama ben cihazı okulda ve aralarda dışarda kullandığım için parlaklık doğal olarak yüksek çalışıyor cihaz. O yüzden çabuk bitiyor olabilir. Hem daha 5-6 günlük. Pil alışınca uzayada bilir ama bir underclock şart. Ondan sonra şarjı ben baya katlayacağımızı düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

edit: otoburpirana ile aynı ekran sürelerimiz. Bende o şekilde alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 3 Ekim 2015; 11:49:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: X_Seller
    hocam, bu yanlış bilgi, düzeltin, bende buraya açıklamasını yazayım. telefon tek imei ve çift hatta sahip, stand by durumunda ikenaynı imeiye sahip farklı iki hat sorun çıkarmaz. eğer siz aynı imeiye sahip iki farklı hat ile aynı anda arama yaparsanız bahsettiğiniz şekilde kapanma olur.

bunu şu şekilde sizde test edebilirsiniz. redmi ye çift hat takın ve sim1 den herhangibir numarayı arayın, aynı ortamda bulunan bir arkadaşınızda sizin sim2 deki hattınızı arasın. sim2 yi arayan arkadaşınıza aradığınız numaraya ulaşılamıyor sesli mesajı çıkacak

Şimdi hasana alıntı yapmak, onunla muhattap olmak istemiyor olmama rağmen ortada yanlış bir bilgi varsa düzeltmek gerek.

MTK lı hiç bir telefon Dual active değildir. Yani 2 hat aynı anda aranamaz. Ancak 2 hat aynı anda şebekeye bağlıdır. Hatta bir tanesi ile internete bağlı kalabilirsiniz, öbüründende çağrı alabilirsiniz (çağrı aldığınız an internet kesilir)

Çinde ve dünyanın geri kalanında imei kayıt saçmalığı olmadığı için, bazı çinli üreticiler çift simli telefona tek imei vermek gibi bir hataya düşüyor.

Eğer 1 imeiyi 2 hatta girerseniz ve 2 tane hat takarsanız, imeiniz klonlanmıştır mesajını er yada geç alırsınız. Sonuçta şebekeye bağlantı kuruyor telefon. Yapamadığı tek şey, siz zaten telefonla görüşürken öbür hattanda arama almanız. Aslında iyi birşey, telefon kulağınızda iken 2.ci bir çağrı almak istemezsiniz (beyin hücreleri birbirini yer)

Bu tür tek imeili ama çift simli telefonların pasaport kaydı bence saçma olur. BTK nın sistemi bu tür durumlar için özel ayarlanmamıştır. Neredeyse bütün çift simli telefonlarda çift imei var.

Sakın ola 1 imeiyi 2 simli telefonun 2 yuvasınada girip, çift hat takmaya kalkmayın. Klonlanmış mesajı hemen gelmeyebilir, ama eninde sonunda gelecektir.
    Operatörler şebekeye bağlantı kurulurken imei / imsi numaralarına bakarlar. Kullanıcı adı - şifre gibi yani. İmei engellenmişse şebekeye bağlantı kuramazsınız. Tek imei ile çift hat standby modda yasal olarak kullanılamaz. Eğer BTK bir takım telefon marka / modellerinde tek imei - çift hat tespit edip, ona özel kural uyguladı ise (pasaport kaydı - resmi ithalat) ona birşey diyemem. Ama siz nokia 1100 dan aldığınız imeiyi çift hatta çakarsanız, adamlarda salak değil klonlandığını anlar yani.

Malesef alıntı yaparak cevaplamak zorundayım, lenovo x2 mtk işlemcili ve dual active dir mesela.

Geri kalan mtk lar dual aktiv olmadığı için tek telefonda tek imei ile iki sim kullanmak, tek telefona sahip olup arama ve aranma için simkart değiştirerek kullanmaya eşdeğerdir.

• Mesela bugün şarjım şu an %49 da. Ekran sürem tam 2 saat. Bekleme süresi de 5 saat.

Yaptığım işlemler. İnternet gezintisi manga okumak. Oyun oynamıyorum pek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 3 Ekim 2015; 12:04:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Yalnız geliştirici sürümü kullanıyoruz şu an. Ekran parlıklığı ayarlamada falan dengeyi kuramıyor cihaz. Diğer arkadaşlar işte vs çalışıyor diye öyledir belki ama ben cihazı okulda ve aralarda dışarda kullandığım için parlaklık doğal olarak yüksek çalışıyor cihaz. O yüzden çabuk bitiyor olabilir. Hem daha 5-6 günlük. Pil alışınca uzayada bilir ama bir underclock şart. Ondan sonra şarjı ben baya katlayacağımızı düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

edit: otoburpirana ile aynı ekran sürelerimiz. Bende o şekilde alıyorum.

Anladım hocam sizde ki model de sd kart desteği mevcut mu acaba ? Gsmarenadan baktım orada sadece cin versiyonu için var yazmış.

• X_Seller kullanıcısına yanıt
    Hiç bir mtk işlemcisi dual active desteklemez.
    Vibe X2 de 2.ci bir modem yongası kullanılıyor. Sadece çin versiyona özel tabi. İyi yakalamışsın genede.

Geri kalan mtk lar dediğin = Bütün mtk işlemciler (içinde ikincil / üçüncül harici modem bulundurmayan %99.9 modeller) dual standby dır.

Dual standby, senin dediğin gibi sim kart değiştirerek kullanmaya eşdeğer değildir.
    İki sim de şebekeye aynı anda bağlantı kurar. Sim değiştirme gibi olsa idi, ikisinden birini seçmen ve öbürünün kapalı olması gerekirdi. Halbuki hattın biri ile internet bağlantısını gerçekleştirirken, öbür hattan arama kabul edebiliyoruz çok kolay bir şekilde.

Dual active Sar değerini çok yükselteceği için tercih edilen bir yöntem değil.

Sakın ola tek imeinizi 2 sime birden girip yakalanmayın.
  • @OtoburPirana

ooo adam otaku çıktı ya :D

@LoveTheMooN

Hocam bu sefer gsmarena fena çuvalladı :D Hızlı şarj vs varda diyor ama o da yok. Benimki FDD yani çin sürümü değil ve hafıza kartı desteği var. 32 gb'a kadar exfat,32 gb üstü de fat32(4gb üstü dosyaları kabul etmez) destekliyor cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 3 Ekim 2015; 12:49:14 >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk172

Bugün kayıt için Türkiye gov tr ye girdim. Telefonun imeisine baktım. İki IMEI de aynı. Bi sıkıntı çıkar mi? Sizin imeiler nasıl dır?

Bizde de tek imei var. Tek imei kaydettireceksiniz fakat telefonu çift sim kartlı olarak düşünmeyin. Tek imei var ise tek sim kart kullanın resmi bir şekilde kullanmak istiyorsanız. Yoksa aynı imei ye sahip sim yuvalarına aynı anda 2 sim kart takarsanız imei klonlanmış olarak algılanır BTK tarafından. Sonra da imei niz kapanır.

hocam, bu yanlış bilgi, düzeltin, bende buraya açıklamasını yazayım. telefon tek imei ve çift hatta sahip, stand by durumunda ikenaynı imeiye sahip farklı iki hat sorun çıkarmaz. eğer siz aynı imeiye sahip iki farklı hat ile aynı anda arama yaparsanız bahsettiğiniz şekilde kapanma olur.

bunu şu şekilde sizde test edebilirsiniz. redmi ye çift hat takın ve sim1 den herhangibir numarayı arayın, aynı ortamda bulunan bir arkadaşınızda sizin sim2 deki hattınızı arasın. sim2 yi arayan arkadaşınıza aradığınız numaraya ulaşılamıyor sesli mesajı çıkacak

Hasan Bey selam :) ya bu mesajı yeni gördüm gözümden kaçmış. hatırlarsanız bi ara bunun muhabbetini yapmıştık sizle facebookta. ben denedim abim bu mevzuyu yani tek imei olayını direk patladı mesaj falan bile gelmedi. bi köşeye notunu almıştım imeinin aylar sonra tekrar denedim. yok hat gelmiyor imei uçmuş. riske gerek yok çift imei yazın gitsin.

• Merhabalar,
    bir yıldır redmi note 3g kullanıyorum ve oldukça memnunum. konuyu baştan sona okudum ve takip ediyorum. aklıma takılan 4g aktif olduktan sonra bu telefonu turkcell ile kullanabilecek miyiz? malumunuz 800 MHz ihalesini kazandılar..

• sozum laftan anlayana...
    bu mesaj silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Ekim 2015; 16:05:21 >
  • ben biraz işin fantezi boyutuna kaçmak istiyorum

malum note markası gibi artık bu seriye kalem gelmesi ve projeksiyon gibi cihazlarıkontrol etmek ve benzer cihazlar arasında veri transferi için nfc desteğinin yanı sıra, microsoft ortamındaki döküman ve not lar için eşitleme yapan, kalem ile sorunsuz çalışan ve çalışacak ocr desteğive yine kalem ile sorunsuz çalışacak kartvisit arşiv yazılım desteği de bekliyorum

kısacası xiaomi fiması rom larında artık son kullanıcı fantezileri istekleri yerine pro kullanıcı kısmına da destek vermesi gerek. bu arada ben hala standart müzik player da ses efekt yazılımı olan ekolayzer da denen yazılım varsa da kendi z7 mini tlf umda erişemiyorum. bugün teslim alacağım prime da olmasını umuyorum ve nubia nın radyo ve mp3 ün den daha kaliteli olmasını diliyorum. henüz teslim almadım

şu sıra tlf lar reel bir hardware yenilik kısmında birşey çıkartamıyorlar. bi dönem 615 lere saldırdılar. yemedi. snapdragon lar 808 ve 820 lere bakıyorlar şu sıra... ama kimse rom geliştiricilerinden malum markalardaki gibi program ve bağlantı isteyen yok. ya kamera soruyorlar yada hızlı internete giriyormu ?
    burdan Akıllı tlf kullanıcılarının ne kadar akıllı veya tlf u ne maksad ile kullandıkları konusunda ne kadar akıllı oldukları görüşlerini kesinleştiriyor.

çift veya daha fazla sim ise.. artık hem şirket hemde şahsi tlf nosunu bulundurmak isteyenler için doğal olarak önemli konu

ama ben hala rom içerisinde tüm hardware e yeterli olabilecek yazılım desteği istiyorum

note serisini alıp da bak kalemi bile var diyenlere....... diyordum ama redmi note serisine kalem ile ocr - projeksiyon desteği talebimi yineliyorum

bunu eu forumda konu açarak yineliyeceğim ama o tür isteklerde yoğunlaşalım ve bu tür istekler için ayrı bölüm ve topic leri arttıralım

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 3 Ekim 2015; 13:32:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

sayenızde ısın ıncleıklerını ogrenıyoruz .
    tesekkurler.
    hasan bey TD lerı FDD ye nasıl cevrılır ?
    bır de onu anlatsanız ? :D

Hocam biz elden isterlerse hatlarını takarak kontrol ettirerek veriyoruz, kullanıcı kendi dilediği romu yükleyerekte test yapabilir, bizim için bir sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

quote:

quote:

quote:

Bugün kayıt için Türkiye gov tr ye girdim. Telefonun imeisine baktım. İki IMEI de aynı. Bi sıkıntı çıkar mi? Sizin imeiler nasıl dır?

Bizde de tek imei var. Tek imei kaydettireceksiniz fakat telefonu çift sim kartlı olarak düşünmeyin. Tek imei var ise tek sim kart kullanın resmi bir şekilde kullanmak istiyorsanız. Yoksa aynı imei ye sahip sim yuvalarına aynı anda 2 sim kart takarsanız imei klonlanmış olarak algılanır BTK tarafından. Sonra da imei niz kapanır.

Hasan Bey selam :) ya bu mesajı yeni gördüm gözümden kaçmış. hatırlarsanız bi ara bunun muhabbetini yapmıştık sizle facebookta. ben denedim abim bu mevzuyu yani tek imei olayını direk patladı mesaj falan bile gelmedi. bi köşeye notunu almıştım imeinin aylar sonra tekrar denedim. yok hat gelmiyor imei uçmuş. riske gerek yok çift imei yazın gitsin.

Şu an elimde redmi note 2 yok ama sizde varsa sırf bu deneme için 1 adet imei yollayabilirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu an elimde redmi note 2 yok ama sizde varsa sırf bu deneme için 1 adet imei yollayabilirim

redmi note de denemiştim ben zaten. 2. versiyondada farklı olacagını düşünmüyorum. yaklaşık 3 hafta falan kullanmıştım yanlış hatırlamıyosam. sonra patladı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 3 Ekim 2015; 13:51:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

redmi note de denemiştim ben zaten. 2. versiyondada farklı olacagını düşünmüyorum. yaklaşık 3 hafta falan kullanmıştım yanlış hatırlamıyosam. sonra patladı zaten

Şimdi şöyle birşeyde var, klon tespit edilince aynı günün akşamı kapatılır benim bildiğim, 3 hafta bırakmazlar. Ufakta olsa başkasının o imei yi aktif etmiş olma ihtimali yokmu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: micro77

sayenızde ısın ıncleıklerını ogrenıyoruz .
    tesekkurler.
    hasan bey TD lerı FDD ye nasıl cevrılır ?
    bır de onu anlatsanız ? :D

Hocam biz elden isterlerse hatlarını takarak kontrol ettirerek veriyoruz, kullanıcı kendi dilediği romu yükleyerekte test yapabilir, bizim için bir sıkıntı yok

Alıntıları Göster
    sozum laftan anlayana...
    bu mesaj silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Ekim 2015; 16:04:06 >

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.