Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.655
Cevap
75
Favori
253.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Selamın aleykum arkadaşlar. Zenfone 5 ten geçmeyi düşünüyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor ama tahmin edeceğiniz gibi pil sıkıntısından korkuyorum. Birde bu telefonda rom root isleri ne derece kolay acaba ? Zenfone de cmd den halledebiliyoruz. Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Sin ricam mesajimi alıntılarsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

4.5 - 5 Saat Arası ekran Suresi alabiliyorum,Bilgin Olsun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen 4.5-5 saati geçemedim 3g açıkken...
    ikeriye doğru artar mı pek zannetmiyorum...
    sanırım bu kullandığı ekran şarjı çok yiyor,kimi işlemci diyor ama işlemci hızını düşürsemde çok bişey farketmiyor...
    En az 6 saat olmasını isterdim ama malesef olmayacak gibi...
    bu süreler size yeterli ise alınabilecek cihaz.
    şarj dolumu,ahize netliği,bt ike araç eşleştirme ve müzik transferi çok güzel...
    sevmediğim yönleri arka kapağı,şarj süresi,arada 3g bağlantı kopması(vodafone),şuanlık vakıfbank mobil bankacılığa girememe(mıuı 6 sorunsuzdu)
    normal müzik çalar ses yüksekliği fena değil ama çıkış ses dizaynı çok güzel..
    Ebn kampanya ile 510 getirmiştim cihazı...
    bu paralara fazlasıyla değer...
    Bide şu çinden gelen teledonlara eu şarj adaptörü koysalar çok iyi olacak...
    dönüştürücü bana biraz tuhaf kaçıyor ve eski samsung adaptörü kullanıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• her güncelemeyi 600 mb lık dosyalar halinde mi indiricez acaba?
    Daha önce mıuı kullanan arkadaşlar durum böylemi devam ediyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: X_Seller

Riziko yok, tek telefonda tek imei kullanabiliyorsunuz, çünkü biri arama yaparken diğeri off a düşüyor

Hocam teşekkürler cevabın için.
    Ben pasaporta kayıt yaptırıcam iki imeiyi de aynı girip denerim. İnşallah sorunsuz hallederiz.
    Sonucunu da yazarım buraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk172

quote:

Riziko yok, tek telefonda tek imei kullanabiliyorsunuz, çünkü biri arama yaparken diğeri off a düşüyor

Ben pasaporta kayıt yaptırıcam iki imeiyi de aynı girip denerim. İnşallah sorunsuz hallederiz.

e devletten kayıt yaparken tek imei yi gireceksiniz, iki hattınızıda sotunsuz kullanabileceksiniz ama 30sn lik işlemle hallolan bir durum için niye 140tl harcıyorsunuz onu anlamadım. şu forumda redmiye 1 kişi dahi pasaport kaydı yaptırmışmı bir sorun, birde bu duruma rağmen ufacık bir sıkıntı yaşayan olmuşmu onuda sorun

• X_Seller kullanıcısına yanıt
    X_Seller haklı ben kayıt yaptıran görmedim..

• quote:

hocam, bu yanlış bilgi, düzeltin, bende buraya açıklamasını yazayım. telefon tek imei ve çift hatta sahip, stand by durumunda ikenaynı imeiye sahip farklı iki hat sorun çıkarmaz. eğer siz aynı imeiye sahip iki farklı hat ile aynı anda arama yaparsanız bahsettiğiniz şekilde kapanma olur.

bunu şu şekilde sizde test edebilirsiniz. redmi ye çift hat takın ve sim1 den herhangibir numarayı arayın, aynı ortamda bulunan bir arkadaşınızda sizin sim2 deki hattınızı arasın. sim2 yi arayan arkadaşınıza aradığınız numaraya ulaşılamıyor sesli mesajı çıkacak

Şimdi hasana alıntı yapmak, onunla muhattap olmak istemiyor olmama rağmen ortada yanlış bir bilgi varsa düzeltmek gerek.

MTK lı hiç bir telefon Dual active değildir. Yani 2 hat aynı anda aranamaz. Ancak 2 hat aynı anda şebekeye bağlıdır. Hatta bir tanesi ile internete bağlı kalabilirsiniz, öbüründende çağrı alabilirsiniz (çağrı aldığınız an internet kesilir)

Çinde ve dünyanın geri kalanında imei kayıt saçmalığı olmadığı için, bazı çinli üreticiler çift simli telefona tek imei vermek gibi bir hataya düşüyor.

Eğer 1 imeiyi 2 hatta girerseniz ve 2 tane hat takarsanız, imeiniz klonlanmıştır mesajını er yada geç alırsınız. Sonuçta şebekeye bağlantı kuruyor telefon. Yapamadığı tek şey, siz zaten telefonla görüşürken öbür hattanda arama almanız. Aslında iyi birşey, telefon kulağınızda iken 2.ci bir çağrı almak istemezsiniz (beyin hücreleri birbirini yer)

Bu tür tek imeili ama çift simli telefonların pasaport kaydı bence saçma olur. BTK nın sistemi bu tür durumlar için özel ayarlanmamıştır. Neredeyse bütün çift simli telefonlarda çift imei var.

Sakın ola 1 imeiyi 2 simli telefonun 2 yuvasınada girip, çift hat takmaya kalkmayın. Klonlanmış mesajı hemen gelmeyebilir, ama eninde sonunda gelecektir.
    Operatörler şebekeye bağlantı kurulurken imei / imsi numaralarına bakarlar. Kullanıcı adı - şifre gibi yani. İmei engellenmişse şebekeye bağlantı kuramazsınız. Tek imei ile çift hat standby modda yasal olarak kullanılamaz. Eğer BTK bir takım telefon marka / modellerinde tek imei - çift hat tespit edip, ona özel kural uyguladı ise (pasaport kaydı - resmi ithalat) ona birşey diyemem. Ama siz nokia 1100 dan aldığınız imeiyi çift hatta çakarsanız, adamlarda salak değil klonlandığını anlar yani.

• Evet birden donuyor alttaki kapasitif butonlar bile bazen tepki vermiyor. Epey bir yaşadım bu sorunu. Bende opera yükledim dünden beri kullanıyorum daha takılma gibi bir sorun yaşamadım. Yada daha denk gelmedi. Çin de de bayram bitmiyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

quote:

Bugün kayıt için Türkiye gov tr ye girdim. Telefonun imeisine baktım. İki IMEI de aynı. Bi sıkıntı çıkar mi? Sizin imeiler nasıl dır?

Bizde de tek imei var. Tek imei kaydettireceksiniz fakat telefonu çift sim kartlı olarak düşünmeyin. Tek imei var ise tek sim kart kullanın resmi bir şekilde kullanmak istiyorsanız. Yoksa aynı imei ye sahip sim yuvalarına aynı anda 2 sim kart takarsanız imei klonlanmış olarak algılanır BTK tarafından. Sonra da imei niz kapanır.

hocam, bu yanlış bilgi, düzeltin, bende buraya açıklamasını yazayım. telefon tek imei ve çift hatta sahip, stand by durumunda ikenaynı imeiye sahip farklı iki hat sorun çıkarmaz. eğer siz aynı imeiye sahip iki farklı hat ile aynı anda arama yaparsanız bahsettiğiniz şekilde kapanma olur.

bunu şu şekilde sizde test edebilirsiniz. redmi ye çift hat takın ve sim1 den herhangibir numarayı arayın, aynı ortamda bulunan bir arkadaşınızda sizin sim2 deki hattınızı arasın. sim2 yi arayan arkadaşınıza aradığınız numaraya ulaşılamıyor sesli mesajı çıkacak

Telefon şebeke aldığı anda o numara btk tarafından IMEI ile eşleştiriliyor. Arama alıp almamanız önemli değil.

Olay sadece arama almak veya arama yapmak ile alakalı olsaydı kapanmış bir imei ile şebeke alır fakat arama yapamaz olurduk.
    Fakat maalesef olay öyle değil bir imei kapandığı an şebeke ile iletişimi tamamen kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 3 Ekim 2015; 8:40:41 >

• quote:

quote:

Kayıt yaptırmak bence de mantıklı en azından garantiden rahat bir şekilde faydalanırsınız.
    Fakat her ihtimale karşı çift sim kartlı olarak düşünmeyin telefonunuzu. Tek sim ile kullanın. Çift sim kullanmak istiyorsanız da ikisi aynı anda şebeke almasın. Öbür simi kullanmak istediğiniz de sim ayarlarından ilk önde kullandığını devre dışı bırakın ki sonra kullanmak istediğinizi aktifleştirin.

Böylece sorun yaşamamış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 3 Ekim 2015; 8:57:51 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratai -- 2 Aralık 2016; 9:32:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazmi28

her güncelemeyi 600 mb lık dosyalar halinde mi indiricez acaba?
    Daha önce mıuı kullanan arkadaşlar durum böylemi devam ediyor?

Türkçe miui7 kullanıyor iseniz evet.
    Resmi sitesinde yükseltmek için düşük boyutlu yamalar mevcut. Fakat bizim kullandığımız sürüm için öyle bir şey yapmıyorlar. Zaten romu düzenleyenler de çeirisini yapanlar da yayınlayanlar da resmi xiaomi değil sonuçta.

Bence her buildi yüklemeyin sizin için sorun teşkil eden problemler giderilmedi ise yeni builde geçmenize de gerek kalmaz.

• 2g,3g otomatik geçişi yok mu ben mi göremedim. Ya 3g ayarlayabiliyoruz yada 2g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diego26 -- 3 Ekim 2015; 9:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Selamın aleykum arkadaşlar. Zenfone 5 ten geçmeyi düşünüyorum. Tasarımı çok hoşuma gidiyor ama tahmin edeceğiniz gibi pil sıkıntısından korkuyorum. Birde bu telefonda rom root isleri ne derece kolay acaba ? Zenfone de cmd den halledebiliyoruz. Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Sin ricam mesajimi alıntılarsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Bunda daha basit custom ROM olayı. Custom recovery 1 kere duruyorsunuz. Ondan sonra ister custom ROM yükleyin ister resmi ROM yükleyin. Bilgisayara ihtiyaç bile duymuyorsunuz. Brick durumları hariç tabi.

3g şeçeneği zaten otomatik 2g/3g demek. Sadece 4g veya sadece 3g yok bunda. Yalnızca sadece 2g seçeneği mevcut. Gerisi otomatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 3 Ekim 2015; 9:21:15 >
  • OtoburPirana kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler anladım

• Pttcell hız testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diego26 -- 3 Ekim 2015; 9:25:50 >
  • diego26 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç TL lık paket acaba sizin kullandığınız

• Günaydın arkadaşlar bu telefon ile LeTV one arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz
    Kamera performansı nasık acaba gece çekimleri özellikle
    Saygılar...

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Normal 14 lük 1gb paket aldım o yüzden hocam

• Yardima ihtiyacim var Beyler.Dün .18 li surume gectim.Hersey iyi guzeldi.Bu sabah bi arkadaşı arayacaktim sim kart yok veya sim hatası verdi aramadi.Simi cikarip taktim.Ayni surumu tekrar kurdum ama duzelmedi.İnternete girebiliyorum.Başka biri beni araya biliyor ama ben kimseyi arayamiyorum.Ne yapmam lazım?

EDİT:En güncel durumu kurdum sorun duzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iresco -- 3 Ekim 2015; 13:38:32 >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.