Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İphone 6s plus ilk %100 şarjdan sonrası

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Howard Stark

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Orijinalden alıntı: londonali

Herkese yeni telefonları hayırlı olsun.

iPhone bende istiyorum ama çok pahalı. 6S kesinlikle tercihim olmayacak. Ekranı çok kötü. Bu zamanda 720 ekran ne demek abi ? Fiyat da 3000TL üstü. Plus güzel ama oda çok tuzlu. 64 almak için 3500 veremem. Geçen gün Edge Plus gördüm. Hayatımda gördüğüm en güzel ekran. Yarın bulabilirsem Plus ile yan yana bakacam. Bakalım kısmet.

Bence yan yana koyup bakmayın yoksa Iphone'dan soğutur o telefon adamı :) S6 edge plus görünüş olarak, ekran olarak, kamera olarak 6s'in çok üzerinde. IOS kullanmak isteyenler Iphone alacak tabi ama bence piyasada S6 Edge Plus kadar iyi görünen bir telefon yok.

Sadece bir işletim sistemi için mi alıyorsunuz 3600 TL'lik telefonu.

İşletim sistemi telefonu tam kullanmaya izin dahi vermiyor. Android telefonlara bluetooth aktarımı yok. Video izleyemiyorsun. İllaki itunes den para vereceksin. Zil sesini bile değiştiremiyorsan,-ki küçük bir şey olarak görmeyin bu telefonun ne kadar kısıtlayıcı olduğunu gösteren bir seydir- yuh yani.

Bence Ne için aldığınızı tekrar düşünün.
    Uygulama çok üstelik de güzel derseniz anlarım da full kısıtlama koyan bir işletim sistemi ne kadar iyi olabilir ki?

Bir ara 1 gb yeter furyası vardı. 2015 yılında hala 1 gb koysalardı yemin ediyorum daha komik durumu düşerdi millet
    Neyse herkesin kendi parası kendi zevki istediğinizi alın fakat dikkatli olun egonuza zevkinize kanmayın.

Sanırım siz hiç İphone kullanmadınız.

Video izlemek gayet basit. Ben dizileri atıyorum ve yürüyüş bandında izliyorum. İlla ki para vereceksin diye bir şey yok.

Zil sesi atmak kadar kolay bir şey yok. Google'da arayın gelecektir zaten öğrendikten sonra tamamdır.

Bluetooth ile hayatımda 2 kere ancak dosya göndermişimdir. Biri 6330i telefonumda biri de sanırım üniversitedeyken bir not gibi bir şeydi. Siz herhalde durmadan bluetooth ile bir şeyler gönderiyorsunuz?

Başka yapamadığınız bir şey varsa sorun cevaplayayım.

• Arkadaşlar cihazı aldım kontrol ettim ama kodu bulamadım. CPU kısmında en altta TSMC yazıyor. Cihaz şimdi TSMC mi oluyor?
    Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNT 2 MODEL 64

quote:

Orijinalden alıntı: Howard Stark

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Orijinalden alıntı: londonali

Herkese yeni telefonları hayırlı olsun.

iPhone bende istiyorum ama çok pahalı. 6S kesinlikle tercihim olmayacak. Ekranı çok kötü. Bu zamanda 720 ekran ne demek abi ? Fiyat da 3000TL üstü. Plus güzel ama oda çok tuzlu. 64 almak için 3500 veremem. Geçen gün Edge Plus gördüm. Hayatımda gördüğüm en güzel ekran. Yarın bulabilirsem Plus ile yan yana bakacam. Bakalım kısmet.

Bence yan yana koyup bakmayın yoksa Iphone'dan soğutur o telefon adamı :) S6 edge plus görünüş olarak, ekran olarak, kamera olarak 6s'in çok üzerinde. IOS kullanmak isteyenler Iphone alacak tabi ama bence piyasada S6 Edge Plus kadar iyi görünen bir telefon yok.

Sadece bir işletim sistemi için mi alıyorsunuz 3600 TL'lik telefonu.

İşletim sistemi telefonu tam kullanmaya izin dahi vermiyor. Android telefonlara bluetooth aktarımı yok. Video izleyemiyorsun. İllaki itunes den para vereceksin. Zil sesini bile değiştiremiyorsan,-ki küçük bir şey olarak görmeyin bu telefonun ne kadar kısıtlayıcı olduğunu gösteren bir seydir- yuh yani.

Bence Ne için aldığınızı tekrar düşünün.
    Uygulama çok üstelik de güzel derseniz anlarım da full kısıtlama koyan bir işletim sistemi ne kadar iyi olabilir ki?

Bir ara 1 gb yeter furyası vardı. 2015 yılında hala 1 gb koysalardı yemin ediyorum daha komik durumu düşerdi millet
    Neyse herkesin kendi parası kendi zevki istediğinizi alın fakat dikkatli olun egonuza zevkinize kanmayın.

Sanırım siz hiç İphone kullanmadınız.

Video izlemek gayet basit. Ben dizileri atıyorum ve yürüyüş bandında izliyorum. İlla ki para vereceksin diye bir şey yok.

Zil sesi atmak kadar kolay bir şey yok. Google'da arayın gelecektir zaten öğrendikten sonra tamamdır.

Bluetooth ile hayatımda 2 kere ancak dosya göndermişimdir. Biri 6330i telefonumda biri de sanırım üniversitedeyken bir not gibi bir şeydi. Siz herhalde durmadan bluetooth ile bir şeyler gönderiyorsunuz?

Başka yapamadığınız bir şey varsa sorun cevaplayayım.

Kullanmasını bildikten sonra telefon takla bile atar.

Benim lafım şu ki her kullanıcının süper bilgisi yok. Apple bu özgürlük konusunda kendi uygulamalarını kullanmaya zorlamak yerine daha uygun bir yolla halledebilir di bu işi. Kullanıcılarını soymak yerine bunla uğraşmayı

Ki hala 10 gb'n yeteceğine inananlar var. Yani söylenecek pek bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguraycicek

quote:

Orijinalden alıntı: melancol

3 gün önce Amerikadan 6s 64 gb aldım.
    Model numarası A1633.
    Alırken garantisinin Türkiye'de geçerli olup olmadığını sordum.
    Uluslararası 1 yıl garantisi olduğunu ve Türkiye'de de garantisinin geçerli olduğu söylendi.
    Benim hiç umudum yoktu.
    Ancak apple ın Türkiye sitesinden seri numarasıyla sorgulama yaptığımda, ürünün 1 yıl garantisi olduğunu gördüm.
    Amerikadan almak isteyen arkadaşlar bence tereddüt etmeden alsınlar.
    Arada 1.000 TL gibi bir fark var.

Bu arda işlemcisi N71MaP yani TSMC işlemci.
    Telefonu gün için çok aktif bir şekilde kullanıyorum.
    3G sürekli açık akşamları da Wi-fi açık.
    Telefonu akşam 12 de %100 şarjdan çıkardım şu anda şarjım %79
    Telefon görüşmesi, mesaj, mail, whatsapp, fotoğraf çekimi hepsini aktif şekilde kullandım.
    Telefonda ısınma diye birşey yok.
    En azından önceki samsung s4 telefonumla karşılaştırma yaparsam ısınmanın "ı" sı yok

Tr sitesinden kontrol edilmesi garanti kapsamı dahilinde olduğunu belirtir mi ki. Çünkü Apple ürünlerini uluslararası garanti ile satıyor. Ancak götürünce yok bu amerikadan alınmış geçmez demesinler. Benim iphone 6+ım var kanadadan alınma. Garantili görünüyor aynı şekilde. Böyle ise bende çok mutlu olacağım.

Bence sizinde garanti burada geçerli.
    Daha önce forumda tartışılmıştı. LTE bandlar.
    6s ile birlikte LTE band artık avrupa ülkeleriyle uyumlu hale getirilmiş.
    Garanti sorunu bu şekilde ortadan kaldırılmış.
    Yani A1633 ile A1688 arasında bir fark yok.

Ancak 6 da A1549 ile A1586 arasında LTE band farkı var.
    Ben sizin telefonunuzun burada garantisi olduğunu düşünüyorum.
    Sonuçta ordakilerde aynı sistemde sorgulama yapıp garantisi olup olmadığını görüyorlar.

Benim iş yerinde iki arkadaşım geçen sene amerikadan iphone 6 aldılar.
    Garantisi burada 1 yıl geçerli çıktı. Ben bile çok şaşırdım.
    Bir arkadaşım yine Mart ayında amerikadan aldı.
    Onun ki garanti kapsamında değil.

http://www.apple.com/iphone/LTE/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melancol -- 24 Ekim 2015; 15:28:09 >

• Az önce 6s aldım ama home tuşu biraz zor çalışıyor. Üzerine sertçe bastırınca ana ekrana dönebiliyorum. Normal mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thriller89

Az önce 6s aldım ama home tuşu biraz zor çalışıyor. Üzerine sertçe bastırınca ana ekrana dönebiliyorum. Normal mi bu?

Jelatini sökmediğinizden olabilir mi?

• Samsung işlemcili düz 6s, facetime ve youtubela çok haşır neşirdim. %40'tan itibaren düşük güç modunda
    Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

• Yüzde 96'ya kadar 1.5 saat yüzde yüze 2.5 saatte şarj ediyor sizde de böyle mi?

3d touch nasıl çalışacak tarif edebilecek var mı beceremedim?

• quote:

Orijinalden alıntı: OreoNewAccount

Yüzde 96'ya kadar 1.5 saat yüzde yüze 2.5 saatte şarj ediyor sizde de böyle mi?

3d touch nasıl çalışacak tarif edebilecek var mı beceremedim?

3d touch için sert dokunman gerekiyor.
    hassasiyete göre çalışıyor.
    üzerine bastığında çalışmıyor.
    sert dokunmak lazım.
  • melancol M kullanıcısına yanıt
    Beceremedim yine uygulamayı silme işareti çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OreoNewAccount

Beceremedim yine uygulamayı silme işareti çıkıyor

biraz daha denersen olacak.
    üzerine geldiğinde sert basılı tut.
    birde her programı desteklemiyor
    kamerada fotoğrafta instagramda falan dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goncoloz

quote:

Az önce 6s aldım ama home tuşu biraz zor çalışıyor. Üzerine sertçe bastırınca ana ekrana dönebiliyorum. Normal mi bu?

Evet o yüzdenmiş. Bir problemim daha var, app storedan uygulama inmiyor bir türlü. İşaret dönüp duruyor.
  • arkadaşlar konu ile alakası yok ama ,ilk defa iphone kullanıyorum 6 değil, bir şey sorucaktım bilen arklar varsa yardımcı olsun lütfen kafayı yiyecem hiç biyerde bulamadım. internet paketim olmasına rağmen üstelik wifi de açıkken kendi kendine ha bide tl düşüyor 10 tl gitti bugun bunun sebebi nedir bağzı forumlarda 3g falan yazıyo ama Allah aşkına bilen anlayan varsa yardım etsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: u9ur10

arkadaşlar konu ile alakası yok ama ,ilk defa iphone kullanıyorum 6 değil, bir şey sorucaktım bilen arklar varsa yardımcı olsun lütfen kafayı yiyecem hiç biyerde bulamadım. internet paketim olmasına rağmen üstelik wifi de açıkken kendi kendine ha bide tl düşüyor 10 tl gitti bugun bunun sebebi nedir bağzı forumlarda 3g falan yazıyo ama Allah aşkına bilen anlayan varsa yardım etsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

facetime özelliğinden olabilir mi acaba?
    facetime ayrı bir ücretlendirme istiyor
    sizde evet derseniz hattınızdan liralar düşüyordur
  • u9ur10 U kullanıcısına yanıt
    Kullandığın operatörün müşteri hizmetlerini ara istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: melancol

quote:

arkadaşlar konu ile alakası yok ama ,ilk defa iphone kullanıyorum 6 değil, bir şey sorucaktım bilen arklar varsa yardımcı olsun lütfen kafayı yiyecem hiç biyerde bulamadım. internet paketim olmasına rağmen üstelik wifi de açıkken kendi kendine ha bide tl düşüyor 10 tl gitti bugun bunun sebebi nedir bağzı forumlarda 3g falan yazıyo ama Allah aşkına bilen anlayan varsa yardım etsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

facetime özelliğinden olabilir mi acaba?
    facetime ayrı bir ücretlendirme istiyor
    sizde evet derseniz hattınızdan liralar düşüyordur

ficetime var ama hiç kullanmadım silinmiyorda

• quote:

hicam hattin buyuk ihtimalle avea, hemen telefonunu sifirlama ayarlarindan girip sifirliyosun sonra sim kartini baska bir tele takip 5 dk kullandiktan sonra tekrar iphone a takiyosun. sonra avea musteri gizmetlerini arayip yurt disina ayni mesajin tekrar tekrar gonderildigini madden zarara ugradigini soyluyosun. sikayet talebi actirmalisin. Aveadan kaynakli bir hata bu. Bende ayni olayi yasadim. faturali hat oldugundan dolayi benim zararim cok daha fazla oldu 252 tane mesaj gitmis 45 kurustan sen hesapla ne kadar oldugunu... Apple care ile gorustum avea yi arayip zararin karsilamalarini soyledi. ki bu sorunun kaynagi avea imis. avea ve apple bu sorunu istisare ermisler ve apple a zarari karailayacaklarinin tahhutunu vermisler.. Bende iki gun sonra faturam cikinca talep actiricam.. Ve iade alicam

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

quote:

Orijinalden alıntı: Goncoloz

quote:

Home tuşunun üstünde jelatin mi var ?

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Yurt dışından getirtme durumum yok maalesef.

@esOess tech21 e baktım ama nedense daha kaba geldi sanki bana.

Benim hoşuma giden kılıf aşağıdaki videoda. Çok esnek ve ince.

Aşağıdaki linkte daha güzel göstermiş.

https://youtu.be/uUA-PwMHL98?t=385

Spigen Liquid Crystal.

Hocam bu kılıfı nerden bulabiliriz , internette 6 için olanı var o uyar mı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.