Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım, sana ekran büyüdükçe, kasa/ekran oranının da doğru orantılı olarak arttığı gibi bir savın yanlış olduğunu kanıtladım.

Neyse hadi, kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

Tasarım dışında TVlerde ekran/kasa oranının elbette önemi yoktur. Bunu ekran büyüdükçe ekran/kasa oranının arttığını göstermek için örnek verdim.

M8 tutulan bir cihazdı, firma satışlardan memnundu. Ekran/kasa oranı ise %67.

M5'in çerçeveleri ince değil ama karşılaştırma yaparken aynı ekran boyutundaki cihazlarla karşılaştırma yapmak adil olur.

Z3 Compact ekran/kasa oranı yüksek bir cihaz. Z Ultra ise bu konuda çok kötü. Sayısal olarak aradaki fark fazla değil ancak ekran büyüklüğünü hesaba kattığımızda Z Ultranın oranı çok kötü.

M8in onunde iki tane hoparlor var. yani bir mazareti var bunun icin.

M5'in çıkış fiyatı M8'in çıkış fiyatından çok daha ucuz olacak. M5'in de bir mazereti var yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: colourofthelife

Arkadaşım, sana ekran büyüdükçe, kasa/ekran oranının da doğru orantılı olarak arttığı gibi bir savın yanlış olduğunu kanıtladım.

Neyse hadi, kolay gelsin.

Aynı aileden cihazları örnek vererek belki anlamanı sağlayabilirim.

Z5 Compact ekran/kasa oranı >> % 68,9
    Z5 ekran/kasa oranı >> % 69,6
    Z5 Premium ekran/kasa oranı >> % 70,4

Senin verdiğin örneğe gelecek olursak Z Ultra ile aynı aileden olan Z1'i ele alalım.

Z1 ekran/kasa oranı >> % 64,7
    Z Ultra ekran/kasa oranı >> % 68,3

Örneklerden görüldüğü üzere ekran büyüdükçe ekran/kasa oranı artıyor. Her zaman böyle olmaz ama kamera modülü, usb soketi, hoparlör vb komponentler belli bir boyutun altına inemediği için ekran küçüldükçe bunların boyutu küçülmez ve çerçevede yer işgal eder. Büyük ekranlı cihazda aynı komponentler kullanılır ve telefonun büyüklüğüne oranla küçük kalır, ekran/kasa oranı artar. Piyasadaki 4 inç boyutundaki cihazlarla 5 inç ve üstü boyutlardaki cihazları kıyaslarsan farkı çok net görebilirsin.

Olabildiğince detaylı ve basit anlattım, artık herkes anlamıştır umarım.

• quote:

Lenovo Vibe Shot, M5'den 200-300 TL civarı ucuz olursa-ki öyle olacak gibi görünüyor-M5 almanın bir avantajı kalmıyor.

Bu da güzel aletmis aslında. %69 ekran kasa oranı, 5 inç ama ekstra kapasitif butonlar, 3xled flash. Işlemcisi biraz eksik, IP68 yok bir de pil dayanıklılığı soru işareti ama bence kenarları kırmızı olan model kız gibi.

Türkiyeye gelip gelmeyeceği ya da avrupa fiyatı nedir acaba bunun?

http://m.gsmarena.com/lenovo_vibe_shot-7046.php

• quote:

Orijinalden alıntı: Kissed by Fire

quote:

Lenovo Vibe Shot, M5'den 200-300 TL civarı ucuz olursa-ki öyle olacak gibi görünüyor-M5 almanın bir avantajı kalmıyor.

Bu da güzel aletmis aslında. %69 ekran kasa oranı, 5 inç ama ekstra kapasitif butonlar, 3xled flash. Işlemcisi biraz eksik, IP68 yok bir de pil dayanıklılığı soru işareti ama bence kenarları kırmızı olan model kız gibi.

Türkiyeye gelip gelmeyeceği ya da avrupa fiyatı nedir acaba bunun?

http://m.gsmarena.com/lenovo_vibe_shot-7046.php

15 gun icinde Turkiyeye geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• M5 in boyutları m4 ile aynı (sayılır) bugün gittim m4 ü kurcaladım m4 bile bana iyi geldi. m5 e niye bu kadar takıldınız anlamadım m5 in plastiği m4 den biraz daha iyi yada aynı olabilir m4 ün kasası bile benim için iyi hem metal olunca daha fena soyuluyor SP den sonra metal kasayı biraz düşünerek alırım

+mediatek işlemciye sony güncelleme veremez falan filan sony nin güncellemede bu aleti geri bırakacağını sanmıyorum 5.0 ile gelmiş olabilir fakat direkt olarak 6.0ı da alabilir güncelleme konusunda sony i hafife almayın sanki 1500 tl civarı samsung alsak güncelleme alıcaz adamlar note 4 e bile geç güncelleme veriyor
  • Lenovo Vibe Shot eğer 1-2 haftaya 1400 den giriş yaparsa olayı bitirir

Kimse başka cihazlara bakmaz öyle o segmentte fakat fiatı yüksek tutarsa
    LENOVO o zaman sınıfta kalır...
  • Vibe Shot kamera çıkıntısı olmadan ince bir kasaya OIS konulabileceğini kanıtlayan telefondur. Çıkıntılı kalın kasalı oıs li telefon üreten firmalar ders alsın

• quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

M5 orta segmentin en iyi cihazı şuan ama fiyatı 1200-1400 arasında olmalı aksi halde anlamı kalmaz niye derseniz

Xperia z3 bugün Sony garantili olarak 1700 e bulunuyor

Keza z2 daha ucuza bulunuyor

İnsanlar amiral gemisi seri almak varken neden m5 alsın daha pahalıya bu olay şeye benzer

Galaxy s5 ve note3 varken 1700-1800 verip galaxy a7-a8 almak gibi

Z2 Çıkalı Çooook Oldu Amiral Gemi Alacağım Diye Eski Telefon Alınmaz Z3 e 1700 vereceğine G4 Alırsın Al Sana Gemi.

Z2 en az 1 sene daha güncelleme alacaktır. Eski bir cihaz değil. Alınır 2-3 sene rahatça kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: colourofthelife

Sen kendi kafanda onları aynı aileye koydun diye onlar aynı aileden olmuyo. Bütün Z serisi telefonlar aynı ailedendir, kaldı ki burada aile maile, marka, model önemsiz. Verdiğin örnekler, tv örneği kadar aptalca. 78 inc tv ha? Utanmasan sinema perdesini kıyaslayacaksin, ee fanboyluk zor zanaat, bu kadar kötü tasarımı savunmak için de bayağı saçmalamak lazım ki tam da yaptığın bu.

Özeti, aile marka model bağımsız olarak cep telefonlarının kasa/ekran oranı, ekran boyutu arttıkça yükselmiyor çünkü bu ekran boyutundan tamamen bağımsızdır zibilyon tane örnek de görüldüğü gibi. Umarım anlamışsındır derdim ama fanboylar anlayış ve zeka konusunda pek başarılı değildir.

Sana fanboyluk mesleğinde başarılarının devamını dilerim.

http://www.gsmarena.com/sonys_z3_family_gets_official_prices_in_europe_preorders_start-news-9542.php

http://www.theverge.com/2014/9/3/6098759/sony-perfects-the-xperia-formula-with-new-z3-family-of-mobile-devices

http://www.engadget.com/2015/09/02/sony-xperia-z5-premium-compact-hands-on-video/

http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-family-specs-review_id73414

Linklerdeki haber başlıklarına bakılırsa benim kafama göre uydurduğum aileler sektörde kabul görmüş; The Verge, Gsmarena, Engadget gibi siteler bu tarz haberler yapmış.

TV örneğini olayın mantığı anlaşılsın diye verdim, başarısız olmuşum. Daha basitçe şöyle anlatayım.

6 cm2 ekran, 4 cm2 çerçeve var. Toplam kasa 6+4=10 cm2. Bu durumda ekran kasa oranı 6/10'dan %60 çıkar.

Diğer bir örnekte ise 16 cm2 ekran, 4 cm2 çerçeve var. Toplam kasa 16+4=20 cm2. Bu durumda ekran kasa oranı 16/20'den %80 çıkar.

Sonuç: Ekran büyüdü, çerçeve sabit kaldı, ekran kasa oranı yükseldi.

Bu kısım aptalca ise matematiği sorgulayacaksın.

Fanboy ?

Nerede Sony'yi savunmuşum? Bu yazdıklarım her marka için geçerli.

Sen kendince doğru örnekler vererek teorini haklı buluyorsun ama benim verdiğim örnekleri hesaba katmıyorsun. Z5C, Z5 ve Z5 Premiuma bak, teorin çürüdü. Bu kadar basit.

Mesaj gönderirken haberdar etmeyi unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Keşke şu yeni vergiler yürürlüğe girmeden gelse ve daha ucuza gelse.
    Bana göre fiyatı 1300-1500 tl aralığında olacak gibi ya da daha doğrusu benim aklımdan geçen fiyat diyeyim. Keşke daha da uygun olsa...

bence 1299 yada daha az fiyattan çıkıcaktır aksi taktirde sony nin Türkiye kullanıcılarını aldattığı anlamına gelir.Çünkü çıkış fiyatı yaklaşık 410 $ m5 in C5 ultra ise 425 $ ve 1399 tl ile çıktı türkiyede
    c5 bu yüzden 1500 leri bulmaması gerekir diye düşünüyorum
  • ultiMance kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar hepinize hayırlı bayramlar.

Hocam ne olacak benim bu halim. Şimdi de iPhone 6s'e takıldım.

• karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    bataryayı düşün takıntın gider
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    2 tane M5 parası

• root olmadan nasıl soft key eklerim geri tuşu olsun yeterli
  • ironman kullanıcısına yanıt
    Kamera testlerini izledim vibe shot ile m5 in m5 burun farkıyla daha başarılı sonuçlar vermiş keza video kalitesinde de öyle. Ama m5 in aradaki fiyat farkını koruması gerekir aksi takdirde bu onun için bi olumsuzluk sayılır.
  • Ya beyler allahaskina burayi okuyana kadar beni gram rahatsiz etmemisti e/ç simdi gozume batmaya basladi, gittim teknosaya m4 aquayi kurcaladim biraz asagi yukari aynilar diye, gram kusku kalmadi icimde elde hic rahatsiz etmiyor bu oran. Benim icin fiyata bagli olarak c5 tercih sebebi olabilir ekran cerceve acisindan

• rocknrol kullanıcısına yanıt
    aynen gidin m4 e z3 e bakın boyut olarak aynı sayılırlar zaten gayet iyi videolarda kalın gözüküyor z2 çok iri geliyordu gittim baktım çok hoş geldi bana özellikle beyazı m5 pahalı gelirse tasarımı için z2 alabilirm
  • ramazanucan kullanıcısına yanıt
    Oyun oynayan biri değilim ama pil benim için önemli hocam. Bakalım çıksın görelim bir telefonu. Bekleme süresi nasıl acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ensmcr

quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

M5 orta segmentin en iyi cihazı şuan ama fiyatı 1200-1400 arasında olmalı aksi halde anlamı kalmaz niye derseniz

Xperia z3 bugün Sony garantili olarak 1700 e bulunuyor

Keza z2 daha ucuza bulunuyor

İnsanlar amiral gemisi seri almak varken neden m5 alsın daha pahalıya bu olay şeye benzer

Galaxy s5 ve note3 varken 1700-1800 verip galaxy a7-a8 almak gibi

Z2 Çıkalı Çooook Oldu Amiral Gemi Alacağım Diye Eski Telefon Alınmaz Z3 e 1700 vereceğine G4 Alırsın Al Sana Gemi.

Z2 en az 1 sene daha güncelleme alacaktır. Eski bir cihaz değil. Alınır 2-3 sene rahatça kullanılır.

Sadece arama yapacak kısı 10 yılda kullanılır güncellemeler telefonu dahada kotu hale getiriyor bır Nexus 4 kullanıcısı olarak soyluyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.