Şimdi Ara

19-20 yaşına gelip şimdiye kadar hiçbir yerde çalışmamış var mı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
217
Cevap
6
Favori
9.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18 yaşındayım hiç çalışmadım.Çalışmam gerekiyor.Nerden başlayacam bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea1

18 yaşındayım hiç çalışmadım.Çalışmam gerekiyor.Nerden başlayacam bilemiyorum

Nereyi kazanmıştın dostum merak ediyorum
  • Çevre Müh kullanıcısına yanıt
    ereğli eğitim fakültesi fen bilgisi öğretmenliği
    Çok asosyalim insanlarla düzgün iletişim kuramıyorum.2 3 arkadaşım var diyecem onlarlada uzun süredir görüşmüyorum.Böyle sıkıntılarım var napacam bilmiyorum
  • filmlere kendinizi fazla kaptırmayın hocam
  • Sene 2005 12 yaşındayım , ailem beni pideci dükkanına verdi sabah 9 dan akşam 10-11 e kadar ayaklarım ağrırdı 3 ay çalıştım, orda o kadar eziyet ve müşterilerin lafını nazını çektim o yaşta.Yaşıtlar dışarda gezerdi onları görürdüm felan
    Bi gün anneme ben çalışmak istemiyorum gitmicem dedim beni döve döve götürdü ağlayarak gittim , orayı işletenler tanıdıktı seni oraya verdik niye çıkıyon çalışıcaksın vb. tabi o zamanlar da biraz cahillik var bizimkilerde şimdi o kadar olmasada şuan biraz daha anlayışlılar ama iş işten geçti.

O zaman dır hep çalışırım
  • 22 yim hiç çalışmadım, hala çalışmayı düşünmüyom. Kafa bi iş, kafa bi ortam olursa neden olmasın. Tatlı cocugum bide ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctn48

Sene 2005 12 yaşındayım , ailem beni pideci dükkanına verdi sabah 9 dan akşam 10-11 e kadar ayaklarım ağrırdı 3 ay çalıştım, orda o kadar eziyet ve müşterilerin lafını nazını çektim o yaşta.Yaşıtlar dışarda gezerdi onları görürdüm felan
    Bi gün anneme ben çalışmak istemiyorum gitmicem dedim beni döve döve götürdü ağlayarak gittim , orayı işletenler tanıdıktı seni oraya verdik niye çıkıyon çalışıcaksın vb. tabi o zamanlar da biraz cahillik var bizimkilerde şimdi o kadar olmasada şuan biraz daha anlayışlılar ama iş işten geçti.

O zaman dır hep çalışırım

Ben o kadar erken başlayamadım malesef ama güzel anılar

@Chuck Norris kiraya verilecek evimiz olsaydı denerdim belki ben de öyle olmayı
  • ben çalışmadım ama başvurdum bir kaç güne iş başı yapacağım bakalım nasıl olacak
  • Hayatın zorluğunu görmek için acele etmeye gerek yok elbet görüyorsun zaten.
  • Hocam sistemin kuralı bu sistemde neyse
    Ülkemizin kalkınabilmesi için herkesin çalışması gerekiyor tüketici toplum oluyoruz fln filan
    Toplumda değer gören birisi olmak istiyorsak toplumun değer yargılarını bir kenara atamıyoruz.Dağın başında yaşıyacaksan ayrı
  • 18 yaşındayım çalışmadım çalışmayacağımda 23-24 üme kadar (21 den sonra klinikler başlıyo zaten teknik olarak çalışıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yucuklu Sumurta -- 31 Temmuz 2015; 5:00:24 >
  • 20 yaşındayım hiç çalışmadım ihtiyacım yok çok şükür
  • Ben varım. Bundan da bir yandan çok utanıyorum aslında ama ne bileyim. Ailem karışmıyor, pek ihtiyaç da yok çok şükür. Babam memur, yani manavı olsa gel yardım et der, fabrikası olsa gel iş öğren der; ama memur olunca iş farklı biraz. Kafasına estiğinde hadi gel diyemez. Bu arada ihtiyaç yok derken ailede genel olarak ihtiyaç yok. Yoksa şuan benim var çok da elzem olmayan isteklerim için, ama babamdan istemiyorum, çalışmıyorum da, öyle gidiyor. Zor geliyor desem tam sayılmaz arada bir gerçekten çok istediğim oluyor, ihtiyacım yok desem o da tam sayılmaz az önce yazdığım gibi sonuçta herkesin daha fazlasında gözü vardır. Çalışsam istediğim birçok şeyi rahatlıkla yapabilecek parayı kazanabilirim. Biraz isteksizlik var, birinden emir almak pek hoşuma gitmiyor. Bunların yanında belki de en geçerlisi yeni başlangıçlardan hiç hoşlanmam. Örneğin ortaokul ve lisede ilk günler benim için resmen zehirdi. Bayılacak, kusacak gibi oluyorum, bünye değişimi hiç kaldırmıyor.
    Durum bu şekilde.. Bu yaz geçti sayılır artık da bakalım belki gelecek yaz bir şeyler bulurum. Yaş 19 bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mareşal

Ben yazları köpek gibi Gıda sektöründe çalıştım 18 yaşındayım
    Bayan Kuaför'ünde çalıştım , Pide Börek Pohaça imalatında çalıştım , Pastacılıkta yaptım ve birsürü iş yaptım

Benim de yapmadığım bir tek pide börek imalatı oldu sanırım diğer türlü her işi yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

quote:

Bayan Kuaför'ünde çalıştım , Pide Börek Pohaça imalatında çalıştım , Pastacılıkta yaptım ve birsürü iş yaptım

Benim de yapmadığım bir tek pide börek imalatı oldu sanırım diğer türlü her işi yaptım

Zamanı yok o sıkıntı iş ne zaman biterse iş uzunsa yandın
    İstediğin gibi serbestsin çay iç otur yat pc takıl v.s iş bitsin yeter bu yönden rahat
    Ama çok zaman alıyor cidden kaç kilo yapacağına bağlı ben birgün babamın yanında işe gitmiştim yardım için iki işte çalışıyordu ilk iş yerine gittik bayramdan önceki gün 10 gibi gittik öğlen börek vardı gece üçe kaldı sonra otobüste yok 1 saat yürüdük eve geldik diğer iş için bayram günü 5'te gittik 2 saat uykuyla diğer işe gittik 10 gibi geldik sonra diğer işe gittik sonra akşam gibi geldik ölmüştüm ogün harbi sağlam işti
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

quote:

Zamanı yok o sıkıntı iş ne zaman biterse iş uzunsa yandın
    İstediğin gibi serbestsin çay iç otur yat pc takıl v.s iş bitsin yeter bu yönden rahat
    Ama çok zaman alıyor cidden kaç kilo yapacağına bağlı ben birgün babamın yanında işe gitmiştim yardım için iki işte çalışıyordu ilk iş yerine gittik bayramdan önceki gün 10 gibi gittik öğlen börek vardı gece üçe kaldı sonra otobüste yok 1 saat yürüdük eve geldik diğer iş için bayram günü 5'te gittik 2 saat uykuyla diğer işe gittik 10 gibi geldik sonra diğer işe gittik sonra akşam gibi geldik ölmüştüm ogün harbi sağlam işti

O zaman iyi ki bulaşmamışım
  • Calismadim..ama calismak disinda hayatin her yonunu gordum diyebilirim..keske calissaymisim zamanindan beri..bi eksiklik gibi hissettim simdi..

Gerci sicak firsatlardan ucuza biseyler dusurup kar ettivimiz de olmuyor degil ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuck Norris

22 yaşındayım hiç çalışmadım. ömür boyu çalışmayı düşünmüyorum.

Onu bunu bırakta hala chuck norris şakaları yapan kaldı mı ya? 2010'da nesliniz tükendi diye duymuştum.
  • bunları hayatı öğrenmek ya da kendimi geliştirmek adına yapacaksam onun yerine ingilizcemi geliştirmeyi, 2. bir dilde ilerlemeyi yeğlerim. gideceğim hukuk fakültesi hakkında araştırmalar yapmayı, ileride daha aranan ve kültürlü bir insan olmak için kendimi geliştirmeyi dükkanda çalışmaya tercih ederim.
  • 16 yaşımdayken tanıdığın pideci fırınında çalışmaya başladım sabah 8-gece 11 arası 3 ay çalıştım sonra 17 yaşımda ve bu sene 1 ay çalıştım bıraktım artık. Az çok esnaflığı öğrenmiş olduk insan ilişkilerim güçlendi birazda farklı yerlerden çevrem oldu velhasıl gençken çalışmak iyidir ama zordur.

bunu söylemeyi unuttum son 2 senedir teknoloji sitesinde editör olarak çalışıyorum. internetten ufak araştırmayla pc başında da iş bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Physicist_Emre -- 31 Temmuz 2015; 0:35:03 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.